Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 148

Tema: Trebam vašu pomoć - kršenje Koda na trudničkim tečajevima!

  1. #1
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno Trebam vašu pomoć - kršenje Koda na trudničkim tečajevima!

    Skupljamo primjere kršenja Koda (Međunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko) na tečajevima pripreme za porod.

    Tražimo podatke za cijelu Hrvatsku – dakle sva rodilišta i domovi zdravlja koji organiziraju tečajeve.

    Ako su vam na tečaju nudili uzorke adaptiranog, bočice i dudice, brošure i letke, čaj za bebe, ako je predstavnik proizvođača držao predavanje… napišite u kojoj ustanovi i o kojem se proizvođaču radilo.

    Hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    23.03.2006. Opća bolnica Vinkovci. Euroalba - predstavnih za NUK i Humanu.
    Dijelili su NUK dudicu, uzorak neke Humana kašice (od 4og mjeseca), uzorak Humana čaja (od 1og tjedna), žličicu, mali podbradnjak i 2 jastučića za dojilje. Rodilištu su poklonili 4 lopte!

    Slika proizvoda
    Slika reklama

  3. #3
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    joj,mislim da je i u Ri na tečaju bila prezentacija nečega,ali ja taj puta nisam bila,a nemogu nigdje naći papir sa programom sa tečaja,ako nađem onda ću javiti

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ajd pliz

    janoccka, hvala

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Ja sam prije više od godinu dana pisala o tome pa vidi može li poslužiti: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=8189

  6. #6
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    evo našla sam, 20.6.2005. bilo je predavanje; novoročenče i prehrana,"(kršitelj koda)" i "****"-prezentacija proizvoda

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    došao je predstavnik (kršitelj koda)a i (kršitelj koda)a? jesu li vam štogod podijelili?

  8. #8
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    predpostavljam da da,to sam pročitala u programu,ja taj put nisam bila,bila sam kada je bila žena iz mustele i podijelila je uzorke

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    ja sam dobila (kršitelj koda)ove i pampersove, mislim i (kršitelj koda)ove brošure u paketu u rodilištu, pa poslije par u poštu i to je to.. :/

  10. #10
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ovo zadnje mislim da ima veze sa dilanjem osobnih podataka navedenih u paketu SRetna beba...isto sam dobila i ja..

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    23.2.2006. Studentska poliklinika Zagreb

    Euroalba, predavanje o važnosti i različitosti među dudicama, pumpama i sl. cca 30 minuta, gospodin Darko

    Na kraju sam mu rekla da je žalosno što nam oduzima vrijeme jer nismo došli na marketinško predavanje nego da nešto naučimo o porodu i sl.
    On je rekao: U redu. Hvala. i pomalo ljut otišao.

    No, interesanto što me ostala publika zamalo izviždala ... Kupili su ih poklon vrećicom (dvije dude, Humana privjesak za ključeve, hrpa materijala između ostalog i letak o šamponu protiv peruti; dozator za adaptirano mlijeko ...)

    Inače, od toga dana planiram nazvati nekoga u polikliniku i reći koju riječ - no nikako da stignem - dobro si me podsjetila...

    A mogla bih i jedno otvoreno pismo u novine pa ako objave, objave

  12. #12
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Kad sam ja bila na tečaju u riječkom rodilištu, predavanja su održali predstavnici (kršitelj koda)a (podijelili nam barbajoliće, brošure i trokutiće naljepnice za auto), (kršitelj koda)a (podijelili nam brošure, bočice, čaše s kljunom, dudice i uzorke krema, a njihovu kvalitetu "zagarantirali" i doktori rodilišta na svojim predavanjima) i Mustele (dobili brošure, dali kućne adrese i na njih dobili još brošura i uzorke krema, njihovu kvalitetu također reklamirali i doktori na svojim predavanjima).

  13. #13
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    imamo vinkovce, rijeku i studentsku - ajmo cure, sigurno ima još! niste valjda već zaboravile što je bilo na tečaju! :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I Grižanska prije 3 godine - ne znam je li još uvijek - no nema razloga ne biti, nažalost


    Mislim da je na 99% tečajeva tako ...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Hm... ja mislim da bi teže našla tečaj koji NE KRŠI kod, nažalost. :/

  16. #16
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    prije godinu i sitno, dz centar, u runjaninovoj, isto euroalba.

    eee, a zašto je reklamiranje mustelinih proizvoda kršenje koda? :?

  17. #17
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    i u Splitu su držali predavanje (kršitelj koda)ovci davali su bavarine , čaj za dojilje i još gomilu prospekata

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Nisam sigurna da li ovo spada u direktno kršenje Koda, mislim nisu reklamirali hranu, ali su nam podijeli paket Johnson vlažnih maramica i časopis Sunce moje malo u kojem ima raklama za hranu. To je bilo u Osijeku, na brzinskom tečaju koji je trajao 1, 5 h i koji košta isto 400 kn.

    Jučer u vjestima RTL, u prilogu o splitskom rodilištu vidjelo se da mama čita prospekt o (kršitelj koda) hrani

  19. #19

    Početno

    DZ Maksimir - sestra je podijelila (kršitelj koda)ove i NUK poklon pateke, s pojednom bočicom unutra i nekim letcima...Ja sam ga odbila... Ostali su me samo blijedo gledali...Onda im je MM izvalio 'pa šta će joj, ona bočice već ima, lijevu i desnu, nosi ih uvijek sa sobom'

    S tim da napominjem da je ona dugo i naširoko pričala o tome kako je dojenje bitno, o pravilnim položajima i sve pozitivno, a kad je davala pakete popratila je to izjavom 'ja vam ovo ne bih ni u ludilu dala, ali eto, takve su ugovore potpisali nadređeni'...

  20. #20

    Početno

    E, jel se ovo odnosi samo na zdravstvene ustanove i tečajeve?

    Jer smo mi u igraonici na Velesajmu dobili poklon paket od (kršitelj koda)a - žličicu i zdjelicu za hranu, i brošuru o dohrani - kad je Fićo imao 2 mjeseca, i s naglaskom da je to za BEBU, ne za Karla (mada ih Karlo koristi od prvog dana).

    I bila je neka kašica unutra

  21. #21
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    da, odnosi se samo na tečajeve pripreme za porod.

    trebaju nam konkretni primjeri iako znamo da se na većini tečajeva dijele bočice i sl.

    za divno čudo, nama u zajčevoj nisu ništa dijelili ni pokazivali. pričali su samo o dojenju, doduše ne previše detaljno.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Pa, ako se dobro sjećam, ni nama u DZ Trešnjevka prije dvije godine ništa nisu dijelili. Bar se ne mogu sjetiti da sam išta donijela doma.
    A ni u Zajčevoj nisu dijelili ništa. A oba tečaja bila su besplatna!

  23. #23
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ja se sjećam da nama u Petrovoj isto nisu ništa dijelili..eh sad, da li su govorili, ne znam baš...

    U stvari, kod nas je teta od beba, držala trosatno predavanje o dojenju i njegi djeca i naglašavala da oni ničim ne nadohranjuju bebe..
    znači nisu ništa dijelili...

    Ne mogu vjerovati da je samo nas par bilo na tečajevima...

  24. #24
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Koliko se sjećam, ni u osječkoj KB nisu ništa na tečaju govorili (u jesen 2005.), niti je bila prezentacija. Pričalo se jako puno o dojenju, od literature smo dobili knjigu Dobro je znati prije za vrijeme i nakon poroda i Unicefovu brošuru o dojenju. E, da i brošuru O životu i zdravlju djeteta. Svuda se promiče dojenje.!

  25. #25
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Moja frendica je u Petrovoj na tečaju za 400 kn dobila bočice na poklon, ali to je bilo prije točno godinu dana. Noviju informaciju nemam.

  26. #26
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: Trebam vašu pomoć - kršenje Koda na trudničkim tečajevim

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    Ako su vam na tečaju nudili uzorke adaptiranog, bočice i dudice, brošure i letke, čaj za bebe, ako je predstavnik proizvođača držao predavanje… napišite u kojoj ustanovi i o kojem se proizvođaču radilo.

    Hvala!

    Evo, ja samo mogu reci da 2003. na trudnickom tecaju kojeg organizira Zdravi grad Porec nije bilo nicega od ovoga niti predstavnika proizvodjaca!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    dom zdravlja "črnomerec", baruna filipovića, ( bila u 11 mj. 2005 ) dijelili su (kršitelj koda)ove bočice i dudice, hrpu letaka, brošura..

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Studentska poliklinika zagreb, 23. i 24. 03. 2006.
    Predavanje su držali ginekolog i sestra(koja je doduše istaknula da treba dojiti bar 3 mjeseca).:D
    Dobili smo dozator za dj. hranu, nuk dudicu, nuk podloške za grudi,humana privjesak hrpu brošura o dohrani, prehrani, bočicama...Uzoraka hrane, čajeva nije bilo.
    Ostalo baš i nema veze s kodom.

  29. #29
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    tecaj u St rodilistu

    **** uzorci za dojilje i trudnice, brosure
    te (kršitelj koda) vrecica s njihovim brosurama i dudicom (pravom)

  30. #30
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    hvala

    što je onda s petrovom, je li netko nedavno bio?

    a sv. duh?

  31. #31
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    u petrovoj, ne baš tako nedavno (prije 2 i pol godine), nisu dijelili ništa.

  32. #32
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ja sam bila u Petrovoj u 1 mjesecu 2004 (skup sa Tweety). Tada se ništa nije dilalo.

    A da upitaš proljetnjače na njihovom topicu?

  33. #33
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    idem ih uputiti

  34. #34
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Ja sam bila u 1.mj u Petrovoj na tečaju i ništa nisu dijelili. Dapače, glavna sestra se požalila kako nezna više gdje bi sa tim uzorcima adaptiranog.

  35. #35
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja planiram ici iduci mjesec u Rapsku (zg) pa javim ako nece biti kasno


  36. #36
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    nikad nije kasno...samo nas izvještavajte.....

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    tecaj u St rodilistu

    **** uzorci za dojilje i trudnice, brosure
    te (kršitelj koda) vrecica s njihovim brosurama i dudicom (pravom)
    jesu došli njihovi ljudi ili su djelili predavači?
    i jel bilo predavanje o kavaliteti njihovih proizvoda?

  38. #38
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Darijae prvotno napisa
    i u Splitu su držali predavanje (kršitelj koda)ovci davali su bavarine , čaj za dojilje i još gomilu prospekata
    lalah, vidi ovo.

  39. #39
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj lalah prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    tecaj u St rodilistu

    **** uzorci za dojilje i trudnice, brosure
    te (kršitelj koda) vrecica s njihovim brosurama i dudicom (pravom)
    jesu došli njihovi ljudi ili su djelili predavači?
    i jel bilo predavanje o kavaliteti njihovih proizvoda?
    Tecaj u ST rodilistu u 03.2006. - bili su predstavnici (kršitelj koda)a, Mustele i (kršitelj koda)a - ali nista sto bi se kosilo s dojenjem - dapace - od (kršitelj koda)a plasticna bocica za cuvanje i zamrzavanje izdojenog mijeka, od (kršitelj koda)a uzorak caja za dojenje i multivitaminskog napitka i od Mustele uzorak kreme. Njihovi ljudi su drzali predavanje par minuta i podijelili uzorke, a (kršitelj koda)ova predavacica je istakla vaznost dojenja. Adaptirano mlijeko, dudice i bocice nisu bili ni jednom spomenuti.

  40. #40
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ali pak su vam imena ostala zvoniti u uhu

  41. #41
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ipak

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    625

    Početno

    DZ Črnomerec (ako je to onaj u ulici Baruna Filipovića), 10. ili 11. mj. 2004.
    vms koja je govorila o porodu i dojenju nam je podijelila poklon pakete (kršitelj koda)a (dudica, bočica, par jastučića za dojenje i katalog (kršitelj koda)ovih proizvoda).

  43. #43
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj lalah prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    tecaj u St rodilistu

    **** uzorci za dojilje i trudnice, brosure
    te (kršitelj koda) vrecica s njihovim brosurama i dudicom (pravom)
    jesu došli njihovi ljudi ili su djelili predavači?
    i jel bilo predavanje o kavaliteti njihovih proizvoda?
    njihovi ljudi
    i je, bilo je predavanje o proizvodima, bez spominjanja, koliko se sjecam nadomjestaka za majcino mlijeko

  44. #44
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Prije malo više od 1,5 g u Varaždinskom rodilištu dobili smo poklon paketiće u kojoj je bila (kršitelj koda)ova flašica, jastučići za cice, kremice za njegu mame i bebe, biofarm kremica...

    Jučer sam bila u rodilištu sada se dijele (kršitelj koda)ovi poklon paketi u kojima su vitamini i čaj za dojilje.

    Na tečaju se nije spominjala umjetna hrana pričalo se SAMO o dojenju i stvarno se "ta firma" najjače reklamirala.

    A sestra koja vodi tečaj cijeni svaki rodin letak o dojenju koji joj donesemo, ako joj ponestane fotokopira ih i podijeli.

    Sada je donjela iz Slovenije sa nekog seminara reklamne uzorke balzama i maramica za bolne bradavice kod dojilja, maramice i gel za intimnu njegu,... firme"BIOCLIN" čiji proizvodi kod nas još nisu u prodaji.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Pouzdano znam za Petrovu, prošle godine u ožujku ili travnju su dijelili Nuk-ove proizvode, bočice i dude. Znam jer su nam prijatelji bili, hvalili su se kako su im to dali, cura je rodila u svibnju. Znam da sam ja počela pričati kako je to koma i argumentirati zašto, oni su bili :shock: jer je njima to bilo baš fora i super.

  46. #46
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Na tečaju za trudnice u vukovarskoj bolnici u siječnju bila je prezentatorica Euroalbe - predstavnik za NUK i Humanu.
    Dijelili su NUK dudicu, uzorak neke Humana kašice (od 4og mjeseca), uzorak Humana čaja (od 1og tjedna), žličicu, malu bočicu i 2 jastučića za dojilje. Skoro sve isto kao što je i Janoccka slikala, osim podbradnjaka.

  47. #47
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    bogme nisu štedili

  48. #48
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    znam da nije za "protokol" jer se radi o becu, a i bilo je prije sest godina, ali ipak za usporedbu.
    ja sam bila na dva tecaja, "alternativnom" od babice iz kuce za porode i normalnom u bolnici u kojoj sam radala, ali interesantno, nisu bili ni na jednom tecaju nikakvi predstavnici firmi, nije bilo nikakvih predavanja s njihove strane, niti nam se sto djelilo ili poklanjalo.

    poslije poroda dobili smo nekakv paket (a sad se ne sjecam da li u bolnici ili postom) od grada beca, sa nekakvim dekicama, nivea uzorcima i prospektima. moze biti da su bili nekakvi prospekti od proizvodaca mlijeka, ali se zapravo vise ne sjecam. zorana ima valjda svjeza iskustva, a i sanja ce skoro.

    ali na tecajevima znam sigurno da nije bilo nikakvih reklama.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Sad mi je susjeda rekla da obavezno odem na tecaj u Dom Zdravlja u Velikoj Gorici jer tamo dolaze ovi iz ****-a (i jos nekih) i daju ti dudice i bocice i sve super :/ .... kaze ona. Bar u vrijednosti 150 kn tih gluposti dobije svaki polaznik tecaja.

    Mogu otici i vidjeti da provjerim pa tek onda javiti... ali evo ipak odmah javljam ovako iz druge ruke.

    Da odem vidjeti?

  50. #50
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    odi
    uzmi sve sto daju
    poslikaj
    poslji ms. ivy
    8)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •