Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 195

Tema: Ultrazvuk dojki

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Ultrazvuk dojki

    Zanima me koliko često idete na ovaj pregled i gdje idete kolika je cjena i trebala bi preporuku

  2. #2
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Redovito, svakih 9-12 mjeseci, kako me naruci...placam 200 kn kao "stari pacijent", ali nije zbg

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    redovito, svakih 6-12 mjeseci. zadnji put je doktor rekao da dođem za godinu dana. idem privatno kod svog ginekologa-ima doktora iz Vinogradske koji dolazi kod njega jednom tjedno. cijena je 300 kuna.

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Privatno možeš u Eljugu, Sunce itd. Mislim da je UZV i pregled (ne ide jedno bez drugoga tipa 300 kn - nazovi). Svakih 6-8 mjeseci. Mislim da je preporuka od 1.-10. dc.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.02.2013. at 13:13

  5. #5
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    u domu zdravlja kruge relativno se brzo dođe na red,
    a doktorica je super.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Privatno možeš u Eljugu, Sunce itd. Mislim da je UZV i pregled (ne ide jedno bez drugoga tipa 300 kn - nazovi). Svakih 6-8 mjeseci. Mislim da je preporuka od 1.-10. dc.
    kod Eljuge je 600 kuna.

  7. #7
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    ja idem na instut za tumore. zbog obiteljske anamneze bih trebala jedne godine na UZV, a druge na mamografiju, ali nisam baš redovita.

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Čekni i dr. Marottija, tako nekako, ja sam prije tamo išla, mislim da je tipa 200-300 kn (ali, sve pls provjeri).

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne kužim zašto toliko često idete na pregled ? Da li ste i nekoj rizicnoj skupini obzirom da su neke opće preporuke kontrola jednom godišnje?

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    E, upravo se sjetila da sam zaboravila napisat zašto - zbog hormonalne terapije, koju sam on-off primala tipa i 10 godina (stalno neki IVF event ili hendlanje posljedica IVF eventa, ili neka terapija, ali on-off to je bilo jako puno hormona, raznih, u dugom razdoblju). To je bilo prije 40-te. Nakon 40-te mislim da bi trebalo svakih 8 mjeseci, barem tako mi piše na nalazu, iako je kao "neproblematičan" i to skombinirat s mamografijama. Ja sam "bazalnu" napravila i nešto ranije, tipa 38.-39., ne sjećam se više. I onda dinamikom kojom onkolog preporuči dalje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.02.2013. at 14:29

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    inače je preporučljivo da se otiđe nakon dojenja cca 6 mj, da se kanalići vrate u prvobitno stanje

  12. #12
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ajme sad ste mi stavile bubu uho, ja ne idem uopce... al vec 5 godina ili dojim ili sam trudna, jel bi ja sad trebala nesto s tim u vezi poduzimat?

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme sad ste mi stavile bubu uho, ja ne idem uopce... al vec 5 godina ili dojim ili sam trudna, jel bi ja sad trebala nesto s tim u vezi poduzimat?
    Ovisno o tvojoj dobi i obiteljskoj anamnezi, najbolje pitaj opću praksu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim zašto toliko često idete na pregled ? Da li ste i nekoj rizicnoj skupini obzirom da su neke opće preporuke kontrola jednom godišnje?
    ja sam u rizičnoj skupini - obje bake umrle od raka dojke.

    ali, zadnji put mi je doktor rekao da je sve super i da se vidimo za godinu dana. Iskreno, bilo bi mi puno draže da opet idem za 6 mjeseci, bila bi sigurnija.

  15. #15
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    u domu zdravlja kruge relativno se brzo dođe na red,
    a doktorica je super.
    Kaj se tamo niš ne plača?
    I jel može doći bilo tko, mislim ako ne pripadaš tamo?

  16. #16
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    idem svakih godinu-dvije u Polikliniku Drinković (ne mogu se sjetiti cijene)
    nisam u rizičnoj skupini

  17. #17
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    bila sam prije 5 godina, zbog boli, nalaz bio uredan, bol nakon pregleda cudesno nestala i to je to (privatno, 500 kuna)
    proslog ljeta se ponovo javila, ne samo bol nego i kvrga velicine badema (onako, u ljusci)
    kvrga je prosla nakon par dana, bol ostala, a ja termin u institutu za tumore jos nisam docekala (ali hocu, za mjesec dana je)

    nemamo u obitelji zena s rakom dojke, nisam nemirna zbog te boli
    inace bi platila tih 500 kuna

  18. #18
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj se tamo niš ne plača?
    I jel može doći bilo tko, mislim ako ne pripadaš tamo?
    može, ja iz sesveta dolazim tamo.
    dođeš s uputnicom na šalter i naručiš se.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme sad ste mi stavile bubu uho, ja ne idem uopce... al vec 5 godina ili dojim ili sam trudna, jel bi ja sad trebala nesto s tim u vezi poduzimat?
    za sad ti ionak ne bi mogli reć nekaj skroz suvislo, tak su mene poslai i rekli da dođem kad mi prođe 6 mjeseca od dojenja to je bilo pred skoro 5godina, i posle je nalaz bio u granicama.

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    može, ja iz sesveta dolazim tamo.
    dođeš s uputnicom na šalter i naručiš se.
    a kolko se čeka da te prime

  21. #21
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Hvala, bas ste me nekako uzdrmale jer ja to nikad nisam radila nisam imala neke tumore u familiji i tako u biti sam se zatekla s tim pitanjem

  22. #22
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Sad ste me setile da nisam dugo bila, a imam neke fibroadenome. Ali dok dojim ne treba da radim ultrazvuk dojki, zar ne? Ili grešim?

  23. #23
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ste me setile da nisam dugo bila, a imam neke fibroadenome. Ali dok dojim ne treba da radim ultrazvuk dojki, zar ne? Ili grešim?
    možeš raditi ultrazvuk dok dojiš
    ja sam bila u vrijeme dojenja (beba je imala 18 mjeseci) i dr. je rekao da ultrazvuk ništa ne smeta

  24. #24
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    meni su isto rekli da UZV može s dojenjem. ja sam napravila pauzu neke 4 godine s isprikom trudna, dojila, pa opet trudna... Nije ih se dojmila isprika. Rekli da sam trebala zvati i pitati, a ne samo pretpostaviti da ne može.

  25. #25
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    s koliko godina ste krenule na preglede vi koje nemate obiteljsku povijest? i tko daje uputnicu; opca praksa ili gin?

  26. #26
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ja sam bila jednom jer sam napipala kvrzicu! I receno mi da se redovito kontroliram oko 40g.,iako mi baka imala rak dojke! Sreca kod mene se radilo o mlijecnoj zlijezdi! Isla sam u sunce,i jos me dok.doslovno napala da po kaj sam dosla,i da ona nis ne opipa! Dok joj ja nisam s njenom rukom napipala,bas sam se osjecala grozno! A nisam trebala! A kvrzica nije bila tako malena,da sam trebala odstati od uzva!

  27. #27
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kolko se čeka da te prime
    joj ne sjećam se više, ali znam da nije bilo dugo.
    najbolje nazovi i pitaj.

  28. #28
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    možeš raditi ultrazvuk dok dojiš
    ja sam bila u vrijeme dojenja (beba je imala 18 mjeseci) i dr. je rekao da ultrazvuk ništa ne smeta
    Pa ne smeta dojenju uvz, nego se ne moze sve pogledati dok zena doji. Drugacije izgleda tkivo.

  29. #29
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne smeta dojenju uvz, nego se ne moze sve pogledati dok zena doji. Drugacije izgleda tkivo.
    ok, ovo ne bih znala
    ja sam shvatila da žena pita jel smeta dojenju

    iako, da se ne može dobro vidjeti tkivo, pretpostavljam da bi mi liječnik rekao neka dođem ponovo kad prestanem dojiti

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa meni je rekao, al da budem iskrena nisam poslusala.

  31. #31
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mozda mi je to rekao jer je to uistinu tako, mozda zato da mi uzme jos para, a mozda su u šumi, nisam nešto previše razmisljala o tome.

  32. #32
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Zbog obiteljske anamneze i hormonalne terapije idem svakih 3-6mj. Idem kod svoje ginekologice kod koje dolazi specijalist (Rijeka) cijena je 200kn. Zanima me ako je netko od vas imao ciste simplex da li su se povukle i nakon koliko vremena?
    Posljednje uređivanje od innu : 12.02.2013. at 09:29

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    možeš raditi ultrazvuk dok dojiš
    ja sam bila u vrijeme dojenja (beba je imala 18 mjeseci) i dr. je rekao da ultrazvuk ništa ne smeta
    nisam rekla da nekaj smeta, nego da baš nije mjerodavno, moja klinka je tad imala nekih 26 mjeseci i rekli su da dođem nakon dojenja

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Koliko ja znam, trebalo bi doći kasnije, kad se dojenje smanji, iza godine dana ako se doji i dalje. Tako u Eljugi kažu. Inače su mliječni kanalići prošireni pa se slabo vidi od njih.

  35. #35
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj hatatitla prvotno napisa Vidi poruku
    s koliko godina ste krenule na preglede vi koje nemate obiteljsku povijest? i tko daje uputnicu; opca praksa ili gin?
    I mene ovo zanima!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja s jedno 32, i uputnicu mi je, na moje traženje, dala opća praksa tad. Sad idem kod privAtnika pa ne znam. Uglavnom, to prvi put sam išla na Institut, čekala red, da bi me tamo samo prepipali i rekli da pošto imam 32 da napravim UZV i donesem slijedeće godine na kontrolu. Koji uzv, gdje, opet uputnica, red, čekaonica??? Tu sam krenula privatno.

  37. #37
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    mene isto zanima tko daje uputnicu opće prakse ili...?

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam, trebalo bi doći kasnije, kad se dojenje smanji, iza godine dana ako se doji i dalje. Tako u Eljugi kažu. Inače su mliječni kanalići prošireni pa se slabo vidi od njih.
    sad mi smo išli u Sunce prek firme i to je bila njihova preporuka

  39. #39
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    evo ja napokon docekala svoj termin od prosle godine, participacija za uzv dojki je na klinici za tumore 50 kuna
    ali, koliko sam skuzila, samo ako je sve ok, ko kod mene
    naplacuje se ovisno o nalazu
    nalazi se cekaju 2-3 dana

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja sam prošli tjedan imala show
    nisam se mogla odmah naručiti na UZV ( još uvijek mi nije jasno zašto ) nego sam morala prvo na pregled kod kirurga
    on me isprepipao i napipao kvržicu
    naravno ja pala u delirij, cijeli život mi preletio pred očima, kako će djeca bez majke itd....
    s obzirom na nalaz rekli mi da čekam da će mi odmah napraviti UZV
    nakon par sati uspjela sam ga napraviti tamo i dr koji je radio UZV kaže da nema nigdje ničega i da je sve baš onako kako treba biti
    eto, sutra bi trebala na kontrolu kod tog kirurga koji me pregledao no ne mogu jer su mi klinci bolesni, otići ću čim uspijem da vidim šta sad

    radi se o Institutu za tumore
    Posljednje uređivanje od ZO : 11.03.2013. at 15:08

  41. #41
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    uf, dobro da je na koncu sve OK
    i ja sam bila na pregledu kod kirurga, pa uzv i sad još moram na kontrolu. to valjda kod njih tako ide

  42. #42
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa Vidi poruku
    uf, dobro da je na koncu sve OK
    i ja sam bila na pregledu kod kirurga, pa uzv i sad još moram na kontrolu. to valjda kod njih tako ide
    mislim da je tako samo prvi put. ja sam jednom bila dolje kod kirurga na pregledu, pa na UZV a sad se dalje naručujem samo na UZV kontorlu i nitko ništa ne komentira
    (iako je doktor bio ful zgodan , nisam više dobila želju tamo provoditi sate i sate)

  43. #43
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    mene isto zanima tko daje uputnicu opće prakse ili...?
    Da, od lani daje opća praksa, iako može dati i primarni ginekolog.

    Dovoljno je početi ići nakon 40e, ako nema obiteljske anamneze.

    I ako nije hitno, može se čekati termin u nekom od domova zdravlja ili u bolnicama. Zašto bacati novac na privatnike, ako se radi samo o preventivnom pregledu?

  44. #44
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    opća daje oduvjek
    a ginekolog će dati u principu ako je žena na hormonima, ako nije onda ne žele dati i šalju u opću po uputnjaču

  45. #45
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je tako samo prvi put. ja sam jednom bila dolje kod kirurga na pregledu, pa na UZV a sad se dalje naručujem samo na UZV kontorlu i nitko ništa ne komentira
    (iako je doktor bio ful zgodan , nisam više dobila želju tamo provoditi sate i sate)
    Na Institutu i dalje inzistiraju kontrolu kirurga, tek tada hoće naručiti na UZV, što je meni potpuno besmisleno, ukoliko je nalaz uredan. Jedino ako se nešto promijenilo u zadnja 2 mjeseca. Bespotrebna gnjavaža, valjda onaj tko radi UZV zna je li potrebna kontrola kirurga/onkologa.

  46. #46
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Na Institutu i dalje inzistiraju kontrolu kirurga, tek tada hoće naručiti na UZV, što je meni potpuno besmisleno, ukoliko je nalaz uredan. Jedino ako se nešto promijenilo u zadnja 2 mjeseca. Bespotrebna gnjavaža, valjda onaj tko radi UZV zna je li potrebna kontrola kirurga/onkologa.
    a ne znam. ja sam bila prošle godine na UZV i nitko me ništa nije pitao za kirurga

  47. #47
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    a ne znam. ja sam bila prošle godine na UZV i nitko me ništa nije pitao za kirurga
    I ja, mene pitali Trebam se naručiti, sve odgađam, baš zbog kirurga. Probat ću se napraviti blesava i direktno se naručiti, nadam se da će upaliti.

  48. #48
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    opća daje oduvjek
    a ginekolog će dati u principu ako je žena na hormonima, ako nije onda ne žele dati i šalju u opću po uputnjaču
    vi'š, nisam to ni znala

    meni oduvijek uputnicu daje samo ginekolog

  49. #49
    ElaBu avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    Ja sam počela na redovite preglede odlaziti kad sam prvi put rodila,dakle sa 24 godine i idem svakih godinu dana od onda,ako je sve u redu,a do sada je bilo. Idem na pregled kod svog soc. ginekologa i onda me on naruči kod sebe i privatno u Cedar i za par dana obavim ultrazvuk...plaća se naravno,pošto je privatno i cijena je oko 450 kn koliko se sjećam,a obavi pregled opipavanjem i onda poslije ultrazvuk,sve skupa traje nekih 20 - tak minuta i to je to,ako je sve u redu,naruči me za godinu dana ponovno!

  50. #50
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    opća daje oduvjek
    a ginekolog će dati u principu ako je žena na hormonima, ako nije onda ne žele dati i šalju u opću po uputnjaču
    meni dao ginić.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •