Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: folikulometrija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno folikulometrija

    samo jedno pitanjce ...danas mi bila prva folikulometrija sa klomifenima od 5-9dc,vidjela mnoštvo folikula i jedan kao malo veći ..pa me sad zanima što se događa sa "mnoštvo malih ",da li se moram bojat hiperstimulacije ???za dva dana idem opet dole ,hm..bojim se što će reć iako mi nije sad djelovala zabrinuto već ono kao- "vidimo se za dva dana!"

  2. #2
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Meni je isto tako rekla da ih imam puno ali da su mali i da sporije rastu mislim na drugoj fm.. Da pokucam o drvo, nema ni traga ni glasa hs, samo sto osjecam jajnike kao da igraju tenis... najbitnije je da se ide polako to mi je vise puta naglasila... Bit ce sve ok!

  3. #3
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Na prvoj folikulometriji je normalan nalaz vise malih folikula i/ili jedan-dva malo veca. Hocu reci, onda je normalno da su folikuli jos jako mali pa se neki dominantni ili jos ni ne izdvaja (neki dr ce tada reci ima dosta malih, neki ce reci jos nista jer traze dominantni, a taj se jos nije izdvojio) ili se neki dominantni vec izdvaja ali je i on jos mali (tu ce neki dr spomenuti samo taj 1-2 koji se kao izdvajaju, veci su od ostalih, a neki ce reci ima 1-2 veca i vise malih). Vecina tih malih ce i ostati mali i to je normalno, dogada se i u prirodnom ciklusu.
    Hiperstimulacija na klomifenu je jaaako rijetka i vecinom blaga i bezopasna.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    hvala cure !malo me zabrinulo to da ih ima puno s obzirom da idem na IuI nadam se da će se izdvojiti ti vodeći ..sutra mi druga folikulometrija pa budem vidjela što će reć

  5. #5
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ma da to ti je normalno na početku, uvijek je puno malih i onda se izdvoji koji, tek kad budu preko 10 mm ti ga mjeri i onda ćeš vidjeti koliko će ih biti

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    ˙evo danas bila 1. inseminacija,potaknuta ovulacija klomifenom jedan folikul vodeći 22*19 ,bez štoperice ,sada brojimo dane ..da li se vama kad desilo da taj folikul ne prsne i pretvori se u cistu ? toliko je tu caka da kad počneš sa MPO nikad neznaš gdje može nastat blokada

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    89

    Početno

    Mislim da si trebala da primis stop injekciju, kako bi se sigurno znalo da je folikul pukao. Zasto je nisi primila da li ti je dr rekao?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    rekao je da nije potrebno jer da je dovoljno velik da će sam puknut bez injekcije ..hm..svatko valjda ima svoje mišljenje ..u nedjelju mi je utz da vide da li je došlo do ovulacije ,pa me sad zanima -ako nije ,šta onda ? da li onda daju štopericu i ide se na tempirane ?

  9. #9
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    roan, ja sam na inseminaciji dobila štopericu,ali folikul nije puknuo nego se pretvorio u cistu koja je otišla sa slijedećim mengom. Ne mogu ti dati štopericu nakon inseminacije, na žalost, mislim da ti onda postupak propada. Sada u ovom postupku folikul mi je puknuo na 28 x 24, nakon štoperice.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    89

    Početno

    Dino84, kazes da ti je bas na dan inseminicije data stoperica? Ako je tako, a stvorila se cista, onda je bilo prekasno za stop injekciju. Ona treba da se da u tacno odredjeno vrijeme, tj onda kad je folikul od-do mm, inace je besmisleno.
    To sto je folikul toliki ne znaci da ce sam puci... No doktori kad kad vole da se poigraju.

  11. #11
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Citiraj Ozana prvotno napisa Vidi poruku
    Dino84, kazes da ti je bas na dan inseminicije data stoperica? Ako je tako, a stvorila se cista, onda je bilo prekasno za stop injekciju. Ona treba da se da u tacno odredjeno vrijeme, tj onda kad je folikul od-do mm, inace je besmisleno.
    To sto je folikul toliki ne znaci da ce sam puci... No doktori kad kad vole da se poigraju.
    Malo sam nerazumjivo napisala, štopericu sam dobila, čini mi se nekih 36 sati prije inseminacije

  12. #12
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Štoperica služi za završno sazrijevanje folikula ona nije garancija da će folikul puknuti...dakle roan ako ti ne pukne do nedjelje moguće je da će ti još puknuti i da su krivo procjenili kad bi bila ovulacije pa ćeš možda na tempirane, a postoji i mogućnost da uopće ne pukne nego se pretvori u cistu što je bio kod mene slučaj baš kad sam išla na IVF ali onda je taj folikul nenormalno brzo rastao i odmah se vidjelo da nešto ne štima (u njemu nije bilo j.s.)vjerojatno to nije bilo tako kod tebe.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    89

    Početno

    U slucaju da folikul ne pukne ni pored stoperice, mislim da on ne bi pukao ni bez nje.
    Ne bih da prepadam curu koja je postavila topik.
    Kad smo mi imali ciljane odnose, tada nisam primala stopericu. Za inseminaciju bih rekla da je to neophodno, ako nista drugo, makar da bi dr znao da li cr poslije 36h raditi inseminaciju ili nece.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    eto vidite kod mene nije bio taj slučaj rekao je da je prekasno za štopericu i da ne treba ,u svakom slučaju ću sutra vidjeti što će biti ja se nadam da nije došlo do ciste i da nije prokockao taj postupak zbog ne-davanja štoperice..

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    evo me....danas bila dole i baš je to što sam i mislila da će bit!!! folikul nije puknuo već je narastao na 19*29 misli da je već to prešlo u cistu,nije dao prije inseminacije štopericu i pretpostavljam da je pogriješio u tome ..sad ,kako oni neće priznat grešku što vi mislite o tome ,kakvo je daljno liječenje ako je to cista ..on će to sad pratit i naručio me u utorak ..tako sam ljuta jer očigledno je zabrljao sa tom štopericom ,igrao na sigurno da će puknut ,a nije ..i što sad dalje??????

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    89

    Početno

    Roan zao mi je.
    Mislim da ce ta cista puci sama od sebe. I ne bi trebalo da je bude u sljedecem ciklusu. Tako da ne moras brinuti.
    Sljedeci put insistiraj da ti da stopericu, pod obavezno! Nema on tu sta da misli hoce li puci folikul ili nece...

  17. #17
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    roan trebali su ti dati štopericu ali ponavaljam ona nije garancije da će folikul puknuti, a ciste obično ili se punktiraju kad se ide na IVF ili one puknu same od sebe al to može trajati i nekoliko mjeseci, ipak najčešće ode s menstruacijom

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Cure molim vas pomoć..

    Ovaj mjesec pratila sam ciklus folikulometrijama. 12 Dc lijevi jajnik 14 i 16 mm, desni 20 mm. 13 Dc lijevi 17 mm, desni ništa. Kaže doktor da se ne vidi žuto tijelo... zna li neka šta to znači? nije bilo ovulacije? a gdje je onda ovaj veliki folikul....? hvala

  19. #19
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    ako se pije klomifen 1x 3.-7.d.c. kad se javljam na prvi ultrazvuk??
    uzela sam i tablete, i uputnicu i sve al mi nitko nije rekao koji d.c. dolazim

  20. #20
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Ivana, a gdje si u postupku? Na VV je uvijek pregled 3dc..

  21. #21
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sam uvijek išla 9 dc, ako dobro pamtim

  22. #22
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj zdravka82 prvotno napisa Vidi poruku
    Ivana, a gdje si u postupku? Na VV je uvijek pregled 3dc..
    osijek

    evo idem sutra kada mi je 7.d.c.

  23. #23
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Sto oznacava c.s.?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    cervikalna sluz?!?

  25. #25
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    da, poslo mi dr poruku u pol 1 da ce se valjda danas vidit c.s. a nisam ni slutila da se i to gleda pa nisam znala da je to to... al i dalje je nema kod mene, dom.folikul na lijevom jajniku 21mm, endometrij se stanjio... cekam 11h da napravim lh test, javim dr. pa ce mi rec sta dalje... ili sutra opet uzv ili veceras stoperica... al mislim da necu dobit poz lh (pcos) tak da ne znam sta mislit i dokle cekamo

  26. #26
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Lh pozitivan ko kuca bio! Primila ovitrelle, sutra u bolnicu

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    sretno ~~~~~~~~~~~~~

  28. #28
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Sve mi je jasno samo ne i cemu stoperica ako je lh surge vec krenuo?
    Meni je dr uvijek dao uputu- napraviti lh test i ako je negativan onda stoperica, a ako bude pozitivan stoperica ne treba.

    Sretno i od mene
    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 12.10.2014. at 18:11

  29. #29
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 12.10.2014. at 20:09

  30. #30
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    vald da bude siguran da ce folikul puknit? ili da se vremenski zna ogranicit?

    Hvala
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 12.10.2014. at 20:09

  31. #31
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    vald da bude siguran da ce folikul puknit? ili da se vremenski zna ogranicit?

    Hvala
    Ako bude od volje, pitaj ga.
    Ovo nijedno nije tocno, jer kad krene lh surge u roku 24-36 h nastupit ce i ovulacija.
    Vremenski ga je vec ogranicio pocetak lh surgea, a ne stoperica.

  32. #32
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    ak sam ja dobro shvatila, štoperica koja se dodaje u klomifenskom ciklusu, uz finalno sazrijevanje folikula ima neke veze i s implantacijom i podrškom lutealnoj fazi... pojednostavljeno za nas laike - ovulacija je tad bolja/kvalitetnija, hcg je "jači" od lh.
    al isto kao maca, bila sam uvjerena da se baš pokušava preduhitrit lh surge zbog tajminga inseminacije 36h iza možda ovak ciljaju na neki prozor od-do, makar folikul pukao prije iui?

    ivana.sky a koliko sati od štoperice će ti biti inseminacija? i ne brini previše zbog ovih pitanja...razmišljamo naglas

  33. #33
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ma ne brinem... sad me brine to sto imam osjecaj ko da cu dobit M, takva "bol-grcevi" a ne ono pravo O-probadanje...

    mozda je htio bit 100% siguran jer zbog pcosa ja nisam sigurna u lh trakice, samo sam u 1 od 7 pracenih ciklusa imala skolsku pozitivu... pa je cekao skok lh i jos, za svaki slucaj da je lazan, isao sa stopericom... iskreno ja se ne kuzim nimalo pa bubam sto mi logicno... pitat cu ga

    A reko nam ujutro u 7 da dodjemo pa ce mi na odjelu tocno rec za aih... znam da svi pisu 36h poslije stoperice al nekak sumnjam u 1 ujutro da ce mi radit?? Sto da ocekujem kad bi mogla bit? Ne znam dal da odmah nosim stvari... mm je odlucio da nece nosit uzorak odma ujutro, nego cekat sta ce nam rec pa ak bude odmah aih, tamo im dat...

  34. #34
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    pa očito će biti ranije... javi...i sretno

  35. #35
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Pozdrav, cure!

    Nakon 14 neuspješnih ciklusa, krenula sam na folikulometriju. 10 dc vodeći folikul 15mm, 12 dc 16,5mm. Ciklusi su mi inače dulji, O očekujem 19-21dc, ali ginica kaže da bi moglo i ranije. Zbog dugog vikenda, slijedeća F mi je u ponedjeljak, 16dc. U ovom čekanju, odlučih vam se pridružiti, možda ima i neka cura sa kojom se mogu pratiti.

  36. #36
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Danas 16dc, folikul 23mm, lh pozitivna, sexić danas i sutra, pa ćemo da vidimo. Ukoliko ne upali, ponavljam hormone, briseve i ne znam što sve ne i idem na hsg.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Žene, upomoć...
    Vcrs sam bila kod svog gin.da mi provjeri stanje (da nema cisti) prije postupka. Danas mi je 2 dc. Pošto mi je ZG daleko, pa mi je dr. R rekao da ne dolazim džaba, da može i ova varijanta. Ugl, ja imam slabu rezervu i broj antralaca, to je standardno, ali imam 4 folikula od 8 mm, 1 od 10 i jedan od 14 mm? Vcrs ili rano ujutro trebam primiti Elonvu, ali mi nešto ovaj od 14 mm prevelik za ovaj dan ciklusa. Mogu li dobiti vaše mišljenje. Pisala sam dr. R, nadam se da će uskoro odgovoriti, ako me do tada srce ne strefi od panike, da nešto ne pogriješim.

  38. #38
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Pčelica84 prvotno napisa Vidi poruku
    Žene, upomoć...
    Vcrs sam bila kod svog gin.da mi provjeri stanje (da nema cisti) prije postupka. Danas mi je 2 dc. Pošto mi je ZG daleko, pa mi je dr. R rekao da ne dolazim džaba, da može i ova varijanta. Ugl, ja imam slabu rezervu i broj antralaca, to je standardno, ali imam 4 folikula od 8 mm, 1 od 10 i jedan od 14 mm? Vcrs ili rano ujutro trebam primiti Elonvu, ali mi nešto ovaj od 14 mm prevelik za ovaj dan ciklusa. Mogu li dobiti vaše mišljenje. Pisala sam dr. R, nadam se da će uskoro odgovoriti, ako me do tada srce ne strefi od panike, da nešto ne pogriješim.
    Pcelica jesi primila Elonvu??
    Sto je rekao dr. R.???
    Pa mislim da antralci i jesu na velicini od 6-8 mm. Neka me netko ispravi ako grijesim.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Pcelica jesi primila Elonvu??
    Sto je rekao dr. R.???
    Pa mislim da antralci i jesu na velicini od 6-8 mm. Neka me netko ispravi ako grijesim.
    Nije problem ni bio u ovim od 8 mm, nego u ovom od 14 mm. Laički, rekla bih da je prevelik za ovaj dan ciklusa. Ali dr. je rekao da krenem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •