Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Biokemijska trudnoća? (Vaša iskustva)

  1. #1
    Galicija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno Biokemijska trudnoća? (Vaša iskustva)

    Drage žene, pozdravljam Vas sve! Nova sam ovdje i unaprijed se ispričavam administratorima ako sam krivo svrstala temu. Molila bi sve vas koje imate iskustva s ovom temom da mi pomognete mišljenjem i kojom rječju. Imam 23 godine, dosad nisam imala nijednu trudnoću, a prije 4 godine operirana sam i odstranjen mi je kompletno lijevi jajnik zbog dijagnosticirane velike dermoidne ciste na njemu koja ga je ''pojela''. Redovno odlazim ginekologu, PAPA testove i UZV radim dvaput godišnje, jer da, priznajem, pušem i na hladno nakon operacije baš zato jer su mi vikali da nije ništa iako sam imala strašne bolove i bila sam dosadna i sebi i ginekolozima sve dok od tog ništa jednog dana nije bilo da treba odstraniti lijevi jajnik. Sad sam im dosadna i dalje dvaput godišnje, ali mislim da će dosta vas razumjeti taj strah, nemam 5 jajnika, već samo ovaj jedan i želim jednog dana ostati trudna više nego išta i baš zbog toga toliko pazim na taj jajnik. Naime, PAPA testovi su svi uredni kao i UZV, ali sam imala par puta problema sa izostankom ovulacije i povremenim krvarenjima unutar ciklusa. Ono što mi se sada dogodilo je nešto meni potpuno novo i zato sam odlučila registrirati se na ovaj forum kako bih čula vaša iskustva ukoliko ih imate... Prošla menstruacija bila mi je 1.2. i nakon nje imala sam nakon dva tjedna krvarenje koje je trajalo dva dana, te nakon dva tjedna ponovno slabije krvarenje u trajanju jednog dana. Očekivana M bila je 3.2., inače imam duže cikluse i vrlo bolne M. Partner i ja imali smo odnose i postojala je sumnja na trudnoću. S obzirom na riječi mog ginekologa da bi bilo pametno što prije ostati u drugom stanju i na moju želju da i ostanem, nisam panično radila kućni test, već sretno i smireno. Napravila sam kućni test koji je bio negativan, i imala sam par dana sve simptome M (bolovi u grudima, otečene grudi, bol u leđima, pa čak i povraćanje ). M je došla 16.3., popraćena izuzetnim grčevima i obilnim krvarenjem. Kako inače imam bolne M, ni ne očekujem da M izguram bez Ketonala, ali ovaj put su grčevi znatno drugačiji. Jači su, krvarenje je obilnije i sa ugrušcima. Javila sam se mom ginekologu (u petak idem na pregled) koji mi je rekao da postoji sumnja da se radi o biokemijskoj trudnoći. Prvi put sam se susrela s tim pojmom, pročitala hrpu stvari koje sam našla na internetu, međutim dosta je teško odrediti kada se o takvoj trudnoći radi i eto me ovdje, da čujem vaša iskustva. Da li ste imali iskustva s tim, kakvi su bili simptomi? I kako na psihu djeluje? Mene je poprilično strah i dosta sam uznemirena.... Lijep pozdrav vam šaljem svima i želim od srca što više plusića na testu ženama sa RODE

  2. #2
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    Pozdrav...
    Ja sam se prošlu godinu imala biokemijsku trudnoću.Menstruacije su mi inače redovne i pošto smo pokušavali ostvariti trudnoću, nakon izostanka nekoliko dana uradila sam test, koji je imao sjenu od druge crtice. Nažalost, nakon 10 dana prokrvarila sam i završila u bolnici. Doktor mi je pojasnio, da se dogodila oplodnja, ali se plod nije ugnjezdio nigdje u maternici, već je plutao i bio osuđen na propast. Razlika odnormalne i biokemijske trudnoće je ta, šta se biokemijska ne vidi putem UZV, doslovno ne postoji. Neki doktori je nazivaju zakašnjelom menstruacijom.
    Kod mene nije bilo potrebe za kiretažom,pa mi je doktor savjetovao mjesec dana pauze i ponovo pokušati s tim da mi je rekao, i biokemijska trudnoća je znak da se nešto pokrenulo u organizmu, te da je siguran da ću ubrzo ponovo ostati trudna. Tako je i bilo nakon samo jedne redovite menstruacije, ja sam ostala trudna i sve je uredno proteklo, sad sam na kraju trudnoće i još jedino čekam porod.
    Ja ti od srca želim da ćim prije ostvariš svoje snove...
    A što se psihe tiče,meni je bilo teško, ali isplakala sam se, izbacila to iz sebe i rekla si, da je tako moralo biti i da idem dalje i... išla sam...
    pozzzz

  3. #3
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Kod mene je isto bila biokemijska, samo sam ja imala trudove - jaka slabost, u trenutku kad je sve krenulo padala sam u nesvijest. Kod mene je bilo stvarno obilno krvarenje s tkivima i malim zametkom i sve je to izašlo odjednom. Tako da nije bilo zabune. A i znali smo da sam trudna, samo srce nikako nije htjelo prokucati
    Ali zato sada imamo malu djevojčicu od 14 mjeseci!

  4. #4
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Anita, zašto (ponekad) treba kiretaža ako se plod ne ugnjezdi?
    Gugolina, kod tebe je onda bilo dosta tjedana biokemijska T kad ste već srčeko gledali?

    Mene isto zanima ova pojava biokemijske T. Čini se da je nemali broj cura imao biokemijske.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    biokemijska trudnoca je trudnoca koja je dokaziva samo krvnim testom, ali nije moguce potvrditi ju UZV pregledom.
    takodjer, kod biokemijske trudnoce dodje do implantacije embrija, jer da ne dodje - ne bi se poceo luciti hormon beta hcg (kojeg detektira krvi, a i kucni urinski test).

  6. #6
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    A onda valjda zavisi,kako se ugnjezdi, tj. da li sve bude ok ili ipak nešto....
    Ja znam da je meni doktor u bolnici to pojasnio kao doslovno kao prirodnu selekciju, rekao je da organizam zna osjetiti, doslovno dekektirati kad nešto ne krene pravim putem i onda to završi biokemijskom trudnoćom. Što se tiče tvog pitanja lulu-mama kiretaža bude potrebna ako razina bete u krvi ne padne skroz, što kod mene nije bio slučaj. Ja mislim da oni zapravo po beti su sigurni da nije nešto ostalo ne oljušteno (mada sam čula da to zna otići onda narednom menstruacijom), ali eto kod nas valjda ne žele riskirati, pa onda rade kiretažu...

  7. #7
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Drage cure, molim pomoć:
    imala sam zadnju M 15.5., nakon što sam primijetila da kasni napravila sam test na T i bio je pozitivan.
    Bila sam tako sretna!
    Onda u srijedu ujutro dobijem krvarenje, ne obilno. Kasno popodne imam termin kod gin. i ona nakon UZV kaže da "nije ti to dobro, nema tu prave trudnoće" Kao, trudnoća je, ali nema ploda. Jeli to onda biokemijska trudnoća?
    Uputi me drugi dan na vađenje BetaHCG i da terapiju Ergometrin. Nisam ga taj dan stigla podići u ljekarni i do sad ga još nisam uzela. Nekako neželim prije nego vidim slijedeći nalaz bête.
    Trudnoća je bila 6 tj. Beta 666,2. Kakav je to nalaz? Jeli to malo i jeli to znak da se trudnoća sigurno neće razviti?
    Uputila me u ponedjeljak na ponovno vađenje krvi. Do tada čekam kod kuće. Krvarim, ali stvarno ne obilno, vidljivi su i kao komadići tkiva na ulošku, sluzav, krvav iscjedak... Iznenađuje me što nemam apsolutno nikakve bolove.
    Gin je kao dijagnozu napisala abortus incompletes, ali ja još nisam čula da je moguće proći pobačaj bez ikakvih bolova.
    Već sam imala jedan, prije 5 g, nisam prošla kiretažu, otišlo je samo od sebe uz praćenje u bolnici 5 dana. Sad me strah, kako ću znati jeli sve samo otišlo? Zašto nemam nikakve bolove (prvi put sam imala strašne)? Jeli to uopće sigurno pobačaj? Ima li ikakve šanse da se trudnoća sačuva?
    Kolika bi trebala biti beta u pon (znači četiri dana nakon prošlog vađenja krvi) ako je pobačaj nastupio?
    Molim vas za pomoć! Hvala

  8. #8
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam prosle godine imala biokemijsku. Test je bio pozitivan 3 dana nakon ocekivane M, ali sam negdje na 5+3 prokrvarila. Beta je taj dan iznosila svega 6... Nije se ni po cemu razlikovalo od obicne M, osim sto je izasli i nekoliko ugrusaka sto mi se rijetko desava...

    Moja sestra je sa trudnocom istog trajanja imala bolove i obilno krvarenje. Kod mene nista...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Paucica, beta je dosta visoka, probaj uguglat pa nadji vrijednosti bete po tjednima..jooj..a i ta tvoja gin mi se cini malo neozbiljna.. Na pocetku T beta bi se trebala duplati..mozda da potrazis i drugo misljenje..cuvaj se! I javi kako se situacija rijesila ili razvila..sretno!

  10. #10
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Piše na netu da je prosjek za tu gestacijsku dob cca 2500, ali na nalazu koji sam dobila piše da je ref. interval 158-31800
    Zato nisam niti htjela uzeti Ergometrin dok ne vidim da beta sigurno pada.
    Gin mi je od ponedjeljka na godišnjem tako da ću u ponedjeljak ići kod druge koja ju mijenja.
    Sad mi predstoji cijeli vikend čekati. Krvarenje je sve slabije, nemam nikakve bolove, a doktorica kaže da je to pobačaj... Nemam vise niti onaj osjećaj da sam trudna, niti napetost u grudima... Tako da vjerovatno I je u pravu, ali sve me to zbunjuje...

  11. #11
    wiwa1907 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,
    molila bih savjet ako mi netko moze pomoći sa sličnim iskustvom.Imam 32 godine,u braku sam i planiramo bebu,radimo vec nekih 5 mjeseci.Nisam imala nikad u životu nikakve upale ni jajnika ni mjehura ni bubrega,napravila briseve,sve ok.Hormoni štitnjače ok,progesteron takoder u redu.Papa test u redu.Jajnici u redu i maternica isto.menstru.redovite i normalne.Nadala se da će sve biti dobro, i onda napokon.Zadnja men.mi bila 7.5.,napravila dva testa i oba pozitivna,jedan 14.6. i onda 16.6..i eto odlucila posjetiti i ginića.i na UZV se vidjelo:početni gestacij.mjehur 5,27mm, ž.v.poz, c.luteum lijevo.i eto sva sretna...ali kaže doktor doci za 7 dana na kontrolni UZV i nažalost ništa se nije dogodilo,nema rasta nema otkucaja...kaže mi da očekujem krvarenje unutar 14 dana.to je bilo 29.6.
    ja još uvijek čekam...ništa me ne boli,temp.mi je svako jutro 36,6-36,7,očekujem da bude 36,2 pa da dobijem men.kao i obično.totalno sam bila u šoku,isplakala se,onda malo čitala i našla da bi to bila biokemijska trudnoća,da ne bi ni znala da nisam radila test i išla na pregled...ima tko iskustva s tim?koliko dugo trebam čekati prije nego počnem paničariti?računam da bi mi normalno mens.trebala biti 7.7.
    ako mi men.ne dode moram na kiretažu, a to bih svakako htjela izbjeći.postoje možda neke tablete koje se mogu korisiti ili nešto slično?molim vas savjet...i koliko onda čekati do novog pokušaja?joj stvarno ne znam čemu da se nadam...još sam lagano u šoku,ali tješim se da nisam jedina kojoj se to dogodilo...hvala svima.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    wiwa zao mi je sto ti nitko nije odgovorio. jesi li prokrvarila?
    biokemijska trudnoca je trudnoca koju je moguce potvrditi urinskim ili krvnim testom, ali se na UZV ne vidi. s obzirom da si ti na UZV imala gest. mjehuric, ta trudnoca bi odgovarala blighted ovum.

  13. #13
    Tayla avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Jug
    Postovi
    405

    Početno

    Jod od Božića muž i ja pokušavamo napraviti našu bebu.

    Sreća i veselje nastupilo je sredinom kolovoza kad je test za trudnoću pokazao dvije crtice. Nažalost, 25.8. sve se preokrenulo sa spontanim pobačajem.

    Radilo se biokemijskoj trudnoći, pojmu za koji sam prije čula, ali nisam puno znala o tome. Nakon svega sam puno čitala i istraživala, te mi je jako puno pomoglo kad sam shvatila da nisam sama. Da je to tako čest slučaj zapravo, te da mnoge žene niti ne znaju da su bile trudne, već samo misle da im je menstruacija iz raznih razloga kasnila ovaj mjesec. Dok mi "trudilice" osluškujemo svaki simptom i promjenu na našem tijelu, u silnoj želji da napokon zatrudnimo, pa doživimo blog i gubitak.

    Mene je utješilo, zato i pišem svoje iskustvo. Niste same!!

    Uglavnom se nismo predali, nakon što sam se isplakala i oporavila, idemo dalje.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Evo da se i ja na žalost pridružim temi. Prije 2 godine spontani u 9. tjednu, a jučer rani pobačaj ili biokemijska trudnoća. Prošli tjedan plusić na testu, imala sve simptome, rekla dragom i veselila se da je konačno uspjelo i onda me jučer rano ujutro probudili bolovi slični trudovima i nakon 2 sata prokrvarila, prvo svijetlo crvena krv i poslije i dijelovi sluznice. Iako imam dvije kćeri toliko jako želim ovu bebicu da se ne mogu pomiriti s tim da nam ne uspjeva. Da li su razlog moje godine (36, dragi 32)? Ne pušim, ne pijem, zdravo se hranim, uzimam prenatal već 2 mjeseca. Jedino smo imali smrtni slučaj u obitelji i dosta sam bila u pokretu pa sam pomislila da nije od toga. Ne znam više šta bih mislila. Bojim se više i pokušati da opet ne prođe kao zadnja dva puta. A prije sam uvijek od prve ostajala trudna i sve super. Planiram otići kod doktora iako znam da me neće utješiti jer mi je i nakon spontanog rekao da je to normalno i da se događa. Jučer sam čvrsto odlučila da odustajem, ali danas opet imam želju probati. Trebam li napraviti možda bris za bakterije jer vidim da i to može biti razlog? Ili je glavni razlog to što imam već dosta godina?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    marlameri dobrodosla!
    ne vjerujem da je tvoja dob uzrok spontanih, nije to bas toliko puuuno godina. svakako napravi briseve, a buduci da vise od 2 godine pokusavate dobiti trecu bebicu, ja bih se svakako obratila doktoru za pomoc i eventualno dodatne pretrage. sretno!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala na dobrodošlici. U stvari puno vas čitam pa sam se evo i odlučila pridružiti svojim komentarima. Bila sam danas kod doktora a sutra me naručio na ultrazvuk s obzirom da jako malo krvarim pa da provjeri da li je sve otišlo s krvarenjem. I rekao je da ćemo nakon 3 mjeseca napravit briseve, a kad ponovo ostanem trudna odmah po izostanku menge dobit ću dufaston (valjda se tako piše???). Prva dva puta nikakvih poteškoća, a sad dva puta neuspješna. Glava mi je puna raznih razloga zbog kojih mi se to moglo dogoditi- zadnjih sam mjeseci eksperimentirala sa sirovom hranom i zelenim sokovima pa mislim da mi nije to nešto poremetilo organizam jer su mi se i nokti počeli listati što nikad nisu, a pronašla sam negdje da je B12 vrlo važan u održavanju trudnoće. Ali tko može znati šta je jer ni nakon spontanog prošle godine i briseva ništa se nije otkrilo kao razlog. Lakše mi je kad pročitam da nisam jedina jer oko mene nitko nije imao ovakvo iskustvo pa mi je teško i pričati o tome jer vidim da me čudno gledaju.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    najcesce je uzrok spontanih neka kromosomska greska embrija, na tvom mjestu se ne bih opterecivala i analizirala zivotni stil. naravno, treba pripaziti da se u ranoj trudnoci ne dese neke drasticne promjene u organizmu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Evo mene opet. U stvari želim podijeliti svoje iskustvo jer na našim forumima nema puno o ovoj temi ali zato sam na netu pronašla puno toga što mi je razjasnilo moju situaciju. Najvjerovatnije sam imala kemijsku (doktor me ispravio da nije biokemijska već kemijska trudnoća) zbog nedostatka progesterona i tankog endometrija. Na ultrazvuku koji sam radila 21.11. znači 5 dana kako sam počela krvariti endometrij mi je bio svega 3 mm što je prilično tanko, iako u granicama normale ali moguće je da mi je to problem što već dvije trudnoće nisam uspjela zadržati. Moje je mišljenje da velik utjecaj ima prehrana, a ja sam eksperimentirala i očito mi je nedostajalo E vitamina jer sam jela samo voće i povrće a žitarice izbacila, a isto tako i B6 i B12 koji su također nužni za održanje trudnoće od samog početka. Sad počinjem piti čaj i kapi koje mi je savjetovala jedna doktorica koja se bavi homeopatijom i uzela sam folnu po savjetu ginekologa a također i B6 i B12 pa ćemo vidjeti. Inače ne pijem, ne pušim i dosta se zdravo hranim ali očito ne dovoljno. Najviše od svega pomogla su mi iskustva drugih žena koje su to proživjele jer doktoru se ne da odgovarati na mojih milijun pitanja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •