Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 240

Tema: sto vam znace vasi snovi

  1. #101
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Noćas sam sanjala da sam se objesila na tavanu. Probudila sam se u trenutku kad se u snu ugasila moja svijest. Užasno uznemirujuće.

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Noćas sam sanjala da sam se objesila na tavanu. Probudila sam se u trenutku kad se u snu ugasila moja svijest. Užasno uznemirujuće.
    Predstoji li ti u životu neka radikalna promjena, ne baš ugodna, ali nužna? Koju moraš sama potaknuti?

  3. #103
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pravit ću se da nisam niš vidjela.

  4. #104
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Kod snova je uvijek dobro što možeš ovako postaviti stvari: ako si lijepo sanjala - to je bio čist užitak pa si dobre volje; ako si ružno sanjala - sretna si kad se probudiš jer to je bio samo san, pa opet dobro!

    ***

    Offt. ja sam provela mladost s prijateljicama gledajući u kavu, u karte (vrsta raznih - obične, ciganske i tarot) i to nam je bilo silno zabavno. Sve dok nismo shvatile da je pametnije učiti za ispite nego to raditi. Isto je vrijedilo i za dečke - bolje je otići u subotu na plesnjak nego gledati u karte da li nam uzvraćaju simpatije. Ali da je bilo zabavno - bilo je. I danas znam kako to ide i gooodinama nisam dala mlađem sinu da raščerupa moj gatalački špil za svoje svrhe, he he he... a sad nemam pojma ni gdje su mi karte, ni gdje mi je zlatni prsten na špagici (koji sam koristila kao visak) ni gdje je literatura - dvije knjige o tumačenjima snova koje sam imala. Starim, uffff....

  5. #105
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam sanjala da plešem.
    Na rivi.
    Neki bend je svirao latino stvari i ja sa nasred rive zaplesala.
    Pokušala s dragim, nije išlo pa uhvatila kćer, još gore.
    Onda sam opet uhvatila dragog i nakon par teturanja uhvatili smo ritam i počeli se vrtit po rivi kao da to radimo cijeli život.
    ( a nikad, doslovno nikad nisam s njim plasala jer ne zna, ne želi naučit i nema ritma kao ni naša kći)
    Peterlin?

  6. #106
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Peterlin, znala sam da si vještica
    Posljednje uređivanje od marta : 09.03.2015. at 10:35

  7. #107
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sanjala da plešem.
    Na rivi.
    Neki bend je svirao latino stvari i ja sa nasred rive zaplesala.
    Pokušala s dragim, nije išlo pa uhvatila kćer, još gore.
    Onda sam opet uhvatila dragog i nakon par teturanja uhvatili smo ritam i počeli se vrtit po rivi kao da to radimo cijeli život.
    ( a nikad, doslovno nikad nisam s njim plasala jer ne zna, ne želi naučit i nema ritma kao ni naša kći)
    Peterlin?
    Kad sam pročitala ovaj tvoj post, prvi dojam mi je bio da si ti osoba u vašoj obitelji koja je u stanju prepoznati priliku za akciju (dobru glazbu). Kćer i muž baš ne prihvaćaju ritam od prve, ali su u stanju prepoznati i prihvatiti tvoje motive.

    Da sam Ciganka, sad bih rekla da te čeka napredak i usklađivanje u obiteljskim odnosima.

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, znala sam da si vještica
    Nema smajlića s metlom, he he he... pa evo ovoga (baba koja nema pametnijeg posla)

  9. #109
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Upravo smo dobili prvu forumsku proročicu. Molim te stavi u potpis Će dat gatam?

  10. #110
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    I ja sam bila najpopularnija gatara u srednjoj školi i to su moje prijateljice tumačile mojom kombinacijom horoskopskog znaka i podznaka, ali ja bih to nazvala dobrim smislim za pripovijedanje (nastalim kao posljedica puno čitanja).

  11. #111
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno



    Peterlin je stvarno žena za sve!

  12. #112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo smo dobili prvu forumsku proročicu. Molim te stavi u potpis Će dat gatam?
    Bila bi veća fora napraviti dopisnu školu gatanja, sa podgrupama (kava, karte, snovi, dlan...). Morat ću početi pripremati materijal , ali gledanje u dlan mi nije baš išlo. Ni horoskop. Ni grah - to nikad nisam probala. Ali recimo, rukopis (grafologija) - to bi me već zanimalo. Znam nešto, ali ne dovoljno. Trebala bi se formirati EKIPA. Ima li zainteresiranih da mi prave društvo?

    Eto zanimacije za mirovinu, he he he... Gdje god se može mlatiti praznu slamu - tu sam.

    A sad ozbiljno - treba s tim stvarima biti oprezan. Nije to nikakva magija, ali nikad ne znaš gdje ćeš pogoditi u osjetljivo mjesto. Ponekad čovjek i nehotice nagazi na pravu stvar. Iz iskustva sam još u mladosti shvatila kako to ide - kad gledaš u karte, sve što radiš je zrcaljenje. Osoba koju zanima da joj gledaš karte ima potrebu za razgovorom. Treba samo dooobro slušati, to je općenito važnije nego da se bilo što govori. Onaj koji je došao po savjet treba biti glavni govornik i sam sebe slušati, a onaj koji gleda u karte samo daje svoju viziju iste priče (nudi pogled na istu stvar iz drugog kuta). Za to uglavnom i ne trebaju ni karte, ali posluže da se pokrene priča. Isto je i s runama, kavom, bilo čime.... NIKADA se ne smije reći nešto za što procijenimo da bi moglo loše utjecati na tu osobu. Kad otvorim školu, napisat ću najprije etički kodeks.

  13. #113
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    ... imaš i poslovni prostor kod mene.

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    ... imaš i poslovni prostor kod mene.
    Oooo, hvala na ponudi, moram ozbiljno razmisliti o tome....

  15. #115
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Noćas sam sanjala da sam uzela blisku kolegicu za noge, okrenula je naopako i, kao da je močo, umakala joj kosu i glavu u kantu s prljavom vodom od pranja poda.
    Kad sam shvatila što radim, užasnula sam se i krenula se ispričavati, ali ona se nije baš ni naljutila.
    Iako je više nego suludo, potpuno je ludo; djelovalo je sasvim stvarno.


  16. #116
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    jurana, to ni peterlin ne može protumačiti

  17. #117
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pravit ću se da nisam niš vidjela.

  18. #118
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Ahahahaaaaa Jurana

  19. #119
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Noćas sam sanjala da sam uzela blisku kolegicu za noge, okrenula je naopako i, kao da je močo, umakala joj kosu i glavu u kantu s prljavom vodom od pranja poda.
    Kad sam shvatila što radim, užasnula sam se i krenula se ispričavati, ali ona se nije baš ni naljutila.
    Iako je više nego suludo, potpuno je ludo; djelovalo je sasvim stvarno.

    Dobar! Tumačenje je nepotrebno...sigurno nas ima puno koji bi ponekad rado nekoga tako (npr kad vidim pred vrtićem kako ljudi voze klincebez sjedalice ili na prednjem sicu, uff... bome bih došla u napast)

  20. #120
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj karantena35 prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno nisam previše praznovjerna, ali kada sanjam nešto, onda gotovo da uvijek pogledam šta bi to moglo značit / šta to znači. Ima na internetu tih sanjarica jako puno.
    ma sorry,ali jesi li ti muško ili žensko? upamtila sam te sa neke teme o hrani kako pišeš u muškom rodu pa sad naletila na ovo (vidi se da me pere nesanica) i onda skužim da malo pišeš u muškom pa malo u ženskom rodu? osim ako to ne postaju supružnici naizmjenično...

  21. #121
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    skulirana

    nego, sanjala sam strahotu
    da je moj kolega s posla Zlo koje mi ima namjeru zaklati djecu
    mora, prava mora
    I kao ne skriva to,nego samo čeka trenutak moje nepažnje...

  22. #122
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Ja sam i dalje u morama, bez obzira gdje spavala.. Nepregledne morske dubine iz kojih zjape opasnosti, oluje, hladno sivilo, beskonacne visine.. Ja u konstantnim borbama; bjezanju i suocavanju s 'opasnostima'.. Nikada ne sanjam bliske osobe, vec one koje odavno ne sudjeluju u mom zivotu.. Makar mi muz govori da zazivam ime svoje sestre gotovo svaku noc.. Dakle, pisem ono cega se sjecam.. I dalje se ustajem rano da prekinem more.. Po svemu navedenom, fulavam fest :D

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Uff, snovi. Zadnje vrijeme rijetko sanjam, i nije da mi je žao.
    Inače, sam osoba izraženije intuicije i često me, u društvu, nazivaju vještica.
    Od snova, dva su ostala zapečaćena-dva koja su postala java. Prvi ružan-sanjala sam eksploziju atomske bombe, u vojarni, u selu moje bake.
    Da ne opisujem sve slike...ali sve, dakle i eksplozija, samo ne atomska, dogodile su se isto popodne-ona eksplozija u Glibokom Jarku u Sesvetama.
    Drugi san, puno ljepši, njega sam i opisivala ovdje..bio je u periodu kad nisam mogla zatrudnit ...u snu sam plakala, mama me tješila i molila da se strpim do Božića (tada je bio rujan). Tri dana prije Božića test je bio pozitivan U duplo.

    Inače, često sanjam san koji je netko opisao-nove prostorije u stanu. I baš guštam

    A intuicija ili štoliveć...jako često nanjušim tuđu trudnoću...jednom čak i prije testa, čak i kad ljude ne vidim...
    I ono što ne volim, ali sad je prestalo, a vežem uz očitu napetost-u jednom periodu, gotovo svakodnevno, na trenutak me znalo kao stresti-kao loš osjećaj-u biti ne znam ni opisat. I tako bi ta nelagoda rasla i nestala danom lošeg događaja. Možda je slučajnost pa bi napetost života nestala isplakivanjem lošeg događaja, ali drago mi je da se više ne događa.
    Posljednje uređivanje od Val : 15.03.2015. at 07:19

  24. #124
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    Uff, snovi. Zadnje vrijeme rijetko sanjam, i nije da mi je žao.
    Inače, sam osoba izraženije intuicije i često me, u društvu, nazivaju vještica.
    ... slicno i kod mene.. Sada sam prosla kroz neka objasnjenja snova i prema njima ispada da sam prezasicena svojim stanjem i odredjenom situacijom u vlastitoj sredini. S obzirom na tu situaciju, nalazim se sama sa sobom u konfliktu pokusavajuci je rijesiti i odluciti kako na nju reagirati.. Izmucena sam jer nisam u mogucnosti donjeti pravu odluku.. Uz to, osjecam prijetnju od nekoga ili necega te imam potisnuti strah da cu biti povrijedjena psihicki, fizicki ili emotivno..
    Eto, tako bih to prevela.. a sad se moram u intimi dobro preispitati..

  25. #125
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    ... slicno i kod mene.. Sada sam prosla kroz neka objasnjenja snova i prema njima ispada da sam prezasicena svojim stanjem i odredjenom situacijom u vlastitoj sredini. S obzirom na tu situaciju, nalazim se sama sa sobom u konfliktu pokusavajuci je rijesiti i odluciti kako na nju reagirati.. Izmucena sam jer nisam u mogucnosti donjeti pravu odluku.. Uz to, osjecam prijetnju od nekoga ili necega te imam potisnuti strah da cu biti povrijedjena psihicki, fizicki ili emotivno..
    Eto, tako bih to prevela.. a sad se moram u intimi dobro preispitati..
    Ja vjerujem da svi ljudi imaju sposobnost intuicije do neke mjere. Nekada davno to je bilo važnije nego sada. Osim toga,sigurno imamo širu moć percepcije nego je svakodnevno koristimo. Ne mislim da je to čudno, mislim da svi puno više spoznajemo nego što možemo prepoznati svjesnim umom.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    jedno kratko vrijeme u mom životu mi je dolazio predosjećaj da će se desiti dobro ili loše. već dugo ništa i drago mi je zbog toga. treba se s intuicijom znati nositi.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    ... slicno i kod mene.. Sada sam prosla kroz neka objasnjenja snova i prema njima ispada da sam prezasicena svojim stanjem i odredjenom situacijom u vlastitoj sredini. S obzirom na tu situaciju, nalazim se sama sa sobom u konfliktu pokusavajuci je rijesiti i odluciti kako na nju reagirati.. Izmucena sam jer nisam u mogucnosti donjeti pravu odluku.. Uz to, osjecam prijetnju od nekoga ili necega te imam potisnuti strah da cu biti povrijedjena psihicki, fizicki ili emotivno..
    Eto, tako bih to prevela.. a sad se moram u intimi dobro preispitati..
    I ja sam sad malo premišljala i iako mi u životu ne idu baš sve karte, mirnija sam, i to otkad sam napravila odmak od ljudi. Nikoga određenog nisam izbacila već sam se mrvu zatvorila-a iz razloga što se na mene sve prima, loša raspoloženja, tuđi problemi. Očito to nisam znala provarit bez posljedica po mene. Sada bolje spavam, snova nema, a nestao je i taj loš (pred)osjećaj. Kamo sreće da sam to skužila prije 20 godina.
    Posljednje uređivanje od Val : 15.03.2015. at 17:09

  28. #128
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Val, kao da čitam svoje misli...

  29. #129
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sanjala sam da sam dobila otkaz. Strava.
    Valjda je ovo ptsp, jer je pred par mjeseci par ljudi u mojoj radnoj okolini dobilo otkaz.

  30. #130
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjala sam da sam dobila otkaz. Strava.
    Valjda je ovo ptsp, jer je pred par mjeseci par ljudi u mojoj radnoj okolini dobilo otkaz.
    Postoje različite "kategorije" snova - ovo je očit primjer snova izazvanim stresom zbog trenutnih zbivanja u stvarnom životu.

    Ja sam u studentskim danima znala u snovima prožvakavati gradivo, sanjati ispite i rješavanje zadataka i ne jednom mi se dogodilo da stvarno i prokužim neke stvari koje mi u budnom stanju nisu uspijevale (jer mozak radi i kad spavamo).

    Ja se sjećam svojih traumatičnih snova neposredno prije povratka na posao nakon dvostrukog porodiljnog. I znala sam "onako iz želuca" da mi taj posao ne odgovara (uostalom, ne treba za to biti prorok - taj posao nije bio moja struka i samo to je bilo dovoljno da ga ne prigrlim sa srcem). Tako je i bilo.

    Inače, čitavog života mi se ponavljaju neki fragmenti u snovima - mjesta za koja bih se zaklela da sam tamo bila, kao da su iz nekih drugih vremena ili drugih života, a opet bliska i poznata. Od aktivnosti - često mi se ponavlja pranje veša na ruke i preuređivanje kuće (značenje je jednostavno i vidljivo svima, ali ja to i inače očekujem od sebe, ništa drugo - stvari treba dovoditi u red čak i kad nam se ne da - tako bih ja opisala sebe sa snovima ili bez snova).

    Kad mi predstoji neka odluka, iz iskustva znam da treba obratiti pažnju na snove jer oni na neki način iznose na vidjelo naše vlastito skriveno znanje iz podsvijesti. Evo primjera: spremala sam se prije dvadesetak godina u inozemstvo i u vezi s tim su mi se ponavljali snovi gdje se vozim na vlakiću smrti (roller coaster) što je meni u stvarnom životu sinonim za horror - ne volim lunapark ni u kom pojavnom obliku još od djetinjstva. Znala sam, zapravo osjećala da to nije za mene najbolje, ali svejedno sam tvrdoglavo otišla i uvjerila se na vlastitoj koži da je tako. Vratila sam se nakon nekoliko mjeseci.

    Eh, sad - gdje povući crtu? Što je bilo prije - osjećaj straha/užasa ili san o tome? Teško je reći. Jaje ili kokoš?

    Sanjala sam neki dan ljubičasti ruksak. Samo se toga sjećam. Ruksak kao školski, moj vlastiti, za na leđa, a boja "purple" s diskretnim crnim uzorkom. Ničega se drugog ne sjećam, taj ruksak strši iz sna kao iz vode. Nije mi značilo ništa. Samo me podsjetilo na ovaj topic, he he he....
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.03.2015. at 09:32

  31. #131
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    @Val, tocno znam osjecaj o kojem pises.. Pa i ono kada uz svoj teret nosis tudji. Moje misljenje je da bi trebali odrediti ciji teret nositi, jer bol je neminovna i neki ljudi vrijede da se za njih i 'pati', te sudjeluje u rijesenju (sto bi bio neki normalan razvoj dogadjaja).. a ciji teret nas ugrozava i nije vrijedan nasih zamora.. Kako sam jucer konacno nasla valjanije objasnjenje svojih snova, takodjer sam shvatila od kojih osoba se moram hitno odmaknuti jer mi urusavaju osnovni mir i identitet, a u pozadini stoje samo zle namjere.. vise ih ne cu pokusavati niti razumijeti. Eto..
    @Peterlin, slazem se vezno za intuiciju, samo mislim da bi se cesce na nju trebali oslanjati, kao i osvjescivati je.. Takodjer, sigurna sam da je spoznaja daleko veca od one koju, kako kazes, možemo prepoznati svjesnim umom i zato snovi tu igraju zanimljivu ulogu.. Problem je da sve to dodje iz dupeta u glavu.. Nekako se nadam da bude..

  32. #132
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    @Val, tocno znam osjecaj o kojem pises.. Pa i ono kada uz svoj teret nosis tudji. Moje misljenje je da bi trebali odrediti ciji teret nositi, jer bol je neminovna i neki ljudi vrijede da se za njih i 'pati', te sudjeluje u rijesenju (sto bi bio neki normalan razvoj dogadjaja).. a ciji teret nas ugrozava i nije vrijedan nasih zamora.. Kako sam jucer konacno nasla valjanije objasnjenje svojih snova, takodjer sam shvatila od kojih osoba se moram hitno odmaknuti jer mi urusavaju osnovni mir i identitet, a u pozadini stoje samo zle namjere.. vise ih ne cu pokusavati niti razumijeti. Eto..
    @Peterlin, slazem se vezno za intuiciju, samo mislim da bi se cesce na nju trebali oslanjati, kao i osvjescivati je.. Takodjer, sigurna sam da je spoznaja daleko veca od one koju, kako kazes, možemo prepoznati svjesnim umom i zato snovi tu igraju zanimljivu ulogu.. Problem je da sve to dodje iz dupeta u glavu.. Nekako se nadam da bude..
    E, ovo mi je isto dobro poznato. Izmedju ostalog, to je razlog zasto nisam htjela studirati medicinu - cinilo mi se da bi mi bilo tesko odvojiti se mentalno od tudjih bolesti i problema. I dobro mi se cinilo.

    Kako stvari iz dupeta dodju u glavu? Nemam pojma. Trenutno sam u fazi da svjesno prestajem brinuti brige svoje djece i tesko mi je to izvesti, ali moram - za njihovo dobro.

  33. #133
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    treba se s intuicijom znati nositi.
    Mislim da je ovo kljucno, ako jos uz intuiciju navedemo i kompletan emotivni faktor.. Makar postoji izreka da nam kroz zivot nece biti dan teret koji nismo u stanju nositi.. Mislim da treba znati prepoznati koje osobe, te kakove situacije izjedaju nas sami entitet postojanja i od toga se odmaknuti.. Uostalom na nama je da odaberemo (pouzdajuci se u vlastitu intuiciju, emociju itsl.) s cime cemo se nositi.. Jer na kraju nista se ne mora.. Eto, tako bi bilo jednostavnije..

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Slažem se sa svime, treba izabrat, ali treba proći i vrijeme da shvatimo da možemo izabrat.
    Kad si mlađi, slušaš, upijaš, sudjeluješ i kad treba i kad ne treba, a onda nas iskustvo nauči pa, u jednom trenu, kažemo stop.
    Zanimljivo mi je ovo što, Peterlin, pišeš za medicinu-meni je žao što nisam išla tim smjerom, a, onda, kad razmislim kakva sam osoba, kužim da bi me to izjelo.

  35. #135
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    preksinoć sam sanjala tornado, ooogroman, stalno je dolazio blizu mene i odlazio,
    kovitlao ljude i stvari. bila sam u podrumu zgrade u kojoj sam nekad živjela,
    bilo je čudno jer podrum nije imao zidove :/

    a noćas sam šišala neko dijete frčkave kose,
    nemam pojma tko je to dijete.
    bila je nemirna a ja sam joj rezala pramen po pramen.
    dugo je trajalo, stalno sam nešto mjerila
    i nije mi bilo jasno kako ću ja odrezat frčkavu kosu
    a da na kraju bude ravno podrezano.

  36. #136
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje različite "kategorije" snova - ovo je očit primjer snova izazvanim stresom zbog trenutnih zbivanja u stvarnom životu.

    Ja sam u studentskim danima znala u snovima prožvakavati gradivo, sanjati ispite i rješavanje zadataka i ne jednom mi se dogodilo da stvarno i prokužim neke stvari koje mi u budnom stanju nisu uspijevale (jer mozak radi i kad spavamo).
    ...
    Eh, sad - gdje povući crtu? Što je bilo prije - osjećaj straha/užasa ili san o tome? Teško je reći. Jaje ili kokoš?
    Jedan od mojih najupečatljivijih je bio kad sam spremala matematiku na faksu pa sam sanjala u brojevima. Umjesto riječi koristila sam brojeve u komunikaciji, svaki broj je zamijenio neku riječ. Naravno nemam pojma je li to bilo zbilja tako jednoznačno kako se meni činilo.

    A ovo za traume i "Träume", ja sam ipak sklona vjerovati da je prvo strah pa onda san. Ja eventualno u polubudnom stanju sanjam horor s posla.
    Inače u životu kad očekujem nešto loše (obično od neke osobe) i kad se to onda i dogodi, čini mi se da me još više pogodi zbog onog "znala sam". Onda sam dvostruko ljuta i što se to dogodilo i što sam točno znala, a nisam se sklonila na vrijeme (a ni to ne možeš uvijek).

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ja imam najteže snove onda kad sam nešto fizički bolesna, logično (visoka temperatura i slično).

    Druga vrsta napornih snova za mene su oni koji se nazivaju "vivid". Ti me uzdrmaju ne zbog sadržaja, nego zbog osjećaja da sam sve to proživjela u realnosti.


    Jučer me draga prijateljica koja živi daleko kontaktirala, da mi kaže da me sanjala nekoliko puta zadnjih noći i da sam u tim snovima bila sretna i vesela. Pretpostavljam da je koincidencija, ali ja sam zbilja ovih dana proživljavala iznimno težak period u stvarnosti. Naknadno sam uvidjela da je ta težina proizlazila iz procesa razrješenja, tj. skidanja jednog višegodišnjeg teškog tereta s leđa.

    Ovo sad zvuči kao da sam kredit otplatila... tko zna, možda to i jest bila vrsta kredita.

    Zapravo je zanimljivo da usred svega toga ja sama nisam imala skoro nikakve snove, tj. ne sjećam se ničega. Valjda sam svu snagu trošila na stvarnost


  38. #138
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Predstoji li ti u životu neka radikalna promjena, ne baš ugodna, ali nužna? Koju moraš sama potaknuti?
    Evo, vještice jedna, pokrenula sam jednu vrlo neugodnu stvar.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Jučer mi je mm rekao kako je njegova mama jako loše i bio je vidno uzrujan i potresen. Prenio je taj osjećaj na mene pa sam noćas sanjala svoju pok.baku, bolesnu, krv...ma užas. Nema mira ni na javi ni u snu.

  40. #140
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    snovi...
    prepoznajem se u puno vas..ugl imam 2 sna koja se dosta ponavljaju kroz moj život, zadnje vrijeme već dugo nisu..san da prolazim putem koji je pun zmija koje me pokušavaju ugristi,a drugi je da me napada čopor vukova od koga se branim i na kraju raskasapim doslovce prvog koji me napadne..i tad se probudim. Znam biti svjesna u snu..znati da sanjam i voljno se probuditi iz njega.
    Ugl snovi su mi teški, živopisni, često povezani s zbiljom i situacijama, neki put bi Spieldberg mogao napisati scenarije po njima . Dogodi mi se da se probudim, pa zaspim i nastavim sanjati tamo gdje sam stala. Mene snovi najčešće jaaako izmore. Rado bih da se ne sjećam snova i da ni ne sanjam...

  41. #141
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja sam se ovih dana budila noću zbog djetetovog AB-a pa sam se sjećala i onoga što sam sanjala prije toga i onoga što bih sanjala poslije.
    Sve sami snovi uzrokovani dnevnim stresom, strahovima i sl.
    Tako sam noćas sanjala avione koji lete iznad Osijeka, u V formaciji. Kao, počet će rat. A ja ne znam što ću sa svojom obitelji. Bile su tu još sada pokojna teta i moja baka. Zapravo, muža i djeteta nije bilo, no ove dvije bi mogle biti ekvivalent za njih dvoje. Tražim nekoga da nas negdje vozi, nitko ne može, svi kao da su vezanih i ruku i nogu. Ne mogu ni gas maske nigdje nabaviti.
    Pa onda ta poznata mjesta iz snova koja mi se često pojavljuju o kojima Peterlin govori. Ovoga puta vrt, i hrpa blata u vrtu (opet dnevne okupacije jer nikako da posadim krumpir) i neke truleži...

    Zato se moje dijete smije u snovima, sanja ćufte sportašice u dresovima na crvenbijeliplavi i u kopačkama. Jedino me brine što nam je jutros rekla kako je na dresu pisalo slovo U. Uopće ne znam odakle joj to.

    Nego, događa li vam se da prije nego zaspete, odnosno na onoj granici između jave i sna čujete zvukove? Muž mi je rekao da sam shizofrenična, ali mislim da nije to. Ali ne znam o kakvom stanju svijesti se radi. Uglavnom, nekada čujem glasove, riječi, ali ne mogu ponoviti njihovo značenje. Nekada čujem glazbu, neku nepoznatu, ali jako glasnu glazbu. No, čim je postanem svjesna, prestajem je čuti. No, mogu se svjesno prepustiti snu i opet čuti te glasove/glazbu.
    Naravno, nije svaku večer tako, ali to mi se događa već godinama.
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 01.04.2015. at 02:07

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku


    Zato se moje dijete smije u snovima, sanja ćufte sportašice u dresovima na crvenbijeliplavi i u kopačkama. Jedino me brine što nam je jutros rekla kako je na dresu pisalo slovo U. Uopće ne znam odakle joj to.

    Nego, događa li vam se da prije nego zaspete, odnosno na onoj granici između jave i sna čujete zvukove? Muž mi je rekao da sam shizofrenična, ali mislim da nije to. Ali ne znam o kakvom stanju svijesti se radi. Uglavnom, nekada čujem glasove, riječi, ali ne mogu ponoviti njihovo značenje. Nekada čujem glazbu, neku nepoznatu, ali jako glasnu glazbu. No, čim je postanem svjesna, prestajem je čuti. No, mogu se svjesno prepustiti snu i opet čuti te glasove/glazbu.
    Naravno, nije svaku večer tako, ali to mi se događa već godinama.
    Ovo zadnje NE, ali klasično propadanje dok tonem u san-to je česta pojava.
    Nego, odvaljujem na ovo U!

    Prošlu noć sam sanjala kako idem na ispit iz makroekonomije (jedini koji sam pala) i kako nisam baš spremna, i još me osoba do davi i ometa pa i ono što znam ne mogu napisat i osjećam se bolesno i odustajem od ispita-ali što nikad u životu nisam napravila TUŽIM tu kolegicu kao ometalo.

  43. #143
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, vještice jedna, pokrenula sam jednu vrlo neugodnu stvar.
    Nisam prije vidjela komentar....

    Držim fige da će sve ispasti onako kako je najbolje za tebe.

  44. #144
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se ovih dana budila noću zbog djetetovog AB-a pa sam se sjećala i onoga što sam sanjala prije toga i onoga što bih sanjala poslije.
    Sve sami snovi uzrokovani dnevnim stresom, strahovima i sl.
    Tako sam noćas sanjala avione koji lete iznad Osijeka, u V formaciji. Kao, počet će rat. A ja ne znam što ću sa svojom obitelji. Bile su tu još sada pokojna teta i moja baka. Zapravo, muža i djeteta nije bilo, no ove dvije bi mogle biti ekvivalent za njih dvoje. Tražim nekoga da nas negdje vozi, nitko ne može, svi kao da su vezanih i ruku i nogu. Ne mogu ni gas maske nigdje nabaviti.
    Pa onda ta poznata mjesta iz snova koja mi se često pojavljuju o kojima Peterlin govori. Ovoga puta vrt, i hrpa blata u vrtu (opet dnevne okupacije jer nikako da posadim krumpir) i neke truleži...

    Zato se moje dijete smije u snovima, sanja ćufte sportašice u dresovima na crvenbijeliplavi i u kopačkama. Jedino me brine što nam je jutros rekla kako je na dresu pisalo slovo U. Uopće ne znam odakle joj to.

    Nego, događa li vam se da prije nego zaspete, odnosno na onoj granici između jave i sna čujete zvukove? Muž mi je rekao da sam shizofrenična, ali mislim da nije to. Ali ne znam o kakvom stanju svijesti se radi. Uglavnom, nekada čujem glasove, riječi, ali ne mogu ponoviti njihovo značenje. Nekada čujem glazbu, neku nepoznatu, ali jako glasnu glazbu. No, čim je postanem svjesna, prestajem je čuti. No, mogu se svjesno prepustiti snu i opet čuti te glasove/glazbu.
    Naravno, nije svaku večer tako, ali to mi se događa već godinama.
    Probaj dok si budna osluškivati vlastito srce. Lako je moguće da je objašnjenje banalno - naše tijelo proizvodi razne zvukove dok radi. Kad tonemo u san, možemo to lakše i bolje osluškivati. Joga nidra je nešto slično - stanje između jave i sna. Odlično za opuštanje. Nisam obratila pažnju da li išta čujem, osim zvukova srca i protoka krvi. Baš se moram sjetiti to isprobati, ali teško to ide - obično sam tako umorna da zaspim "ko klada" onog trena kad mi glava dodirne jastuk ili trenutak prije.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.04.2015. at 11:32

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Neki su snovi odraz naše podsvijesti i prošlosti, a drugi su odraznaše budućnosti.
    - Anais Nin (source)

  46. #146
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, događa li vam se da prije nego zaspete, odnosno na onoj granici između jave i sna čujete zvukove? Muž mi je rekao da sam shizofrenična, ali mislim da nije to. Ali ne znam o kakvom stanju svijesti se radi. Uglavnom, nekada čujem glasove, riječi, ali ne mogu ponoviti njihovo značenje. Nekada čujem glazbu, neku nepoznatu, ali jako glasnu glazbu. No, čim je postanem svjesna, prestajem je čuti. No, mogu se svjesno prepustiti snu i opet čuti te glasove/glazbu.
    Naravno, nije svaku večer tako, ali to mi se događa već godinama.
    Ovo mi se dogadjalo za vrijeme bavljenja meditacijom, ali u puno strasnijem obliku.. zvuk iz sna (pretpostavlljam) bi se protegao na javu, ponekad i slike.. Dakle, budan si a npr. oko kreveta 'cujes' kako ti netko koraca, prica.. ili (ovo potonje) 'vidis' ostatke sna, npr. noge koje koracaju, ali ostatak je pogled u javu, gledas stvarnu okolinu. Ne znam da li je ovo shvatljivo..
    Ali @SikaPika, sigurno nije shizofrenicne naravi.. To malo nocne, dusevne djelatnosti raspolaze jednim ogromnim repertuarom.. Ne sanjamo svi isto. Kao sto je rekla @Peterlin, za vecinu postoji jednostavno objasnjenje.
    Posljednje uređivanje od Doga : 07.04.2015. at 10:32

  47. #147
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi se dogadjalo za vrijeme bavljenja meditacijom, ali u puno strasnijem obliku.. zvuk iz sna (pretpostavlljam) bi se protegao na javu, ponekad i slike.. Dakle, budan si a npr. oko kreveta 'cujes' kako ti netko koraca, prica.. ili (ovo potonje) 'vidis' ostatke sna, npr. noge koje koracaju, ali ostatak je pogled u javu, gledas stvarnu okolinu. Ne znam da li je ovo shvatljivo..
    Ali @SikaPika, sigurno nije shizofrenicne naravi.. To malo nocne, dusevne djelatnosti raspolaze jednim ogromnim repertuarom.. Ne sanjamo svi isto. Kao sto je rekla @Peterlin, za vecinu postoji jednostavno objasnjenje.
    Literatura: C.G. Jung - San i tumačenje snova

    Inače, već dugo tražim jednu knjigu koju bih voljela pročitati, a odnosi se na ovu tematiku - Itzhak Bentov: Stalking the Wild Pendulum http://www.amazon.com/Stalking-Wild-.../dp/0892812028

    Mislim da ću si je uskoro pokloniti.

  48. #148
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Literatura: C.G. Jung - San i tumačenje snova

    Inače, već dugo tražim jednu knjigu koju bih voljela pročitati, a odnosi se na ovu tematiku - Itzhak Bentov: Stalking the Wild Pendulum http://www.amazon.com/Stalking-Wild-.../dp/0892812028

    Mislim da ću si je uskoro pokloniti.
    Zvuci super i sad cu je obavezno uzeti kad cu ici vratiti knjige u knjiznicu.. Doma imam paket od 8 knjiga S. Frojda.. sadrzi i 'tumacenje snova', te ima mnogo sjajnih spoznajnih momenata. Mogu malo prouciti, ovisno o problemima i interesima na ovu temu, pa pokusati interpretirati, mozda i citirati, ukratko, Frojdovski - paste in.. sve ako pomaze
    Meni je ova tema pomogla da saznam uzrok svojih mora nakon mnogo godina preispitivanja, tako da sam totalno zainteresirana i odlucno sam zapela da rijesim realne probleme te konacno ulovim lijepe snove

  49. #149
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Postavi si hvatač snova iznad uzglavlja. Nisam to nikada radila, ali za ljude koji su kreativni i spretni, to bi mogla biti dobra zabava: http://vjesticji-ormar.blogspot.com/...amcatcher.html

    Osim toga, izrada ovako nečega je relaksirajuća aktivnost - baviš se nečim lijepim i kreativnim, pa me ne bi iznenadilo da stvarno i uhvati lijepe snove za tebe!

  50. #150
    sestica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Lokacija
    pojatno
    Postovi
    2

    Početno

    meni su najbizarniji snovi u pms-u, spielberg bi u cudu ostao

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •