Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Kašalj

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    ČAKOVEC
    Postovi
    50

    Početno Kašalj

    pozdrav svima,

    Olgica kašlje već dva puna tjedna, popila Prospan, pije 10 dan Bisolvon sirup,
    a brine me što kašalj ne prolazi nimalo koji nije pretjeran ali ipak postoji,najjače ujutro.
    Osim tog nema prehlade, ni ničeg drugog,
    pije puno tekućine, čaj, med...i sve što ide uz to..

    Da li ko ima kakav drugi prijedlog za istjerivanje kašlja?

    hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Je li vama liječnik prepisao sve te sirupe?
    I Prospan i Bisolvon pospješuju iskašljavanje, ali to nije pomoć za suhi kašalj. Nisi napisala o kakvom se kašlju kod vas radi?

  3. #3
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    moja cura ove godine kaslje vec dva mjeseca, kao ni jedne do sad. ujutro isto tako najjace kaslje jer pretpostavljam da joj se natalozi slajma u toku noci, pa cim se probudi tocimo nos fizioloskom i pusemo, pusemo..

  4. #4
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Nama NAJBOLJE smiruje kašalj prirodni recept:
    crna rotkva, izdubi se i probuši mala rupica
    u to se naspe BAGREMOV med i to polako kapa u neku čašu preko noći
    drugi dan svakih sat dva popiti žličicu toga i to je to.
    Mom malom u roku keks kašalj nestaje

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    75

    Početno

    please savjet..
    moj sin je počeo kašljati (1-2 dana suho i vrlo rijetko, a zatim "mokro" i učestalo") i odmah sam mu dala apisirup . istina, prestao je kašljati nakon 48 sati (zakašlje se 1-2 puta dnevno). međutim, ponekad osjetim da kada diše, "sviraju" mu sline, ili šlajm negdje u grlu/grudima. s obzirom da nikada do sada nije kašljao, nemam iskustva kakav je tijek kašlja, tj. je li to normalna faza u procesu izlječenja.

    imam osjećaj da bi bilo bolje da ponovo počne kašljati (hahaha) kako bi mu se taj šlajm pokrenuo, tj. nestao. iako mi je rečeno da je apisirup dobar i za suhi i za mokri kašalj, a s obzirom da mu je vrlo brzo ublažio kašalj, ja ga ne bih mijenjala.

    kakva su vaša iskustva?

  6. #6
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Nama je za kašalj najbolji i nezamjenjiv karamel - ušpinuješ dvije čajne kašike šećera, zaliješ sa dva deca mlijeka i pije se vruće, po malo, može i po dvije supene kašike.

    Od kad smo otkrili karamel ništa drugo za kašalj nismo uzimali, ima par godina već

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa Vidi poruku
    Nama NAJBOLJE smiruje kašalj prirodni recept:
    crna rotkva, izdubi se i probuši mala rupica
    u to se naspe BAGREMOV med i to polako kapa u neku čašu preko noći
    drugi dan svakih sat dva popiti žličicu toga i to je to.
    Mom malom u roku keks kašalj nestaje
    Gdje kupite crnu rotkvu? mi je nigdje ne možemo pronaći

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Bubica27 jel hodaš po placu?

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi hvala Bogu nemamo čestih problema s kašljanjem, ali baš sad su i deda i MM uhvatili neku "kašljajuću virozu", pokupilo na kraju i moje i bratova djeca. Kašalj je dosta neugodan, ali ja ne dajem nikakve sirupe protiv kašlja. Prvi razlog je što maleni "ne želi" popiti sirup (ne voli slatko, i onda ga sirup tjera na povraćanje), a recimo drugi razlog je što ne vjerujem u te sirupe.
    Ove dane kad je bilo najlošije stanje, natočila sam mu čašu vode, stavila u nju slamku i rekla mu da kad ga počne smetati gutne malo vode. I tak cijeli dan. I evo, da pokucam, sad još zakašlja par puta dnevno.

  10. #10
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja mislim da je kod kašlja dobro piti što više tekućine. može i topli čaj, juhice. evo baš mi je mlađi sin kašljucav i nalijevala sam ga jutros tekućinom. mogu reći da mu se dosta smirilo.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    tekućina je jako BITNA

  12. #12
    mala Ina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Petrinja
    Postovi
    193

    Početno

    Mi kasalj u zadnje vrijeme pobjedjujemo sirupom kucne radinosti. Lako za napraviti, a u roku od 5 dana se kasalj smiri. Pa evo ko zeli recept

    7 listova lovora
    1 zlica kadulje
    1 zlica korjena bijelog sljeza
    1 limun (oprati i izrezati na kockice)
    500 g secera

    Sve to kuhati u 1 l vode. Staviti na jaku vatru dok ne prokljuca, smanjiti i kuhati dok se kolicina ne prepolovi. Ohladiti, procijediti i sipati u staklene flase. Drzati u frizideru.
    Sirup je ukusan i moja ga ekipa rado pije.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj vildica prvotno napisa Vidi poruku
    please savjet..
    moj sin je počeo kašljati (1-2 dana suho i vrlo rijetko, a zatim "mokro" i učestalo") i odmah sam mu dala apisirup . istina, prestao je kašljati nakon 48 sati (zakašlje se 1-2 puta dnevno). međutim, ponekad osjetim da kada diše, "sviraju" mu sline, ili šlajm negdje u grlu/grudima. s obzirom da nikada do sada nije kašljao, nemam iskustva kakav je tijek kašlja, tj. je li to normalna faza u procesu izlječenja.

    imam osjećaj da bi bilo bolje da ponovo počne kašljati (hahaha) kako bi mu se taj šlajm pokrenuo, tj. nestao. iako mi je rečeno da je apisirup dobar i za suhi i za mokri kašalj, a s obzirom da mu je vrlo brzo ublažio kašalj, ja ga ne bih mijenjala.

    kakva su vaša iskustva?

    samo da iznesem naša iskustva, možda nekome pomogne. dakle, od apisirupa kašalj mu je prestao za 2 dana (!!!) ali je ostao onaj šlajm u grudima. bila sam u nedoumici šta raditi - nastaviti davati apisirup ili ne (jer nigdje nisam našla konkretno je li za suhi ili za produktivni kašalj) i ipak sam odlučila nastaviti. šlajm je iskašljao, tj. progutao za 1-2 dana!! dakle, sveukupno, kašalj mu je prošao za 3-4 dana. ne znam je li od apisirupa ili ne, ali ja taj sirup toplo preporučujem.

    jedino treba biti oprezan jer je apisirup zapravo med, propolis, sljez i majčina dušica - pa ko misli odgađati med, onda treba zaobići i apisirup (moj sin ima 19 mjeseci, pa sam ga ja sad po prvi put dala).

    plus, negdje sam bila pročitala da apisirup pojačava apetit i vjerujte da je istina "mama, daj kiflu, mama, daj rižu, mama daj krompir"

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •