Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112
Pokazuje rezultate 551 do 570 od 570

Tema: baka ili jaslice?

  1. #551
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku


    Dio oko potrebe za stalnim odgojno-obrazovnim radom se odnosio na ovaj upis, nisam mislila da je nuzno citirati ni dva posta raniji upis ali...

    Ovisi o djetetu. Mojem decku je bilo jako stresno kada bi se probudili, bake/djedovi/roditelji su kapali svakih par minuta u tom vremenu od 1430-1630, i on je stalno bio koncentriran na vrata i cekao kad ce netko doci po njega. I svaki put razocaranje, ako nije po njega. U tom razdoblju djeca su prepustena uglavnom slobodnoj igri, njemu to nije odgovaralo. Seka je pak taj dio dana jako voljela, no tek poslije 5. godina, do tada ni ona nije voljela ostati duze. Takodjer, kad su topliji dani i izadju van, to je opet druga prica, onda se ne daju doma sa vrtickog dvorista.

  2. #552
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

  3. #553
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I moje je misljenje da tko moze uzme cuvalicu do 3.godine. Barem do iza druge. Bila sam u više vrtica na praksi i kaj da vam kazem, odustala sam od te struke. Iznimka su djeca sa pp, sa preblagim (negirajucim roditeljima) jedno od naj pozitivnijih iskustava napretka djece sam primjetila bas u tim grupama.
    Jos su mali, kasnije ih po pola dana niti ne vidas radi skole, posla itd. Sve se stigne nadoknaditi. Nekako sam misljenja da onaj tko važe izmedu cuvalice i vrtica ne ostavlja dijete bez intelektualnih poticaja tako da ne odlazak u jaslice ne smatram nekim gubitkom.

  4. #554
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Iz iskustva vrticke tete samo cu reci da je moj stariji krenuo sa 3,5god.a ona ce sa 2,5g.
    Jaslice u Zgb.su nuzno zlo koliko god to ruzno zvucalo.
    Premalo teta,previse djece.Nisu muciliste.Ali nisu ni divno mjesto puno poticaja.Naravno da oni koji nemaju izbor moraju u jaslice.Ali ako imate izbor preskocite barem 1.jaslicku.
    Nije isto krenuti sa godinu,dvije,tri....
    Vrtic je potreban i poticajan

  5. #555
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Elite, puno hvala na komentaru iznutra, iz samog sustava. Voljela bih bas tako i napraviti - postedjeti ga jaslica i s 3 godine upisati u vrtić.

  6. #556
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Elite, puno hvala na komentaru iznutra, iz samog sustava. Voljela bih bas tako i napraviti - postedjeti ga jaslica i s 3 godine upisati u vrtić.
    Ako možeš, napravi baš tako. Ali ako ne uspiješ naći drugo rješenje - nemoj se previše uzrujavati zbog toga. Brzo to prođe (govori mama osmaša i srednjoškolca, he he he).

  7. #557
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Krenule s dvije god i tri mjeseca, upale uha, virusne upale grla, samo viroze, prehlade, i tako stalno, a vrtic ne vole

  8. #558

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Elite, puno hvala na komentaru iznutra, iz samog sustava. Voljela bih bas tako i napraviti - postedjeti ga jaslica i s 3 godine upisati u vrtić.
    ovako smo i mi na kraju odlucili

    u rujnu se vracam na posao i razmisljala sam o prijavi za jaslice sad u svibnju i na kraju ipak odustali...

    sa dvoje starijih nisam imala dilema jer je baka jos bila u formi, a i sama se ponudila za cuvanje, tako da su krenuli u vrtic sa 3. god i nista im nije falilo kod nje...

    sad je situacija drugacija, baka ima zdravstvenih tegoba i ne bih je htjela opterecivati iako se i sad nudi, ali znam da vise nije kao prije i da bi joj to bilo opterecenje...
    u toj situaciji sam razmisljala o jaslicama ili trazenju cuvalice

    nakon razgovora sa dvije tete iz vrtica od srednje cure (od kojih jedna ima bebu jednako staru ko i ja), odlucili smo se za cuvalicu...
    btw, ona koja sama tamo radi nece svoje dijete dati u jaslice vec tek u vrtic od 3 god.

  9. #559

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Elite, puno hvala na komentaru iznutra, iz samog sustava. Voljela bih bas tako i napraviti - postedjeti ga jaslica i s 3 godine upisati u vrtić.
    ovako smo i mi na kraju odlucili

    u rujnu se vracam na posao i razmisljala sam o prijavi za jaslice sad u svibnju i na kraju ipak odustali...

    sa dvoje starijih nisam imala dilema jer je baka jos bila u formi, a i sama se ponudila za cuvanje, tako da su krenuli u vrtic sa 3. god i nista im nije falilo kod nje...

    sad je situacija drugacija, baka ima zdravstvenih tegoba i ne bih je htjela opterecivati iako se i sad nudi, ali znam da vise nije kao prije i da bi joj to bilo opterecenje...
    u toj situaciji sam razmisljala o jaslicama ili trazenju cuvalice

    nakon razgovora sa dvije tete iz vrtica od srednje cure (od kojih jedna ima bebu jednako staru ko i ja), odlucili smo se za cuvalicu...
    btw, ona koja sama tamo radi nece svoje dijete dati u jaslice vec tek u vrtic od 3 god.

  10. #560
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Kako sam vas sve ovdje upilala s pitanjima o literaturi vezanoj za odnos vrtića i privatnog čuvanja, želim samo reci da sam našla knjigu koja zadovoljava moje potrebe i daje odgovore upravo na ta pitanja. Radi se o knjizi P. Leach "Prvo djeca". Odlična je!

  11. #561
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Iskopala sam literature i na netu, pa koga zanima:

    http://www.familieschildrenchildcare...ames_home.html
    (na lijevoj strani otići na "results")
    Posljednje uređivanje od Mila majka : 02.05.2016. at 16:53

  12. #562
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Ja imam jednu dilemu, a budući da sasvim odgovarajuću temu ne mogu naći, pišem tu, pa nek admin makne ili premjesti ako je previše off.

    Moja cura će za 2 mjeseca imati 3 godine i mi smo predali papire za vrtić najesen. Dosad ju je čuvala teta čuvalica koju obožava i ja jer imam radno vrijeme koje prilagođavam sebi (imamo samo jednu baku koja je u st i radi).

    Obzirom na to da sam upravo otvorila porodiljni dopust jer trebam roditi za 2 tjedna, ima li smisla stariju upisivati u vrtić? Predali smo papire jer je sad počela biti jako zainteresirana za drugu djecu, ali sad se dvoumim jer ne znam hoće li uopće htjeti obzirom na to da ću ja biti doma. Što mislite?

  13. #563
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Možda da probate na pola? Od jutra pa ju pokupite prije spavanja? Mi smo tako stariju sad nakon što sam rodila. Dobro joj dođe da se stigne igrati s drugom djecom, dobro dođe i meni da imam par sati kad ih ne moram istovremeno hendlati obje, a ipak nije toliko mnogo u vrtiću, stigne se dosta družiti sa mnom i novom sekom (ja sam se dosta brinula da se ne osjeća izostavljeno sad kad je došla nova beba).

  14. #564
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Da, i mislila sam na pola. I tvoja želi ići? Mene isto brine da se ne bi osjećala zapostavljeno.

  15. #565
    Violenn avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Deeeeeeeeefinitivno baka!!!

    I to velim poprilično informirano, budući da i sama radim u vrtiću.

  16. #566
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Kloto prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam jednu dilemu, a budući da sasvim odgovarajuću temu ne mogu naći, pišem tu, pa nek admin makne ili premjesti ako je previše off.

    Moja cura će za 2 mjeseca imati 3 godine i mi smo predali papire za vrtić najesen. Dosad ju je čuvala teta čuvalica koju obožava i ja jer imam radno vrijeme koje prilagođavam sebi (imamo samo jednu baku koja je u st i radi).

    Obzirom na to da sam upravo otvorila porodiljni dopust jer trebam roditi za 2 tjedna, ima li smisla stariju upisivati u vrtić? Predali smo papire jer je sad počela biti jako zainteresirana za drugu djecu, ali sad se dvoumim jer ne znam hoće li uopće htjeti obzirom na to da ću ja biti doma. Što mislite?
    Upiši dijete u vrtić. To ne znači da će morati biti svaki dan tamo 8 sati, ali da imaš tu mogućnost. Naravno, ništa se neće dogoditi s tim upisom ako dijete ne bude vrtić i pohađalo. Ne znam kako je sada i ne znam kako je u tvom gradu, ali "u moje vrijeme" postojala je opcija čuvanja mjesta, tj. platiš neku minimalnu naknadu i dijete ne moraš nanovo upisivati kad krene iduća pedagoška godina. Uostalom, dijete ti može krenuti u vrtić u proljeće, kad bebica već bude malo veća - svi sretni i zadovoljni ako imaš mjesto u vrtiću i adaptaciju "izvan sezone" (kad nisu svi drugi na adaptaciji).

    Kako god odlučila, ne možeš pogriješiti. Uživajte!

  17. #567
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Upiši dijete u vrtić. To ne znači da će morati biti svaki dan tamo 8 sati, ali da imaš tu mogućnost. Naravno, ništa se neće dogoditi s tim upisom ako dijete ne bude vrtić i pohađalo. Ne znam kako je sada i ne znam kako je u tvom gradu, ali "u moje vrijeme" postojala je opcija čuvanja mjesta, tj. platiš neku minimalnu naknadu i dijete ne moraš nanovo upisivati kad krene iduća pedagoška godina. Uostalom, dijete ti može krenuti u vrtić u proljeće, kad bebica već bude malo veća - svi sretni i zadovoljni ako imaš mjesto u vrtiću i adaptaciju "izvan sezone" (kad nisu svi drugi na adaptaciji).

    Kako god odlučila, ne možeš pogriješiti. Uživajte!
    Upiši je u vrtić.

    Imati češ opciju da je odvedeš, ako se trebaš malo odmoriti uz bebu ili ako njoj pak bude trebalo društva djece dok se ti više baviš bebom.

    Moja je baš htjela ići u vrtić kad se braco rodio, a i meni je bilo ok da se ode malo poigrati. Obično bi išla od 930:12h, taman da se poigra.

    Čuvanje mjesta - pa ako odvedeš dijete 2,3 x mjesečno neće te ispisati.

  18. #568
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj Kloto prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i mislila sam na pola. I tvoja želi ići? Mene isto brine da se ne bi osjećala zapostavljeno.
    Moja je ujutro velika spavalica, tako da se neke dane jednostavno ne da iz kreveta, a meni ju se ne forsira kad već ne moram. Prosječno je u vrtiću 3 ili 4 dana u tjednu. Ali voli ići, ima neke svoje frendice, i baš mi je neki dan rekla kako joj nedostaju i da ih jedva čeka opet vidjeti (bila je par dana doma u komadu radi prehlade). A i meni se čini da je bolje volje kad ide u vrtić nego kad ne ide.

  19. #569
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,467

    Početno

    Naravmo da im treba drustvo vrsnjaka s 3 god.
    zapravo im.brzo postane dosadno doma s mamom i s malom bebom koja uopce nije zanimljiva jer ili cica ili kaka ili place ili...
    i jos se gore osjecas jer joj se ne mozes posvetit kako spada zbog bebe.
    ovako u vrticu a popodne kad dodje tata on preuzima bebu a to stariju.

    svi sretni i veseli

  20. #570
    Violenn avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Oh, sad vidim da samo odgovorila na uvodnu dilemu, ne na posljednju postanu na temi...Vizavi upisa trogodišnjakinje svakako mislim da je vrtić dobro rješenje. No, na žalost, ove opcije "čuvanja" mjesta u mnogim gradovima/županijama niti ne postoje. U našem gradu toga naprosto nema. U susjednom ima ali samo ljeti. Kad uplatiš tisuću kuna po djetetu(da, som) da bi si ziherirao to da će ono biti primljeno naredne godine. Opcije "čuvanja mjesta" preko/tijekom godine nema nigdje u županiji. A i da ima, mislim da bi bilo basnoslovno i neisplativo. Mislim, svatko ima drugačije mogućnosti, ali plaćati vrtić dok ti dijete većinu tjedna sjedi doma većini je prosječnih ljudi too much. Meni bi, barem, bilo...

    Savjetujem, kao što rekoh, upis svakako. Mislim da je to obzirom na dob vrlo dobro za malenu, jer je prilika da stječe prijatelje, gradi odnose s drugom djecom i postane "dio ekipe", dio nekog zajedništva...Samim tim neće se osjećati usamljeno i zapostavljeno zbog situacije doma, a kad dođe iz vrtića majka će joj se lakše posvetiti jer neće biti toliko premorena koliko bi bila da ih je dvoje hendlala od zore.

Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •