Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 210

Tema: Ljetovanje

  1. #51
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ajme, nadam se da će se javiti netko iz prve ruke - ali Filip Jakov je poznat po pješčanoj plaži. Jedna je odmah ispod kampa, a druga na kraju tog betoniranog dijela, ispod odmarališta Vodopriprevde. Baš zato je gužva, jer na plaži ima pijeska. Mi smo tamo ljetovali kada su djeca bila skroz mala, ali sada ne bih išla zbog gužve

  2. #52
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ha ha ha pa možda, moguće, mi se tamo kupamo u prolazu - evo neću više pisati svoje poluinformacije, ali stvarno mi se čini da smo se kupali na betonskoj plaži, što naravno ne znači da nema i pješčanih plaža. Meni se tamo jako sviđa taj debeli hlad, borova šuma - ja naime ljetujem na Pagu gdje nema niti mrve hlada na plaži, pa gdje vidim borovu šumu to mi je odmah predivno.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Mislim da Filip Jakov vodi, upravo zbog borove šume koja je i meni ostala u nekom blijedom sjećanju.
    Hvala, pomogle ste mi, iako temu nastavljam pratiti i dalje (pogotovo ako se netko dosjeti mjestašca us jevernoj ili srednjoj Dalmaciji s malo turista, pristupačnim plažama i debelom hladovinom

  4. #54
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Plaža u Filipjakovu ti je ogromna (glavna). Ona je betonirana ali sve je izvedeno tako da imaš svega. Imaš betonirane poluotoke, na vrhovima i rubovima su stijele a na počecima su šljunčani djelovi. Na početku i na kraju su pješčane plaže. Ustvari ima sve i super je. Ali hlada ima malo.

  5. #55
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A e, još da dodam, sad vidim da smopinješ mjesto s malo turista. Fj definitivno ne spada u takve. A ova borova šuma koje se sjećaš je kamp, samo mali dio se koristi za ručnike itd..,ostalo je cesta kroz kamp i kućice, naravno. Hlada je stvarno malo. Bit će ga za nekih 15 godina, kad narastu biljke koje su nasadili duž plaže

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Ma taj hlad mi je baš dosta bitan, nismo tipovi za izležavanje na suncu, sada s djecom pogotovo. Lastovo, Korčula i ostale udaljenije destinacije morati ćemo neko vrijeme ostaviti u prošlosti, barem dok su djeca tako mala. Ono što sam još pronašla, a zainteresiralo me - Drage, pakoštanska rivijera. Ono što sam uspjela vidjeti je da uz plažu ima dosta borove šume, količinom turista više neću razbijati glavu i cjepidlačiti, jer u srcu turističke sezone "možda" tražim previše. Pa ako je netko bio, molim iskustva iz prve ruke?

  7. #57
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    klokanica1506 , razmotrite i Pakoštane, nama je tamo bilo suuuper s malenom. Velike plaže bez puno gužve, puno hlada i mjesto ok veličine gdje se može malo i prošetati.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Citiraj Inda_os prvotno napisa Vidi poruku
    klokanica1506 , razmotrite i Pakoštane, nama je tamo bilo suuuper s malenom. Velike plaže bez puno gužve, puno hlada i mjesto ok veličine gdje se može malo i prošetati.
    Ljetovali smo tamo nekoliko godina zaredom prije nekih 15 godina. Navodno su sedosta razvile zadnjih godina? U sjećanju mi je ostala ona gradska plaža, ali ne sjećam se hladovine i ona uz kamp gdje ima hladovine, ali više ne znam da li je betonirana, stjenovita, ili...?

  9. #59
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Drage su bezveze. Pakoštane su se zadnjih nekoliko godina razvili, mapredovali..tamo se super, jer uz dobre plaže, oni su ljudi koji rade na turizmu i ponuda im je svakakva, neobična, vesela..ko ode tamo neće pogriješiti. Biograd je, ne mogu biti objektivna, ali najbolji) Jer je grad a ima sve. Filipjakov je isto super, ali na plaži hlada nema i to bude problem kod ljudi s malom djecom. Meni nije jer ja ne idem na plažu prije 4,5 pa mi hlad ne treba

  10. #60
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od meda : 02.05.2013. at 15:15

  11. #61
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    klokanica, odi u drage

  12. #62
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Zasto Drage?

  13. #63
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    . Biograd je, ne mogu biti objektivna, ali najbolji)
    Bila, a s obzirom da zadnjih 10 godina slušam kako ga neki ljudi dižu u nebo, totalno razočarana.
    (Ne ovdje na forumu nego privatno)
    I da, plaže mi nisu ništa posebno, možda one na jugu su ok, ali one do marine su mi koma.

  14. #64
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Sve ovisi što očekuješ. Koji put ljudi kao da očekuju welsness i spa tretmane na plaži (ne mislim na tebe) pa se iznenade da je plaža samo plaža. U vezi Biograda ja, kao što sam rekla, stvarno ne mogu biti objektivna i meni je to to, po svemu br 1.

  15. #65
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja sam cijelo djetinjstvo ljetovala u Pakoštanima - bilo je stvarno predivno. I kada sam prije par godina tamo otišla, ostala sam razočarana - odnosno iznenađena gužvom. Mi smo dok su nam klinci bili bebe ljetovali u Filipjakovu, i bilo je baš lijepo- niej nam toliko smetala gužva jer smo na plažu išli rano ujutro, pa i ranije s nje odlazili, te kasnije navečer. No sada, kada su nam djeca veća i mi smo opušteniji pa idemo na dalje destinacije.

    A sjećam se moje mame, iz svog djetinjstva - njoj je neostvarena želja bila iamti stan ili kućicu u Biogradu. Ta obala je stvarno lijepa, ali je stvarno napućena.
    Klokanica, odi kamo si i namjeravala. djeca će narasti pa ćeš imati vremeni istraživati našu obalu. A i ta šetnica u Filipjakovu je lijepa i ima puno sadržaja za djecu. A gužvu na plaži ćeš morati malo potrpiti, pa tako je na mnogim našim plažama. sjet se samo makarskog priimorja.

    E da, niti meni Drage nisu niš posebno - pričam po sjećanju, možda se nekaj promijenilo

  16. #66
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    nakon nekoliko godina ljetovanja u Filipjakovu bježimo južnije i u neku selendu. Godinama smo ljetovali u odmaralištu od VUDA i sve mi je tamo divno, hlad, kućice i sve ali dojadilo mi se hranit u restoranima i dojadilo mi hodat po kirvajima svako veče i svaki dan se raspravljat s klincima zašto ne mogu ostavit bogatstvo na štandovima...
    Sad napokon idemo u apartman, u selo u kojem ima jedna birtijica i trgovinica .
    Napokon ću se i ribe najesti na moru.

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a gdi je ta VUDA

  18. #68
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj klokanica1506 prvotno napisa Vidi poruku
    (pogotovo ako se netko dosjeti mjestašca us jevernoj ili srednjoj Dalmaciji s malo turista, pristupačnim plažama i debelom hladovinom
    zbog ovog

    ma ne mora zena ic u drage, samo neka ne ide u pakostane.

  19. #69
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    nakon nekoliko godina ljetovanja u Filipjakovu bježimo južnije i u neku selendu. Godinama smo ljetovali u odmaralištu od VUDA i sve mi je tamo divno, hlad, kućice i sve ali dojadilo mi se hranit u restoranima i dojadilo mi hodat po kirvajima svako veče i svaki dan se raspravljat s klincima zašto ne mogu ostavit bogatstvo na štandovima...
    Sad napokon idemo u apartman, u selo u kojem ima jedna birtijica i trgovinica .
    Napokon ću se i ribe najesti na moru.
    tamo smo i mi bili. Dva puta, dok smo imali jednu malu bebu, poslije drugu. I isto nam je bilo lijepo. Onaj hlad je neprocjenjiv, ali čim su djeca malo narasla, krenuli smo polako sve dalje i dalje.

    Jelena, VUD ti je odmaralište Vodioprivrede u Filipjakovu. Lijepe kućice s apartmanima u krasnoj borovoj šumi, ima i pinija, tako da smo tuckali pinjole cijelo ljeto

  20. #70
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Pratim temu. Izgubili bismo se na neki otok, ne prejužno, možda Cres, Lošinj, sedmi, osmi mjesec. Negdje gdje je manje ljudi, ne treba nam nikakav sadržaj, šetnice, sladoledi i kokice i išta slično.....samo more (pristup za jednogodišnjaka), hlad i da sami kuhamo (i neki lokalni ribar). Malo su im preskupi ti bungalovi, mada bi to bio naš prvi izbor.

  21. #71
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, VUD ti je odmaralište Vodioprivrede u Filipjakovu. Lijepe kućice s apartmanima u krasnoj borovoj šumi, ima i pinija, tako da smo tuckali pinjole cijelo ljeto
    što će reć da samo ljudi iz vodoprivrede mogu ić tamo?sad vidim da to više ne dela?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.05.2013. at 10:55

  22. #72
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    ups, pofalila mi crtica
    evo ga http://www.vud.hr/main.php?ln=hr&c=atn&w=smjestaj
    iskreno, bolje izgleda uživo.
    Ma tu je sve divno, i Filipjakov je krasan samo je meni malo dosadilo.
    Apartmani su ok, imaš mini kuhinju s hladnjakom tako da si možeš skuhat obrok, kavu. A opet kao u hotelu tri obroka...

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a i cijena je ko u hotelu

  24. #74
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    u dragama ima jedna super plaža sa borovim hladom nešto metara (7-8?) od mora, plaža šljunčana, u moru pijesak, more kristalno plavo.. u šumi ima birtija, sladoled, palačinke, ništa ekstra za izbijanje para, ali taman da ima nešto za pod zub
    samo mjesto ne znam kakvo je, ali ta plaža nam je česta destinacija vikendima

  25. #75
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    da se još nadovežem, biograd usred ljeta je katastrofa od gužve... nema šanse 2 ručnika raširiti, mi smo par puta bili i to je prestrašno, pregaze dijete u plićaku, nema šanse da se igra kanticom i lopaticom a da ga svako malo netko ne pričepi s koje strane. sve je prepuno đinđi i štandova, gužvetina, kao da se odmaram na vukovarskoj u 5 popodne, takav mi je filing

    filipjakov je ok rano ujutro i kasno popodne, jer nema hlada, osim ako ne želiš ležati 500 m od mora, ali je turistička ponuda zaglavila u 80-im

  26. #76
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Super ti je ova zadnja rečenica, slažem se. Problem je što su zaglavili pojedinci na vodećim mjestima. Ali i to bi se trebalo brzo promijeniti.

    U Biogradu je tolika gužva samo na glavnim plažama. uvijek i svugdje ima manje posjećenih plaža, samo treba znati.
    Posljednje uređivanje od Trina : 04.05.2013. at 08:44

  27. #77
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mi ćemo ove godine po drugi put u Bg. Samo idemo iza 20.8., čini mi se da nije ipak tako gusto. Trina, prišapni koje su to manje posjećene plaže, ipak

  28. #78
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Evo šapnula sam ti na pp

  29. #79
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Preletila sam temu al ne vidim da je tko spominjao;
    Ima li tko iskustva sa Dugim Otokom? Božava, Veli Rat, Soline?
    Posljednje uređivanje od kahna : 05.05.2013. at 00:04

  30. #80
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    trina, aj javno šapni te nenagužvane plaže u biogradu
    znam biograd dosta dobro i ne kužim di bi mogle biti.. ona prema filipjakovu, napol puta, trstike? tamo je isto gužva. prema kumentu? tamo noge slomiš po kamenju?
    uvala prije crvene luke? aj, ta je ok. crvena luka je divna, ali i tamo bude gužve..
    di su te plaže? di, di, di?
    :D

  31. #81
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    I mene zanima Dugi otok-Božava.
    Je li bio tko?

  32. #82
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Prošle godine sam imala ideju ići na Dugi otok. isto baš nisam mogla naći dobrih informacija.

    Ono što je mena na kraju odbilo, je to kaj mi se učinilo da ako si smješten u nekom mjestu, do dobrih plađža ideš autom a ne pješice- odnosno, nisam uspjela polovoti gdje bi mogli biti smješteni a da nam auto uopće ne treba - meni godišnji odmor znači i minimalno korištenje auta.

    No, kako nisam bila, nadam se da će se javiti netko sa pravim informacijama

  33. #83
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Kayyya prvotno napisa Vidi poruku
    trina, aj javno šapni te nenagužvane plaže u biogradu
    znam biograd dosta dobro i ne kužim di bi mogle biti.. ona prema filipjakovu, napol puta, trstike? tamo je isto gužva. prema kumentu? tamo noge slomiš po kamenju?
    uvala prije crvene luke? aj, ta je ok. crvena luka je divna, ali i tamo bude gužve..
    di su te plaže? di, di, di?
    :D
    Nisu trstike jedina plaža prema Fj, ima još mali milijun malih, sitnih uvalica. Praznih. Ali više neće bitiBriga me, ja sam ionako malo daljeprodužite korak i bučkajte se samnom

  34. #84
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    treba brodom na babac, a ne se toćat u ispustima fij kanalizacije i užasima iz marine na bošani

    jel znate da je ta plaža bošana prošle godine bila jedna od 5 najzagađenijih plaža na našoj obali?
    ne znam točno jel po koncentraciji esherichije i tih fekalnih bakterija ili zbog boja i ispusta iz marine, ali bila je označena crveno...

  35. #85
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ovo mi je prva čuti. Zapravo, naše more oduvijek slovi za među čišćima , izuzev jednog dijela u Bg koji je oduvijek smrdljiv i zagađen ali tamo se ni ne kupa. Babac ..kad kreneš brodom, sunce te lagano prži po leđima, valovi špricaju, jedva čekaš doći i bučnuti se u more, kad ono-šest tisuća jedrilica, brodova, gumenjaka..fala lipa..Ti si znači tu negdi?

  36. #86
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    nisam, ali prođiramo tuda češće ljeti

  37. #87
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Prošle godine sam imala ideju ići na Dugi otok. isto baš nisam mogla naći dobrih informacija.

    Ono što je mena na kraju odbilo, je to kaj mi se učinilo da ako si smješten u nekom mjestu, do dobrih plađža ideš autom a ne pješice- odnosno, nisam uspjela polovoti gdje bi mogli biti smješteni a da nam auto uopće ne treba - meni godišnji odmor znači i minimalno korištenje auta.

    No, kako nisam bila, nadam se da će se javiti netko sa pravim informacijama
    Što ne pitaš?
    Sali

    Plaža nije nešto, ali je more kristalno čisto. Vrijedi posjetiti taj otok o obići ga uzduž i poprijeko.

  38. #88
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Freja, pa pitala sam te prošle godine. Na kraju smo ipak odustali, a želja se nikom u familiji nije vratila.

    Meni je godišnji samo ako mi auto isključivo služi za izlete i baš ništa drugo

  39. #89
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    dugi otok je preeeekraaaaaaaasaaaaan, ima prekrasnih plaža, nema gužve ni približno kao na kopnu ali je užasno poskupilo, mi bili prije par godina pa sam se šokirala koliko su im cijene apartmana porasle, ispada jeftinije otići u hotel... i svakako je najbolje otići autom da možeš do svih mjesta
    Posljednje uređivanje od Willow : 12.05.2013. at 12:41

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Praznih. Ali više neće bitiBriga me, ja sam ionako malo daljeprodužite korak i bučkajte se samnom
    daš i brodeka?

  41. #91
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Freja, pa pitala sam te prošle godine. Na kraju smo ipak odustali, a želja se nikom u familiji nije vratila.

    Meni je godišnji samo ako mi auto isključivo služi za izlete i baš ništa drugo

    Senilna ja.

    Ali na kraju ti se svede upravo na to - auto ti treba za izlete. Ostalo ti je na 5 minuta.

  42. #92
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    dugi otok je preeeekraaaaaaaasaaaaan, ima prekrasnih plaža, nema gužve ni približno kao na kopnu ali je užasno poskupilo, mi bili prije par godina pa sam se šokirala koliko su im cijene apartmana porasle, ispada jeftinije otići u hotel... i svakako je najbolje otići autom da možeš do svih mjesta
    Mi smo lani usred sezone za prekrasan novi apartman 2 minute do plaže (Sali) plaćali 60 eura po danu (nas je četvero) i to preko agencije. Da smo išli direktno preko vlasnika, bilo bi 50. Meni se to ne čini ništa skupljim nego na kopnu.

    Ja bih rekla da je svugdje sve poskupilo, pa i tamo.
    Meni je najveća mana Dugog otoka razmjerno loša opskrbljenost dućana, posebno mesom. I u skladu s ponudom - skupoća hrane. Ali to opet nije ni približno kao na primjer Dubrovnik prije nekoliko godina.

  43. #93
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Mi smo ove godine trudni i ne da mi se našetavat s malom, kolicima i hrpetinom stvari na plažu 2 puta dnevno. uzeli smo apartman u zukvama kod nina, uz plažu, tik uz nju, s dvorištem i hladom (i roštiljem).

    zamišljam - dvorište, tata i K. se hlade, igraju, papaju, spavaju - a ja u hladu čitam knjigu i povremeno se odem prohladit u plićak!

    i have a dream!

  44. #94
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Mi smo bili prošle godine na Dugom Otoku. Da idem opet svakako bi išla na sjeverni dio otoka, ali treba uzeti u obzir da ja gledam iz perspektive roditelja djeteta koje tek uči/su naučila plivati.
    Mi smo bili u Salima i u tjedan dana smo napravili bezbroj kilometara.
    U Salima postoji jedna plaža pred hotelom i more je zaista savršeno, ali nije baš za djecu. Cijela plaže je nekako na stijenama i ulaziš direktno u duboko more. Na cijeloj plaži postoji jedno mjesto gdje se može ušetati i to je među nekim stjenama i obično se neko uvali pa ne možeš preko njihovih ručnika.
    Kupali smo se mi i na toj plaži, ali smo svaki dan išli i okolo.
    Saharun/Sakarun je savršen za djecu.
    Meni je zgodna bila i mala plaža pred kampom u Dugom Ratu iako je nasuta.
    Plaža pred otočićem Mežanj je predivna, kao iz nekog filma, ali nema hlada.

  45. #95
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    rossa hajde još malo o plaži Saharun
    Što ima, što nema, kažeš ok je za djecu, kakva je za odrasle (koji vole plivati ) koliko ima do neke dubine, nadam se da nije plićak kilometar

    Koliko su opskrbljeni u dućanima i kakve su cijene? Da vućem od doma tipa šečer/sol i te gluparije za kuhinju ili da kupujem tamo? To mi je najveća muka, šta da nosim a šta da kupujem tamo?

  46. #96
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo ove godine trudni i ne da mi se našetavat s malom, kolicima i hrpetinom stvari na plažu 2 puta dnevno. uzeli smo apartman u zukvama kod nina, uz plažu, tik uz nju, s dvorištem i hladom (i roštiljem).

    zamišljam - dvorište, tata i K. se hlade, igraju, papaju, spavaju - a ja u hladu čitam knjigu i povremeno se odem prohladit u plićak!

    i have a dream!
    Bili smo lani tamo, baš je ovako kako si opisala.... Pijesak je u moru, ali Zukve imaju duuugačku plažu - skroz od strane Nina (solanu svakako pogledajte) pa do Vrsi Mulo. Može se naći mjesto za kupanje za svačiji ukus.

    Inače, ako se poželite malo hladnijeg i bistrijeg mora, nisu ni Vrsi daleko - prekrasna plaža Duboka Draga: http://www.youtube.com/watch?v=jwCuiLIwE-I

  47. #97
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Da li se na Saharun može doći autom?

  48. #98
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li se na Saharun može doći autom?
    Može, ali je taj dio skroz blizu plaže privatan i naplaćuje se parking. Ne znam koliko je "redovna" tarifa, jer smo mi bili s domaćima pa smo dobili "povlaštenu" tarifu.

    Na samoj plaži ima kafić ili dva, sladoled, nekakav kiosk s fast-foodom i to je manje-više to.

    Plitko je daleko, ali može se plivati, no tad si već (skoro) među jahtama.

  49. #99
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    mi smo se parkirali gore na cesti i nismo platili ništa. do dole ima-nema 10 min hoda (tako mi je ostalo u glavi, a i 4 djece utječu na brzinu)
    na saharun svakako ponijeti hrpu vode. mislim da je mala boca bila 10 kuna, a nas je bilo 8. (djeca su prolila veliku bocu čim smo stigli, a drugu uvaljali u pjesak)

    odrasli mogu roniti i plivati po širini uvale, ima dosta.
    Mi smo nosili na otok od doma nešto suhe hrane, m. ulje i tako. Meso smo kupovali i vodu. Voda iz lsavine je prilično neukusna, ali ja sam je pila. Nekako mi je u sjećanju da meso ne stiže svaki dan. Ali čini mi se da onaj dućan na rivi ima normalne cijene.

  50. #100
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    E da, napomena. Karta za trajekt s otoka se može platiti samo gotovinom. Sreća da smo bili s prijateljima. Mi se navikli na Cres i plaćanje karticom.
    Možda se promijenilo od prošle godine.
    Posljednje uređivanje od rossa : 03.06.2013. at 14:56

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •