Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Morfologija oocite

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    53

    Početno Morfologija oocite

    Cure moje...dok ja čekam svoju betu...(btw.još sam totalno cool)...da vas pitam...jel se netko kuži u morfologiju oocita i blastomera.Naime,poslije ET,sa "košuljice" sam uspjela prepisati podatke
    (Čitaj "poluprepisati")...o mojim Js.Dakle,aspirirane 3,a oplođena samo jedna.E,sad,ovo će vjerojatno biti totalna nebuloza jer se u ovo ništ ne kužim(tek sam prvi put uopće i stigla do ET)...al načrčkano je nešto kao...

    "morfologija oocita Ciit CiiG7 i EV/2...(tak nešto)
    "morfologija blastomera 2,2 i 3 l bl. , P , mt.

    oocita reinb....nešto.

    Oprostite,znam da nije vjerojatno sve napisano kak treba...al tak su nekaj rukom načrčkali...A naravno da poslije ET...više nikog nisam imala kaj pitati...Svi nestali.

    E,a ja si mislim...možda od ovog puta neće biti ništa...pa da znam nešto više za ne daj Bože,slijedeći put...Znate da moje JS nisu baš nekaj...Pusa
    svim kokama.....

  2. #2
    slavonka

    Početno

    Za mene ovo "špansko selo" :shock: ali sigurno će se već netko javiti tko će riješiti enigmu!
    Dotad uživaj i držim sva četiri palca za veeeeeeeeeeeliku beeeeeeeeeeeturinu

  3. #3
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Nemam pojma,ali sretno! :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    vidiš, vidiš, zanimljiva stvar. o tome nikad nigdje nisam pročitala.
    hmmm, o spermijima sve moguće, a o js - ništa.
    baš dobro što si se toga sjetila.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    53

    Početno

    Ej RMaria...i ja to kažem...probala sam surfat po tom pitanju,al nigdje ništa posebno.Stvarno za spermije možeš pronaći čitave litanije,a za ovo baš i ne...A moglo bi i tu biti nešto.Meni su samp poznati termini "zrela" i "nezrela"....a zašto,kako...Možda će netko nešto više znat...pusam vas sve.Btw....nije to ništ hitno ili da mi je noeophodno...ali me kopka...pusam vas sve

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    svakako bi bilo dobro kad bi se netko javio tko zna nešto o tome. pa na forumu sigurno zaviruju i biolozi (po struci)...
    da... kao što kažeš "zrela - nezrela", a znamo i "js u atreziji", da se nalaze u jajnicima i da ih imamo od rođenja. ne može biti da je to sve što se može o njima znati
    hoćemo još! :D

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    da, daaaa. Bas sam si i ja mislila pitati moju dr kako se moze utvrditi da li je u mojim folikulima uopce bilo nekih , i kakvih js.
    Prosli put (prije 13 dana - uuuhhh - ujutro na betu - samo ako ne dobijem do tada) sam imala 6-tu po redu AIH. Ovaj put je spermogram bio dosta los, na samoj granici tako da su vijecali da li da rade AIH ili ne. Odlucili su da ipak rade jer je moja ovulacija kao bila odlicna, tj. imala sam 2 super folikula na jednom jajniku i tri manja na drugom (Klomifen). Bas sam se pitala kako oni mogu znati sta je u tim "super" foliukulima?!?!?!
    Kao, odlucili su da ipak radie AIH jer to mene ionako "nista ne kosta kad sam vec svejedno gutala Klomifene". E sad to sto se mora platiti novcima, to njima nije nista...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    sretno sutra mila67 :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    53

    Početno

    mila....držim fige....

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    vib - vib - vibram :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    53

    Početno

    Ako ništa prije...kad ću ići na kontrolu za 2 tjedna....probat ću otići do bilogice koja radi na oplodnjama pa ću probati ispitati.Jer, u svoj ovoj mojoj priči o neplodnosti....koja se vodi kao idiopatska....mislim si,pa vjerojatno zato ne mogu i prirodno zanijeti...jer su mi JS možda uvijek loše kvalitete.Do sad sam imala dvije aspiracije i slab je rezultat...!No,nade ima..jer jedna se ipak uspjela oploditi... no svejedno bi se htjela malo pozabaviti time....vrijeme ide....pusa

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    uh, nesretna sam do neba - jucer sam dobila , tocno 14 dana nakon AIH. Nisam ni stigla na test.

    Nakon 6 neuspjelih AIH, i obzirom na nase godine (ja uskoro 39 a MM 46-a), te na ponovo los njegov nalaz, vrijeme je da i mi pokusamo sa IVF.
    Moja dr je jos zimus rekla da ako sljedeca AIH ne uspije (tj ova zadnja), da ce nas ubaciti na IVF u Sloveniji. Tada nismo puno pricali o tome nedajuci da nece trebati, ali sad..... Ne znam gdje u Slo je mislila, , ali kad sam ju pitala zasto tamo ona je odgovorila da je cijena ista, a postotak uspjesnosti duplo veci nego ovdje u Bgd.

    joooj, malo me strah svega toga. Ne postupka kao takvog, vec sta ako ni to ne uspije (a vidim da vas ovdje ima i koje ste isle 14 puta), mi necemo imati novaca za vise pokusaja. Ocajna sam. (inace, ovdje se sve, bas, bas sve, placa i mi smo potrosili vec x000 eura u ovih 4 godine)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    53

    Početno

    Mila,ljubim te...bit će sve ok samo krenite ODMAH....Doc je valjda mislila na Maribor (vjerojatno),a ovdje ti je bilo jalo lijepih i iscrpnih tema o tome.Mislim da je naslov "IVF u Mariboru"...pogledaj malo starije stranice...naći ćeš....imaš sve inf.,od cijene postupaka,mogućnosti smještaja,sve....Pusa i sretno.....Ja tamo još nisam bila,pa se za sad neću upuštati u davanje informacija....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •