Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: za školarce

  1. #1

    Početno za školarce

    http://www.ipetitions.com/campaigns/praznici

    znam da je ovaj forum namjenjen roditeljima mlađe djece, ali mislim da bi vas neke i ova peticija mogla zanimati!
    što mislite o njoj?
    pozdrav.:
    http://www.ipetitions.com/campaigns/praznici

  2. #2
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ja imam dvoje skolske djece.
    moram se ispricati, ali nisam peticiju potpisala
    jer nisam sigurna sto je dobro a sto nije.

    npr. jako mi se svidja da su vraceni zimski praznici u ono razoblje kako su prije bili (kad sam ja isla u skolu) - ne odmah nakon bozica, nego nesto kasnije (mislim tri tjedna iza nove god) zato sto je ovo dosad prvo polugodiste bilo prekratko, djeca koja se npr. na pocetku nisu snasla, nisu se stigla srediti, popuniti rupe i ispraviti dovoljno ocjena, a vec bi stigao kraj polugodista i zakljucivala se ocjena.
    sad su otprilike praznici na sredini nastavne godine.

    a za 9. mjesec - stvarno mi se cini da 2 tjedna vise praznika ne znace toliko puno kao dva tjedna vise skole, u kojima se moze rastegnuti to gradivo i uciti polakse. dodatno, problem je onoj djeci koja nemaju bake ili nekog drugog da ih cuva, pogotovo manjoj djeci, a roditelji moraju raditi naravno pocetkom tog 9. mjeseca, i kakvi su to onda praznici? sami doma ili pred zgradom s drustvom punih 9 sati? ipak je bolje da su u skoli, ali da se stvarno onda program rastegne i olaksa.

    ali dopustam da me uvjerite u suprotno probajte.

  3. #3

    Početno

    polugodište možda i je prekratko, ali zimski praznici nisu samo premješteni tri tjedna iz nove godine, nego su podjeljeni u dva djela (1 + 2 tjedna), tako dqa će djeca ići u školu, onda malo neće tjedan dana pa onda opet hoće nekoliko dana i onda opet neće 2 tjedna. mislim da je to glupo i da zimski praznici trebaju biti u komadu jer če većini djece takav promjenjiv ritam biti naporan.

    za 9.mjesec: ta 2 tjedna su oko 20% dječjih ljetnih praznika, a mislim da se mnogi koji su zaposleni ne bi složili sa oduzimanjem 20% njihova godišnjeg odmora. osim toga za one koji nemaju gdje: škole su po novom naputku ministarstva, kao što smo mogli ovih dana čitati u novinama otvorene i praznicima do 22 sata - što uključuje i sportsku dvoranu, školsku knjižnicu i učionice s računalima

    i još nešto, renata: ni ja nisam potpuno siguran što je dobro a što nije, ali ipak...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •