Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 78 od 78

Tema: Nakon dojenja na koje ste mlijeko prešli?

  1. #51
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja je sisala do 3. godina, a kravlje je jela u obrocima u kojima kad kuham ide kravlje- puding, pire, griz, musle... ne sjecam se kad sam joj ga uvela, mislim s 2g.
    kad je prestala dojit volila je rizino (i cesto sam joj umjesto na vodi kuhala na rizinom) i rekla je da je okusom ono najvise podsjeca na mm.
    rizino, sojino....nisam nikad koristila kao zamjenu za mlijeko vec napitak.

  2. #52
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    ali postoji jedan tekst "Posišite ovo" koji uvijek imam na umu
    i zato ga treba maknuti s portala. jer je grozan. za portal dnevno.hr.
    da cijeli liječnički tim mora tješiti mamu, pedijatar stajati uz nju, kao da otrov bebi daju. otrov pravi. a beba dehidrirana. a 5 ml mlijeka. majko moja, ovo me toliko ušokiralo, da nemam riječi. i kakvo je to mlijeko bez kravljih proteina, a nije ni rižino ni sojino? neka teška kemija, or what?

  3. #53
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i zato ga treba maknuti s portala. jer je grozan. za portal dnevno.hr.
    da cijeli liječnički tim mora tješiti mamu, pedijatar stajati uz nju, kao da otrov bebi daju. otrov pravi. a beba dehidrirana. a 5 ml mlijeka. majko moja, ovo me toliko ušokiralo, da nemam riječi. i kakvo je to mlijeko bez kravljih proteina, a nije ni rižino ni sojino? neka teška kemija, or what?
    a bas...

  4. #54
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    zašto te šokiralo? Pedijatar stoji i kad dojiš uspješno i hvali te, sestre su na dispoziciji. I trebaju stajati, jer nisu to bezazlene stvari. Puno znači kako će dojenje startati za daljni tijek dojenja. Kako bi bilo da su rekli, ah nemate mlijeka, dajte ad, ma nemojte se mučiti, ili da je hrane usprkos što mnoge mame traže da ne ( govorim tu o mojoj prijateljicu našem rodilištu).
    Dijete ima temperaturu, krv ok, normalan porod, dobilo kolostrum, majka ima podulje iskustvo dojenja i onda hop nema mlijeka. Ja sam željela da je neka mama nahrani ali nije bilo dobrovoljki. Radije mlijeko neke zdrave žene nego ad. Ipak je na kraju dobila ad. I sigurno je došlo do promjene ph želuca, a male bebice i onako imaju nezreo probavni sustav. Za razliku od starije seke, mlađa je imala kolike. Možda je tih 5 ml razlog, ne mogu znati. Nije otrov, naravno da ne, mnogi su odgojeni na ad. Ali imamo dostupne informacije i zar ih zanemariti da bi nam savjest bila mirna?
    Osobno, mirna mi je savjest jer sam u danom trenutku učinila najbolje. Da se opet nađem u situaciji, išla bi od žene do žene i pitala da mi podoji dijete. I odmah bih tražila da me stave izdajalicu da se stimulira laktacija, nakon sati od poroda.
    Ne znam koje je ad u pitanju, ali uskoro ću ići roditi pa ću pitati i zapisati, informacije radi.

  5. #55
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne ja to nisam govorila u tom kvazi-vegetarijaskom tonu jer istom ne pripadam nego mi je interesantna cinjenica da je covjek jedina vrsa koja i nakon dojenacke dobi jede mlijeko. Rijec je o namrnici koju je priroda predodredila za mladuncad.

    Ja jedem sve i nemam te neke filozofske filmove u glavi, al sam rodila vec drugog alergicara na tudja mlijeka pa mi je ta tema interesantna. Inace, dojila bih dok god mi to dijete zeli cak i da nije alergicno. Cinjenica je da je to medju djecom najzasatupljenija alergija pa valjda tome ima neki razlog
    Ma nisam ni ja tako mislila, nisam uopce ciljala na vegeterijanstvo..slučajno je tako zazvučalo..
    Nego pričam bas o tome kaj si spomenula.. "Riječ je o namirnici koju je priroda predodredila...za nešto"
    Pa nije ni jaje priroda predodredila da ga mi pojedemo, nego da iz njega nastane pile.. Uopce ne pričam o veganstvu, nego hocu reci da mi ljudi puno toga radimo što nas razlikuje od drugih vrsta..i da su usporedbe malo površne

  6. #56
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i nakon tih 5ml je dojila i ph se "popravio".

    moja je iskljucivo dojena pa je imala kolike. i to gadne. i prdeze od kojih je urlikala.

    mjm, pricamo o 5ml i dehidriranom novorodjencetu. imas dostupne informacije i savjest ti zbog tih 5ml treba biti mirna.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 18.02.2013. at 13:43

  7. #57
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    išla sam gledat u otpusno pismo, to ad se zove HA-Nahrung (njem.) i od različitih proizvođača ima prefiks Pre-Hxxx, Pre-Axxxxxx
    piše upozorenje da alkohol, cigarete i neki lijekovi utječu na mlijeko, da imam opciju adaptiranog ali tog HA, da se najmanje 6 mj. preporuča isključivo dojiti, da je čaj nepotreban, da ukoliko se dohranjuje dijete uz dojenje s ad-om da je dnevna količina oko 1/6 težine djeteta dovoljna raspoređeno na 6 obroka ( dijete od 3300 gr, 1/6 prema tome 550 gr dnevno u 6 obroka)

  8. #58
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam željela da je neka mama nahrani ali nije bilo dobrovoljki.
    ovo mi je bas zao cuti... :/
    da me netko trazi, ja bi rado pristala, ako nista izdojila bi ...ali da...to sam samo ja, koja se cudi ...

  9. #59
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    I ja bih pristala. Direkt ili izdajalica - kako mama djeteta zatrazi. Pogotovo za bolesno dijete!

  10. #60
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    I ja isto.. Ja sam imala jaaakooo puno mlijeka u rodilištu i nažalost sam ga bacala u lavabo..dnevno barem 500 ml..a 6 dana sam bila..pa računajte..
    Kad sam pitala sestre zakaj to ne mogu dati nekom djetetu ( pa i mom po noći, ako treba, jer nema rooming ina), rekle su mi da to nije praksa i da ne može..nisam imala energije za raspravu, sad mi je žao

  11. #61
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    a prije je bilo normalno da zena ako ne doji ima dojilju ...

  12. #62
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    I ja isto.. Ja sam imala jaaakooo puno mlijeka u rodilištu i nažalost sam ga bacala u lavabo..dnevno barem 500 ml..a 6 dana sam bila..pa računajte..
    Kad sam pitala sestre zakaj to ne mogu dati nekom djetetu ( pa i mom po noći, ako treba, jer nema rooming ina), rekle su mi da to nije praksa i da ne može..nisam imala energije za raspravu, sad mi je žao
    sve isto.
    ja sam imala, nisam nista postigla, osim da je samnom 2h duze nego ostalim...

  13. #63
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    I ja isto.. Ja sam imala jaaakooo puno mlijeka u rodilištu i nažalost sam ga bacala u lavabo..dnevno barem 500 ml..a 6 dana sam bila..pa računajte..
    Kad sam pitala sestre zakaj to ne mogu dati nekom djetetu ( pa i mom po noći, ako treba, jer nema rooming ina), rekle su mi da to nije praksa i da ne može..nisam imala energije za raspravu, sad mi je žao
    bila je svojedobno tema o tome,potaknuta onom pricom iz novina o majci koja je prodavala svoje mlijeko...
    majke koje bi npr. donirale mijeko za banku moraju biti podvrgnute raznim testovima,da se iskljuce bolesti itd....

  14. #64
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni nisu dali da dam vlastitom djetetu koje mi nisu dali. i svi u petrovoj tada.

  15. #65
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Zna li netko smije li se djetetu od godinu i pol davati kokosovo mlijeko?

    Zanima me s kojim mlijekom je najbolje nastaviti nakon dojenja. Biljnim, ne životinjskim. Meni se jako smanjila količina mlijeka, pretpostavljam zbog trenutne stresne obiteljske situacije jer inače nisam s tim nikad imala problem.

    Izi odbija sisu zadnja dva dana potpuno, imam još nešto izdojenog, ali i to će nestati. T. i L. piju rižino, njemu sam jutros probala dati da vidim kako reagira, neće, ne sviđa mu se. Kokosovo mu se sviđa, pa me samo zanima jel smije? Ne mogu naći nigdje da se spominje u nekoj temi ikakvo osim rižinog i zobenog.

  16. #66
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Biljno mlijeko nije mlijeko.
    Ako redovito konzumira jogurt i sir ne treba piti mlijeko .

  17. #67
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Znam sirius da nije mlijeko, ali u trgovini piše kokosovo mlijeko, rižino mlijeko, bademovo mlijeko itd., pa i ja tako kažem.

  18. #68
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam sirius da nije mlijeko, ali u trgovini piše kokosovo mlijeko, rižino mlijeko, bademovo mlijeko itd., pa i ja tako kažem.
    Najmanje je vazno kako se zove, ne pisem zbig toga.

    Nije ni sastavom kao mlijeko pa se ne koristi u zamjeni za mlijeko u prehrani djece. Sto se tice ostalog , ako moze riza, kokos ili zob moze i napitak od toga.
    Ali nije po sastavu zamjena za majcino mlijeko ili mlijeko opcenito.

  19. #69
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nista im od toga ne treba kao nadomjestak za mlijeko (majcino ili AD). Ako inace konzumirate kravlje mlijeko, mogu bez problema i oni. Ako ga ne pijete, ne moraju ni oni, sve i da nikad nisu probali sir, jogurt ili bilo koje mlijecne proizvode (kalcija ima i u drugoj hrani).

    Ako zelis te napitke, svi su ok, sve dok nema u njima tona secera i gume. Rizino je recimo zadnji izbor zbog potencijalnog arsena.

  20. #70
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma što se tiče šećera i sličnog, ja stvarno jako pazim na sastav. Kravlje mlijeko ne konzumira nitko od nas, ni adaptirano im nisam davala nikad ni obično. S ovim biljnim im radim samo neku hranu tipa griz i slično pa zbog toga pitam jel može kokosovo, nisam nigdje našla nikakvu konkretnu informaciju. Hvala!

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Možeš griz na kokosovom, kad su bili mali ja sam im često radila griz na vodi.

    Nekad tako znam i danas, još ubacim poslije malo meda i šumskog voća ili nekog drugog njamaaa

  22. #72
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma što se tiče šećera i sličnog, ja stvarno jako pazim na sastav. Kravlje mlijeko ne konzumira nitko od nas, ni adaptirano im nisam davala nikad ni obično. S ovim biljnim im radim samo neku hranu tipa griz i slično pa zbog toga pitam jel može kokosovo, nisam nigdje našla nikakvu konkretnu informaciju. Hvala!
    Ja radim griz (ne za sebe, ali klincima je super) sa zobenim "mlijekom". Kupujem u dm-u bezglutensko zobeno, baš dm-ova marka (ne zato što je bez glutena, već zato što je stvarno odlično, dosta je gusto, ali ne previše, znam da su neka druga zobena kao vodica). A i zobena je kaša s tim mlijekom prefina.
    A kokosovo isto može, ako im je fino, super.

  23. #73
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja zobeno ne volim baš, najdraže je meni bademovo. Muž kokosovo, a djeca eto isto kako tko.

    To iz dm-a sam probala baš jer je bez glutena, ne jedemo ni to (iako bi svako trebalo biti, ali ovisi gdje raste), ali ne sviđa mi se okus. Ma mislim da je do toga što ja jednostavno ne volim zobeno mlijeko.

  24. #74
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Najbolje zobeno mi je Oatley. Ostala mi imaju okus na hranu za šarane. Ne pitaj kako znam

    Kravlje mlijeko stavljam u pire, rozatu i slicna jela, bolognese jer zamjenska mlijeka nisu ukusna u tim kombinacijama.
    Godisnje potrosimo cca 2 l kravljeg mlijeka.
    Tjedno ode litra Oatleya. Cure jedu weetabix ili kuham zobene pahuljice koje onda nemaju konzistenciju ljepila za tapete.
    Posljednje uređivanje od Munkica : 05.09.2022. at 20:55

  25. #75
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zobeno ne volim baš, najdraže je meni bademovo. Muž kokosovo, a djeca eto isto kako tko.

    To iz dm-a sam probala baš jer je bez glutena, ne jedemo ni to (iako bi svako trebalo biti, ali ovisi gdje raste), ali ne sviđa mi se okus. Ma mislim da je do toga što ja jednostavno ne volim zobeno mlijeko.
    Bademovo nije ni meni loše. A zobeno mnogi ne vole, istina, meni je odlično.
    Ali da budem iskrena, nije da ta "mlijeka" nešto ludo trošim(o), kad god mogu, upotrebljavam samo vodu. Dovoljna je i za zobenu kašu jer se u nju poslije može svašta ubaciti.

  26. #76
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolje zobeno mi je Oatley. Ostala mi imaju okus na hranu za šarane. Ne pitaj kako znam
    Hrana za šarane.

  27. #77
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Joj, ode poruka.
    Baš si me nasmijala, tako i meni neka hrana ima miris kao onaj šrot za kokoši.

  28. #78
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja volim bademovo, bez dodanog secera, a s dodanom vanilijom. To obozavam u kavi, pogotovo. S kokosovim, bez secera, sam pravila kolace dok je kcer bila alergicna na PKM.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •