Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Posvojiti drugo djete starije dobi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno Posvojiti drugo djete starije dobi

    Zanima me; ako mi netko stručan ili netko iz iskustva može napisati kakva je praksa posvajanje djeteta starije životne dobi od već posvojenog djeteta?
    Naša curica ima 3 god. i u potrazi smo za bracom ili sekom, i sad kao i prvi puta dob koju smo stavili za djete je, predškolska.
    No međutim, dobila sam neke informacije da bi prvo djete trebalo biti starije, da djete starije dobi može naštetiti samopouzdanju prvog

  2. #2
    Aradija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    100

    Početno

    ArI Mali,
    srećno

    Ja nisam čula nikakve takve informacije ali ukoliko ih ima i mene zanimaju. Mi planiramo takodje odjeseni najverovatnije da krenemo u usvajanje ponovo. Već imamo dečaka koji sada ima četiri ipo godine i verovatno ćemo staviti ovaj put da želimo samo devojčicu i granicu godina od deset. Ako uopšte budemo mogli da usvojimo verovatno će biti starija devojčica zato što u Srbiji uvek imaju prednost parovi bez dece a većina ljudi želi malo dete. Tako da za ljude koji već imaju decu znam da stavljaju višu granicu godina, neki to uklope da bude ipak manje od dece koje imaju a neki kao mi i ne. Naš sin je dok je bio u hraniteljskoj porodici odrastao inače sa starijim dečakom od sebe pa mi se i zbog toga činilo da neće biti smetnja da i seka kod nas bude starija...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    Hvala Aradija i vama također sretno sa pronalaskom seke

    Ja sam tu info. dobila od osobe koja radi u centru.. Po našoj curki ne mogu baš vidjeti da li bi joj bilo bitno jel mlađe ili starije.. a opet bi voljela malo i istražit, ali baš nemam sreće

  4. #4
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ohoho pa spremamo se po pojačanje?! Bravo! Sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    hvala mila

  6. #6
    Aradija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    100

    Početno

    ArI MalI,
    Ako sam dobro shvatila vama ova tema nije aktuelna. Druga ćerka je mladja, zar ne? Čestitam i ovde.

    Hvala što se nas tiče. Da li se u Hrvatskoj mora ponovo prolaziti proces dobijanja podobnosti za drugo dete? Kod nas u Srbiji to izgleda niko više ne zna Vrše neke revizije, biće puno više dece za usvajanje, nas su zvali da damo izjavu da li želimo drugo dete, ali su nam u našem centru rekli da je to sve, ne prolazimo novi postupak, dok su u drugim centrima drugim usvojiteljima rekli da za drugo dete moraju ponovo da procenjuju sada porodicu sa detetom. Uglavnom na samu temu nisam više čitala ništa sem što naše dete stalno misli da će seka biti beba i da ćemo je roditi. Iako mu ja objašnjavam da će ona biti veća, da je usvajamo a ne radjamo, da sada živi negde kod hranitelja kao što je on živeo... Ali pitam se nekad hoće li biti problem ako bude starija ili on to samo priča po inerciji jer vidi da drugi njegovi drugari imaju tako mladju braću ili što ga kad kaže da je jedinac pitaju hoće li mu mama roditi batu ili seku (oni koji ne znaju za usvojenje).

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    Aradija
    hvala
    u Hrvatskoj ne treba ponovo prolaziti obradu, ali mi jesmo jel smo preselili pa smo mijenjali i centar, a i treba u slučaju da je molba zastarila (1 god vrijedi), a i to ovisi od centra do centra..

    a ja sam se onda dosta raspitala oko posvajanja starijeg djeteta i zapravo nitko (bar ja nisam pronašla) u Hrvatskoj nije se bavio tim pitanjem, ali po mišljenju dva psihologa koja su skoro bila identična, da svakako bi bilo dobro da je djete mlađe, jel to utjeće na razvoj karaktera, znaći, vrlo je bitno da se prati taj slijed jel vremenom starije dijete se nameće samo po sebi i zauzima mjesto prvog djeteta ..

    e sad, ima tu slučajeva, npr kod Ivanas koja je posvojila starije djete i nije se stvorila apsolutno nikakva pomutnja, nego dapaće kod nje sve odlično funkcionira

    bilo kako bilo želim vam svu sreću svijeta da pronađete seku

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •