Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 81

Tema: potkožne naslage na piši

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno potkožne naslage na piši

    hm... mi smo slušali one koji kažu ne dirati pišu/kožicu pretjerano, pedica tvrdi da je super; kožicu povlačimo koliko ide (prilično je OK) i čistili smo samo namočenom vaticom (voda)... E sad, bili smo privatno na urinokulturi i dr. je pogledala pišu i kaže da je kožica OK, ali ispod kože na piši ima bijelih naslaga Ona kaže da
    1) sada čistimo uljem (kojim uljem? sezam, badem, ili koje ste koristili?)

    2) te naslage se mogu otkloniti nekakvim struganjem, ako sam dobro shvatila; našprica se lokalnim anestetikom i otklone se naslage?

    Jel' imao netko slično iskustvo? Što napraviti?

  2. #2
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    stara, nemam ti pojma kaj napraviti, ali se nadam da bude sve 5.
    mene te pišo-higijene muče od prvog dana.
    natezati, nenatezati, ulje, vata, voda, bla.
    mi sada prevlačimo koliko ide, čistimo sa gazicom i vodom i to je to.
    neko vrijeme istio nismo natezali, kao, ne treba, a i malo je bila kožica napukla, ništa strašno, i onda mu se pišo zatvorio, onako, nije se moglo uopće ništa prevući kožica,otvorić jedva promjera čačkalice, a pedica veli, da će ona to njemu prevući.
    ja se prepala, nisam dala, i evo opet mu, kako velim, prevlačim.

  3. #3
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mi koristimo malo baby ulja na vati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    moj mali ima 7,5god, tak da su se vjerojatno neke stvari promijenile od tada....
    mi smo kožicu morali "vježbati" svakodnevno jer su nam napunili uši sa operacijom na koju će morati ići ako mu se to ne regulira kak treba do određenih godina. također smo "čistili" pišicu svakodnevno sa vaticom namočenom u baby ulje. to smo prakticirali dok nije prestao nositi pelene.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    43

    Početno

    Mi smo imali istu stvar, kožicu smo mogli navući toliko da se malo vidio glavić, ali ispod kožice se nakupilo nečistoća pa je to izgledalo kao bijeli prištići. Otišli smo kod urologa ( na preporuku pedijatra ) jer nismo mogli sami navući kožicu, tamo mu je urolog do kraja odlijepio kožicu tj. navukao do kraja, i sve očistio ( tek smo onda vidjeli koliki je to glavić i da smo mi navlačili možda 1/4). To je bilo koma jako je plakao i par dana ga je peklo dok je piškio, tako da smo piškili i u pelenu i u tutu i po kupaonici. Mazali smo s kremicom ( tobrex ili bivacin), pišan mu je jedno tjedan dana bio natečen i malo plav, ali nakon toga redovito navlačimo kožicu svaki dan bez problema i moram reći da je uvijek čist, da se nema što očistiti osim ako ima neku malu upalicu. Urolog nam je rekao i i bolje da smo došli sada ( to je bilo u 12 mj) nego kasnije, bez obzira što još nosi pelene.
    Eto to je naše iskustvo. Možda je i bolje da smo to sad obavili dok je manji jer je bilo lakše kad smo morali navlačiti kožicu dok je to sve bilo svježe i bolno, nije se ni snašao dok smo MM i ja navukli kožicu i vratili nazad.
    Jedino što nas je bilo strah, urolog je rekao da kad se prevuče kožica da se ne smije dugo čekati jer se može desiti da se ne može vratiti nazad.

  6. #6
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    ...ma to su samo bjelančevine iz mokraće, kakvo struganje :shock:
    Ulje, može jestivo, možda najbolje i poslije svakog kupanja nježno obriši vaticom natopljenom u ulje, vidjet ćeš da će sići, samo ga malo duže onda zadrži u vodi da omekša

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Cure hvala Mommy, pročitala sam ja to još prije, ali to mi baš ne pomaže u ovom slučaju/dilemi... Radi se o tome da mi često moramo kontrolirati urin jer je ribica pokupila e. coli od mene zbog predugog poroda, a dr. (nefrolog) je rekla da postoji mogućnost da nam se zbog tih naslaga vide bakterije u urinu, a one u stvari ne dolaze iz organizma, nego s površine piše. Meni je to fakat totalna nepoznanica pa sam htjela provjeriti kakva su vaša iskustva.

    ...ma to su samo bjelančevine iz mokraće, kakvo struganje
    Dakle, kao što sam napisala, dr. je sugerirala da je "struganje" opcija, prvenstveno zbog bakterija. Iako, nalaz nam je sad OK :D pa ćemo probati čistiti s uljem, ne bi li to otišlo samo od sebe.

    p.s. Moram reći da sam u stvari bila jako ljuta na sebe kad mi je dr. pokazala naslage, jer ih nisam sama primjetila, odnosno kožica se dala povući, ja sam prebrisala s vaticom i nisam se upuštala u analize

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Moj necak je imao sraslu kozicu i bijele naslage na spolovilu i sve dok to nije rijesio imao je stalno bakterije u urinu. Oni zive u Austriji i odmah su ga poslali na nekakv zahvat "struganja", atezioliza ili tako nekako. Nakon toga vise nikada nije imao problema

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    evo, opet smo se našle i opet zahvaljujem, hvala

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    daisy i mi imamo sličnih problema! Najprije je imao proteus, a sad je dobio e.coli, i to je sve samo na piškanu zbog neprevlačenja. i sad se još slijepio

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno Re: potkožne naslage na piši

    Citiraj daisy2005 prvotno napisa
    hm... mi smo slušali one koji kažu ne dirati pišu/kožicu pretjerano, pedica tvrdi da je super; kožicu povlačimo koliko ide (prilično je OK) i čistili smo samo namočenom vaticom (voda)... E sad, bili smo privatno na urinokulturi i dr. je pogledala pišu i kaže da je kožica OK, ali ispod kože na piši ima bijelih naslaga Ona kaže da
    1) sada čistimo uljem (kojim uljem? sezam, badem, ili koje ste koristili?)

    2) te naslage se mogu otkloniti nekakvim struganjem, ako sam dobro shvatila; našprica se lokalnim anestetikom i otklone se naslage?

    Jel' imao netko slično iskustvo? Što napraviti?
    Mi smo se sad vratili sa struganja

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    i to nije struganje onak kak zvuči i kak si zamišljamo....skidao je nakupine sa vatom i još nekom tekućinom,a toga je bilo grozno puno

  14. #14
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pretpostavljam da su mu na silu prevukli kozicu? :/

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Prvo mi je namazao pimpija sa nekim gelom (lokalana anestezija) i tamotao sa gazom na cca 3 min.Onda smo ga polegli i doc je rekao da ga sam ljubimo i onda mu je povukao kožicu valjda do kraja,a kad ono sve bijelo.to je bilo grozno za vidjet.Osjećala sam se krivom kaj to prije nisam uočila,ali sam onda shvatila da nisam mogla znati šta se skriva ispod kožice.Kompletni dio ispod glavića je bio prekriven sa naslagama,i doc se čudio kako nije imao problema zbog toga.Maureno se malo plakao (najviše zbog toga kaj je morao bit na leđima) . U utorak moramo na kontrolu,a onda ćemo vidjeti dalje.Nije reklama ali moram napisati da nisam srela toliko dragog doktora kao što je on.E da, svakih pola sata mu stavljam hladni oblog na vjeverića i mogu ga normalno okupati,ali potezanja nema do utorka,jel će to napraviti doc na kontroli

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Prvo MU je žurim se pa je ispalo da je namazao meni

  17. #17
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    sunašce malo
    Ja sam K. prevukla u kupanju već sa 2 mj. ali samo je lijepo skliznulo, stvaila sam ulja u kadicu i dugo smo se igrali... isto je bilo grozno da sam se uplašila (srećom bili smo tada u bolnici pa sam zvala sestru) ali lako smo bez problema s vaticom nježno sve skinuli... ovo je valjda drugačije

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ja sam mu svaki pt sve skinula od kremice,a ovo ispod kože je izgledalo kao neke žile ili prištići,i to se vidjelo kad bi mu se pimpi malo dignuo.Taj sadržaj ispod kožice se zove sinehija,i to je nešto kao kod cura bijelo pranje.Hvala na pusici

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Joj cure... vidim da nisam usamljena u ovom problemu (nisam imala pristup internetu pa tek sad čitam) Romina, maloj ribici! Kak' je sad, sve je OK nadam se?!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Sad mu je sve super.Svaki dan mu ''vježbam'' kožicu i nema frke.Ovo bijelo još i dalje luči ali mu to svaki put operem ....

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Romina, gdje ste bili? Vidim da niste trebali opću anesteziju.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Mi smo isto imali te bijele naslage ispod kožice koju mu nisam mogla uopće očistiti jer mu kožicu nisam mogla prevući, a na silu nisam htjela. S godinu dana sam bila kod urologa koja mu je malo našpricala s nekom tekućinom (za anesteziju), prevukla mu kožicu, očistila s baby uljem i namazala s bivacinom. Bila je jako nježna (koliko je mogla biti). Naravno, Mihovil se je jaaako plakao kada je piškio slijedeća dva dana, no poslije je sve bilo OK. Sada mu svaki dan malo potegnem kožicu za vrijeme kupanja i više nemamo takvih problema.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Bili smo kod Sabola i prezadovoljni smo.Bilo je sve gotovo za minutu.Nakon par dana nas je naručio nas kontrolu,i bio je jako zadovoljan.Čak su mu taj gel stavili i na kontroli da ga ne boli dok mu prevlači.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mi smo kod S. hodali za neurološke probleme sa starijim sinom i bili smo jako zadovoljni, ovo s pišom je na mlađem, stariji je bio u Klaićevoj na općoj anesteziji za tu adheziolizu, pa bi to izbjegla. Malo nam je sestra u pedijatrijskoj ambulanti započela posao, rupica je bila jako mala, sad je ipak par milimetara, ali treba odlijepiti. Nadam se da nije prevelik za bez anestezije (4 godine).

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Mamazika, mi smo bili kod dr. Cvitković, u privatnoj poliklinici Helena i ona je isto tako opisala postupak (kao Romina). Mislim da košta 450kn. (pitala sam sestru, ali sad nisam ziher jel' 400 ili 450?!) Jako su ljubazni, pa probaj telefonom saznati što te zanima.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Mi smo platili 600 kn,a najbolje bi ti bilo da ih nazoveš i pitaš ostale detalje

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Hvala, sad smo u virozi, ali budem prije mora. Ljetujemo na pijesku i svake godine strepim da se nešto ne zavuče...

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj zabrinuta prvotno napisa
    Moj necak je imao sraslu kozicu i bijele naslage na spolovilu i sve dok to nije rijesio imao je stalno bakterije u urinu. Oni zive u Austriji i odmah su ga poslali na nekakv zahvat "struganja", atezioliza ili tako nekako. Nakon toga vise nikada nije imao problema
    Isti slucaj ima i Patrik. Ima E.coli u urinu. Sad mi je lakse kad sam vidio ovaj post :D . Imamo dogovoren termin za atheziolizu 25.05. Samo me zanima koliko ce ga to boljeti , nadam se ne jako :shock: .

    TaTa

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Izgleda da je kod nas krenulo prirodnim putem, nestalo je nešto onih bijelih točkica i otvor se proširio (kao da one služe kao klinovi koji otvaraju te adhezije). Pustit ćemo još malo, možda prođemo bez intervencije.

  30. #30
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Ja sam Marku uspjela povući kožicu prije nepunih mjesec dana.
    Ne do kraja, isto ovako vrh glavića viri i bila sam baš sretna jer do tad nije išlo skoro pa ništa.
    E sad, prije par dana sam i ja primjetila te bijele kvržice ispod onog dijela što je još slijepljen.
    Nadala sam se (i još se nadam) da će to sve ići prirodno i da će se sama odlijepiti pogotovo što je tako fino krenula.
    Sad se bojim tih naslaga, koliko dugo mogu stajati bez komplikacija, mogu li uopće stajati ili treba intervenirati čim ih se primjeti.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ja uopće nemam pojma koliko su kod nas stajale ali se doktor začudio kako nije imao temperaturu i sl.zbo naslaga nismo mogli prevući kako treba,a sad mu dosta toga očistim svaki dan

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    makka, takvu smo kvržicu imali i mi paaaa.. oko dva mjeseca otprilike. Otišla je sama od sebe.

    Ja sam uvijek sklona vjerovati najprije tome da se priroda dobro pobrinula da sama izregulira neke stvari pa tako i to.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    14

    Početno

    Jel netko zna koliko traje crvenilo na glavicu nakon adheziolize?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Koliko se sjećam, par tjedana, mjesec dana najviše. I nije po cijelom, nego onako na fleke (valjda tamo gdje je bilo zalijepljeno).

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    14

    Početno

    Evo ,veceras dok smo mu brisali pisu malo je ostalo i krvavih flekica na vati a proslo je 3 dana od struganja. Jel to " u redu" i kad ga mozemo pustiti u jaslice?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ako je još u peleni, pričekajte dok se crvenilo ne smiri. Ako nije može i prije, ali s dobrim gaćama da mu ne ulazi pijesak. Ne sjećam se koliko smo mi svoga držali.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    evo i mi ostrugali

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    kako je Fran?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    a popiškio se konačno jutros, sve ono sinoć su bili pokušaji, jadničak. noćas je samo jednom se budio vrišteći, a jutros kad mu je tata prevlačio-strahota, jadničak.

  40. #40
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Pusa za Frana...

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Dižem ovaj topic jer i Danijel ima potkožne naslage na pišuljcu. Mi nemamo problem as prevlačenjem kožice. Prevukla sam mu kožicu s 5 mjeseci i sve je ok. U međuvremenu sam maloga naučila kako da to sam radi. Neki dan je nakon kupanja prevukao kožicu i onda sam skužila te bljedožute naslage ispod kože na glaviću. Nemrem mu to nikak očistiti jer je ispod kožice i sad neznam kaj bi s tim. Da odem pedijatrici?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ako mene pitaš DA

  43. #43
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    bririta, ne kužim kak je to ispod kožice ako kažeš da može prevući do kraja.
    To je onda NA koži glavića, a ne ispod.
    Ove naslage ispod kožice se nalaze ispod onog dijela koji se ne može prevući, odnosno još je slijepljen za glavić.

  44. #44
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    bririta= brigita

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj makka prvotno napisa
    bririta, ne kužim kak je to ispod kožice ako kažeš da može prevući do kraja.
    To je onda NA koži glavića, a ne ispod.
    Ove naslage ispod kožice se nalaze ispod onog dijela koji se ne može prevući, odnosno još je slijepljen za glavić.
    Koža se skroz može prevući, ništa nije slijepljeno. Ne znam kako da objasnim. Naslage su ispod same kože glavića poput ogromnog prišta na glaviću. Onak je izbočina na koži nastala od samog "prišta".

  46. #46
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    a ne znam šta da ti kažem, najbolje da ga odvedeš na preglad.

  47. #47
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    baš su me krenuli danas tipfeleri (Marko mi je u krilu)

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj makka prvotno napisa
    a ne znam šta da ti kažem, najbolje da ga odvedeš na preglad.
    Ma stalno si govorim da li da idem ili ne. Njega to izgleda ne boli niti mu baš smeta, a možda će se samo po sebi iščistiti. Bojim se da nas doktorica ne pošalje u bolnicu pa mu to neki kirurg izmasakrira, a skroz nepotrebno. Kad bi bar mogli definirati kaj bi to bilo.

  49. #49
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Bojim se da nas doktorica ne pošalje u bolnicu pa mu to neki kirurg izmasakrira, a skroz nepotrebno.
    e toga se i ja bojim.
    Dok nema upale i može normalno piškiti, ne dam da ga diraju.
    No, ja ipak znam o čemu se radi u Markovom slučaju...
    Nadam se da će kod vas sve biti ok, ipak je tamo sve puno žlijezda, pa je to možda samo prištić koji će proći sam od sebe

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Mi smo prije dva mjeseca također zamjetili bijele nakupine, dvije hrpice. S obzirom da mu se kožica ne može povući, tako niti te naslage nisu imale priliku otići već su se polako skupljale i rasle.
    Ja sam odmah, kad sam ih zamjetila, otišla pedijatrici koja se ustvari nasmijala na moju preveliku brigu i rekla da to ne treba ništa dirati, da se događa normalna stvar (bit ću baka ) i da će to puknuti do negdj 2. ili 3. godine.

    Eh sad... sinoć navečer je to bijelo provirilo kroz rupicu od cca 2 mm i kako sam vidjela da pod pritiskom (laganim) to bijelo izlazi dalje, ja sam malo stisla da izađe više toga. Tada je ustvari ta rupica pukla poprilično i puno je bijelog izašlo, a miš je urnebesno plakao.
    I sad jutros... ne da mi ni da ga pipnem, ali sam prilikom tuširanja imala priliku vidjeti da mu je na jednom dijelu jaako crveno/ljubičast i tog bijelog još ima, ali nisam htjela još čeprkati.

    Mislite li da sad kad se ta kožica proširila i glavić je provirio poprilično (ne znam sad koji je to postotak proširenja), treba otići pedijatrici da provjeri da li se dogodilo nešto neprirodno i loše ili da pustim da to polako prođe bez dodatnog mučenja?
    Naša pedijatrica je inače vrlo nježna i nepanična... ali ipak.

    Hvala vam.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •