Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 129 od 129

Tema: Djeca starija od 7 godina ne mogu više ići pedijatru preko HZZO-a?

  1. #101
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    A što ako netko nema minimalni broj osiguranih osoba? Ili ima više od maksimalnog?

  2. #102
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo u četvrtak bili kod pedice. Lara bude sada 9 godina, i nije nam ništa spomenula o tome da ju moram seliti. Ja bi da što duže ostane kod nje .
    I Lorea je još kod svoje pedijatrice. predivna nam je i nastojat ćemo ostati dokle god nas ona stvarno ne izbaci.
    za sada nije ništa spominjala.

  3. #103
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Genijalno mi je na ovom popisu da je svaki doktor sa manje od 1000 pacijenata u Novom Zagrebu, a u mom kvartu ako nema 2000 nije ništa napravio.
    http://www.hzzo-net.hr/dload/obvezno_osig/popis_ugovorenih_timova_zdravstvene_zastite_predsk olske_djece_u_RH.xls

    Prema ovoj tablici pedijatri u NZg su iznad 1.300 pacijenata. Naša ima preko 1.400 i uvijek je gužva.

  4. #104
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.hzzo-net.hr/dload/obvezno_osig/popis_ugovorenih_timova_zdravstvene_zastite_predsk olske_djece_u_RH.xls

    Prema ovoj tablici pedijatri u NZg su iznad 1.300 pacijenata. Naša ima preko 1.400 i uvijek je gužva.
    trebao je ići ovaj link http://www.hzzo.hr/dload/obvezno_osi...ped_012013.xls

  5. #105
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.hzzo-net.hr/dload/obvezno_osig/popis_ugovorenih_timova_zdravstvene_zastite_predsk olske_djece_u_RH.xls

    Prema ovoj tablici pedijatri u NZg su iznad 1.300 pacijenata. Naša ima preko 1.400 i uvijek je gužva.
    trebao ići ovaj link http://www.hzzo.hr/dload/obvezno_osi...ped_012013.xls

  6. #106
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.hzzo-net.hr/dload/obvezno_osig/popis_ugovorenih_timova_zdravstvene_zastite_predsk olske_djece_u_RH.xls

    Prema ovoj tablici pedijatri u NZg su iznad 1.300 pacijenata. Naša ima preko 1.400 i uvijek je gužva.
    Mislila sam na obiteljske liječnike

  7. #107
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Ok, nisi navela da misliš na obiteljske.

    Ali i kod obiteljskih liječnika u NZG ima dosta onih sa 2000 pacijenata ovisno u kojem su kvartu. Bez obzira na broj kod nekih je katastrofalna gužva, npr. moja ima 1.400+ ali ima gro penzića u kvartu koji su furt kod nje i naravno najviše popodne kad bi kao mi zaposleni trebali imati prednost.

  8. #108
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa o tome se priča na temi.

  9. #109
    pipi-lipi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    62

    Početno

    Koji vam je dobar obiteljski liječnik u Novom Zagrebu, da znam kada dođe trenutak da moramo prebaciti dijete koje je sada prvašić?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    A što kažete za Srednjake, ima li tamo pedijatar koji prima stariju djecu ili neki liječnik-ca ob. med. koju preporučate?

  11. #111
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ne mogu sad naći svoju temu od pred pet godina,kod prebacivanja od pedijatra na opću smo imali dosta problema,jer doktorice nemaju isti program,
    I naravno sad je frka klinac jučer morao hitno kod pedijatrice i naravno ona traži da se klinac prebaci,pitala sam sestru od obiteljske i obećala pitat doktoricu,ali opet ona ne zna jer su li riješili informatički taj problem prebacivanja kartona,prošli put sam u par navrata kroz koji mjesec morala ići do pedijatrice po isprinte kartona od klinke,a tog je bila masa,a od klinca je dvostruko veća masa

  12. #112
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Pronašla temu i zinula. Mi smo friško 7 god. Da li je istina da ne ide pedijatru preko hzzo i što moramo napraviti?

    Također, ja bih ga rado premjestila dr opće prakse, kakav je postupak za to? Hvala!

  13. #113
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    U biti ako ti pedijatar veli da seliš onda ideš ća,možda možeš još neko vrijeme ostati. Ali znam i neke koji su bili kod naše pedijatrice i do 12-13 godina,ok neki su imali nekih većih problema neki ne.
    Ali pravilo je koliko beba ima pedijatar onda jedan dio većih seli.

  14. #114
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ako ipak želiš sama premještaj
    Otiđeš kod novog dr i oni da papire za prelazak koje potvrdio u jukićevoj, jedan papir daš novom doktoru,jedan starom. Treba izmijeniti kartone,ali to ne brigaj o tome za sad.
    Sretno treba naći dr koji bi klinca

  15. #115
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moja ima 10g i još je kod pedijatrice. Nije nam nikad ni spomenula da ne možemo. Koliko znam nije da ne smiju. Naša je alergolog, a kako moja ima dosta alergoloških problema i alergijsku astmu možda nas zbog toga nije tjerala dalje. Ja presretna jer i ja i MM imamo liječnike koji nas pitaju koja nam terapija treba. Naše doktorice na žalost preminule i dobili nove. Ne znam kako bi takve pomogle djetetu koje nekad ima i ozbiljnih problema.

  16. #116
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    I moj jos kod pedijatra ima skoro 12 god.
    Valjda nema previse pacijenata pa nas nije preusmjerila na LOM-a.
    A i on nikada nije bolestan pa ni nije neki trosak ni smetnja.
    Popio 1 atb u 12 godina.

  17. #117
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    To sve ovisi o pedijatru. Naša recimo uvjetno prima novu djecu (ako su braća/sestre kod nje, ili ne znam koji još razlog). Ali kod sebe ostavlja djecu do 9-10 godina jer kaže da su oni još mali i da ih ona kao pedijatar do tad još bolje vodi
    Druga pedijatrica u smjeni sa 7 godina traži prelazak kod opće prakse. I ona je isto puna i samo uvjetno prima nove

  18. #118
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ok hvala. Vjerojatno bih znala da se moramo premještati. Iako nisam zadovoljna pedijatricom neka ostane još malo kod nje, ionako smo samo jednom imali potrebu za njom.

  19. #119
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Pronašla temu i zinula. Mi smo friško 7 god. Da li je istina da ne ide pedijatru preko hzzo i što moramo napraviti?

    Također, ja bih ga rado premjestila dr opće prakse, kakav je postupak za to? Hvala!
    Pitaj svog liječnika opće prakse. Moje sinove uzela je liječnica kod koje je moj karton, jer su članovi obitelji. Bez toga bi teško upali k njoj.

    Ako dijete ima kakve kronične bolesti, radije ostavi njegov karton kog pedijatra koji zna situaciju, nego da liječniku opće medicine moraš sve objašnjavati od nule. Selit ćeš karton kad to pedijatar zatraži. A

  20. #120
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I moji su oboje i dalje kod pedijatra, 11 i 9 god. Nama je pedijatar odličan, iako mu baš i ne idemo osim na cjepljenje kad su bili manji zdravi su kuc-kuc

  21. #121

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Kod naše pedijatrica se može do 14 godine. To mi je super, većina pedijatara u Splitu traži kod upisa u prvi razred da se prebaci, a to mi je stvarno prerano.

  22. #122
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Očito nemate puno beba,i kad je veliki bio cca 7 - 8 morali smo otići,bez obzira kaj su svi moji specijalci.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Očito nemate puno beba,i kad je veliki bio cca 7 - 8 morali smo otići,bez obzira kaj su svi moji specijalci.
    U Splitu je totalna navala na 3-4 pedijatra, to se povlače veze, ludila, da se u njih upadne.
    Naša pedijatrica nije među tim elitnim, pa nije navala.
    Inače, u nje sa svojom djecom imam 19 godina i staža i odlična mi je.

  24. #124
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Kod naše pedijatrice stoji pismena molba pacijentima da premjeste djecu stariju od 7 godina kod LOM, negdje u čekaoni. Ja sam ga premjestila sa možda 8 kod svoje doktorice, samo sam usput kad sam bila kod nje pitala hoće li ga primiti, i onda su oni riješili sve papire. Kasnije je pedijatrica (kod koje je još malena) rekla da nismo morali žuriti.
    U svakom slučaju, meni konkretno svejedno, vrata su do vrata, obje su mi ok.

  25. #125
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Naša obiteljska gdi smo mi veliki nije htjela ) mogla klinca i vaš mi je bilo teško naći doktora za njega,s njegovim doktorom sam zadovoljna,naravno čovjek je zgodan i mlad,što je jako bitno u nekim godinama,sestra je jako pristupačna što je najvažnije,imamo isti labos,a taj njegov je dva kvarta dalje.

  26. #126
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Naša obiteljska gdi smo mi veliki nije htjela ) mogla klinca i vaš mi je bilo teško naći doktora za njega,s njegovim doktorom sam zadovoljna,naravno čovjek je zgodan i mlad,što je jako bitno u nekim godinama,sestra je jako pristupačna što je najvažnije,imamo isti labos,a taj njegov je dva kvarta dalje.
    Tebi je bitan fizički izgled doktora? Kaj ne bi trebala biti bitnija stručnost?

  27. #127
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Mozda misli da malo dijete koje se boji doktora lakse prihvati mladog i zgodnog[emoji2]

  28. #128
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ali vjerovatno kad nam objasni ce biti skroz neko trece objasnjenje.

  29. #129
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ma nije bitno kak izgleda,ali silom prilike u zadnje dve godine su bas zapali mladi i zgodni doktori
    Nakon onih koji su pred penziju malo olakšanje,a opet jako stručni

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •