Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: potkožne naslage na piši

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Na ovu temu se svako malo otvori novi topic, pa opet sve ispočetka. Ima dosta pod Prepucij, pod Pišonja. Ja pisala naša traumatska iskustva...Sad ću samo reći da ta adhesiolisa (odljepljivanje) nije baš tako bezbolna-nama se iskompliciralo i sad smo na početku, ako ne i gore. Ako dijete nema problema s mokrenjem, ne dirajte ništa i ne dajte da im rade ništa na silu, priroda bi to trebala sama riješiti, prije ili kasnije. I pustite klince gole, da se igraju...
    Ne bi bilo loše objediniti sve te dosadašnje informacije, još kad bi našli nekog liječnika koji ne zagovara nasilno odljepljivanje i prevlačenje pa da pomogne sastaviti neku suvislu uputu za roditelje, a i pedijatre...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    već sam negdje pisala da smo i mi imali takve problem...M je lučio veću količinu muškog bijelo pranja i od toga mu se nije mogla prevući kožica...isto tako je pri samom pokušaju prevlačenja virilo to bijelo.išli smo privatno na mali zahvat i na čišćenje.....kad je doc prevukao imali smo kaj za vidjeti...toliko nakupine oko glavića da mi je došlo slabo...od kad smo to sredili kuc kuc sve je ok

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    E tako smo i mi mislili, ali to uopće nije bilo tako malo sitno i bezazleno. Nakupine su tada počistili, ali nakon toga smo imali parafimozu (nije kožica htjela natrag), straaaaaaaaašne probleme s mokrenjem, otečeno , plavo, trauma ogromna, a krajnji rezultat-opet smo na početku. sve se opet zalijepilo (vjerojatno nepravilno, plus ožiljak), stvaraju se nove nakupine smegme, doktori predlažu obrezivanje... ja ga za sad ne dam. Ne znam koliko često se adhesioliza zakomplicira, možda smo fakat izuzetak, ali nemojte misliti da je to sitnica i da ih ništa ne boli, pogotovo ako se još uopće ne da prevući. Nasilno navlačenje i prevlačenje, kao i obrezivanje, moglo bi se smatrati najčešćim oblikom seksualnog zlostavljanja (moje dijete je to sigurno tako doživjelo).

  4. #54
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    I mom se mišu skuplja smegma i kako se skuplja polako odljepljuje kožicu-ne dam nikom da mu to dira.

  5. #55
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I ja sam zakljucila da smegma super odlepljuje kozicu, i da upravo tome i sluzi.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Nama se kožica ne da prevući skroz, nego ponekad max 2 mm od vrha(rupice) glavića. Tamo sam ugledala ko zarolane bijele mrvice i to je to. Jel to ono o čemu pričate???

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    To je to.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Evo par linkova o njezi:

    http://www.nocirc.org/publish/4pam.pdf
    http://www.cirp.org/library/normal/aap1999/
    http://www.nocirc.org/publish/6pam.pdf

    Na stranicama www.cirp.org i www.nocirc.org možete naći puno na ovu temu, jer se bave prikupljanjem informacija u cilju sprečavanja rutinskog obrezivanja dečkića u američkim rodilištima (kod nas je problem prečesto maltretiranje iz "medicinskih" razloga)
    Na američkim forumima sličnim ovom, mame su jako ponosne ako uspiju spriječiti obrezivanje, pa onda stavljaju znakiće: Intact (No circ), Breastfeeding, Co-sleeping...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    68

    Početno

    Kod nas je bila ista situacija kao i kod Anite-AZ. Prinjetila sam bijelu kuglicu pri vrhu piše prije pola godine,do tada nisam mogla provući više od 0,5 cm, onda mi je dr. savjetovala da češće natežem kožicu i pokušam istisnuti smegmu sama. Kada je smegma počela lagano izlaziti uz nježnu pomoć mojih prstiju, odjednom je kožica olabavila i sad se može provući u promjeru oko 1,5 cm. Nakon moje intervencije nije došlo do nikakve upale. Savjet mamama: pokušajte prvo same ručno, sigurno će se otvoriti minimalna rupica kroz koju lagano stiskajte bijelu nakupinu. Ukoliko ne uspijete kroz nekolio pokušaja i smegma raste, zatražite mišljenje prdijatra.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    68

    Početno

    Oprostite na greškama, i ne shvaćajte ove promjere doslovno. To pišem samo da pokušam dočarati koji napredak smo postigli. Znači tri puta više mo mogu sada navući kožicu.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    a postoji li neki krajnji rok kad se mora prevući kožica? do početka seksualne aktivnosti? mislim, ako dijete nema problema s upalama i bakterijama, čemu uopće služi to prevlačenje?

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Nama se kožica ne da prevući skroz, nego ponekad max 2 mm od vrha(rupice) glavića. Tamo sam ugledala ko zarolane bijele mrvice i to je to. Jel to ono o čemu pričate???
    Ma šipak bijele mrvice-ljudi moji to je tako bilo prije mjesec ili tako nešto. Ja nisam baš zagleeedala. Sad točno ispod blago prozirne kože koja ide preko glavića se jasno vide(osim gdjekoje žilice i vene i "normalne"kože) 3 nakupine promjera 2-4 mm. Kožicu smo bezbolno prevukli prvi put u životu i to di recimo 1/3 ili 1/2 glavića, onaj donji dio ko da se ni ne odvaja-da ne znam kako glavić izgleda rekla bih da sam do kraja došla. Skroz slijepljeno-i onako nježno i malo-strah te gledat a kamoli takni. Svakako više se prevuć jučer ni danas nije moglo, al evo imamo novu svakodnevnu zabavu
    Nadam se da će ta nakupina uskoro izać...uh

  13. #63
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj aleta prvotno napisa
    a postoji li neki krajnji rok kad se mora prevući kožica? do početka seksualne aktivnosti? mislim, ako dijete nema problema s upalama i bakterijama, čemu uopće služi to prevlačenje?
    Prepucij se obično spontano širi sve dok prevlačenje preko glavića ne postane moguće. Otprilike 50-60 % 10-godišnjaka ima prepucije koji se ne mogu u potpunosti prevući preko glavića. To je normalno. Nakon puberteta se naglo povećava postotak dječaka koji mogu spontano i u potpunosti prevući prepucij preko glavića.


    ovo je odgovor sa Rodinog portala.
    Meni je tekst stvarno super, evo link za tekst u celosti:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=202&Show=1941

    Mislim da si dobro sama sebi odgovorila.


    I jos jednom, ne plasite se smegme. Osim sto je potpuno fizioloska pojava, ona ima svoju funkciju upravu u sprecavanju slepljivanja kozice.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Problem je što mnogi liječnici prema starijim istraživanjima misle da je granica 3 godine, tj. ako se do tada ne može prevući treba reagirati. Druga varijanta je da smatraju da se to treba "rješiti" do škole. Pa onda roditelje plaše da će ako ne navlače kasnije biti nužno odljepljivanje i obrezivanje. I čini mi se da se na to dosta olako odlučuju, zanemarujući ili ne poznajući važnu funkciju tog dijela tijela.
    I onda ispada da je medicinski problem nešto što je po novijim saznanjima potpuno u skladu s prirodnim razvojem. Nema ni zdravstvenih ni higijenskih razloga za navlačenje i u mnogim krajevima svijeta je to potpuno nepoznata praksa (da ne govorim o povijesti).

    S druge strane, dobar dio svijeta upravo je od tog dijela tijela napravio ritual-da li obrezivanje kao žrtva Bogu ili kao inicijacijski obred i obilježavanje prelaska u svijet odraslih ili kao kazna za masturbaciju. U SAD je obrezivanje započelo kao oblik prevencije masturbacije, a kasnije su se tražile (izmišljale?) razne bolesti koje se na taj način sprečavaju, sve kako bi se opravdala unosna praksa rutinskog obrezivanja novorođenčadi (jer to naplaćuju). I danas se to pokušava nametnuti po nerazvijenim krajevima Afrike kao prevencija side i sl.

    Uglavnom, izgleda da odrasli imaju silnu potrebu dirati taj dio tijela (neki to tumače ljubomorom na mladost i plodnost djeteta).

    Naročito mi se svidjelo ovo:
    Najveći problem koji će bilo koji dječak imati s prepucijem je taj da će netko drugi pomisliti da on ima problem!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    “The worst foreskin problem most
    intact males ever have is that someone
    thinks they have a problem.”
    John A. Erickson

    Evo, da ne ostanem dužna izvor, sa stranica i brošura za roditelje koje sam navela u ranijem postu
    (National Organization
    of Circumcision Information
    Resource Centers, www.nocirc.org)

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    evo podižem vidim da ima opet pitanja na ovu temu

  17. #67
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    evo nas.liječili smo nedavno upalu prepucija,a inače stalno imamo u urinu nekaj granično ali zbog tih nakupina koje nikak nemremo počistiti kak spada jer se koža slabije povlači.inače mu povlačimo koliko ide,navečer samo u kadi i očistimo poslije uljem.već dva dana slabije mokri i cendrav je a kada je piškio predamnom na prematalici se streso ko od jeze prije pišanja.strah me ići dr. da ga ne izmasakrira,šta mi drugo preostaje?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Evo podižem opet, ja sam valjda dežurni promatrač za ovu temu, kad prestanem podizati znači da smo riješili fimozu

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Mi se već dugo mučimo s e.coli. Samo je prvi puta kada smo saznali za urinoifekt imao temperaturu.Od onda više nije imao nikada,normalno se ponaša i razvija se kao svaka druga zdrava beba.
    To nam je bilo neobično s obzirom da urinokultura uvijek pokazuje visok stupanj infekcije. Danas bili na kontroli i sestra uočila fimozu. Kaže ona nama kako vjerojatno postoji mogućnost da nema urinoifekciju već je problem u tim naslagama i da bi mu trebali pomalo navlačiti kožicu i čistiti. Istina, mi smo pokušavali prije navuči, ali nije baš išlo,pa me bilo malo i strah.
    Da li je tko imao slično iskustvo da me malo utješite?
    Radije bih da je stvar u fimozi nego u urinoinfektu.

  20. #70
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    to je bilo kod nas.već su ga htjeli i recnuti ali nam je pedica samo onako koliko je išlo (ali njoj je išlo više nego nama doma) povukla kožicu i to je par dana bilo onako osjetljivo samo pa smo mazali sa garamicinom i nakon toga urin sterilan i sve pet nije se zaljepila natrag.navečer kod kupanja to malo onako povučemo koliko ide,obrišemo dobro iznutra sa uljem i to je to.poslije previjanja obavezno samo sa vodom (pod pipom) operemo pimpača,ne stavljamo nikakvu kremu i sad je super.od tih silnih kremetina se isto bakterije zavuku.

  21. #71
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    već 6 mjeseci smo čisti od te "intervencije" tako da mislim da bi ti to moglo biti to.

  22. #72
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Marku su sada tri godine, četiri mjeseca i već mi mjesecima, ma i godinu dana možda, ne da dirati pišu.
    Ne vidim da ga boli, ništa nije crveno, normalno piški, ali ne da prevlačiti ni za živu glavu :/

  23. #73
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Zvrndalu je smegma izašla sinoć, nakupina veličine pola malog nokta koja je lagano izašla nakon kupanja, ja sam samo malo pogurala prstom kao i svaki dan. I od jučer navečer grčevito plače povremeno, pokazuje i viče pipi (što njemu znači pišo). Još nosi pelene, na lonku ga još nismo učili. Čini se da mu jako smeta, peče ili boli jer baš jako plače. Čini mi se da možda i malo zadržava mokraću jer pelena jutros nije bila uobičajeno mokra.
    Inače smo platneno pelenaši. Nikad problema s infekcijama.
    Pišo jutros izgleda normalno, prevući nije dao, a ja nisam forsirala.

    Imate li ideju kako da mu olakšam?

  24. #74
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    može biti da ga peče.obično kad smegma izađe zna i malo onako se zruliti kožice,ko mlada koža da bude.mi smo jednokratno namazali sa garamicinom i bilo je ok.

  25. #75
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    može biti da ga peče.obično kad smegma izađe zna i malo onako se zruliti kožice,ko mlada koža da bude.mi smo jednokratno namazali sa garamicinom i bilo je ok.

  26. #76
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    lasice tnx!
    Prošlo je, jedino mu je ta koža jarko crvena i razlikuje se od ostale kože na glaviću. Još se malo buni kad mu prevlačimo, ali čini se da ga ne boli. Još samo da se odlijepi i druga strana i na konju smo.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5

    Početno

    Mateo (3. g. i 4 mj.) je imao malih bijelih naslagica, ali ja nisam obracala paznju niti sam mu imala obicaj presvlaciti kozicu. Prije dva mjeseca sam primjetila da su naslagice prerasle u ogromnu bijelu nakupinu (1 x 0,5 cm) i da mu se "pisulinac" iskrivio od te kvrge. Zvali smo pedijatricu i ona je rekla da je to normalno i da ce smegma izaci sama do 4. godine. Rekla da mozemo probat malo prevuci kozicu pri kupanju. Na to sam joj rekla da se on ucestalo igra sa svojim spolovilom i sam ga satima nateze tako da nema potrebe da i ja tu nesto interveniram. Ona je odgovorila da je to sasvim prirodno u toj dobi i da ne predstavlja nista perverzno, te da mu to ni ne branimo. Nakon mjesec dana nakupina je nestala, a da mi nismo primjetili ni kad ni kako. Nije bilo nikakvog crvenila, boli, upale, peckanja ni straha od mokrenja!! U svakom slucaju, otkad se on sam igra i nateze svog pisica, kozica se sve vise i vise moze prevuci!

  28. #78
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Čitajući vaše probleme, prijedloge, intervencije i odgovore došla sam do zaključka da je najbolje to ne dirati i da ta bijela masa naraste i da ona ustvari odljepljuje kožicu...

    Eto...

  29. #79

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    SAmo da prijavim da je nama izišla nakon što je preko ljeta katkad bio gol i sam pokušao prevuć glavić. Dan dva je bio osjetljiviji dok je piškio, ni sad mu nije gušt prevlačenje, ipak ga još malo zaboli. Pustim ga da on to sam prouči, pa prevlači kolko mu se čini da može.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    podižem

  31. #81

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    cure, da vas pitam, moj je s cca 6 mj. imao uroinfekt i sumnju na refluks, bili na profilaksi, evo sad nakon cca 5 mj. bez atb, opet bakterija
    ali! u zadnje vrijeme aktualna je i smegma i iako sam uspjela sve ispod dijela koji se može prevući (cca 70-80%) očistiti i čistiti, opet ostaje dio koji je još slijepljen
    moje pitanje je da li je moguće da je urin kontaminiran uslijed ovih nakupnina (koje se ne vide, ali su, pretpostavljam, "tu negdje") ili da ipak "posumnjam" u staru boljku?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •