Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 240

Tema: sto vam znace vasi snovi

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Sinoć sam sanjala sebe mrtvu.Prvo kao ulazim u neki veči kovčeg kaj li već,i zatvaram poklopac za sobom.Sljedeča scena,ljudi otvaraju poklopac i ja unutra,sva skvrčena,ukočena,u početku raspadanja...nije bio baš lijep prizor.Ono,neki čovjek uzme moju nogu u ruku i krupni plan na taj pritisnuti zguljeni dio...a ja to sve promatram sa strane.Zatim sanjam vedricu (kantu) na nekoj sunčanoj livadi s visokom travom i cviječem.Ja sretna skačem okolo,dođem do vedrice s poljskim cvijećem kad na dnu velika zmija.
    Ajme cijeli dan mi je pod dojmom tog nekog "skeri" sna....Mrzim taj filing.
    Po klasičnom tumačenju snova sanjati sebe mrtvog znači dobro zdravlje, velika promjena na bolje. Sretno!

  2. #52
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ajme Peterlin...fala ti,jesi me oraspoložila!

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme Peterlin...fala ti,jesi me oraspoložila!
    MM uvijek priča o svojoj baki koja je govorila da ju snovi uvijek raspolože - ako su lijepi, baš dobro - ako su ružni, opet je čovjek sretan kad se probudi i shvati da je to samo san.

    Ont. ne znam puno ovak iz rukava, ali ovo znam, kao i da sanjati veliku nuždu znači novac, zaradu i poslovnu priliku. Volim zabavljati ljude time, ali pravo značenje snova čovjek si mora naći sam. Da sam ja sanjala ovako nešto (sebe mrtvu) razmišljala bih što iz svog sadašnjeg života moram odbaciti i "pokopati" da mi krene na bolje.

  4. #54
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Sinoć sam sanjala sebe mrtvu.Prvo kao ulazim u neki veči kovčeg kaj li već,i zatvaram poklopac za sobom.Sljedeča scena,ljudi otvaraju poklopac i ja unutra,sva skvrčena,ukočena,u početku raspadanja...nije bio baš lijep prizor.Ono,neki čovjek uzme moju nogu u ruku i krupni plan na taj pritisnuti zguljeni dio...a ja to sve promatram sa strane.Zatim sanjam vedricu (kantu) na nekoj sunčanoj livadi s visokom travom i cviječem.Ja sretna skačem okolo,dođem do vedrice s poljskim cvijećem kad na dnu velika zmija.
    Ajme cijeli dan mi je pod dojmom tog nekog "skeri" sna....Mrzim taj filing.
    Jel imas nekoga oko sebe s kim bi htjela zavrsiti odnos? Ili da je neko npr prijeteljstvo/poznanstvo /nesto slicno gotovo, ali da odrzavas i dalje?

  5. #55
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jednom sam sanjala da me je jedan čovjek ubio, pucao pištoljem u mene i bila sam mrtva.
    I pamtim osjećaj "nakon života". Čista svijest i totalno odsustvo osjetila. Fantastično. Od tad mi je pojam smrti jasniji.

  6. #56
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Jel imas nekoga oko sebe s kim bi htjela zavrsiti odnos? Ili da je neko npr prijeteljstvo/poznanstvo /nesto slicno gotovo, ali da odrzavas i dalje?
    Rekla bi da se previše zamaram razmišljanjem o bivšem poslu,šefovima,i cijeloj toj negativnoj atmosferi u kojoj smo se razišli...ponekad čak i vodim razgovore u glavi u kojima kažem ono što imam a što nikad nisam imala prilike.Da,mislim da bi to trebala konačno ostaviti u prošlosti..

  7. #57
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Jednom sam sanjala da me je jedan čovjek ubio, pucao pištoljem u mene i bila sam mrtva.
    I pamtim osjećaj "nakon života". Čista svijest i totalno odsustvo osjetila. Fantastično. Od tad mi je pojam smrti jasniji.
    Točno tak nekak..gledam sebe,znam da sam mrtva i nije me strah,ustvari sam skroz mirna.

  8. #58
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    MM kaže da bi se po mojim snovima mogli snimati horori. Prije nego sam malog rodila sanjala sam da stojim sa tetom na balkonu i držim malu a na nebu se vide užarene lopte,meteori koji padaju prema nama a mi ih pokušavamo izbjeći. Neki dan je na tv-u bilo ono iz Rusije i mene su one snimke uzrujale jer sam se prvo sjetila svog sna koji se ponavljao par puta. Neki dan sam sanjala da je dragi doveo sebi neku punašnu damu za zabavu,ja ih vidim kako idu u našu sobu i obuzeo me odvratan osjećaj,znam da sam u snu bila razočarana,plakala sam jer sam znala što oni rade a ja se ne mogu pomaknuti,ne mogu to spriječiti. Nakon što sam se probudila taj osjećaj me držao,njega sam probudila i ispričala mu san,po njegovom tumačenju žalim što ja nemam koji kil više i fali mi onih stvari.
    Nedavno je kod nas bio potres,ujutro oko 5.30,a ja sam navečer zaspala sa čudnim osjećajem,u glavi mi je bilo da ću reći mužu kako me strah potresa al sam mislila ako to izgovorim da će postati stvarno. Ujutro sam se prenula nekoliko sekundi prije nego je počelo tresti.
    Ponekad mi se zna dogoditi da nešto sanjam,neke ljude npr. koje dugo nisam vidjela pa ih sutradan vidim. Ili neka mjesta koje ne mogu povezati sa prijašnjim danom ili događajima pa se dogodi da ih vidim nakon sna. Uvijek sanjam u boji,ponekad pamtim što je netko imao na sebi u snu,znam koje su boje zidovi,automobili koji prolaze,ponekad imam i osjet mirisa,kad sanjam kolače ili cvijeće,nekad sanjam da diram životinje i kao da su mi pod rukom....
    Ali najgore mi je kad se snovi ponavljaju,imam ih par koje sanjam često i u snu sam svjesna da sanjam i znam što slijedi ali se ne mogu "prešaltat" na nešto drugo.
    Vrijeme koje provedem spavajući mi ne utječe na snove,mali se zna probuditi po sto puta navečer al ja se ipak ujutro sjećam sna,koji put i po dva-tri al najgori su mi oni koji ostave osjećaj nemira u meni.

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    kokolo, probaj tim snovima obraćati manje pažnje. To je najpametnije... Zašto bi snovi uvijek morali nešto značiti? Mozak se u snu odmara i "preživa" koješta, to ne mora značiti baš ništa. Kad tako otpustiš snove, manja je šansa da će ti se vraćati. Za mene vrijedi da ako riješim probleme na javi (bez obzira na vrstu) odmah i bolje spavam, ali uvjerila sam se da je to individualno

  10. #60
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    Pokušavam ih se ja otresti,odmah čim se probudim pokušam misliti na nešto drugo al čim me opet uhvati san sve se ponovi. A onih strašnih se ne mogu riješiti ni cijeli dan bez obzira koliko se okupirala nečim drugim. Ovi glupavi,strašni,bezvezni mi se pojave bez obzira imala ja problema na javi ili ne,znači nevezano za stvarnost. Čak mi se čini da se bolje odmorim i manje gluposti sanjam kad sam okupirana stvarnim problemima. Valjda mom mozgu treba adrenalina.

  11. #61
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Inače ne pridajem snovima važnost, ali...
    Čitala sam na ovom forumu o 12 svetih noći i mislim si, ajde , baš da vidim... I baš sam vidla- takve more, kakve sam imala prve tri noći, nisam imala godinama. .... A 2013. mi je počela kao da sam ušla u zonu sumraka baš kao i one prve tri noći- čak su bili i slični događaji
    :predstavahamletaumrdušidonjoj:
    Eto, moje prvo i jedino tumačenje snova.

  12. #62
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Pa uglavnom ništa, kad sam preopterečena i slabije spavam s prekidima, više ih se sjećam. Jedino što tu i tamo nekad znam imati vizionarske snove, ono, sanjam neku osobu i drugi dan je sretnem, ili sanjam neki događaj, pa se nešto slično odigra sutradan, ali to je rijetko, mislim da se to svima nekad dogodi.

  13. #63
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    puno sanjam i volim sanjati...
    u snovima imam onaj osjećaj stvarnosti! više manje se sjećam svih snova i detalja...
    neki su lijepi, neki su povezani s razmišljanjem prije spavanja, a neki su skroz bez objašnjenja, nepovezani i ne kužim ih!

    kao npr. neki dan (tj. noć ) sam sanjala da sam našla ljubavnicu mm u stanu (nju sam samo našla u stanu, stajala je, dakle ništa nije radila opasno )
    nisam bila ni ljuta ni tužna. nego sam fino nonšalantno i smireno otišla u kuhinju, uzela najveći nož, i stjerala ljubavnicu (koja je odjednom bila gola) na balkon i rekla da ima izbor - ili skočiti (potkrovlje - 3.kat) ili ću ju malo izrezuckati! mislim da je skočila.
    a onda sam krenula tražiti mm-a. tu sam se probudila!

    što se tiće smisla i neke "poruke" snova - ovdje ju ne vidim!
    možda će mm vidjeti

  14. #64
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Ja sam sanjala jućer da sam trudna i već u par navrata sanjam trudnoću,a ne planiram ju još.

  15. #65
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sanjala jućer da sam trudna i već u par navrata sanjam trudnoću,a ne planiram ju još.
    ja u zadnje vrijeme često rađam, a ne planiram više nikada

    i često pronalazim zlato.

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ja u zadnje vrijeme često rađam, a ne planiram više nikada

    i često pronalazim zlato.
    Mene je u mladosti zabavljalo tumačenje snova (i danas me ponekad intrigira). Rekla bih da ti je ovo vezana trgovina - nešto će se iz toga iznjedriti (kad sanjaš trudnoću znači da ti je u tijeku neki projekt ili namjera ostvarenja životnog cilja). To bi trebalo dobro završiti - nalaziš zlato, što je simbol uspjeha. To može biti svašta - posao, zdravlje, nešto što je tebi važno, jer tumačenje snova ima i značajnu osobnu komponentu. Ponekad može imati veze sa stvarnošću, ali češće je samo simbolika.

    Razmisli za čime težiš oko čega se jako trudiš (trudnoća je simbol toga) pa možda dokučiš zašto sanjaš baš takve snove... i sretno, što god namjerila, čini se da će uspjeti i biti za tebe dobro (zlato).

  17. #67
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Ja sam već htjela pitati na podforumu zdravlje - inače patim od migrena i kada me drži napad (otprilike 2 dana) ja samo sanjam i sanjam, zatvorim oči, saaaanjam, otvorim oči i skužim da je prošlo tek 15 minuta. Pretpostavljam da ima neke veze.

    Ja i inače puno sanjam. Imam nekoliko snova koji mi se stalno ponavljaju - jedan već dugo godina - da pronalazim neke nove prostorije u stanu (ili u kući) za koje nisam prije znala. To zna biti vrlo uzbudljivo.
    I nešto što mi je sada smiješno, prije nego što sam imala djecu (a pogotovo u trudnoći) stalno sam sanjala da sam rodila i kao odjednom se sjetim - pa ja cijeli dan nisam nahranila dijete! To mi je bio baš opterećujući san, nisam znala da oni itekako znaju sami tražiti svoje . Vjerojatno je to bila podsvjesna briga o tome kakva ću biti majka.

  18. #68
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam već htjela pitati na podforumu zdravlje - inače patim od migrena i kada me drži napad (otprilike 2 dana) ja samo sanjam i sanjam, zatvorim oči, saaaanjam, otvorim oči i skužim da je prošlo tek 15 minuta. Pretpostavljam da ima neke veze.

    Ja i inače puno sanjam. Imam nekoliko snova koji mi se stalno ponavljaju - jedan već dugo godina - da pronalazim neke nove prostorije u stanu (ili u kući) za koje nisam prije znala. To zna biti vrlo uzbudljivo.
    I nešto što mi je sada smiješno, prije nego što sam imala djecu (a pogotovo u trudnoći) stalno sam sanjala da sam rodila i kao odjednom se sjetim - pa ja cijeli dan nisam nahranila dijete! To mi je bio baš opterećujući san, nisam znala da oni itekako znaju sami tražiti svoje . Vjerojatno je to bila podsvjesna briga o tome kakva ću biti majka.
    Za migrenu ti ne znam - nemam s tim nikakva iskustva (Bogu fala), ali sasvim sigurno to utječe na aktivnost mozga koja je tada na višoj razini nego inače, pa se vjerojatno poremeti osjećaj za vrijeme.... nemam pojma.

    Eh, sad dalje - ovi drugi snovi su stvarno zanimljivi... Kad sanjaš kuću ili stan - to je tvoj unutarnji hram. Ako otkrivaš nove prostorije za koje prije nisi znala, znači da imaš neke potencijale koje tek treba razviti, ali postoje. Možda se želiš baviti nečim što bi te ispunilo, ali nemaš vremena, a na podsvjesnoj razini znaš da to čuči u tebi i čeka pravu priliku.

    Ovo sa hranjenjem djeteta si lijepo istumačila i sama - daklem, nemaš brige. A kad te djeca budu manje trebala, sjeti se onih praznih soba (ili kakve već jesu) i ispuni ih onim čime želiš.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.06.2013. at 22:21

  19. #69
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Koliko mi je nekad bilo drago sanjati toliko sad doslovce mrzim samu sebe kad nešto sanjam jer znam da će mi se dogoditi nešto loše (ili obitelji). Pisala sam negdje već o tome. Prošlu noć sam sanjala svećenika (našeg) u crnoj haljini kako me sluša dok ja pričam i plačem i na kraju me zagrlio....znam da to nije dobro i stalno sam u brizi što mi slijedi.

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko mi je nekad bilo drago sanjati toliko sad doslovce mrzim samu sebe kad nešto sanjam jer znam da će mi se dogoditi nešto loše (ili obitelji). Pisala sam negdje već o tome. Prošlu noć sam sanjala svećenika (našeg) u crnoj haljini kako me sluša dok ja pričam i plačem i na kraju me zagrlio....znam da to nije dobro i stalno sam u brizi što mi slijedi.
    Draga, zašto to ne bi bilo dobro??? Pa u svakom snu treba tražiti pozitivnu komponentu.

    Evo kako ja na to gledam: svećenik je osoba za vezu između ljudi i Boga, što znači da ćeš pri rješavanju svog eventualnog problema imati pomoć i ljudi i Boga.

    Ne mislim samo ja tako, evo što sam našla na netu:

    Svećenik


    Ako ste u snu sreli svećenika, bit ćete jako uspješni u rješavanju problema koji su se pojavili u vašoj obitelji.
    Ukoliko ste s njim i razgovarali, bit ćete još uspješniji, a obitelj će vam na tome biti jako zahvalna.

    Ako ste sanjali da ste postali svećenik, vaš će status u društvu biti jako dobar, što će vas učiniti samouvjerenijom osobom, a time i uspješnijom.
    I nemoj očekivati loše stvari, nego samo dobre. Obično nam se u životu dogode stvari kojih se najviše bojimo, pa ti toplo preporučujem da se oslobodiš straha i crnih misli. Ako se što loše ipak dogodi, tja - život nije samo zabava, problemi su isto tako njegov dio. Da nema loših stvari, ne bismo znali cijeniti one dobre koje imamo.

    A savjet za rješavanje crnih misli: navečer prije nego zaspiš, probaj u sebi nabrojiti bar 10 stvari u životu na kojima možeš biti zahvalna. Možeš i više.... Meni pomogne.

  21. #71
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Peterlin imaš ideju što bi značio ovaj san? Još u osnovnoj, ne sjećam se više koliko sam bila stara, 10 ili 12 godina, tu negdje, sanjala sam jedan san koji mi je do dan danas ostao u sjećanju.
    Vidim sebe kako stojim na nekom praznom, brisanom prostoru, kao neka pustinja ili tako nesto, nigdje ničega i gledam prema gore i vidim zemljasku kuglu kako se okreće i pada prema dolje.
    Skroz čudan san, i toliko me se dojmio da ga nikad nisam zaboravila.
    Posljednje uređivanje od šafran : 10.06.2013. at 10:13

  22. #72
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Sanjam puno, stalno, često, intenzivno, u bojama,...
    San koji se ponavljam minimalno jednom na mjesec:
    - trudna sam, iznenađena time jer imam mali trbuh, a porod je taman u toku. Rađam doma. I tako svaki mjesec iznova, ponekad i više puta.
    U snu je uvijek naglašeno moje iznenađenje i čuđenje trudnoćom koja je več u terminu, a trbuh izuzetno mali.
    Užasno me taj san umara.

  23. #73
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sanjala sam noćas da moramo nekud putovati kombijem koji nema AS i ja se odbijam voziti, jer kako ću voziti dijete u autu bez AS!

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin imaš ideju što bi značio ovaj san? Još u osnovnoj, ne sjećam se više koliko sam bila stara, 10 ili 12 godina, tu negdje, sanjala sam jedan san koji mi je do dan danas ostao u sjećanju.
    Vidim sebe kako stojim na nekom praznom, brisanom prostoru, kao neka pustinja ili tako nesto, nigdje ničega i gledam prema gore i vidim zemljasku kuglu kako se okreće i pada prema dolje.
    Skroz čudan san, i toliko me se dojmio da ga nikad nisam zaboravila.
    Za tumačenje snova ti treba samo bujna mašta s pozitivnim predznakom za tebe.

    U toj dobi u kojoj si ti ovo sanjala (osnovna škola) ja sam obožavala serije tipa "Zvjezdane staze". U to vrijeme takav bi san meni simbolizirao daleko putovanje, ne u svemir - svemir je samo simbolična slika daljine. Može se odnositi i na životnu perspektivu - u toj dobi zaista jse mlada osoba nalazi na vjerometini i pustoši iz koje može krenuti u bilo kojem smjeru u odraslu dob (predstoji odluka o školovanju, odabiri koji se naprave u toj dobi ključni su za dobar dio života).

    Ovaj tvoj mogao bi se protumačiti i kao "dio smo nečeg većeg" - priroda je veća i šira od malenog planeta koji je naš dom. Može se priča i proširiti (na Jungovo kolektivno nesvjesno), ali to je za psihologe, ne za obične smrtnike...

    Mene bi zanimalo kamo je tebe život odveo od vremena tvog sna do danas, tj. kakvo je bilo (i još je) tvoje putovanje...

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjam puno, stalno, često, intenzivno, u bojama,...
    San koji se ponavljam minimalno jednom na mjesec:
    - trudna sam, iznenađena time jer imam mali trbuh, a porod je taman u toku. Rađam doma. I tako svaki mjesec iznova, ponekad i više puta.
    U snu je uvijek naglašeno moje iznenađenje i čuđenje trudnoćom koja je več u terminu, a trbuh izuzetno mali.
    Užasno me taj san umara.
    Tebi treba onaj indijanski lovac na lijepe snove koji odmaraju....

    Čekaj, možda nađem kakav link: https://www.themajka.com/~ooniemme/i...nova-t643.html

  26. #76
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Tebi treba onaj indijanski lovac na lijepe snove koji odmaraju....

    Čekaj, možda nađem kakav link: https://www.themajka.com/~ooniemme/i...nova-t643.html
    Ja sam uvijek mislila da to lovi loše snove i ne da im da dođu do spavača.

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uvijek mislila da to lovi loše snove i ne da im da dođu do spavača.
    Ljepota je u oku promatrača. Ako misliš da će uloviti loše snove (tj. ako ih se bojiš) to će se i dogoditi.

    Ako s ljubavlju napraviš nešto što će loviti dobre i lijepe snove, to će se i dogoditi.

  28. #78
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Eh... kad bi se ja snova bojala...
    Što bi Vesna Krmpotić rekla: "bolje da za mraka krenem, svjetlost katkada je strašnija".

  29. #79
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Za tumačenje snova ti treba samo bujna mašta s pozitivnim predznakom za tebe.

    U toj dobi u kojoj si ti ovo sanjala (osnovna škola) ja sam obožavala serije tipa "Zvjezdane staze". U to vrijeme takav bi san meni simbolizirao daleko putovanje, ne u svemir - svemir je samo simbolična slika daljine. Može se odnositi i na životnu perspektivu - u toj dobi zaista jse mlada osoba nalazi na vjerometini i pustoši iz koje može krenuti u bilo kojem smjeru u odraslu dob (predstoji odluka o školovanju, odabiri koji se naprave u toj dobi ključni su za dobar dio života).

    Ovaj tvoj mogao bi se protumačiti i kao "dio smo nečeg većeg" - priroda je veća i šira od malenog planeta koji je naš dom. Može se priča i proširiti (na Jungovo kolektivno nesvjesno), ali to je za psihologe, ne za obične smrtnike...

    Mene bi zanimalo kamo je tebe život odveo od vremena tvog sna do danas, tj. kakvo je bilo (i još je) tvoje putovanje...


    Ovo je lijepo. Ja ti inače ne vjerujem nešto u tumačenje snova, ali ovako kako si ti to sročila, moram čovjek željeti vjerovati

    Ustvari nije da ne vjerujem, baš u potpunosti, ali više sam sklona onim objašnjenjima tipa iskre neuroni itd.., dok sam bila mlađa, tada da, mislim da nema stvari u koju tada nisam vjerovala, čak i u horoskopske znakove

    Ali vidi, baš si me ujedno i potakla da se prisjetim nekih događaja iz rane mladosti, a i da razmislim o tom mom putu. Pa je, kad malo razmislim, bilo nas je svuda. I u nekim skroz egzotičnim krajevima, i preko bare. A sad, Deutschland, baby, Deutschland, zemlja nepreglednih mogućnosti. Za Njemce
    Ali ajde, ne smijem biti zločesta, pružili su nam šansu, kad je šansa bila nezamisliva u to vrijeme, i nije tu tako loše, ali ne znam, niti sam sretna, niti sam nesretna, ali definitvno nije moja zemlja snova.

    Pa baš vezano uz to si me sjetila jednog događaja iz rane mladosti, bila sam fakultetlija i zvala nekog tipa, da li je bio telepat,vizionar ili što li već, više se niti ne sjećam, pa mi je rekao da sa Njemačkom imam neke nerazriješene račune iz mog bivšeg života, pa kada se nađem tamo da bi trebala posjetiti neke adrese, pa da mu se javim da mi kaže točno gdje. Nisam mu se više javila, jer nisam i nešto duboko u to vjerovala, više je to bio neki čin znatiželje da ga nazovem. Nisam uzela to nešto previše ozbiljno. Makar vidi sad ovo. Jezik u osnovnjaku mi je bio Njemački . Mrzila sam ga, ali iz dna duše. Zašto, nemam pojma. Ali toliko da sam sama naučila engleski. Žicala sam prijateljice iz drugog razreda da da me nauče, alfabet, pa neke riječi, pa kasnije i u srednjoj isto. Na fakultetu sam uredno upisala jezik engleski, iako ga nikad nisam učila školski. Moja odbojnost prema njemačkom je bila nevjerojatna. Na kraju ga eto sad znam, bolje nego engleski. Htjela, ne htjela.

    Ima još, još sam se nečega sjetila. Kako sam gore prije spomenula da ponekad imam vizionarske snove, pa kad razmislim bolje, ima njih malo više, od ponekad. A iz studentskih dana ostalo mi je živo u sjećanju jedan san. Taman sam bila prva godina i trebala izači na ispit koje je bio gadan toliko, da su ljudi znali radi njega gubiti godine. Noć prije sam sanjala da sam se uspinjala uz jako široke i strme stepenice kojima se nije nazirao kraj i taman kada sam se konačno popela sam se probudila. Sjećam se kao danas, da sam pomislila, ma sigurno je to znak da ću proći ispit. Prošla sam ga. Iako napetost koja se kupila mjeseceima zbog njega kod mene je eruptirala, da sam nakon ispita izašla van i izridala se na remenu tadašnjeg dečka, danas muža, ali onako poštenski, iz dna duše.

    Sad, da li vjerujem u reinkarnaciju, iskreno, ne znam. Nisam raščistila.. Da li vjerujem da neki ljudi doista imaju neko šesto čulo, prozor u budućnost, ne znam ni to. I da i ne. Ono što vjerujem da neki ljudi imaju jače razvijenu intuiciju od nekih drugih, pa time tumačim i određena nazovimao to "predskazanja" u snovima.

    A ti ako imaš još kakav interesantan osvrt na ovo moje. Rado bih ga čula

  30. #80
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Hvala na savjetu !!

  31. #81
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je lijepo. Ja ti inače ne vjerujem nešto u tumačenje snova, ali ovako kako si ti to sročila, moram čovjek željeti vjerovati

    Ustvari nije da ne vjerujem, baš u potpunosti, ali više sam sklona onim objašnjenjima tipa iskre neuroni itd.., dok sam bila mlađa, tada da, mislim da nema stvari u koju tada nisam vjerovala, čak i u horoskopske znakove

    Ali vidi, baš si me ujedno i potakla da se prisjetim nekih događaja iz rane mladosti, a i da razmislim o tom mom putu. Pa je, kad malo razmislim, bilo nas je svuda. I u nekim skroz egzotičnim krajevima, i preko bare. A sad, Deutschland, baby, Deutschland, zemlja nepreglednih mogućnosti. Za Njemce
    Ali ajde, ne smijem biti zločesta, pružili su nam šansu, kad je šansa bila nezamisliva u to vrijeme, i nije tu tako loše, ali ne znam, niti sam sretna, niti sam nesretna, ali definitvno nije moja zemlja snova.

    Pa baš vezano uz to si me sjetila jednog događaja iz rane mladosti, bila sam fakultetlija i zvala nekog tipa, da li je bio telepat,vizionar ili što li već, više se niti ne sjećam, pa mi je rekao da sa Njemačkom imam neke nerazriješene račune iz mog bivšeg života, pa kada se nađem tamo da bi trebala posjetiti neke adrese, pa da mu se javim da mi kaže točno gdje. Nisam mu se više javila, jer nisam i nešto duboko u to vjerovala, više je to bio neki čin znatiželje da ga nazovem. Nisam uzela to nešto previše ozbiljno. Makar vidi sad ovo. Jezik u osnovnjaku mi je bio Njemački . Mrzila sam ga, ali iz dna duše. Zašto, nemam pojma. Ali toliko da sam sama naučila engleski. Žicala sam prijateljice iz drugog razreda da da me nauče, alfabet, pa neke riječi, pa kasnije i u srednjoj isto. Na fakultetu sam uredno upisala jezik engleski, iako ga nikad nisam učila školski. Moja odbojnost prema njemačkom je bila nevjerojatna. Na kraju ga eto sad znam, bolje nego engleski. Htjela, ne htjela.

    Ima još, još sam se nečega sjetila. Kako sam gore prije spomenula da ponekad imam vizionarske snove, pa kad razmislim bolje, ima njih malo više, od ponekad. A iz studentskih dana ostalo mi je živo u sjećanju jedan san. Taman sam bila prva godina i trebala izači na ispit koje je bio gadan toliko, da su ljudi znali radi njega gubiti godine. Noć prije sam sanjala da sam se uspinjala uz jako široke i strme stepenice kojima se nije nazirao kraj i taman kada sam se konačno popela sam se probudila. Sjećam se kao danas, da sam pomislila, ma sigurno je to znak da ću proći ispit. Prošla sam ga. Iako napetost koja se kupila mjeseceima zbog njega kod mene je eruptirala, da sam nakon ispita izašla van i izridala se na remenu tadašnjeg dečka, danas muža, ali onako poštenski, iz dna duše.

    Sad, da li vjerujem u reinkarnaciju, iskreno, ne znam. Nisam raščistila.. Da li vjerujem da neki ljudi doista imaju neko šesto čulo, prozor u budućnost, ne znam ni to. I da i ne. Ono što vjerujem da neki ljudi imaju jače razvijenu intuiciju od nekih drugih, pa time tumačim i određena nazovimao to "predskazanja" u snovima.

    A ti ako imaš još kakav interesantan osvrt na ovo moje. Rado bih ga čula
    Pa tu smo negdje - nemam ni ja puno dodati oko ovog boldanog. Sigurno ima više toga što ne vidimo i ne čujemo redovnim osjetilima, a postoji... (uostalom, ne vidiš ni toplinsku zraku daljinskog upravljača, pa ona postoji i mijenja programe na televizoru, he he he... malo se zafrkavam). Intuicija je dio iste priče. Kaže se da svaka majka cijeli život zna kako su joj djeca čak i ako s njima nije u kontaktu dulje vrijeme i da može "predosjetiti" ako se nešto događa. Ne razmišljam previše o tome, ali ne bi me iznenadilo da tu "ima nešto".

    Meni zapravo uopće nije bitna reinkarnacija. Bitan mi je ovaj život i dobro u njemu. Ako što bude poslije - tim bolje, ako ne bude, mirna sam s tim da se trudim činiti dobro u ovom životu i izvući najbolje od njega. Ne znam odakle mi takav stav (ne bih rekla da je iz obitelji, ali nije ni važno, možda iz nekog bivšeg života, baš kao ovaj tvoj njemački, he he he) ali nekako uvijek očekujem dobro i imam povjerenja u neki "viši poredak" - nazovi to kako želiš... Vjernici to zovu Božjom voljom, neki drugi svemirskim redom, ali ime zapravo nije bitno. Vjerujem da snovi (i sve drugo u životu) imaju svrhu i značenje, čak i ako to ne možemo uvijek prepoznati na prvi pogled. A ako i nije tako - zašto se ne bismo malo zabavili, kreativno maštali i uljepšali si dan misleći o lijepim stvarima koje nas vesele...

    Ima jedna stara američka pričica o djevojčici Pollyanni (ja za nju znam iz Disney-evih slikovnica iz sedamdesetih) koja je bila siroče, ali je uvijek u životu očekivala dobre stvari, pa su se one i događale. Čak je i iz najzločestijih ljudi uspijevala izvući dobrotu. Tako nekako i ja razmišljam. Iako se ponekad čini naivno, mogu samo reći da u većini slučajeva to funkcionira. Tako se trudim tumačiti i snove - nađem što je u njima pozitivno, poticajno ili na bilo koji način korisno.

  32. #82
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Krasna opservacija, i stav prema životu, nemam više šta dodati, a da ne odem previše van teme.

  33. #83
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na savjetu !!

  34. #84
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Dugo, godinama nisam lijepo sanjala. Uvijek imam noćne more. Zanima me da li je to ikako rješivo i ima li netko sličan problem?
    Osim što urlam, trzam se, udaram čovjeka pored sebe, ako me se budi jako sam gruba i neugodna, znam mjesečariti (iako jako rijetko), vodim razgovore s ljudima kojih se kasnije uopće ne sjećam itd.. To se događa svaku noć, rijetko kad mirno spavam.. osim po danu..
    Ima li itko kakvu informaciju kako bi se moglo to rješiti?
    Posljednje uređivanje od Doga : 05.10.2013. at 19:41

  35. #85
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ne vjerujem u univerzalna tumacenja i simboliku tipa krava=mama i sl.
    Ali mi snovi gotovo uvijek reflektiraju stvarnost. Ako sam tjeskobna sanjam da se gusim, ako imam vaznu prezentaciju sanjam da sam dosla na posao u papucama (strah od sramocenja) itd.

  36. #86
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Frojd veli da je san neurotički simptom koji se javlja i kod zdravih ljudi. Zanimanje za snove izaziva općenito mržnju, kao nešto nenaučno, te upućuje na neku osobnu naklonost ka misticizmu. San je kao suviše neznatan predmet, nedostojan ispitivanja. Najčešće se ne može uopće ispričati - kao u mojim slučajevima. A kad netko i ispriča san, postavlja se pitanje postoji li neka garancija da li je točno ispričan a ne izmijenjen zbog neodređenosti našeg sjećanja? Dok većinu snova zaboravljamo ili ostaju samo odlomci, postoje i jasni, određeni snovi.

    Kad sam prakticirala meditaciju, uvijek sam znala da sanjam - svijesno ili budno sanjanje - i zaista je istina da je u snu perspektiva van svih realnih zadatosti, kažu da ne vidimo ni boje dok sanjamo.. Dosta toga bih u snu tada istraživala, tj. igrala bih se sanjajući. Ali nikad ih nisam tumačila..

    Možda bih sad, zbog svakodnevnih noćnih mora trebala promijeniti taktiku, treba mi neka ideja kako ih se riješiti..
    Posljednje uređivanje od Doga : 06.10.2013. at 07:57

  37. #87
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    Frojd veli da je san neurotički simptom koji se javlja i kod zdravih ljudi. Zanimanje za snove izaziva općenito mržnju, kao nešto nenaučno, te upućuje na neku osobnu naklonost ka misticizmu. San je kao suviše neznatan predmet, nedostojan ispitivanja. Najčešće se ne može uopće ispričati - kao u mojim slučajevima. A kad netko i ispriča san, postavlja se pitanje postoji li neka garancija da li je točno ispričan a ne izmijenjen zbog neodređenosti našeg sjećanja? Dok većinu snova zaboravljamo ili ostaju samo odlomci, postoje i jasni, određeni snovi.

    Kad sam prakticirala meditaciju, uvijek sam znala da sanjam - svijesno ili budno sanjanje - i zaista je istina da je u snu perspektiva van svih realnih zadatosti, kažu da ne vidimo ni boje dok sanjamo.. Dosta toga bih u snu tada istraživala, tj. igrala bih se sanjajući. Ali nikad ih nisam tumačila..

    Možda bih sad, zbog svakodnevnih noćnih mora trebala promijeniti taktiku, treba mi neka ideja kako ih se riješiti..
    Rješenje je jednostavno za opisati, ali nije nimalo jednostavno za provesti u praksi - trebaš otkriti što te u životu muči i brine (sada ili u prošlosti ili čak strah od budućnosti) i to nekako riješiti. Ja sam imala ružne snove kad sam trebala mijenjati posao, znala sam da to nije sretno rješenje ali sam ipak to učinila. To je samo odgodilo neminovno za 2 godine, kad sam opet morala mijenjati posao (to je samo primjer). Nešto me u snovima upozoravalo da to nije dobra odluka. Da sam bila pametnija i odlučnija i poslušala signale svoje podsvijesti, bolje bi mi bilo.

  38. #88
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Rješenje je jednostavno za opisati, ali nije nimalo jednostavno za provesti u praksi - trebaš otkriti što te u životu muči i brine (sada ili u prošlosti ili čak strah od budućnosti) i to nekako riješiti. Ja sam imala ružne snove kad sam trebala mijenjati posao, znala sam da to nije sretno rješenje ali sam ipak to učinila. To je samo odgodilo neminovno za 2 godine, kad sam opet morala mijenjati posao (to je samo primjer). Nešto me u snovima upozoravalo da to nije dobra odluka. Da sam bila pametnija i odlučnija i poslušala signale svoje podsvijesti, bolje bi mi bilo.
    Peterlin, hvala. Ali to traje već 10 godina, možda sam imala par (doslovno) lijepih snova u tom periodu.. Onda je problem duboko ukorijenjen.. Ne znam, zaista. Sada sam počela ustajati rano, samo da ne nastavim sanjati. Noć mi je sablast. Danas sam jedva izdržala u krevetu do 4h.
    Otac i sestra također urlaju, trzaju se, itsl. pri spavanju, ali nemaju noćne more svaku noć. Mislim da ovi free psihijatri na tom polju ne rade..

  39. #89
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, hvala. Ali to traje već 10 godina, možda sam imala par (doslovno) lijepih snova u tom periodu.. Onda je problem duboko ukorijenjen.. Ne znam, zaista. Sada sam počela ustajati rano, samo da ne nastavim sanjati. Noć mi je sablast. Danas sam jedva izdržala u krevetu do 4h.
    Otac i sestra također urlaju, trzaju se, itsl. pri spavanju, ali nemaju noćne more svaku noć. Mislim da ovi free psihijatri na tom polju ne rade..
    Prije nego se baciš u alternativu, probaj zdravoseljački pristup - promijeni raspored jela (bar 3 sata prije nego odeš u krevet ne smiješ opteretiti probavu jer vrlo često je probava uzrok ružnih snova). Evo što mi još pada na pamet - ne jesti začinjeno, popiti čaj od metvice prije spavanja, ne gledati tv prije spavanja, izbaciti fluorescentnu rasvjetu iz stana...

    Ako te zanima alternativa (nemam s tim puno iskustava) možeš provjeriti štajaznam da li ti je krevet na dobrom mjestu, npr. po feng shui principima treba jako paziti na odabir strana svijeta kod spavanja i nije isto za svaku osobu. To je cijela nauka. Isto i priče o Hartmanovim čvorovima, a njih se može otkriti viskom. Iako se nisam puno interesirala za to, sigurna sam da ima ljudi koji su osjetljivi na te stvari kao i na npr. elektromagnetsko zračenje. S druge strane, dovoljno je da ti smeta buka prometnice ili tako nešto što je sastavni dio okoline (ako kažeš i da ti otac i sestra isto loše spavaju - nisam shvatila jeste li u istoj kući/stanu ili ne...)

    Tek kad ispucaš te neke praktične stvari možeš razmišljati dalje. Sretno!

  40. #90
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Prije nego se baciš u alternativu, probaj zdravoseljački pristup -(ako kažeš i da ti otac i sestra isto loše spavaju - nisam shvatila jeste li u istoj kući/stanu ili ne...)

    Tek kad ispucaš te neke praktične stvari možeš razmišljati dalje. Sretno!
    Hvala na savjetima, sve ima smisla. Tako otprilike i funkcioniram, osim čaja prije spavanja ili nekog opuštanja.. zaista spavam uz ugašen TV, u potpunoj tišini i mraku - inače ne mogu zaspati.. Sestru i oca sam spomenula u slučaju da nije povezano s genetikom, inače svi troje živimo svatko na svom stanu jedina razlika je što oni vole spavati uz upaljen TV. Mislila sam možda posjetiti psihijatra, znam da mi je stric jednom spomenuo da je to lako rješivo.. a na alternativu ovoga tipa koju spominješ, nisam ni pomišljala.. Sve vrijedi probati.. ali sigurna sam da okolina, općenito, ima jak utjecaj na mene.
    Hvala još jednom na trudu
    Posljednje uređivanje od Doga : 08.10.2013. at 08:47

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Osobno nisam previše praznovjerna, ali kada sanjam nešto, onda gotovo da uvijek pogledam šta bi to moglo značit / šta to znači. Ima na internetu tih sanjarica jako puno.

    Sinoć sam jako loše spavala, tj nisam se baš ni naspavala. Sanjala sam kako pravim kolače, pokušavala zamutit, ali mikser nije radio. Točnije, u početku je radio ali se pokvario pa sam imala borbu da ga osposobim. Nisam uspjela pa sam tražila u oglasniku "majstora za miskere" (?!), naravno da to nisam mogla nać pa sam zvala susjeda. On došao, kao mora se kupit novi, ovaj riknuo, na šta sam ovaj bacila u zid i tu se budim. Glup san. Ali zanimljivo tumačenje (ove sanjarice):

    POKUŠAJ UPOTREBE APARATA/MAŠINE KOJA JE POKVARENA. U ovim snovima snivačі uporno pokušavaju ԁа upravljaju ѕ nekom mašinom іƖі aparatom koja dijelom іƖі uopšte nе radi (pokušavaju ԁа nazovu nekoga, ԁа uspostave kontakt іƖі ԁа upravljaju nekom mašinom, itd). Tumačenje: Ovakvi snovi obično znače ԁа snivač gubi dodir sa realnošćυ, іƖі ԁа ԁіο njegovo uma іƖі tijela nе funkcioniše onako kаkο bi trebalo. Osim toga, ovakvi snovi se obično javljaju і kad se osjećate anksiozno υ vezi sa kontaktiranjem nekoga υ vašem životu.

  42. #92
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je mikser u stvarnosti rikunuo i odmah sam zapala u stanje anksioznosti pri pomisli na to da moram novi kupiti.
    Ima smisla.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Šteta što nema opcije lajka, bravo Mojca!

  44. #94
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Uopce se ne sjecam kad sam zadnji put sanjala. Zapravo sam žalosna što ne sanjam.

    A i mikser mi se pokvario. Imao je vec preko 10 god, al sam ga malo preforsirala. Previse smjese prevelike gustoce. Pokusala sam ga rastaviti, znatizelje radi, nisam uspjela. Kupila sam prosli mjesec novi. Al obicni. Ima puno vecu snagu od starog.

  45. #95
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zapravo moj problem je što sanjam neki turbo, super-truper mikser. Ne noću. Danju. I štošta još.
    Sreća, ovaj je ipak proradio. MD ga uzeo u ruke i proradio.

    I ne diraju me više noćni snovi, dođu mi ko razonoda... više me dira to što sam danju počela sanjati o najjednostavnijim, osnovnim stvarima...

  46. #96
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    A ja sanjala noćas majstora koji nam je nešto fiktivno popravljao na zgradi. Doduše majstor je bio izvanredan i radio je u kući prije par dana sitne popravke
    Ali znam i dan danas sanjati kako nisam položila neke ispite na faksu, neki dan to je bila matematika. I onda se probudim sva sretna, kao pa ipak imam položenu matematiku. I diplomu u ruci sad već preko 20 godina. No ipak to i ja shvaćam kao razbibrigu...

  47. #97
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ja vec mjesecima sanjam da su mi pootpadali zubi. I svaki put neku neugodnu situaciju koja se desi odmah nakon sto skuzim da nemam zube.
    Nocas sam sanjala da drzim govor pred velikom grupom ljudi, ide uzivo na tv, a ja bez ijednog prednjeg zuba.

    Ne bojim se javne govorancije, nije to.
    Ima tu kakve simbolike?

  48. #98
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vec mjesecima sanjam da su mi pootpadali zubi. I svaki put neku neugodnu situaciju koja se desi odmah nakon sto skuzim da nemam zube.
    Nocas sam sanjala da drzim govor pred velikom grupom ljudi, ide uzivo na tv, a ja bez ijednog prednjeg zuba.

    Ne bojim se javne govorancije, nije to.
    Ima tu kakve simbolike?
    Tradicionalno značenje snova o bolnim i otpalim zubima su problemi sa zdravljem. Sad je kraj zime - provjeri si vitaminski status.

    Što se tiče simbolike - da li možda misliš da bi nekome trebala "pokazati zube", a to ti je teško izvedivo? (Sad lupam, ali to je takav topic, he he he....). Radije se vrati na prvu rečenicu, uzmi kilu limuna i napravi limunadu!

  49. #99
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Obpokazat zube isto nemam problema :D
    odo cjedit limune

  50. #100
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vec mjesecima sanjam da su mi pootpadali zubi. I svaki put neku neugodnu situaciju koja se desi odmah nakon sto skuzim da nemam zube.
    Nocas sam sanjala da drzim govor pred velikom grupom ljudi, ide uzivo na tv, a ja bez ijednog prednjeg zuba.

    Ne bojim se javne govorancije, nije to.
    Ima tu kakve simbolike?
    Mene je zadnjih godina strah da ću na skijanju pasti i razbiti zube. Nemam pojma zašto baš zube.

    Ja snovima ne pridajem važnost. Ali nekad su mi neki jako živi, i ako su neugodni onda se često vratim na to budna. Valjda ti imaju uporište u nekim strahovima kojih nisam baš ni svjesna, al ne nude rješenje.
    Ne žalim što nemam takve snove, ali ima i lijepih pa mi se bude žao ujutro probuditi. E ti mi fale. Umjesto toga mi se noću vrte brige i to je totalno bezveze. Da živim u nekoj "Danskoj" promijenila bih posao i radila nešto puno manje stresno za nešto manje novca. Ali da živim u toj nekoj Danskoj stres bi bio drugačijeg karaktera, prirodniji (isprobala sam i to).
    Mojca

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •