Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: ???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno ???

    Ovako, jučer mom suprugu u dučan gdi on radi došla neka teta tržit knjige. On nju odmah pita za "Anđeli u mojoj kosi" koju ona nema i tu krene priča- pitala ga je kad kani krenuti raditi na bebi na kaj je on ostal zbunjen i rekel joj da je pred mjesec dana rođena Emili mrtva i da ne planira više djece- to je bilo sve kaj joj je rekel. Ona ga je pitala moj i njegov datum rođenja i po tome mu ispričala našu prošlost, rekla mu je neke detalje da te jeza prođe jer jednostavno to je nekaj kaj nije mogla znat nikak. I rekla mu je da su nam suđene samo 2 žive duše (djeca) i da je Emili morala "otiči" jer ja moram dobit anđela čuvara. I rekla je da imam isusov broj (ako netko zna kaj to znači molim da mi rastumači). Uglavnom budučnost nije htel čuti, ali prošlost mu je sve rekla točno kak je bilo... Ja sam na 100 muka 1.-ako sam morala preživjet gubitak djeteta da bih dobila anđela čuvara- kakve me to "stvari" čekaju u životu
    2.-osječaj krivnje-naravno- umrla je zbog mene po tome
    3.-kog jarca znači to "isusov broj"???
    4.-ste se susretale s time i jel moguče uopče po brojevima od datuma rođenja nekaj tak znat??

    Moj muž nije praznovjeran tak da ovo je stvarno bil šok za njega i nečkal se uopče dal da mi veli ili ne, ali kak smo i on i ja takvi da si jednostavno nemremo prešutet ispričall mi je dio toga, nije htel sve reči, rekel je da se ne sječa, al vidim po njemu da ima još toga..

  2. #2
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    NHF, ali naslov teme "???" ?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Krescencija - znam da je teško, ali molim te, nemoj se bavit tim mislima, neće ti ništa dobrog donijeti

  4. #4
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Ne opterećuj se. Praznovjerna nisam ali sam susretala različite ljude kroz svoj život koji su mi " otkrivali" detalje moje prošlosti i budućnosti. Nakon toga bih dugo bila pod dojmom. Ništa što su mi rekli nije održalo vodu-vrijeme je pregazilo " proročanstva". Eto toliko. Zaboravi gluposti!

  5. #5
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Isusov broj je 888, koliko ja znam, ali nemam pojma šta to znači :confused:

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  6. #6
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Na ovo moram odgovoriti... Naime, prije koje 3 godine u moje selo su došle dvije žene u prošnju. Došle one tako i u moju kuću i počele govoriti ( bez ikakvih datuma rođenja i sl.) Slušala sam i nisam mogla vjerovati kak to te žene znaju sve o meni i mojem mužu ( koji je bio na poslu- nisu ga ni vidjele), ali odslušala sam do kraja da vidim dokle će to ići. Žena je došla do kraja izlaganja, a onda mi rekla: " Vi mi izgledate kao da ne vjerujete u to, gošpođo!". Rekla sam :"Pa i ne baš" ,dala sam joj 1 l ulja, a ona meni, " Pa gledajte kakva je to velika kuća , nemate ništa više?". Rekla sam NE i tada su otišle. ( Dala bih joj nešto i bez tog prorokovanja)
    Nije mi nešto dalo mira i zvala sam po selu rodbinu- gdje su sve bile ( bile su samo u našoj ulici) i onda sam shvatila- jedna koja se sa njima poznaje živi u našem selu i normalno ona im je sve valjda rekla ( a gdje će zapamtiti za cijelo selo) pa su si one probrale gdje bi mogle više zaraditi.( jedan susjed dao im je 1000 kn )

  7. #7
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Krescenija, makni se od takvih misli.
    Kad nam se dogodi tragedija u životu skloni smo pustiti svakakve gluposti u svoju dušu. Problem je ako one tu i ostanu, pa rastu i množe se.
    Na žalost, imala sam priliku vidjeti potpuno razorenu obitelj, i fizički i psihički, radi toga što je jedna strana zaglavila u tom smjeru.
    Vjeruj u sebe, svoju obitelj, Emili će uvijek biti dio vas. Ružno je da netko koristi tragediju da bi ostvario korist
    Pribaj se na sve moguće načine othrvati takvim mislima, a jako dobro znam koliko je to teško kad ti netko podastre 'dokaze'.
    Posljednje uređivanje od trampolina : 01.08.2013. at 16:34

  8. #8
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    obične gluposti. žena je elokventna i pametna i po njegovom izrazu lica je jednostavno pogađala, a postoji i ono da ljudi zaborave tj. stave u drugi plan one izjave koje nisu točne i samo pamte ono što je pogodila. ne zamaraj se s tim glupostima.

  9. #9
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Vjerovatno zna za vasu pricu. + ovo sto je MC rekla. Ti ljudi su do kosti zli. Koriste tudju tragediju da se okoriste.
    Podji na savjetovanje kod psihijatra da se osnazis i da naucis metode odbijanja misli koje te bacaju u depresiju.

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Krescencija - znam da je teško, ali molim te, nemoj se bavit tim mislima, neće ti ništa dobrog donijeti
    X
    Potraži dobrog psiholga da lakše prođeš kroz ovo razdoblje i zapamti: nisi ništa kriva i nisi ništa mogla učiniti.
    Vjerujem da je to tebi na nekoj razumnoj razini jasno, ali u sebi se kriviš, a to mora prestati.

    Dobar psiholog će te lakše voditi kroz period žalovanja.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Kad mi nije jasno kak je te neke stvari mogla znat... Ja jesam dosta praznovjerna, ali me takve stvari inače smetaju-to o budučnosti, proricanja jer znam sebe i ja sam ko malo djete naivna i vjerujem dosta u to, a pogotovo sad kad sam vidla da i moj muž vjeruje koji inače apsolutno to smatra glupostima-te "gatare"... Morala se bum skockat...

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj krescenija prvotno napisa Vidi poruku
    Kad mi nije jasno kak je te neke stvari mogla znat... Ja jesam dosta praznovjerna, ali me takve stvari inače smetaju-to o budučnosti, proricanja jer znam sebe i ja sam ko malo djete naivna i vjerujem dosta u to, a pogotovo sad kad sam vidla da i moj muž vjeruje koji inače apsolutno to smatra glupostima-te "gatare"... Morala se bum skockat...
    Draga, zaboravi na to, nema načina da ti pomogne... Da je ta osoba došla tm-u u nekom drugom trenutku, prije godinu dana recimo, razgovor bi sasvim drugačije izgledao i ne bi nosio nikakva značenja niti bi se itko toga sjetio nakon pola sata. Sad ste oboje u osjetljivom trenutku, pa stvari izgledaju drugačije nego bi inače. Ljudi svašta pričaju - poznati i nepoznati, a tebi i tvojoj obitelji može pomoći jedino vrijeme da naučite živjeti s gubitkom. Pusti sve te bedastoće koje ti stvaraju osjećaj krivnje, okreni tome leđa i gotovo. Nisi ništa kriva i gotovo.

  13. #13
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Koliko znam Isusov broj je 888 .. ako je na to mislila, možda to znači beskonačnost - 8 , kojom ti želi poručiti da nema smrti jer život nema kraja.. Ne sviđa mi se baš objašnjenje da su za tebe samo dvije žive duše, mislim da ako netko to i zna, nema pravo nekome govoriti količinu sa točkom na kraju, tako da ostaneš bez mjesta za ubacit svoj "broj".. Inače, kako vjerujem da je život savršen i apsolutno sve je na svome mjestu točno onako kako treba biti, koliko god neke stvari bile teške i neshvatljive -vjerujem da je tvoj anđeo došao sa jednim velikim razlogom, a sa još većim otišao - da vas voli, da vas čuva, da vam šalje svjetlo, da vas prati i da vas uči. Kako ti možeš biti kriva ako je ona željela biti tvoj anđeo? to je prekrasno! Nemoj se previše opterećivati i razmišljati o ženi, složi si njenu priču onako kako tebi paše, a ne kako je ona ispričala..

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Moja nekadašnja vrlo bliska prijateljica je u jednom osetljivom periodu života otišla kod jednog od čuvenih novosadskih "vidovnjaka". Bila je šokirana kako je taj čovek pogodio sve iz njene prošlosti. Ispričao joj je i gomilu stvari o njenoj budućnosti, između ostaloj o toku njenih trudnoća, broju i polu dece, raznim drugim događajima...Pri tome joj je dao i audio snimak svog "proročanstva".
    Apsolutno NIŠTA od njegovog proročanstva se nije ostvarilo, ni jedna jedina sitnica, ni blizu.
    Ali je ona njemu dala pozamašnu svotu novca u tom trenutku. I ko zna gde je taj čovek sada, ali verujem da je materijalno odlično situiran...Jer, iako bi mogli da ga tuže za prevaru, većina njegovih klijenata se verovatno previše stidi da bi to uradila.
    Slažem se da iskustvu koje je tvoj muž imao ne treba pridavati nikakav značaj. Vi ste u osetljivom momentu, a žena je jedna od onih koje to koriste. Na koji način je znala detalje iz vaše prošlosti? Eto, razmisli i sama, ja sam saznala toliko mnogo o tebi samo zato što imam kompjuter...

  15. #15
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    nemoj se zamarat s takvim stvarima,netko tko nešto i vidi nikad ne kaže loše stvari osobi ....vjeruj u svoga muža i svoju dječicu

  16. #16
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Draga, i meni se isto dogodilo nakon gubitka djeteta. Bila sam pod dojmom, ali sada s vremenskim odmakom mogu odmahnuti rukom na tu glupost. U pravu je ono što mama courage kaže, a osim toga, vidovnjaci, kao i oni koji pišu horoskope, koriste uopćene govore koji se mogu odražavati na bilo koga od nas. Pa kad kažu "izgubili ste voljenu osobu" - a tko to od nas u životu nije doživio?
    Druga mogućnost je da je ta teta nekako saznala za vaš gubitak - možda dok se raspitivala gdje postoje knjižare, pa joj je netko rekao "eno tog i tog, nedavno je izgubio dijete" bla bla, tipičan način predstavljanja u manjim mjestima.
    Treća stvar, ako želiš kršćansko objašnjenje, ako si vjernica katolkinja - učenje Crkve (piše i u Bibliji i opisuje razne takve slučajeve) jest da nekada ti kojekakvi vidovnjaci stvarno znaju i vide neke stvari, ali da je to pod đavolskim utjecajem i da Bog to ponekad dopušta jer želi iskušati našu vjeru, hoćemo li se okrenuti magiji i vidovnjacima ili ćemo ostati uz Njega.

    U svakom slučaju - budućnost možemo planirati, ali ne možemo je znati i predvidjeti. Pa i sama si na svom iskustvu, kao i ja, spoznala da stvari često idu drukčije od onoga što planiramo i želimo. Molim te da zaboraviš ovaj događaj i potrudiš se živjeti svoj život onako kako ti želiš - s dvoje, troje, petero djece, onoliko koliko želiš i koliko se ostvari.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •