Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Zeleni sekret

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno Zeleni sekret

    Drage mame,prilicno sam zabrinuta. Naime,moja jednomjesecna kcerkica je izgleda pokupila prehladu od mene.
    Mene vec danima jako boli grlo i glava i nos curi,pa se opet zacepi,kasljem...
    Moja curica je do sad dobro izgledala,osim sto je cesto kihala.No od jucer tesko dise.A danas sam joj izvadila dosta gustog zelenog sekreta iz nosica.Temperaturu nema. I inace,ne djeluje mi da je jako lose.
    Jel da ipak idemo doktoru?
    Bojim se jer sam citala da kod tako male bebe i najobicnija prehlada moze biti ozbiljna.
    Jel samo taj sekret moze biti znak bolesti? Mozda glupo pitanje,ali jel ne placu bebe kad su bolesne?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    beba je premala a i napisala si da teško diše

    pravac doktoru ...... npr Srebrnjak

    ja sam slično prošla s markom kas je imao mjesec dana

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ja bih ju isto spremila pa nek ju netko pregleda, naročito ako se muči s disanjem. Pa ako kažu da nije ništa - super, a i tebi će biti lakše. Sretno!

  4. #4
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Slazem se s curama, obavezno neka je netko poslusa, premala je.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Hvala na odgovorima. Sad je opet gledam i razmisljam....
    Maloprije je papala i sad spava. Po noci je isto dobro spavala. Ne bi li ako je bolesna plakala i ne bi mogla spavat?
    A tesko dise,zapravo cujno,samo dok joj je taj sekret u nosu.Kad sam ga izvadila,ne izgleda vise da ima problema sa disanjem.
    Dvoumim se,jer mi ne djeluje bolesno,al opet bojim se zbog tog zelenog iscjetka.Jer da je bas zdrava,ne bi bilo nikakvog iscjetka...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    tvoje dijete-tvoja odluka

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    zeleni iscjedak moze ukazivati na bakterije.Obavezno idi lijecniku.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Čim je sekret zeleni treba uzeti bris jer je najvjerojatnije bakterija u pitanju. Kod jako malih beba se stvari brzo kompliciraju, obavezno otidji doktoru

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ako je sekret zelenkasti nije nužno da je infekcija bakterijska.

    Malene bebe kod infekcija, makar i težih nemaju klasičnih simptoma bolesti tj ne moraju imati temperaturu, ne plaču itd.
    Ali, svakako jedan od prvih znakova ozbiljnije bolesti je odbijanje hrane. Pospanost,.............
    Dok normalno jede, ima normalan ritam spavanja i budnosti, raspoložena je, ne diše ubrzano, ne širi nosnice, ne uvlači onu rupicu između ključnih kostiju, nije plavkasta, ne kašlje, ne prestaje disati (makar i vrlo, vrlo kratko) ne moraš se bojati. Ako primjetiš bilo što od toga ili temperaturu, obavezno odi doktoru.
    Moguće da je samo prehlada u pitanju (i zaštopan nosić). Najbitnije joj je aspirirati sekret iz nosa svako malo (2h npr) nosnom pumpicom, aspiratorom na baterije,..... Par minuta prije toga nakapati fiziološke otopine par ml u jednu nosnicu dok je na boku ( i to u nosnicu na strani na kojoj leži) kako bi se razvodnio sekret pa to pokušati izvući. Isto ponoviti s drugom nosnicom

    Ne mora biti ništa ozbiljnije. Moje dijete je imalo prvu prehladu sa 6 tjedana (nedonošće), također s otežanim disanjem zbog nosa punog zelenog sekreta i temperaturom samo prvi dan. Sve skupa trajalo je oko 3 tjedna, bez dodatnih komplikacija. Antibiotik, naravno, nije dobio.
    Nadam se da će i kod vas proći tako.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Ajme 3 tjedna :shock: Kaj to tak dugo traje?
    Inace,stanje je isto-s pumpicom sam opet uspjela izvuc dosta zelenog.
    Sto sam jos primjetila,svako malo kao da se zagrcne necim,pa sam pomislila da joj se mozda taj sekret slijeva u grlo,pa se tim zagrcne.
    Inace jede i spava dobro.Temperatura u guzi je bila 37,4.
    Ipak,posto je jos tak mala,necu se igrat i ici cemo sutra doktoru.
    Bolje da on kaze da nije nista(ako nije),nego da se ja igram doktora.
    Hvala cure

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Nina prvotno napisa
    Bolje da on kaze da nije nista(ako nije),nego da se ja igram doktora.
    8)
    Citiraj Nina prvotno napisa
    Ajme 3 tjedna :shock: Kaj to tak dugo traje?
    Intenzitet bolesti nije 3 tjedna bio isti, ali je tek nakon tog perioda bio posve zdrav tj imao posve čist i prohodan nos.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •