Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Opet BCG - je li ukinuto docjepljivanje?

  1. #1
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno Opet BCG - je li ukinuto docjepljivanje?

    Ili samo testiranje?
    Znam da ponavljam temu, ali nikako nisam mogla skuzit iz ostalih topica vezanih uz BCG je li ukinuto samo testiranje ili i docjepljivanje.
    Na web stranici HZJZ vidim da spada pod obvezno cjepivo, ali znam da se ovdje mogu saznat bolje informacije

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To ti ne ide jedno bez drugog i DA, ukinuto je. sljedece je u osnovnoj skoli.

  3. #3
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Kak ne ide jedno bez drugog?
    L. nema oziljak iz bolnice. Testiranje mu nece raditi (ukinuto je), vec je automatski narucen na bcg-iranje (dakle, bez testiranja).
    Znaci, ak je sljedece u osnovnoj, jel to znaci da ga sad ne vodim na cijepljenje, ili.. :?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Viktor isto nema oziljka....Sta to znaci? Da se nije primilo? Ja ga necu ponovo vakcinisati.

  5. #5
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Nema oziljka = nije se primilo.
    E sad, iako kazu da je BCG samo 60-postotna zastita protiv TBC-a, ali opet, kako ce mi dijete onda sve do osnovne biti zasticeno od TBC-a?
    Ja ne mogu sama odluciti da ga necu cijepiti, a opet ne znam sta da radim :/

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Joj ali ja mislim da je rizik da se do osnovne zarazi jednak nuli.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Evo kalendar najnoviji, s medicinskog faksa:

    http://edu.mef.hr/katedre/medstat/pdf/cijepljenje.pdf

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Maureno isto tako nema ožiljak i rekla nam je pedijatrica da cemo ponoviti postupak kad napuni godinu dana.zanimam me kako dođe do toga da nema ožiljak,i jel ima kakav rizik od ponovnog bcg-a?

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Negativna test proba na cjepivo (koja se prije provodila sa godinu dana )znači da dijete nema razvijena antijela na TBC(tj.cjepivo).Dijete i nemože razviti antitijela jer mora doći u tih godinu dana u kontakt (makar i minimalan )sa bolesti ;Bolest je u populaciji vrlo rijetka,potreban je i dugotrajniji boravak uz zaraženu osobu(tjedni);pa je zato i većina test proba bila negativna(više od 80%).Nadam se da sam dobro objasnila.Osobno moje je dijete bilo docijepljeno sa 1.5 godinu ,bez temeljitog pregleda i još se borim sa posljedicama:Standarna medicina ne priznaje dugotrajne posljedice od cjepiva ,ali i u samom priručniku piše da se ne zna reakcija imunološki oslabljenog organizma.Dakle,Marko je imao ne dijagnosticiranu upalu grla te je dobio odmah po cjepljenju (nakon nekolko sati)visoku temp.,grčeve u trbuhu i proljev.Nakon toga već DVIJE GODINE imunitet mu ne radi kako treba, ne može sam sanirati ni jednu infekciju(imao je oko 13 upala grla;7 pala uha;8 bronhitisa!!).Uglavnom sad smo na homeopatiji i nadamo se da će krenuti na bolje.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Od siječnja 2005 je ukinuta proba za BCG,ja Dori uopće nisam vidjela ožiljak i nikad na tom mjestu nije bilo nikakve reakcije,ali kad sam je dovela na BCG doktorica je rekla da ima ožiljak da ne treba cijepiti

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    U mojoj ambulanti tvrde da ništa službeno nisu dobili i da moram malog dovesti na PPD i cijepiti ako treba. U stilu tako je bolje za njega. Ima ožiljak. Fakat mi je glupo ulaziti u konflikt ali ne znam što bi.

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pa trazi od zzjz-a napismeno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mogla bi im kopirati narodne novine, ali stvar je njihovog stava, "tako je bolje za njega".

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    bez uvrede, al jel on tvoj il je njihov?

  15. #15
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Patrik nema ožiljak niti je imao išta vidljivo od cijepljenja u rodilištu, a nije ni docjepljivan jer je pedijatar rekao da ne treba.
    Baš me zanima na temelju čega je to zaključio?
    Mislim, ne bunim se.

  16. #16
    lidac2004

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Evo kalendar najnoviji, s medicinskog faksa:

    http://edu.mef.hr/katedre/medstat/pdf/cijepljenje.pdf
    ovdje se uopce ne snalazim
    ima li koji drugi link sa tablicom cijepljenja?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Mi smo drugi petak naručeni jel nemamo ožiljak iz rodilišta ,i sad nemam pojma šta da napravim :/ Mony jel ste vi išli na besežiranje?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    kaj nitko nema pojma

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Nema oziljka = nije se primilo.
    E sad, iako kazu da je BCG samo 60-postotna zastita protiv TBC-a, ali opet, kako ce mi dijete onda sve do osnovne biti zasticeno od TBC-a?
    Ja ne mogu sama odluciti da ga necu cijepiti, a opet ne znam sta da radim :/
    I ja sam tako mislila i dala Doru cijepiti bez testiranja. Rekli su mi nema ožiljak i da treba ponoviti :/ Teško je odlučiti ne cijepiti dijete šta god da pročitaš i da ti netko kaže.Crv sumnje uvijek radi i ja ne bih nikad mirno spavala da je nisam cijepila.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    podižem dok ne skupim dovoljno informacija

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ukinuto :? .
    Pa mi bi da Janko nije bio bubani išli na BCG-iranje jučer, ovako su nam rekli da dođemo krajem 4. mjeseca kada će opet BCG-irati...Tak da ne kužim ovo ukinuto :čoh, čoh zbunjeno po glavi:

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Sad mi ništa nije jasno - nama nitko nije spominjao ni BCG-iranje ni testiranje niti bilo što. Jučer je dobio DiTePer + Polio (ono s 18 mjeseci) i doktor nam je rekao, vidimo se za dvije godine :?
    (a ožiljak od cijepljenja u rodilištu nitko nije pregledavao ni komentirao)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Nama su na prvoj kontroli rekli da mu se ožiljak ne vidi,i zato bi trebali doći u petak :/

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Kakve su reakcije nakon bcg-a?Već sad mi je muka jel znam da će moje zlato plakati kao mala kišna godinica

  25. #25
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    Citiraj irenas prvotno napisa
    Crv sumnje uvijek radi i ja ne bih nikad mirno spavala da je nisam cijepila.
    ja više mirno ne spavam otkad je sve više evidentno da je lukasov imunitet totalno otišao kvragu od koktela cjepiva koje je primio od 1-6 mjeseca. ne želim sad unositi nemir među vas mame koje ste cijepile djecu, ali ne smeta li vam što oni više niti sami ne znaju što rade i kako to rade?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    zato i dižem ovaj topic da skupim što više informacija

  27. #27
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    Kakve su reakcije nakon bcg-a?Već sad mi je muka jel znam da će moje zlato plakati kao mala kišna godinica
    Pa... kao i kod drugih invazivnih barbarskih metoda. Recimo, jednoj curi koja je išla samnom u srednju je ruka bila toliko natekla da su joj morali rezati košulju, otpremiti ju na hitnu i promatrati nekoliko dana. OK, to je dosta rijetko, ali kad već pitaš...

    Uzgred, ako mislite da je BCG cjepivo protiv TBC-a, razmislite još koji put, jer takvo cjepivo još ne postoji. Amerikanci ga već godinama ne daju.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    :shock: pa kaj da velim pedijatrici?jel ima netko tko nije ponavljao bcg zbog ne vidljivog ožiljka?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Ja ti kažem da nama nitko nije u ovih godinu i pol ni spominjao BCG ni ožiljak. Nakon cijepljenja u rodilištu nitko taj "ožiljak" nije ni pogledao ni komentirao.
    Samo, meni nije jasno što to znači "vidljiv" ožiljak. Andrej ima na mjestu uboda iz rodilišta malo tamniju piknjicu, i to je sve. Po meni, to nije onakav ožiljak kakav imaju odrasli (koji su prošli BCG-iranje više puta). Ali ja nisam liječnik i ne znam procijeniti kako taj ožiljak treba izgledati.
    Ne znam je li moguće da je doktor zaboravio na to, jer nas je odmah podsjetio na docjepljivanje DiTePer-om kad smo bili prije mjesec dana kod njega.
    Ne znam ni sama da li da budem sretna što ga nisu dirali, ili da ipak pitam kad sljedeći put odemo doktoru. Ja se još sjećam svojih iskustava sa zadnjeg bcg-iranja, i nisu bila ugodna (iako ne tako drastična kao ovo što Davor piše).

  30. #30
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Mi smo ponavljali,nažalost.Već sam napisala na forumu da je moj sin bio cijepljen kada je imao 1,5 godinu bez prethodnog pregleda.Imao je ne dijagnosticiranu početnu upalu grla te kad je dobio cijepivo je nastao raspad sistema.Uglavnom u roku 24 sata je dobio temperaturu preko 40 ,grčeve u trbuhu i proljev.Dr.je reka nije vam to od cijepiva imao je upalu grala .Uglavnom ,ta epizoda bila je samo okidač.Nakon toga ga nikako nismo mogli izvuči iz infekta,svaki susret sa najbezazlenijim virusom je završavao komplikacijama.U godini koja je slijedila nakon cijepljenja bio je u jaslicama samo 2 mj. jer je ostalo vrijeme bio bolestan .Popio je oko 12 kura antibiotika i imao nekoliko opstruktivnih bronhitisa.Spasili smo se kad smo otkrili homeopatiju i sada sa 4 godine je konačno dobro.Dakle ,ako se mene pita (DA MOGU BIRATI )odabrala bih NE cijepiti.Nažalost ta opcija u našem društu još ne postoji...

  31. #31
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    postoji. ja sam odabrala ne cijepiti Brunu sa MoPaRu.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    :shock: pa kaj da velim pedijatrici?jel ima netko tko nije ponavljao bcg zbog ne vidljivog ožiljka?
    Evo mi nismo ponavljali cijepljenje s Pijom. Uopće nisam niti razmišljala o tom dok nisam vidjela kak se Dori vidi ožiljak. Baš sam s MM komentirala kak Pia nije imala nikakav vidljiv znak da se cijepila, a u knjižici imunizacije piše da je primila kad je bila 2 dana stara.

  33. #33
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Opcija necijepljenja i u HR postoji, po zakonu o pravima pacijenta.
    Samo roditelj treba biti dovoljno odlučan i "hrabar" da u njoj ustraje i bude spreman snositi eventualne posljedice, a to mnogi ne žele, radije je prebace na liječnika i sistem.

    No na žalost taj isti sistem ne snosi nikakve posljedice za sve one loše posljedice cijepljenja nastale njihovim inzistiranjem na obaveznom cijepljenju.
    Po meni je to vrlo nepravedno.

    U svakom slučaju, na onu "strah me što se može desiti ako ne bih cijepila" mogu samo reći da je mene daleko više strah onoga što se može desiti ako dam cijepiti.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    U kalendaru piše da je besežiranje ukinuto,a između ostalog bojim se kavu će imati reakciju ako ga odvedem na pikanje.....Nazvati ću danas pedijatricu ,pa ću joj reći kaj mislim o tome.Ionako sam za nju frik
    Baš sam rekla mm da me baš briga kaj će si mislit,i da mi je samo moje dijete bitno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •