Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 195

Tema: Ultrazvuk dojki

  1. #51
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Privatno, kod Ilone Susac u Eljugi mi je najugodnije nekak. Nastojim bar 1 godisnje a trebalo bi, kaze mi dr. na zadnjem pregledu, svakih 8-10 mj. ako nije opterecena ob. anamneza

  2. #52
    Ejla-S avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Prvi put sam na uzv bila s 39 i uputnicu mi dala doktorica opće prakse. Drugi put nakon godinu dana na uputnicu ginekologa. Obje dale same bez da ih ja pitam jer je s obzirom da dob vrijeme da se krene s tim pregledom. Oba puta sam plaćala samo participaciju i nalaz je bio odmah. S obzirom da sam na pregledu bila prije 7-8 mjeseci već sad bi trebala uzet uputnicu i poć se upisat za novi pregled.

  3. #53
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja isto idem kod dr.Sušac u Eljugu jednom godišnje.Skuplje je ,ali je žena onkologica i meni je super.

  4. #54
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ja sam prvi put bla na UZV dojki sa 28. Mama me savjetovala da obavim to u sklopu pregleda. Od više nisam išla na UZV, ali sam bila na pregledu (ručnom), jer sam imala bolnu kvržicu. Naravno, čim sam otišla kod gin (i sve lijepo platila) kvržica je prošla

  5. #55
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ja bila prije 2 tj u poliklinici Sv Rok,prvi put s 38g, starija dr, ljubazna, sve objasni, pokazuje ... Jos me pitala jesam li ikad kontrolirala štitnjaču, a kako nisam, ona mi s uzv- om pogledala i štitnjacu odmah i to sve ok i kaze ponovo se vidimo za 10-12 mj. Cijena 300kn

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zag.zapad
    Postovi
    1

    Početno

    Moje iskustvo: bila prvi put na uzv u Suncu prije skoro 4 god.(300 kn) ,dr je bila temeljita,ljubazna i na sva moja pitanje opširno odgovorila i pokazala mi sve na ekranu. pozitivno iskustvo.
    Prošle godine otišla u B.Filipovića na uputnicu(50 kn part), dr neki stariji, dosta šutljiv i služben...ugl bilo je sve u redu ali,onak,čudna neka atmosfera...imala sam osjećaj da nije ni pregledao kak spada... a i opet osjećam probadanja u desnoj pa mislim da ću ovaj put ipak privatno...

  7. #57
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Pošaljem mail na centralno naručivanje u Kliniku za tumore za uzv dojki, dobijem odgovor da su svi termini za ovu godinu popunjeni i da se javim na jesen za slijedeću godinu

  8. #58
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pokušaj pitati na Sv. Duhu (imaš na webu broj radiologije), za mamografiju je dovoljno donijeti uputnicu i doći ujutro u 8 te malo pričekati, nema naručivanja, možda je slično i za UZV?.

  9. #59
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ma već se vodim kod njih, glupo mi mijenjati, grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, možda u međuvremenu odem privatno i pričekam samo godinicu dana na pregled kog njih!!! Strašno!

    Ipak ću razmisliti o tvom prijedlogu, hvala ti!

  10. #60
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pokušaj pitati na Sv. Duhu (imaš na webu broj radiologije), za mamografiju je dovoljno donijeti uputnicu i doći ujutro u 8 te malo pričekati, nema naručivanja, možda je slično i za UZV?.
    Na Sv. Duhu se naručuje i za uzv i za mamografiju. Otprilike se dođe na red za 6 mjeseci.

  11. #61
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Sad sam im poslala mail pa čekam odgovor!

    Edit: kad ste krenule na mamografiju? Ja imam 35 god. i još niti jednom nisam bila, niti su me uputili još na nju.

    U obiteljskoj anamnezi imam ca dojke (mama i teta).
    Posljednje uređivanje od Optimist : 24.05.2013. at 15:01

  12. #62
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Pošaljem mail na centralno naručivanje u Kliniku za tumore za uzv dojki, dobijem odgovor da su svi termini za ovu godinu popunjeni i da se javim na jesen za slijedeću godinu
    Drugi puta se odmah naruči za sljedeći . Tako ja sad na Sv. Duhu i onda me ne dira to koliko se čeka.

  13. #63
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Drugi puta se odmah naruči za sljedeći . Tako ja sad na Sv. Duhu i onda me ne dira to koliko se čeka.
    Da, tako sam sad i mislila. Samo što znaju reći da još ne naručuju za slijedeću godinu

    I danas su mi rekli da se javim na jesen
    Posljednje uređivanje od Optimist : 24.05.2013. at 15:04

  14. #64
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ma kako, pa bila sam prije 3 tjedna na Sv. Duhu, na telefonu su mi prvo rekli rekli da za mamografiju nema narudžbe, pa sam došla sutradan u 8 i bila jedina čekajuća . Nisam čak nikad tamo ni bila, dakle nisam njihov pacijent.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 24.05.2013. at 16:26

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    U Poliklinici Croatia osiguranje Vukovarska (kod Savske) dođe se jako brzo na red za UZV, ja sam dobila termin unutar 3 tjedna. Nakon što su mi posvuda davali termine za tri i više mjeseci, a u Klinici za tumore su mi rekli da moram prvo kirurgu ... (nisam njihov pacijent nikad bila, samo sam htjela obaviti godišnji kontrolni UZV)

  16. #66
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja svake dvije godine....

  17. #67
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kako, pa bila sam prije 3 tjedna na Sv. Duhu, na telefonu su mi prvo rekli rekli da za mamografiju nema narudžbe, pa sam došla sutradan u 8 i bila jedina čekajuća . Nisam čak nikad tamo ni bila, dakle nisam njihov pacijent.
    Ne znam u čemu je onda kvaka. Ja sam gore svakih 6 mj. i čujem kad se žene dolaze naručiti. Možda je za mamografiju bez čekanja, ali uzv se sasvim sigurno čeka oko 6 mj. Ili se od prosinca do sada nešto promijenilo.

  18. #68
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Edit: kad ste krenule na mamografiju? Ja imam 35 god. i još niti jednom nisam bila, niti su me uputili još na nju.
    Ja idem prvi puta za nepunih mjesec dana, sa 40 godina. Fibrocisticne grudi, redovita kontrola UZV, a od ove godine i mamografija.

    Ovdje se to ceka puno, puno duze (da bi obavila isti dan UZV i mamografiju, 1g2mj, i to uz placanje ticketa (participacije) u ukupnom iznosu od 92 €).
    Prije samih pregleda, ici cu po novu uputnicu i pokusati se odmah naruciti za slijedecu godinu (kako bi mi pregledi bili sto blize tom famoznom pravilu "jednom godisnje").

  19. #69
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Ja idem prvi puta za nepunih mjesec dana, sa 40 godina. Fibrocisticne grudi, redovita kontrola UZV, a od ove godine i mamografija.

    Ovdje se to ceka puno, puno duze (da bi obavila isti dan UZV i mamografiju, 1g2mj, i to uz placanje ticketa (participacije) u ukupnom iznosu od 92 €).
    Prije samih pregleda, ici cu po novu uputnicu i pokusati se odmah naruciti za slijedecu godinu (kako bi mi pregledi bili sto blize tom famoznom pravilu "jednom godisnje").
    Mislila sam da je stanje kod nas najgore, kad ono…

    Za sada su mi grudi OK, jedino ta anamneza u obitelji Posavjetovat ću se na slijedećem pregledu za mamografiju.

    Sretno

  20. #70
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Hvala, i tebi (i svima ostalima!)

  21. #71
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    : Elly koja je to regija? Nas Lombardia zove sama i potpuno besplatno, nekakav progetto donna i jos tako nekako. Cak ni uputnica ne treba

  22. #72
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    FVG.
    Za mamografiju, PAP-test i slicno (i "muske" testove) takodjer zovu sami, redovito, jednom godisnje, isto ne treba uputnica - samo se telefonom dogovoris ako ti termin ne valja.
    Imali su i ne znam tocno koliko mjesta za gratis UZV stitnjace.

    No ja UZV grudi radim kontrolno jos otprije, od ove godine prvi puta i mamografiju, pa su mi na zadnjem pregledu sugerirali da ju napravim istovremeno kad i UZV (jer kazu da UZV-om mogu kontrolirati koliko je nalaz mamografije bio uspjesan), pa placam ticket za oboje.

    Od slijedece godine cu pokusati uskladiti barem da mi UZV uz ticket ide uz besplatnu mamografiju. Tesko je te datume uskladiti, a kad sam se narucivala nisam ni priblizno mogla znati da li ce mi i za kada doci poziv za gratis mamografiju. A termin se ceka... dugo, pogotovo je tesko naruciti se da to bude isti dan, jedno za drugim.
    Taj prvi poziv jos nije stigao.

    Al', vidjet ces kad mi par dana nakon obavljenog (placenog) pregleda dodje poziv za gratis mamografiju
    Posljednje uređivanje od Elly : 27.05.2013. at 12:16

  23. #73
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ja u cetvrtak obavila prvi uzv dojki u zivotu.poslala me dr.opce,prakse jer sam pitala kada se to pocinje raditi.Rekla je taman oko 32 godine.
    ona me narucila na Kruge i termin sam dobila kroz cca mjesec dana.Uzv platila 50 kn jer nemam dopunsko.
    sutra idem po nalaz.
    zivcana m ko pas jer je dr. nasla nesto sto je mjerila i isprintala a ja sam imala srecu biti okrenuta prema ekranu dok je to radila.ali rupa koja se vidjela na monitoru je bila zastrasujuca.
    i sad cekam nalaze i bas sam lose volje.neda mi se istrazivati po netu ali predpostavljam da su ciste i razne neke takve tvorevine ceste!
    utjesite me.
    sutra je daleko.

  24. #74
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    U polikliniku Eljuga, kod doktorice Eljuga, koja je predivna. Mislim da je 600 kn (pregled i ultrazvuk). Ja idem redovno (otprilike jednom godišnje) od 20 i neke jer su mi baka i teta imale rak dojke (iako s očeve strane, ali se isto smatra rizikom). Išla sam i za vrijeme donjenja jer bi mi 3 godine, koliko sam dojila bilo predugo čekati. Mislim da je pregled otežan za vrijeme dojenja, ali bolje ikakav nego nikakav.

  25. #75
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ms.Mar, da li ima veze u kojoj je fazi dojenje što se tiče tog otežanog pregleda? Dojenje novorođenčeta ili jedan - dva podoja dnevno dvogodišnjaka?
    Meni su rekli da moram prestati dojiti da utvrde bolje šta vide, ali mali se sam prikači po noći. Počet ću se vezati nečim
    Bliži se datum pregleda.....

  26. #76
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ms.Mar, da li ima veze u kojoj je fazi dojenje što se tiče tog otežanog pregleda? Dojenje novorođenčeta ili jedan - dva podoja dnevno dvogodišnjaka?
    Meni su rekli da moram prestati dojiti da utvrde bolje šta vide, ali mali se sam prikači po noći. Počet ću se vezati nečim
    Bliži se datum pregleda.....
    Ja sam išla 2x na uzv tijekom dojenja i ništa dr nije spominjao da mu to smeta za nalaz. Ja sam samo napomenula da dojim i to je to.

  27. #77
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    MarijaP, ne sjećam se nažalost u kojoj sam fazi točno išla, ali išla sam više puta. Nikad mi nije rečeno da bih trebala prestati dojiti, doktorica je čak i hvalila što još dojim. Imala sam čak nešto u toj fazi, što je doktorica punktirala i slala na obradu. Radilo se na kraju, ako se dobro sjećam o mliječnom kalcifikatu (ništa problematično). Ja bih ti preporučila da nazoveš polikliniku Eljuga i pitaš doktoricu Eljugu za njeno mišljenje (da joj izneseš slučaj).

  28. #78
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Dobila sam mail iz Vinogradske u kojem pise da su prvi slobodni termini krajem 7. mj. (ove godine).

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Da li se ide na ultrazvuk dojki u trudnoci?

  30. #80
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Imam bolnu kvrgu na desnoj dojci, skužila jutros Jučer sam mislila da se dojka prepunila jer je maleni prespavao cijelu noć pa je tek ujutro sisao, no noćas je sisao dva puta iz te dojke, sasvim ju je ispraznio i tek sad kad je prazna pipam kvrgu. Inače se desna dojka slabije punila zadnja dva-tri mjeseca (nikad nije prepuna kao što lijeva zna biti) no kad povuče, mlijeka uvijek ima.
    Može li to imati veze s dojenjem i koliko bi hitno sad trebala napraviti UZV, pretpostavljam da se po DZ-ovima čeka bar mjesec-dva? Ili da odjurim već sutra nekom privatniku?
    Obiteljska anamneza je ok, koliko znam, nitko ni u široj obitelji nije imao rak dojke. Zadnji UZV radila sam prije godinu i pol dana, mjesec dana prije trudnoće, bio je uredan.

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    mene su tražili da mi prođe najmanje 6 mjeseci od prestanka dojenja, tak da svakak pitaj i tu soluciju.

  32. #82
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    vikki, da nije zastoj? jesi probala masirati?
    može biti da je od dojenja jer ne bi se ta kvrga odjednom stvorila?
    ja sam imala mastitis i bolnu kvrgu kad je mlađa imala 2 godine tako da mastitis ne mora nužno biti vezan uz novorođenčad.

    javi se

  33. #83
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Potpis na Anci.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ja sam se naručila u Institut za tumore, 6 mj. sam čekala...
    Frendica u kvartu naručila se u DZ Siget, imaju UZV dojke, na red došla za 10 dana, nisam znala da postoji...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    I u DZ Kruge se brzo dođe na red

  36. #86
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Neću onda ići privatno, naručit ću se u DZ Kruge i u međuvremenu pričekati da vidim hoće li masiranjem i češćim cicanjem na toj dojci otići. Od jutros sam ga nekoliko puta stavila na tu stranu i čini mi se da manje boli pa je možda stvarno zbog zastoja. Hvala,cure

  37. #87
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    si se naručila kolko se čeka? se plača kakva participacija za one koji nemaju dopunsko?

  38. #88
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Nisam, idući ću tjedan ako ću uopće ići, opća praksa isto misli da je zastoj pa vjerujem da je lažna uzbuna. Nakon podoja sam masirala i špricnulo je par puta iako je dobro ispraznio dojku, a od jutros ne boli i nema kvrge (tj. pipam isto što i na lijevoj strani). Nemam pojma da li da idem ipak ili da pričekam prestanak dojenja :/

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    obavila sam UZV dojki, imam neke fibroadenome,2 ciste, kaže dr benigno, nije mi to novost, imam to godinama, redovito kontroliram
    moja dr mi je dala i uputnicu za kirurga
    nisam pitala dr na UZV da li da nakon njega idem kirurgu, zaboravila sam
    da li vi idete dalje nakon UZV, što bi kirurg uopće trebao napraviti, sam odlučiti da li je to nešto za punkciju ili?

  40. #90
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    ZO, ja se kontroliram u Klinici za tumore i tamo je procedura takva da s nalazom od uzv-a moras kod kirurga da ga on pogleda, napise svoj i onda se prema njegovom narucujes dalje. Totalna debilana kad je nalaz uredan. Eto, zbog toga se ja jos nisam narucila za kontrolni pregled.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ne kužim baš koja je svrha toga...što sad kirurg može procijeniti na temelju nalaza UZV, a da već to sam doktor na UZV nije procijenio..čisto me zanima praktično da li on može reći na temelju UZV da želi punktirati neku od cisti ili nešto slično, a da dr na UZV nije takvog mišljenja? Ne kužim...nije mi svejedno uzimati dan s posla, ići u ZGB, čekati tamo satima...košta me vremena i novaca jer nisam u ZGB

  42. #92
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jesi isto u Klinici za tumore?

    Moju mamu je dr. sa uzv-a slao na punkciju.

  43. #93
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    da li vi idete dalje nakon UZV, što bi kirurg uopće trebao napraviti, sam odlučiti da li je to nešto za punkciju ili?
    ja isto imam ciste, nitko me ne šalje kod kirurga, samo češće na uzv.

  44. #94
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    U Klinici za tumore imaju to glupo pravilo...kad sam pitala cemu to kad je nalaz uredan, slozili su se da je glupo i nepotrebno, ali da je procedura takva. Mislim, kao da ne mogu promijeniti proceduru, svasta. Gubi se vrijeme i nama i kirurgu, a sve to i kosta. Jedino ako su nesto promijenili u zadnje vrijeme.

  45. #95
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Na Uzv dojke dobro se razaznaje da je cista cista jer je to benigna tvorevina ispunjena tekucinom. Ali fibroadenom je solidni tumor i nekad je tesko sa sigurnoscu reci jel benigni - radiologu, pa radiolog trazi kirurga da bi se bioptiralo i pogledalo pod mikroskopom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Na Uzv dojke dobro se razaznaje da je cista cista jer je to benigna tvorevina ispunjena tekucinom. Ali fibroadenom je solidni tumor i nekad je tesko sa sigurnoscu reci jel benigni - radiologu, pa radiolog trazi kirurga da bi se bioptiralo i pogledalo pod mikroskopom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ma u tome je stvar, što dr sa UZV uopće ne traži mišljenje kirurga nego je meni dr opće medicine odmah dala uputnicu i za UZV i za kirurga bez obzira na nalaz UZV
    dr na UZV je sve to proglasio benignim...e sad...

  47. #97
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto imam ciste, nitko me ne šalje kod kirurga, samo češće na uzv.
    Ja sam prvi put isla na dva UZV-a, pa kod kirurga, koji je napisao misljenje da samo treba redovito pratiti; UZV-om i onda od 40. godine i mamografijom. Prvo vrijeme je to redovito pracenje znacilo UZV svakih 6 mjeseci, pa su ga produzili na godinu dana.
    Sad imam 42., pratim jednom godisnje tako da u isti dan imam mamografiju pa kontrolu UZV-om.

  48. #98
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pa dobro, svejedno je.
    možda će kirurg pogledati nalaz radiologa i reći da je sve ok i da se prati. a možda neće nego će preporučiti punkciju. poanta je u tome da radiolog ne može biti siguran u benignost solidnih tumora u dojci. možena temelju prošlih nalaza i onoga što vidi pretpostavljati. ne vidim što te košta otitći kirurgu na konzultaciju.
    i ne treb miješati ciste i solidne tvorbe.

  49. #99
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    A i kirurg bi trebao napraviti palpaciju tj obaviti pregled dojki rukama a ne samo pročitati nalaze.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    A i kirurg bi trebao napraviti palpaciju tj obaviti pregled dojki rukama a ne samo pročitati nalaze.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
    ja sam obavila pregled kod kirurga, obavio je pregled dojki, pogledao nalaz UZV koji sam ranije napravila i potvrdio da je sve okej, imam fibroadenome i nekoliko cisti, napisao je kontrolu za godinu dana

    sretna sam da sam zaokružila priču, no moram priznati da mi nije jasno kako itko bez punkcije može 100% reći da to nije ništa opasno, hm...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •