Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: ukljestila me kicma, pa nagla slabost.....

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    151

    Početno ukljestila me kicma, pa nagla slabost.....

    Pozdrav! Ovako, prije dva tjedna jednu vecer sam malu uzela i isla prebaciti u kindac i kako sam se nad kindac nagnula tako me ukljestila kicma.pozvala sam supruga da "preuzme" malu, ali da mu se pomaknem da dode do nje, tako sam polako pomicala noge pokusavajuci ne pomaknuti gornji dio tijela jer svakim pomakom samo sam "nadrazivala" tu bol, i odjednom mi je dosla slabost, kao da cu se onesvjestiti, ali ne onako kada vam se pomraci, nego samo slabost, i jos govorim suprugu -mislim da cu ti se onesvjestiti.nekako sam uspjela leci na pod i , i dalje mi je bilo slabo, i onda se smirilo.nisam izgubila svijest.
    bila sam kod doktorice po neke uputnice, i ispricala sam joj to, i trazila sam da mi da uputnicu da provjerim kicmu. nije mi dala, rekla je da ne zna zasto slabost, ali da mi se zgrcio ledni misic i dala mi je neke vjezbe da radim. i rekla je da napomenem neurologu sve to kada budem isla na kontrolu (imam dijagnozu epilepsiju, ali nemam napadaje, samo los eeg, radila sam i ct i magnetsku i sve je cisto).
    veceras mi se dogodilo isto, samo sto me nije tako jakooo ukocilo kao prosli put, i opet mi je dosla slabost, i ne u tolikom omjeru kao prosli put, ali morala sam opet malo doci k sebi). sto se tice tih ukljestenja, to je krenulo od prije 5 g, nakon prvog poroda (nakupila sam puno kila, malog smo dugooo uspavvljivali noseci i tako da mi je kicma bila prilicno opterecena). ono sto me muci, dok ne dodem do neurologa, jest da li je moguce da mi do slabosti dode u biti od same boli? tipa, znalo mi se dogoditi da se udarim jako negdje i od boli da mi se zamraci na tren... ili bi ovo moglo biti nesto gore, malo sam kao hipohondar inace, pa na najmanju stvar odmah skacem! jel imao tko takvu situaciju mozda? sorry na poduljem postu...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    59

    Početno

    Ako ti je problem negdje u vratnoj kralježnici,moguće je da ti slabost dođe od nje same,a moguće je i od boli iako bih ja rekla da je prvenstveno problem u kralježnici.
    Dali si radila MR samo glave ili i kralježnice?

  3. #3
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Mene je zimus ukliještila kičma, tako da znam kako si se osjećala
    I isto mi je došlo slabo to prvo jutro kad je bol bila najintenzivnija, ono mučnina u želucu, zujanje u glavi i mrak pred očima, i interpretirala sam da je to bilo od boli. Inače mi zna doći slabo kad sam u zagušljivim prostorima, i sad kad razmišljam, moguće je da sam tada od straha od boli jako slabo i disala, pa je možda i to potaklo slabost.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Slabost je kod majki male djece često posljedica nespavanja ili nedovoljnog spavanja.

    Mene je prvi put išijas uhvatio negdje kad je moj mlađi imao par mjeseci - puzala sam, mislila da ću ispustiti dušu... Morala sam povećati dozu spavanja. Nisam mogla piti lijekove jer sam dojila, pa me mm mazao polarnim ledom.

    I jastuk sam promijenila - spavam na anatomskom još od tada.

    A i nije me mučila samo kičma - živci su mi bili vrlo problematični, često su mi se grčile noge i slično, treperio mi je kapak, išla neurologu ali ništa - spasio me ginekolog kad mi je rekao da uzmem Calcia tablete s vitaminima, mineralima i željezom. Nešto od toga mi je pomoglo, u kombinaciji sa dnevnim spavanjem (kad su klinci spavali, i ja sam spavala). Sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    151

    Početno

    Nisam stigla prije odgovoriti... Radila sam tada samo mr glave, to je bilo vezano uz dijagnozu epi. sto se tice bolova, kicma me boli i da, regularno me "ubija" vratni dio, ramena...trebala bih doduse krenuti na vjezbanje neko, jer sam samo doma sa klincima. jedino rekreaciono su mi setnje s kolicima. i , da slabo spavanje, sve to stoji... kuzim da me uklijesti kicma, i u jasno mi je zasto, ali ono sto me prepalo i zbunilo je to sto mi je maltene doslo do nesvjetice netom nakon ukljestenja... jer to nisam dozivjela nijednom. odmah mi paranoja proradi... :/

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj miki2302 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam stigla prije odgovoriti... Radila sam tada samo mr glave, to je bilo vezano uz dijagnozu epi. sto se tice bolova, kicma me boli i da, regularno me "ubija" vratni dio, ramena...trebala bih doduse krenuti na vjezbanje neko, jer sam samo doma sa klincima. jedino rekreaciono su mi setnje s kolicima. i , da slabo spavanje, sve to stoji... kuzim da me uklijesti kicma, i u jasno mi je zasto, ali ono sto me prepalo i zbunilo je to sto mi je maltene doslo do nesvjetice netom nakon ukljestenja... jer to nisam dozivjela nijednom. odmah mi paranoja proradi... :/
    Ovo sto se tice nesvjestice nije ti nikakvo cudo - pritisne ti se neki zivac koji vodi u mozak i imas taj gadan osjecaj. Mene je prvi put snaslo jos na faksu. Drugi razlog - zbog boli ne mozes udahnuti kako treba, ukocis se i onda te uhvati slabost od nedostatka kisika. Trece - cirkulacija isto moze biti problem.

    Lijek ti je za sve isti i sama si ga predlozila: Odi na neki fitness, bilo koji - potrazi sto ti je blizu, po mogucnosti da mozes pjesice + da ima vecernje termine dok djeca spavaju. Sve je dobro - pilates, teretana, joga... sto god nadjes da ti je dostupno.

    Ja tako vec godinama idem na medicinsku jogu 2xtjedno. Kicma je ok, a to mi je i psihoterapija. Dok sam krenula, djeca su imala 2 i 3 godine, pa sam upisala vecernji termin - frknula bi djecu u krevet i ostavila mm-a da u miru gleda televiziju. Shema se nije promijenila ni danas, jedino su djeca narasla pa se sami spremaju u krpe.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    isto tako je meni bilo u nekoliko navrata
    s time da se meni bio oduzeo donji dio tijela
    na hitnoj rekli da je od stresa

    kasnije sam radila neurološku obradu i oni su rekli da je sve od kralježnice

    a jedno s drugim... ispadne ovo što opisuješ

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    59

    Početno

    Stres+loše držanje+degenerativne promjene na kralježnici+premalo sna+loša prehrana = kaos ( barem u mom slučaju) pod loša prehrana mislim ne uzimanje vitamina i minerala. Vježbe i samo vježbe,od toga se krene... Ja sam prošla doktora i doktora i još muku mučim jer nemam vremena za sebe.

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jučer me tako boljela kičma. Osjećala sam se kao starica. Kad legnem na leđa već neko vrijeme se javlja osjet uboda kod bubrega. Čitala sam da su to neki kružni živci u trbuhu. Nije ništa ukliješteno, ali evo da se požalim i pitam prođu li križobolje ikad ili se samo pogoršavaju?

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Prođu. Kad prestaneš dojiti. Uffff, ja sam imala nizak klik klak ležaj i povremeno sam doslovce znala puzati pri ustajanju s kreveta... prvo koljena na pod, pa na sve četiri, pa polaaako....a djeca dreče.... Prošlo je. Joga me spasila. Ne moraš nikamo iz kuće, možeš i doma napraviti koju vježbicu... Potražit ću, imam to negdje u e formatu, pa ti pošaljem.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.01.2017. at 10:26

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Eh, sad tek vidim da sam isto pisala i davno prije. Idem tražiti gdje su mi vježbe...

    Druga stvar - probaj bar jednom dnevno spavati BEZ djece u krevetu, dok oni nisu doma ili kako god, da se pristojno izravnaš.

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nemam kad spavati sama. Imam neku fitnes loptu. To je valjda rekvizit za jogu. Al' ja ne znam drugo nego se sjest na nju.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ako je velika lopta, i ne možeš drugo nego sjesti na nju, ali ako te boli, bolje nemoj. Mi ih imamo na poslu, te velike. one nisu pogodne da si ih gurneš pod križa, za to treba manjalopta. Probaj, ali samo ako ti paše, leći na leđa s jastukom ispod križa. Ili smotaj deku. Debljinu isprobavaš, dok ne pogodiš pravu.
    Ako ne stigneš, probaj "u hodu" istegnuti međurebrane mišiće i slabine jeftinim trikom: Kad god prolaziš kroz vrata, dodirni štok, naizmjence lijevom rukom pa idući put desnom. I pod tušem se isteži prema gore. Polako, koliko možeš. To je pokret koji rijetko radiš dok bildaš s djecom. Dok te boli, radiš samo vježbe disanja i opuštanja. Dobro bi ti došla i masaža ili samomasaža. I pet minuta pod tušem je bolje nego ništa. Ili dvije minute, iako bi bolje bilo 20 minuta, da se mišići opuste, ako uspiješ. Zakvači palce na sakralnu kost (križa) i pipaj gdje te boli.Imaš 4 reda rupa, po vertikali. To su mjesta gdje prolaze živci. To vrijedi i za sva druga bolna mjesta. Najbolje sama možeš dozirati pritisak. A kad stignete, nek te dragi izmasira. Djeci trebaš fit i zdrava, a isto i njemu i sama sebi.

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala Peterlin.

  15. #15
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Mene ledja nisu zabolila od kada sam krevet promjenila. Mislila sam da imam ozbiljnih problema sa ledjima jer sam 10tak puta zavrsila na inekcijama a uzrok je ocito bio los krevet.Vjezbe ce pomoci, ja sam prakticirala prije ustajanja koljeno prema prsima i to isteze ledni misic,bez toga sam ustajala na sve 4. Buduci da dojis sve je otezano time.Peterlin mudro zbori a cim budes mogla, probaj krevet sa madracem u komadu ako ga vec nemas. Mi smo rijesili problem sa ikeinim ps lovasom i ne bih ga dala za nista.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  16. #16
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    E i da. Velika pomoc kod spavanja dok je bio kauc u pitanju mi je bio jastuk medu nogama. Imam onaj duguljasti od 1.80m koji i nakon 3 godine vucem svaku vecer sa sobom iako mi i nije nuzan vise.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala Kris. Sad je kasno za nabavku drugog madraca. Uzeli iz Ikee krevet i polutvrdi klasični madrac prošle godine.

  18. #18
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Onda je to super. Problem onda mozes rijesiti vjezbicama. Kada ledja malo ojacaju nece boljeti. Jedino kaj jest da bi ledja bila jaca trebaju biti i trbusni

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zadnja tri dana sam nešto šetuckala, i kaj, osjećam se još tromije, zahrđalije i pokočenije.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnja tri dana sam nešto šetuckala, i kaj, osjećam se još tromije, zahrđalije i pokočenije.
    Eh, čekaj proljeće...

    A sad ozbiljno i iz vlastitog iskustva: teško ćeš se bez tuđe pomoći i odvojenog spavanja (barem popodne) kvalitetno odmoriti i izravnati dok mlađe dijete ne doguli do treće godine. Krpat ćeš kako budeš mogla. Dobra vijest u cijeloj priči je da to ipak brzo prođe. Prebrzo čak...

    Sad je zima - ako ideš u šetnju van, ohladiš se i eto belaja... Ako ideš s djecom, to je obično veeeliki fizički napor ako nemaš nikoga da ti pomogne s kolicima i zabundavanjem.

    Dok si doma - tamo gdje si se zakočila probaj utopliti (prsluk, šal...).

    A možda bi mogla naručiti nekoga da te izmasira doma... Nisam to dugo radila, ali prije nego sam krenula na jogu, znala sam povremeno otići u studio Branke Habek kad me ukočilo. To je ovdje: http://studiohb.hr/health-zone/ i to na shiatsu. Savršenstvo! Za običnu aromaterapiju i masažu dobar mi je i ovaj striček: https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...xx7z3c5Exum4bA

    Eh, predugo nisam bila. To samo znači da sam dobro, što i tebi želim... Bit će, ali treba vremena. Do tada - samo pazi da ti se zdravlje ne krene pogoršavati. Pa ako treba, nek djeca spavaju odvojeno. Ne predaleko, ali u svojim krevetima. Razmisli o ravnoteži dobrobiti i štete... Teško mi je savjetovati jer ne znam detalje, ali nije bitno. Samo pomno prati kako će ti biti.

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nemamo gdje nabaciti krevet u ovaj mali stan, a i da imamo ne bih. Ne za sada.
    Hvala za preporuku.

  22. #22
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    A jesi nasla dane za setnju
    Radije kuci izvodi vjezbice za jacanje trbusnog zida. Imas linkova na vjezbacicama, provjerenih.

  23. #23
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Dok si doma - tamo gdje si se zakočila probaj utopliti (prsluk, šal...).
    Za ovo je termofor dušu dao!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima, prvi put sam ovdje...i odmah sam vidjela temu ukliještenje kičme, a samoj mi se to desilo neki dan. Imala sam blagi išijas koji je trajao već neko vrijeme, međutim prilikom ustajanja iz kreveta napravila sam nezgodan pokret i onda me strašno presjeklo u kičmi i nozi, kao strujni udar. Isto mi je došlo slabo od te boli. Odmah drugi dan sam otisla privatno fizioterapeutu i odredio mi 10 terapija, vježbe i terapija strujom. E sad, najveći problem je što sam trudna tek 8 tjedana, a znam da nije preporucljivo vjezbanje u prva 3 mjeseca, a ni ginekolog bas nije bio odusevljen tom idejom, ali je rekao obzirom na bol da ipak odem. Ja nocu ne mogu uopce spavati koliko me boli noga, živac se upalio cijelom duljinom. I u svemu tome popila sam 1 lekadol, kad me baš jako bolilo, izbjegavala sam tablete cijelo vrijeme. Sad se zbog svega jako brinem za bebu i kako će to sve djelovati na nju. Isprike na podužem postu, ali nova sam i ovo mi je prva trudnoća pa me zanima da li je neka od vas imala slično iskustvo?

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mashka prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, prvi put sam ovdje...i odmah sam vidjela temu ukliještenje kičme, a samoj mi se to desilo neki dan. Imala sam blagi išijas koji je trajao već neko vrijeme, međutim prilikom ustajanja iz kreveta napravila sam nezgodan pokret i onda me strašno presjeklo u kičmi i nozi, kao strujni udar. Isto mi je došlo slabo od te boli. Odmah drugi dan sam otisla privatno fizioterapeutu i odredio mi 10 terapija, vježbe i terapija strujom. E sad, najveći problem je što sam trudna tek 8 tjedana, a znam da nije preporucljivo vjezbanje u prva 3 mjeseca, a ni ginekolog bas nije bio odusevljen tom idejom, ali je rekao obzirom na bol da ipak odem. Ja nocu ne mogu uopce spavati koliko me boli noga, živac se upalio cijelom duljinom. I u svemu tome popila sam 1 lekadol, kad me baš jako bolilo, izbjegavala sam tablete cijelo vrijeme. Sad se zbog svega jako brinem za bebu i kako će to sve djelovati na nju. Isprike na podužem postu, ali nova sam i ovo mi je prva trudnoća pa me zanima da li je neka od vas imala slično iskustvo?
    Masaža? Istezanje?

    Pitaj forumašicu Rutvicu - ona bi mogla znati.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Masaža? Istezanje?

    Pitaj forumašicu Rutvicu - ona bi mogla znati.
    Hvala na odgovoru i savjetu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •