Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: samoočitanje struje ?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno samoočitanje struje ?

    Kako se to radi ?
    Moram li sklopiti nekakav ugovor ?
    Rađe bi plaćala svaki mjesec točnu potrošnju ,nego da mi kao sada dođe nadoplata 1500 kn.
    Tu sam negdje pročitala da se može prijaviti preko neta , pa ako netko zna , molim link.

  2. #2
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    a inače je obračun svakih 6 mjeseci ili?

  3. #3
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    https://mojracun.hep.hr/ods/default.aspx tu se registriraš,al mislim da ti može biti jedino godišnji ili polugodišnji obračun,pa nek ti ratu struje povečaju,meni je 185kn rata mj,a razlike imam 65kn i to mi je ok...e da za tu registraciju ti treba broj brojila neznam dal piše na računu,al ga imaš u onim papirima kad ti razlika dolazi

  4. #4
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    prvo moraš sklopiti ugovor o samoočitanju a to možeš samo na šalteru.
    nakon toga prijaviš se na navedeni link i na kraju svakog mjeseca dostaviš očitanje (za cca tjedan dana nakon očitanja ti dođe uplatnica)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Hvala na odgovorima , mislila sam da ne treba potpisivati nikakav ugovor...

  6. #6
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    nije ti lakše samo povecati ili samnjiti ratu ovisno o potrošnji? tako ja radim s plinom, ako potrošimo više platim mjesec/dva više, a ako potrošimo manje ne platim jednu ratu npr. ili platim manje.

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Koliko se plaća taj mjesečni obračun po samoočitanju? Znam da su mi prije godinu-dvije rekli da je 18 kuna svaki izvanredni obračun. A redovni su 2 puta godišnje. Zna li netko točno? I meni je razlika u ratama i potrošnji. Rate su stavili oko 1000 kuna (zimske), a barem 200 manje potrošim.

    edit: ako platim manje, dođe opomena.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 28.02.2013. at 21:11

  8. #8
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    ako potpises ugovor i dostavljas mjesecno stanje brojila naplacuje se 10 kn plus pdv (svaki mjesec). Imas pravo jednom godisnje na vanredno ocitovanje brojila na tvoj zahtjev besplatno. Ja cu sada svaki put kada mi dođe obracun uloziti zalbu pa cu vidjeti koliko ce smanjiti ratu. Potrosimo cca 300kn a dosle su mi rate 800-900kn

  9. #9
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ne znam jel ima razlike diljem lijepe naše, ali ja svaki put po obračunu smanjim iznos rate na 100 kn i dalje plaćam po očitanju bez ikakve naknade.

    Obračunati možete sami ili na njihovoj stranici.

  10. #10
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    i ja napravim obracun na njihovoj stranici ali razlike u iznosu su velike pa mi šalju opomenu. I onda moram na šalter dostaviti stanje brojila jer je preko neta samo provjera potrošnje.
    Zato se potpisuje taj ugovor o samoocitovanju.

  11. #11
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Pa smanji ratu kad ti stignu uplatnice, onda ti neće biti razlike.

  12. #12
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    kada prijavim stanje na njihovim stranicama ne smanjuje mi se rata niti je to stanje ucitano zato se moram zaliti na obracun. Vec sam kopala kako da to izbjegnem i to mi je jedini nacin.

  13. #13
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    kako ti smanjis ratu?

  14. #14
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    i nama pošalju lude cifre na uplatnici, mada su ovaj put dosta blizu realnima.
    ja plaćam preko interneta račune i jednostavno upišem cifru, neki prosjek plus 20ak kn ako sam fulala. nikad mi nisu poslali opomenu, a najčešće je moj iznos dosta manji od njihovog.
    ovaj put sam čak pretplatila, inače fulam u stotinjak kn.

  15. #15
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Nama sad na zimu počele dolaziti ogromne cifre za struju i ja si 11. mjesec sama očitala i uplatila koliko sam izračunala pa je došla opomena.
    Na šalteru su mi rekli da se te mjesečne rate moraju platiti kakve god da jesu, inače stižu opomene. A samoočitanje košta (znači svaki mjesec oni si naplate to što si netko sam očita struju), pa mi je ženapredložila da mi smanji obavezne rate za sljedećih 5 mjeseci na neki iznos za koji sam ja sigurna da ćemo potrošiti i to platim oko 15. u mjesecu, a onda si na kraju mjeseca sama očitam i ako smo potrošili više, krajem mjeseca nadoplatim. Tako ću se, ako, zaštiti od naplate duga odjednom kad dođe njihovo očitanje, a neću dobivati opomene.
    Za sad tako ide ok.

  16. #16
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Lasta, moraš osobno doći na šalter hepa i smanjiti ratu.

  17. #17
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    meni nikada nije i nece biti jasno kako oni mogu slati opomenu za racun koji su oni procjenili da ce biti?i iskopcati te ako neplatis te njihove nebuloze bezobzira jesi li potrosio ista struje?i jos ti naplacivati dodatno ako sam ocitavas struju, a mislim da se ionako svaki mjesec placa naknada od nekih 18 kn za njihove usluge(neznam koje tocno jer obracun rade dva put godisnje a i uplatnicemsad salju sve odjednom)


    jel to samo meni nije jasno ili nas ima jos?

  18. #18
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Lasta, moraš osobno doći na šalter hepa i smanjiti ratu.
    ja sam inace prirodna plavusa

    hvala

  19. #19
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Elektra Zagreb. Promijenili su nam brojilo prije 2-3 tjedna. Redovito plaćamo, preko neta provjeravamo stanje i dugovanje, tamo kaže da je za razdoblje rujan-veljača dugovanje 131kn. Danas došla uplatnica s iznosom duga za to razdoblje (k'o crkveni raskol) 1054 kn .
    Na obračunskoj plahti vrlo sitnim slovima na dnu piše da smo, prije nego što platimo ovaj račun, u preplati 923kn.

    Kakav im je to idiotski sustav? Znači, evidentiraju da si plaćao i da ti je dug 131kn (1054-131=923), ali ti pošalju obračunsku uplatnicu na 1054 .

  20. #20
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Elektra Zagreb. Promijenili su nam brojilo prije 2-3 tjedna. Redovito plaćamo, preko neta provjeravamo stanje i dugovanje, tamo kaže da je za razdoblje rujan-veljača dugovanje 131kn. Danas došla uplatnica s iznosom duga za to razdoblje (k'o crkveni raskol) 1054 kn .
    Na obračunskoj plahti vrlo sitnim slovima na dnu piše da smo, prije nego što platimo ovaj račun, u preplati 923kn.

    Kakav im je to idiotski sustav? Znači, evidentiraju da si plaćao i da ti je dug 131kn (1054-131=923), ali ti pošalju obračunsku uplatnicu na 1054 .
    ja odkad su promjenili aplikaciju nemogu vise vidjeti uplate,dugovanja...

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ja vidim sve
    Imam hepi
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.03.2019. at 19:01

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Vidimo i mi, ali je ovo novi način pisanja uplatnica, potpuno besmislen. Susrela sam tijekom dana dvije bijesne susjede koje su se uputile u Elektru s buntom uplatnica. Čemu stvarati ovakve zabune?

  23. #23
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    imaju "novi" način poslovanja. kompliciran.
    uglavnom - ja sama očitavam (potpisala sam ugovor), dostavljam stanje putem aplikacije, i nakon toga dobijem račun na točan iznos.

  24. #24
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam kod konkurencije, nisu puno bolji. 4 mjeseca sam se dopisivala da mi vrate preplatu od 2400kn. Jer iako je potrošnja bila nula a novci se gomilali na računu i dalje su mi slali akontacijske uplatnice kojima se samo povećavala moja preplata. Sad sam dobila rješenje o samoocitanju od elektre pa cu dalje svaki mjesec sama ocitavati struju i obračun po utrosenom. Besplatno je.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    a može pitanje, nešto je mjenjano i na plinari, do neki dan si mogao vidjeti točno uplate, sada samo dugovanja gdi je to nestalo?

  26. #26
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ima li netko HEP aplikaciju gdje se upisuje očitanje? Na njihov korisnički telef.nitko se ne javlja a brojevi koje unesem u app ne prolaze..

  27. #27
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko HEP aplikaciju gdje se upisuje očitanje? Na njihov korisnički telef.nitko se ne javlja a brojevi koje unesem u app ne prolaze..
    imam ja. moj normalno radi.
    jel se uspiješ ulogirati?

  28. #28
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ne, ne radim baš taj login niti jedna od ponuđenih opcija. Preko weba sam unijela

  29. #29
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja idem preko HEP Elektra moj račun. ulogiram se i unesem stanje.
    ne znam niti jedan drugi način za unos online.

  30. #30
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Samoočitavamo struju i za 1.mj.očito kroz sustav nije prošla prijava tj.stanje brojila. Zovem HEP besplatne telefone ali ti brojevi više ne vrijede. Jel mi budu priznali ako poslikam stanje brojila i da mi korigiraju uplatnice?

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Baš HEP ili ?hepi

  32. #32
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Pise lijepo HEP. Nista rijesila sam...nije neka sreca ali iduci mj.bude manji racun...nema druge nego platiti

  33. #33
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni se desilo da baš taj mjesec kad nije bilo nikakve potreošnje nisam unijela stanje (kolovoz) i onda su mi oni procijenili na više nego je stvarno bilo.
    Ali nisam se raspravljala, platila sam (iako nisam potrošila) i onda sam 3 mjeseca unosila uvijek isto stanje koje su oni procijenili (a što je bilo više od stvarnog stanja jer nije bilo potrošnje par mjeseci). Onda sam vidjela u aplikaciji da su očito nekog poslali na očitanje jer su napisali stvarno stanje i dalje sam mogla opet normlano prijavljivati stvarnu potrošnju. Razlika se nakon nekog vremena kompenzirala (imala sam par računa s 0kn za platiti)

  34. #34
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja plaćam po obračunu na njihovoj webstranici. Dolaze akontacijski računi, plaćala dosad po njima pa u pretplati. Sad ću prema tom obračunu na web stranici.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •