Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 176

Tema: NaPro FertilityCare

  1. #51
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    progesteron kao štoperica?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    ova studija je rađena na 22 pacijenta i to za indukciju ovulacije

    bubekica, ima li linkova na doaze da naltrexone djeluje na tzv kvalitetu js
    LDN Napro propisuje za liječenje neplodnosti u slučaju kada je uzrok autoimune prirode (npr. endometrioza, PCOS,i dr.)
    jer oni smatraju da neplodnost u mnogim slučajevima ima istu podlogu kao druge autoimune bolesti npr. lupus ili RA.

    Što se kvalitete jajnih stanica tiče, Napro najčešće propisuje stvari o kojima govori i Hanumica Fata (micronized DHEA, q10 ubiquinol, + svašta još)
    - imaš u knjizi Hanumice Fate linkove na hrpu studija.
    Uglavnom, sve ono što je opće prihvaćeno i što propisuje glavnina Fertility klinika u svijetu u slučaju POA-e i žena starije reproduktivne dobi.

    A što se razlike između MPO i Napro tiče, u Napro-u kažu da oni traže uzrok (srž) neplodnosti te neplodnost smatraju kroničnom bolešću (ili skupom poremećaja)
    pa je tako i lijeće. Kod njih idiopati, skoro nikada ne ostanu idiopati.

    Osim toga, nitko ti u Napro ne obećava da mogu riješiti sve probleme neplodnosti (npr. neprohodne jajovode ili azoospermiju) i ako je to problem, šalju te dalje.

    Što se asteno/oligo/terato spermija tiče - to je već druga priča. Tu se isto rukovode sa novijim saznanjima o poboljšanju kvalitete sperm., ali i gledaju par u cjelini.
    Znam npr. više parova koji su došli sa dijagnozom asteno/oligo a sa ženom je bilo kao "sve 5", da bi na kraju ispalo da sa ženom nije "sve 5" i kad su
    optimizirali ženinu plodnost, ostvarili su T.

    Napro je fertility klinika kao i svaka druga, sa svojim specifičnostima.
    Specifično je primjerice to što su njima ref. vrijednosti lab. nalaza dosta drugačije nego što ih npr. tumače naši reproduktivci.

    Specifično je i što dosta istražuju problem imunologije, raznih intolerancija i dr.

    Što se skepse prema Napro-u tiće, potpisujem sve što je Sanja rekla.

    U Hr doista ima puno parova koji se lijeće kod Napro-a i zato mislim da treba postojati
    jedna tema na ovom forumu gdje ćemo moći razmjenjivati iskustva. Tako je na mnogim stranim forumima.
    Svi mi koji smo odabrali ovu metodu, znamo zašto smo je odabrali. Poštovanje te slobode odabira je iskaz pristojnosti i demokratičnosti.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    progesteron kao štoperica?
    Napro u nekim slučajevima propisuje "pikanje" manjih doza HCG-a (npr 2500 IJ) na P + 3,5,7,
    tj. 3, 5, 7 dan od ovulacije, a bez Utrogestana u drugom dijelu ciklusa.
    mislim da je na to Sanja mislila.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Techna HVALA!

    I ja sam uzimala LDN zbog sumnje na endometriozu, alergija koje sam imala i intolerancije na gluten koji mi je napravio dosta havarije u organizmu.
    DHEA je bio za jajne stanice.
    Nisam tražila znanstvene studije koje potvrđuju djelotvornost LDN-a kao što nisam tražila niti znanstvene studije koje potvrđuju djelotvornost aspirina kojeg pijem kad me boli glava!
    Uzimala sam Pregnyl kao štopericu 10 000 iu, pa zatim još na 5, 7 i 9 DPO po 2500 iu, rekli su mi da je to zbog smanjenog žutog tijela i niskog progesterona, ispričavam se na krivom izrazu, često pišem u brzini pa...

    Inesz zašto misliš da je tvoje mišljenje o FC-u relevantno i da uopće nekoga zanima? Nebi htjela biti bezobrazna ali ako toliko vjeruješ u MPO onda nema smisla da uopće proučavaš ostale mogućnosti. Prvo si tvrdila da smo prate cikluse i ništa drugo, sad kad se ispostavilo da nije tako sad ti smeta Crkva i to što navodno puno naplaćuju, a to isto tako nije istina, a da i je, svatko od nas ima pravo izabrati kome će dati svoj novac, vrijeme i kome će vjerovati kad je u pitanju nešto tako delikatno kao što je nastanak novog života.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Sanja, crkva i cijena smeta mene, mislim da inesz to nije nigdje napisala.
    Naravno da svatko od vas ima pravo lijeciti se na nacin koji njemu odgovara.
    Meni je jako zanimljivo citati vas. Vjerujem da puno nas iz mpo-a grize na spomen napro-a zbog losih uspomena na 2010-2012, miletica i kampanju "i ja sam bio embrij", kad su osobe koje zagovaraju ne-mpo lijecenje bile jako glasne protiv mpo populacije i nazivali nas svakakvim ruznim nazivima i optuzivali nas za razne stvari.

  6. #56
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    LDN Napro propisuje za liječenje neplodnosti u slučaju kada je uzrok autoimune prirode (npr. endometrioza, PCOS,i dr.)
    jer oni smatraju da neplodnost u mnogim slučajevima ima istu podlogu kao druge autoimune bolesti npr. lupus ili RA.
    techna, uzrok PCOS-a nije autoimune prirode već je u pozadini ove endokrinopatija međudjelovanje više gena, točnije dvije grupe gena, koji djeluju na određene enzime.
    Jednako tako mi je neobjašnjivo na koji način Napro može dokazati manjak jednog ili više enzima u akrosomu spematozoida i kojom se metodom, osim naravno ICSI-a u IVF postupcima, može djelovati u tom slučaju.

  7. #57
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    molim sve korisnike NaPro tehnologije koji znaju kako se popravlja nalaz spermiograma da to podijele sa ostakom svijeta.

  8. #58
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Specifično je primjerice to što su njima ref. vrijednosti lab. nalaza dosta drugačije nego što ih npr. tumače naši reproduktivci.
    Može li mi, molim vas, neka od vas koja se liječi u NaPro, pojasniti ovo?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Onda isprike Inesz, imate istu sliku pa me zbunilo.
    Nisam baš puno pratila tu kampanju, koje točno stvari koje su rekli su te vrijeđale? Ja nisam čula pogrdne i optuživačke izjave od Miletića dok od pobornika MPO-a svakako jesam. npr. nazivali su drugu stranu zaostalima, katolibanima, neobrazovanima i još sto čuda samo zato jer su govorili nešto što se njima ne sviđa. Isti obrazac se ponavljao i u kampanji "U ime obitelji" to sam malo više pratila i užasno mi je bilo to što nije bilo nikakve mogućnosti komunikacije, svi mediji, političari i cijela javnost je trubila i ponavljala iste stvari, većinom laži i dezinformacije, stavljali su ljudima riječi u usta i izmišljali izjave koje nitko nije rekao....jako prljavo i nisko. Svejedno je referendum održan i ljudi su rekli svoje, a vlada ponovno učinila svoje...međutim to nije priča za ovaj forum.
    Ukratko, mislim da ISTINU treba reći i čuti, bez obzira kome ona bila draga ili mrska i bez obzira kakva ona bila, a svaka konstruktivna rasprava je dobrodošla.
    Meni i mom mužu je MPO bila neprihvatljiva i bilo bi mi puno lakše da mi je netko rekao da osim MPO postoje i druge metode, nažalost sustav tako ne funkcionira, informacija u medijima nije bilo i još danas ih ima malo ili uopće nema pa se mnogi parovi ipak odluče na IVF jer misle da im je to jedina opcija, a nije.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    tonili drugačiji referentni interval znači da FertilityCare doktori imaju drugačije granične vrijednosti za hormone, npr. meni su doktori u našim klinikama rekli da su mi hormoni super, a u FertilityCare-u su mi rekli da nisu dobri i dali mi terapiju. Neznam kako da to drugačije objasnim... i mene je to iznenadilo jer sa mislila da je to svugdje isto.
    Ako me pitaš koje vrijednosti su im drugačije to neznam, žao mi je!

  11. #61
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    nitko živ za za amh vrijednosti 4 pmol/L kod žene od 30 godina ne može reći da je to uredan nalaz.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Dat cu samo jedan primjer - nazivali su nas ubojicama jer smo se borili za smrzavanje embrija.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    sanja, koje su ti konkretno lijekove dali? možeš li ih ovdje nabrojati?

  14. #64
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Sushi hvala.

    Neznam točno što te zbunjuje, ako nekome na vratima piše atisterilititna klinika onda valjda nije previše nadati se da će ti otkriti uzrok neplodnosti, da je pisalo klinika za IVF vjerojatno nebi otvorila njihova vrata. Problem je što mi NISU POSTAVILI DIJAGNOZU, osim AMH za kojeg nisu bili sigurni što da točno misle.

    Što se tiče znanstvenih članaka, iskreno neznam zašto je to tako ali mogu pretpostaviti, iako nije ovdje pravo mjesto za takve teme. Možda internet nije jedino mjesto gdje čovijek treba tražiti informacije. Internet podnosi svašta i danas nažalost svatko može pisati svašta a i znanstvena istraživanja su predmet manipulacija.

    "Catholic-related" kažeš...pa što? Nisu katolici zločinci, makar kad upišeš u tražilicu Katolička crkva vjerojatno ti prvo izbaci inkviziciju i pedofiliju i isto nema znanstvenih članaka koji bi potvrdili da je vjera u Boga i pripadnost Katoličkoj Crkvi znanstveno opravdana pa ljudi svejedno vjeruju.

    Što se tiče konzultacija... 100 Eura je tarifa koju određuje doktor iz Irske, to je njegova satnica, što ćeš, valjda Irci imaju više novaca od nas.
    Nama nije bilo puno jer je čovijek pogledao sve moje nalaze (4 godine nalaza, hormona, folikulometrija i svega ostalog što sam imala), zatim smo pričali skoro sat vremena o onome što on misli da je problem i o načinu na koji je taj problem moguće riješiti i onda mi je odredio plan liječenja i terapiju, ne samo vitamine već i lijekove i hormone kao i postupke koji me možda čekaju. Nakon toga sam mu svaki mjesec slala nalaze hormona i folikulometrija prema čemu mi je regulirao terapiju tako da...platila bi mu i duplo više! Meni je izgledalo daleko jeftinije od naših privatnih klinika, tj. u konačnici sam dobila puno više za manje novca.

    Tema ovog Foruma je:"Iskustva s NaPro liječenja" a ne: "Razmišljnja o NaPro liječenju".

    Nemam vremena niti volje svakog skeptika uvjeravati u uspješnost njihovih metoda a pogotovo mi se to neda s onima koji su unaprijed formirali svoje mišljenje na temelju Catholic-related ili neke slične doskočice.

    Htjela sam pomoći onima koje zaista zanima što se radi u FC-u i ako netko ima konkretnih pitanja rado ću mu odgovoriti.

    tnx na ovom postu nisam te napadala, nego sam nabrojala rečenice/činjenice koje se mogu pročitati na NaPro technology webu (http://www.naprotechnology.com/).

    evo, trudit ću se biti jasnija... zbunjuje me (i dalje) koju dijagnozu si dobila u NaPro programu...ne zato da te napadam nego zaista nisam shvatila, a voljela bih...zbog moje dijagnoze koju vidiš u mom potpisu, a ista/slična je kao tvoja.
    (samo usput - dijagnozu sam dobila najnormalnije od mpo liječnika kojeg si spomenula i to na drugim konzultacijama - čim smo skupili sve nalaze. na istim tim konzultacijama smo dobili i sve informacije o mom niskom progesteronu, neredovitim ovulacijama, žutom tijelu, svemu što si nabrojala. uz to nam je dr. sve crtao na listu papira kako bi nam bilo što jasnije. dobili smo sve upute za daljnje korake, s popisom lijekova. konzultacije su trajale 1h i platili smo ih 250kn. ovo sve pišem samo zato jer mi nije jasno kako smo mogli standardnu uslugu, nas dvije sa sličnom dijagnozom, doživjeti tako različito...)
    da li si s NaPro dobila neku drugačiju dijagnozu od moje? da li ste radili još neke dodatne pretrage osim intolerancije na hranu? da li su ti brojali npr. afc? na NaPro webu baš i nema tih informacija, pa je korisno čuti iskustvo iz prve ruke... eto, to me zbunilo

    niti u jednom trenu nisam navela "Catholic-related" činjenicu kao negativnu. ono što sam rekla je da NaPro ta činjenica čini neusporedivim s medicinski potpomognutom oplodnjom jer se zasnivaju na dva totalno neusporediva=drugačija svjetonazora i orijentirani su pacijentima različitih svjetonazora. kao što i sama kažeš - jedno su znanstvene činjenice (manipulirane ili ne), a drugo vjera. ne vidim što je tu negativno. dapače, mislim da je fer zbog ljudi koji nas čitaju (puno ih je), a tek se susreću s neplodnosti da to znaju - naime, na Fertility Care Hrvatska webu nigdje ne piše da imaju veze s Katoličkom Crkvom (ili ja ne mogu naći). zašto ne piše da je metoda nastala na Institutu pape Pavla VI (http://www.popepaulvi.com/)? nije mi jasno zašto, zar je to nešto što bi se trebalo skrivati? zar nije to pozitivno iz perspektive nekoga kome mpo nije prihvatljiv put zbog vjerskih razloga?

    i da, tema su "iskustva s NaPro liječenja", iskustva poput ovih doza hcg-a koje si napisala npr... konkretne informacije, vidiš da nas sve zanimaju brojke, nalazi, lijekovi...pa ovo je forum baš za to, zato smo svi tu
    Posljednje uređivanje od sushi : 18.08.2014. at 18:10

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    nitko živ za za amh vrijednosti 4 pmol/L kod žene od 30 godina ne može reći da je to uredan nalaz.
    Nemaju drugačije vrijednosti za sve hormone već za neke, zbilja neznam za koje, možda se javi netko ko zna, sorry!
    Za AMH su mi odma rekli da je jako nizak ali da misle da mi mogu pomoći, nisu ništa obećali.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Dat cu samo jedan primjer - nazivali su nas ubojicama jer smo se borili za smrzavanje embrija.
    Neznam, nisam to vidjela ali činjenica je da mnogo takvih embrija ostane smrznuta i više nikome tj. roditeljima netrebaju pa na njih i zaborave. Što se dalje događa s njima?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Techna HVALA!

    I ja sam uzimala LDN zbog sumnje na endometriozu, alergija koje sam imala i intolerancije na gluten koji mi je napravio dosta havarije u organizmu.
    DHEA je bio za jajne stanice.
    Nisam tražila znanstvene studije koje potvrđuju djelotvornost LDN-a kao što nisam tražila niti znanstvene studije koje potvrđuju djelotvornost aspirina kojeg pijem kad me boli glava!
    Uzimala sam Pregnyl kao štopericu 10 000 iu, pa zatim još na 5, 7 i 9 DPO po 2500 iu, rekli su mi da je to zbog smanjenog žutog tijela i niskog progesterona, ispričavam se na krivom izrazu, često pišem u brzini pa...
    Sanja, baš mi je drago da si se ovdje javila da malo razmijenimo iskustva.
    Reci mi jesi li se strogo pridržavala bezglutenske dijete? Jesi li ponekad "zgriješila" i koliko često i koliko dugo si je provodila?
    Baš je teško biti dosljedan, jel da? pogotovo ako nisi cijeli dan doma i moraš nešto pojesti vani.


    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja, crkva i cijena smeta mene, mislim da inesz to nije nigdje napisala.
    Naravno da svatko od vas ima pravo lijeciti se na nacin koji njemu odgovara.
    Meni je jako zanimljivo citati vas. Vjerujem da puno nas iz mpo-a grize na spomen napro-a zbog losih uspomena na 2010-2012, miletica i kampanju "i ja sam bio embrij", kad su osobe koje zagovaraju ne-mpo lijecenje bile jako glasne protiv mpo populacije i nazivali nas svakakvim ruznim nazivima i optuzivali nas za razne stvari.
    Bubekica, ovo me podsjeća na prepucavanja u saboru: ustaše i partizani.
    Ja definitivno nisam bila među onima koji su optuživali MPO-ovce, niti znam koga a da je u Napro-u da ih je optuživao.
    Na stranim forumima se dosta piše o Napro, najčešće imaju jedan ili više specijaliziranih topica na roditeljskim forumima i tamo sam imala prilike pročitati kako su
    mnogi probali jedno i drugo, ovim ili onim redoslijedom sa ovakvom ili onakvom uspješnošću, zadovoljstvom ili razočaranjem.
    Ali doslovce nisam naišla da se netko izjašnjava o vjeroispovjesti i sl. Mene osobno nisu pitali da li idem u crkvu i nitko to nije postavio kao uvjet.
    Ne tvrdim da je uvijek tako, ne znam kako je drugdje po svijetu.
    Svatko se može prijaviti na njihovo uvodno predavanje, besplatno ga odslušati i uvjeriti se da nitko ne spominje crkvu, molitvu i sl. a osobito ne pljuje po MPO.

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    techna, uzrok PCOS-a nije autoimune prirode već je u pozadini ove endokrinopatija međudjelovanje više gena, točnije dvije grupe gena, koji djeluju na određene enzime.
    Jednako tako mi je neobjašnjivo na koji način Napro može dokazati manjak jednog ili više enzima u akrosomu spematozoida i kojom se metodom, osim naravno ICSI-a u IVF postupcima, može djelovati u tom slučaju.
    Gle, nisam stručnjak u tom području, niti najmanje, pričam samo ono što sam pročitala na internetu.
    Za puno toga se piše da ima autoimunu podlogu: i dijabetes, i inzulinska rezistencija i PCOS. Možeš uguglati i naći kao i ja,
    a da li je to točno fakat ne znam. Ne tvrdim da je.
    Što se endometrioze tiče, u dosta literature se ona povezuje sa celijakijom/intolerancijom na gluten i navodi se da je podloga autoimuna.


    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    Može li mi, molim vas, neka od vas koja se liječi u NaPro, pojasniti ovo? "ref. vrijednosti lab. nalaza dosta drugačije nego što ih npr. tumače naši reproduktivci."
    evo ti samo jedan i to moj primjer:
    renomiranim Zg reproduktivcima (dr. L, dr.R i drugima) je moj 47 nmol/l bio znak da je sa mojom ovulacijom sve u redu.
    kod Napro progesteron mora biti 60 - 100 nmol/l, a estradiol iznad 400 - 800 pmol/L po jc, 7dpo da bi se moglo govoriti o ovulaciji s kojom je sve u redu (plus
    naravno UZV). 47 u Napro-u nikako nije ok i ukazuje im na određene probleme.
    ne moram niti reći koliko me je bacilo u nazad i koliko sam vremena izgubila kad te netko poznat i renomiran uvjeri u nešto i ti bezbrižno odšetaš doma i pustiš da
    "sve ide svojim tokom".

    dakle uvjerila sam se sama u razliku kada ti MPO-ovac samo pročita brojku iz nalaza, vidi da je u ref, ili kada Napro-ovac iz istih brojaka isčita puno više toga.

    kad već pišem o razlici, moram istaknuti da sam bila na AIH-u kod renomiranog MPO-ovca koji me nije poslao vaditi estradiol
    7 dpo već sam po defaultu uzimala estrofem (i to puno puno estrofema), a da on uopće nije znao da meni estradiol poslije ovulacije naprosto divlja.
    Kod Napro-a se estradiol obavezno vadi 7 dpo i sada se vidi da mi je visok, a koliki je tek bio kad sam dodatno uzimala estrofem.
    Jesam li radi toga nakon AIH-a dobila fibroadenome na dojkama, ne želim niti misliti, a niti o činjenici da previsoki estradiol zapravo
    sprečava implantaciju.

    Također sam se uvjerila kako renomirani ginić, doduše ne reproduktivac, ali jako jako poznati privatni Zg ginić nije znao prepoznati neprsnuti folikul
    kad sam bila kod njega umjesto kod dr. koji surađuje sa Napro. Njemu je to bio ok nalaz, dok su u Napro-u "iz aviona" na UZV slici vidjeli da to nije ok.
    Lab nalazi su to i dokazali.

    Ma ima toga još ali nemam sad vremena više pisati.

  18. #68
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    zašto i dalje pričamo o mpo? ima konkretnih pitanja o FC

  19. #69

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj tetadoktor prvotno napisa Vidi poruku
    sanja, koje su ti konkretno lijekove dali? možeš li ih ovdje nabrojati?
    Mogu!
    Imala sam clomifen 7-10 DC (u različitim dozama), Pregnyl dan prije ovulacije 10 000 iu, pa na 3, 5 7 i 9 DPO još po 2500 iu.
    LDN 4,5 mg dnevno, DHEA 3x25mg dnevno, alfalipoična kiselina 300mg dnevno, vit. C 1000 mg dnevno, omega 3 i vit. D

  20. #70
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    zašto i dalje pričamo o mpo? ima konkretnih pitanja o FC
    Naravno da ima, ja pitala pa mi nitko od FC ekipe ne odgovara, a jako me zanima, kako doskočiti problemu kada je problem u fuziji dviju gameta zbog manjka enzima u akrosomu i poteškoća vezanih uz prodiranje spermija u jajnu stanicu?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    tnx na ovom postu nisam te napadala, nego sam nabrojala rečenice/činjenice koje se mogu pročitati na NaPro technology webu (http://www.naprotechnology.com/).

    evo, trudit ću se biti jasnija... zbunjuje me (i dalje) koju dijagnozu si dobila u NaPro programu...ne zato da te napadam nego zaista nisam shvatila, a voljela bih...zbog moje dijagnoze koju vidiš u mom potpisu, a ista/slična je kao tvoja.
    (samo usput - dijagnozu sam dobila najnormalnije od mpo liječnika kojeg si spomenula i to na drugim konzultacijama - čim smo skupili sve nalaze. na istim tim konzultacijama smo dobili i sve informacije o mom niskom progesteronu, neredovitim ovulacijama, žutom tijelu, svemu što si nabrojala. uz to nam je dr. sve crtao na listu papira kako bi nam bilo što jasnije. dobili smo sve upute za daljnje korake, s popisom lijekova. konzultacije su trajale 1h i platili smo ih 250kn. ovo sve pišem samo zato jer mi nije jasno kako smo mogli standardnu uslugu, nas dvije sa sličnom dijagnozom, doživjeti tako različito...)
    da li si s NaPro dobila neku drugačiju dijagnozu od moje? da li ste radili još neke dodatne pretrage osim intolerancije na hranu? da li su ti brojali npr. afc? na NaPro webu baš i nema tih informacija, pa je korisno čuti iskustvo iz prve ruke... eto, to me zbunilo

    niti u jednom trenu nisam navela "Catholic-related" činjenicu kao negativnu. ono što sam rekla je da NaPro ta činjenica čini neusporedivim s medicinski potpomognutom oplodnjom jer se zasnivaju na dva totalno neusporediva=drugačija svjetonazora i orijentirani su pacijentima različitih svjetonazora. kao što i sama kažeš - jedno su znanstvene činjenice (manipulirane ili ne), a drugo vjera. ne vidim što je tu negativno. dapače, mislim da je fer zbog ljudi koji nas čitaju (puno ih je), a tek se susreću s neplodnosti da to znaju - naime, na Fertility Care Hrvatska webu nigdje ne piše da imaju veze s Katoličkom Crkvom (ili ja ne mogu naći). zašto ne piše da je metoda nastala na Institutu pape Pavla VI (http://www.popepaulvi.com/)? nije mi jasno zašto, zar je to nešto što bi se trebalo skrivati? zar nije to pozitivno iz perspektive nekoga kome mpo nije prihvatljiv put zbog vjerskih razloga?

    i da, tema su "iskustva s NaPro liječenja", iskustva poput ovih doza hcg-a koje si napisala npr... konkretne informacije, vidiš da nas sve zanimaju brojke, nalazi, lijekovi...pa ovo je forum baš za to, zato smo svi tu
    Moja dijagnoza prije FertilityCare-a je bio nizak AMH, a u FC-u su vidjeli da imam nizak progesteron, smeđa krvarenja (za to sam prvi put kod njih čula da nije normalno), nizak AMH, nepravilne cikluse i smanjeno žuto tijelo. Neznam zašto to doktori nisu vidjeli ranije, kao kod tebe, ali možda baš zbog tih drugačijih referentnih vrijednosti, tj. možda je kod naših to ok, a u FC-u nije, nagađam.
    Meni se nitijedan doktor nije posvetio na način koji ti opisuješ, sve se svodilo na to da bi bilo dobro da probamo s IVF-om da vidimo kako se jajne stanice ponašaju, da ne kažem da me Radončić na spomen FertilityCarea izvrijeđao, zapjenio se i da, uzeo mi za to 500 kn, (donjela sam mu neke nalaze pa sam ga samo pitala što misli o njima, bilo mi je presmiješno što do tada divan doktor pun komplimenata i lijepih riječi postaje nadurena curica zbog jednog pitanja).
    Doktor iz FC-a je tražio slike s folikulometrije i rekao da izgleda da imam dovoljno folikula u pripremi, nisu mi brojali afc kao posebnu pretragu.
    Kod nas FC zblja i nije povezan s crkvom, koliko ja znam i činjenica je da te nitko ne pita tko si i u što vjeruješ, a meni je više žao što nemaju novaca za marketing pa tako malo ljudi uopće i zna za njih.
    Imaš pravo da je teško uspoređivati s standardnim liječenjem jer pristup je potpuno različit, oni pokušavaju cijeli organizam dovesti u optimalno stanje što je ponekad samo po sebi dovoljno za začeće, trebaš imati minimalno 6 kako oni kažu "optimalnih ciklusa" u kojima je sve u redu, hormoni, sluz, odnosi u pravo vrijeme.... da bi se začeće moglo očekivati, meni se posrećilo u 1. takvom!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Techna, ja se ovdje ne namjeravam prepucavati, samo objasnjavam zasto neki na spomen napro-a imaju grc u zelucu.

    Razliciti su svjetonazori, meni osobno drago da postoji opcija B za osobe kojima MPO svjetonazorski nije ok. Ono na sto mi pokusavamo upozoriti da nista od toga sto oni daju kao terapiju nije otkrivanje tople vode. Drugi je par rukava, nazalost, sto vecina ginekologa nema toliko strpljenja za takvo kopanje po sitnicama koje kad se zbroje mogu, ali i ne moraju, biti problem.

    Netko je tu napisao da mu je zao sto mu nitko nije spomenuo napro kao mogucnost, ali mozemo okrenuti i drugacije - osobno bih poludila da mi je itko sugerirao ikad takav oblik lijecenja.

    Sto se tice dobivanja informacija na internetu i mimo istog - pitanje za cure koje su u napro - odakle ste dobile info o toj metodi?

  23. #73

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Techna i meni je drago da si ti tu, bilo bi super da nas se javi još!
    Ja sam bila dosljedna u dijeti, osim glutena izbacila sam i mlijeko i mliječne proizvode, a na jaja nisam toliko pazila.
    2 godine sam se pridržavala, izgubila sam 10 kg, nestali su mi svi probavni problemi, alergije, umor, PMS, počela sam i vježbati tako da sam trudnoću dočekala u top formi Trudnoća mi je super i nemam apsolutno nikakvih trudničkih tegoba, možda baš zato.
    Počela sam s dijetom prije FC-a a kad sam saznala da utječe i na plodnost bila sam još čvršća u odluci da ne jedem ništa što mi škodi. Nije mi bilo teško jer sam se osjećala super. Sad u trudnoći tu i tamo zgriješim ali kad rodim vraćam se na strogu dijetu!
    Najteže je kad nisi doma, tu se slažem ali izdrži se!
    Jesi već dugo u FC-u? Jesi uspjela ostvariti trudnoću kod njih (nisam ti gledala podatke)?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da ima, ja pitala pa mi nitko od FC ekipe ne odgovara, a jako me zanima, kako doskočiti problemu kada je problem u fuziji dviju gameta zbog manjka enzima u akrosomu i poteškoća vezanih uz prodiranje spermija u jajnu stanicu?
    Neznam kako doskočiti svakom pojedinom problemu i mislim da je nerealno očekivati da to itko od nas zna, osim ako nemamo baš taj isti problem.
    Bilo bi super da se javi netko od podučavatelja jer oni znaju puno više od nas, parova u tretmanu.
    Nitko ne kaže da FC može pomoći SVIM neplodnim parovima, ali ja smatram da je to manje skupa i manje agresivna opcija kojom se puno puta može izbjeći IVF.

  25. #75
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    sanja, da li se kad udješ u program plaća još nešto osim tih konzultacija 100€? koliko često se ponavljaju te konzultacije s Ircima? na koji način radiš nalaze - da li ih plaćaš i radiš privatno (kao ti, čini mi se da si napisala) ili možeš dobiti neki nalaz na temelju kojeg ti primarni gin može dati hzzo recept? da li se folikulometrije plaćaju i ako da, koliko koštaju? da li sve lijekove sam financiraš? pitam jer ne mogu dobiti dojam iz prošlih postova o kojim se novcima cca radi... kažeš da je jeftinije

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Techna i meni je drago da si ti tu, bilo bi super da nas se javi još!
    Ja sam bila dosljedna u dijeti, osim glutena izbacila sam i mlijeko i mliječne proizvode, a na jaja nisam toliko pazila.
    2 godine sam se pridržavala, izgubila sam 10 kg, nestali su mi svi probavni problemi, alergije, umor, PMS, počela sam i vježbati tako da sam trudnoću dočekala u top formi Trudnoća mi je super i nemam apsolutno nikakvih trudničkih tegoba, možda baš zato.
    Počela sam s dijetom prije FC-a a kad sam saznala da utječe i na plodnost bila sam još čvršća u odluci da ne jedem ništa što mi škodi. Nije mi bilo teško jer sam se osjećala super. Sad u trudnoći tu i tamo zgriješim ali kad rodim vraćam se na strogu dijetu!
    Najteže je kad nisi doma, tu se slažem ali izdrži se!
    Jesi već dugo u FC-u? Jesi uspjela ostvariti trudnoću kod njih (nisam ti gledala podatke)?
    8 mjeseci, s tim da su mi tek zadnja 2 ciklusa po svemu ok. Nisam još ostvarila trudnoću.
    Inače imam 7 godina stare blizanke (dvojajčane), prirodno sam bez problema zatrudnila, a sada nejde pa nejde.
    Navršila sam 35 g. i imam visoki FSH - 13, a godinu prije je bio ispod 10 (ili samo u ciklusu kad sam mjerila).
    Ciklus mi je za obične doktore bio super: 28 dana, bez spottinga idr. a u Napro su otkrili svašta,
    višestruki P, menga 8 dana, svaki drugi ciklus neruptirani folikuli, svaki drugi rana O.


    Daj mi reci gdje kupuješ bezglutensko brašno? Ovo u DM-u je dosta skupo.
    A i nekako ga treba više.
    I ja osjećam da mi gluten smeta, btw. baka mi je umrla od raka debelog crijeva a imala je baš neke
    smetnje kao i ja tako da sam se zapravo oduševila kad su mi predložili dijetu, jer ovako u svakom slučaju nešto radim za
    svoje zdravlje.
    Reci kako si s hranom na poslu ili kad si negdje vani? Jel si uvijek nosiš nešto za jesti sa sobom ili?





    Daj mi reci gdje nabavljaš bezglutensko brašno. U DM-u je dosta skupo.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Techna, ja se ovdje ne namjeravam prepucavati, samo objasnjavam zasto neki na spomen napro-a imaju grc u zelucu.

    Razliciti su svjetonazori, meni osobno drago da postoji opcija B za osobe kojima MPO svjetonazorski nije ok. Ono na sto mi pokusavamo upozoriti da nista od toga sto oni daju kao terapiju nije otkrivanje tople vode. Drugi je par rukava, nazalost, sto vecina ginekologa nema toliko strpljenja za takvo kopanje po sitnicama koje kad se zbroje mogu, ali i ne moraju, biti problem.

    Netko je tu napisao da mu je zao sto mu nitko nije spomenuo napro kao mogucnost, ali mozemo okrenuti i drugacije - osobno bih poludila da mi je itko sugerirao ikad takav oblik lijecenja.

    Sto se tice dobivanja informacija na internetu i mimo istog - pitanje za cure koje su u napro - odakle ste dobile info o toj metodi?
    Neznam jel bi doktori u klinikama mogli ili nebi mogli otkriti sve te uzroke neplodnosti ali činjenica je da ih ne otkriju nego nas sve šalju na IVF bez prave dijagnoze. Ja smatram da je FC jeftinija i manje agresivna tj. neagresivna metoda koja pomaže u velikom postotku, možda i većem od IVF-a.
    Zašto bi svoje tijelo podvrgavala agresivnim i bolnim postupcima ako do trudnoće mogu doći i na lakši način?

    Za FC sam čula slučajno imali su predstavljanje u emisiji na Hrvatskom Katoličkom radiju, tj. čula je moja mama pa mi je napomenula, pogledala sam njihove stranice i prijavila se na predavanje, mislila sam da nemam što izgubiti.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    sanja, da li se kad udješ u program plaća još nešto osim tih konzultacija 100€? koliko često se ponavljaju te konzultacije s Ircima? na koji način radiš nalaze - da li ih plaćaš i radiš privatno (kao ti, čini mi se da si napisala) ili možeš dobiti neki nalaz na temelju kojeg ti primarni gin može dati hzzo recept? da li se folikulometrije plaćaju i ako da, koliko koštaju? da li sve lijekove sam financiraš? pitam jer ne mogu dobiti dojam iz prošlih postova o kojim se novcima cca radi... kažeš da je jeftinije
    Plaćaju se susreti s podučavateljem 100 kn, to se svede na 1 susret u 3 mjeseca. Mi smo imali 2 puta konzultacije s Ircima, prve u 1. mjesecu a druge u 10. iste godine. Uputnice ovise o primarnom ginekologu, meni moj nije htio davati pa sam sama plaćala, folikulometrije mi je htio napraviti mada mu nije bilo jasno kaj radim s nalazima, tek me počeo slušati i zanimati se kad sam ostala trudna
    FC ima popust u lab. Breyer i u poliklinici Ginekos pa i to pomaže. Ja nisam probala dobiti recept od ginekologa jer mi hormoni nisu bili skupi, clomifen je oko 100 kn (iz Bosne), a i pregnyl mi je bio tu negdje (Slovenija), za hormone mi je recept dao dr. Ujević s sv. duha ali onaj bijeli pa sam morala platiti.
    Skupi su mi bili vitamini, posebno DHEA ali to ionako nigdje nejde preko recepta. Novci su relativna stvar, ovisi o terapiji i o postupcima koje moraš raditi, moja sestra recimo ima daleko jeftiniju terapiju od moje.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    sanja, da li se kad udješ u program plaća još nešto osim tih konzultacija 100€? koliko često se ponavljaju te konzultacije s Ircima? na koji način radiš nalaze - da li ih plaćaš i radiš privatno (kao ti, čini mi se da si napisala) ili možeš dobiti neki nalaz na temelju kojeg ti primarni gin može dati hzzo recept? da li se folikulometrije plaćaju i ako da, koliko koštaju? da li sve lijekove sam financiraš? pitam jer ne mogu dobiti dojam iz prošlih postova o kojim se novcima cca radi... kažeš da je jeftinije
    lijekove ti mogu prepisati MPO-ovci iz HR koji surađuju sa Napro. Tvoj primarni ginić ti treba prvo dati uputnicu za MPO.
    Isto je i sa folikulometrijama i lab nalazima.
    Ako ideš privatno Napro ima dogovor sa nekim klinikama pa možeš dobiti popust.
    Vitamini se kupuju, ali to ionako većina cura u MPO koristi i naručuje preko interneta.


    ako koristiš LDN on ti mjesečno dođe oko 170 kn.

    Prvo imaš konzultacije sa našim cca 3 puta u cca 5 mjeseci. cijena je ja mislim 200 kn za prvi puta a 2. i 3. 150 kn.
    Iza toga imaš konzultacije sa Ircima koje su svakih cca 5 mjeseci 100 Eura.u tu cijenu od 100 eura ulazi da te oni prate tih cca 5 ciklusa i podešavaju terapiju svaki mjesec s obzirom na nalaze.
    Neki se problemi uoče tek naknadno kad počneš uzimati terapiju, jer su prije bili maskirani nečim drugim itd.

    Sve ti ovisi koliko brzo zatrudniš, mnoge cure već prije 2. konzultacija, a puno njih prije 3.
    Ako ne uspiješ ostvariti T oni te dugo ne zavlače, mislim da odrade 12 dobrih ciklusa i onda te upute dalje.
    tako da rijetko tko ima više od 4 konzultacija sa Ircima osim možda cure koje su imale pobačaje.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    techna koji su to mpo-ovci koji suradjuju s napro? Na napro hr sajtu ima toliko malo info o osoblju, koliko sam shvatila rijec je o 1 lijecniku i nekoliko strucnjaka za koje nigjde ne pise koje su struke.

  31. #81
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Plaćaju se susreti s podučavateljem 100 kn, to se svede na 1 susret u 3 mjeseca. Mi smo imali 2 puta konzultacije s Ircima, prve u 1. mjesecu a druge u 10. iste godine. Uputnice ovise o primarnom ginekologu, meni moj nije htio davati pa sam sama plaćala, folikulometrije mi je htio napraviti mada mu nije bilo jasno kaj radim s nalazima, tek me počeo slušati i zanimati se kad sam ostala trudna
    FC ima popust u lab. Breyer i u poliklinici Ginekos pa i to pomaže. Ja nisam probala dobiti recept od ginekologa jer mi hormoni nisu bili skupi, clomifen je oko 100 kn (iz Bosne), a i pregnyl mi je bio tu negdje (Slovenija), za hormone mi je recept dao dr. Ujević s sv. duha ali onaj bijeli pa sam morala platiti.
    Skupi su mi bili vitamini, posebno DHEA ali to ionako nigdje nejde preko recepta. Novci su relativna stvar, ovisi o terapiji i o postupcima koje moraš raditi, moja sestra recimo ima daleko jeftiniju terapiju od moje.
    to je jeftinije? ako mi moj primarni gin neće dati uputnicu za vadjenje hormona (a dobar dio ne želi bez specijalističkog nalaza mpo-ovca), ni napraviti folikulometriju nakon stimulacije klomifenom koju je netko drugi propisao...to sve moram plaćati privatno? pa samo hormonska slika koja se radi prije dijagnoze je cca 1.500kn u Suncu ili Breyeru, folikulometrije su 200-300kn jedna, a u svakom ciklusu ti treba nekoliko...huh...meni novci nisu relativna stvar

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    lijekove ti mogu prepisati MPO-ovci iz HR koji surađuju sa Napro. Tvoj primarni ginić ti treba prvo dati uputnicu za MPO.
    Isto je i sa folikulometrijama i lab nalazima.
    Ako ideš privatno Napro ima dogovor sa nekim klinikama pa možeš dobiti popust.
    čekaj...želiš reći da moram lagati da ću ići na mpo, a mpo mi nije nikako prihvatljiv i zato biram NaPro? ne kužim

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ne uspiješ ostvariti T oni te dugo ne zavlače, mislim da odrade 12 dobrih ciklusa i onda te upute dalje.
    gdje...dalje?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    8 mjeseci, s tim da su mi tek zadnja 2 ciklusa po svemu ok. Nisam još ostvarila trudnoću.
    Inače imam 7 godina stare blizanke (dvojajčane), prirodno sam bez problema zatrudnila, a sada nejde pa nejde.
    Navršila sam 35 g. i imam visoki FSH - 13, a godinu prije je bio ispod 10 (ili samo u ciklusu kad sam mjerila).
    Ciklus mi je za obične doktore bio super: 28 dana, bez spottinga idr. a u Napro su otkrili svašta,
    višestruki P, menga 8 dana, svaki drugi ciklus neruptirani folikuli, svaki drugi rana O.


    Daj mi reci gdje kupuješ bezglutensko brašno? Ovo u DM-u je dosta skupo.
    A i nekako ga treba više.
    I ja osjećam da mi gluten smeta, btw. baka mi je umrla od raka debelog crijeva a imala je baš neke
    smetnje kao i ja tako da sam se zapravo oduševila kad su mi predložili dijetu, jer ovako u svakom slučaju nešto radim za
    svoje zdravlje.
    Reci kako si s hranom na poslu ili kad si negdje vani? Jel si uvijek nosiš nešto za jesti sa sobom ili?





    Daj mi reci gdje nabavljaš bezglutensko brašno. U DM-u je dosta skupo.
    Super da imaš blizanke! lakše je čekati T kad nemaš osjećaj da ti gori pod petama, mi imamo curicu od 18 mjeseci, posvojili smo ju kad je imala 4mj, sad nam dolazi braco a samo Bog zna što nas čeka dalje!
    Ja brašno nabavljam preko rodbine u Njemačkoj, jeftinije je i kvalitetnije. Jesi kad išla na test za Celijakiju? Ako imaš dijagnozu celijakije onda imaš pravo na brašno preko HZZO-a. Proizvodi bez glutena su skupi za poluditi, a i teško je kuhati posebno samo za sebe pa često koristim bezglutensko brašno za cijelu obitelj.
    Na poslu nemam prblema jer radim u obiteljskoj firmi pa sam zapravo doma, a kad negdje idem onda pazim da naručim nešto bez brašna, iako kad pitam u restoranu ima li brašna u nečemu često nisu baš susretljivi. Inače nosim banane okolo, kupim čips ako me baš uhvati kriza i tako, naučila sam izbjegavati pekare. Prvo vrijeme sam najviše gladovala dok nisam skužila u čemu nema brašna, sad mi je već lakše.

    I moji ciklusi su bili nepravilni i na kraju sam ovulaciju određivala i uz pomoć LH trakica da sam sigurnija zbog štoperice... ali kad su mi pogodili terapiju sve se ustabililo i posložilo, nama je trebalo godinu i 3 mjeseca od uvodnog predavanja do trudnoće, ali moji ciklusi su bili i po 45 dana pa je i to usporilo cijelu stvar.
    Želim ti svu sreću i brzu trudnoću da cure dobe društvo!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    sushi
    nisam napisala da ako imaš bilo koje nalaze od ranije oni ih pogledaju i ništa od toga netrebaš raditi ponovno, te velike hormonalne slike i takve stvari, vadiš 1-3 hormona ovisno o čemu je problem. Ja bi radije promjenila primarnog gonekologa ako mi baš neda niti jednu uputnicu.
    Kad sam napisala da su novci relativna stvar mislila sam da svatko plaća i prođe drugačije,ovisno što mu treba, znam da većina ljudi u RH jedva spaja kraj s krajem.
    Ja sam išlan folikulometrije tek na kraju, tj. nakon što mi prva runda terapije nije uspjela, mnogo žena ne dođe do toga, ostanu trudne puno ranije. Išla sam samo taj mjesec kad sam zatrudnila i mjesec prije, ostalo su zaključili prema slikama s ranijih folikulometrija.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Surađuje dr. Ujević sa Sv. Duha i poliklinika Ginekos, ja sam se susretala s njima, ako se u međuvremenu uključio još netko to neznam.
    U savršenom sustavu mi bismo mogli izabrati koju vrstu liječenja želimo, Napro ili MPO i naš doktor i HZZO bi nas podržali u tome, ali kod nas HZZO radije plati 10 000 kn za 1 IVF pokušaj nego oko 1000 kn koliko bi koštala obrada jednog para u NaPro-u jer tako sustav funkcionira.
    FertilityCare nije u sustavu HZZO-a pa nažalost moramo muljati i snalaziti se za recepte i uputnice kako znamo i možemo, a i mi uplaćujemo za zdravstveno i zapravo nam nedaju ništa na što nebi imale pravo i inače, da želimo IVF, daju nam i manje.
    Primarni ginekolog te ako imaš problem s plodnošću nema kamo poslati nego u neku MPO kliniku, nakon što se malo sam poigra s Clomifenima i folikulometrijom šalje te na MPO, to svi znamo. Dalje se ponovno često snalazimo sami i plaćamo privatne ginekologe, idemo na pretrage u privatne klinike jer se u državnim dugo čeka, vadimo hormone u privatnim lab-ovima, kupujemo dodatke prehrani... i trošimo novac, iako je načelno IVF besplatan.
    Ima netko da nije platio ništa, tj. da je sve pokrio HZZO i ako ima koliko ste dugo čekale da vam naprave sve nalaze u državnim bolnicama?
    Žao mi je što nisam pisala troškove, ali sigurna sam da sam više novaca potrošila prije FC-a nego na FC, i niti jednom kod njih nisam imala osjećaj da mi muzu lovu, dok kod privatnih ginekologa itekako jesam.

  35. #85
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Samo da kažem sanja imas pravo što se tiče odnosa u drzavnim mpo klinikama,malo se bave pravim problemom barem u mom slučaju,glavno da su tražili dali smo psihički sposobni,a nalaz progesterona mi je bio star godinu dana i nisu tražili novi, puni protokol u nafilali me svim mogućim hormonima na slijepo,hiperstimulacija...ko na traci.Da se razumijemo iz tog postupka sam dobila svoje dečke ,prvi onda a drugi od odmrznuti js. iz tog postupkai hvala im ,ali...Ma htijela sam reć hvala cure sanja i tehna na informacijama ,napokon tema zaživjela.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Super da imaš blizanke! lakše je čekati T kad nemaš osjećaj da ti gori pod petama, mi imamo curicu od 18 mjeseci, posvojili smo ju kad je imala 4mj, sad nam dolazi braco a samo Bog zna što nas čeka dalje!
    Ja brašno nabavljam preko rodbine u Njemačkoj, jeftinije je i kvalitetnije. Jesi kad išla na test za Celijakiju? Ako imaš dijagnozu celijakije onda imaš pravo na brašno preko HZZO-a. Proizvodi bez glutena su skupi za poluditi, a i teško je kuhati posebno samo za sebe pa često koristim bezglutensko brašno za cijelu obitelj.
    Na poslu nemam prblema jer radim u obiteljskoj firmi pa sam zapravo doma, a kad negdje idem onda pazim da naručim nešto bez brašna, iako kad pitam u restoranu ima li brašna u nečemu često nisu baš susretljivi. Inače nosim banane okolo, kupim čips ako me baš uhvati kriza i tako, naučila sam izbjegavati pekare. Prvo vrijeme sam najviše gladovala dok nisam skužila u čemu nema brašna, sad mi je već lakše.

    I moji ciklusi su bili nepravilni i na kraju sam ovulaciju određivala i uz pomoć LH trakica da sam sigurnija zbog štoperice... ali kad su mi pogodili terapiju sve se ustabililo i posložilo, nama je trebalo godinu i 3 mjeseca od uvodnog predavanja do trudnoće, ali moji ciklusi su bili i po 45 dana pa je i to usporilo cijelu stvar.
    Želim ti svu sreću i brzu trudnoću da cure dobe društvo!
    Super da već imate curicu! Bit će im ljepše kad ih je dvoje, a jednog dana možda i više.

    Hvala ti na informacijama i ideji da se testiram na celijakiju.
    I ja najčešće kuham sve isto za cijelu obitelj, a djeca ko djeca, njima je to sve
    zanimljivo i one bi naravno sve jele ko i ja pa onda potrošimo tih bezglutenskih proizvoda jako puno.
    Ali opet me tješi da je to sve vjerojatno i za njih zdravije.

    Kao što kažeš, treba se malo potruditi na početku, ali kad se ufuraš - puno je lakše i čak otkriješ puno novih, zdravijih namirnica i recepata.
    Jedno od dražih otkrića od kada sam na toj dijeti su mi "palačinke bez mlijeka, jaja, brašna i šećera", odnosno samo sa rižinim
    brašnom i kokosovim mlijekom.
    A banana su zakon u prehrani bez glutena - prava zamjena za pecivo iz pekare.

    Da te još pitam, jesu li ti dali nešto za implantaciju? Meni su sada uveli neki lijek pa ćemo vidjeti.
    Ja sam inače na Femari a ne na Klomifenu što mi je drago jer sam već prije probala Klomifen i jako mi je isušivao cikluse i dobivala bi gljivice.
    Na početku terapije su mi isto ciklusi bili sušiji ali su mi dali nešto za to pa je puno bolje.
    Sorry što te gnjavim, ali da li mi možeš reći koliki bi tebi obično bio estradiol 7dpo? Meni su svi hormoni uvijek dosta visoki, a estradiol uvijek preko
    1000. Znam da je to vjerojatno zato jer uvijek imam 2-3 jc. ali kad sam gledala po stranim forumima o Napro, nisam naišla da bi cure imale baš tako visok
    estradiol. Obićno se sve bore s tim da im ne bude prenizak.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Cure, molim vas, napisite konkretne nazive lijekova koji su vam dani kao terapija, to su nam vrijedne informacije.
    Konkretno me zanima lijek za implantaciju koji je dobila techna, pogotovo ako je rijec o necemu dostupnom u slobodnoj prodaji...

  38. #88
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mene zanima znacenje izraza suh ciklus i sta daju za poboljsanje

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Surađuje dr. Ujević sa Sv. Duha i poliklinika Ginekos, ja sam se susretala s njima, ako se u međuvremenu uključio još netko to neznam.
    U savršenom sustavu mi bismo mogli izabrati koju vrstu liječenja želimo, Napro ili MPO i naš doktor i HZZO bi nas podržali u tome, ali kod nas HZZO radije plati 10 000 kn za 1 IVF pokušaj nego oko 1000 kn koliko bi koštala obrada jednog para u NaPro-u jer tako sustav funkcionira.
    FertilityCare nije u sustavu HZZO-a pa nažalost moramo muljati i snalaziti se za recepte i uputnice kako znamo i možemo, a i mi uplaćujemo za zdravstveno i zapravo nam nedaju ništa na što nebi imale pravo i inače, da želimo IVF, daju nam i manje.
    Primarni ginekolog te ako imaš problem s plodnošću nema kamo poslati nego u neku MPO kliniku, nakon što se malo sam poigra s Clomifenima i folikulometrijom šalje te na MPO, to svi znamo. Dalje se ponovno često snalazimo sami i plaćamo privatne ginekologe, idemo na pretrage u privatne klinike jer se u državnim dugo čeka, vadimo hormone u privatnim lab-ovima, kupujemo dodatke prehrani... i trošimo novac, iako je načelno IVF besplatan.
    Ima netko da nije platio ništa, tj. da je sve pokrio HZZO i ako ima koliko ste dugo čekale da vam naprave sve nalaze u državnim bolnicama?
    Žao mi je što nisam pisala troškove, ali sigurna sam da sam više novaca potrošila prije FC-a nego na FC, i niti jednom kod njih nisam imala osjećaj da mi muzu lovu, dok kod privatnih ginekologa itekako jesam.
    Super obrazloženo, u svemu se slažem.

    sushi, nije to nikakva prevara:
    ako tražiš uputnicu od primarnog ginića da odeš kod reproduktivca, a reproduktivac ti radi folikulometrije i propisuje lijekove koje
    i inače propisuje, u svrhu za koju ih inače propisuje i koje imaš pravo dobiti sa svojom dijagnozom. Isto kao što i nije prevara da ti tvoj ginić, ako se s njim dogovoriš
    napravi folikulometriju ili da ti da uputnicu za lab, a ti onda slike i nalaze pošalješ u Napro. Zar oni rade nešto što nije u svrhu liječenja tvoje neplodnosti?
    Ne vidim da HZZO ima štete od toga da mi koje želimo liječiti neplodnost na neinvanzivniji, postepeniji način da nam to ne omogući.

    Ja osobno isto kao Sanja idem privatno jer nemam vremena uz posao i djecu čekati po čekaonicama.
    Ali itekako mi dobro dođe popust koji Napro ima u tim nekim labovima i klinikama i on nije beznačajan.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, molim vas, napisite konkretne nazive lijekova koji su vam dani kao terapija, to su nam vrijedne informacije.
    Konkretno me zanima lijek za implantaciju koji je dobila techna, pogotovo ako je rijec o necemu dostupnom u slobodnoj prodaji...
    Cure, oprostite, ali s obzirom na lošu vibru na ovom topicu tj. negativnost s kojom se stalno moramo boriti, moram reći da se malo i bojim davati previše informacija.
    Sanja je bila dosta otvorena jer želi pomoći. Želim i ja ali kako mi možemo znati da netko neće nešto od ovoga upotrijebiti protiv recimo dr. koji su spomenuti i sl.

    Osim toga zamorno je u svakom drugom postu nešto braniti, obrazlagati i pravdati umjesto da konstruktivno razmjenjujemo informacije.

    Što se pojedinih lijekova tiče napominjem da su nama njih propisali liječnici i to liječnici koji detaljno znaju cjelokupno stanje
    našeg organizma sa cijelom osobnom i obiteljskom zdravstvenom anamnezom.
    Ne moram niti napominjati koliko je samoadministriranje opasno.

    bubekica i mare41 napisat ću vam pp

  41. #91
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Hvala za pp
    Osobno ne vidim negativnost u zanimanju za lijekove, kroz borbu protiv neplodnosti upoznati smo s vecinom te me zanima uvodjenje novih lijekova, al postujem tvoju odluku

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Potpis na mare.
    Mene zanimaju svi noviteti u lijecenju, buduci dosta eksperimentiram sa stvarima koje mi mpo doktor nikad ne bi propisao - tip prehrane, inofolic i sl.
    A sto se tice koristenja info protiv nekog lijecnika, meni je tuzno sto takve info nisu javne, smatram da bi trebale biti, ispada da se dr. Ujevic toga srami?

    I ono sto mi je jos zagolicalo mastu je nalaz na koji je radoncic reagirao sa ismijavanjem - bas me zanima o kojem je nalazu rijec.
    Osobno nisam u fan klubu dr radoncica.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala za pp
    Osobno ne vidim negativnost u zanimanju za lijekove, kroz borbu protiv neplodnosti upoznati smo s vecinom te me zanima uvodjenje novih lijekova, al postujem tvoju odluku
    ma komplicirano je jer je to kombinacija lijekova i pripravaka, a i kažem, to je strogo individualizirano.
    nekako mi je neozbiljno ovdje istresti cijeli svoj protokol sa dozama.
    doktori u Galweyu imaju stvarno puno pacijenata i iskustva, a u razgovoru s drugim curama, vidim da lijekovi, pripravci, doze, kombinacije
    jako variraju ovisno od slučaja do slučaja.

  44. #94
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    zašto i dalje pričamo o mpo? ima konkretnih pitanja o FC
    Opet ja s konkretnim pitanjem, vidim da se kod većine dijagnoza neplodnosti pomoću NaPro tretmana spominje klinički nedostatak endorfina, da li to dokazuju laboratorijskim testiranjem β-endorfina u plazmi?
    Tko ordinira tu pretragu, gdje se obavlja i da li nakon toga dozu lijeka Naltrexone prilagode stvarnom stanju na temelju parametara?

  45. #95
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    U hrvatskom javnom zdravstvenom sustavu ginekolozi primarne zdravstvene zaštite :
    -vrše preglede vezane uz reproduktivno zdravlje žene
    -savjetuju pacijente o zdravim životnim navikama koje poboljšavanju zdravstveno stanje organizma (npr. pravilna prehrana, smanjene viška kilograma, prestanak pušenja...)
    -educiraju pacijente o načinu praćenja prirodnih znakova plodnosti u cilju poboljšanja izgleda za začeće
    -upućuju pacijentice na hormonske pretrage
    -ordiniraju terapiju ako je potrebna
    -prate rast i razvoj folikula, stanje ednometrija i sl.


    Dakle, usluge koje NaPro tehnologija naplaćuje, osiguranicima HZZO-a dostupne su u okviru primarne zdravstvene zaštite i korisnici ih ne moraju plaćati.


    Zbilja ne vidim način na koji bi HZZO mogao plaćati usluge priučenih volontera vjerske udruge koji će osobe koje imaju teškoća sa začećem savjetovati o prirodnom praćenju znakova plodnosti ili da HZZO plaća liječnika izvan hrvatskog zdravstvenog sustava (npr. liječnika iz Irske) koji daje konzultacije ili ordinira terapiju koja je dostupna u sustavu javnog zdravstva.

    Važno je istaknuti:

    NaPro djeluje u na temelju vjerskih stajališta i svjetonazorskih pogleda katoličke Crkve koja se protivi svim metodama medicinski potpomognute oplodnje, dakle protivi se ne samo izvantjelesnoj oplodnji već i unutartjelesnoj opodnji putem intrauterine inseminacije).




    NaPro tehnologija praćenja plodnosti provodi se u okviru vjerskih organizacija i udruga i pokušava se nametnuti alternativa metodama medicinski potpomognute oplodnje.

    Na žalost, velik broj neplodnih parova, osobito na početku svog puta liječenja neplodnosti, neće prepoznati činjenicu da NaPro može eventualno pomoći samo kod nekih lakših dijagnoza.



    Kome je liječenje metodama izvantjelesne oplodnje neprihvatljivo, neka ne koristi takvu vrstu liječenja, ali da se blago izrazim-nije fer zavaravati neplodne parove da je NaPro tehnologija način liječenja neplodnosti koja ima bolje metode i veći uspjeh liječenja od metoda medicinski potpomognute oplodnje.

    Nije pošteno neplodnim parovima naplaćivati ono što ionako mogu dobiti u okviru sustava javnog zdravstva.

    Ali metode NaPro tehnologije nisu alterenativa izvantjelesnoj oplodnji. Kome treba IVF, NaPro mu ne treba.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    Super da već imate curicu! Bit će im ljepše kad ih je dvoje, a jednog dana možda i više.

    Hvala ti na informacijama i ideji da se testiram na celijakiju.
    I ja najčešće kuham sve isto za cijelu obitelj, a djeca ko djeca, njima je to sve
    zanimljivo i one bi naravno sve jele ko i ja pa onda potrošimo tih bezglutenskih proizvoda jako puno.
    Ali opet me tješi da je to sve vjerojatno i za njih zdravije.

    Kao što kažeš, treba se malo potruditi na početku, ali kad se ufuraš - puno je lakše i čak otkriješ puno novih, zdravijih namirnica i recepata.
    Jedno od dražih otkrića od kada sam na toj dijeti su mi "palačinke bez mlijeka, jaja, brašna i šećera", odnosno samo sa rižinim
    brašnom i kokosovim mlijekom.
    A banana su zakon u prehrani bez glutena - prava zamjena za pecivo iz pekare.

    Da te još pitam, jesu li ti dali nešto za implantaciju? Meni su sada uveli neki lijek pa ćemo vidjeti.
    Ja sam inače na Femari a ne na Klomifenu što mi je drago jer sam već prije probala Klomifen i jako mi je isušivao cikluse i dobivala bi gljivice.
    Na početku terapije su mi isto ciklusi bili sušiji ali su mi dali nešto za to pa je puno bolje.
    Sorry što te gnjavim, ali da li mi možeš reći koliki bi tebi obično bio estradiol 7dpo? Meni su svi hormoni uvijek dosta visoki, a estradiol uvijek preko
    1000. Znam da je to vjerojatno zato jer uvijek imam 2-3 jc. ali kad sam gledala po stranim forumima o Napro, nisam naišla da bi cure imale baš tako visok
    estradiol. Obićno se sve bore s tim da im ne bude prenizak.
    Hej!
    Nisam uzimala ništa za implantaciju, nisam ni znala da postoji takav lijek.
    Meni je clomifen odgovarao pa nisma niti uzimala ništa drugo, nisam imala problema sa suhim ciklusima, mene su izluđivali dugački ciklusi, po 20 dana bez ikakve sluzi, a i lut. faza mi je bila prekratka.
    Moj estradiol 7 dpo je bio manji, 526 orije terapije a 321,0 mjesec prije trudnoće, nemam pojma zašto ti je tako visok, pitaj na sljedećim konzultacijama, ali ako doktor nije komentirao vjerojatno je to ok.
    Ne gnjaviš me uopće, baš mi je super da sam naletila na tebe!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis na mare.
    Mene zanimaju svi noviteti u lijecenju, buduci dosta eksperimentiram sa stvarima koje mi mpo doktor nikad ne bi propisao - tip prehrane, inofolic i sl.
    A sto se tice koristenja info protiv nekog lijecnika, meni je tuzno sto takve info nisu javne, smatram da bi trebale biti, ispada da se dr. Ujevic toga srami?

    I ono sto mi je jos zagolicalo mastu je nalaz na koji je radoncic reagirao sa ismijavanjem - bas me zanima o kojem je nalazu rijec.
    Osobno nisam u fan klubu dr radoncica.
    Nije on reagirao na nalaz s ismijavanjem već na FertilityCare kao opciju liječenja. Do tada je bio divan (osim što mi je htio vaditi jajne stanice i malo pogledati kako se ponašaju na što ja nisam pristala), susretljiv i razgovorljiv, sve 5 zato sam ga i išla pitati što misli. U globalu mi je rekao sve što piše u prvih 30-ak postova na ovoj temi + što ih je nazvao politički uvjetovanom desnom opcijom i da nema šanse da mi oni pomognu osim ako slučajno ne zatrudnim zbog svojih godina ali da to nikako ne pripisujem FC-u. I meni je on do tada bio najbolji doktor na kojeg sam naišla ali nakon nekoliko ciklusa koje je pratio nije vidio drugu opciju osim IVF-a.

    Mislim da informacija o dr. Ujeviću nije tajna a još manje mislim da je se on srami, možda je sve skupa nezgodno jer je zaposlen u državnij klinici a radi nešto što HZZO ne podržava, nagađam.

  48. #98
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije on reagirao na nalaz s ismijavanjem već na FertilityCare kao opciju liječenja. Do tada je bio divan (osim što mi je htio vaditi jajne stanice i malo pogledati kako se ponašaju na što ja nisam pristala), .


    Sanja, bi li pojasnila ovo u zagradi? Kako se nakon "vađenja" jajnih stanica promatra njihovo ponašanje?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja, bi li pojasnila ovo u zagradi? Kako se nakon "vađenja" jajnih stanica promatra njihovo ponašanje?
    Malo da vidi kako se dijele i kakve su kvalitete, pitaj njega za pojašnjenje ni meni nije bilo jasno zašto mi to predlaže kad je otprije znao da ja to ne želim, to je njegov prijedlog a ne moj!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    Opet ja s konkretnim pitanjem, vidim da se kod većine dijagnoza neplodnosti pomoću NaPro tretmana spominje klinički nedostatak endorfina, da li to dokazuju laboratorijskim testiranjem β-endorfina u plazmi?
    Tko ordinira tu pretragu, gdje se obavlja i da li nakon toga dozu lijeka Naltrexone prilagode stvarnom stanju na temelju parametara?
    Opet neznam, nisam imala taj problem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •