Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 129

Tema: Djeca starija od 7 godina ne mogu više ići pedijatru preko HZZO-a?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno Djeca starija od 7 godina ne mogu više ići pedijatru preko HZZO-a?

    Danas smo bile kod pedijatrice (virozica) i s tugom me obavijestila da su joj sa 01.01. ''skinuli'' sve prvašiće tako da moramo prijeći nekom liječniku obiteljske medicine! Ona će nas primati i dalje dok se ne snađemo, uvijek je mogu nazvat i doć - rekla je, ali mi to ne bi bilo fer koristiti jer joj nije plaćeno. Istina, obilazili smo je 2-3 puta godišnje ali sam uvijek bila mirna što je imamo.
    Zato bih ja i dalje neku kao-Metku! (Gle rime!)
    Molim tople preporuke - postoji li neki pedijatar koji ima mjesta za djecu stariju od 7 g a da je barem malo različitiji i otvoreniji poput naše pedijatrice? Mislim na homeopatiju ili na bilo što osim klasičnog obrasca i naravno, ako se kojim slučajem ne nasmiješi da ima barem nježan pogled.
    Ako baš mora biti obiteljski liječnik-ca, onda netko tko ima različite termine za odrasle i djecu. Čula sam da postoji na Novoj cesti, ne znam ime...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Može sve na pp... ima nas više zainteresiranih... šmrc

  3. #3
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Nešto smo načuli za liječnika obiteljske medicine koji je i homeopat.

    Javim kad saznam točne podatke !

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    molim isto, ali za istočni dio grada! Teice...javi.

  5. #5
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    I mi isto
    Do sad smo bili u Laginjinoj... sad bi isto nekog dr. u kvartu, oko Kvatrića ili relativno blizu. Ima tko preporuku?

  6. #6
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    To je bas ono :/ sa 7 godina kao ne treba dijete pedijatrijsku skrb

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    To je bas ono :/ sa 7 godina kao ne treba dijete pedijatrijsku skrb
    Pa ako imaš sreće da ti bude kao nama, pokazat će se upravo tako... Od upisa u školu mi smo viđali pedijatricu samo kad su nam trebale uputnice (rutinske kontrole - Srebrnjak, nove naočale i slično). Rata bolesti je došla na minimum, a to želim i svima ostalima. Nismo ni znali da bi se trebali preseliti u obiteljsku medicinu sve dok nas nisu na silu nogirali prošle godine i to nas je med.sestra zvala da dođemo po kartone, jer nismo pojma imali. Moja liječnica obiteljske medicine primila je djecu isti dan, tako da nije bilo nikakvih komplikacija.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.02.2013. at 12:15

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi nemamo ni pedijatra, pa nemam ni te brige, ali u slučaju da imam svakako bih dijete premjestila kod svojeg dr., jer ga poznajem.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako imaš sreće da ti bude kao nama, pokazat će se upravo tako... Od upisa u školu mi smo viđali pedijatricu samo kad su nam trebale uputnice (rutinske kontrole - Srebrnjak, nove naočale i slično). Rata bolesti je došla na minimum, a to želim i svima ostalima. Nismo ni znali da bi se trebali preseliti u obiteljsku medicinu sve dok nas nisu na silu nogirali prošle godine i to nas je med.sestra zvala da dođemo po kartone, jer nismo pojma imali. Moja liječnica obiteljske medicine primila je djecu isti dan, tako da nije bilo nikakvih komplikacija.
    To ako stvarno imaš sreće. I mi smo je imali. Ali mnogima je liječnik itekako potreban i u osnovnoškolskoj dobi. Osim toga, dodatni je problem što je većina liječnika obiteljske medicine prebukirana, nerado primaju djecu (moraju ako je netko od roditelja njihov pacijent, ali ponekad to nije praktično rješenje), a i navikli su raditi uglavnom s odraslom i starijom populacijom.

    Ovdje je tema na kojoj smo već razgovarali o tome: http://forum.roda.hr/threads/63923-L...a-Zagreb-zapad

    Osobno, bila bih najsretnija da još uvijek postoji školska medicina (da, znam da postoji, ali ne više za liječenje). Doktorica kojoj smo išli na pregled za školu i na cijepljenje mi se jako dopala i vidim da ima odličan kontakt s djecom i roditeljima. Na žalost, ništa od toga, morali smo se snaći drugačije...

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To ako stvarno imaš sreće. I mi smo je imali. Ali mnogima je liječnik itekako potreban i u osnovnoškolskoj dobi. Osim toga, dodatni je problem što je većina liječnika obiteljske medicine prebukirana, nerado primaju djecu (moraju ako je netko od roditelja njihov pacijent, ali ponekad to nije praktično rješenje), a i navikli su raditi uglavnom s odraslom i starijom populacijom.

    Ovdje je tema na kojoj smo već razgovarali o tome: http://forum.roda.hr/threads/63923-L...a-Zagreb-zapad

    Osobno, bila bih najsretnija da još uvijek postoji školska medicina (da, znam da postoji, ali ne više za liječenje). Doktorica kojoj smo išli na pregled za školu i na cijepljenje mi se jako dopala i vidim da ima odličan kontakt s djecom i roditeljima. Na žalost, ništa od toga, morali smo se snaći drugačije...
    Slažem se u potpunosti! Naša je liječnica školske medicine isto ok i dostupna, pa sam je znala konzultirati kad je trebalo (ali to se nije odnosilo na bolesti, nego na smetnje čitanja i druge stvari za koje je upravo školski liječnik prava osoba). Nadam se da će odgovornima ipak doći iz repa u glavu ta potreba, pa će vratiti stari status liječnicima školske medicine.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    U idealnom svijetu liječnik obiteljske medicine bio bi idealan jer poznaje cijelu obitelj, pa joj zna sve slabe točke , obiteljsku anamnezu i zna predvidjeti moguće bolesti. Mi smo skolararca prebacili kod naše obiteljske liječnice i svu skrb dobivamo bez većih problema ( osim sto je gužva , ali to smo i kod pedijatra navikli).
    Posljednje uređivanje od sirius : 07.02.2013. at 12:44

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U idealnom svijetu liječnik obiteljske medicine bio bi idealan jer poznaje cijelu obitelj, pa joj zna sve slabe točke , obiteljsku anamnezu i zna predvidjeti moguće bolesti.
    To stoji, ali daleko smo mi od idealnog

    Mnogi odrasli su kod liječnika ili još uvijek po radnom mjestu (kako se nekad moralo), ili kod nekog kod kog je bilo mjesta, a često je cijela obitelj rasuta po principu "svatko kod svojeg". Moja liječnica je ok, ali blizu je penzije i nikad nije ni radila s djecom (a nije nam ni tako blizu), MM-ova je takva da joj ni papigu ne bih dala liječiti (to što je MM i dalje kod nje, drugi je problem), i nije mi preostalo drugo nego tražiti u širem kvartu nekog tko bi primio školsko dijete. I nadam se da će nam što manje trebati.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mi smo se svi prebacili doktorice MM, istina na drugom kraju grada ( jer si volimo zakomplicirati život ).

  14. #14
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    nas je 4 i imamo toliko liječnika
    moja doktorica - najbolje, nikad je ne bih mijenjala. U martićevoj, nažalost, jer tamo nema parkinga, gužva...izgubim pola dana dok odradim s njom šta trebam
    mmova doktorica - trešnjevka, oduvijek je tamo, nije se premještao. ne viđa je često ali kad je vidi zažali hehe
    starije dijete - pedijatrica u kvartu, ali razmišljam da je premjestim kod svoje doktorice jer nam ta pedijatrica nije nikako od
    mlađe dijete - pedijatrica u drugom kvartu

    ihaaaaaaaaaaj

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naš svijet je stvarno daleko od idealnog - ja sam npr. iz povijesnih razloga kod doktora na drugom kraju grada, kojega još k tome uopće ne smatram dobrim i ne bih mu rado vodila dijete; MM-ov doktor je u redu ali nam je isto daleko i ima strahovitu gužvu. Ja se uopće ne mogu prebaciti nekom bližem doktoru jer je gdje god pitam gužva i ne primaju pacijente.
    No i da je idealno uvijek bih radije da mi dijete kao primarnog liječnika ima pedijatra nego liječnika obiteljske medicine iz prostog razloga što pedijatar dnevno pregleda više djece nego ovaj drugi u tjedan dana, pa je onda jasno da više toga i vidi i zna (ako se i zanemari specijalizacija).

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja imam karton od najstarijeg djeteta vec barem 3 godine kod kuce. U selo ga ne dam, a drugdje ne primaju. Sto rece Tanja, ovoj u selu ne bih ni macku poslala na lijecenje. Falabogu pa mi ne treba.

  17. #17
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Pa tome je tako već jako jako dugo; još prije 11 god. (kad je moj prvijenac imao 7 g.) nama je stiglo čak i službeno pismo od HZZO-a da izvolimo premjestiti njegov karton kod dr. opće prakse.

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mi smo starijeg premjestili jer je kod pedijatrice bila obavijest da moramo. Mlađu smo preselili samoinicijativno, jer smo bili zadovoljni odabranom doktoricom. Jedino se na njenu med. sestru teško privikavam.

    No kako smo otišli iz kvarta gorespomenute doktorice, odlazak pedijatru mi je bio horror, što zbog gužve, što zbog vožnje na drugi kraj grada. Do sada nije trebalo, ali ja bih ju nazvala, da je stvarno nerješiva frka

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    uvijek bih radije da mi dijete kao primarnog liječnika ima pedijatra nego liječnika obiteljske medicine iz prostog razloga što pedijatar dnevno pregleda više djece nego ovaj drugi u tjedan dana, pa je onda jasno da više toga i vidi i zna (ako se i zanemari specijalizacija).
    X

    Nije isto kad dr. stalno pregledava djecu i npr. zna koje se viroze trenutno 'vrte' i kak se manifestiraju i dr. koji pregledava odrasle i starije ljude, koji pate od nečeg skroz drugog...

    Jedna poznanica mi je rekla da njeno dijete otkad je kod dr. opće medicine, non-stop vuče nekakve upale uha, nikako ih se riješiti, a to nije bio slučaj dok je dijete bilo kod pedijatra...

    Na vratima naše pedijatrice piše da se 'mole roditelji djece starije od _______ godišta (ne znam točno kojeg, nije me još zanimalo), da povuku njihove kartone i premjeste kod dr. opće medicine...

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    kod naše ima djece koja imaju i po 13 godina, zašto onda oni ne bi ošli prije.

  21. #21
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kod nas mogu ostati djeca koja imaju neku kroničnu bolest sve do 15 god kod pedijatra, a iznimno i do 18. Sreća pa se kod specijalista u Dječju bolnicu može do 18. god.

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas mogu ostati djeca koja imaju neku kroničnu bolest sve do 15 god kod pedijatra, a iznimno i do 18. Sreća pa se kod specijalista u Dječju bolnicu može do 18. god.
    Stvarno? Zanimljiva informacija ( ovo za pedijatra ).

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    po tome svi moji bi imali bit kod pedijatra, ali kod nas nije tako

  24. #24
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Kod nas to definitivno nije slučaj - ovo s kroničnom bolesti.

    No, meni je nekako i drago da smo oslobodili mjesto kod odlične doktorice za bebice. Kad je već stanje kakvo je u našem zdravstvu

  25. #25
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A kad u ZG ima puno djece, a mi jedva skupimo za popuniti kvotu...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pa ako ima slobodnog mjesta, pedijatar može imati i odrasle pacijente.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ja sam godinama bila nezadovoljna svojom doktoricom, pa mi je, iako sam bila tužna što moramo seliti Mudraca, to zapravo jako dobro došlo da, napokon, potražim dobrog liječnika i sebi i njemu. sad sam oduševljena našom zajedničkom, još malo pa ću i Šeficu preseliti njoj (kad nas to pedijatrica zamoli, ne prije, njom sam zaista zadovoljna), a neću se ni okrenuti oko sebe, i Zmajica će tim putem. MM je pun razumijevanja za svoju zaista čudnu doktoricu, ali na sreću, rijetko je treba, pa ne seli karton. možda bi, vremenom, mi kao obitelj zaista mogli imati istog, pravog obiteljskog liječnika...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Svi smo u istom domu zdravlja u našem kvartu, 5 min od kuće.
    Kad nam pedijatrica otkaže suradnju dogovoreno
    je da se selimo kod moje doktorice, udaljene 10 metara od pedijatrice.
    Svi smo kod zubara koji je na katu iznad pedijatrice i moje doktorice, a
    i karton mi je kod ginićke koja je dolje ljevo...
    zivimo u zagrebu

  29. #29
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Pratim temu. Kao dijete sjećam se čekanja i gužvi kod obiteljskog liječnika. Onda je došao školski dispanzer i potrajao dok su mi djeca počela studirati. U moje doba studiranja postojao je i studentski dispanzer (kod Đamije). Ne razumije kome to nije logično da specifično razdoblje odrastanja, studiranja i sl. prate specijalizirani liječnici i timovi. Ovo sada je bedastoća. Koji to liječnik može suvislo pratiti 2000 obiteljskih anamneza, pa još se posvetiti specijalističkom praćenju istih. Moja sada velika djeca ostala su kod svojeg školskog liječnika, koji je sada opća praksa.

  30. #30
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    Svi smo u istom domu zdravlja u našem kvartu, 5 min od kuće.
    Kad nam pedijatrica otkaže suradnju dogovoreno
    je da se selimo kod moje doktorice, udaljene 10 metara od pedijatrice.
    Svi smo kod zubara koji je na katu iznad pedijatrice i moje doktorice, a
    i karton mi je kod ginićke koja je dolje ljevo...
    zivimo u zagrebu
    ovako i mi osim što je moje najstarije dijete već kod obiteljske medicine
    i ja imam ginekologa a ne ginekologicu dolje lijevo

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    A ja mislila da ćemo bit kod Metke dok ne ode u penziju!
    Mi smo na Knežji, Trešnjevka. Kako stoje stvari u Nehajskoj? Zna li itko? Idem gledat na onaj link

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Pardon kaj nisam podigla temu umijesto otvaranja nove

  33. #33
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Jel to već tako duže veijeme ili je to nešto po novom da djeca starija od 7 ne mogu kod svog dosadašnjeg pediatra.
    Jer ja sam bila nakon sedam godina čak i par puta sa starijim koji ima više od 7 i ide prvi razred i nije doktorica ništa rekla

  34. #34
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Duže vrijeme. Oni pedijatri koji nemaju gužvu HZZO im ne skida odmah sa 7 g djecu sa liste.

  35. #35
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Zvrk prvotno napisa Vidi poruku
    A ja mislila da ćemo bit kod Metke dok ne ode u penziju!
    Mi smo na Knežji, Trešnjevka. Kako stoje stvari u Nehajskoj? Zna li itko? Idem gledat na onaj link

    ona je stvarno super. I kada god ju sretnem, još uvijek pitam za savijet, ali se stvarno ne bih libila, da je frka, zvati ju i pitati što me muči

  36. #36
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ona je stvarno super. I kada god ju sretnem, još uvijek pitam za savijet, ali se stvarno ne bih libila, da je frka, zvati ju i pitati što me muči
    A ja sam tako zadovoljna našom pedijatricom da se uvijek jedva suzdržim da joj počnem pričati što mene boli kad pregledava malog

  37. #37
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ima ovakva tema od prosle godine.
    isto tako o ovome se prica na prvasici 13/14.

    kod nase pedice takodjer mora sa 7 odnjeti karton.
    i meni je ok nas doktor obiteljske medicine, ona ce mu biti treca generacija. mene je ko tek diplomirani doktor "uzeo" u 1. srednje i zna nasu obiteljsku anamnezu.
    s obzirom da smo kod pedijatra zaista rijetko i to je onda po uputnice za specijalistu ili pak vadnjenje krvi da se vidi razlog temperaturi i to je to, ne vidim nesto sto propustam odlaskom.
    ili ne vidim nesto sto bi trebala vidjeti?

  38. #38
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    ima li netko liječnika opće prakse u domu zdravlja u Vrbanićevoj, Martićevoj ili Švarcovoj (naravno, da je zadovoljan njime/njome)?

  39. #39
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Koliko znam, moja djeca ce moci biti kod pedijatra do kraja osnovme. Prednosti zivota u malom gradu

  40. #40
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    ja isto imam karton svog skolarca doma. nismo se od pedijatrice ispisivali (bili smo u krugama), a koliko shvacam, oni su nas ispisali, zar ne?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj centar prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto imam karton svog skolarca doma. nismo se od pedijatrice ispisivali (bili smo u krugama), a koliko shvacam, oni su nas ispisali, zar ne?
    Ako kod pedijatra ima još mjesta, onda ostavljaju.

    Ak' je gužva, onda šalju dalje kod dr. opće medicine.

  42. #42
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    aha, hvala!

    mi nikad nismo bili bolesni (da kucnem) tako da nikad nismo trebali pregled, uputnicu ni slicno.
    ionako sam ju mislila prebaciti kod svoje dr. opce prakse, cisto da je upisana gdje i ja.

  43. #43
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Najnovija info, izbacuju se školski obveznici.
    Rečeno nam je da nakon što podignemo karton za pregled kod školske doktorice više ne postoji mogućnost vraćanja istog.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Najnovija info, izbacuju se školski obveznici.
    Rečeno nam je da nakon što podignemo karton za pregled kod školske doktorice više ne postoji mogućnost vraćanja istog.
    Ma da?!

    Baš sam se pitala kaj s kartonom kad ga od pedijatrice 'posudimo' za pregled kod dr. školske medicine...

    Ali nekako slutim da će i tu biti odstupanja u ovisnosti koji si grad / kvart...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Najnovija info, izbacuju se školski obveznici.
    Rečeno nam je da nakon što podignemo karton za pregled kod školske doktorice više ne postoji mogućnost vraćanja istog.
    Ma fenomenalno mi je kako se društvo šutira s tom djecom kao da su krumpiri
    U školama skraćuju boravak (ako ga uopće ima), po principu, snalazite se kako znate, moramo štedjeti.
    Ovdje, 7-godišnjake se izbacuje od pedijatara, i opet zbog štednje (i manjka pedijatara), a istovremeno mnogi roditelji muku muče gdje da nakon toga prijave dijete, kao da mu liječnik više nikad neće trebati (imam dojam da su zajednički liječnici za sve članove obitelji još uvijek više iznimka nego pravilo).
    I tako dalje...
    Kao da nikom nisu potrebni ni važni.

  46. #46
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da?!

    Baš sam se pitala kaj s kartonom kad ga od pedijatrice 'posudimo' za pregled kod dr. školske medicine...

    Ali nekako slutim da će i tu biti odstupanja u ovisnosti koji si grad / kvart...
    mi smo ga prosle godine posudili za pregled.
    vratili jer sam rekla da cekam odgodu.
    uzeli su ga nazad i reki da bez obzira na sve, sa navrsenih 7 mora ici.

  47. #47
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo ga prosle godine posudili za pregled.
    vratili jer sam rekla da cekam odgodu.
    uzeli su ga nazad i reki da bez obzira na sve, sa navrsenih 7 mora ici.
    Meni je rečeno, bez obzira na to što imamo samo 6 godina ne možemo više vratiti karton.
    Izbačeni smo punu godinu ranije.

  48. #48
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mislim da to nije ok.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    zvrk, jesi sta nasla imas li kakve info, moze i na pp, zanima me ista stvar i u istom smo kvartu i bili kod iste dr.

  50. #50
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Najnovija info, izbacuju se školski obveznici.
    Rečeno nam je da nakon što podignemo karton za pregled kod školske doktorice više ne postoji mogućnost vraćanja istog.
    Hajde malo detaljnije , ima li kakva službena informacija? Rado bih kakav službeni dopis napisala o tome.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •