Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 148

Tema: Trebam vašu pomoć - kršenje Koda na trudničkim tečajevima!

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ok. Pogledat cu kad je slijedeci termin. Nadam se ugodnim stolicama za spavanje s obzirom da traje 40 min.

  2. #52
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    odlično, hvala anita!

    postavljaj nezgodna pitanja pa će ti vrijeme brže proći.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Bas sam se pitala da li da si lijepo isprintam onaj vas pravilnik pa malo uzburkam predavanje. Ako cu biti raspolozena. Nekad mi se ne da... a nekad sam u elementu za takve stvari.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    ali oni znaju za taj pravilnik! čak štoviše, bilo kakvo takvo marketinško predavanje je zabranjeno u dz na tečajevima trudnica. jednostavno se radi o tome da li dotična sestra/dr pusti ili ne. ali u principu na nivou grada imaju zabranu (ne znam za drugdje, samo za zg).

    svi koji bi tako nešto htjeli, moraju pisati "zaboravilasamkome" pa ako im se odobri...što neće. samo neki dr nemaju ništa protiv, pa ako ženice nešto i dobiju...super! (nisu to moje riječi).

    u principu prolaz ima u jedno 40-50% mjesta gdje se održavaju tečajevi (dz rapska, grižanska, znam za zelinu i samobor, studentska, črnomerec....)i tamo se ide. u dz npr.trešnjevka, nema šanse, jer je sestra jako stroga po tom pitanju, jaaako prodojeća, a dobro zna kakve su naputke dobili i nema, to je to. neki dr. i sami zovu da se dođe...

  5. #55
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nika - za ta mjesta gdje znaš da se reklamira - znaš li koje firme dolaze u koji dz?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    uvijek isto. nuk/humana, mustela, twinlab

    nekad se samo materijali ostave...npr. (kršitelj koda)

  7. #57
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a **** ne? pitam da znam koji zastupnici dolaze - nuk i humanu zastupa jedna firma, (kršitelj koda) druga...

    dakle euroalba (nuk/humana) drži i predavanja a kadulja ((kršitelj koda)) samo daje materijal?

  8. #58
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    DZ Medvaščak u Martićevoj, prije godinu dana.
    Prvo je došla žena iz Mustele, zamolila nas da popunimo neki formular i dala nam paket sa brošurama i uzorcima nekih krema za mame i bebe.
    Mjesec dana nakon što sam rodila dobila sam njihovu malu kozmetičku torbicu.

    Med. sestra, nakon što nam je ispričala o porodu i važnosti dojenja, podjelila nam (kršitelj koda)ov paket sa brošurama, jastučićima za dojenje, nekakvim uzorcima kremica, malom flašicom i duducom.
    Dudicu i kremice nikad koristili a flašica nam je dobro došla kad se mama morala izdajati.

  9. #59
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    DZ Siget prije godinu i par mj. Tečaj trajao dva dana, prvi dan bila teta iz Biofarma, održala govor i podijelila brošure, u njihovim materijalima se reklamirala (kršitelj koda), no tamo piše: "Majčino mlijeko je hrana prvog odabira, itd... niti jedno nadomjesno mlijeko ne može zamijeniti majčino..." pa ne znam računa li se to onda kao kršenje pravilnika. Drugi dan je predstavnik iz Euroalbe podijelio promotivne materijale - brošure, letke, CD s proizvodima NUKa i Humane, te NUK-ovu bočicu. Sjećam se da sam onda primjetila kako su te bočice što su ih dijelili (tj. dudice na njima) za uzrast + 6 mjeseci, i pomislila kako lukavo od njih da nam ne uvaljuju bočice za novorođenčad, što bi definitivno bilo kršenje pravilnika, a ovako možda i nije?!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    KBC Split, tecaj kolovoz-rujan 2005, **** promocija caja za trudnice i vitaminskog napitka za rodilje, vrecica sa **** brosurama, babarinima i **** cajem za trudnice.

  11. #61
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa
    DZ Siget prije godinu i par mj. Tečaj trajao dva dana, prvi dan bila teta iz Biofarma, održala govor i podijelila brošure, u njihovim materijalima se reklamirala (kršitelj koda), no tamo piše: "Majčino mlijeko je hrana prvog odabira, itd... niti jedno nadomjesno mlijeko ne može zamijeniti majčino..." pa ne znam računa li se to onda kao kršenje pravilnika.
    Računa se jer predstavnici industrije i distributera dječje hrane nemaju što raditi po zdravstvenim ustanovama.

  12. #62
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    lukavo... svi nešto dijele čajiće za mame i slično...

  13. #63
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    njihovim materijalima se reklamirala (kršitelj koda), no tamo piše: "Majčino mlijeko je hrana prvog odabira, itd... niti jedno nadomjesno mlijeko ne može zamijeniti majčino..." pa ne znam računa li se to onda kao kršenje pravilnika.
    računa se, a izjava o m.m.mora pisati na svakom zamjenskom mlijeku, to im je zakonska obveza (nije dobra volja ).

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Jučer mi je Vanchy javila da joj je bila patronažna i ostavila dudicu, bočicu i **** čaj za dojilje. Podržava ju u dojenju, i ako je to patronažna za koju ja mislim da je žena je stvarno prodojeća - ali kao morala je to donijeti :shock:

  15. #65
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    prije 4 miseca tecaj u kb split-promocija ****-a, 2 boce soka koje sluze kao prenatal, caj za dojilje, hrpa brosura o adaptiranom mlijeku i kasicama

  16. #66
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    šogorica bila u runjaninovoj
    bio predstavnik humane i stalno govorio "ne reklamiramo" i to je za mame koje neće dojiti
    a da kog vraga si radio tamo ako ne reklamirao
    kao, bio je prvi dan kad nisu govorili o dojenju, a drugi dan su govorili o dojenju i tada nije bilo "dušebrižnika"

  17. #67
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Čakovec, jučer mi veli kolegica da us na tečaju dobili hipove proizvode - čaj i 2 kašice za bebe.

  18. #68
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    hvala, cure!

    poslid, pliz pitaj kolegicu je li došao predstavnik (kršitelj koda)a i držao predavanje ili je samo sestra podijelila uzorke.

    čaj za bebe ili za mame? kašice, od kojeg mjeseca?

  19. #69
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Krivi telefon. Kolegica je mama trudnice koja je bila, pa sorry.
    Uglavnom, išla sam sad provjeriti i dobili su hranu za bebe od Humane, a uz to su bili i još neke kremice i čaj za mame. To im je podijelila sestra i rekla im je da su oni to dobili u donaciji i da moraju to podijeliti.

  20. #70
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    To im je podijelila sestra i rekla im je da su oni to dobili u donaciji i da moraju to podijeliti.
    ma siroti

    hvala, poslid!

  21. #71
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Još malo konkretnije. Dobili su cijeli paket u kojem su bile i dudice i flašice, ali im je d. Jungvirht (šefica bolničke pedijatrije) napomenula "da iz paketa izvade i ne koriste bočice i dudice", da to ona ne preoručuje, ali oni nisu otvarali pakete i to vadili van, pa neka svaka trudnica to sama učini.

  22. #72
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    a sv. duh?
    bili mi u rujnu 2005.
    nikakvih prezentacija nije bilo. predavanje je držao samo njihov ginkolog i pričalo se uglavnom o porodu i konkretnim uvjetima u njihovoj bolnici.

    isto sam bila i u dz runjaninova. i mogu potvrditi priču što je gore netko napisao-bili predatavnici za nuk/humanu i mustelu

  23. #73
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    izgleda da sam ja u splitu bila na zadnjem tecaju na kojem nisu dolazili predstavnici niti jedne kompanije koja proizvodi ili distribuira nadomjestke za m.m., niti nam je ista dijeljeno na tecaju.
    to je bilo pocetkom ljeta 2005., ocito su od jeseni krenuli s novom praksom, namirisali oni di ima trudnica...

  24. #74
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    hoce li stradati organizatori tecaja?
    ili samo firma koja dode reklamirati i djeliti?

    cini mi se da neki organizatori tecaja nemaju pojma da se to nesmije, malo mi bed prijaviti svog vlastitog ginekologa koji nam je drzao tecaj, a cini mi se da covjek stvarno nema pojma o tom zakonu prema njegovim rijecima


  25. #75
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    hoce li stradati organizatori tecaja?
    ili samo firma koja dode reklamirati i djeliti?

    cini mi se da neki organizatori tecaja nemaju pojma da se to nesmije, malo mi bed prijaviti svog vlastitog ginekologa koji nam je drzao tecaj, a cini mi se da covjek stvarno nema pojma o tom zakonu prema njegovim rijecima

    nece stradati nitko, ali prati se firme, ne organizatore.

  26. #76
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nitko neće stradati... što misliš, da će pod okriljem noći rodine ekstremistice ubaciti molotovljeve koktele kroz prozor ili nešto slično?

    možemo upozoriti i apelirati...

    dakle, dia, koji dz je u pitanju i koja firma?

  27. #77
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nema nikakvog zakona, zato ni nema pojma.
    radi se o pravilniku o reklamiranju, obaveza je nase vlade bila (od 1992.) da se odredbe pravilnika implementtiraju u neke zakone, ali dosad jos nista. ipak, moram reci da vise nisam pesimisticna

  28. #78
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    nitko neće stradati... što misliš, da će pod okriljem noći rodine ekstremistice ubaciti molotovljeve koktele kroz prozor ili nešto slično?

    možemo upozoriti i apelirati...

    dakle, dia, koji dz je u pitanju i koja firma?

    ha ha ha ma nisam bas na to mislila...
    ma covjek mi je napravio uslugu i dao mi potvrdu za MD makar nije bio na tecaju, pa mi je i zato bed radit mu probleme

    dz centar, rapska
    prvi dan euroalba: nuk i humana
    dosao njihov predstavnik i drzao predavanje, al jako oprezno jer vjerojatno zna, tako da je naglasio da propagira dojenje kao najbolje i bla bla, dobili pakete: 2 dude varalice br. 1 i 2, zlica humana, babarin, nuk 2 jastucica za dojke, privjesak za kljuceve humana, humana kasica od banane od 4 mj. (ona za napraviti sa vodom) i hrpa prospekata sa proizvodima...mislim da je to to

    drugi dan je navodno dosao covjek iz (kršitelj koda)a (al ja nisam...pa nemam pojma) navodno je donio isto pakete

    eto...

  29. #79
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    hvala

  30. #80
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Razmišljala sam da li da idem ili ne, ali definitivno sam ovaj mjesec u Sesvetama na tečaju pa javim detalje, i gnjavim ih do ludila

  31. #81
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    cubana, super. ako nije problem, poslikaj eventualne poklončiće.

  32. #82
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    evo da ja javim nesto drugacije bili smo na tecaju doma zdravlja crnomerec u zvonigradskoj i ne samo da nije bilo krsenja koda niti bilo kakvih reklamnih letaka te vrste, nego je patronazna pricala o dojenju kao da cita s rodinog portala
    ali zato bolje da ne spominjem kako je izgledao dio o porodu

  33. #83
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    evo ja poslikala "pokloncice"
    moze neki mail na koji da posaljem slikicu?!

  34. #84
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    super dia, hvala! možeš na ivaričin mail iz profila.

  35. #85
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    DZ Rapska, jučer i prekjučer.
    Prekjučer-Nuk/Humana. Čovjek rekao da se zabranjeno reklamirati, te podijelio pakete i nestao. U paketu letci o hrani za dohranu, paketić Humana banana kašice od 4. mj., te ostale sitnice.Potom (kršitelj koda)-ista priča.
    Jučer-Seba med. Gđica. održala kratko predavanje o njezi kože; te gđica. iz (kršitelj koda)a- dječju hranu nije spominjala, o njoj smo dobili letke, ali je bila degustacija proizvoda za trudnice i dojilje

  36. #86
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Rijeka, ****, otišli smo s prezentacije... Samo smo vidjeli zapakirane materijale, (15. 05. 2006.) spremne za dijeljenje.
    Nadam se da pomaže.

  37. #87

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    08/06/2006
    dz siget
    humana: uzorak kašice od 4 mj nadalje, čaj od kamilice od rođenja
    nuk: jastučići za grudi (ništa flašice il dude)
    uzorci još od mustele, biofarma ali naravno bez hrane
    svi dali svoje kataloge (humana k tome još neke očajne fotokopije) s cijelom paletom proizvoda koji naravno uključuju i dječju hranu i dude

    nije bilo nikakvih predavanja i dodatne reklame (samo vrečice)
    sestra je jako pro dojenje orijentirana
    (toliko je ZA dojenje da sam sve zdvojna da li da stavim ovaj post ili ne)

  38. #88
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    hvala

    (odlično za sestru, ali ipak je to kršenje Koda)

  39. #89

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    Tecaj u SL. Brodu, predstavnici nuka i humane drze prezentaciju i poklanjaju paket s 2 dudice, 4 jastucica za grudnjak, podbradak, zlicicu, uzorak caja od kamilice i jos nes plasticno sto ne znam sto je, te hrpu promo materijala, medju koji patronaza ubaci i neke koji poticu dojenje. Tecaju darovali 4 lopte i patronazi vagu koju nose sa sobom kad treba vagati novorodjence pri posjeti. Tecaj organizira udruga Iskra zajedno sa patronazom

  40. #90
    silvia

    Početno

    ja sam bila na tecaju u DZ centar-trg žrtava fašizma, krajem lipnja. Prvo se posvadjala s dr. Topalovićem-valjda su ga iziritirala moja pitanja na njegove stavove-tipični zagovornik rutinskog obavljanja raznih upitnih postupaka, da ne duljim. nakon toga je dosao neki tip iz NUK-a, podijelio brošurice o humani i imao hrabrosti izjaviti kako bi bilo nehumano sad o tome pričati i reklamirati, ali nam je podijelio paketice(???!!) Tragično-ja sam jedina odbila to uzet.

  41. #91
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Prije godinu dana bila sam na dva tečaja za trudnice,jedan u D.Z.Dugo Selo,dijelili su NUK-ove bočice i dude varalice,trudnice su tamo mogle probati ćaj za dojilje...
    i drugi u D:Z Pešćenica,tamo se reklamirao Johnson&Johnson-maramice.torbica i sl

  42. #92
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Bok curke; evo jednog relativno dobrog iskustva ali ipak s puno reklamnih materijala.

    Na tečaju u DZ Sambor početkom 3. mjeseca bilo je puno priče o prematanju bebe sa platnenim pelenama i barem 40 minuta priče, videa i savjeta o dojenju koji su mi bili zlatni u rodiištu. Odmah nakon toga pričala je "teta" iz (kršitelj koda)a, ali ne o hranjenju na bočicu nego o izdajalici, kako ju koristiti, kako ju pravilno sklopiti (ima jedna mala caka koju inače nebih znala) i budući da sam ponijela u rodilište izdajalicu, zadnji dan kad sam išla doma spasila sam se od tvrdih, kvrgavih prsa jer sam satima čekala bebu i otpust..

    Od reklama dobili smo dudu varalicu, malu bočicu (koja mi je trebala jer baš i nemreš izdajat uprazno ), bilo je i nekoliko kremica za prsa (koje su isto tako prilično dobre) i (kršitelj koda)ova brošura o proizvodima.

    Eto, "teta" je bila sklona dojenju pa joj nismo imali kaj zamjerit.

  43. #93
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Vidim da se na tečajevima masovno dijele neki uzorci i leci i da se krši pravilnik. Zato moram pohvaliti Dom zdravlja Zapad gdje spada DZ Susedgrad.
    Pohvala za tečaj(u ožujku) bez primisli o uzorcima koji se ovdje masovno spominju, a kamo li osobe iz neke od firmi koje ih prodaju. Samo jako prodojeće sestre. Isto tako patronaža Gajnice i njihove sestre koje ne odustaju od isključivog dojenja.

  44. #94
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    U zadarskom rodilištu na tečaju u srpnju došla je teta (doktorica) iz (kršitelj koda)a, naglasila da je sama dojila godinu dana i da neće pričati o dojenačkoj hrani, nego samo o vitaminskim preparatima za trudnice. Ali, u vrećici s uzorcima vitamina dobije se brošura koja propagira čajeve od 1. tjedna, kašice od 4. i slična sr.......

  45. #95
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Pa čak i poliklinika Vili na svom tečaju! Paket Nuk/Humana, bez mlijeka ali s čajevima, bočicom i dudicama, što je pedijatrica (ili primalja, ne sjećam se više, ali obje su bile jako dobre) lijepo iskoristila da nam obajsni da si čaj za kolike možemo mi napraviti ne bili se smirili, pa na bočici pokazala kako beba treba "zagristi" bradavicu, a dudu je vrtila i vrtila da bi na kraju rekla ako je baš od takve djece da mora nešto vući, kao krajnje sredstvo možemo upotrijebiti i dudicu (duda se baci pa se tako dijete odvikne, a prst može imati i do škole u ustima - mislim da je tako bilo objašnjenje).

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Uglavnom, išla sam sad provjeriti i dobili su hranu za bebe od Humane, a uz to su bili i još neke kremice i čaj za mame. To im je podijelila sestra i rekla im je da su oni to dobili u donaciji i da moraju to podijeliti.
    Svi zdravstveni djelatnivci koji rade s djecom pa i sire, znaju za WHO kod, jos im je u sjecanju lova koju su dobivali od UNICEFa za promociju dojenja .
    Patronazna dijeli jer to ZELI , a ne zato sto mora (osim kad doista dijete nema sto jesti.)Firma koju reklamira ce joj se oduziti.

    Citiraj summer prvotno napisa
    Adaptirano mlijeko, dudice i bocice nisu bili ni jednom spomenuti.
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    bilo je predavanje o proizvodima, bez spominjanja, koliko se sjecam nadomjestaka za majcino mlijeko
    Jeste li prelistale brosure, a **** bas i nije zvucno ime za pastu za cipele 8) ?
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    a **** ne? pitam da znam koji zastupnici dolaze - nuk i humanu zastupa jedna firma, (kršitelj koda) druga...

    dakle euroalba (nuk/humana) drži i predavanja a kadulja ((kršitelj koda)) samo daje materijal?
    Jedna od predstavnica (kršitelj koda)a je bivsa (zamjenska) (kršitelj koda)ova predstavnica, zato oni u zadnjih godinu dana nastupaju zajedno.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    centar Banije, Sisak
    Postovi
    62

    Početno

    moj je tecaj zavsio u prosincu 2005 god. u sisackoj bolnici.

    med. sestra nam je podjelila (kršitelj koda)ove poklon vrecice (bocica, dudica, jastucici za sise i prospekti) i nekakve Musteline papirice. kad sam je pitala za taj "poklon" rekla je da moraju zato sto su im te firme sponzori. i dobili smo UNICEF-ovu skriptu o pravilnom polozajima kod dojenja.

    nakon poroda dobili smo poklon paket sretna beba koja je prepuna brosura i uzoraka sveg smeca koje se moze naci za djecu. bilo samo par korisnih stvari.plus ****-ov caj za dojenje. i morali smo dati svoju adresu ****-ovoj predstavnici pri primitku paketa. tako da mi jos uvijek dolazi kojekakvo promotivno smece za djecju "hranu".

    i patronazna sestra mi je uvalila Vivera To sam ja knjizicu za popunjavanje.cak je i lijepa i ima bijelu rodu na omotu. ali unutra ne postoji niti jedna stranica koja ne reklamira neki proizvod za dojencad od prvog dana

  48. #98
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    hop-la!

    ima li štogod novo?

    ima li netko slike ili konkretan materijal s tečaja koji bi nam mogao poslati?

  49. #99
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    nema baš veze sa tečajem, ali ima sa patronažom kod koje se na trnju tečaj održava. prvi dolazak patronažne nakon poroda sa "poklončićem"- J&J toaletna torbica u kojoj je knjižica TO SAM JA. Izdaje je Vivera, a unutra na 12-13 strani kalendar hranjenja djeteta od rođenja do prve godine gdje se toplo preporučaju Viverina adaptirana mlijeka, kada, kako i u kojim količinama, te na kraju knjižice su lijepo predstavljeni Viverini adaptirani proizvodi , čajevi i sokići, te je kraaasno objašnjeno zakaj su tak fini, zdravi i kvalitetni...

  50. #100
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa
    Jučer smo muž i ja počeli ići na tečaj pripreme trudnica za porod i roditeljsku funkciju u organizaciji Doma zdravlja PGŽ-Rijeka. Prvo predavanje je bilo ok, onako za početak o trudnoći, prehrani, odjeći... Na kraju kad je završila sestra svoje predavanje nastupa marketing predstavnica Vivere - izlaganje o važnosti doručka . Sve ok. Treba jesti žitarice, mlijeko, bla bla... ALI u pripremi stoje vrećice. S poklonima. Unutra jedna kutija muslija, mala slikovnica (o voću), dosada sve bezopasno, a onda: mali blokić sa logotipom (kršitelj koda) i meni najdraži fasciklić koji čim sam otvorila vidi se (kršitelj koda) reklama i za 1 2 3. Pa onda imamo letak o važnosti mlijeka u dojenačkoj dobi... usporedba majčinog mlijeka i adaptiranog, ma fuj... I dok sam se ja snašla reklamerka je odmaglila pa joj nisam stigla vratiti paketić, ali sam zato pitala sestru da li zna da je ovo kršenje pravilnika na šta je ona samo slegla ramenima i rekla: a znate oni nas sponzoriraju, zdravstvo siromašno... Moji me doma ne kuže zašto ja dižem frku, pa to je poklon, pa fini muslići pa to je tako i ne da se mijenjati. Jedva čekam slijedeće predstavnike, dolaze na **** i Mustela, jeee

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •