Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 240

Tema: sto vam znace vasi snovi

  1. #1
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno sto vam znace vasi snovi

    ... kako gledate na svoje snove?
    ubijate li se tumaceci ih ili pustate da prodju neopazeno, tj...pridajete li im uopce ikakvu paznju?
    smatrate li da su samo projekcija podsvjesnog i rezultat proslih dogadjaja ili da na neki nacin mozda predviđaju buducnost?

    ja ih smatram projekcijom podsvjenog,i reakcijom na dogadjaje i razmisljanja ali ponekad nemogu da se ne zapitam jesu li neka vrsta upozorenja...npr nocas sam sanjala
    da zurim na vlak i stavljam neke stvari u kabinu, vracam se (valjda doma) i zurim, mislim da cu stici na vrijeme no tog vlaka nema na peronu jer umjesto njega ide neki drugi...i ja ostala u panici...aaaaa....moje stvari-ok.to bi mozda bila poruka da sam oprerecena materijalnim trenutno
    a poslije sam sanjala da zurim na brod koji ide inace u 6:15 (to je stvarno tako) i mislim da cu stici...i sve nesto radim i spremam se, a vrijeme ide brzo..i vec je 6:30 a nisam cula da dolazi brod (inace ga stvarno cujemo kad dolazi i tek onda krecemo na njega jer nije nikad tocan) silazim po stepenicama, a on je vec odvezao cime i udaljava se od kopna, ja ocajna jer sam htjela stic na taj brod, i minutu iza vidim kako j krma broda potonula...i cjeli brod tone, vidim samo da su se spasili neki ljudi i ne razumijem zasto se nisu svi spasili i poiskakali

    inace sam manje vise flegma sto se snova tice...al ovo me bas uznemirilo...mozda je to sad zbog kraja trudnoce...al nisam s tom namjerom otvorila topic, nego, bas me zanima kako drugi percipiraju snove (oni koi sanjaju)

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Bas nista...
    Obicno su povezani sa javom - npr. ako kasnim sa nekim izvjestajem onda sanjam da mi je dosao nadzor...itd...
    Ako zaboravim ugastiti grijanje sanjam da sam na plazi i da me sunce pece...
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 10.02.2013. at 12:44

  3. #3
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ja sam te bas htjela pitati koji ti je faktor vrijeme u stvarnom zivotu, kad ono kraj trudnoce.
    Ne brini, neces zakasniti ili prespavati trudove.

    Ja sam se jedno vrijeme jako zanimala za snove, cak sam prakticirala lucidno sanjanje. Nisam bila dosla do tocke gdje upravljam snovima, ali bi u snu bila svjesna da sanjam.
    Sada je tempo takav da spavam ko klada.
    Ali dobro, i to ce proci.

    Za razumijevanje snova, meni je nekako dobro sjeo Jung, ali treba proci dobar dio njegovog opusa da bi se dobio feeling za tumacenje snova. Isto tako, nije na odmet neko sire znanje sto simboli znace u kojoj kulturi, itd.

  4. #4
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    uuuuu snovi, tu sam jaka,
    stalno sanjam, užasno živopisno,
    puno boja i detalja i obično se svega sjećam.

    neki dan sam sanjala da sam sa susjedom s autom pala u jezero,
    obje smo se izvukle, ona je izronila, a ja plivam, plivam i plivam
    a stalno propadam dolje, voda je hladna i u stvari mi paše,
    ali se brinem što ne mogu izroniti,
    dobra je stvar što mogu disati pa ispuštam tisuće mjerhurića
    i plivam plivam plivam, pa opet propadam.
    na kraju se budim na livadi sva mokra.

    noć prije toga sam sanjala kako mi muž propada u otvor od lifta,
    otvara vrata od lifta, lift odlazi gore, pred njim rupa i propada dolje,
    zavirujem u otvor i vidim da se lift spušta,
    vrištim i zovem ga i tu se probudim.

    a noćas sam sanjala ono za što kažu da ćeš dobiti lovu kad sanjaš

    inače u zadnje vrijeme znam imati snove kojih sam svjesna dok sanjam,
    sanjam da sam paralizirana i pokušavam se pomaknuti i svjesna sam svega toga,
    i treba mi par minuta da se trgnem iz svega.

    dragi lastane, jesam li normalna

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Kupite si ovu knjigu pa uživajte: http://www.superknjizara.hr/index.ph...jiga=100041418

    Unutra lijepo piše da ne postoje univerzalna značenja snova - svaki čovjek može si napraviti svoju "sanjaricu" koja opet nije alfa i omega nego se mijenja kroz godine i prilike.

    Inače, ja ne smijem biti premorena ako želim bilo što zapamtiti. S kronično premalim fondom sati spavanja, za snove ostaje nula bodova. Znam to zato jer na godišnjem kad sam opuštena i odmorna bolje pamtim snove. Ne pamtim baš neke noćne more, ni neke pretjerane ljepote - više kao bljeskove sličica (nalik listanju foto-albuma) bez nekog bitnog sadržaja. Mozak se odmara i čisti, to je sve. Da bi se od toga dobilo više, treba se time baviti, a za to nemam vremena ni previše inspiracije, iako to smatram zabavnim i zgodnim.

  6. #6
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Pa da, to da ne postoje univerzalna tumacenja je skroz tocno. Tu su kulturoloske razlike, pa onda i individualne razlike. Npr zmija moze meni i nekom drugom predstavljati sasvim razlicite stvari. A Freud bi na taj simbol isto imao nesto za reci
    Jezik snova su simboli i za razumijevanje snova je poznavanje individndualne/kolektivne simbolike dobrodoslo. Osim same simbolike, i kontekst sna je vazan, isto kao i osjecaj sna..

    Sad kad se ova tema povukla, zao mi je sto sams time stala. Definitivno sam tada imala prelude snove, totalno drugacije...valjda covjek time otvori neke prozore pa snovi budu takvi...

  7. #7
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ja najčešće sanjam totalne nebuloze koje su tu i tamo prožete događajima koji su se dogodili u skorije vrijeme. Često su snovi jako živi, često su jako sivi- uvijek sanjam neke sive, noćne, tamne, crno-bijele snove, a kad se dogodi par puta u godini šareni san- wow! To mi je nešto fantastično. Ja snove ne doživljavam kao neke znakove, samo zanm da li uživam u njima ili ne. Gotovo uvijek sanjam, najčešće po nekoliko različitih snova. Svašta nešta tu bude... A baš neku noć sam sanjala da imamo, ne jednu, nego dvije bebe, a ja se smijem sa svakom i mirišim svakoj tabane, ljubim ih i uživam u mirisu... Koje god da značenje imali svi ti sni, kad su tako lijepi nije mi uopće bitno neko podznačenje- samo nek se sanja!

  8. #8
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nije da vjerujem u njih, a ni u njihovo univerzalno značenje......no, noć prije saznanja da sam trudna (nije mi ta pomisao bila ni u malom prstu) sanjala sam svoj pupak i trbuh. Nikad sebe ne sanjam inače

  9. #9
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Ja sam sinoc sanjala da mi se pokvario gas na autu. Ono vozim a papucica od gasa odjednom propadne. Zovem majstora a on mi kaze ok dodjite, popravit cemo. I to je to.
    Jesam li ja normana?!
    I snovi su mi uvijek na tu foru. Totalno dosadni. Da ne spavam, zaspala bi od dosade.

  10. #10
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ja sanjam samo kad sam u lošem životnom razdoblju ili da je netko trudan. Predvidim nekim poznanicama. Možda da otvorim biznis (kad sam već na ovom forumu)?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    inače u zadnje vrijeme znam imati snove kojih sam svjesna dok sanjam,
    sanjam da sam paralizirana i pokušavam se pomaknuti i svjesna sam svega toga,
    i treba mi par minuta da se trgnem iz svega.

    dragi lastane, jesam li normalna
    Jesi Za ovakve snove postoji sasvim fiziološko objašnjenje - u REM-fazi (fazi snova) mišićni tonus je inhibiran, pa se ne možeš pomaknuti. A sanjaš suprotno, i mozak te želi pokrenuti, ali tijelo se ne da.
    Imala sam puno puta slične snove, npr. da trčim, a ne mičem se s mjesta, penjem po stepenicama, a ne mogu podići nogu, i sl. Sve su to varijacije istog sna.

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ovo je meni jako dobar sajt za "tumačenje snova" - http://www.dreammoods.com/

    lijepo su nabrojani česti snovi, a sjećam se da je i ovo gore što tanja piše o snovima kad se osjećaš paraliziran objašnjeno (također ono često propadanje u snu)

    po tome sanjati da kasniš značilo bi da osjećaš da nemaš vremena napraviti sve što si želio (što se dosta dobro uklapa u kraj trudnoće)

  13. #13
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    uuuuu snovi, tu sam jaka,
    stalno sanjam, užasno živopisno,
    puno boja i detalja i obično se svega sjećam.
    x

    jako su mi bitni snovi i pokušavam ih si objasniti kao poruke podsvjesnog. znam recimo da vožnja autom znači "upravljanje" vlastitim životom, beba znači začetak nekakve ideje (ne nužno pravo dijete).

    u biti je bitno sam sebi postaviti pitanje kako ste se osjećali u snu, sretno, veselo, uznemireno... pa prema tome objasniti svoj san. tko sanja vodu sanja svoje psihičko stanje (je li voda bila hladna, topla, mutna, bistra? jeste uživali plivati u njoj itd.).

  14. #14
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    preskočila sam tvoj post. upravo tu sanjaricu imam. već više od 20 god. i odlična mi je. kroz nju sam naučila objasniti si svoje snove.

  15. #15
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Ja pak od ranijeg djetinjstva sanjam da plivam u moru, a kad ono morski pas Pitam ja tako ljude koji se kuže u ljudsku psihu, i svak mi je različito to rastumačio - taj morski pas je bio moj tata (teško djetinjstvo, jelte), ja i suočavanje sa samom sobom, strah od bespomoćnosti i gubitkla kontrole, uloga žrtve, i tak svašta nešto, a vjerojatno sve od toga pomalo. Bilo je savjeta od toga da popričam sa psinom, da zaplivamo zajedno, da se skompamo, da ju prebijem ko vola u kupusu i tak...Uglavnom, sada kao stara koka sanjamjako jako rijetko, samo u izričito stresnim danima....
    Al zanimljivo je to, valja to znat protumačiti.

    Najdraži san mi je svakako letenje, nad gradom, nad prirodom, nad morima, jezerima, po noći i po danju, idem gore dolje, kud me volja i osjećam se super ko na nekim drogama Onda znam da mi je u životu sve 5, da sam nadišla neku prepreku i da sad uživom u polodovima slobode...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    O da, ja imam tri vrste snova koji se stalno ponavljaju, jedan je da je rat i jure me Nemci da me ubiju (različite situacije ali radnja uvek ista). Drugi je da sam negde sa divljom životinjom koja je pobegla iz kaveza, tigar najčešće i da pokušavam da se nadmudrim sa njom, a sve to bez naglih pokreta, pokušavam da se sklonim na sigurno. Ta dva sna me prate od detinjstva.
    Treći sanjam poslednjih 5-6 godina, uvek se spremam na put (ali je povod drugačiji), pakujem se ali nikako da se spakujem.
    I ti snovi se nikad ne završe.

    Imam i gomile drugih, ali njih tačno povezujem sa dnevnim događanjima.

    Malo me to frikira, ali nekako sam se navikla na te snove. Imam i one kad znam da sanjam, tad me obično dete u snu ne sluša :D

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    san da te netko progoni je među vrlo čestim snovima.
    Dobro je zapravo pogledati neku (ozbiljnu) sanjaricu jer onda vidiš da su ti snovi koje često sanjaš - zapravo zajednički većini ljudi (i da su vrlo lako objašnjivi)

  18. #18
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj ekoi prvotno napisa Vidi poruku

    Najdraži san mi je svakako letenje, nad gradom, nad prirodom, nad morima, jezerima, po noći i po danju, idem gore dolje, kud me volja i osjećam se super ko na nekim drogama Onda znam da mi je u životu sve 5, da sam nadišla neku prepreku i da sad uživom u polodovima slobode...
    Ovo je fantastičan osjećaj. Često to sanjam i čudim se drugima kako ne mogu letjeti, a to je tako jednostavno .

    S druge strane, imam dva sna koja se često ponavljaju. Prvi je vezan isto uz letenje, ali ono u avionu. E taj mi je san baš traumatičan jer se svaki put taj avion počne rušiti...grozan feeling. Srećom, probudim se prije nego se zabijemo o tlo. Ne moram ni reći da inače imam fobiju od letenja avionom. To se nije popravilo ni nakon što sam stvarno letjela, čini mi se da je sad još gore :/.

    Drugi san je vezan uz zmije. Opet valjda proizlazi iz nekih mojih fobija, ali me strašno živcira učestalost tih snova.

    Najgori su mi naravno sni u kojima mi netko od bližnjih umire, ali srećom to se već rjeđe događa.

  19. #19
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Kažu da kad padaš u snu da to znači da gubiš kontrolu ili da ne možeš imati kontrolu nad nečim što ti se trenutno događa u životu.

    Vissnja, 3. san sa pakiranjem - nešto odugovlačiš

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    ekoi sad sam se baš ekspresno samoanalizirala
    mislim da ipak previše pažnje posvećujem stvarima
    jer to pakovanje, to je ono idem kroz kuću i stavljam stvari i sve mi treba i za sve baš znam kad ću upotrebiti i bitno mi je...
    i da, istina je da previše pažnje posvećujem stvarima, a ne bi trebalo

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Mima super je ovaj sajt što si dala link
    otvorio mi oči!

    Ja sam se malo plašila tih svojih snova, nije mi bilo drago kad ih sanjam, ali nikada se nisam potrudila da saznam neko značenje ili da bar sama izvučem neke zaključke.

  22. #22
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    samo jednom sam imala tu paralizu sna, odvratan osjećaj i uopće se ne čudim da su ga prije ljudi povezivali s kojekakvim urocima, demonima i slično.
    Inače sanjam svašta ali to skoro pa uvijek zaboravim,a ako i zapamtim onda su nepovezane gluposti. Recimo noćas sam sanjala neku pjesmu, dobru pjesmu koju volim ali pojma nemam koju. E da i išla sam spavaću sobu kupovat s jednom poznanicom, ženu znam onak iz viđenja i nikako mi napamet ne pada zašto bi ja snjom išla u kupovinu spavaće sobe.

  23. #23
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam te bas htjela pitati koji ti je faktor vrijeme u stvarnom zivotu, kad ono kraj trudnoce.
    Ne brini, neces zakasniti ili prespavati trudove.
    mozda se bojim da cu zakasniti u bolnicu koja mi je 3 min od stana (kad nisam na otoku)
    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    po tome sanjati da kasniš značilo bi da osjećaš da nemaš vremena napraviti sve što si želio (što se dosta dobro uklapa u kraj trudnoće)
    hvala za link
    istina...izgleda da me to muci....nisam jos pocela ni prati robicu za bebu ,a i pokusavam se pomiriti s tim da stan nece biti okrecen dok beba dodje


    bas mi je drago da topc nije fail, vec da ste se ljepo raspisale, gust mi je citati...

    ja nemam snove koji se ponavljaju..al ima mm kaze da vec godinama sanja da repetira(valjda se tako kaze) neku pusku(stajaznam kakvu) i taj kratki san mu se jako urezuje u sjecanje, pogotovo jer se ponavlja

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ekoi prvotno napisa Vidi poruku
    Kažu da kad padaš u snu da to znači da gubiš kontrolu ili da ne možeš imati kontrolu nad nečim što ti se trenutno događa u životu.

    Vissnja, 3. san sa pakiranjem - nešto odugovlačiš
    Zanimljivo, zanimljivo.... Moja mama je uvijek znala pričati o svojim snovima: letenje, padanje, povrede, čudne aktivnosti s bliskim osobama.... razno...

    Ja valjda u životu nisam sanjala da letim (ili se barem ne sjećam) ali ja sam takva osoba - noge nisu na zemlji nego ukopane do gležnja, he he he... Znam da sam imala nekoliko ružnih snova prije puta u inozemstvo koji se poslije pokazao promašenim, pa sam stekla dojam da se nešto nesvjesno u meni bunilo protiv te odluke. Od tada malo više pažnje obraćam intuiciji (ako imam osjećaj da nešto treba/ne treba učiniti - obratim tome malo više pažnje i bolje razmislim) ali to je sve. Nisam baš neka sanjalica - više energije potrošim u stvarnom životu za realizaciju onoga što me zanima nego za sanjanje o tome ili bilo čemu.

    Onima koje zanimaju snovi možda će biti zgodna ova stranica s uputama za izradu indijanskog "hvatača snova": https://www.themajka.com/izradi-drea...nova-t643.html

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ajme... već sam duže vrijeme razmišljala da otvorim ovu temu.
    Sanjam, stalno i puno. Ponekad imam dojam da vodim dvostruki život. Volim snove i pratim ih i na neki način upravljam njima već 20-tak godina. Svjesna sam da sanjam i ako mi se ne sviđa situacija u kojoj sam se u snu našla, budim se.

    Snova imam svakakvih, od onih koji samo "probavljuju" svakodnevicu, preko onih koji najavljuju katastrofu (sanjala sam da se digao tek postavljeni parket i to se i desilo), do onih koji daju smjernice za javu (tako smo našli tetu čuvalicu). AKo se san prekine buđenjem, nastavi se u nastavku spavanja.

    Imala sam i ponavljajuće snove, vrlo tipične: liftove koji propadaju, koji pod ubrzanjem probijaju krov zgrade i lansiraju se u svemir, koji lebde nad tramvajskim linijama, koji idu u svim smjerovima, svih su veličina i oblika.
    Pa sam neko vrijeme sanjala stubišta koja se miču (nakon toga se pojavio Harry Potter i kad sam to vijdela u filmu, smrzla sam se).
    Nekad sam sanjala da vozim auto sa stražnjeg ili suvozačkog sjedala... pa sam neko vrijeme sanjala vlakove...
    Snovi o letenju su najljepši i nažalost rijetki... sretala sam i neka "viša bića" u snovima... baš su bili posebni ti snovi...

    Sanjala sam Smjehuljicu prije nego se rodila. Baš takvu kakva je bila kad se rodila.

    Ono što je meni problem, ponekad... je da se dojma sna ne mogu otresti cijelog dana. Taj san me prati sve do sljedećeg spavanja.
    Jurim na sastanak, javim se još.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    http://www.planetopija.hr/hr/knjizara/knjiga/21

    zanima me, vi koji se bavite snovima sta mislite o ovoj knjizi o snovima.
    meni je knjiga jako inspirativna ali onda sam malo guglala o autorici pa nasla svakojake stvari o njoj pa me to malo pokolebalo

    inace, puno sanjam, volim razmisljati o snovima. tek u zadnje vrijeme mogu upravljati snovima (ovo sto Mojca kaze, da ako joj se ne svidja situacija da se budi) i volim pricati o snovima i analizirati ih

  27. #27
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam nedavno sanjala odvratana san,. Ono kad se probudiš s osjećajem grozote! I ne možeš da se ne zapitaš bilo značenje, bilo što vezano za san!
    A sanjala sam dijete, žensko, cca 9 godina, nečije (u snu je bilo prvo od moje sestrične, ali ona ima dijete od 3 godine i muško) , kako spava. Netko ju je odnio iz kata kuće u kao neki podrum, ili možda bolje ljetnu kuhinju.
    Poslije saznam da je dijete umrlo i kako netko govori meni, mojoj djeci, da takvo dijete treba gledati u oči...
    Pa onda nakon straha dolazim do toga da stvarno promatram to dijete. koje je sada apuno mlađe i nije više od sestrične nego od susjede. Da bi mi netko na kraju rekao da nema više moje Ele....I gušenje od plača bez suza i buđenje u grču...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    ja kad sanjam zaključim da sam zaboravila ugasiti grijanje ili "tanko" spavam zbog nečeg drugog pa se sjećam sna.
    uglavnom, kad spavam kako treba nemam pojima ujutro o nikakvim snovima .

  29. #29
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    u biti je bitno sam sebi postaviti pitanje kako ste se osjećali u snu, sretno, veselo, uznemireno... pa prema tome objasniti svoj san. tko sanja vodu sanja svoje psihičko stanje (je li voda bila hladna, topla, mutna, bistra? jeste uživali plivati u njoj itd.).
    ovo si mi davno jednom rekla i toga se uglavnom držim.

  30. #30
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zapravo, ma kakvi bili volim snove. Sve osim onih slojevitih, ne znam kako da ih drugačije nazovem. Sanjam da sanjam. Možda tako najlakše reći.

    Radi s o tome da sanjam da sam se probudila, a zapravo i dalje sanjam... a u tom buđenju u snu se dešavaju straše stvari, paralizirana sam od straha, lice mi se deformira, ne mogu otvoriti oči, neka sila me hoće usisati, katapultirati... grozno nešto, osjećaj totalne nemoći... a onda se probudim s osjećajem da ne znam što je i gdje je stvarnost... i treba mi par dana da se otarasim tog osjećaja.
    Ima li itko sličnih iskustava?

    Srećom, ovo mi se desilo samo nekoliko puta u životu... ali je tako intenzivno da i dalje pamtim taj osjećaj.

  31. #31
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.planetopija.hr/hr/knjizara/knjiga/21

    zanima me, vi koji se bavite snovima sta mislite o ovoj knjizi o snovima.
    meni je knjiga jako inspirativna ali onda sam malo guglala o autorici pa nasla svakojake stvari o njoj pa me to malo pokolebalo

    inace, puno sanjam, volim razmisljati o snovima. tek u zadnje vrijeme mogu upravljati snovima (ovo sto Mojca kaze, da ako joj se ne svidja situacija da se budi) i volim pricati o snovima i analizirati ih
    Ne znam o čemu pričaju ljudi kada spominu "Onu stranu". Kakvu stranu? Istina da je ljudski mozak velikim dijelom neistražen i nejasno je kako to sve funkcionira, al kad mi netko počinje prodavati ni na čemu utemeljenu priču One strane, osim onog da je dotična dobila uvid u onu stranu - ja tu povlačim crtu.

  32. #32
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    A sjećate li se svojih snova iz djetinjstva?

    Meni se trajno urezao u sjećanje jedan od kad sam imala možda 6, 7 god. Uglavnom, sanjam da je rat i da idem u partizane, a nana (baka) mi na oproštaju daje novčanicu ondašnjih dinara da usput kupim burek od sira .

    I jednom kao jako mala sam sanjala da piškim i naravno budim se popišana i poslije sam tulila čitav dan zbog toga.

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    na partizane i burek.

  34. #34
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    partizani i burek

    ja se sjecam od snova iz djetinjstva da sam zedna i pokusavam dohvatiti casu vode koja je na polici iznad mene, probudim se i zbilja posezem za casom, a case nema...

    i sjecam se nekih cudnih pred-san flesheva da su stvari predaleko ili preblizu...sto me podsjeca danas na niski tlak, sto je vjerojatno i bio uzrok, a znam da sam se jako toga plasila, bas mi se usjeko taj osjecaj u pamcenje

  35. #35
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ja sam samo htjela reći da uporno čitam naslov topika kao "što vam znače vaši sinovi?"

  36. #36
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja se jako dobro sjećam snova pod visokom temperaturom.
    Sve obojano u crveno, pored mene prolaze kamioni, kotači su im veliki poput cijelog kamiona... prolaze tik pored mene... i nastavnika zemljopisa s vampirskim zubima kako kruži u orbiti.

  37. #37
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    svimbalo-a je...zvuci...
    mogla sam i drugacije nazvati topic, al nije mi bilo dovoljno staviti "snovi"...

  38. #38
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Snovi su mi važna stavka u životu jer često imam one, kako se zovu..predviđajuće ili kakoveć....Sanjam nešto što će se dogoditi ili sanjam ljude koje ću vidjeti..većina mojih snova imaju značenje ali ne u ovom smislu koji govorite, da određen lik ima svoje značenje..Značenje je samo moje i ja ga mogu protumačiti na svoj način.

  39. #39
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    kao dijete sam puno češće sanjala nego sad. sad baš rijetko sanjam. a najčešći san mi je kako mi se užasno užasno piša, a gdje god se hoću popišati sve je krcato ljudi i ne mogu. za to ti ne treba sanjarica, probudim se i naravno - piša mi se

    a obožavam lijepe snove, one kad znaš već u snu da ćeš se probuditi, pa nekako misliš da se možeš vratiti nazad. al ne ide

  40. #40
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ne znače mi ništa.
    Ako je loš, odmah kad se probudim, prisilim se misliti na nešto drugo da zaboravim.
    Ako je dobar, pomislim: ovo je bio dobar san i opet zaboravim.

    Da je mislima i slikama iz snova mjesto u stvarnom dnevnom životu, onda bi se tamo i pojavljivali, ovako - mjesto im je u podsvijesti i laku noć

  41. #41
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ja cesto imam zivopisne snove, u bojama, avanture, ma filmove bi mogla snimat
    nocne more sam imala jedino u trudnocama, ono kad si nevjerojatno sretan kad se probudis
    najvise volim romanticne :inlove:, znam bit citav dan u nekom lijepom raspolozenju poslije
    uglavnom, volim sanjati, ali ne pridajem im dublja znacenja i ne tumacim ih
    da se neki uporno ponavlja, mozda, ovako ne

  42. #42
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja tumačim samo ponavljajuće, imam ih nekoliko koji se pojavljuju periodički dosta dugo, i povezala sam ih s određenim situacijama u životu, tako da ih vidim kao poruku od mene same, od moje podsvijesti.
    Inače se pri tumačenju vlastitih snova vodim onom "ja sam svatko u mom snu", to mi je objašnjenje najbolje leglo. Dakle, ako sanjam muža, mamu, Sanadera.. to nisu oni, to sam sve ja.

    Jako su mi zanimljive knjige procesnih terapeuta Arnolda i Amy Mindella, poput Working with the dreaming body , ima dosta primjera iz njihove terapeutske prakse o povezanosti snova i tjelesnih simptoma.

    U snovima koji nisu ponavljajući, više, kako kaže summer, uživam. U lijepima jer su lijepi, u ružnima jer su ipak snovi, a ne java. A jutros sam se nasmijala kad sam se sjetila da sam sanjala da sa prijateljicom tražim stan u centru grada. I našle smo jedan mali, i to bivšu štalu, doslovno je koza bila u njoj kad smo razgledavale a gazdarica je rekla "ma samo zamislite bez slame, tu ćemo staviti krevete..."

  43. #43
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Jel vam se dešava dok spavate, nešto sanjate, a onda samoj sebi kažete: ajd dosta sad sanjanja, sad će zvonit budilica...i dok nabrojiš do 3 - evo, budilica zvoni i ti se fino probudiš
    Evo, ja ne znam kako je to moguće?

  44. #44
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ne. ali se sjecam svog sna iz 1993. kad sam u snu plakala i jedva se probudila i disala i uzasno me sve gusilo i bila sam jako potresena.

  45. #45
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    I ja oduvijek sanjam vrlo živopisne snove i nekad se nemogu riješiti cijeli dan tog što sam sanjala, a super mi je kad su lijepi onda sam cijeli dan nekako dobre volje a zbog ničeg posebno. Nedavno sam sanjala bebu i ispočetka nisam znala čija je to beba i onda skužim da je moja, u snu sam je hranila juhicom jer je već bila malo veća beba i da bio je dečkić (iako mi mislimo kako nosim curicu). To mi se dosad još nije dogodilo da sanjam svoju bebu i baš sam cijeli dan bila nekako happy...
    iako sam pogledala u sanjaricu i pročitala da nije baš dobar znak sanjati bebe (ali samo piše za tuđe ništa ne piše ako je tvoja)

  46. #46
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj ekoi prvotno napisa Vidi poruku
    Jel vam se dešava dok spavate, nešto sanjate, a onda samoj sebi kažete: ajd dosta sad sanjanja, sad će zvonit budilica...i dok nabrojiš do 3 - evo, budilica zvoni i ti se fino probudiš
    Evo, ja ne znam kako je to moguće?
    nešto slično, da. Ustvari imamo iznenađujuće precizne unutarnje satove (ne mislim ti i ja, nego većina ljudi)

    Inače super mi je kad se mučim oko nečega u snu, i onda skužim neku nelogičnost pa mi po tome bude jasno da sanjam. Onda znam odlučiti jednostavno promijeniti tok sna, to su valjda ti lucidni snovi.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa da - meni je teško isključiti unutarnji sat čak i na godišnjem odmoru - probudim se u 6 ili par minuta prije kao i obično, a onda ustanovim da ne moram juriti, pa se okrenem na drugi bok i onak za gušt odsanjam nešto.

    Najljepši snovi su mi vezani uz vodu (plivanje, kupanje, more...), bolje pamtim osjećaj nego radnju. Kažu da se to može vježbati, ali do sada nisam imala baš neke potrebe za tim - dobra mi je stvarnost.

  48. #48
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi Za ovakve snove postoji sasvim fiziološko objašnjenje - u REM-fazi (fazi snova) mišićni tonus je inhibiran, pa se ne možeš pomaknuti. A sanjaš suprotno, i mozak te želi pokrenuti, ali tijelo se ne da.
    Imala sam puno puta slične snove, npr. da trčim, a ne mičem se s mjesta, penjem po stepenicama, a ne mogu podići nogu, i sl. Sve su to varijacije istog sna.

    Ili recimo hoćeš viknuti - ne možeš. Meni se čini da svi ljudi kad-tad imaju takve snove i nisam se pitala o normalnosti - normalno da je to normalno - zagrljaj smajlići.

    Moji snovi mi ne znače ništa specijalno, zato sam i ja čitala kao "sinovi", ali onda... ono Roda, fiolozofski, pa mi je sinulo(anđeo smajlić). Ako me nešto muči i kao uspijevam se kontrolirat danju, onda me spopadne strah noću, pa se nekako na sebe razniježim... i to bi bio to.

    Vjerojatno ljudi imaju neke generičke snove - letenje, ronjenje, nestizanje na cilj, pa u raznim izvedenicama toga - avion koji ne polijeće, stube koje ne vode nikud i dugo traju itd.

    Više od snova, koji put me brine nesanica, tj. brinula me... nadam se da neće opet zaskočit.

  49. #49
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    uf...nesanica imala sam period kad sam pila i po 2 tablete(nemogu se sad sjetiti kako se zovu,neke od jacih za spavanje) i svejdno nisam mogla zaspad do jutra

  50. #50
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Sinoć sam sanjala sebe mrtvu.Prvo kao ulazim u neki veči kovčeg kaj li već,i zatvaram poklopac za sobom.Sljedeča scena,ljudi otvaraju poklopac i ja unutra,sva skvrčena,ukočena,u početku raspadanja...nije bio baš lijep prizor.Ono,neki čovjek uzme moju nogu u ruku i krupni plan na taj pritisnuti zguljeni dio...a ja to sve promatram sa strane.Zatim sanjam vedricu (kantu) na nekoj sunčanoj livadi s visokom travom i cviječem.Ja sretna skačem okolo,dođem do vedrice s poljskim cvijećem kad na dnu velika zmija.
    Ajme cijeli dan mi je pod dojmom tog nekog "skeri" sna....Mrzim taj filing.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •