Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: duda varalica

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno duda varalica

    ovdje su jako protiv i preporucaju ako bas beba ima jak nagon za sisanje da se bebi u usta stavi (vas vlastiti) mali prst, jagodica ide na nepce

    tvrde da duda moze naporaviti probleme za sisanje, i jos sto zaustavlja komunikaciju (bebino plakanje)

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to je istina

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a ako beba ima jak nagon za sisanje, od malog prsta je puno bolja cica :D

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Kopiram moj post sa topika o dudama varalicama iz Dobne skupine (0-1):

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ne brinite. CPS (Canadian Paediatric Society) je nedavno objavila, mislim prvi na svijetu, tzv. "position paper" na temu duda varalica. U tom izvjestaju se diskutira sve sto se dosada zna o koristenju duda varalica (kompletan tekst moze se naci na internet stranici Pacifiers (soothers): A user’s guide for parents, na engleskom), tu mozes naci i linkove, ili barem reference svih studija koje postoje na tu temu.

    Ovdje mozes naci informacije o tome kada je OK, ili cak pozeljno, da djetetu ponudis dudu, na sto trebas obracati paznju, i kako/kada ukloniti dudu iz djetetova zivota.

    A konacni zakljucak je da duda nije takav bauk kakvom ju se ponekad predstavlja, dapace, za neku djecu je neophodna.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Mojoj djeci je duda varalica bila apsolutno neophodna radi jakog acidnog refluksa tako da ju je par pedijatara preporucilo jer definitivno pomaze pri tome.

    Medjutim ima i nedostataka i definitivno sam protiv toga da se daje djeci da se ucutkaju. Moji su je imali samo po noci dok spavaju ali cak i tako mala uporaba je bila dovoljna da Annabel zubici budu krivi a pedijatrica mi je isto tako jednom naglasila da ima povece udubljenje na nepcima sto je zbog dude. Svakako treba procjeniti da li je neophodna ili ne a ako nije bolje je se ostaviti.

  6. #6
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Natasa, dobro si to napisala - ne treba se uvaljivati ako nije potrebna, i trebaju se dobro odvagati dobitci i nedostatci, ali nekad je potrebna i u tom slucaju roditelj ne treba imati griznju savjesti.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno

    imam dvije kćeri koje su utjehu nalazile i u sisanju palca i u dudi varalici.
    starija je od rođenja sisala palac, a kada je sa cca 1,5 godina taj palac počeo ličiti na čudo (isušena koža, nokat izgrižen) uspjela sam ga zamijeniti dudom varalicom. negdje prije 2-gog ročkasa sam pokušala maknuti dudu jer ju je koristila samo za uspavljivanje i uspjela sam! gospođica nema niti krive zube, niti neke probleme s nepcem.
    mlađa kćer je do 2,5 godine imala dudu varalicu i prošlog ljeta je starija sestra ''napravila uslugu'' i spremila dudu u neku vrećicu tako da je par dana nismo uspjeli pronaći. par dana je bilo frke i žalosti, ali je i druga duda prošlost.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •