Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: visoki leukociti,a nema simptoma

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno visoki leukociti,a nema simptoma

    Curica je iznenada dobila temperaturu 39,2 u toku noci. dali smo cepic i spala je. od jutros temperatura je do 38 i povratila je 4puta. radili smo kks crp i urin. na pregledu sve ok. crp 18, leukociti 15,1 a sve ostalo ok. cekamo diferencijalnu ks. ne kontam-kako tako leukociti a sve ok. nije joj dala antibiotik jer smatra da ce ovo izaci na virozu a da su leukociti zbog povracanja???!!!imate li slucnog iskustva?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Mojoj su curki isto jednom bili leukociti povišeni, a na kraju je ispalo da se radilo samo o virozi, kažu da i kod adenoviroza leukociti mogu ić i do 22.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    I kod mojih se to znalo događati. Treba pričekati, ponekad zatreba antibiotik, a često ne.

    BIlo je već sličnih tema - evo našla jednu, možda pomogne: http://forum.roda.hr/threads/5999-Po...7ani-leukociti

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Danas smo bili na pregledu. jutros je povracala ali nema temperature. dr.kaze da sacekamo do sutra jer joj je grlo blago crvenoi da sacekamo sa amtibioticima. njena ped.je napokon sad primila i pregledala i ona kaze da ipak ukljucimo antibiotike. sta sad

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa Vidi poruku
    Danas smo bili na pregledu. jutros je povracala ali nema temperature. dr.kaze da sacekamo do sutra jer joj je grlo blago crvenoi da sacekamo sa amtibioticima. njena ped.je napokon sad primila i pregledala i ona kaze da ipak ukljucimo antibiotike. sta sad
    Ništa. Dat ćeš djetetu antibiotike po uputi pedijatra.

    Kad budeš u ljekarni dizala lijekove, uzmi probiotike (za malu djecu biogaia ili prolife ampule - pitaj koji su najbolji) i to daješ na prazan želudac između antibiotika. Bit će to sve dobro. Sretno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Jutros smo je vodili na kontrolu i grlo je mirni. dr.kaze da s obzirom da nema temperaturu vec drugi dan i ne povraca vise da joj ne dajemo antibiotuke. tako smo i odlucili. ne znam da li ima potrebe da kontrolisemo leukocite ponivo?

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    nisam skužila jel si jučer dala antibiotik?

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Imam pitanje. Zašto prvi dan bolesti idete vaditi krv, kad su se ionako več pojavili simptomi povraćanja?

  9. #9
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje. Zašto prvi dan bolesti idete vaditi krv, kad su se ionako več pojavili simptomi povraćanja?
    da ni ja to ne kužim

    kontrola leukocita nije potrebna, što vam je i pedijatar sigurno rekao

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ima razloga - često je povraćanje jedan od popratnih simptoma drugih bolesti koje nisu crijevne. Npr. često prati anginu i mi smo baš povraćanje imali kao uvertiru a tek su leukociti pokazali da je tu nešto bakterijsko, i bila je prava streptokokna angina.

  11. #11
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Ima razloga - često je povraćanje jedan od popratnih simptoma drugih bolesti koje nisu crijevne. Npr. često prati anginu i mi smo baš povraćanje imali kao uvertiru a tek su leukociti pokazali da je tu nešto bakterijsko, i bila je prava streptokokna angina.
    Ma jasno da ima razloga, ali u prva 24 sata bolesti nema šanse da znaš tijek.
    Mi smo na "selu", pa dr. ni nikoga ne šalje na krvne pretrage (osim hitnih slučajeva) jer nema kud poslati.

  12. #12
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Ima razloga - često je povraćanje jedan od popratnih simptoma drugih bolesti koje nisu crijevne. Npr. često prati anginu i mi smo baš povraćanje imali kao uvertiru a tek su leukociti pokazali da je tu nešto bakterijsko, i bila je prava streptokokna angina.
    streptokoknu upalu grla je lako prepoznati, bar meni jer sam je imala xy puta (djaca nisu nikad)
    i sigurno bi se dijete žalilo na bolove u grlu/glavi što već
    a ne bi samo povracalo i imalo temp.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Jedino crp reagira 12h nakon pojave prvih simptoma, leukociti sporo rastu. 15 za prvi dan i nije tako malo.

  14. #14
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    inace kazu "cekajte dva tri dana prije odlaska pedici"...prije tjedan dana...moja curka naglo dobila temp do 39.2 i to ujutro,popodne meni nesto nije dalo mira i ja osla pedici..ona nevidi nista sto bi upucivalo na nesto...noooo...salje nas na vadenje krvi...nakon ni pola sata zovu nas da hitno idemo u zaraznu leukociti bili 39 ,tamo primili jaki venski antibiotik,drugi dan takoder,onda zavrsili na antibotiku sirupu...dijagnoza pnemukok...
    kazu da je bilo toliko opasno i da se vidi koliko je malena jaka...opce stanje cijelo vrijeme super...
    i temp je trajala samo jedan jedini dan...srecom sto je pedica slala na vadenje krvi...
    eto zasto je mozda i dobro odmah provjerit krvnu sliku...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Lidać2, molim Vas, kako je kasnije reagirala, jel se ponavljali to sa visokim leukocitima?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav Lidać2, molim Vas... takvi visoki leukociti, jel se ponavljalo kasnije?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    inace kazu "cekajte dva tri dana prije odlaska pedici"...prije tjedan dana...moja curka naglo dobila temp do 39.2 i to ujutro,popodne meni nesto nije dalo mira i ja osla pedici..ona nevidi nista sto bi upucivalo na nesto...noooo...salje nas na vadenje krvi...nakon ni pola sata zovu nas da hitno idemo u zaraznu leukociti bili 39 ,tamo primili jaki venski antibiotik,drugi dan takoder,onda zavrsili na antibotiku sirupu...dijagnoza pnemukok...
    kazu da je bilo toliko opasno i da se vidi koliko je malena jaka...opce stanje cijelo vrijeme super...
    i temp je trajala samo jedan jedini dan...srecom sto je pedica slala na vadenje krvi...
    eto zasto je mozda i dobro odmah provjerit krvnu sliku...
    Lidać2, molim Vas, kako je kasnije reagirala, jel se ponavljalo to sa visokim leukocitima?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •