Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: Naš anđeo toma

  1. #1
    maliandeo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    11

    Početno Naš anđeo toma

    10.4. prošle godine moj maleni je završio u bolnici gdje su ga spustili u umjetnu komu, ni sami doktori u početku nisu bili sigurni šta je poslijedi već tek kad su došli nalazi doktorica nam je rekla da je on u potpunosti preplavljen bakterijom pneumokoka da su mu dali sve ljekove i da se vidimo ujutro, da svojom brzom reakcijom i prisebnošću smo mu spasili život. Kad smo stigli kući rekli smo malenoj da je braco bolestan te da je morao ostati u bolnici. Ni sami nismo bili svjesni koliko je ozbiljno. Iduće jutro došavši u bolnicu prvo šta mi je bilo čudno prišao nam je sam predstojnik odjela i pozvao nas u svoj ured te nam rekao da je naše malo zlato nepovratno oštećeno, naše iduće pitanje je bilo šta sad, kakve će biti posljedice kada se probudi, imaju li kakve veze novci (dobrog smo imovinskog statusa) a onda je uslijedio hladan tuš i riječi koje ću doživotno pamtiti : VIDIM DA ME NERAZUMIJETE, VAŠE DIJETE ĆE UMRIJETI, NIJE PITANJE DANA VEĆ MINUTA, UMRIJET ĆE U TOKU DANAŠNJEG DANA, BUDITE UZ NJEGA I POZDRAVITE SE. Doktore možemo li se nadati čudu. Ne tu čuda nema. Šok i nevjerica ne oni su sigurno pogriješili to nije istina pa juče ujutro se igrao sa sekom, lipo ručao, stavila sam ga spavati zdrava kako je to moguće i onda slijedi objašnjenje kako se zarazio i da je u roku 10 sati ta bakterija njega doslovce laički rečeno pojela (pokušala sam ostati pribrana al sam ga jedva čula) jer mi je u glavi tutnjilo jedno jedino KAKO REĆI MOJOJ MALENOJ DA ĆE NJEN OBOŽAVANI BRACO UMRIJETI!!!! JER ONA JE SVOG BRATA OBOŽAVALA, BILA JE TO NEKA POSEBNA VEZA. NIKAD TU NIJE BILO MISTA LJUBOMORI, ON JOJ JE UVIK BIO PRVI. Meni su dali tabletu da se smirim, a suprug je već bio na telefonu i lovio veze da skupi što više informacija te da dođe do najboljeg doktora u RH, svima je odgovor glasio na najboljem je mistu i u najboljim rukama, ne samo u RH već i u svijetu, nema čuda TO je tako rapidna bakterija da se jedino možemo nadati. Jer nada uvik zadnja umire i Bog je taj koji ima posljednju riječ. Ni sama neznam koliko je vremena prošlo kad sam došla sebi, izašla sam malo na zrak i najprije nazvala mamu gdje je Antea bila: MAMA, ČUVAJ MI JE, TOMA ĆE NAM DANAS UMRIJETI. To je bilo sve što sam uspila izreći,... Tada su uslijedili dani nade i vjere u njegov oporavak jer je on mimo doktorovih prognoza da će umriti taj dan nastavio živiti, funkcije su se počele vračati i reagirao je na neke podražaje, al se nije budio. To je trajalo 3 tj. I danas virujem da je on čeka samo svoju seku da se oprosti od njega, al ona je znala, osjećala, stalno pitala kako je kako je. Nakon 20 dana smo odlučili da ćemo je odvest do bolnice i suprug ga je slika mobitelom, ona je znala da braco spava, al smo je željeli pripremiti na aparate i silne cijevi. Vozili smo se autom kad je ona upitala: MAMA KAD ĆU JA VIDIT TOMU, to je bila prilika za razgovor, pokazala sam joj sliku na mobitelu i pitala je dali zna tko je to, da mama to je moj Tomica pomica i krenula ga ljubiti. A zašto ima te cjevčice i flastere. Znaš braco je jako puno bolesni i tako diše i papa (koliko god da sam pokušala biti sabrana suze su same išle), Ja ga hoću viditi. I tako je bilo, sat vremena koliko je ona bila ispred njegova prozora njemu su se sve funkcije normalizirale, otkucaji srca tlak, čuo ju je, ja to znam. Kada je otišla prvo što je rekla mojoj sestri i njenom dečku: TETA ZNAŠ, MOJ BRACO ĆE TI UMRIJETI, VIŠE GA NIKAD NEĆU VIDITI. I bila je jako tužna. Taj dan sam i ja po prvi puta kad smo odlazili iz bolnice rekla mu ZBOGOM LJUBAVI. Tako je i bilo ujutro kada je moj suprug nazvao u bolnicu (malena je bila sa nama u krevetu) i pitao Šta nam je sada činiti, znala sam sve, samo sam se ustala (jer sam željela ispred nje ostati pribrana) i otišla u njegovu sobu, naš pas je čitavu noć i to vrijeme cvilio i ležao ispod njegova krevetića, nazvala sam oca da dođe po malenu i jedva izustila Tata mog Tome više nema. Otišli smo u bolnicu, gdje su svi čitavo vrijeme bili toliko divni prema nama, pitala san doktoricu kojoj su oči bile crvene od suza, mogu li ga primiti, jer ova tri tjedna nisam ga smila ni taknuti jer je tako loše bio. Još je bio topao, privila sam ga i samo Gospa i ona majka koja je držala svoje mrtvo dite zna kako mi se srce paralo, a u glavi mi tutnjilo,mog malenog više nema, zašto, što li sam skrivila Bože, prvi put da sam rekla Bože zašto on toliko je maleni. Suprug je cilo vrime bio tu, bili smo izgubljeni, povračalo mi se, vrištalo, nisam mogla disati od boli, nisam željela ići kući, nisam htjela sama sebi priznati da je to to, no moralo se. Moji roditelji su sve organizirali, a suprugova majka je već bila na putu za Zagreb.
    Trebalo se pribrati i razmisliti kako reći malenoj. Kad smo stigli kući ona je spokojno spavala, neznajući ništa (jer smo svima rekli da ćemo joj mi reći), legli smo uz nju i njeno prvo pitanje čim se probudila je bilo TATA (prvi put da nije pitala mene) DI JE TOMA (kao da je znala), tada se suprug prvi pribrao i krenuo joj govoriti ZNAŠ DA JE BRACO BIO JAKO BOLESTAN I DA JE IMAO ZLOČESTU BAKTERIJICU (čitavo vrijeme smo joj govorili šta se dešava u bolnici) DOKTORI SU NAPRAVILI SVE DA MU POMOGNU NO ONA JE BILA JAKO JAKO ZLOČESTA I BRACO JE SADA MEĐU ANĐELIMA, tad je ona rekla ALI ON ĆE BITI DOBRO I PROBUDIT ĆE SE,DOĆI ĆE KUĆI (nije shvatila), suprug je rekao NE ANTEA BRACO VIŠE NIKADA NEĆE DOĆI KUĆI, ON JE UMRO, pogledala nas je i stala plakati (imala je samo 3 godine) i mi smo plakali i grlili se, to je trajalo neko vrijeme, a njena iduća reakcija me silno iznenadila, prišla mi je sjela u moje krilo te zagrlila i rekla MAMICE NEMOJ PLAKATI, RODIT ĆEŠ TI NAMA DRUGOGA TOMU. Idući dani su bili jako teški, ona je sve gledala i nije ništa razumila. Najteže je bilo to što smo ga sahranili na njegov 1 rođendan. Ona je izbjegavala njegovu sobu, naš stan, tražila je samo da bude vani il kod bake, izmjenila mu ime, a mi smo bili tkđ izgubljeni nismo znali kako, ona je stalno išla od jednog do drugog i postavila bi samo po jedno pitanje, dobila odgovor (mi smo gledali da budemo iskreni jedno prema drugom, tako da joj dajemo iste odgovore, da je nebunimo), ja sam bila na sedativima sve do nedjelje (6.5.) kada se desio preokret u mojoj glavi - zaspala sam pod sedativima u boravku i suprug me nikako nije mogao probuditi, ona je to čula i onako snena, bosa u spavačici krenula vikati TATA TATA ZAR JE I MAMA UMRLA, to mi je bilo kao hladan tuš, pljuska u lice,tog trenutka mi je kroz glavu proletilo Zar ti ona tako malo znači, nemaš prava, pogledaj je treba te i tog trena sam je zagrlila onakvu uplakanu, još se sva tresla i rekla joj LJUBE MAMINA, MAMA JE DOBRO, NEBOJ SE BITI ĆU UVIK TU UZ TEBE I ZA TEBE.
    Tako je i bilo, od tog trena ona je centar mog svita. Krenula sam se boriti za nju i olakšati njoj gubitak, a tako sam pomogla i sebi, nama.
    Sada sam opet trudna i trebam roditi sina u 5 mj., a naš Veliki Toma nas čuva..... MI IMAMO SVOG ANĐELA!!!!!!!!

    Vrata raja ti otvori zame kontra tramuntane gdi je bolji svit...... Zauvik u našim srcima


    LJUDI KAŽU DA VRIJEME ČINI SVOJE, TO NIJE ISTINA, VREMENOM SE SAMO NAUČIŠ ŽIVJETI SA BOLOM......

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    O. maliandeo. O,tuge. I da, s vremenom se naučiš živjeti s bolom...Nova beba će vam uljepšati život. Nama jest. A Toma će uvijek biti uz vas.

  3. #3
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Kako je bolno čitati tvoju priču

  4. #4
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno


  5. #5
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    maliandeo moje saučešće... dječačić s avatara je Toma? Koja tuga, nemam riječi.

  6. #6
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno


    Velika tuga! pocivaj u miru!

    Neka vam bebica i kcerkica uljepsa nove trenutke zivota!

  7. #7
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Bilo je ovo preteško za čitati, a ne za doživjeti
    Nek mali anđeo počiva u miru, a mali braco nek svima donese radosti.

  8. #8
    maliandeo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    11

    Početno

    da to je Toma, sekin anđeo čuvar

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    ja sam stigla do pola priče, kad budem u stanju pročitati ću cijelu priču do kraja, sad mislim da mi to nije pametno

    držite se i neka vam novi život kojeg nosiš unese radost u napaćena srca
    sekici!!
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 08.02.2013. at 00:44

  10. #10
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Gledam sad ovo svoje malo čudo u vreći za spavanje i jeza mi plazi niz vrat. maliandjeo kako je Toma pokupio tu beštiju? Jesi saznala što?

  11. #11
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    koja tuga...

    Tomu ništa ne može vratiti, ali znam da će vam djeca dati snagu za kročiti dalje.

  12. #12
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno


  13. #13
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno


  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Posljednje uređivanje od kaina : 08.02.2013. at 09:44

  15. #15
    maliandeo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    11

    Početno

    Ovo sam napisala na jednom od mnogih stranica koje posjećuju mame na FB.
    Drage moje mame, vidim da mnoge raspravljate o tome dali cijepiti svoje djete ili ne. Ako vam pedijatar preporuči neko cjepivo vjerujte nije bezveze, zna zašto je to reka - ispričat ću vam svoju priču pa onda razmislite dva puta prije nego što odlučite dali ćete svoje zlato cijepiti!!!!!!
    MOJ MALENI ANĐEO je bio potpuno zdravo dijete koje je nažalost bilo 1:100000000 koje oboli od pneumokokne sepse te mu nikako nije bilo spasa, sve bi na svitu sada dala da sam znala za cjepivo protiv pneumokoknih bolesti (koje se u RH plaća), jer bakterija pneumokoka napada potpuno zdravu djecu i u našem slučaju je bila toliko rapidna (u roku 10 sati mu je bila u svakom atomu tijela) da on koji se ujutro igrao i smijao sa sekom naveče je ležao u bolnici te je preminuo tri dana prije svog prvog rođendana (sahranili smo ga na njegov prvi rođendan)- mile nema gore boli od gubitka djeteta i cijeli svijet ti se okrene naglavačk,jer da bi krenuo dalje moraš to prihvatiti kao normalno (svi mi umiremo) no to nije nimalo prirodno i normalno, nije pravilan slijed - moja snaga i jakost je u mom suprugu i prekrasnoj kćerkici za koju živim dalje (ona nije sa svoje tri godine trebala smrt shvatiti ka normalno, al nažalost odrasla je preko noći, jer njenog obožavanog brace više nije bilo) te vjeri u Boga koji mi daje nadnaravnu snagu i fala mu na ovom malenom biću koje nosim u sebi (trudna sam 25 tj.), a naš Toma nas čuva i čeka na nekom boljem i sretnijem mistu )))

    moj sin je umro od pneumokokne sepse uzrokovane bakterijom pneumokoka, koja se prenosi samim kontaktom sa drugom osobom koja je nosioc, tako da higijena sa time nema nikakve veze, najblaži oblik je upala pluća, a najteže u manje djece sepsa koja dovodi do meningokoka koji uzrokuje pneumokoknu sepsu te nakraju smrt, a kad se išta primjeti već je kasno - kritično je u djece do 18 mj. jer je imunitet jako slab da bi se obranio, a ako i koje djete te starosne dobi preživi ostaje trajni invalid sa velikim oštećenjima - cijepit se mogu djeca od 2 mj. starosti pa do 5 godina - u RH 2012 goine je umrlo 2 djece (do 1,5 godina starosti), a oboli ih cca 10 te Vlada razmišlja o uvođenju ovog cjepiva kao obavezno (u ostalim EU zemljama djeca se cijepe obavezno) - nitko nije rekao da i ako cijepite djete neće oboliti, može ali će posljedice biti mnogo blaže i lakše - ja dotada nisam niti čula za tu bakteriju, a sin mi je bio potpuno zdrav, kćerkicu smo odmah potom cijepili i mogu reći da otad nikako nije bila bolesna

  16. #16
    maliandeo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    11

    Početno

    moj sin je umro od pneumokokne sepse uzrokovane bakterijom pneumokoka, koja se prenosi samim kontaktom sa drugom osobom koja je nosioc, tako da higijena sa time nema nikakve veze, najblaži oblik je upala pluća, a najteže u manje djece sepsa koja dovodi do meningokoka koji uzrokuje pneumokoknu sepsu te nakraju smrt, a kad se išta primjeti već je kasno - kritično je u djece do 18 mj. jer je imunitet jako slab da bi se obranio, a ako i koje djete te starosne dobi preživi ostaje trajni invalid sa velikim oštećenjima - cijepit se mogu djeca od 2 mj. starosti pa do 5 godina - u RH 2012 goine je umrlo 3 djece (svi do 1,5 godina starosti), a oboli ih cca 10 te Vlada razmišlja o uvođenju ovog cjepiva kao obavezno (u ostalim EU zemljama djeca se cijepe obavezno) - nitko nije rekao da i ako cijepite djete neće oboliti, može ali će posljedice biti mnogo blaže i lakše - ja dotada nisam niti čula za tu bakteriju, a sin mi je bio potpuno zdrav, kćerkicu smo odmah potom cijepili i mogu reći da otad nikako nije bila bolesna

  17. #17
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    malianđeo, jako mi je žao zbog tvojeg gubitka!
    nijedan roditelj ne bi smio ovo doživjeti

  18. #18
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    maliandeo, šta reći??? Šokiralo me da ta bakterija može biti tako opaka. Mogu ti samo zahvaliti što si odlučila ovo podijeliti s nama, možda si tako spasila nekom djetetu život. Ja znam da ću sad na skoroj kontroli pitat pedijatricu za savijet i raspitat se za cijepivo.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno


    prevelika tuga

  20. #20
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    nemam riječi,čitam i suze idu...
    šaljem ti zagrljaj maliandeo,a hrabroj seki veliku pusu!

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno


  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Iskrena sućut tebi i tvojoj obitelji, posebice kćerkici, suprugu i tebi

  24. #24
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    jako, jako tužno. Šaljem vam zagrljaje.

  25. #25
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno


  26. #26
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Najtuznije je sto se ovakav ishod mogao sprijeciti, svoju sam djecu cijepila prevenarom jer sam slucajno naletila na neke komentare dr. Richtera sa cybermeda gdje on navodi kojim je cjepivima cijepio svoju djecu. Koliko god rijetki bili smrtni slucajevi, zalosno je sto ga nasi pedijatri uopce ne spominju, mozda ne smiju davati preporuke za nesto sto roditelj placa iz vlastitog djepa, ne znam. Znam samo da sam o njemu informirala neke prijatelje i znance jer rijetki su uopce znali za taj nacin zastite od pneumokoka.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno


  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Uzasno, bakterija....drzite se maliandeo.

    Informacije radi, u Nizozemskoj se bebe cijepe protiv pneumokoka ukupno 4 puta i to je ukljuceno u osnovni paket cijepljenja: nas su cijepili s 2.mj, 4mj, 6 mj. i s 11 mj.
    Mislim da se u skolskoj dobi ponavlja jos jednom. Raspravljali smo o tim cijepivima s pedijatricom-neonatologom u HR i bili smo informirani o cijepivu protiv pneumokoka.

  29. #29
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj Franka12 prvotno napisa Vidi poruku
    Uzasno, bakterija....drzite se maliandeo.

    Informacije radi, u Nizozemskoj se bebe cijepe protiv pneumokoka ukupno 4 puta i to je ukljuceno u osnovni paket cijepljenja: nas su cijepili s 2.mj, 4mj, 6 mj. i s 11 mj.
    Mislim da se u skolskoj dobi ponavlja jos jednom. Raspravljali smo o tim cijepivima s pedijatricom-neonatologom u HR i bili smo informirani o cijepivu protiv pneumokoka.
    broj doza ovisi o dobi u kojoj se dijete cijepi. Uglavnom, kod, na ovom forumu cijenjene, dr. Metke miti A o ovom cjepivu, tek na upit odgovara afirmativno ali bit je u tome da ne informira (bar ne nas)
    Posljednje uređivanje od sandi : 08.02.2013. at 18:50

  30. #30
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    ajme meni ne mogu prestat plakat
    Posljednje uređivanje od Suzizana : 08.02.2013. at 19:46

  31. #31
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    pretužno

    želim vam od srca sve najbolje u novoj trudnoći i neka vas sve skupa mali Toma sa neba čuva

  32. #32
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ajme, nema utješnih riječi, ti si proživjela najgoru noćnu moru svih roditelja... jako te grlim, divno da čekate dječaka da vam nešto lijepo ispuni tu strašnu rupu...

  33. #33
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno



  34. #34
    tina29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    ovo je pre,pretužno.....ne mogu zaustaviti suze
    divno za novu trudnoču,nek vam je sa srečom jer stvarno ste zaslužili,mali anđeo toma vas čuva sa neba.
    velike puse i puno zagrljaja pogotovo malenoj hrabrici!

  35. #35
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    proplakala sam cijelu pricu nocna mora svakog roditelja. ne mogu opisati koliko mi je zao.
    zelim vam sve najbolje <3

  36. #36
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno


    Moja sucut cijeloj obitelji.

  37. #37
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moja sucut, pretuzno

  38. #38
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Iskrena sucut, ovo je tako tuzno i okrutno. Drzi se. I bas je potreno kako je to pozivljavla tvoja curica.

    Mi se cijepili protiv ove bolesti u Italiji, besplatno kao i sva pedijatrijska cjepljenja, nije u obaveznom vec u preporucenom paketu, ide u tri doze tokom prve godine.

  39. #39
    maliandeo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    11

    Početno

    mi nažalost nismo znali da postoji cjepivo - naravno da bi ga cijepili - mnogi naši prijatelji tkđ. nisu imali pojma da uopće postoji ta bakterija, a kamoli preventivno cjepivo - informiram svakog o tome, a ujedno suprug priprema humanitarni događaj gdje ćemo informirati druge roditelje o svim pojedinostima te se zalaže da bi to cjepivo bilo uvršteno u kategoriju redovitog cjepljenja - živimo sa mišlju da je to bilo Tomino anđeosko poslanje, a malena stalno priča kako će jednog dana naći lijekec

  40. #40
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    maliandeo sad bi lajkala da mogu tvoj zadnji post!
    samo naprijed s Tominim poslanjem-uspjet ćete!

  41. #41
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno


  42. #42
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ovo je strasno i neshvatljivo, ujutro se igras navecer si spojen na svakakve aparate. Poima nisam imala da je to doista tako munjevito i kad mi je pedijatrica pricala o cjepivu, iako sam odmah pristala, s rezervom sam prihvatila prepricanu fatalnost takve bolesti. A sad od tebe doznajem da je itekako imala pravo.
    I od mene jedna podrska za Tomino poslanje, i sto jos imate nesebicne snage i za to.

    Cuvaj sebe i bebicu koju nosis

  43. #43
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Koliko znam, kod nas je indikacija za to cjepivo učestale upale uzrokovane pneumokokom, tako da molim te nemoj se gristi i kriviti sebe i pitati se što bi bilo kad bi bilo.
    Moja sućut

  44. #44
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno


  45. #45
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Otkako mi se sve sa mojim sinom odigralo, nisam ovako plakala nad tudjom sudbinom!!!Maliandeo, toliko si bola osjetila u svom zivotu, nadam se da ce drugi mali braco olaksati bol u obitelji i maloj Antei pruziti malo utjehe...Mali Toma je jedno predivno bice, citam to iz tvoga posta!! On je jedan prelijepi mali Andjeo! Mali Toma, cuvaj svoju malenu obitelj i pomozi joj, ANdjele mali! Volimo te svi,iako te ne poznajemo!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno



    maliandeo, sretno

  47. #47
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko znam, kod nas je indikacija za to cjepivo učestale upale uzrokovane pneumokokom, tako da molim te nemoj se gristi i kriviti sebe i pitati se što bi bilo kad bi bilo.
    Moja sućut
    to je indikacija da ga dobijes na teret HZZO, u suprotnom ne bi ga se davalo vec dvomjesecnoj djeci kada bi se davalo jedino po indikaciji.

  48. #48
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    maliandeo jako mi je žao,želim vam svu sreću ovog svijeta da bol više ne osjetite!pretužno.

  49. #49
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno



  50. #50
    danas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    49

    Početno

    maliandeo jako mi je zao , zelim vam sve najbolje.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •