Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: kakav kinderbet za blizance?

  1. #1
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno kakav kinderbet za blizance?

    nisam nigdje našla temu, ako već postoji, molim moderatore da spoje...

    došlo je vrijeme za nabavku krevetića i obzirom smo vrlo ograničeni prostorom ispadne mi najbolji raspored da stavim 2 kinderbeta jedan do drugog "spojene" dužinom stranice. mislimo probati u početku spavanje u jednom krevetiću, ali bi odmah kupili 2 jer će za koji mjesec trebati i drugi, a tko zna možda zajedničko spavanje ne bude funkcioniralo pa ću ih morati razdvajati i prije...
    pa mi je palo na pamet kinderbet za blizance, onako kao "mali bračni krevet", googlala sam svašta, našla prastare postove da je prije x godina bilo u adaxu, našla sam na puno stranih stranica da ima velika ponuda, ali kod nas nažalost ne ... provjerit ću još za Adax možda se može naručiti...
    no, sva sreća, imamo super "stričeka stolara" koji radi sve i svašta po mjeri, i trebao bi doći ovih dana da vidimo informativno što i kako... kaže da nije još imao takav upit, ali sve se može napravit!

    mislila sam ovako nešto, mogu se i podjelit s pregradama na 2 djela:
    npr s mogućom tvrdom pregradom:
    http://www.buy-for-baby.co.uk/produc...win-Alana-Cot-

    ili vidila sam neke koje se "mekom, spužvastom" pregradom po potrebi, ne mogu sad naći link, ali shvaćate...
    dakle, svodi se na to da idu unutra 2 x madrac 60 x 120, i mogućnost sa i bez pregrade, tvrde ili meke

    zanima me što mislite?
    koliko je praktično? ili bolje uzeti 2 zasebna pa ih staviti tako jedan do drugoga? u svemu tome muči me kako dohvatiti "udaljenije" dijete? naime, meni bi bilo idealno staviti krevetiće u kut znači imala bi pristup s 2 strane, a s 2 strane je zid...ako radim po narudžbi kod stolara mogao bi napraviti da se upravo te 2 stranice spuštaju...

    znate li možda da negdje kod nas ima za kupiti? ili netko možda radio po narudžbi?

  2. #2
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    sad sam naletila slučajno na ove "kutne", isto nije loša ideja, ali mislim da bi bilo ne moguće naći madrace:

    http://www.trosworld.com/pamconewzea...mu+Stain).html

  3. #3
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Jedno je uvijek udaljenije....
    Jedno ces uvijek prvo dohvatiti, u svim zivotnim prilikama.
    Oko krevetica ne mogu te savjetovati...
    Mozda bude super, ali vec sa 9-10 mjeseci divljaju po kreveticima.
    Ovako ce biti jedan blizu drugog....
    Tulum zagarantiran....

  4. #4
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    sviđa mi se jedan i drugi krevetić kaj si našla,pa ako bi se odlučila dat radit takav kutni pa se raspitaj i za madrace koji se rade po mjeri???

  5. #5
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj medonija prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam naletila slučajno na ove "kutne", isto nije loša ideja, ali mislim da bi bilo ne moguće naći madrace:

    http://www.trosworld.com/pamconewzea...mu+Stain).html
    ... ni posteljinu, a i pitanje je svrsishodnosti tog spica, po meni
    Nije li ista stvar, a prakticnije da tako u L spojis dva normalna krevetica?
    Nemam nikakvog iskustva, cisto onako logicki pokusavam razmisliti sto/kako je bolje, ali nekako mi se od svega najprakticnije cini dva normalna krevetica sa kojima onda mozes manevrirati po potrebi. Spojit ih, staviti u L, odvojiti ih skroz u slucaju da jedna beba ometa drugu u spavanju...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Moje iskustvo - prvo smo kupili jedan kindač i u njemu su spavali do negdje 5 mjeseci. Tada su se počeli stiskati, pa smo nabavili još jedan. I tako ja majka kraljica spavam na bračnom, oko mene sa svake strane jedan kindač. Nije loša opcija ako ćeš, kao i ja, muža deložirat na kauč. Ili ako će svatko hendlat jedno dijete noću. Ako misliš da ti mužek spava u istoj sobi, a da ga pritom ne gaziš svaki put kad trebaš do bebe koja je na njegovoj strani, preporučam kindač veličine 120 x 120 cm. Mi smo to drveno čudo kupili kao vrtić za bebe, ali se podnožje pomjera u visinu, pa je mogao služiti i kao kindač dosta dugo (dok nisu prohodali, što je kod nas bilo već s 11 mjeseci).
    Kakav ti raspored paše u sobi? Da li ti kut odgovara? Ili imaš 120 cm fore pored svog kreveta?
    I imaj na umu da ako ti budu namirni kao moji, zajedničko spavanje je OK dok se sami ne počnu okretat po krevetu, nakon toga je rizik da jedan probudi drugog, što nije nimalo ugodno iskustvo tamo negdje u 3 ujutro...

  7. #7
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    hvala svima na odgovorima

    Nije li ista stvar, a prakticnije da tako u L spojis dva normalna krevetica?
    je, problem je što mi fali centimentara u sobi

    imamo mjesta s moje strane kreveta 150 cm - kut, tako da bi najbolje bilo s moje strane kindači jedan do drugog ili ovakav jedan "u komadu" 120x120
    sumskovoce gdje ste kupili taj veliki kindač, koliko cca novaca, može i na pp
    i zašto više nije moglo kad su prohodali?
    i super ako su tvoji spavali do 5 mjeseci zajedno, ja sam računala maximalno 3 mjeseca!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    medonija - imaš pp

  9. #9
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Mi smo imali dva obična. Na prste mogu nabrojati koliko puta smo ih upotrijebili. Većinu vremena su spavale s nama pa nije bilo buđenja po noći, ustajanja, manevara, neispavanosti. Ne mogu ni zamisliti kako bi izgledalo da sam se par godina svake noći morala ustajati nekoliko puta. Ne znam zašto sam uopće kupovala te krevetiće.

  10. #10
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Ja ne znam kako vasi klinci spavaju do 5 mjeseci skupa...moji ce sad 3 i nekako im je vec tijesno. Za popreko sunpredugacki, za ravno se lupaju nogicama, pa su sad nakoso, ali uskoro ide svako u svoj. I mislim da je to najbolje...
    izbjegavamo spavanje s nama u krevetu, u obzir dolazi eventualno mazenje u jutarnjim satima kad se probudimo...
    Posljednje uređivanje od amyx : 28.03.2013. at 01:13

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Moji su do 3 mjeseca spavali popreko u kindaču, jedan pored drugog. Od 3 do 5 mjeseci su spavali svaki na svojoj strani (jedna glavica na početku, jedna na kraju kreveta) Bilo je zima, oba dečka u vrećama za spavanje i nisu lamatali jedan po drugome. A veliki su oni, bila je gužva, ali nisam žurila s preseljenjem svakog u svoj kindač (što ja mrzim promjene...užas, pa držim iskušani sistem dok se ne raspadne).
    Kad su počeli lamatat jedan po drugome dobili su svaki svoj kindač. Još smo u tom modu. Makar u međuvremenu smo svašta isprobavali -s ogradicom i bez (meni je bilo najslađe bez, ali Palčić je mjesečar, pa je dopuzao na pod par puta, rasplakao se, probudio i mene i brata i MM-a i bio je show - pa su ogradice od tada gore) Sad razmišljam opet skinut te ogradice jer svako malo netko užica doć meni u veliki krevet, pa se moram posjest, uzet dijete i vratit se leć - a bez ogradice bi svatko mogao doć k meni kad želi. Razmišljam o tome.
    Medonija - taj smo kindač tražili svuda, i na kraju našli polovni na bolha.com. Platili ga 100 eura. Kad trebaš rodit? Mi ćemo ga prodavat u dogledno vrijeme.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

  13. #13
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Moji su do treceg mjeseca spavali skupa, a sad svako u svom. Ovi sta si nasla su super pogotovo ovaj ko bracni

  14. #14
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    naši su do nekih 2,5-3mj spavali zajedno a onda smo uzeli još jedan ali ovaj manji 120x60 kindač prvi je bio 140x70
    a kad ej došlo doba preseljenja svaki u svoj onda su i mama i tata dobili izgon iz sobice jer je bila mala

  15. #15
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    mi mislimo izbjegavati spavanje svi zajedno u velikom krevetu, mislim da se MM i ja nikako ne bi naspavali, meni osobno lakše je ako treba par puta po noći se dignut i napravit korak i pol do krevetića... a i htjela bih izbjeći iskustva iz okoline da djeca onda do škole spavaju sa raditeljima... ja moram imat svoj mir u krevetu, a i ja i MM smo visoki i krupni i već nas je pun krevet iako je 180x200

    šumsko ovaj vaš mi se čini dobar, ali čini mi se ta podloga za spavanje kao tanka i tvrda? jeste gore na to stavili još madrace ili?

    mislim da ćemo ipak ići sa 2 kindača od 60x120 pa jedan do drugoga, jedino u tom slučaju bi mi bolje pasalo da se može spuštati stranica "kod nogu" ako kužite?! vidjet ću sa stolarom da li bi mogao napraviti tako, pa sam mislila kad budu skroz mali i spavali zajedno (do cca 3 mjeseca ili dokad stanu) staviti kindače u kut ovako "="(znači kut je gore i desno) pa spavaju u prvom (onaj drugi uza zid bude spremište pelena i gluposti ), a onda kad ih selim svaki u svoj okrenem kindače ovak "II" i onda bi mi trebalo da se spušta ova donja stranica jer bi ovaj desni bio uza zid pa nema bočno pristupa...

    nadam se da je netko shvatio kako mislim

  16. #16
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    joj, ja sad tek vipe niš ne znam.
    Do sad sam bila uvjerena da ćemo kupiti dva kindaća 140x70 i da će skupa spavati do cca 5 mjeseci i kasnije ih prebacimo svakog u svoj krevet.
    Sad nakon što sam sve ovo iščitala više ne znam dal mi to ima smisla ako malci tak kratki mogu spavati skupa.
    A i malo nam je naknap sa prostorom u spavaćoj sobi...

    I sad se predomišlja da ipak uzmem dva obična kindača pa dok mogu bit skupa dobro.

    Kaj mi vi iskusne duple mame preporučate.
    I dal ste dječicu nakon što su prestali skupa spavat preselili u njinovu sobu ili ste samo u vašu spavaću ugurali još jedan kinderbet?

  17. #17
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    a čuj, mi nemamo dodatno dječju sobu, tako da planiramo tako nekako zgurat 2 kindača u spavaču pa dok mogu spavat u kindačima ca 3-4 godine mir... a onda kad zatrebaju veće krevetiće i svoju sobu morat ćemo u veći stan... to smo znali oduvijek: kad dođe drugo djete morat ćemo veći stan koji ima još jednu sobicu, za sada imamo samo dnevni + spavača.... samo nismo računali da će drugo dijete doći skupa s prvim

  18. #18
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Mi eto imamo mali stan i nemamo djecju sobu. Zgurali smo oba kimbaca u spavacu. Moji klinci ce sad 3 mjeseca i razmisljamo uskoro da idu svako u svoj kindac jer smo sad vec na knap. Za sad nam jedan kindac sluzi kao skladiste ... A kad budemo trebali djecju sobu isto cemo morati seliti u veci stan ili mi u dnevnu ... Nadam se vecem stanu

  19. #19
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    samo da vam javim, odustali od kinderbeta po mjeri, uzeli 2 jednaka 120x60...
    našla sam 3-4 stolara koji rade kinderbete, 1 čak i specijaliziran za dječje sobe(ali nije nikad odgovorio na mail ) ali nisu baš realni s cijenama, okvirno oko 3000kn! ne znam po kojoj logici- tražili smo jednostavan, "obični", bijeli, bez nekih posebnih "dodataka"... mi 2 kindača platili 1998 kn -puno drvo, pomična razina podnice i 1 stranice

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Medonija - super si odabrala! Možeš ih držati u jednom dok su mali, a odvojeno kad počnu smetat jedan drugome.
    Za stolara dijelim tvoju ljutnju. Mi smo željeli drvenu ogradicu za njih, po mjeri. Za običnu drvenu ogradu dimenzija 140x120 tražili su nevjerojatnih 4.000 kuna.
    Mi vrtić (polovni) mjera 120x120 platili 100 eura i još ga dečki koriste.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj medonija prvotno napisa Vidi poruku
    samo nismo računali da će drugo dijete doći skupa s prvim

  22. #22
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Ti stolari su bas bezobrazni i ocito su svi isti...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •