Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: kako smo zatrudnili s retrogradnom ejakulacijom :)) !!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    2

    Početno kako smo zatrudnili s retrogradnom ejakulacijom :)) !!!

    Od samog početka znali smo da ćemo imati problema sa začećem. Naime, MM ima retrogradnu ejakulaciju, kao posljedicu dugogodišnjeg dijabetesa, pa smo još kao cura i dečko počeli istraživati mogućnosti.
    Kao prvo, nakon analize MM plivača ( iz urina), doktor na Vuk Vrhovcu rekao nam je da nikada nećemo imati djece i da razmislimo o posvajanju. Nakon oporavka od tog šoka, krenuli smo po drugo mišljenje, na Sv. Duh. Bez puno razmišljanja, ekipa sa sv. duha odmah nas je primila u postupak. Tada smo još bili zaručeni i prije nego što smo se snašli, bila sam na stimulaciji hormonima. Netom prije punkcije, MM su izvršili TESA postupak ( biopsiju testisa) te našli odlične plivače, i po kvaliteti i po količini, a od čega su dio koristili za oplodnju, a dio smrznuli. Dobili smo 3 lijepe blastociste, no beta- 0. Nismo baš puno tugovali, to nam je bio prvi postupak, čekala nas je organizacija svatova...
    Nakon 2 godine, odlučili smo ponovno pokušati. Dok sam čekala na lijekove, iz mjeseca u mjesec išli smo u prirodni postupak-jednom nezrela stanica, par puta zakasnili.. sve u svemu nijedan transfer, i tako punih 6 mjeseci.
    Konačno u ožujku 2012. ponovno stimulacija. Kao i prvi put, opet sam dobro reagirala , te su mi punktirali 12 oocita. Sa odmrznutom MM-ovom spermom dobili smo 5 zametaka, od kojih se jedan prestao razvijati, 3 su bila 4-stanična i jedan 6-stanični. Odlučili smo se na transfer 6- i 4-staničnog, a dva su nam smrznuli ( imali smo pravo na zamrzavanje, po tadašnjem Milanovićevom zakonu, kao iznimka, za tešku mušku neplodnost). No beta opet nula. Koliko smo suza isplakali, teško je reći...
    Tješilo me jedino što imamo još dva smrzlića, pa rekoh, treća sreća... No, beta opet 0. Tada sam već mislila da ću odustati. Bilo mi je previše razočaranja, sve prijateljice oko mene trudne ili već sa djecom...počela sam se povlačiti i izbjegavati kontakte s njima. Ja, koja voli sve isplanirati do kraja i imati kontrolu u svemu što se događa, sada sam bila potpuno bespomoćna... nisam znala kako dalje... No, ipak stavili su me na listu za lijekove ( a koje dok pišem ovo još nisam dočekala !!).
    U toj svojoj osami počela sam malo istraživati po internetu i otkrila da sastojak liijekova-pseudoefedrin, u većini slučajeva pomaže muškima sa retro.ejakulacijom. MM i ja smo se ponadali i krenuli dalje u istraživanje te saznali da se vani koriste tablete Sudafed, ali njih nema u Hrvatskoj. Dalje smo otkrili da u Hrvatskoj pseudoefedrin sadrže tablete Clarinase koje se koriste za alergije. Opskrbili smo se Clarinasama i bacili se na posao u vrijeme ovulacije. Međutim, s obzirom da MM ima potpunu retro.ejakulaciju, Clarinase nam nisu baš djelovale ( nekima djeluju).
    Kako imamo prijatelje u Londonu, zamolili smo ih da nam pošalju Sudafed. I opet, MM i ja-na posao. Nije bilo baš romantično, ali što se može...
    Prvi mjesec isprobavanja Sudafeda, rezultat- M kasni... dva, tri, četiri dana... Nadala sam se, a opet nisam previše, bilo me strah razočarenja...
    Odlučila sam napraviti test. 1.11.2012.god.- dok je MM još spavao, odgađala sam odlazak na WC, no kad je već bila sila, rekoh idem-ma sto posto nisam trudna, pa da već i to riješimo...
    Nisam ni završila sa testom do kraja, a ono 2 crtice.. Ma ne, nije moguće, priviđa mi se... Nakon toliko negativnih testova, uvijek sam razmišljala kako ću se osjećati kad vidim pozitivan... Bila sam izvan sebe, još se i danas naježim kad se sjetim tog dana i tog osjećaja... Otrčala sam MM-u u krevet, tresući se od sreće, plačući, ali ovaj put sa drugačijim izrazom lica...odmah je znao... ).. tu je naša beba...
    Sada smo na pola puta do rođenja našeg sinčića i presretni smo... I danas stalno spominjemo koliko smo sretni i kako njega ne bi bilo u maminom trbuhu da nismo sami istraživali, da smo se oslonili samo na doktore... ( moram napomenuti da smo pitali urologa za Sudafed, ali nam je rekao da to ne bi ništa pomoglo...ipak ni oni ne znaju sve... ljudsko tijelo još uvijek je jedna velika zagonetka)...
    E pa mi imamo dokaz da pomaže.. i tu je,u trbuhu, miče se, malo naše čudo... da smo slušali doktora, on ne bi bio ovdje...
    Nakon dva stimulirana postupka, tri transfera i svih suza i razočaranja što smo ih prošli, uspjeli smo začeti dijete, na prirodan, starinski način ...., a rekli su nam da razmišljamo o posvajanju!!!

    Ova naša priča je za sve one koji, kao i mi, imaju problem sa začećem zbog retrogradne ejakulacije... Proguglajte malo "Sudafed i retrogradna ejakulacija" i vidjet ćete koliko je ovo djelotvorno...
    Pokušajte i nadam se da ćete i vi doživjeti svoje malo Čudo... )

  2. #2
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Čitam tvoju priču i sva sam u nada, moj muž ima sito retrogradnu ejakulaciju zbog posljedica tumora i operacija, blizance imamo iz potpomognute jer smo zamrznuli sjeme prije kemoterapija ali ja ne mogu više psihički to prolazit. Baš bi probala te tablete a kako da ih uspijem nabavit

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Split
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj sbonetic prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam tvoju priču i sva sam u nada, moj muž ima sito retrogradnu ejakulaciju zbog posljedica tumora i operacija, blizance imamo iz potpomognute jer smo zamrznuli sjeme prije kemoterapija ali ja ne mogu više psihički to prolazit. Baš bi probala te tablete a kako da ih uspijem nabavit
    Slucajno iz potpuno drugih izvora znam da se te tablete moglo kupiti u Poljskoj u bilo kojoj ljekarno

  4. #4
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Stvarno, šta bez recepta? Mama mi je trenutno u Poljskoj do sredine sedmog mjeseca

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Split
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj sbonetic prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno, šta bez recepta? Mama mi je trenutno u Poljskoj do sredine sedmog mjeseca
    Znaci bilo ga je u svakoj apoteci, bez problema se mogao kupiti nisu pravili problem kao kod nas s receptima.

  6. #6
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    A možeš stavit neki link da vidim kako izgleda jer sam gledala po netu pa ima svakakvih da krivo ne kupim

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Split
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj sbonetic prvotno napisa Vidi poruku
    A možeš stavit neki link da vidim kako izgleda jer sam gledala po netu pa ima svakakvih da krivo ne kupim
    Ne mogu se sjetit ambalaze, samo se sjecam da su se prodavale ppd tim imenom....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj sbonetic prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam tvoju priču i sva sam u nada, moj muž ima sito retrogradnu ejakulaciju zbog posljedica tumora i operacija, blizance imamo iz potpomognute jer smo zamrznuli sjeme prije kemoterapija ali ja ne mogu više psihički to prolazit. Baš bi probala te tablete a kako da ih uspijem nabavit
    pozz
    čitam o vašoj situaciji i zanima me da li ste nabavili sudafed tbl i ima li efekta...?
    mm ima retrogradnu ejakulaciju i to nakon operacije debelog crijeva, sada je zdravstveno u redu, ali evo 4 godine nema promjene i sad smo odlučili krenuti u mpo vode...
    danas će nam iz njemačke nabaviti profertil tablete da si poboljšsa pokretljivost i količinu, a sad tu čitam i neznam kako doći do sudafed tableta i kako ih treba piti...koliko na dan?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    4

    Početno retrogradna ejakulacija

    [QUOTE=maliandeo32;2949775]pozz
    čitam o vašoj situaciji i zanima me da li ste nabavili sudafed tbl i ima li efekta...?
    mm ima retrogradnu ejakulaciju i to nakon operacije debelog crijeva, sada je zdravstveno u redu, ali evo 4 godine nema promjene i sad smo odlučili krenuti u mpo vode...
    danas će nam iz njemačke nabaviti profertil tablete da si poboljšsa pokretljivost i količinu, a sad tu čitam i neznam kako doći do sudafed tableta i kako ih treba piti...koliko na dan?[/QUOTE

    pozdrav svima...
    kopamo po internetu i shvatili da se nekako može i retrogradna ejakulacija popraviti pa barem i na kratko. Kod mene je uzrok karcinom testisa i operacija limfnih čvorova u trbušnoj šupljini. Ima li netko iskustava u svemu tome ,,,,postoji li neki specijalista?? ako djeluje na ljude koji imaju dijabetes ,može li se to primjeniti kod nas sa operativnim zahvatom. što god imate napišite.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    4

    Početno

    https://www.sudafed.com/know/sudafed-dosage-information
    evo link........dali je koji od tih??

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Tat-Tom prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.sudafed.com/know/sudafed-dosage-information
    evo link........dali je koji od tih??
    Jeste nabavili sudafed tablete,koje?
    I dali to funkcionira??

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Nismo....za sada smo još u istraživanju i skupljanju informacija o alternativi i svemu kaj bi pomoglo za RE

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Dugo me nije bilo
    Moram priznati da sam u posljednje vrijeme i zaboravila da sam podijelila našu priču o našem malom čudu koje će uskoro 7 godina

    ovdje je link za sudafed koji smo mi koristili

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Draga,,ruby2013'' da li mozes jos jednom da ostavis link ili sliku sudafeda koji ste vi koristili?
    Imamo isti problem kao i vi pa bismo jis pokusali sa sudafedom?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Da li bi mogla nekako da stupim u kontakt sa tobom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •