Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Pomoć-HITNO!!!! Nesnosni bolovi

  1. #1
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno Pomoć-HITNO!!!! Nesnosni bolovi

    Večer ili jutro, oprostite što otvaram novu temu, izbrišite ujutro.

    Ima li ko online da meni pomogne? Evo u 38.tjednu sam trudnoće, par dana do termina,i od jutros me drži neka ukočenost u leđima na lijevoj strani, počinje od sredine kičme pa se širi dole do rebara do bočnog djela tijela.
    Trpila sam danas, al večeras je kulminiralo, toliko jako da ne mogu sjediti, ležati, uspjela sam odležati 2 sata u komadu, pokušavajući uhvatiti malo sna, no jednostavno više ne mogu trpiti toliku bol!!! Evo vrtim se ko budala oko stola za komp, jer ne mogu sjesti, plačem ko kišna godina jer mi se užasno spava i jer me užasno boli!!
    Nemam doma neke medicine da si pomognem, bojim se popiti ketonal ili ibuprofen, nemam neki deep relief da mažem, ljekarne su zatvorene, do hitne mi je glupo ići, nemam se kome obratiti nego vama, cure drage!
    Nadam se da će se naći neka dobra duša u ovu kasnu uru da pomogne

    Još jednom isprike adminima!

  2. #2
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    finger, kako je jutros? da odes u bolnicu da vide sta je?

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni to zvuči kao trudovi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ocito ti je beba nesto pritisnula. Idi u bolnicu iako sumnjam da ce ti oni moci pomoci.

  5. #5
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Pa i meni je zazvucalo kao trudovi, samo sto mi je sumnjivo da je samo na jednoj strani ledja.
    Nadam se da si isla na hitnu da se vidi sto je.
    Ili mozda u radjaonu?

  6. #6
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Jutro ženice drage
    Nisu bili trudovi, pomislila sam i ja u jednom trenu, al bolio me samo taj jedan dio leđa.
    Ništa, na kraju sam probudila dragog, on je vika da idemo na hitnu, a ja pi*** kakva jesam stvarno mrzim bolnice i rekla sam da će proći. Onda me je on malo masira, skupa smo tako šetali po kući do neke ure, bol je malo popustila, onda me je oblia hladan znoj pa sam imala kraći napadaj panike , i nekako su došle 3-4 ure da je meni bol popustila. Raširili smo kauč, uspila sam se nekako namistiit i zaspat.
    Jutros je bolje, namazala sam taj dio leđa sa deep relifom kak se već zove pa osjećam kako se taj ukočeni mišić smiruje, zvala sam doktoricu ona je rekla da ako mi je bolje da rađe stojim doma i odmaram nego da se muvam po bolnici.

    Stvarno sam bila u ludim bolovima da idem otvarati novu temu na forumu u 2 ure ujutro
    Lijepo šta se brinete curke, puno mi to znači, ljubim vas sveee!

  7. #7
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    zabrinuh se kad sam vidjela naslov. drago mi je da si jutros bolje

  8. #8
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    joj finger, bas si nas isprepadala :O

    sad puno odmaraj jer mogli bi ti stvarno pocet trudovi svaki cas

  9. #9
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Ajme ko da čitam kako sam ja provela noć
    Prošlu noć nikako spavala, jaki bolovi u leđima i donjem dijelu trbuha (pritisak ko pred mengu). Ujutro otišla kod dr da me pregleda, pa je rekla da je to normalno jer se malecka skroz nisko spustila pa me pritišće, i mrvicu sam otvorena.
    Noćas umorna legla oko 10 i zaspala ko beba, no za sat vremena me probudila užasna bol u leđima i neka treskavica (temp, mi bila oko 37, 37 i nešto sitno). Muž me masirao i malo je bilo lakše, ali nikako zaspati, tj. problem je bio namjestiti se.....onda se šetala i pročitala cijeli časopis od korica do korica.....nekako se smirilo pa sam se vratila u krevet i zaspala.
    Sada je puno mirnije, nikad me tako preko dana ne čope....mene drži lijeva strana. I da, danas sam 36tt.
    (Fingertips, da sam znala, došla bih i ja na forum po noći, hehe. Bitno da si sad dobro, sretno!)
    Posljednje uređivanje od sejla : 13.02.2013. at 09:33

  10. #10
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    I mene je uvatila treskavica, isto tako mala temperatura, pa sam popila čaj, pa me tjeralo na povraćanje, uglavnom turbulentna noć!
    Ruga mi se dragi radi napadaja panike, jer on inače boluje od napadaja (pije tablete i tako ) kaže: "Da ja upola paničarim tako kao ti, dosad bi već bija u ludari "
    U pravilu mene je uhvatila križobolja, što jelte nije baš rijedak slučaj među ljudima, no onda ljudi popiju tabletu i bude im bolje. A meni sinoć gluvo doba noći, bojim se ikakve ljekove uzimati, neman koga nazvati jer bi svi momentalno doživili srčani da ih nazovem u tu uru, pa se eto roda našla da se požalim
    Sad je bolje malo, al isto je prisutan non-stop pritisak.
    Oprostite ak sam koga prepala, nije mi bila namjera

  11. #11
    marija1411 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    181

    Početno

    Mislim da je to to još malo, pripremi se fizički i psihički i nemaš se čega bojati.

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    deep relief se NE SMIJE koristiti u trudnoći i kod dojenja !

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Trudnoća i dojenje
    Obratite se svom liječniku ako ste trudni ili mislite da ste možda trudni. Nemojte koristiti Deep ReliefTM gel ako ste trudni dulje od šest mjeseci.
    Nemojte koristiti Deep ReliefTM gel ako dojite.
    http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/49/

  14. #14
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Nije deep relief, nego ice plus, od belupa, rekla je doktorica da se mogu s tim namazati

  15. #15
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    deep relief se NE SMIJE koristiti u trudnoći i kod dojenja !
    ovo sam htjela istaknut, niti ga smiju heparinski pacjenti!

  16. #16
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    kolko znam ne smiju se nikakve kreme koje griju ili hlade u trudnoći koristiti, niti kreme na bazi cimeta

  17. #17
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I mene ja sa 36 tj ukocila kicma i imala sam stasne bolove. Dobila sam injekciju voltarena, dr. je rekao da ne smijem trpiti bolove jer da se beba pati od mog grcenja.

  18. #18
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    A čuj, rekla mi doktorica da se time namažem, sastav mi se ne čini suviše opasan (na bazi mentola je) na deklaraciji ne piše da je zabranjen za trudnice.
    AKo se večeras il danas opet ponovi, ja ću u bolnicu, zasad je dobro. nekako mi se ne sviđa ideja uzimanja ljekova u zadnjem kasnom stadiju trudnoće, pa se nadam da će sve biti ok!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moraju to napisati čim sadrži ibuprofen. Ništa se neće dogoditi, neće se kupati u deep reliefu niti će ga jesti.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Također ga ne smije ni piti dok nije velilka sila i potreba (kao ni voltarena) - a kad zbilja zagusti, onda će liječnik reći da ipak može, ovako kao Deaedi..

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    meni je neurolog preporučio da se mažem sa konjskim balzamom (pferdebalsam), imaš ga u dm-u, isto me je zakočilo u kičmi i nozi.
    kao ništa drugo se ne smije u trudnoći, i pomoglo mi je.

  22. #22
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Znači ak zagusti, nikako ništa na svoju ruku uzimati... Popodne me bilo vraški steglo, pa sam našla neki položaj i zaspala, koliko toliko se smirilo. Samo neznam šta ću napraviti ako se ovako i sutra nastavi, meni je većinom dobro, osjećam da me steže i sva sam nekako keljava, al eto sinoć i popodne me uvatilo 2 sata jako da se sva zgrčim.
    Svjesna sam da podnosim bol malo drukčije nego drugi, u pravilu mene sve boli, osjetljiva san štaš... Mislim da je sve u samokontroli, da bodrim samu sebe da ja to mogu, duboko disanje i podnošenje boli, jer kako ću drukčije trudove preživit??!!

  23. #23
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Popij Lupocet, da ti barem malo ublaži.
    Ako te tješi bolovi će prestati nakon poroda, a tvoj nije tako daleko.

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ako te steze, to bi mogli biti i trudovi, a ne samo isijas.
    U svakom slučaju u terminu si.

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni ovo i dalje zvuči na trudove

  26. #26
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Moraju to napisati čim sadrži ibuprofen. Ništa se neće dogoditi, neće se kupati u deep reliefu niti će ga jesti.
    x

  27. #27
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    hahah, ja ću još roditi ode na forumu, al skoro 100 posto sam sigurna da nisu trudovi, jer me boli samo u tom određenom djelu leđa, ne ide prema trbuhu...
    Ko zna, možda i rodim danas sutra
    Pripremila sam lupocet ako me stvarno jako ulovi ko sinoć!

  28. #28
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    nije rijetko da pocne od ledja, samo ti budi spremna

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja na kraju nisam iskusila ni jedan trud u kome bi me boleo stomak. Svi su bili isključivo u leđima, tako da sam mislila da sam se ukočila. Posle pola dana sam shvatila da mi "ukočenje" nailazi u pravilnim vremenski razmacima :D
    Ni na dripu kad sam bila nije me boleo stomak, isto samo leđa.

  30. #30
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni su trudovi poceli u - guzici.

    A i zavrsili su tako nekako. U trbuhu nikad nista.

  31. #31
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Kod mene i noćas (treću noć zaredom), bio sličan scenarij....

  32. #32
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Baš čitam i mislim si kako imam neku vrstu takve kostobolje/mišićobolje - zapravo ne mogu sa sigurnošću odredit. Sad sam u 23.tt, ali već u ranoj trudnoći, kad su 'proradili hormoni', počelo me boliti na desnoj strani stražnjice, prema dolje, osjećaj mi je kao da me boli cijela desna strana gu***e i cijela noga - srećom, to nije stalna bol, nego ako 'krivo' stanem. Ali kad 'krivo' stanem, to tako naglo zaboli da stišćem zube i jaučem
    Kako trudnoća odmiče, bol je prešla i na lijevu stranu stražnjice, a javlja se u istom ranije navedenom slučaju, a po novom čim izađem iz zgrade, tj. čim malo dulje hodam, tako da katkad malo i šepuckam. Po nekoj mojoj teoriji to uzrokuju hormoni koji opuštaju ligamente u zdjelici, jer ne mogu uopće zapravo utvrditi bole li me kosti ili mišići.

    Nije nikakva uzbuna, ali me plaši pomisao kako će to izgledati pri kraju trudnoće -katkad me muči 'vizija' da hodam sa štakama . Što je to? Reuma? Čime da si eventualno pomognem ako se pogorša? Mogu taj Pferdebalsam ili? Tnx.

    OT svim forumašicama sretno Valentinovo, nadam se da će vas mužići nečime ugodno iznenaditi

  33. #33
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to je trudnički išijas.
    mene je u trećoj trudnoći jako mučio, baš jako, ponekad nisam mogla ustati iz kreveta. uf, kad se sjetim, gadno je bilo
    ali nekako se smanjio pred kraj trudnoće.

    vježbanje i masaža pomažu.

  34. #34
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

  35. #35
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    to je trudnički išijas.
    mene je u trećoj trudnoći jako mučio, baš jako, ponekad nisam mogla ustati iz kreveta. uf, kad se sjetim, gadno je bilo
    ali nekako se smanjio pred kraj trudnoće.

    vježbanje i masaža pomažu.
    Hvala Lutonjica!

  36. #36
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Obavještavam: Još sam 2u1
    Sinoć imala temperaturu i blage mučnine, leđa su se smirila, no zato me mjehur cijelu noć bolio, valjda se bembolino tako namjestio. Jutros je bolje, nema temperature, bol u leđima je minimalna, iako i dalje trčim svakih 5 minuta na wc, sve je ok!

  37. #37
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    E pa srce mi stalo finger kad sam pročitala naslov teme.... juče nisam bila na netu i sad uđem, uhhh... Drži se draga, sve je to sad pred kraj tako... Ne znam, možda i je taj neki išijas, ali ja isto mislim da ide to na trudove sve...Moje prvo pojimanje trudova je bilo bole me leđa, donji dio kao pred mengu. Kasnije sam kukala kako nisad više neću kukat dame nešta boli kad imam mengu e na kraju draga imala sam filing kao da mi je netko minirao leđa i da ću sad svaki tren razletjeti se na tisuće komadića, to su bili već trudovi za roditi... Tako da ne mogu reći dami se nešto previše odigralo sa bolovima u stomaku, uostalom i druge cure ti tako kažu... Meni je u svakom slučaju pomoglo to "puhanje" i sad kad me stisne malo poštenija bh kontrakcija, ja pušem, a moj sin odmah viče mamaaaaa će rodit Neka je to tebe popustilo na kraju, ali biti će to brzo.... pusa i samo hrabro mi žene smo stvorene za to.....

  38. #38
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    A srce moje
    I meni se cini da su ovo pripreme za prave trudove!
    sve ste prezivile pa cu I ja

  39. #39
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    njokica- da, da ...to je isijas, mene je isto sašio krajem prosle trudnoce... meni je fizijatar rekao da mogu za to nositi neki pojas ili cipele s povisenom petom(ne visokom), pa sam nosila neke babske shollove, i pomoglo mi je. pojas nisam ni htjela jer je bilo ljeto i to na vrhuncu tako da bi se samo kuhala u njemu...
    masaza sigurno pomaze ali redovita, nesmije se masirati dok bol traje(nesmije ti maser ili netko takav, al oni to znaju, ti smijes sama)

    finger- pa naravno da ces prezivit,a vidjet ces kako sve prodje kad vidis mrvicu

  40. #40
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Trenutni status:
    Koma sam, bol iz lijevog dijela leđa, prešla na desni, ne boli lijevi dio. Temperatura 37,9, apetit nikakav.
    Beba je mirna, tu i tamo se pomakne, tužna sam šta ovo stanje utječe na nju. Sutra sam naručena kod doktora, sve se mislim kako će me zadržati u bolnici.

  41. #41
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Cure, od popodneva me ponovno muče jaki bolovi u leđima i malo pritisak dolje....sada me zabrinulo što sam dobila i laganu temperaturu, 37.3°C....Sutra ujutro imam termin za pregled u bolnici, pa ne znam ići li prije, je li ta temperatura opasna (tješim se što nije visoka, pa si mislim da je samo reakcija organizma na te bolove....)

    fingertips, baš smo u istom sosu, stvarno isti simptomi, drži se i ti

  42. #42
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ja ću nekako izgurat do jutra, mogla bi i ti
    Jednostavno ne želim se vukljat po doktorima, sve dok je beba aktivna, i dok je temperatura koliko toliko normalna.
    Da, baš smo u istom sosu, čuvaj se!

  43. #43
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Finger nemoj cekat da ti beba nebude aktivna
    Ja bi otisla na hitnu na vasem mjestu. Jer sad nije bitno volite li visjet po doktorima il ne. Bitno je vase i bebino zdravlje

  44. #44
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Sinoć mi je isto bilo tako, pa se popravilo, a ujutro kad sam se digla ko da ništa nije bilo, svjesna sam ja da bi možda trebala otići, možda i stvarno odem ako mi ne bude bolje.
    Nisam pametna

  45. #45
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    već si spomenula da se bebolinko smirio... ja ne bih čekala. Šta te košta da odeš vidjeti da li je sve ok?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    490

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Sinoć mi je isto bilo tako, pa se popravilo, a ujutro kad sam se digla ko da ništa nije bilo, svjesna sam ja da bi možda trebala otići, možda i stvarno odem ako mi ne bude bolje.
    Nisam pametna
    slušaj ti mala curice,mlada si i prepadnuta to je normalno,ali razumi da su trudna i pred terminom i da ćeš uskoro osjetiti bolove poroda,to ne možeš izbjeći.Poslušaj nas i odi u bolnicu na pregled,MORAŠ se uvjeriti da je beba ok,ovi bolovi mogu svašta značiti od trudova do upale bubrega,zato odi na hitnu odmah!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  47. #47
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Potpisujem saruzg 33. Kakvo sad kalkuliranje?
    Pravac kod dr., pa kad kaže da je sve ok s bebom i isključi bilo kakva opasna stanja čekaj doma porod.
    Dodatak: to što je beba aktivna nije nikakva 100% sigurnost da je sve ok.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 15.02.2013. at 09:38

  48. #48
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    ne javlja se.... valjda nas je poslušala...

  49. #49
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Curke, hvala na brizi!!
    U četvrtak su me hospitaizirali, puno bakterija u urinu, crp je skočio na 122, zato sam i imala temperaturu. Još sam u bolnici jer primam intravenozno 3xdnevno klavocin po 1200mg, sutra čekam odluku doktora.
    Beba je super ima 3000g, još nije vrijeme da izađe, a ja sam luda od ove bolnice i ovog ćumeza Javim se kad dođem doma
    Ljubim vas

  50. #50
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Super da si otišla doktoru!

    Ajde si nabavi neke probiotike da ti se ne pojave gljivice nakon ovih dosta velikih doza Klavocina!

    A i da ti se obnovi crijevna flora jer antibiotici to dosta poharaju.

    Vjerujem da ti je dosta bolnice ali strpi se malo - brzo ćeš doma !

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •