Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: Koje vježbe i kamo ići..??

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Što znači jako loše, govori slogove, ili ? Vjerojatno su procijenili da će se njen govor dalje razvijati, da ima potencijala. Evo, našla sam na netu nešto o visokofunkcionalnom autizmu :

    http://dira.forums-free.com/high-fun...zam-t1689.html

  2. #52
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ne, ne govori slogove već ima rezultate u zoni značajnog zaostajanja (-3 SD). Iskazi su joj semantički nedorečeni, nesročni, agramatični itd.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Hm, neobično, ali nezahvalno mi je o tome govoriti kada nisam nikad vidjela dijete i nemam potpunu sliku. Možeš i njih pitati za dodatna objašnjenja, sigurno su imali dobar razlog da je smjeste u visokofunkcionalni dio spektra.

  4. #54
    mrgica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Teško je reći, jer je svako dijete priča za sebe, ali u principu se radi o djeci koja imaju razvijen jezik i normalan IQ. Neki čak smatraju da je Asperger sindrom zapravo visokofunkcionirajući autizam.
    Kojim metodama i gdje se mjeri IQ kod djece s PP-om? Mislim, kad bi htjela to napraviti za svoje djete, kamo da se zaputim?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mjerenje IQ radi psiholog, ali nemam pojma gdje bi mogla otići, osim na ERF. IQ može mjeriti svaki psiholog, ali IQ kod djece iz spektra mjeri se posebnim testovima, za koje nisam sigurna da ih ima svaki psiholog. Ako igdje ima, ima na ERF-u.

  6. #56
    mrgica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Mjerenje IQ radi psiholog, ali nemam pojma gdje bi mogla otići, osim na ERF. IQ može mjeriti svaki psiholog, ali IQ kod djece iz spektra mjeri se posebnim testovima, za koje nisam sigurna da ih ima svaki psiholog. Ako igdje ima, ima na ERF-u.
    Hvala; pitati ću kad budem išla na ADOS!!

  7. #57
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Pratim razne teme o djeci sa pp.procitala sam sve pa me zanima kako ste sada..kako napreduju djeca

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih se s ovim složila. Možda nije pokazao tebi ni meni, ali puno roditelja koji tek ulaze u taj "svijet" nikada nije čulo za neurofeedback, terapiju glazbom i sviranjem, Tomatis, transplantaciju matičnih stanica, senzoriku uz pomoć pasa u Silveru, asistente u vrtićima i školama, specijalne vrtiće, ritmičke stimulacije u Suvagu, ERF kao mjesto gdje mogu dobiti dijagnostiku itd.

    Da, serijal nije zamišljen kao "priručnik za roditelje djece iz spektra", ali mislim da je svaki roditelj trebao pogledati, da dobije nadu ili pak izgubi nerealna očekivanja.
    Jeste li išli na neurofeedback? Ima li tko iskustva s nfb-om kod usporenog razvoja govora? Mi smo krenuli, ali ne znam nikoga tko ima iskustva, pozitivnog ili negativnog... ??????

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •