Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Podaci o hospitalizaciji

  1. #1
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno Podaci o hospitalizaciji

    Kako bi osmislili daljnje aktivnosti kojima bismo povećali prava hospitalizirane djece, posebice pravo na neodvajanje od roditelja, potrebne su nam neke novije informacije. Molimo vas, ukoliko vam je dijete bilo hospitalizirano od početka 2012. godine naovamo, da odgovorite na slijedeća pitanja:

    1. Koliko je bilo staro vaše dijete u doba hospitalizacije?
    2. U kojoj bolnici (gradu) i na kojem odjelu je dijete bilo hospitalizirano?
    3. Koliko ste vremena smjeli provesti s djetetom (od-do), jedan ili oboje roditelja?
    4. Jeste li smjeli prisustvovati medicinskim zahvatima koji su provođeni nad djetetom u vrijeme vašeg boravka u bolnici? Kod kojih ste mogli biti uz dijete a kod kojih ne?
    5.Ako ste koristili apartman, kolika je bila njegova cijena?
    6. Jeste li mogli otvoriti bolovanje za njegu djeteta za vrijeme njegova boravka u bolnici?
    7. Primjedbe i prijedlozi...

    Hvala

  2. #2
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Nije moja, al je moja nećakinja.
    Šibenska bolnica, dječji odjel, curica 2.godine, hospitalizirana radi rota virusa, smještena u apartman s majkom, apartman opremljen kupaonicom i dva kreveta, za mamu i dijete, posjete između 12-13 i 17-18h za rodbinu i prijatelje, cijena apartmana ako se ne varam između 100-200kn po danu, znam da nije neki podatak, al nisam sigurna, nekih većih medicinskih zahtjeva nije imala, sve se obavljalo u sobi, sestre bi došle promijeniti infuziju,dati lijek za snižavanje temperature i mama je bila prisutna. Njena mama ne radi, pa nije imala potrebe za otvaranje bolovanja.
    Lijepo, čisto i uredno, nisu mi se nešto žalili.
    Etogac, nadam se da sam pomogla

  3. #3
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    1. Koliko je bilo staro vaše dijete u doba hospitalizacije?

    5g

    2. U kojoj bolnici (gradu) i na kojem odjelu je dijete bilo hospitalizirano?

    Zagreb, KB Dubrava, odjel za mikrofacijalnu kirurgiju.

    3. Koliko ste vremena smjeli provesti s djetetom (od-do), jedan ili oboje roditelja?

    Mogla sam prespavati, dobila krevet u njegovoj sobi. Drugi roditelj je mogao biti preko dana.

    4. Jeste li smjeli prisustvovati medicinskim zahvatima koji su provođeni nad djetetom u vrijeme vašeg boravka u bolnici? Kod kojih ste mogli biti uz dijete a kod kojih ne?

    Prisustvovala sam na MR, EKG, vađenju krvi, pripremi za operaciju.

    5.Ako ste koristili apartman, kolika je bila njegova cijena?

    Smještaj u bolničkoj sobi sam platila 300 kn po danu (nije apartman nego sa ostalim pacijentima), u cijenu su uključeni obroci.

    6. Jeste li mogli otvoriti bolovanje za njegu djeteta za vrijeme njegova boravka u bolnici?

    Nisam zaposlena.

    7. Primjedbe i prijedlozi...

    Bila sam vrlo zadovoljna tretmanom i osobljem bolnice. Iz Klaičeve imam sasvim oprečna iskustva i tamo treba mijenjati sve, od odnosa prema pacjentima i roditeljima, do vremena posjeta, nemogučnosti ostanka sa djetetom...


    Podržavam u potpunosti inicijativu i želim vam svu sreću!

  4. #4
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Evo nas u Klaicevoj, beba 2 mjeseca stara, ja dojilja
    preko vikenda sam s njim od 6-23, tj dok ne zaspe, preko tjedna mi daju tek od 10.
    Izdajam se ua obroke, a da dijete cica mogla bih ga doci odojiti u 6 i 9 i cekati u cekaoni do 10 da budem stalno s njim. Po noci ga hrane rezimom kako se navede, svaka 3 sata.
    Na pretrage idem s njim, ako ih ne obave dok mene nema.
    apartmana naravno nema.
    Uglavnom, jako tuzno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    1

    Početno

    1. Dijete hospitalizirano 2012 godine u veljači sa 6 godina
    2. Rebro, Zagreb, nefrologija
    3. Preko dana, od 09 do 21 sat navečer mogli smo biti jedno ili oboje, uglavnom smo bili oboje, mi smo ju kupali, hranili jer je svaku njihovu pomoć odbijala
    4. Medicinskih zahvata, osim infuzije i ultrazvuka nije bilo
    5. Bolovanja nije bilo jer sam bila na porodiljnom

    Cjelokupnim boravkom smo bili zadovoljni, mjesta nije bilo za noćenje a i doma smo tada imali malu bebu, kada više nije bilo potrebe za infuzijom otpuštena je i danima smo navečer na odjel dolazili po terapiju, maximalno su nam izašli u susret. Godinama prije toga boravili smo u Klaičevoj i imam samo najgora iskustva i slažem se da generalno sve treba mjenjati

  6. #6
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Hospitalizirani krajem 6. mj 2012, Klaiceva bolnica, beba nepuna 2 mjeseca. Odmah dobili apartman, nismo nista platili. Bila sam sa njime na prijamnom pregledu i dok sam otisla kuci po stvari za bolnicu oni su obavili sve potrebne pretrage. Dok su mu vadili krv i stavljli kanilu zamolili su me da pricekam vani. Sve ostalo vrijeme do otpustanja sam provela sa njim.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pratim.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    1. Dijete je bilo hospitalizirano u studenom 2012, dob 9. g.
    2. Klaićeva bolnica, Zagreb, urologija
    3. Posjete strogo od 10,00-18,00 sati, jedan roditelj (niti slučajno oba, osim ako se naleti na ljubaznu sestru), apartman navodno postoji jedan, ali je nemoguće doć do njega, cijena po riječima doktora 100 eura po danu
    4. Na dan zahvata može se biti s djetetom od prijema do 18,00 sati, ispratit ga i dočekat sa zahvata (za drugo ne znam, nisu radili druge pretrage)
    5. Za bolovanje ne znam jer sam na produženom porodiljnom za drugo dijete

    Primjedbe: Mislim da bi svima bilo puno lakše da se može biti s djetetom duže, pa čak i dok ne zaspi (i sa ovima većima, jer je i njima hospitalizacija i operacija šok, pogotovo ako je hitna situacija kak je bilo kod nas). Na istom odjelu smo bili i na planiranom zahvatu prije 4 g. i ništa se apsolutno nije promijenilo.

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Evo mi trenutno u zaraznoj prvi put u zivotu u bolnici otkakoimam njih dvoje.
    Sve pohvale osoblju i smjestaju.
    Dijete 1,5 god zarazna zajedno u apartmanu sami 300 kn po danu 3 fina obroka zajedno sam sa sinom kad se bilo kakve pretrage rade sestre i dr. Iznimno njezni prema djeci.
    a Bo prema zakonu nemam pravo jer kao dijete ima bilnicku skrb al mi je pedijatar savjetovao da kazem da jis dojim a prestala sam prije 3 mj jer onda dr to stavi u nalaz pa po tone mu pedijarar puse Bo.
    Inace druge opcije su otvorit bo na drugo zdravo dijete koje nije u bolnici ilu na sebe kakav uzas od zakona da ga moramo mimoilazit!

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sorry pisala sam s tableta valjda je razumljivo

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Na temelju dojenja mi pise pedijatar BO al moj je stariji pa je dobivao hranu za sva 3 obroka.mislimda samo preostaje otvorit bo na drugo dijete ako ga imate ili na sebe, treceg nema.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    da ali onda to drugo dijete ne smije bit u vrtiću u to vrijeme.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Imate pravo na bolovanje za hospitalizirano dijete mlađe od 5 godina!!

  14. #14
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    1. 5 godina
    2. Koprivnica, otorinolaringologija (operacija krajnika)
    3. Odjel ima strogo pravilo zabrane posjeta na dan operacije. Dovedete dijete u jutro na odjel i sljedeći dan iza 9 dođete po njega. Pacijenti na odjelu ne smiju imati mobitel. Dakle, na dan operacije zabrana bilokakvog kontakta kako za odrasle, tako i za djecu.
    4.-
    5.-
    6. Dobila sam bez problema bolovanje za vrijeme dok je dijete hospitalizirano.


    Već pisala na forumu o ovom našem slučaju hospitalizacije i kako smo se teškom mukom uspjeli izboriti za 15 minuta posjete.
    Imam malu primjedbu na nedostupnost povjerenstva za zaštitu prava pacijenata KC-KŽ županije. Nemaju internet stranicu, niti igdje objavljenu adresu ili bilo kakav kontakt telefon.
    Predlažem da se negdje objavi popis svih povjerenstava sa kontaktima.


    Hvala dragi ljudi koji se aktivno borite za prava djece!

  15. #15
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    1. Koliko je bilo staro vaše dijete u doba hospitalizacije?

    9.5 mjeseci, operacija dermoidne ciste.

    2. U kojoj bolnici (gradu) i na kojem odjelu je dijete bilo hospitalizirano?

    Klaićeva, Zagreb, kirurgija B (neurokirurgija)

    3. Koliko ste vremena smjeli provesti s djetetom (od-do), jedan ili oboje roditelja?

    Bila sam s njom od prijema rano ujutro, dok je nisu odnijeli u salu oko 8 h (nisam bila za vrijeme predpripreme). Iz sale je odmah došla u sobu i bila sam s njom dok se budila iz anestezije; nakon toga smo bile skupa cijelo vrijeme do otpusta. Smještaj je bio u sobi za mame i dojenčad (tri malena kinderbeta i tri fotelje na razvlačenje).

    4. Jeste li smjeli prisustvovati medicinskim zahvatima koji su provođeni nad djetetom u vrijeme vašeg boravka u bolnici? Kod kojih ste mogli biti uz dijete a kod kojih ne?

    Dva dana prije operacije smo došli na pretrage i uzeli su je da joj izvade krv i zalijepe vrećicu za urin prije nego što sam se snašla. S obzirom da je krv trebalo ponovo uzeti, drugi put sam ušla s njom u ambulantu; nisu me otjerali van. Kasnije sam bila s njom na previjanjima i vađenju konaca.

    5.Ako ste koristili apartman, kolika je bila njegova cijena?

    Soba za mame i dojenčad - 250 kn/dan (smještaj i tri obroka). Besplatno je ako je beba mlađa od 6 mjeseci.

    6. Jeste li mogli otvoriti bolovanje za njegu djeteta za vrijeme njegova boravka u bolnici?

    Na porodiljnom sam, pa nije bilo potrebe.

    7. Primjedbe i prijedlozi...

    Usklađivanje prakse unutar pojedine bolnice (naravno na bolje); omogućavanje ovakvog smještaja i za mame koje ne doje (dan prije nas je bila mama 10-mjesečne djevojčice koja je morala moliti i plakati i tražiti uputnicu kao da je dijete dojeno da bi je pustili u sobu s djetetom - a bilo je mjesta)

  16. #16
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Bubica, šaljem odgovor na pp!

  17. #17
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Moze.

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Podizem.

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sirius mislim da nisi u pravu jer nitko od mojih frendica nije imao pravo na to.gdje to pise?
    Jelena-o moje drugo dihete sasvim slucajno nije u vrticu al kakve to ima veze ako se ionako lazira?

  20. #20
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Pravilnik o pravima, uvjetima i načinu ostvarivanja prava iz obveznog zdravstvenog osiguranja("Narodne novine" broj 67/09., 116/09., 4/10., 13/10., 88/10., 131/10., 1/11., 87/11., 137/11., 39/12. i 69/12.)

    članak 45.
    pogledaj si stavak 4. i 8.


    Članak 45.

    (1) Pravo na cjelodnevni smještaj uz dijete, koje se nalazi na bolničkom liječenju u smislu članaka 41., 43., i 44. ovog Pravilnika, ovisno o odgovarajućim smještajnim kapacitetima ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi ostvaruje osigurana osoba:

    –majka djeteta pod uvjetom da je jedina prehrana djeteta majčino mlijeko, odnosno da postoji potreba dojenja djeteta, koje utvrđuje izabrani doktor djeteta, odnosno doktor ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi
    – jedan od roditelja djeteta s teškoćama u razvoju koje o tome u skladu s posebnim propisima posjeduje odgovarajuće rješenje nadležnog tijela, odnosno nalaz i mišljenje nadležnog tijela vještačenja, a na prijedlog odjelnog doktora ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi.

    (2) Pravo iz stavka 1. ovog članka ostvaruje se na osnovi uputnice za bolničko liječenje djeteta na kojoj izabrani doktor djeteta, odnosno doktor ugovorne bolničke zdravstvene ustanove naznačuje potrebu cjelodnevnog smještaja majke uz dijete radi potrebe dojenja.

    (3) Na uputnicu iz stavka 2. ovog članka pod rubrikom »Molim, traži se ___« izabrani doktor obvezno upisuje tekst: »cjelodnevni smještaj majke uz dijete zbog dojenja« ili »cjelodnevni smještaj roditelja djeteta s teškoćama u razvoju«.

    (4) Osigurana osoba
    – jedan od roditelja djeteta mlađeg od 5 godina života, te jedan od roditelja djeteta s teškoćama u razvoju iz stavka 1. ovog članka, a na prijedlog odjelnog doktora ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi ima pravo na dnevni smještaj uz dijete, koje se nalazi na bolničkom liječenju u ugovornoj zdravstvenoj ustanovi za liječenje djece oboljele od akutnih bolesti, na osnovi uputnice iz stavka 2. ovog članka.

    (5) Roditelj djeteta s teškoćama u razvoju ostvaruje pravo na smještaj uz dijete iz stavka 1. ovog članka i dnevni smještaj iz stavka 4. ovog članka bez obzira na dob djeteta.

    (6) Osigurana osoba
    – jedan od roditelja djeteta mlađeg od 18 godina, oboljelog od maligne bolesti, koje se nalazi na bolničkom liječenju u ugovornoj bolničkoj ustanovi (klinički bolnički centar, klinička bolnica, klinika) koja liječi djecu oboljelu od malignih bolesti ima pravo, ovisno o smještajnim kapacitetima ugovorne bolničke ustanove, na smještaj uz dijete za vrijeme njegovog bolničkog liječenja, a na osnovi iste uputnice kojom je dijete upućeno na bolničko liječenje.

    (7) U slučaju da ugovorna bolnička zdravstvena ustanova iz stavka 6. ovog članka nema smještajnih kapaciteta roditelj djeteta ostvaruje pravo na naknadu troškova smještaja do maksimalnog iznosa po danu u visini dnevnice utvrđene Odlukom o visini dnevnice za službeno putovanje i visini naknade za korisnike koji se financiraju iz sredstava državnog proračuna (Narodne novine“ broj 55/04., 61/04. i 12/05.).

    (8) Osigurana osoba koja ostvaruje pravo na smještaj uz dijete iz stavka 1., 4. i 6. ovog članka nije obvezna sudjelovati u troškovima zdravstvene zaštite, a osiguranik koji u skladu s odredbama Zakona može ostvariti pravo na naknadu plaće, za vrijeme tog smještaja ima pravo na naknadu plaće na ime bolovanja zbog njege djeteta.

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Podizem.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Imate pravo na bolovanje za hospitalizirano dijete mlađe od 5 godina!!
    Prije 4 godine, pedijatar mi nije htio dati bolovanje za hospitalizirano dijete (tada je imao 4 godine).
    Bolovanje mi je za ta dva dana pisala moja doktorica opće prakse, uz komentar: "pa kako biste uopće bili u stanju raditi taj dan, a znate da vam je dijete na operaciji".

  23. #23
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    cure, ajmo ovaj topik ostaviti samo za popisivanje podataka koje smo vas molili, molimo i druge da se ukljuce ne bi li dobili sto siru sliku prava hospitalizirane djece...

    o bolovanju i slicnom postoji vec nekoliko topika.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    68

    Početno

    1. 4g 10mj
    2.Sl.Brod, pedijatrija
    3. uz dijete se može biti od jutarnje vizite (oko 10-10.30), dok navečer ne zaspi. isključivo jedan roditelj.
    4. prisustvovala sam svim zahvatima: rendgen, vađenja krvi, mikcija, uzv
    5. prednost u dobivanju apartmana imaju dojilje, pa ga je nemoguće dobiti za veće dijete. ne znam koliko se plaća
    6. do bolovanja došla teškom mukom, printala sa stranice hzzo, tražila odgovor savjetnika hzzo-a

  25. #25
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    podižem

  26. #26
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    cure, ajmo ovaj topik ostaviti samo za popisivanje podataka koje smo vas molili, molimo i druge da se ukljuce ne bi li dobili sto siru sliku prava hospitalizirane djece...

    o bolovanju i slicnom postoji vec nekoliko topika.
    Stavite ova pitanja na fejs. Više ljudi će se javiti.

  27. #27
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Tina84 prvotno napisa Vidi poruku
    Stavite ova pitanja na fejs. Više ljudi će se javiti.
    Hoćemo.

  28. #28
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    1. 9 godina
    2. Zagreb, Rebro, orl
    3. od cca 7-cca 22.30 mogli smo i oboje
    4. ono što se radilo na odjelu vađenje krvi, skidanje flastera i stavljanje novog, infuzija, orl pregledi gledala iz hodnika, nisam ulazila u njihovu sobu da im ne smetam. kad je otišla s odjela, bila prisutna na scintigrafiji i MR, dnevna bolnica, vađenje krvi, stavljanje braunile sve ista bolnica
    5. nisam koristila apartman ali su mi dva puta i jednom mojoj mami ponudili da ostanemo spavat s njom u sobi. nismo ostale ni ja ni ona. cijeli dan je netko bio s njom, ionako je zaspala skoro dok sam još bila tamo i već kad je ujutro prošla vizita bila je moja mama iako je mogla biti i za vrijeme vizite.
    6. nisam koristila bolovanje
    7. primjedbi nema-samo pohvale, svaka soba ima tv, svi predivni od sestara do doktora, stalno na raspolaganju, odjel prekrasan živahno obojan, svaka soba jedna tema iz crtića ili bajke, sobe svjetle, nove s klimom za svaku sobu, mogla sam se zavuči (i jesam) k njoj u krevet, igraonica ima tv, komp s internetom, kazić s cd-om.....inače odjel prijatelj djece

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako bi osmislili daljnje aktivnosti kojima bismo povećali prava hospitalizirane djece, posebice pravo na neodvajanje od roditelja, potrebne su nam neke novije informacije. Molimo vas, ukoliko vam je dijete bilo hospitalizirano od početka 2012. godine naovamo, da odgovorite na slijedeća pitanja:

    1. Koliko je bilo staro vaše dijete u doba hospitalizacije?
    2. U kojoj bolnici (gradu) i na kojem odjelu je dijete bilo hospitalizirano?
    3. Koliko ste vremena smjeli provesti s djetetom (od-do), jedan ili oboje roditelja?
    4. Jeste li smjeli prisustvovati medicinskim zahvatima koji su provođeni nad djetetom u vrijeme vašeg boravka u bolnici? Kod kojih ste mogli biti uz dijete a kod kojih ne?
    5.Ako ste koristili apartman, kolika je bila njegova cijena?
    6. Jeste li mogli otvoriti bolovanje za njegu djeteta za vrijeme njegova boravka u bolnici?
    7. Primjedbe i prijedlozi...

    Hvala
    1. 5 dana.
    2. Zagreb, Rebro. Intenzivna.
    3. Sat - dva ujutro, tri sata popodne.
    4. Nisam smjela.
    5. Receno mi je da nema apartmana. Mogla sam platiti hotel u sklopu bolnice. Kako sam iz zg, nisam.
    6. Koristila sam porodiljni.

    sent via phone

  30. #30
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    podižem malo

  31. #31
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako bi osmislili daljnje aktivnosti kojima bismo povećali prava hospitalizirane djece, posebice pravo na neodvajanje od roditelja, potrebne su nam neke novije informacije. Molimo vas, ukoliko vam je dijete bilo hospitalizirano od početka 2012. godine naovamo, da odgovorite na slijedeća pitanja:

    1. Koliko je bilo staro vaše dijete u doba hospitalizacije?
    2. U kojoj bolnici (gradu) i na kojem odjelu je dijete bilo hospitalizirano?
    3. Koliko ste vremena smjeli provesti s djetetom (od-do), jedan ili oboje roditelja?
    4. Jeste li smjeli prisustvovati medicinskim zahvatima koji su provođeni nad djetetom u vrijeme vašeg boravka u bolnici? Kod kojih ste mogli biti uz dijete a kod kojih ne?
    5.Ako ste koristili apartman, kolika je bila njegova cijena?
    6. Jeste li mogli otvoriti bolovanje za njegu djeteta za vrijeme njegova boravka u bolnici?
    7. Primjedbe i prijedlozi...

    Hvala
    1. 12 godina
    2. Pula - kirurgija
    3. 0-24 h
    4. Ne, nismo niti pitali
    5. Nismo
    6. Ne, samo go ili bolovanje za sebe
    Posljednje uređivanje od piplica : 18.03.2013. at 19:12

  32. #32
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    1. 3 mjeseca
    2. Šalata, djecja ortopedija
    3. Bila sam besplatno hospitalizirana s djetetom
    4. Operacija pod lokalnom anestez. - bila sam prisutna
    5. -
    6. Na porodiljnom sam bila

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako bi osmislili daljnje aktivnosti kojima bismo povećali prava hospitalizirane djece, posebice pravo na neodvajanje od roditelja, potrebne su nam neke novije informacije. Molimo vas, ukoliko vam je dijete bilo hospitalizirano od početka 2012. godine naovamo, da odgovorite na slijedeća pitanja:

    1. Koliko je bilo staro vaše dijete u doba hospitalizacije?
    2. U kojoj bolnici (gradu) i na kojem odjelu je dijete bilo hospitalizirano?
    3. Koliko ste vremena smjeli provesti s djetetom (od-do), jedan ili oboje roditelja?
    4. Jeste li smjeli prisustvovati medicinskim zahvatima koji su provođeni nad djetetom u vrijeme vašeg boravka u bolnici? Kod kojih ste mogli biti uz dijete a kod kojih ne?
    5.Ako ste koristili apartman, kolika je bila njegova cijena?
    6. Jeste li mogli otvoriti bolovanje za njegu djeteta za vrijeme njegova boravka u bolnici?
    7. Primjedbe i prijedlozi...

    Hvala
    1.1god i 9mj.; 2. Vinogradska, Zagreb; 3. Od 10-21h- samo jedan roditelj; 4. Ne; 5. Nismo, mislim da je bio 700kn; 6. Da- uzeli mi 50kn po danu bolovanja; 7. Primjedbe? Dijete je bez roditelja od 9 navečer do 10 ujutro i urliče..

  34. #34
    R_anama avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    30

    Početno

    1. 8 mj (srpanj 2012)

    2. Varaždin, pedijatrija

    3. bila sam s njim u bolnici kao majka dojilja (uputnica od mojeg dr. opće prakse), suprug je mogao biti cijeli dan

    4. inzistirala sam da budem s njim, iako su mi savjetovali da ne prisustvujem uvođenju kanile i vađenju krvi

    5. bila sam s njim u sobi i bilo je besplatno (apartman je oko 150-200 kn ali je bio u blizini rota virusa)

    6. bila sam na porodiljnom, pa mi bolovanje nije trebalo

    7. naučiti ekipu u bolnici da djeca ne jedu samo mrkvu, bananu i čokolino na kravljem trajnom mlijeku (čokolino je na jelovniku za djecu od 3+ mjeseca )

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    1

    Početno

    1. 3.g.
    2. Opća bolnica Dubrovnik, zarazni odjel
    3. Ja sam bila stalno s djetetom, dobila sam svoj krevet i 3 obroka dnevno. Tata bi mu došao nakon posla i stajao do spavanja.
    4. Nikako se nismo odvajali i prilikom svakog pregleda ili vađenja krvi on bi sjedio meni u krilu. Kad smo išli na UVZ oba smo roditelja bili s njim u prostoriji, jedan da napravi kul atmosferu i zabavi dijete, a drugi da može smisleno pratiti što doktorica kaže.
    5. Nismo koristili, i mislim da ga na ovom odjelu i nema, ali imali smo veliku sobu s banjom u kojoj smo bili sami
    6. Radim privatno, tako da i dok sam s djetetom u bolnici i dalje moram sama sebi uplaćivati plaću ili bolovanje (što mi je otprilike isto) uz sva moguća davanja državi. To da meni netko plaća bolovanje...barem jednom godišnje, baš bi me razveselilo
    7. Ja nemam nikakvih primjedbi, svi su bili korektni, pristupačni i ljubazni. Svidjelo mi se i što nisu puno o bolesti pričali pred djetetom, razmišljali su i o njegovom osjećajima a ne samo o fizičkom zdravlju. Možda su na zaraznom ekstra dragi prema djeci jer su im oni rjeđi pacijenti. Ne znam kako bi nam bilo na pedijatriji gdje su svi navikli da su im pacijenti djeca, ali i tamo bi mogla biti s njim 0-24, (kao i u rodilištu) i sve drugo mi je izrazito okrutno.
    Ali mi zato imamo druge probleme, za svako iti malo ozbiljnije stanje moramo putovati u Split ili Zg

  36. #36
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Bravo za Dubrovnik, cesto cujemo pohvale za tu bolnicu!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    199

    Početno

    1. Sin je imao godinu i 9 mjeseci.
    2. Vinogradska, Zagreb, pedijatrija.
    3. Od 9 ujutro do 9 navečer (debilno, ako se mene pita)
    4. Mislim da se smjelo prisutstvovati, ali sestre uglavnom nisu bile sretne zbog toga, mogao si jedino ako si bio uporan.
    5.Tada nismo, ali godinu ranije smo koristili apartman u Klaićevoj (sto eura po danu), a u Vinogradskoj 600kn po danu (8.mj.2010)
    6. NJET!!!! To mi je užasno!!!
    7. Primjedbe - uh!

    1. Dijete je bilo hospitalizirano potpuno BEZ VEZE!!! Zbog visoke temperature koja se nije mogla spustiti prvim kupanjem. Nakon toga je okupan i temperatura je pala (uz ibuprofen) - svejedno su ga hospitalizirali, kljukali antibiotikom i pustili nakon tjedan dana. Hemokultura je pokazala da u krvi ništa nije imao, a nama su rekli da ga drže zbog bakterijemije. Uz to su mog muža napali da mu je dao preveliku dozu lupoceta (15mg po kg) iako su nam rekli da mu tako damo u ISTOJ TOJ bolnici DVA TJEDNA ranije. Ali, to nije prvi put da nam se tako nešto dogodilo u toj bolnici, kad nam se upalio pupak, predstojnica klinike mu ga je čistila hidrogenom, da bi nam se sutradan neka doktorica zgražala na to i rekla da nam ne vjeruje jer se, eto, u toj bolnici NIKADA nije koristio hidrogen već samo Octenisept.

    2. Hrana!!!! Djetetu od skoro 2 godine i 15kg donosile su kašice za bebače ispod godinu dana! Mali je konstantno bio gladan. Obroci su im 3 puta dnevno?!? MUž je u jednom trenutku rekao da daju djetetu hrenovku na što su se sestre zgrozile kao da je rekao da ga otruju! Mislim, mi zbilja pazimo na prehranu i ne jedemo takve stvari, ali, ako moram birati između toga da je gladan i da jede frutolino ili hrenovku, e bome - hrenovka!

    3. Najviše nas je, doduše, zasmetao odnos doktora i sestara koji ti ne bi dali informaciju o djetetu pa da ju čupaš užarenim klještima iz njih.

    To nam je iskustvo bilo UŽASNO, pogotovo jer sam ja bila na patologiji trudnoće u isto vrijeme i nisam ga smjela ni vidjeti, ali sve skupa je bilo bljak. Iskustvo u Klaićevoj prije dvije godine je bilo super pozitivno - bila na godišnjem, platila apartman, klopa super, apartman k'o s 5 zvjezdica, mogao nam je doći tko je htio, doktori susretljivi i ljubazni.

  38. #38
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako bi osmislili daljnje aktivnosti kojima bismo povećali prava hospitalizirane djece, posebice pravo na neodvajanje od roditelja, potrebne su nam neke novije informacije. Molimo vas, ukoliko vam je dijete bilo hospitalizirano od početka 2012. godine naovamo, da odgovorite na slijedeća pitanja:

    1. Koliko je bilo staro vaše dijete u doba hospitalizacije?
    2. U kojoj bolnici (gradu) i na kojem odjelu je dijete bilo hospitalizirano?
    3. Koliko ste vremena smjeli provesti s djetetom (od-do), jedan ili oboje roditelja?
    4. Jeste li smjeli prisustvovati medicinskim zahvatima koji su provođeni nad djetetom u vrijeme vašeg boravka u bolnici? Kod kojih ste mogli biti uz dijete a kod kojih ne?
    5.Ako ste koristili apartman, kolika je bila njegova cijena?
    6. Jeste li mogli otvoriti bolovanje za njegu djeteta za vrijeme njegova boravka u bolnici?
    7. Primjedbe i prijedlozi...

    Hvala
    1. Curica 3i pol godina
    2.Vinogradska bolnica , na odjelu ORL
    3.Vrijeme posjete su od pola 17 do pola 18, oba roditelja
    4.ne.
    5.Ne, apartman je nažalos bio zauzet.
    6.Koristila godišnji
    7.Nemam primjedaba.....ali moram pohvaliti sestre su super!

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Sonci, tamo ste mogli biti uz dijete samo 1 sat dnevno , ako sam dobro shvatila?

  40. #40
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Da, samo u vrijeme kad su bili posjeti.......
    Vadila je mandule ...tražila sam da uz nju budem do trenutka dok bude išla u salu ...ali nisam mogla jer su mi rekle da neki red postoji kako za ostale roditelje tako i za mene.
    Posjetili smo je znači od pola 17 do pola 18 i ni minutu više.
    Apartmani su svi bili zauzeti.

  41. #41
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    1. Djevojčica 11mj., također hospitalizirana i prije 2 mj. (9 mj.)
    2. Pedijatrija OB Dubrovnik
    3. S njom sam boravila 24 sata, a tata je mogao doći preko dana i ostati koliko želi
    4. Prisustovala sam svim postupcima koji su provođeni (eeg, ultrazvuk, davanje antibiotika intravenozno, vađenje krvi).
    Nije obavljala nikakav zahvat.
    5. Bila sam smještena s njom u sobi, besplatno.
    6. Nezaposlena sam.
    7. Imam samo riječi hvale. Svi su ljubazni, pristupačni. Sve je uredno, čisto. Djeca imaju igraonicu, igralište u vrtu.
    Svi se trude da se osjećaju ugodno.
    Konkretno nemam ni jednu primjedbu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •