Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 140

Tema: mljekomati u Zagrebu - gdje?

  1. #1
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno mljekomati u Zagrebu - gdje?

    Ima li tko info gdje u zg postoje mljekomati? Pročitala sam na netu da ima svaka tržnica? Je li
    ima i na Trešnjevačkom placu?
    Kupuje li tko mlijeko na mljekomatima? Jeste li zadovoljni? Jel bude
    to baš ono gusto mlijeko s puno skorupa na vrhu kad ga se skuha?

  2. #2
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ja sam mislila da ih više nema. najbliži mislim da je u jastrebarskom

  3. #3
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Znači, nema ih više u Zg? Ja sam čitala neku stranicu iz 2012 na kojoj je pisalo da ima mljekomat u Utrini, ne znam gdje još..
    Šmrc ako ih zbilja više nema!

  4. #4
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    U Utrinama sam ga vidjela prije par mjeseci, a mogu zamoliti frendicu koja tamo kupuje da pogleda ako nekome treba info o toj lokaciji

  5. #5
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Diajana, ja naručujem mlijeko od Naše farme, imaju fejsbuk stranicu, proguglaj ih malo. Mlijeko free range krava, punomasno sa hrpom skorupa. Imaju i drugih proizvoda. Jednom tjedno su u Zgu, subotom i donesu doma. Litra mlijeka je 9 kn.

  6. #6
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    i meni se čini da sam negdje nešto čitala da nema više mlijekomata u zg
    šteta
    Ja kupujem direkt od tipa koji ima krave, stvarno jako povoljno (ovih 9kn mi izgleda stvarno jako jako puno)

  7. #7
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    mene je ovih 9 kn sokiralo.razumijem da je domace.razumijem cijelu logiku oko zdrave hrane .ali mislim da je devet kuna za litru mlijeka previse.
    puntice koliko ti placas?moze i na pp.

  8. #8
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    je puno, ali cijena je opravdana samim uzgojem, dakle te krave nisu hranjene nikakvim koncentratima niti smjesam, isključivo pasu, tj. po zimi se hrane samo sijenom. na taj način dobiva se jako malo mlijeka, ali vrhunske kvalitete. moje dijete voli mlijeko i konzumira ga na dnevnoj bazi, dugo smo kupovali dućansko, ili eventualno veronikino, ali sam sretna sto sam za njih saznala jer je fenomenalno. doduse, ja kupujem samo 1-2litre tjedno i to mi ne utječe puno na budget. a drugo, to mlijeko može izdržati svega 3-4 dana kad prokiseli. onda ostatak tjedna jede musle sa jogurtom ili zobenim mlijekom koje je skupo za poludt! još da nađem free range jaja, mojoj sreći ne bi bilo kraja.

  9. #9
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    http://istineilaziohrani.blogspot.co...asa-farma.html
    evo ovdje se pisalo o Našoj farmi.

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    svojevremeno je bio mlijekomat i na jarunskom placu, sad ne znam da li je jos uvijek tamo.

    a punitca je na nekom topicu pisala o mlijeku di se kupuje i koliko dodje, samo sad nemam vremena traziti.

  11. #11
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Jest puno je 9kn, ne bih ni ja kupovala po toj cijeni više od 2 l tjedno nikako..al opet šta je 18 kn danas, sjedneš na kavu s nekim i evo ti
    (iako ja stvarno vrrlo rijetko idem na kavu). Moja sveki plaća 5 kn domaće, ali ne u zg..
    puntice, daš na topic svoj kontakt..ako ne može onda pliz na pp..i hvala i tebi i sasi.

  12. #12
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja kupujem na placu. 6 kn/l.
    Dijana, ako kupuješ na placu sir i vrhnje, pitaj kumicu želi li ti donositi mlijeko. tako imam dogovorenu dostavu mlijeka 2 puta tjedno

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ja sam trenutno prestala kupovati kravlje mlijeko ( bilo je 6 kn), jer smo prešli na kozje( 10 kn)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1

    Početno novi mljekomat

    Znam za jedan novi mljekomat na branimirovoj u kauflandu...imaju izvrsno mlijeko..svaki dan se po dva puta puni spremnik sa domačim svježe podojenim mljekom..preporučam...

  15. #15
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    U Kauflandu u Branimirovoj je postavljen mljekomat.
    Litra je 6 kuna.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Kaufland u Vile Velebita ima mlijeko sa farme iz Nove Kapele; potrebno je imati svoju ambalažu, litra je 6 kn no može se uzeti i pola litre (mljekomat ispusti mlijeka koliko platite, ne vraca novac)

    Nisam probala pa ne znam

  17. #17
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    kupovala sam mlijeko i od naše farme i od lika od kojeg kupuje puntica (bar mislim) - i jedni i drugi brinu se kako treba o svojim kravama, veći dio godine su na paši i nema u ishrani nikakvih smjesa niti ičeg sličnog. stvarno moram reći da 9 kn nije puno za litru mlijeka. nije da imam viška novaca (nezaposlena, dragi na pol radnog), ali to mlijeko je neusporedivo s ovim razvodnjenim smećem napravljenim dobrim dijelom od uvoznog mlijeka u prahu i ne može koštati isto. iskreno, puntičin lik podcjenjuje svoje mlijeko, koje je predivno...

    ali da ne offtopičarim - nekoliko mljekomata je u zg bilo postavljeno i uklonjeno - nisu bili isplativi zbog visokog najma prostora i slabije zainteresiranosti građana nego u drugim gradovima poput karlovca ili splita - drago mi je čuti za ovaj u kauflandu, možda ipak dođe do mliječne renesanse u zagrebu

    i opet skrećem s teme, ali sasa - zobeno mlijeko je jako lako i jeftino za napraviti doma, ako želiš objasnim ti na pp

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    nije mljekomat al je prefino mlijeko; joj nije cak ni hrvatsko...
    dakle, bio-mlijeko svježe u BIoBio ducanima je skoro ko kravlje

  19. #19
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    kupovala sam mlijeko i od naše farme i od lika od kojeg kupuje puntica (bar mislim) - i jedni i drugi brinu se kako treba o svojim kravama, veći dio godine su na paši i nema u ishrani nikakvih smjesa niti ičeg sličnog. stvarno moram reći da 9 kn nije puno za litru mlijeka. nije da imam viška novaca (nezaposlena, dragi na pol radnog), ali to mlijeko je neusporedivo s ovim razvodnjenim smećem napravljenim dobrim dijelom od uvoznog mlijeka u prahu i ne može koštati isto. iskreno, puntičin lik podcjenjuje svoje mlijeko, koje je predivno...

    ali da ne offtopičarim - nekoliko mljekomata je u zg bilo postavljeno i uklonjeno - nisu bili isplativi zbog visokog najma prostora i slabije zainteresiranosti građana nego u drugim gradovima poput karlovca ili splita - drago mi je čuti za ovaj u kauflandu, možda ipak dođe do mliječne renesanse u zagrebu

    i opet skrećem s teme, ali sasa - zobeno mlijeko je jako lako i jeftino za napraviti doma, ako želiš objasnim ti na pp
    da, to je sigurno isti lik
    i, da, totalno podcjenjuje svoje mlijeko

  20. #20
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    puntice, pls gdje kupuješ mlijeko? može i na pp.

  21. #21
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    kupovala sam mlijeko i od naše farme i od lika od kojeg kupuje puntica (bar mislim) - i jedni i drugi brinu se kako treba o svojim kravama, veći dio godine su na paši i nema u ishrani nikakvih smjesa niti ičeg sličnog. stvarno moram reći da 9 kn nije puno za litru mlijeka. nije da imam viška novaca (nezaposlena, dragi na pol radnog), ali to mlijeko je neusporedivo s ovim razvodnjenim smećem napravljenim dobrim dijelom od uvoznog mlijeka u prahu i ne može koštati isto. iskreno, puntičin lik podcjenjuje svoje mlijeko, koje je predivno...

    ali da ne offtopičarim - nekoliko mljekomata je u zg bilo postavljeno i uklonjeno - nisu bili isplativi zbog visokog najma prostora i slabije zainteresiranosti građana nego u drugim gradovima poput karlovca ili splita - drago mi je čuti za ovaj u kauflandu, možda ipak dođe do mliječne renesanse u zagrebu

    i opet skrećem s teme, ali sasa - zobeno mlijeko je jako lako i jeftino za napraviti doma, ako želiš objasnim ti na pp
    Mene zanima kako praviš zobeno. Ja ga dosta koristim, a imam osjećaj da je ovo kupovno bezveze. Probala sam prošli vikend praviti, pa sam dobila neku kašu

  22. #22
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    pišem ti na pp da ne kvarim tu temu

  23. #23
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I ja bih zobeno na pp, pls!!!
    Posljednje uređivanje od Optimist : 12.04.2013. at 22:08

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    rutvica, mozes li copy paste upute i u moj inbox? Tx

  25. #25
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    i ja bih upute za zobeno,please

  26. #26
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    učinilo mi se jednostavnije i otvorila sam novu temu na receptima, da ne šaljem svakom posebno i tu ne spamam: http://forum.roda.hr/threads/79735-d...19#post2390219

  27. #27
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    danas smo uzeli mlijeko u kauflandu na mljekomatu, i baš je mljac.. koliko smije stajat tako sviježe, kad bi ga trebala prokuhat?

  28. #28
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    da, to je sigurno isti lik
    i, da, totalno podcjenjuje svoje mlijeko
    Najbolje da mu dopis napišemo

  29. #29
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Baš mi je super ovo s Kauflandom, relativno mi je blizu ,a na tržnice ne stignem zbog radnog vremena.
    Kakve vi boce noste, staklene, ja imam one od pasirane rajčice po litru i to sa širim grlom, predpostavljam da će to biti ok.
    Koliko se često dovozi mlijeko i ima li ga poslijepodne. I da naravno kuhate li ga i koliko dugo stoji u friđu??
    Ajde za totalnu neznalicu!
    Inaće ima jedna teta iz Adamovca koja u Dubravi trži svoje mlijeko po ,5, kn po litri ali to sam znala rijetko tj ne stignem!

  30. #30
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    nije Zagreb, al je blizu- u kauflandu u Dugom Selu su postavili mlijekomat- uskoro stiže i mlijeko!

  31. #31
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Stigao mlijekomat na Pešču!
    Pekarna Peščenica u Kosorovoj
    6kn/l
    Poneseš svoju ambalažu i točiš.. kusur ne vrača..
    kolko para, tolko mlika

  32. #32
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    super, to mi nije jako daleko

  33. #33
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    .. koliko smije stajat tako sviježe, kad bi ga trebala prokuhat?
    ovo i mene zanima pa ....

  34. #34
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja mlijeko kupujem na placu, obično ujutro prije posla, na poslu ga držim u frižideru i prekuham ga tek popodne kada dođem doma.

  35. #35
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Jednom sam kupila mlijeko od kumice na placu, ali mi je previše po štali smrdilo. Prešla sam na mlijeko mini mljekare Veronika i baš mi je fino! Mlijekomat je neki dan postavljen u jednoj mesnici na Kvatriću. Ne znam kako se zove, ali odmah je uz kafić Leone (ili ti preko puta Vinceka).
    Posljednje uređivanje od deeeyoo : 04.05.2013. at 19:29

  36. #36
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Citiraj deeeyoo prvotno napisa Vidi poruku
    Jednom sam kupila mlijeko od kumice na placu, ali mi je previše po štali smrdilo. Prešla sam na mlijeko mini mljekare Veronika i baš mi je fino! Mlijekomat je neki dan postavljen u jednoj mesnici na Kvatriću. Ne znam kako se zove, ali odmah je uz kafić Leone (ili ti preko puta Vinceka).
    Ma, to se ovaj nas sa Pescenice preselio tamo
    Mesnica Vito ? Tako nekako..mozda sam krivo zapamtila ime..

  37. #37
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Je li se mlijeko iz mljekomata baš mora kuhati? Je li se općenito svježe pomuzeno mlijeko mora kuhati? Da li se kuha iz higijenskih razloga ili radi lakše probavljivosti? Zašto ovo dućansko nije potrebno kuhati? Ili ipak je? Jao mene neznalice ...

    Ja se sjećam kao dijete kod bake na selu da se mlijeko kuhalo, ali da smo mi klinci znali zagrabiti i šalicu friško pomuzenog i popiti.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ima mljekomat u maloj pekari u Kosorovoj (Volovčica). Nisam još isprobala, ali kanim.

  39. #39
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Je li se mlijeko iz mljekomata baš mora kuhati? Je li se općenito svježe pomuzeno mlijeko mora kuhati? Da li se kuha iz higijenskih razloga ili radi lakše probavljivosti? Zašto ovo dućansko nije potrebno kuhati? Ili ipak je? Jao mene neznalice ...

    Ja se sjećam kao dijete kod bake na selu da se mlijeko kuhalo, ali da smo mi klinci znali zagrabiti i šalicu friško pomuzenog i popiti.
    Ja sam skuhala samo prvi put, ali tek drugi dan. sljedeći put kad smo kupili nisam kuhala, pili smo svježe dok se nije popilo. rekli su mi da se treba prokuhat, ali ja eto nisam. i mene zanima kako drugi rade, kuhate li ili ne?

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ovo kaj se kupuje po dučanima je pasterizirana ( ko da je kuhano), i mi smo ko mali u posjetu baki znali popiti friško pomuženo zeleno mlijeko, bijelo smo uvijek kuhali.

  41. #41
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa zar niti jedan mljekomamat nema bliže centru? Neshvatljivo mi je to.

  42. #42
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ja mlijeko kupujem od kumica na placu. I od dijela napravim kiselo mlijeko , znači ne kuham ga. ostatak kuham i držim u staklenim bocama u frižideru.

    Pa kaj kvatrić nije centar?

  43. #43
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Joj, ne se uvrijediti oni s Kvatrića, naravno da je centar, ali meni ipak nije uži centar. Hoću reći, teško mi je baš
    "skoknuti" do Kvatrića, tamo se moram baš zaputiti. Valjda se kuži šta sam mislila.

    Ne bih od kumica baš kupovala mlijeko, vrhnje i sir mi se previše "čuju" po štali. Vjerojatno sam
    tako naletjela, ali ne da mi se više isprobavat s kumicama.

  44. #44
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne prokuhavam mlijeko iz mljekomata i ne namjeravam.
    Ali mi ga tako brzo popijemo da se ni ne stigne pokvariti.

  45. #45
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    nisam ja s kvatrića, ne vrijeđam se. samo sam napomenula da ipak nije toliko dalje od centra.

    Ja sam razmišljala od mljekmatu, ali se još nisam odlučila isprobati. nekako se držim kumica jer si mislim da one nemaju farmu. Ovo mlijeko na mlijekomatu je vjerojatno s neke farme pa si mislim da možda ipak koriste tamo više kemije. Nemam pojma, možda griješim. tko zna kaj koriste kumice, ali one valjda imaju i manju proizvodnju.

  46. #46
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Ne znam od kad je ova tema ali samo želim nadodati mlijeko se prokuhava iz higijenskih razloga , ako od svježeg mlijeka želite praviti sir ili vrhnje onda NE prokuhavati.


    dođite kod mene doma ima mlijeka ko u priči...
    Posljednje uređivanje od zloćko : 30.05.2013. at 09:57

  47. #47
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Kako funkcionira mljekomat?

  48. #48
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako funkcionira mljekomat?
    Vrlo jednostavno. Ubacis kune (ne mora biti zaokruzeno na litru) i stisnes tipku start.
    Ja povremeno nakratko stanem da se slegne (da mi ne iscuri van) i onda nastavim.
    Ista tipka je i start i stop.

  49. #49
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj zloćko prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam od kad je ova tema ali samo želim nadodati mlijeko se prokuhava iz higijenskih razloga , ako od svježeg mlijeka želite praviti sir ili vrhnje onda NE prokuhavati.


    dođite kod mene doma ima mlijeka ko u priči...
    znači, ako je samo za piti, onda je bolje prokuhati? čitala sam, čini mi se na stranici Istine i laži..., da nije potrebno prokuhavati, da se smije piti i svježe pa sad ne znam šta da radim..

  50. #50
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Tko puni mljekomate i koliko često, odn. koliko dugo stoji to mlijeko unutra?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •