Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 70

Tema: Visoki FSH=25,5 a imam 37 godina, kažu menopauza??

  1. #1
    mema67

    Početno Visoki FSH=25,5 a imam 37 godina, kažu menopauza??

    Jel moguće da sam od terapija za začeće uspjela doći do suprotnog učinka??
    Naime, nakon terapije umjesto da zatrudnim...moj nalaz fsh=25,5 i kažu mi da ulazim u menopauzu, a imam redovita krvarenja??A imam samo 38 godina??
    Ima li netko slično iskustvo???

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    28

    Početno

    A koliki ti je bio FSH prije terapije za začeće?

  3. #3
    mema67

    Početno

    Prije je bilo od 6 do 10, a danas 24,5.
    Napominjem da nisam nikada radjala.

  4. #4
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Mema, dobro nam dosla, i sto prije dobila svoju bebicu!

    reci mi prvo odakle si, ko te lijeci i kakvu si terapiju dobila?
    Zasto uopste dobijas terapiju? Kakvi su ti ciklusi i ostali hormoni?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    mislim da nije alarmantno s obzirom da ti je FSH prije bio u normali, da li si se testirala odmah nakon stimulacije? potpisujem wewu, treba malo više informacija da bi se nešto moglo zaključiti, pa nam molim te javi, pusa

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Bok Mema,

    mene je visoku FSH šokirao prije jedno 2-3 godine s brojčicom 23. Izgleda je bila samo trenutna situacija, kasniji nalazi su ipak bili normalniji, zapravo su varirali od 6 ili 8 pa do 14... Ja sam nedavno napunila 40 godina, ciklusi su mi vrlo uredni i ovulacije redovne. Pratila sam više ciklusa ultrazvučno i definitivno imam ovulacije, pošto sam bila na više postupaka u prirodnim ciklusima. Na žalost još uvijek nema uspjeha, ali pošto je kod nas i muški faktor ne bih to samo pripisivala mom varirajućem FSH-u. Na stimulaciju Gonalima nisam dobro reagirala, a uskoro idem na novi pokušaj po drugom protokolu. Držim ti fige da ti se nalaz normalizira. Meni je akupunktura dosta pomogla... Kako god, jedna lasta ne čini proljeće i jedan nalaz nije dovoljan da bi ti se dijagnosticirala menopauza. Puno sam čitala, proučavala... Pametnog zaključka nemam. Povišeni FSH je jedna siva zona u kojoj je svašta moguće.
    http://www.network54.com/Forum/209394/
    Ovo ti je link na forum gdje se javljaju žene s povišenim FSH, ima i dio s trudnicama s povišenim FSH.
    Pozdrav i samo hrabro naprijed!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    17

    Početno

    Meni su - nema sat vremena- javili da mi je FSH 13 i ne znam sta da radim....OCAJNA SAM!!!!
    Sad cekam sledeci ciklus, jer MOZDA je ovaj samo takav.....
    KAKAV???
    Rekla mi da ako jeste, onda cu morati da pijem neke lekove za kontracepciju-apsurdno totalno, jer ja zelim da imam dete, a ne kontra od toga...
    Tek sam na pocetku, a vec mi se cini da je kraj... I kad dobijem prokletinju M , tugujem, ali uvek se i ponadam ... evo ovaj put ce biti nesto, valjda...
    Sad ne znam kako da se ne nadam...
    Tesko mi je

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    28

    Početno

    Meni je FSH prvi put kad sam vadila hormone bio 16,8, u sljedećem ciklusu 8,2 - nisam pila nikakve ljekove, pao je sam od sebe, sada čekam drugi ciklus da ponovno vadim FSH i LH koji mi je snižen.
    Daj reci da li je i tebi LH snižen i kakvi su ti ostali hormoni. Meni su dr. (više njih) rekli da ću zatrudniti pomoći potpomognute, prirodno vjerovatno ne, da hormoni nisu u skladu s mojim godinama (imam 25), ali da je škakljivo stimulirati jajnike kada je FSH 20 ili viši. Ali dobra strana ima puno cura koje su imale problema s FSH i ostale trudne.

  9. #9
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Voljela bi da se mogu javiti s ohrabrujucim informacijama ali na zalost ne mogu. Kada sam prvi i zadnji puta krenula na IVF FSH mi je bio 5. Nakon postupka je skocio na 45, i vec gotovo 3 godine se krece oko te brojke. Ne moram niti pricati kako sam bila sokirana. Sada cekam donaciju js.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    17

    Početno

    Ne znam za LH---rezultate hormonske analize mi je javila doktorka, i rekla samo za FSH-da je povisen (13) i da cekam sledeci ciklus, da vidimo da li je to konstantno ili samo ovaj mesec tako.
    Kad malo pogledam 13 (baksuzan broj) i nije tako veliko, jel`?

  11. #11
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Aha,
    pokušaj se smiriti, možda je to bilo samo u ovom ciklusu.
    A kontracepcijske ćeš možda kratko piti, mjesec ili 2, da se hormoni pokušaju izbalansirati. Na ovom našem putu moraš biti strpljiv..
    Ja evo čekam skoro godinu dana na svoj drugi postupak (i ne znam koliko još).
    Strpljenja, strpljenja..
    Inače u kojoj si fazi, jesi upisana za postupak?

    Mia,
    puno sreće ti želim, vjerojatno ćeš u Prag?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Aha, bez panike, ja sam sa 36 godina imala FSH 4 (ko curica), sa 37 nakon 2 IVF-a 10 a treci put kad sam radila FSH sa 38 godina bio mi je 11.7 (znaci 12). Bilo me uzasno strah da je lampica pocela sagorijevati a kad ono iz tog pokusaja rodila se moja kcer. Taj posljednji IVF sam primila najmanju dozu stimulacije, umjesto 4 primala sam 3 gonala (vidis, nema pravila), imala sam manje ali kvalitetnije stanice i rodila se moja kcer.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    17

    Početno

    Mi smo na nekom, nadam se pocetku. Posle dve godine strpljenja i cekanja, otisli smo kod lekara i prvi spermogram -katastrofa (doktori misle da treba da idemo na ISCI) drugi spermogram normalan (juhu!) ali moji hormoni nisu u redu. Ja sam spremna, neka rade- sta god, cilj mi je jasan.
    Ali stalno imam gore -dole raspolozenje- srecu i tugu.... Ne znam ni sta ce mi raditi dalje... Sad cu da odem na ultrazvuk-a opet da ponovimo spermogram i cekam sledeci ciklus da vidim te hormone da li su u redu... Nadam se da ce se odluciti sta cemo raditi-insemenaciju ili IVF ili ISCI.... A nisam ni prohodnost jajovoda proveravala-jer ne znam sta cemo raditi... I tako...
    Ja sam strpljiva koliko mogu da budem, a nije mi strpljenje u naravi :/

  14. #14
    mema67

    Početno

    Bok cure!
    sada vidim da nisam jedina sa problemom FSH.Htjela bih vas pitati da li je neka od vas pokušavala FSH smanjiti sa čajevima?Meni je jedna frendica rekla da probam sa čajem Uropest 11A i eliksirom Bronholeks 4L+9V. Obzirom da ni kod muža nalaz spermiograma nije sjajan ovaj mjesec oboje pijemo čaj i eliksir .Sljedeći mjesec provjerićemo oboje nalaze i vidjećemo koliko je bilo djelotvorno.Po mišljenju doktora lijeka nema za povišeni FSH-a.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Na američkim forumima preporučuju riblje ulje za povišeni FSH, pa sad ne znam, ali moj FSH je bio 9,9 i zabrinula sam se jer imam 32 godine. Pila sam riblje ulje i omega 3 i ovaj sam ciklus dobila nalaz FSH 7,9. Da li je baš to pomoglo nemam pojma, ali drago mi je što se snizio 8)

  16. #16
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Ako FSH ukazuje na stanje rezervi u jajnicima onda ga nema smisla niti pokušavati smanjiti. Samo je bitno ne gubiti vrijeme, odabrati kliniku koja preferira IVF u prirodnom ciklusu i što češće ići na takve cikluse, dok je na vrijeme, uz možda povremene minimalne stimulacije.

    Znam ovdje slučaj jedne cure (možda se i javi) koja je u jednom momentu imala FSH čak 50, na kontrolama 30 i nešto, a zatrudnila je u Mariboru i sad je valjda već u drugoj polovici trudnoće.

  17. #17
    mema67

    Početno

    Navi,super da si uspjela sniziti FSH. Koliko dugo si pila riblje ulje?
    Daniela, hvala ti na lijepim informacijama vezano za tu curu koja je uspjela sniziti FSH-a i zatrudniti u Mariboru!Nadam se da će se ona javiti na forum i dati nam adresu liječnika u Mariboru kako i mi ne bi gubili vrijeme i nadu.

  18. #18
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Citiraj Daniela32 prvotno napisa
    Znam ovdje slučaj jedne cure (možda se i javi) koja je u jednom momentu imala FSH čak 50, na kontrolama 30 i nešto, a zatrudnila je u Mariboru i sad je valjda već u drugoj polovici trudnoće.

    Evo me, evo ja sam ta.
    Prošle godine stimulacija u veljači (klomifen+20 gonala+mislim 3 menopura+cetrotide), u svibnju FSH 50, u lipnju 34. Jedan poznati reproduktivni ginekolog nam je tih dana rekao da možemo pokušati još jednu stimulaciju ali da se ne nadamo previše. Znači imala sam nepunu 31 godinu i rekli su mi da praktički ne postoji šansa za trudnoću, da nemam j.s. Dočekali smo jesen i otišli u Maribor, cista u toku stimulacije i FSH svega 3,5 što je bilo prenisko :shock: . Profesor V. je u jednom trenutku razmišljao o prekidu stimulacije. Na svu sreću nije došlo do toga. Moji jajnici su se ipak malo probudili i nakon 43 menopura dobili smo 3 zrele jajne stanice, sve tri se oplodile ali se dvije prestale dijeliti a ova treća trenutno radi salto i lupa me na sve strane Danas smo u 23. tjednu trudnoće.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj lara01 prvotno napisa
    Citiraj Daniela32 prvotno napisa
    Znam ovdje slučaj jedne cure (možda se i javi) koja je u jednom momentu imala FSH čak 50, na kontrolama 30 i nešto, a zatrudnila je u Mariboru i sad je valjda već u drugoj polovici trudnoće.

    Evo me, evo ja sam ta.
    nakon 43 menopura dobili smo 3 zrele jajne stanice, sve tri se oplodile ali se dvije prestale dijeliti a ova treća trenutno radi salto i lupa me na sve strane Danas smo u 23. tjednu trudnoće.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Lara

  21. #21
    mema67

    Početno

    Bravisimo, imamo te na forumu! Kao prvo drago mi je da si uspjela zatrudnjeti i pored loše prognoze ljekara. Super, sada uživaj u trudnoći ,ali isto tako nemoj zaboraviti da nam pružiš još malo informacija koje nam mogu pomoći. Ti si mi sa svojom pričom vratila nadu koju već gubim, a vjerovatno i drugim curama koje imaju istih problema. Htjela bih znati je si li nešto koristila za sniženje FSH ili je vrijeme učinio svoje. Koliko ti je prije tog povišenja bio FSH,odnosno je si li ikada prije imala 3,5.Može li se znati tko je doktor?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    u knjizi "povećajte svoju plodnost" spominjao se utjecaj prehrane na plodnost, kolko se sjećam bilo je govora o "preuranjenoj menopauzi" koju doktori proglase, a koja to zapravo nije, jer se zdravom hranom stanje može normalizirati
    nadam se da ti može pomoći

  23. #23
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Mema, osim što sam bila u teškoj depresiji pila sam matičnu mliječ (Revita) ali nije bilo znatnijeg poboljšanja (sa 50 je pao na 34 pa na 20, mislim to je pad ali je daleko od normalnog nalaza), prije same stimulacije uz standardno folnu i andol 100, pila sam i vitamin E.

    Moj prvi nalaza hormona prije prvog IVF/ICSI postupka bio je 9,2 i iako je bio u referentnim intervalima doktor je odmah rekao da je visok. Zdravo seljački mi je uvijek pričao da sam jedna od onih koja se rodi sa malim zalihama jajnih stanica.
    Taj niski FSH od 3,5 za vrijeme stimulacije bio je zbog ciste koju sam imala na lijevom jajniku a koje se nisam uspjela riješiti progesteronskom terapijom prije početka stimulacije.
    Ostala sam trudna zahvaljujući ekipi u Mariboru a prije toga sam prošla dvije stimulacije i nebrojeno prirodnih pokušaja kod dr. J. na VV-u.

    cure držite se i nemojte dozvoliti da vas bacaju u bed kao što su mene
    jer vidite da su čuda ipak moguća

    pusa i samo pitajte

  24. #24
    mema67

    Početno

    Lara, zahvaljujući tebi i tvojoj priči vjerovaću u čuda i truditi se da istrajem u ovoj borbi koja nimalo nije laka.Puno ti hvala što se javljaš i odgovaraš mi.Otiću sutra potržiti tu matičnu mliječ i kupiti je zajedno sa andolom 100 ,folnom kiselinom i vitaminom E , ali me interesuje koliko dugo si to sve pila , da li si to sve zajedno koristila, je li ti to doktor preporučio?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    31

    Početno

    Lara01

  26. #26
    mema67

    Početno

    Metvice,nisam čitala tu knjigu "povećajte svoju plodnost ",ali me svakako interesuje gdje se može kupiti i koliko košta?Sve je dobro pročitati i probati u sadašnjem mom stanju.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    ja pijem riblje ulje od 12. tog mjeseca, ali i vitamin E kao što je Lara napisala, sretno 8)

  28. #28
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Mema, Andol100 ćeš piti tek kad uđeš u postupak, u ovoj fazi smiješ na svoju ruku piti samo preparate u slobodnoj prodaji.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj mema67 prvotno napisa
    Metvice,nisam čitala tu knjigu "povećajte svoju plodnost ",ali me svakako interesuje gdje se može kupiti i koliko košta?Sve je dobro pročitati i probati u sadašnjem mom stanju.
    imaš topic ovdje i na "prije začeća"
    pošalji mi mail na pp pa ću ti poslati sažetak-skripticu

  30. #30
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Mema, kao što je Daniela rekla, andol 100 tek kada uđeš u postupak,
    folnu sam pila cca 2 mjeseca prije postupka pa sve do 14 tjedna trudnoće, vitamin E isto cca 2 mjeseca prije postupka i sve do punkcije a revitu (matičnu mliječ) sam pila 5-6 mjeseci.
    To ti je napitak dosta sličan cedeviti a kupuje se putem direktne prodaje.
    http://www.revitaplus.com na ovom linku možeš više pročitati o tome.

  31. #31
    mema67

    Početno

    Pročitala sam na web -stranici o revitalu, ali sada ne znam koji proizvod trebam kupiti! Mislim da je to Revita Fe, možda griješim! Lara pošto si ti to već pila ,napiši mi koji proizvod da kupim?Još bi te zamolila da mi napišeš od kojeg proizvodžača si pila folnu kiselinu.
    Ostale cure da vas obavijestim da će mi novi nalaz hormona FSH i LH biti gotov u ponedeljak, pa ću vam reći da li su čaj i eliksir šta uticali na njih.











    .

  32. #32
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Mema, pila sam običnu Revitu, ne Revita Fe.
    Folnu od Twin laba. Nekako imam najviše povjerenja u njih.
    Ali to je moj izbog. Ne mora biti da je najbolji.

  33. #33
    mema67

    Početno

    Cure ,gotov je nalaz! Desilo se nešto nevjerovatno, FSH je sada 5,5 a LH 4,7, dok mi je prolaktin skočio na 931 a gornja granica je 530. Šta vi mislite šta je to sada i šta da činim. Mislim da bi trebala piti i dalje onaj čaj pa možda se uravnoteže hormoni.Kupila sam matičnu mliječ i folnu kiselinu pa cu piti uporedo sa čajem. Ako neko ima iskustva sa prolaktinom neka mi malo napiše o tome.

  34. #34
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Ja nemam, ali sam čula da to cure "spuštaju" s bromergonom.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    17

    Početno

    I ja sam u ovom ciklusu spustila FSH sa 13 na 9, i nisam se cula sa doktorkom-znam da mi je rekla da je gornja granica 11. Nadam se da je sad u redu. Prosli ciklus nisam imala niti jedan folikul-tj. ni ovulaciju. Jel` to znaci da cu sad imati? I da li znaci da, posto je ipak malo visi taj FSH, moja jajna celija i nije nesto kvalitetna... I sta znaci taj FSH-osim da je to folikulo-stimulirajuci hormon?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    aha, je li ti ides u Jevremovu?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    17

    Početno

    Ne.
    Idem u Intermedicus BIS-kod dr. Nebojsa Radunovica-(on je nacelnik Gin.Akus.Klinike u Beogradu-a ovo mu je privatna klinika..

  38. #38
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj mema67 prvotno napisa
    Cure ,gotov je nalaz! Desilo se nešto nevjerovatno, FSH je sada 5,5 a LH 4,7, dok mi je prolaktin skočio na 931 a gornja granica je 530. Šta vi mislite šta je to sada i šta da činim. Mislim da bi trebala piti i dalje onaj čaj pa možda se uravnoteže hormoni.Kupila sam matičnu mliječ i folnu kiselinu pa cu piti uporedo sa čajem. Ako neko ima iskustva sa prolaktinom neka mi malo napiše o tome.
    Mema, obavezno odi kod doktora radi tog prolaktina, nije se saliti s takvim vrijednostima, a jednostavna terapija ga moze dovesti u red.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Aha, ja sam prosla sve klinike bivse Juge i odlucila se na Jevremovu dok sam radila u BG, a mogla sam otic gdje sam htjela. Bila sam i kod Dr. Radunovica i znamo se jer smo suradjivali na nekim projektima. Hajde poslusaj me i bar otidji u Jevremovu na razgovor, nista te ne kosta. Oni imaju najbolji laboratorij i opremu u Beogradu i izvanredan lijecnicki tim . Osim toga, tijekom postupaka im dolazi mariborska ekipa radit laboratorij i prof. Vlaisavljevic, a od toga bolje ne moze. Na kraju imam mariborsku bebu jer su me iz Jevremove, nakon 3 pokusaja te jednog spontanog poslali u Maribor da "razbijem baksuz" - kako su to tamo nazvali . Nisu niti malo tasti i maksimalno su mi pomogli na putu za bebu. Ako ti treba jos koja info, posalji pp.

  40. #40
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    Ova me tema sada zanima, samo dizem topic kad sam ga pronasla, a javim se kasnije.

  41. #41
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    I ja sada imam isti problem.
    Moj FSH je odjednom 31, taman koliko mi je i godina.
    Prije 2 mjeseca je bio oko 9 i inače uvijek su mi hormoni manje-više ok, osim prl, ali ovo me ošinulo baš pravo.

    Nista ne mogu učiniit, cekam sljedeci ciklus da ga ponovim. Nadam se da ce biit ok.
    Molim cure koje su imale ove skokove da se jave.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    293

    Početno

    Jao, magda, ne mogu ti pomoci jer nemam takvo iskustvo, ali sam sigurna da ce ti se vec javiti neko sa slicnim problemom. Mislim da je najbolje da se malo smiris i ponovis sve to sljedeci ciklus, vidjet ces da ce biti OK. Jako mi je zao sto ti se sve to pocelo dogadati a znam koliko zeljno cekas taj Zagreb. Bit ce sve ok vidjet ces i ti ces uskoro put pod noge pa za Zagreb.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Mema poslala sam ti PP.

    Sretno

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    tj. Magda

  45. #45
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    Hvala ti, moje Sarajevo.
    Nekako vjerujem da će sve biti u redu, samo ne mogu da vjerujem koliko mi se kalemi ovih nekakvih gluposti i komplikacija zaredom. To se zove PEH.

    Sad moram da vrisnem: uaaaaaaa aaaaaaa aaaaaa aaaaaaaa :/

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Bosanski Brod
    Postovi
    83

    Početno

    Cure, evo da se i ja javim povodom tih hormona. meni je FSH prvi put bio 13, a drugi 11,2. Moja doc je rekla da u mojim godinama (32) ne bi smio biti veći od 10, ali nije mi dala terapiju. Čak smo sa takvim nalazom radili inseminaciju, nažalost neuspješnu. Sada se spremam za drugu inseminaciju, pa ne znam da li da ponovo provjeravam na svoju ruku FSH ili ne??? :?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Demat, ako ne ides na stimulaciju, ja na tvom mjestu ne bih vadila FSH, samo se traumatiziras bez veze a tu ne mozes bas puno napraviti. U ostalom, FSH ti i nije tako visok. Kako sam gore napisala, moj zadnji FSH je bio 11.7 i vise ga nakon toga nisam htjela vaditi jer sam samo gubila energiju koja mi je bila prijeko potrebna. I otisla sam na zadnju stimulaciju bez informacije of FSH da si ne bih napravila frku u glavi. I misim da sam dobro napravila.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Nova sam na forumu i skoro da sam izgubila nadu da cu ikada imati dijete. Kada vidim vase postove nada mi se vraca i znam da nisam jedina na svijetu sa ovim problemom. Zna li iko od vas kako da spustim FSH? Zadni put sam radila nalaz u julu i bio je 60,1 (katastrofa). Radili smo stimulaciju ali neuspjesno. Ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da sam sa 33 godine usla u menopauzu. Molim vas pomagajte!!! :?

  49. #49
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    alma_sa nema lijeka kojim se FSH moze smanjiti.
    tu sam informaciju i sama dobila od lijecnika, ali sigurna sam da ga mozes smanjiti promjenom nacina razmisljanja i smanjenjem stresa.
    meni je fsh znao biti i 45 i 80, a evo kad sam ga proljetos vadila pao je na 17. rekla bi moja ginekologica - vi ste nesto opasno promijenili u svojoj glavi

    i nemoj gubiti nadu. zene iako tesko i s takvim fsh ostaju trudne.
    a uvijek postoje i drugi putevi za dolazak do zeljeznog djeteta - posvajanje ili donacija js.

    drzi se

  50. #50
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    alma, probaj se raspitati gdje možeš napraviti AMH (anti-milerov hormon), on govori o rezervi jajnih stanica, FSH je više pokazatelj trenutnog stanja, a AMH je stabilniji, u ZG se radi u Hrvatskoj, možda ih se može nazvati i poslati krv?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •