Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 190

Tema: Preseljenje u istočni dio ZG-a

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno Preseljenje u istočni dio ZG-a

    Dragi moji, trebale bi mi sve informacije po pitanju preseljenja u istočni dio zagreba.Suprug mi je na tom dijelu dobio posao i za početak bi si iznajmili tamo stan. Znam da mnogobrojne agencije nude stanove u najam, ali iskreno da vam kažem preskupo mi je uzimanje stana preko agencije, pa ako netko zna iz nekakvih novina ili nečega svaka informacija mi je dobrodošla.

    Koliko se protežu cijene najma na tom istočnom području grada??
    Zatim imamo malu bebu, pa me zanima pedijatar na tom pordučju, te gdje krenuti s tom papirologijom kod preseljenja, znam da se prvo moramo prijaviti na MUP, ali mene više muči to zdravstvo,predijatar za malenu, te nama doktor opće prakse,pa onda svi ti papiri koji su potrebni???
    Vrtić, jaslice ili što vec kada se treba prijaviti dijete? Godinu dana ranije ili?

    Kakva je prometna povezanost? Imamo jedan auto i taj auto ce suprug koristiti za odlazak na posao, a ja cu vjerovatno trebati s malom ici kod pedijatra ili tako negdje pa sto vi obično koristite? Autobus? taxi? s obzirom da imam maleno dijete, pa me brine kako cu s njom ici igdje...
    UGlavnom pišite mi sve čega se sjetite, jer ni ja sama neznam kojom brzinom mi dolaze sva moguca pitanja, kad krenem surfat obično zaglibim na nečemu pa opet nemam konkretnog odgovora
    Trebaju mi sve informacije

  2. #2
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Istok grada je širok pojam...uzmimo da istok grada kreće od Kvatrića, preko Maksimira, Ravnica, Dubrave, Sesveta, Borongaja, Volovčice, Pešćenice i još mnogih pod općina (BUkovac,Vukomerac,Poljanice,Jelkovec, Trnovčica,Retkovec, Trnava, Studenstki grad, Gornja donja Dubrava, Brestje itd.)

  3. #3
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Samo ako seliš u Sesvete moraš se ja mislim prijaviti u njihov MUP, oni imaju tu i svoj HHZ-o, Burzu rada..uglavno sve..i to jako olakšava stvar jer nemoraš u gradu ništa obavljati .ako seliš u Dubravu sve obavljaš u Petrinjskoj (bar koliko ja znam)...

    što se tiče povezanosti ovisi u kojem ćeš kvartu živjeti? Do Dupca vozi tramvaj...od Črnomerca kroz Maksimir, centar Dubrave itd. od Dupca idu busevi...znači istok zapad-tramvaj...sjever-jug bus...i naravno gradski vlak...Sesvete, Čulinec, Trnava, Glavni kolodvor- zapadni kolodvor itd... to su stanice

    u Brestju (to je između Sesveta i Dubrave) imaš dr.Vokića on preko HZZ-o radi samo za one koje žive u Brestju ali je i privatnik imaš i Dom zdravlja i u Sesvetama i u Dubravi
    Dubrava_ Grižanska, Slavonska itd.

    Vrtića stvarno imaš koliko hoćeš, za gradske ti je upis u 5 mjesecu kao i svagdje a u privatnima kad hoćeš ako ima mjesta....ovo je sve ZG nema razlike po pitanju škola i vrtića
    Posljednje uređivanje od ivana zg : 03.02.2013. at 15:57

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    Firma mu se nalazi u ulici Radničkoa cesta.....e sad to je blizu Žitnjaka ako se ne varam....tako da oko te radničke ceste, da ne putuje predugo na posao...

  5. #5
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    uf uf...Žitnjak, Kozari Bok.....možeš živjeti u Trnavi, Čulincu i Sesvetama to je sve blizu Žitnjaka (po meni bolje nego na KOzari boku)

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Ivon prvotno napisa Vidi poruku
    Firma mu se nalazi u ulici Radničkoa cesta.....e sad to je blizu Žitnjaka ako se ne varam....tako da oko te radničke ceste, da ne putuje predugo na posao...
    Preporučam Volovčicu, stari kvart urbaniziran 50-tih, ima dom zdravlja,2 škole, 3 vrtića, puno zelenila, puno dječjih igrališta, istina sa prastarim spravama, ali ih ima, parking nije problem, kvart je miran.
    Do Radničke može prošetati, ili ima 2-3 stanice tramvajem, jer tamo je parking čisti SF.

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučam Volovčicu, stari kvart urbaniziran 50-tih, ima dom zdravlja,2 škole, 3 vrtića, puno zelenila, puno dječjih igrališta, istina sa prastarim spravama, ali ih ima, parking nije problem, kvart je miran.
    Do Radničke može prošetati, ili ima 2-3 stanice tramvajem, jer tamo je parking čisti SF.
    Sori, ja pričam o onom dijelu Radničke od Držićeve do Vukovarske.
    Ali i dalje ostaje preporuka Volovčica ja radim na Žitnjaku za min sa na poslu.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 03.02.2013. at 16:12

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    mi bi željeli na neki mirniji dio, pa makar bilo dalje njemu za putovat, a opet da je povezaniji s gradom, zbog doktora i svega, jer sam ja bez auta. Jel ima netko na forumu tko živi na tako udaljenijem dijelu, nemogu navesti ništa kao primjer jer slab poznajem grad....

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma govorim ti, Volovčica je miran i pristojan kvart koji ima sve. Zadnji u zoni tramvaja na tom potezu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučam Volovčicu, stari kvart urbaniziran 50-tih, ima dom zdravlja,2 škole, 3 vrtića, puno zelenila, puno dječjih igrališta, istina sa prastarim spravama, ali ih ima, parking nije problem, kvart je miran.
    Do Radničke može prošetati, ili ima 2-3 stanice tramvajem, jer tamo je parking čisti SF.
    e baš tako nešto tražimo, da nam je mirnije, super Mojca, još ako se čega sjetiš samo piši,tnx....

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    U kojem ste sad kvartu?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    To je Trg Volovčica jel tako, sad gledam na googl maps...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    Eh u nijednom, živimo u drugom gradu zato mi i trebaju sve inf

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Svetice sa zapada, Borongajska sa sjevera, Vukovarska s juga i Kolarova s istoka,

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    vidim vidim, i čini mi se po tom tvojem sasvim ok, jel imaš kakve inf o najmu stanova u tom dijelu? cijene?

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne znam zbilja, pronjuškaj.

  17. #17
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Slazem se s Mojcom za Volovcicu
    imas tramvaje (2,3 i 13), na placu bus za Kvatric (215)
    dom zdravlja
    4 skole u blizini
    vrtice
    CC1 east

  18. #18
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Imaš i tramvaje 1,9 i 17 s Borongaja. Meni su podjednako udaljeni kao ovi na Vukovarskoj. Oko 7 min pješke.

  19. #19
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Uzmi u obzir i ferenščicu, preko puta Volovcice. Evo se bas jucer susjeda preselila u susjednu zgradu, kaze da ide u veci stan za manje para.. 78m2 za 350€.. to je ful povoljno..buduci da ces bit solo sa blizancima, bez auta, pretpostavljam da ces ic svuda kolicima a tramvaj nekad dodje niskopodni, u koji udjes bez beda, al jbga mene uvik potrefi stari, u koji nemogu sama s njih dvi. . tako da mi se bus cak cini bolja opcija za tebe, ako budes bas svaki dan morala ic negdje. Mada, ako si na volovcici ili ferencici, zbilja ti je sve blizu. ja se micem iz kvarta samo kad imam primopredaju nekakvu s nekom forumasicom idem ti cirnit po njuskalu malo.. kolki bi stan? jedna spavaca, jel? u kuci, il u zgradi iskljucivo?
    Posljednje uređivanje od Smokvica. : 03.02.2013. at 18:14

  20. #20
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ivon, ako selite u Zgb. radi TM posla, ja bih svakako nastojala da je posao toliko blizu da može doči ili pješke, ili odličnom linijom gradskog prijevoza. (Naravno ako je moguće).
    Tako imaš duplu korist: 1. tebi je auto doma, ako ga zatrebaš, a i jednom kad počneš raditi da vam ne trebaju dva i 2. nevjerojatno manji trošak.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    pronjuškala sam stanove u najam na Volovčici, nisam ih baš nešto previše našla, a moram priznat on što se nudi bolje da se ne nudi
    Sasvim slučajno sam vidjela stanove u Novom zagrebu,Dugave i Sopot....vidim da i nije baš mirno, ali stanovi su znatno jeftiniji od Volovčice.....zasto je to tako?
    Jel ima netko informacije o tim kvartovima?

  22. #22
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ivon, ako selite u Zgb. radi TM posla, ja bih svakako nastojala da je posao toliko blizu da može doči ili pješke, ili odličnom linijom gradskog prijevoza. (Naravno ako je moguće).
    Tako imaš duplu korist: 1. tebi je auto doma, ako ga zatrebaš, a i jednom kad počneš raditi da vam ne trebaju dva i 2. nevjerojatno manji trošak.
    Dobro zboris, nebi ti ja N. zagreb preporucila. ovdje je stvarno bitan faktor blizina posla. Neznam kolko si bila po zg u zadnje vrijeme, al guzve su katastrofa..

  23. #23
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Kakve veze ima sopot sa istokom? To je skroz drugi dio grada , ujutro moraš preci most sto ti dodatno komplicira stvari.
    Mi smo živjeli na ferencici i povezanost sa gradom je odlična , kvart je pristupacan za kolica i prilično miran .

  24. #24
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    Uzmi u obzir i ferenščicu, preko puta Volovcice. Evo se bas jucer susjeda preselila u susjednu zgradu, kaze da ide u veci stan za manje para.. 78m2 za 350€.. to je ful povoljno..buduci da ces bit solo sa blizancima, bez auta, pretpostavljam da ces ic svuda kolicima a tramvaj nekad dodje niskopodni, u koji udjes bez beda, al jbga mene uvik potrefi stari, u koji nemogu sama s njih dvi. . tako da mi se bus cak cini bolja opcija za tebe, ako budes bas svaki dan morala ic negdje. Mada, ako si na volovcici ili ferencici, zbilja ti je sve blizu. ja se micem iz kvarta samo kad imam primopredaju nekakvu s nekom forumasicom idem ti cirnit po njuskalu malo.. kolki bi stan? jedna spavaca, jel? u kuci, il u zgradi iskljucivo?
    Istina.
    Nepravedno sam zaboravila taj dio "prek' pruge".

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    Uzmi u obzir i ferenščicu, preko puta Volovcice. Evo se bas jucer susjeda preselila u susjednu zgradu, kaze da ide u veci stan za manje para.. 78m2 za 350€.. to je ful povoljno..buduci da ces bit solo sa blizancima, bez auta, pretpostavljam da ces ic svuda kolicima a tramvaj nekad dodje niskopodni, u koji udjes bez beda, al jbga mene uvik potrefi stari, u koji nemogu sama s njih dvi. . tako da mi se bus cak cini bolja opcija za tebe, ako budes bas svaki dan morala ic negdje. Mada, ako si na volovcici ili ferencici, zbilja ti je sve blizu. ja se micem iz kvarta samo kad imam primopredaju nekakvu s nekom forumasicom idem ti cirnit po njuskalu malo.. kolki bi stan? jedna spavaca, jel? u kuci, il u zgradi iskljucivo?
    Mi bi stan cca 50 kvadrata, bilo bi super da je blizu MM posla, e sad pronjuškala sam volovčicu i nikako mi se ne sviđa ponuđeno, maleni su stanovi i preskupi, e sad to sto je tvoja susjeda našla na ferencici čini se idealno i stvarno jeftino. Mi trenutno živimo u kuci, i MM se nikako nemože naviknuti na život u stanu, ali nažalost mora jer nismo u nikakvoj mogucnosti gradit ili kupit kucu. Baš nam za početak u ZG treba stan od 50 kvadrata, nije mi uvijet da bude namješten jer imam svoj namještaj, a ako i je prihvatljivo namješten onda još bolje. Općenito ti kvartovi mi se jako sviđaju, al opet kažem nismo u mogućnosti odmah uzimati preskupi stan, tj stan s prevelikim najmom. Sve što pronjuškate ili saznate sve će mi jako dobro doći.....

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve veze ima sopot sa istokom? To je skroz drugi dio grada , ujutro moraš preci most sto ti dodatno komplicira stvari.
    Mi smo živjeli na ferencici i povezanost sa gradom je odlična , kvart je pristupacan za kolica i prilično miran .
    nema nikakve veze kažem da li se slučajno pokazali neki stanovi na tražilici..

  28. #28
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    uf, tamo je lijep ali skupi kvart. Radila sam u Radničkoj do prije mjesec dana. i cijeli taj kvrt je jako uredan. Ima lijepih stanova po Zavrtnici i u produžetku Radničke prema Gramatu,ali je skupo!

  29. #29
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    uf, tamo je lijep ali skupi kvart. Radila sam u Radničkoj do prije mjesec dana. i cijeli taj kvrt je jako uredan. Ima lijepih stanova po Zavrtnici i u produžetku Radničke prema Gramatu,ali je skupo!
    To je nešto skroz drugo.

  30. #30
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ivon, čula sam se popodne s frendicom koja je na Ferenščici.
    30 m2 1500 kn + režije, etažno centralno, 7 kat u zgradi.

  31. #31
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

  32. #32
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

  33. #33
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    I ja sam pitala jel slobodan ovaj iz kojeg se iselila ova moja..

  34. #34
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ili ovo: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-6453182
    ali ovisi naravno što vama znači skupo.
    Ovo isto nije daleko, a skoro je centar.

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ovo nije miran kvart.

  36. #36
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nije miran kvart.
    Ne djeluje pregrozno, a blizu je Radničke. Koliko znam u Rapskoj je osnovna škola. Bila sam par puta u tom kvartu i djelovao je ok.
    Kaj po tvom mišljenju fali?

  37. #37
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

  38. #38
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne djeluje pregrozno, a blizu je Radničke. Koliko znam u Rapskoj je osnovna škola. Bila sam par puta u tom kvartu i djelovao je ok.
    Kaj po tvom mišljenju fali?
    Pa traže miran kvart, a ovo je "na odlicnoj lokaciji prekoputa hotela Hilton". Dakle, na Vukovarskoj. Je, okrenut je na jug, ali i dalje to nije miran kvart.

  39. #39
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Premalo. Ali zgodno. I preskupo.
    (Ja svoj stan od 53 m2 u boljem kvartu, ulica pri kraju Harambašićeve, iznajmljujem za 2500 kn.)

  40. #40
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pa traže miran kvart, a ovo je "na odlicnoj lokaciji prekoputa hotela Hilton". Dakle, na Vukovarskoj. Je, okrenut je na jug, ali i dalje to nije miran kvart.
    A gle, miran kvart u blizini Radničke???
    Imaš gore blizu Zvonimirove stanova, ali 40 kvadrata za 300 i više eura.
    Kažem, ovisi kaj je njima skupo.
    Ima u Bužanovoj prekrasnih stanova, ali je najam 1000 eura/mjesečno.
    I da, to je miran kvart, obiteljski.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 03.02.2013. at 21:51

  41. #41
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Očito se tvoj ai moja definicija mirnog kvarta ne podudaraju. Je rmeni Bužanova nije mirna ulica. Istina, bila je nekad, dok nisu izgradili one užase.

  42. #42
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Sigečica ima i zgrada koje nisu uz Vukovarsku, ima Dom zdravlja, vrtić, OŠ, ogroman park uz školu. Relativno je blizu plac u Branimirovoj.

  43. #43
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Očito se tvoj ai moja definicija mirnog kvarta ne podudaraju. Je rmeni Bužanova nije mirna ulica. Istina, bila je nekad, dok nisu izgradili one užase.
    Gle, to se slažem, ali ipak lakše tu puštam djecu da hodaju okolo nego recimo dole oko Green Golda.
    Btw. nije više ni Harambašićeva što je nekada bila, to se vozi 70/sat i onda se pod ručnom skreće u Naselak.
    Ne usuđujem se skoro pa pustiti djecu tamo.
    Da nismo pred školom dobili ležeće policajce, a i u Bužanovoj, ne samo Kušlanovoj ne bi djecu puštala samu u školu.
    Nije da je neka korist, ali ipak auti uspore zbog vlastitih amortizera.

  44. #44
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    sto se tice mirnoce, meni se npr. volovcica cini mirnija od ferencice... al kad je to sve relativno. Kad sam dosla tek u zg bila sam u subicevoj, i svako sam se jutro budila kad je prvi tramvaj kretao, a posli sam bila na zvonimirovoj, ali ne s ulicne strane, i bilo je divno, tisina veca nego na selu. al zato sad nema sanse da zivim tamo s djecom. di god se okrenes promet. Kad sam se doselila tek tu na pescu, moram priznat da mi se nije svidio kvart, jer uopce nisam setala po njemu. Kad smo dobili psa, prepjesacila sam je uzduz i poprijeko i ful je zavolila. a zivila sam doslovno svuda po gradu, i drzim da sam prilicno kompetentna. za mladu mamu, ja stvarno mislim da je volovcica, pa cak i onaj dio prema borongaju super. to sto je mojca rekla, stari je kvart, gradjen u vrijeme kad se mislilo na dovoljni broj vrtica i skole. neznam kako je sto se parkinga tice kod tebe na volovcici mojca, al meni oko zgrade ima mista uvik.. nemogu pojmit da svaki dan kruzim po kvartu i trazim di cu parkirat. takvih je kvartova sve manje, ili su uveli naplatu pa se moze nac mista
    Dom zdravlja je blizu, pedijatrica mi je dosla nova, mlada, prezadovoljna sam suradnjom.. opca praksa, ginekolog stomatolog, sve imas tu. dakle, skoro pa ni tramvajem ne trebas ici. Pijaca je na 5-6 min od vukovarske, kulturni centar sa hrpom radionica za djecu i skolarce..
    pronjuskaj na njuskalu, ukucaj ferenščica ako ti se po volovcica nije svidjelo nista..mozda naletis na nesto sto ti se svidi
    Kad stizete u zg, kolko vremena imas?

  45. #45
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    da da nije to, ali ovi stanovi ajme... znam da je napisala da ima svoj namještaj,ali ovaj u drugom stanu iz doba franc jozefa je katastrofa....

  46. #46
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    mene jeza hvata kad to gledam, nagledala se takvih ko student. ti stanovi cak imaju svi neki miris..uf. uzas. stvarno je tesko nac stan ovako, nadam se da cete moci neki vikend doc i pogledat malo uzivo koji stan, kvart..
    Posljednje uređivanje od Smokvica. : 03.02.2013. at 22:48

  47. #47
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, to se slažem, ali ipak lakše tu puštam djecu da hodaju okolo nego recimo dole oko Green Golda.
    Btw. nije više ni Harambašićeva što je nekada bila, to se vozi 70/sat i onda se pod ručnom skreće u Naselak.
    Ne usuđujem se skoro pa pustiti djecu tamo.
    Da nismo pred školom dobili ležeće policajce, a i u Bužanovoj, ne samo Kušlanovoj ne bi djecu puštala samu u školu.
    Nije da je neka korist, ali ipak auti uspore zbog vlastitih amortizera.
    Nije. Nažalost. Cijeli taj kvart je dobio na dinamici, da budem fina.
    Moj stan je u slijepoj ulici za koju nitko osim stanara gotovo ni ne zna, pa je mirna ko pred 40 godina.

  48. #48
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nije. Nažalost. Cijeli taj kvart je dobio na dinamici, da budem fina.
    Moj stan je u slijepoj ulici za koju nitko osim stanara gotovo ni ne zna, pa je mirna ko pred 40 godina.
    Gle, to je super, ali si opet na križanju Harambašićeve i Livadarskog puta.
    Inače, vidjela sam na Njuškalu da i u onoj novoj zgradi u Harambašičevoj iznajmljuju cca. 50 kvadrata za 350 eura. I to mi baš i nije povoljno.
    Istina, za taj kvart je.

  49. #49
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    sto se tice mirnoce, meni se npr. volovcica cini mirnija od ferencice... al kad je to sve relativno. Kad sam dosla tek u zg bila sam u subicevoj, i svako sam se jutro budila kad je prvi tramvaj kretao, a posli sam bila na zvonimirovoj, ali ne s ulicne strane, i bilo je divno, tisina veca nego na selu. al zato sad nema sanse da zivim tamo s djecom. di god se okrenes promet. Kad sam se doselila tek tu na pescu, moram priznat da mi se nije svidio kvart, jer uopce nisam setala po njemu. Kad smo dobili psa, prepjesacila sam je uzduz i poprijeko i ful je zavolila. a zivila sam doslovno svuda po gradu, i drzim da sam prilicno kompetentna. za mladu mamu, ja stvarno mislim da je volovcica, pa cak i onaj dio prema borongaju super. to sto je mojca rekla, stari je kvart, gradjen u vrijeme kad se mislilo na dovoljni broj vrtica i skole. neznam kako je sto se parkinga tice kod tebe na volovcici mojca, al meni oko zgrade ima mista uvik.. nemogu pojmit da svaki dan kruzim po kvartu i trazim di cu parkirat. takvih je kvartova sve manje, ili su uveli naplatu pa se moze nac mista
    Dom zdravlja je blizu, pedijatrica mi je dosla nova, mlada, prezadovoljna sam suradnjom.. opca praksa, ginekolog stomatolog, sve imas tu. dakle, skoro pa ni tramvajem ne trebas ici. Pijaca je na 5-6 min od vukovarske, kulturni centar sa hrpom radionica za djecu i skolarce..
    pronjuskaj na njuskalu, ukucaj ferenščica ako ti se po volovcica nije svidjelo nista..mozda naletis na nesto sto ti se svidi
    Kad stizete u zg, kolko vremena imas?
    Slažem se. Kad sam kupovala stan, prvo sam tražila tu u kvartu, ali nisam našla, odnosno jedan mi je pobjeg'o pred nosom, pa sam prešla Branimirovu i platila 10.000 eur više za istu kvadraturu.
    Volovčica je, kako sam već rekla, stari kvart, humano građen: zgrada, pa zelena površina, pa pločnik, pa ulica, pa zelena površina, pa druga zgrada, pa zelena površina s parkom, pa zgrada i opet iz početka. Danas o takvim kvartovima možemo samo sanjati.
    Kad sam došla u Zagreb živjela sam kod Rebra, kao na selu, s pogledom na Laščinu... mrzila sam Volovčicu kad sam se preselila kod MD-a. Ali isto tako, kad sam počela šeati psa, pa sad i dijete shvatila sam koliko je kvart genijalan i neotkriven. Koliko je podjednako ualjen od centra kao i Trešnjevka, a zapravo je Trešnjevka uništena (većinom, nažalost) a naš kvart je osto isti. Je... ima puno socijalističkih elemenata, ali baš me briga. U krugu od 200 m od kuće imam 4 igrališta za dijete... istina, na svakom od njih tek po jedna prastara sprava, ali ja vjerujem da je i jedno stablo dovoljno za dječju zabavu.
    Nedavno su izgradili tu veliku Dionu :nakon: pa više ne idem u Mercator, u kvartu je Kozmo (kojeg osobno bojkotiram, ali tu je), tržnica (skromna, ali tu je), pošta, banka, tržnica, svi bankomati, škole, vrtići, papirnica, kulturni centar s kazalištem i glazbenom školom, hrpom kreativnih aktivnosti za sve životne dobi... nalazi se između dvije tramvajske pruge, stanica međugradskog vlaka (Zagreb Maksimir) je blizu, na Kvartiću si za 5 min busom, na autoputu si za 5 min kad bježiš iz grada...
    Osim glavne ulice, Ivanićgradske, sve je mirno i tiho.
    Parkinga ima, redovito stanem pred kuću (osim ako mi se neki lik koji skoči u kladionicu ne sparka na mom mjestu, ali taj ode za 10 min). U centru grada s za 40 min pješke, tko voli hodati... dok sam radila u centru sam išla pješke neko vrijeme.

    Ferenščica je ipak malo drugačija... kaže MD koji je domorodac da oni tam prek nikad nisu išli.

  50. #50
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Osim kvartova Ferenčica, Volovčica, Sigečica - možda da pogledaš - Savica, Folnegovićevo, Borovje.. to je još uvijek "s ove strane Save".
    Ne znam jel suprugu osigurano parkirno mjesto na poslu, ako nije - ne isplati se ići autom na posao. Nabrojani kvartovi su svi na 3-4 tramvajske stanice (pol sata pješke - uvrh glave - mužu do posla.
    Zasad ti neću stavljati linkove, jer ćeš sama pogledati.. ono što sam vidjela je da ćete teško proći ispod 300 eura + režije.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •