Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Bicikli, ah, bicikli

  1. #1
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno Bicikli, ah, bicikli

    u masi topika o biciklima evo i mene s pitanjima:

    1. Sami ima 3 godine. Da li kupiti bicikl s torpedom (jel to nožna kočnica?) ili s ručnom kočnicom? Kupili bi mu, pardon ne mi, nego beba bicikl na dva kotača plus pomoćni-jel trebam o nečemu posebno voditi računa?


    2. MM kupuje bicikl-treba mu za Jarun i malo po gradu, znači ne za tour d france, niti za sljeme. Koji odabrati? I eventualno bi vozio i samija ponekad na sjedalici iza leđa? Kakve vi bicikle imate ili preporučujete?


    hvala

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja bih ti rado pomogla - ali zadnji puta kad sam bila na biciklu - fino sam u zavoju sišla s njega, pregurala ga kroz zavoj, i nastavila voziti po ravnom .

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    muški bicikl - marke Kona

    moš` s amortizerima, i bez njih




    Dječji - nemam pojma - i ja gledam i tražim ...

    (off: dobra ti ideja da će beba kupiti Samiju bicikl; ja se još uvijek premišljam što će donijeti naša beba svojoj seki - mislila sam Hlapića, ali ih ponestalo ...)

  4. #4
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mamita, baš sam o tome pisala na drugom topicu. Mi imamo bicikl s pomočnim kotačima i onom štangom za guranje. Mogu se skinuti i štanga i pomoćni kotači. I volan i sic se reguliraju (visina). Kupili ga u TL za 250 ili 300 kn, ne sjećam se točno. Bicikl je mickey maus. Nema nožnu kočnicu (kod nas takav nebi ni prošao jer sven vozi "polukružno" - čitaj pola kruga napred pa opet pola natrag, znači stalno ga pokreće desnom nogom) već 2 ručne. Te ručne je odmah skužio. Mi smo prezadovoljni.

  5. #5
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    znači može i ručna kočnica?

    brunda daj link na taj stari topik nemerem nać

  6. #6
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    našla sam link za ovaj 1-3


    al jednom daaavno smo pričali još o tome na nekom trećem topiku, uf...

  7. #7
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Mamita, koliko je Sami visok? Postoje mjere bicikala za određenu visinu djeteta. Nemojte mu kupiti premali da ne bi bilo u pola sezone: nema više!

    Naš Filip je visok 102 i bicikl sa 16-colnim kotačima mu je taman dovoljno nizak (čak i malo prenizak) na najnižem položaju.

    Inače, kupili smo ga u TL za 399 Kn.

    I preporučam ti nožnu (torpedo) kočnicu jer je ipak sigurnija (pitanje može li Sami dovoljno brzo i dovoljno jako stisnuti ručnu kad treba naglo stati), a i naučit će pravilno, s obje noge voziti bicikl (Filipu je trebalo stotinjak metara da skuži, a nakon toga je trebalo trčati za njim ).

  8. #8
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    takodjer preporuka za noznu.
    puno im je lakse za kociti.

  9. #9
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    znači može i ručna kočnica?

    brunda daj link na taj stari topik nemerem nać
    Nemoj rucnu kocnicu za 3-godisnjaka, to im je jako prekomplicirano i ubrzo ces platiti novim cipelama svakih deset dana 8)

  10. #10
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    mislim da im je preopasna ručna - kod naglog kočenja se radi salto naprijed preko bicikla (ne želim vas plašiti)
    bolje nožna

  11. #11
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    dobro znači nožna.

    a glede visine ne znam...

    Naš Filip je visok 102 i bicikl sa 16-colnim kotačima mu je taman dovoljno nizak (čak i malo prenizak) na najnižem položaju.
    jel bitno da mu nogice mogu dohvatiti tlo kad želi sići ili nema veze ako se praćaka kao riba-bojim se da ne ljosne?

  12. #12
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Visina bicikla (za sve, ne samo za klince) određuje se tak da osoba sjedne na bicikl, stavi noge na pedale i u najdonjem položaju stopalo treba biti u potpuno vodoravno položaju a noga ispružena u koljenu (tada se obično može i prstima do poda).

    Dakle, ne možete mu sami kupovati bicikl, mora ići s vama. Eventualno možete isprobati kod nekog u susjedstvu.

  13. #13
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Visina bicikla (za sve, ne samo za klince) određuje se tak da osoba sjedne na bicikl, stavi noge na pedale i u najdonjem položaju stopalo treba biti u potpuno vodoravno položaju a noga ispružena u koljenu (tada se obično može i prstima do poda).

    Dakle, ne možete mu sami kupovati bicikl, mora ići s vama. Eventualno možete isprobati kod nekog u susjedstvu.
    Ja sam dafinitivno i odlucno protiv nozne kocnice - tesko je odmjereno regulirati kocenje pa se onda klinci zanasaju i padaju (cesto to rade namjerno iz fore, ali nekad i ne). Ne padnu na nos, ali opet padnu

    Poslije kad ce preci na normalne bicikle (bicikli za odrasle sa torpedom vise ne postoje kod nas, eventualno se mogu kupiti u Nizozemskoj i slicnim ravnicarskim zemljama, dakle neminovno ce morati preci na takav) dozivjet ce sokove i padat ce cesto(znam iz nekoliko primjera, recimo i MZ ).

    Kocenje rucnim kocnicama se da nauciti lakse nego noznim (jedian stvar koju treba nauciti je ne samo stisnuti prednju, nego obje istovremeno).

    Vedran ima bicikl sa rucnim kocnicama vec 2 i pol godine i sve je OK, lijepo se naucio kociti.

    Usput, kao mali sam vozio oba bicikla i u puno ljepsoj uspomeni mi je ostao bicikl bez nozne, a nakon toga sam odvozio stotine tisuca kilometara biciklom po Zagrebu, Hrvatskoj i sire po Evropi.

  14. #14
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Visina bicikla (za sve, ne samo za klince) određuje se tak da osoba sjedne na bicikl, stavi noge na pedale i u najdonjem položaju stopalo treba biti u potpuno vodoravno položaju a noga ispružena u koljenu (tada se obično može i prstima do poda).

    Dakle, ne možete mu sami kupovati bicikl, mora ići s vama. Eventualno možete isprobati kod nekog u susjedstvu.
    Ja sam dafinitivno i odlucno protiv nozne kocnice - tesko je odmjereno regulirati kocenje pa se onda klinci zanasaju i padaju (cesto to rade namjerno iz fore, ali nekad i ne). Ne padnu na nos, ali opet padnu

    Poslije kad ce preci na normalne bicikle (bicikli za odrasle sa torpedom vise ne postoje kod nas, eventualno se mogu kupiti u Nizozemskoj i slicnim ravnicarskim zemljama, dakle neminovno ce morati preci na takav) dozivjet ce sokove i padat ce cesto(znam iz nekoliko primjera, recimo i MZ ).

    Kocenje rucnim kocnicama se da nauciti lakse nego noznim (jedian stvar koju treba nauciti je ne samo stisnuti prednju, nego obje istovremeno).

    Vedran ima bicikl sa rucnim kocnicama vec 2 i pol godine i sve je OK, lijepo se naucio kociti.

    Usput, kao mali sam vozio oba bicikla i u puno ljepsoj uspomeni mi je ostao bicikl bez nozne, a nakon toga sam odvozio stotine tisuca kilometara biciklom po Zagrebu, Hrvatskoj i sire po Evropi.
    Za visinu je Juroslav vec rekao sve - uzmite klinca u ducan.

  15. #15
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Da li kupiti bicikl s torpedom (jel to nožna kočnica?)
    Obavezno!

  16. #16
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja nešto ne kužim. Kako klinac od 3 godine može tako brzo voziti (pogotovo sa pomoćnim kotačima) da kod kočenja odleti :?
    Pa Sven se vozi 2 km/h i moram ga stalno požurivati, pa kad zakoči (što mu oupće rijetko i treba pošto na toj brzini trenje odradi posao za 2 sekunde ) nema teorije da igdje odleti. Ili možda u roku od par mjeseci počne tako juriti, ili je moje dijete puž puževski, ili su vaši speedi gonzalesi, ili šta?!

    Btw, Sven je visok 96/97 cm i ovaj naš bajs je 12-colni. Sada su sic i volan na najnižem položaju. Rečeno nam je da može do cca 5 godina biti na njemu.

  17. #17
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Ja nešto ne kužim. Kako klinac od 3 godine može tako brzo voziti (pogotovo sa pomoćnim kotačima) da kod kočenja odleti :?
    Pa Sven se vozi 2 km/h i moram ga stalno požurivati, pa kad zakoči (što mu oupće rijetko i treba pošto na toj brzini trenje odradi posao za 2 sekunde ) nema teorije da igdje odleti. Ili možda u roku od par mjeseci počne tako juriti, ili je moje dijete puž puževski, ili su vaši speedi gonzalesi, ili šta?!

    Btw, Sven je visok 96/97 cm i ovaj naš bajs je 12-colni. Sada su sic i volan na najnižem položaju. Rečeno nam je da može do cca 5 godina biti na njemu.
    Jasno, jasno, na pocetku sigurno nece juriti, nije ni Vedran ... ali posljednjih godinu dana ili godinu i pol (dakle, od 4 god.) otkako se srodio s biciklom, juri tako da ga ja mogu slijediti samo punim trkom. Nije zezancija, zaista.
    Ni Vedranu prije uopce nisu trebale kocnice, ali sada mu trebaju i zna ih upotrebljavati ... sto en znaci da nikad ne padne, dapace, ali padne kad namjerno riskira ili se zafrkava (i ne zbog prednjih kocnica ).
    Sad cekamo da se mladi gospodin napokon odluci pa da skinemo pomocne kotace pa da se vozimo k'o normalni ljudi ...

  18. #18
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Vidim da je Vrijeska "Kona-fan"...ima nas više.... :D

    Dječji bicikli - za visinu je sve objasnio Juroslav. Ručne kočnice - opasnost od preljetanja je vrlo velika. Nožne kočnice - opasnost od zanašanja i slabog kontroliranja potiska, koji utječe na jačinu kočenja. Bitno je da nema neku štangu između volana i sica, kako se ne bi lupio u jajčeka kod silaženja. Treba se paziti i da je lanac zaštićen, zbog zaplitanja nogavica. Paziti da nema previše metalnih djelova (branika) na koje se može porezati.

    Muški bicikl - osim Kone :D koja je fantastična dizajnom i opremom (kako koja , ali uglavnom jesu) pitanje je da li na svaki bicikl ide i sjedalica. MM je bicikl fan i ne želim reći koliko smo novaca dali u bicikl (a imamo ih 3)...dođe me sram...
    No, ono što je najbitnije je položaj tijela. Znači mora probati bajk i paziti na slijedeće: ako je samo rekraativna vožnja (znači, kul, polako, s noge na noge, bez skakutanja po rinzolima i trkanja) onda je bitno da mu leđa budu što ravnija, u protivnom kod širokog hvata volana i prevelikog nagiba naprijed, kod duže vožnje, imati će bolove u predjelu lopatica i križa...
    Isto tako bitno je da je bickil lakši (ako ga se treba nositi), da gume budu za asfalt i da imate mjenjač brzina radi olakšavanja voženje. I normalno, jako je bitan sic. Što udobniji i mekši i nežuljajući....

  19. #19
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Ja kupio lani bicikl Rog u ducanu an Vrbanima - bila akcija pa ga dobio po cca 1200 kn (ako se ne varam). Bicikl je sasvim OK, tzv. trekking verzija, nije traktor, a nije ni trkaci vec taman ono sto meni treba: moze se ici po rinzolima, a nije bed ni malo skrenuti sa ceste po soderu ili stazi.
    Nije prva klasa, ali definitivno vrijedi vise nego sto sam platio, a obzirom da natezemo financije tad sam super zadovoljan.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Vidim da je Vrijeska "Kona-fan"...ima nas više.... :D



    MM je bicikl fan i ne želim reći koliko smo novaca dali u bicikl (a imamo ih 3)...dođe me sram...
    i mene sram pogotovo jer mi je "moja Kona" prevelika.
    Tupila sam mu to već u dućanu - ali ne, on kaže to tako mora biti, tako se pravilno vozi ....

    jedva siđem s nje i frka me voziti dijete u sjedalici jer mi je bicikl pretežak i još dijete na njemu - koma ...

    ali za muške - mislim da su stvarno kvalitetni i da mogu dugo izdržati

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    definitivno u ROG-JOMI oni ti imaju dječje bicikle " TREK " i odlični su , malo skuplji ali ja sam prezadovoljna , ima nožnu kočnicu koja je za 3g.djete bolja tj lakša za savladat , možeš kupit 16 cola a ne 14 (veličina guma) jer je prilagođen pa će ga moći dulje vozit , ima jake pomočne i naravno svi ostali djelovi su jako kvalitetni !! osim bicikla trebaš još samo kacigu i puno dobre volje pa možete započet novu avanturu :D

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Što mislite, kad je vrijeme za skidanje pomoćnih kotača?
    Naša mala ima tri godine. Vozi biciklić s pomoćnim kotačima jedno mjesec i pol (od rođendana). Spretna je, brza (dobro, relativno brza), djeluje mi kao da se potpuno slobodno osjeća na biciklu.
    Razmišljam je li vrijeme da skinemo pomoćne kotače. Vožnja uz pomoćne je, jasno, sasvim drukčija od bespomoćne 8) i ne bih htjela da se toliko navikne na pomoćne da joj bude odbojno uopće pokušati voziti na dva kotača. A opet, možda sam preambiciozna?
    Što vi mislite? Kako vaša djeca voze?

  23. #23
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa
    Što mislite, kad je vrijeme za skidanje pomoćnih kotača?
    Naša mala ima tri godine. Vozi biciklić s pomoćnim kotačima jedno mjesec i pol (od rođendana). Spretna je, brza (dobro, relativno brza), djeluje mi kao da se potpuno slobodno osjeća na biciklu.
    Razmišljam je li vrijeme da skinemo pomoćne kotače. Vožnja uz pomoćne je, jasno, sasvim drukčija od bespomoćne 8) i ne bih htjela da se toliko navikne na pomoćne da joj bude odbojno uopće pokušati voziti na dva kotača. A opet, možda sam preambiciozna?
    Što vi mislite? Kako vaša djeca voze?
    Vedran sa 5,5 jos vozi s pomocnima. probali smo lani bez pa mu se nije svidjelo, probali smo i jucer i bilo je tak-tak. Vjerojatno ce provoziti tokom ove godine. NAsi prijatelji su uglavnom provozili bez pomocnih sa 4-5 godina, a ne znam nikoga tko vozi bicikl bez pomocnih i da ima manje od 4 godine.

  24. #24
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Ja nešto ne kužim. Kako klinac od 3 godine može tako brzo voziti (pogotovo sa pomoćnim kotačima) da kod kočenja odleti
    Oho, hoooooo i te kak moze brzo voziti. Kad bi isli u setnju (on na biciklu a ja hodam pored) bilo je trenutaka kad sam ja doslovce trcala sprint! DOSLOVCE! I pritom razmisljala kak se ne sjecam kad sam zadnji put trcala ovom brzinom

    Citiraj tatek prvotno napisa
    a ne znam nikoga tko vozi bicikl bez pomocnih i da ima manje od 4 godine.
    Evo nas. 3 godine i 3 mjeseca. Tricikl vozio s 1.5 god, poceo 12'' bicikl s pomocnim par mjeseci poslije 2 godine, ove godine jedva docekao da mu damo da vozi 16'' s pomocnim. Nakon mjesec dana nas MOLIO da mu skinemo pomocne tockove. Ja rekla MM-u, "ajmo probat, skini na malom 12'' biciklu, ionako ga nece vise voziti, pa nek vjezba". MM skinuo, mi izasli van, lima sjeo na bicikl, ja se spremila na trcanje uz pridrzavanje, ali avaj... lima sjeo i otisao.. A ja ostala :shock: Trebalo mu je jos nekih 10 minuta da provali kak da sam krene i to je to. Ja i MM smo ostali doslovce bez teksta.. a i okolina...

    Evo sad vozi nekih 10 dana, i vise uopce ne vozi po igralistu, sad vozi po travi, rupama, dize se tak da stoji dok vozi i tak. Totalni je freak... I sve me strah sta ce raditi s biciklom za par godina....

  25. #25
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    i oskar je s cca. 3 i pol godine vec vozio bajs bez pomocnjaka

  26. #26
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Molim pomoć! Jel znate vi biciklljupci gdje se mogu kupiti "rezervni dijelovi" za bicikle, npr. unutarnje gume (za dječje)?

  27. #27
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    I Robi je s 3 godine i par mjeseci provozio bez pomocnih.

    Ja bih preporucila da, prije nego skinete pomocne i ucite klince ravnotezu, prodete kroz korake opisane u tesktu Kako nauciti dijete voziti bicikl. Mi smo nazalost posli krivo, prvo s ravnotezom a pravilima usput i sigurna sam da sam zbog toga zaradila barem polovicu sijedih koje imam.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    a gdje kupiti onu nogicu za naslanjanje bicikla?
    gledala sam po onim ducanima u vlaskoj, imaju samo za velike bicikle. a skinuli smo pomocne na filipovom biciklu i sad ga moramo poleci na zemlju kad se ne vozi

  29. #29
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    mm je nedavno nasao negdje za Petrin bicikl, ak se sjetim bum ga pitala gdje pa ti donesem.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Znalci, molim pomoć: Gdje se može kupiti ženski bicikl za curu visoku do 160 cm, ali da izgleda "ko oni iz filma na kojima se obično voze cure po gradu" (citat završen ) tj. kosa prečka, čoper guvernal, košarica naprijed, široki sic, ne preveliki kotači ??? Ubila sam se tražeći, a šefica hoće samo takav. Mountain bike je ne zanima, brzine također što je meni nezamislivo jer ima uzbrdica oko kuće. Help!!!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno Re: Bicikli, ah, bicikli

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    u masi topika o biciklima evo i mene s pitanjima:

    1. Sami ima 3 godine. Da li kupiti bicikl s torpedom (jel to nožna kočnica?) ili s ručnom kočnicom? Kupili bi mu, pardon ne mi, nego beba bicikl na dva kotača plus pomoćni-jel trebam o nečemu posebno voditi računa?


    2. MM kupuje bicikl-treba mu za Jarun i malo po gradu, znači ne za tour d france, niti za sljeme. Koji odabrati? I eventualno bi vozio i samija ponekad na sjedalici iza leđa? Kakve vi bicikle imate ili preporučujete?


    hvala
    http://vodiczabajs.blog.hr/

    prouci ovo jako dobro i tek onda u ducan po bicikl!

  32. #32

    Početno

    Evo, bas jucer kod frenda vidjeh casopis o biciklima - novi na hrvatskom, Biker se zove - malo prolistah, ima i clanak o djecjim biciklima. Cini se fora, savjeti za kupnju bicikla djetetu ovisno o njegovoj dobi. U sljedecem broju ce bit o ucenju voznje, tako bar pise.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •