Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: Sastanak u Ministarstvu, danas_06.03.

  1. #51
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Sandra1971 prvotno napisa Vidi poruku
    BHany hvala vam što se borite za nas!!!!!!
    masal, amazonka čitajući vas, sretna sam što sam se odlučila krenuti na VV... čim sam se prvi put pojavila, odmah sam išla u postupak,jer sam imala sve potrebne nalaze.... lijekovi nisu nikad došli u pitanje, a od svih pregleda u 3 postupka, svaki put me pregledao moj dr., svaku punkciju i ET je radio on.... znači, stvarno sam sretna čitajući kako to funkcionira u drugim bolnicama... što reći nego-hvala dr. A bez obzira kako završilo
    Sretno, vjeruj mi dr.A je super ako si kod njega.

  2. #52
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Hvala cure. Da li su i kako reagirali na prijedlog da se dobna granica pomjeri?

  3. #53
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj nina70 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure. Da li su i kako reagirali na prijedlog da se dobna granica pomjeri?
    iz ovoga što čitam se iskreno bojim da je pomicanje dobne granice skupa sa surogat majčinstvom najmanje izgledno, nažalost

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    BHany hvala na izvjescu i borbi za nas!
    Samo da pitam u vezi te anestezije, sta znaci da se uvede pod obavezno? Pa ja nebi zeljela da me zbog jednog folikula uspavaju? Sta nije bolje da mozemo birati?

  5. #55
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    iz ovoga što čitam se iskreno bojim da je pomicanje dobne granice skupa sa surogat majčinstvom najmanje izgledno, nažalost
    Ma da, to i ja mislim. Ali barem nek onda uzmu u obzir nalaze...

  6. #56
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj vatra86 prvotno napisa Vidi poruku
    BHany hvala na izvjescu i borbi za nas!
    Samo da pitam u vezi te anestezije, sta znaci da se uvede pod obavezno? Pa ja nebi zeljela da me zbog jednog folikula uspavaju? Sta nije bolje da mozemo birati?
    Pa mislim da bi se za jedan-dva folikula trebao barem dati neki koktel, samo da nije bez iceg

  7. #57
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Ja bih pretrpjela sve bez anestezije samo da se dobna granica pomakne malo gore još. Ja se osjećam još uvijek kao djevojčica.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Vrci, ja nisam jos bila ni na jednoj punkciji, ali slazem se s tobom za koktel kod 1-2 folikula.
    Masal ne znam koliko ti je godina ali super da se tako osjecam, samo naprijed djevojcice!!

  9. #59
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Mislim da bi svatko trebao moći birati da ili ne anestezija - jer netko ima mali prag boli i zašto bi mu i punkcija 1 folikula morala biti trauma??! Znam da je rizično, znam da nije zdravo jer se postupci kod nekih vrte svaki mjesec, no koktel, bilo što - što bi olakšalo na kraju krajeva i liječniku kod punkcije - treba žena birati! Nitko ne može znati boli li ili ne ako nije to prošao! Tako da gospodO ministri, pomoćnici i liječnici - ne budite sebični i dajte priliku ženama i olakšajte i već mukotrpan put...(mene peru hormoni pred postupak - oprostite mi...)

  10. #60
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj masal prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih pretrpjela sve bez anestezije samo da se dobna granica pomakne malo gore još. Ja se osjećam još uvijek kao djevojčica.

  11. #61
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Inače, baš me zanima, koje klinike ne rade vikendima/neradnim danima? Svi privatnici pretpostavljam da odrade i te dane što treba, a ostali? Da idem u bolnicu, meni bi recimo to bio jedan od vrlo bitnih kriterija, da se ne dogodi da mi js ne pobjegnu zbog lošeg tajminga
    Posljednje uređivanje od Vrci : 10.03.2013. at 09:38

  12. #62
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Eto ne radi VV od ovog što ja znam, možda još neka državna klinika?

  13. #63
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Sveti duh

  14. #64
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Eto ne radi VV od ovog što ja znam, možda još neka državna klinika?
    VV ne radi nedjeljom, subotom radi

  15. #65
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    kako radi KB Osijek? rade li oni subotom i nedjeljom?

  16. #66
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Što s bolnicama oko Uskrsa? Tipa znači ne rade na Veliku subotu, na Uskrs i na Uskrsni ponedjeljak? I onda ako ti tako padne, propadne ciklus?

    Mislim da bi Ministarstvo definitivno trebalo dati uredbu kojom bi se regulirali radovi MPO odjela u bolnicama za te neradne dane i vikende. Barem da ima dežurstvo

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    zasad je info da VV radi sve dane osim uskrsa, koji je nedjelja kad ionako ne rade.

  18. #68
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi svatko trebao moći birati da ili ne anestezija - jer netko ima mali prag boli i zašto bi mu i punkcija 1 folikula morala biti trauma??! Znam da je rizično, znam da nije zdravo jer se postupci kod nekih vrte svaki mjesec, no koktel, bilo što - što bi olakšalo na kraju krajeva i liječniku kod punkcije - treba žena birati! Nitko ne može znati boli li ili ne ako nije to prošao! Tako da gospodO ministri, pomoćnici i liječnici - ne budite sebični i dajte priliku ženama i olakšajte i već mukotrpan put...(mene peru hormoni pred postupak - oprostite mi...)
    Tako je, a osim toga nekada punkcija boli više, nekada manje, zapravo sve ovisi gdje se folikul nalazi, nekada je na nezgodnom mjestu pa ga je teže izvuć ajmo to tako reći ili je manji, ili ih ima više .
    Nema veze sa ovom temom ali usporedbe radi, kod zubara nema šanse da mi radi bilo kaj bez anestezije , maltene ni da usta otvorim ,no dok ovdje reagiram sasvim drugačije i bol mi ne predstavlja nikakv problem ,eto to je tak.

  19. #69
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Naravno da je anestezija stvar izbora. Ali treba osigurati tu mogućnost da se može birati. A ne da mi u bolnici na zahtjev da hoću anesteziju jer imam više folikula kažu'nemamo, ili nemamo anesteziologa, na operaciji je. Stisnite zube gospođo.' Moj prag boli je vrlo nizak, a vjerujem nisam jedina.

  20. #70
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I moj prag boli je nizak. Izdržala sam jednu punkciju 9js i jednu 5js bez anestezije. Jedan od razloga mijenjanja klinike mi je bilo i to. Jednostavno ne želim opet trpiti tu bol.
    Naravno, ako stvarno nakon xy postupaka ispadne da mi je taj prvi dr bio najbolji, morat ću se vratiti. Ali i dalje ću imati traume od punkcije

  21. #71
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Svaka čast cure ipak ste uspjele ukrast im njihovih par sekundi da obrate pozornost i nas žene ratnice!Jer sve mi se borimo što s našim dijagnozama što s ovom surovom birokracijom.Na svu sreću većinom smo sve jako uporene pa nam se manje više naš trud na kraju i isplati.Mene osobno zanima pitanje IVF+Pgd da li če se to ikad radit u Hrvatskoj ili čemo i dalje morat putovat nije da mi nije lijepo u Pragu ali ipak bi to rađe napravila kod nas..Eto cure sretno i dalje u pregovorima jer ste ipak već puno napravile ali vi ste naša nada za bolje sutra i našu ljepšu budučnost.

  22. #72
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    curke, svaka čast na odrađenom poslu
    mene još uvijek ne boli jako niti jedna točka o kojima se raspravljalo na sastanku jer sam tek krenula. pacijent sam u petrovoj i za sad sam zadovoljna njihovom uslugom.
    -što se tiče anestezije/koktela ili šta su mi već dali pri punkciji oocita - došlo mi je izvrsno... kad mi već ubiju svu ženstvenost, barem da me ne boli, naravno osjetiš nešto ali vjerovatno ni blizu kao bez ikakve anestezije. i btw, nije mi anesteziolog dao anesteziju ili taj koktel već tehničar
    -također rade svaki dan. meni je samo jedanput bio drugi liječnik na fm al bila je subota i dežurstvo, znam da je i to sreća.
    -ja sam u braku i smatram da nam ne treba nikakav papir od jb za postupak. kao i parovi u izvanbračnoj zajednici. naši muževi/partneri/dečki idu svojevoljno, nitko im ne stavlja pištolj pod bradu, zajednička je odluka tako da smatram da je to samo još malo novca koje moramo dati ovoj truloj državi.
    -slažem se da za surogat majčinstvo moramo još sazrijeti. ipak smo vjerujem u manjini koji bi pristali na to i koji kužimo prirodu tog problema. krećem od svojih bližnjih nažalost.
    -našim trudilicama +42 želim sreću da uspiju ostvariti svoje želje..
    malo sam se raspisala
    Posljednje uređivanje od ljubilica : 10.03.2013. at 17:33

  23. #73
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj vatra86 prvotno napisa Vidi poruku
    BHany hvala na izvjescu i borbi za nas!
    Samo da pitam u vezi te anestezije, sta znaci da se uvede pod obavezno? Pa ja nebi zeljela da me zbog jednog folikula uspavaju? Sta nije bolje da mozemo birati?
    u postupku dobijem najvise 2 js ali u zadnje vrijeme dobivala sam po 1 js i nebi niti ja htjela da me uspavaju
    meni osobno nije jako bolno vađenje js, a bilo bi najbolje kad bi mogli birati.....

  24. #74
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Cure svaka čast na svemu učinjenom

    mene recimo kači ovo granica godina, na SD su mi rekli da imam pravo do dana kada slavim 42.rođendan. Bez obzira na to što imam dobar odziv na stimulaciju, da je to nakon 42. zamišljeno samo za slučajeve bolesti. U Petrovoj su mi to također potvrdili, osim da će pričekati da prođe postupak kod njih pa da se vidi rezultat

    a dobri su mi s time, obratite se ovom/onom ministzrastvu/agenciji/ravnateljstvu - pa tkko je potpisao taj zakon ako ne ministar zdravlja

    ovo gore ne da su dobri nego su odurni sa prebacivanjem odgovornosti
    Posljednje uređivanje od linalena : 11.03.2013. at 08:37

  25. #75
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno zaključci sa sastanka na stranicama HZZO-a


  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Nisam znala da to tako dugo traje, prvo razgovor, pa obraćanje drugim institucijama, pa pismeno sve to slati u Ministarstvo, pa nastane jedna salata... nadam se da nece... ali cure ce se boriti, mi ostale smo podrska veeelika i nadam se da ce nas ozbiljno shvatiti.. iako u ovom zakljucku nisu bas bili od rijeci..

  27. #77
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Svaka čast našim dragim borbenim ženama, oduševljena sam koliko se bore za nas, podržavam Vas svim srcem.

  28. #78
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Inesz, zaboravila sam ti zahvaliti na ovim informacijama.

  29. #79
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Cure, prošlo je 2 mjeseca i 7 dana od sastanka! Da li su vam se javili s kakvim odgovorom?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •