Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 176

Tema: NaPro FertilityCare

  1. #101

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    U hrvatskom javnom zdravstvenom sustavu ginekolozi primarne zdravstvene zaštite :
    -vrše preglede vezane uz reproduktivno zdravlje žene
    -savjetuju pacijente o zdravim životnim navikama koje poboljšavanju zdravstveno stanje organizma (npr. pravilna prehrana, smanjene viška kilograma, prestanak pušenja...)
    -educiraju pacijente o načinu praćenja prirodnih znakova plodnosti u cilju poboljšanja izgleda za začeće
    -upućuju pacijentice na hormonske pretrage
    -ordiniraju terapiju ako je potrebna
    -prate rast i razvoj folikula, stanje ednometrija i sl.


    Dakle, usluge koje NaPro tehnologija naplaćuje, osiguranicima HZZO-a dostupne su u okviru primarne zdravstvene zaštite i korisnici ih ne moraju plaćati.


    Zbilja ne vidim način na koji bi HZZO mogao plaćati usluge priučenih volontera vjerske udruge koji će osobe koje imaju teškoća sa začećem savjetovati o prirodnom praćenju znakova plodnosti ili da HZZO plaća liječnika izvan hrvatskog zdravstvenog sustava (npr. liječnika iz Irske) koji daje konzultacije ili ordinira terapiju koja je dostupna u sustavu javnog zdravstva.

    Važno je istaknuti:

    NaPro djeluje u na temelju vjerskih stajališta i svjetonazorskih pogleda katoličke Crkve koja se protivi svim metodama medicinski potpomognute oplodnje, dakle protivi se ne samo izvantjelesnoj oplodnji već i unutartjelesnoj opodnji putem intrauterine inseminacije).




    NaPro tehnologija praćenja plodnosti provodi se u okviru vjerskih organizacija i udruga i pokušava se nametnuti alternativa metodama medicinski potpomognute oplodnje.

    Na žalost, velik broj neplodnih parova, osobito na početku svog puta liječenja neplodnosti, neće prepoznati činjenicu da NaPro može eventualno pomoći samo kod nekih lakših dijagnoza.



    Kome je liječenje metodama izvantjelesne oplodnje neprihvatljivo, neka ne koristi takvu vrstu liječenja, ali da se blago izrazim-nije fer zavaravati neplodne parove da je NaPro tehnologija način liječenja neplodnosti koja ima bolje metode i veći uspjeh liječenja od metoda medicinski potpomognute oplodnje.

    Nije pošteno neplodnim parovima naplaćivati ono što ionako mogu dobiti u okviru sustava javnog zdravstva.

    Ali metode NaPro tehnologije nisu alterenativa izvantjelesnoj oplodnji. Kome treba IVF, NaPro mu ne treba.
    Daj mi molim te napiši koji je tvoj primarni ginekolog da se odmah prebacim kod njega jer niti jedan od onih kod kojih sam ja bila nisu mi pružili ove usluge koje gore navodiš, valjda jedino ja nemam sreće!

    Koji liječnici u RH prepisuju npr. LDN? Ako nam je sve to dostupno u sustavu javnog zdravstva.

    Prema čemu zaključuješ da NaPro djeluje prema stavovima Katoličke Crkve? I zašto ti smeta ako se netko protivi IVF-u i inseminaciji, nitko ju ne uskraćuje tebi.

    Što kažeš na činjenicu da NaPro često uspije upravo tamo gdje IVF nije imao uspjeha?
    Meni su svi liječnici rekli da mi treba IVF ako želim ostvariti trudnoću a meni je pomogao NaPro, kako to objašnjavaš?

    Neznam koji su tvoji razlozi, ali molim te pusti nas s iskustvom iz NaPro-a da u miru izmjenimo iskustva i odgovorimo na pitanja ljudima koje takva vrsta liječenja zaista zanima.
    Ti si čvrsto protiv NaPro metoda, to nam je jasno i liječi se kako god želiš, mi ti baš nikako nemožemo tu slobodu uskratiti. Želim ti sreću, ali kome uz IVF uopće i treba sreća, ma uspjet ćeš sigurno, ipak jedino oni liječe baš sve uzroke neplodnosti zar ne?

  2. #102
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    malo sam preletila temu i vidim da je netko ranije napisao da par mora biti u braku da bi im udruga FC Hrvatska pružila uslugu... to je još uvijek tako?

  3. #103

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej!
    Nisam uzimala ništa za implantaciju, nisam ni znala da postoji takav lijek.
    Meni je clomifen odgovarao pa nisma niti uzimala ništa drugo, nisam imala problema sa suhim ciklusima, mene su izluđivali dugački ciklusi, po 20 dana bez ikakve sluzi, a i lut. faza mi je bila prekratka.
    Moj estradiol 7 dpo je bio manji, 526 orije terapije a 321,0 mjesec prije trudnoće, nemam pojma zašto ti je tako visok, pitaj na sljedećim konzultacijama, ali ako doktor nije komentirao vjerojatno je to ok.
    Ne gnjaviš me uopće, baš mi je super da sam naletila na tebe!
    dr. ga nije komentirao, a i prošli ciklus mi je prvi puta pao na 361., nakon što je 5 ciklusa bio preko 1000.
    mislila sam, šta je to opet sad, ali to je očito ok i očito mi je trebalo dulje vremena da sve profunkcionira.
    čitala sam da visoki estradiol skraćuje priliku ili čak onemogućava implantaciju pa se nadam da će mi i ostati ovakav.

    koliko si jc obično dobivala? jednu, dvije?
    ja najčešće imam 2, ponekad 3. kad sam imala 3, smanjio mi je femaru.
    Kad ti je termin?

  4. #104

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj BOZZ prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da kažem sanja imas pravo što se tiče odnosa u drzavnim mpo klinikama,malo se bave pravim problemom barem u mom slučaju,glavno da su tražili dali smo psihički sposobni,a nalaz progesterona mi je bio star godinu dana i nisu tražili novi, puni protokol u nafilali me svim mogućim hormonima na slijepo,hiperstimulacija...ko na traci.Da se razumijemo iz tog postupka sam dobila svoje dečke ,prvi onda a drugi od odmrznuti js. iz tog postupkai hvala im ,ali...Ma htijela sam reć hvala cure sanja i tehna na informacijama ,napokon tema zaživjela.
    Čestitam na dečkima!
    Super je kad uspije iz nekog od prvih pokušaja, ali često to nije tako već su spremni žene godinama filati hormonima i podvrgavati postupcima koji nisu ni bezbolni ni bezopasni a da se prije toga ne potrude naći uzrok, mislim da nije uvijek u pitanju nedostatak vremena već i nemar i krivi pristup pacijentu, još nas uvjek tretiraju kao brojeve a ne kao ljude.
    Mislim da sve to iscrpljuje fizički, a još više psihički, još je sve dobro kad na kraju uspiješ ali to nažalost često nije slučaj.
    Mislim da je dobro da ljudi znaju koje su im sve opcije pa da mogu izabrati što je za njih najprihvatljivije.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    dr. ga nije komentirao, a i prošli ciklus mi je prvi puta pao na 361., nakon što je 5 ciklusa bio preko 1000.
    mislila sam, šta je to opet sad, ali to je očito ok i očito mi je trebalo dulje vremena da sve profunkcionira.
    čitala sam da visoki estradiol skraćuje priliku ili čak onemogućava implantaciju pa se nadam da će mi i ostati ovakav.

    koliko si jc obično dobivala? jednu, dvije?
    ja najčešće imam 2, ponekad 3. kad sam imala 3, smanjio mi je femaru.
    Kad ti je termin?
    Ja sam obično imala 1-2 js, jednom su bile 4.
    Termin mi je 8.9.! Još malo....veselim se jako! Svi me pitaju bojim li se poroda a ja svaki put pomislim koliko sam se bojala da nekada neću doživjeti trudnoću i porod, više se ne bojim ničega!
    Bit će sve ok, možda si zbog visokog estradiola i dobila taj lijek za implantaciju...

  6. #106

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    malo sam preletila temu i vidim da je netko ranije napisao da par mora biti u braku da bi im udruga FC Hrvatska pružila uslugu... to je još uvijek tako?
    Nije, moja sestra je kod njih u tretmanu a nije u braku, nije čak niti u vezi, riješava si problem policističnih jajnika.
    Mislim da to nije nikada ni bilo tako, barem nas nisu tražili vijenčani list niti ništa drugo. Mislim da samo na prijavi na stranici piše: ime supruga i ime supruge, ali da nije važno jesi li u braku ili ne.
    Ako netko ima drugačije informacije neka me ispravi.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, oprostite, ali s obzirom na lošu vibru na ovom topicu tj. negativnost s kojom se stalno moramo boriti, moram reći da se malo i bojim davati previše informacija.
    Sanja je bila dosta otvorena jer želi pomoći. Želim i ja ali kako mi možemo znati da netko neće nešto od ovoga upotrijebiti protiv recimo dr. koji su spomenuti i sl.

    Osim toga zamorno je u svakom drugom postu nešto braniti, obrazlagati i pravdati umjesto da konstruktivno razmjenjujemo informacije.

    Što se pojedinih lijekova tiče napominjem da su nama njih propisali liječnici i to liječnici koji detaljno znaju cjelokupno stanje
    našeg organizma sa cijelom osobnom i obiteljskom zdravstvenom anamnezom.
    Ne moram niti napominjati koliko je samoadministriranje opasno.

    bubekica i mare41 napisat ću vam pp
    Da, ja sam naivna kao i obično pa sam bila otvorena i napisal možda i previše.
    Nekako mislim da se manipulacije činjenicama i laži koje neki ovdje navode mogu raskrinkati jedino pisanjem istine.
    Nekako vjerujem da ljudi nisu zlonamjerni i da s obzirom da svi imamo slične probleme nitko neće koristiti informacije protiv nekog doktora koji se trudi riješiti takve probleme (naivnost?).

  8. #108

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima znacenje izraza suh ciklus i sta daju za poboljsanje
    Suhi ciklus je ciklus bez plodne sluzi. Prije ovulacije pojavljuje se plodna sluz, ona je kristalno prozirna, rastezljiva i lubrikativna, ona je uvijet da spermiji uopće mogu doplivati do jajne stanice i ako nje nema nema šanse za prirodno začeće. Na dan ovulacije ili 1 dan nakon takva sluz nestaje tj. poprima drugačija svojstva.
    Neznam koji lijekovi se koriste ako nema sluzi, možda zna netko drugi.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Inesz, uopće nemam snage niti volje neprestano odgovarati na tvoje napade.
    Svaka čast Sanji da ti toliko puta argumentirano odgovara.

    Ali ovo moram ipak reći, zbog drugih cura koje ovo čitaju, jer mi se čini da tri stvari ovdje ne shvaćaš:
    1. Napro nikoga ne zavarava; jasno kaže u kojim slučajevima može, a u kojim ne može pomoći.
    2. I drugi osim tebe znaju razmišljati svojom glavom.
    3. Postoje stvari koje ti ne znaš, ja ne znam, nitko ne zna.

    Dakle, parovi imaju pravo SLOBODNO BIRATI hoće li piti vrkutu, suplemente Hanumice Fate, Napro ili IVF.
    Tako je u Hrvatskoj, SAD-u, Francuskoj itd.
    U Sjevernoj Koreji se vjerojatno ne može birati.

    Ti gledaš iz svojih cipela, ali na forumu ima cura koje imaju 26, 27,28 godina i nisu uspjele zatrudniti u godinu dana.
    I recimo da se ne radi o neprohodnim jajovodima ili/i azoospermiji nego o idiopatima, endometriozi, PCOS-u, ponavljanim pobačajima, asteno i sl.
    Čitajući tvoje postove, tvoju žustru propagandu, mogle bi u roku odmah završiti na IVF-u, ali realno bi možda za većinu njih bilo
    bolje da probaju prvo manje invazivne metode? da probaju istražiti što ne štima i pokušati to srediti.

    kažem: možda, za neke od njih, ovisno o slučaju, ovisno o njihovim stavovima...ništa se ne odnosi na sve, ne možemo generalizirati,
    nismo svi isti... u HR, SAD-u...
    u SJV. Koreji su svi isti (?)

    Ima i nas drugih cura, raznih dobi, s djecom ili ne, kojima IVF iz razno raznim razloga nije prihvatljiva ili barem ne bliska opcija.

    Ako to već ne razumiješ, probaj barem razumjeti da to ne razumiješ.
    I pustiti cure da na miru i SLOBODNO ovdje čitaju i pišu i razmjenjuju informacije!

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Sanja, ali da li se par moze lijeciti ako nije u braku, znas li mozda za takav slucaj?

    Ja se isto pitam gdje je taj ginekolog koji bi imao takav pristup pacijentu, moze i privatnik.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    malo sam preletila temu i vidim da je netko ranije napisao da par mora biti u braku da bi im udruga FC Hrvatska pružila uslugu... to je još uvijek tako?
    i ja sam već barem jednom napisala da me nitko nije pitao da li sam u braku, niti tražio vjenčani list, a kamoli pitao idem li u crkvu.
    I već sam isto tako napisala da kod njih svatko može doći na uvodno predavanje, vidjeti da li mu odgovara, uvjeriti se da to nije misa,
    i odlučiti hoće li ići dalje ili ne.

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ja sam naivna kao i obično pa sam bila otvorena i napisal možda i previše.
    Nekako mislim da se manipulacije činjenicama i laži koje neki ovdje navode mogu raskrinkati jedino pisanjem istine.
    Nekako vjerujem da ljudi nisu zlonamjerni i da s obzirom da svi imamo slične probleme nitko neće koristiti informacije protiv nekog doktora koji se trudi riješiti takve probleme (naivnost?).


    skroz si u pravu. mene je život učinio preopreznom i sumnjičavom.
    ako cure hoće informacije o lijekovima, ja ih dajem na pp
    činilo mi se je prekomplicirano ovdje sve iznositi jer se uvijek radi o kombinacijama lijekova i pripravaka,
    terapije su individualizirane i sl.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja, ali da li se par moze lijeciti ako nije u braku, znas li mozda za takav slucaj?
    Ja ne znam za takav slučaj, ali ja uopće niti ne znam u kojem su statusu svi parovi koji su tamo.
    Ako hoćeš pitat ću ja u Napro pa da dobijemo točnu informaciju.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja, ali da li se par moze lijeciti ako nije u braku, znas li mozda za takav slucaj?

    Ja se isto pitam gdje je taj ginekolog koji bi imao takav pristup pacijentu, moze i privatnik.
    Neznam niti ja baš za takav slučaj, mislim da brak nije uvijet ali možda bolje da ti techna pita, ili im pošalji mail,
    Već sam napisala da te nitko ne pita za nikakav dokaz braka (vjenčani list i sl.), kao niti za vijersku, političku ili bilo kakvu drugu orjentaciju.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    Inesz, uopće nemam snage niti volje neprestano odgovarati na tvoje napade.
    Svaka čast Sanji da ti toliko puta argumentirano odgovara.

    Ali ovo moram ipak reći, zbog drugih cura koje ovo čitaju, jer mi se čini da tri stvari ovdje ne shvaćaš:
    1. Napro nikoga ne zavarava; jasno kaže u kojim slučajevima može, a u kojim ne može pomoći.
    2. I drugi osim tebe znaju razmišljati svojom glavom.
    3. Postoje stvari koje ti ne znaš, ja ne znam, nitko ne zna.

    Dakle, parovi imaju pravo SLOBODNO BIRATI hoće li piti vrkutu, suplemente Hanumice Fate, Napro ili IVF.
    Tako je u Hrvatskoj, SAD-u, Francuskoj itd.
    U Sjevernoj Koreji se vjerojatno ne može birati.

    Ti gledaš iz svojih cipela, ali na forumu ima cura koje imaju 26, 27,28 godina i nisu uspjele zatrudniti u godinu dana.
    I recimo da se ne radi o neprohodnim jajovodima ili/i azoospermiji nego o idiopatima, endometriozi, PCOS-u, ponavljanim pobačajima, asteno i sl.
    Čitajući tvoje postove, tvoju žustru propagandu, mogle bi u roku odmah završiti na IVF-u, ali realno bi možda za većinu njih bilo
    bolje da probaju prvo manje invazivne metode? da probaju istražiti što ne štima i pokušati to srediti.

    kažem: možda, za neke od njih, ovisno o slučaju, ovisno o njihovim stavovima...ništa se ne odnosi na sve, ne možemo generalizirati,
    nismo svi isti... u HR, SAD-u...
    u SJV. Koreji su svi isti (?)

    Ima i nas drugih cura, raznih dobi, s djecom ili ne, kojima IVF iz razno raznim razloga nije prihvatljiva ili barem ne bliska opcija.

    Ako to već ne razumiješ, probaj barem razumjeti da to ne razumiješ.
    I pustiti cure da na miru i SLOBODNO ovdje čitaju i pišu i razmjenjuju informacije!
    Bravo techna!

    Neznam zašto neki ljudi toliko grizu i troše energiju i vrijeme na stvari koje ih očito niti ne zanimaju kao opcija.
    Ako znam odgovor na neko pitanje nije mi teško i 100 puta napisati (iako vidim da je provokacija), rađe tako nego da ispadne da nešto skrivamo ili da neznamo niti same što su nam radili i davali.
    Ako nešto neznam onda tako i napišem, kao što si i ti rekla nitko nezna sve i uopće je glupo postavljati se kao da smo neki srtučnjaci za jednu ili drugu metodu, ali vidim da ovdje ima ljudi koji "znaju" baš sve o svemu, i to ne samo na temi liječenja neplodnosti

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    da nemamo tako groznu dijagnozu na muskoj strani ne iskljucujem mogucnost da bih se za lijecenje pcos-a obratila FC. dosta stvari koje ste ovdje navele koristila sam u vlastitom aranzmanu (cak i vise - evo jedan primjer - terapija sojom za izazivanje ovulacije), ali naravno bila sam osudjena na pretrazivanje interneta i (vecinom) americka iskustva.
    jedino sto su mi mpo lijecnici preporucili, a cini mi se da se uklapa u napro je promjena prehrane - odnosno izbacivanje ugljikohidrata.
    znaci - metoda mi odgovara.
    razumijem i zasto je centar za skrb o plodnosti u okviru katolicke crkve, jer najvise potencijalnih korisnika naci ce se upravo tamo. to sto sam ja ateist je moj problem, nasrecu dovoljno sam tolerantna da bih preko toga mogli preci, ako me, kako vi kazete, nikad nitko ne bi o tome nista pitao i ako ne bih osjetila pritisak po tom pitanju (prvo mi padaju na pamet raspela i molitvenici po cekaonicama....)

    e, a sad ono sto mi ne odgovara je nacin edukacije osoblja - ispada da je u hrvatskoj rijec o jednom lijecniku i tzv. strucnjacima kojim se postaje nakon edukacije za cca 2000eura, a nigdje nije navedeno kakvo je predznanje potrebno, dok je uvjet visoka motiviranost za prirodno planiranje obitelji. ako sam negdje fulala nesto, molim da me ispravite.
    druga stvar je sto smatram da bi trebali naglasiti da napro nije svemoguc i za sve parove, negdje na svojim stranicama mozda?

  16. #116
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    2009. uz kolaboraciju vladajućih i Katoličke Crkve donesen je jedan od najrestriktivnijh zakona o mpo-u na svijetu.
    taj zakon kojij je praktički zabranjivao liječenje neplodnosti u skladu sa zlatnim standardom liječenja i bio je na snazi 3 godine.

    velik broj neplodnih parova radi toga nikad nije uspio ostvariti roditeljstvo.

    2012. tijekom procedure donošenja sada važećeg zakona o mpo velik dio klera svih razina (od župnika najmanjih župa do biskupa i kardinala) sa oltara optuživao neplodne parove ubojicama djece, pozivao vjernika tijekom mise da potpišu za referendum o zabrani medicinski poptomognute oplodnje. velika energija i silan novac poreznih obveznika uložen je u organizacije tribina protiv zakona o mpo-u, u medijsku propagandu stavova i svjetonazora koji se protive liječenju neplodnosti u skladu sa suvremenim dosezima medicine.

    u jeku tog križarskog rata koji su KC i udruge koje financira KC vodili protiv donošenja novog zakona o mpo-u, NaPro tehnologija promovirana je izuzetno uspješan način liječenja neplodnosti uz kojeg su metode liječenja medicinski potpomognutom oplodnjom ne samo štetne i skupe već i vrlo neuspješne.

    NaPro tehnologija liječenja temelji se na vjerskim svjetonazorskim uvjerenjima KC. u Hrvatskoj nikad nije bilo niti će biti ikome zabranjeno da bira liječenje ovom tehnologijom, ali istina je:
    da je neplodnim praovima na temelju svjetonazorski donešenog zakona od 2009. do 2012. godine bilo zabranjeno liječenje neplodnosti u sladu sa suvremenim biomedicinskim spoznajama.

    mnogi neplodni parovi radi toga nikad nisu uspjeli ostvariti roditeljstvo.



    NaPro nikad nikome nije bio zabranjen, tko želi na taj način pokušavati ostvarivati trudnoću-slobodan je tako postupati.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ne tako davno....
    http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...1/Default.aspx
    da nije bilo miletica, mozda bi mpo populacija drugacije disala na spomen FC...
    ovako, tesko je, stare rane jos bole.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 19.08.2014. at 23:38

  18. #118

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Bubekica ja zaista neznam kakav je postupak s liječenjem loših spermiograma, mislim da mogu i tu pomoći a ako nemogu rekli bi ti na vrijeme, na 1. ili 2. sisretu kad ti vide nalaze.
    Meni su rekli da s mojim AMH postoji šansa, nisu mi obećali trudnoću, znam da kažu ljudima kad im nemogu pomoći.
    Meni se najviše svidjelo što su bili odlučni naći sve moguće probleme i otkloniti ih koliko god se može da bi ja bila u najboljem stanju tj. najplodnija što mogu biti.
    Što se tiče raspela i molitvenika ne brini, čekaonica i ured se svodi na jednu malu sobicu u Grahorovoj ulici i koliko se sjećam nema raspela, (mada mislim da raspelo stoji na Sv. Duhu i u drugim bolnicama pa ako ti ne stvara pritisak tamo...). Nitko te neće nagovarati da se obratiš i postaneš katolik.

    Osoblje koje ima završene tečajeve (neznam koliko traju niti koliko koštaju) ima daleko više znanja nego što ga smiju primjeniti, ti tečajevi se završavaju vani, u Irskoj, Poljskoj... i svake godine idu na nove seminare, program je isti u cijelome svijetu, sva su predavanja i literatura na engleskom tako da se ne radi o neukim šarlatanima nego su to obično ljudi koji imaju fakultetsko obrazovanje (barem je naša podučavateljica imala) a s ovim su se počeli baviti kasnije.
    Podučavatelji ti samo daju smjernice kako pratiti ciklus, zabilježe tvoje probleme i simptome, vrijednosti hormona i sl. (imaju šablone po kojima to rade i to je također isto po cijelome svijetu), po preporuci doktora (Irca) ti kažu koje još nalaze trebaš prikupiti i onda to sve šalju doktoru, nakon toga slijede konzultacije gdje ti doktor objasni na što sumnja, kakav tijek liječenja predviđa, pita te slažeš li se s takvim tijekom, odgovori na svako tvoje pitanje... odredi ti terapiju itd. Podučavatelji često služe i kao prevoditelji jer dosta ljudi nezna Engleski. Oni su zapravo ti koji sve pripreme i organiziraju da doktor dobije potpunu informaciju o tvom stanju, a ti o doktorovom mišljenju i terapiji. Nakon toga podučavatelji svaki mjesec tvoje nalaze šalju doktoru i jave ti treba li nešto u terapiji mijenjati.
    Pokušavam ti objasniti da oni zapravo ne određuju terapiju niti dijagnozu, to rade isključivo doktori iz Irske.

    Liječnik iz Hrvatske ti eventualno napiše recept za lijek ili tako nešto i ako ti treba neki operativni zahvat ideš u bolnicu pa je on tamo, ali nemože on puno kad radi u državnoj bolnici. Poliklinika koja radi za njih je upućena u njihove metode liječenja i daje ti popust pa je samo zato lakše ići kod njih nego negdje drugdje objašnjavati što i zašto trebaš, mada možeš gdje hoćeš, ja sam imala nalaza od svud i svakud jer sam ih skupljala godinama.

    Što se tiče svemogućnosti...pa nisu valjda napisali da mogu pomoći svima? Nisam gledala taj detalj ali nitko nije svemoguć, možda su mislili da je to nepotrebno pisati.

    Nadam se da sam ti barem malo uspjela pomoći.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    hvala na tako detaljnom opisu..
    moram priznati da mi se ne svidja da mi lijecenje vodi irac, draze bi mi bilo da su to nasi ljudi.
    na sv. duhu nisam nikad bila pa ne znam za raspela
    nisu napisali da su svemoguci, ali iz mnogih clanaka se da iscitati da su uspjesniji od MPO sto naprosto nije tocno, ne znam uopce na koji nacin su to usporedili buduci nije rijec o istim ciklusima istih parova.

    sto se nase dijagnoze tice, nazalost rijec je jako varijabilnom sgramu koji ovisi o polozaju ciste koja ponekad pritisne izvod spermija prilikom ejakulacije pa onda ne bude uopce spermija.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    I meni bi bilo draže da su to naši ljudi, možda jednog dana i budu, za sada je ovako, mene je tješilo što sam znala da su Irci na tom području vrlo iskusni i uspješni i nakon prvih konzultacija s doktorom mi se to sve i potvrdilo, uz onaj ljudski odnos kojeg sam opisala i ranije.

    Žao mi je zbog loše dijagnoze i nadam se da ćete usprkos njoj ostvariti svoj cilj.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    2009. uz kolaboraciju vladajućih i Katoličke Crkve donesen je jedan od najrestriktivnijh zakona o mpo-u na svijetu.
    taj zakon kojij je praktički zabranjivao liječenje neplodnosti u skladu sa zlatnim standardom liječenja i bio je na snazi 3 godine.

    velik broj neplodnih parova radi toga nikad nije uspio ostvariti roditeljstvo.

    2012. tijekom procedure donošenja sada važećeg zakona o mpo velik dio klera svih razina (od župnika najmanjih župa do biskupa i kardinala) sa oltara optuživao neplodne parove ubojicama djece, pozivao vjernika tijekom mise da potpišu za referendum o zabrani medicinski poptomognute oplodnje. velika energija i silan novac poreznih obveznika uložen je u organizacije tribina protiv zakona o mpo-u, u medijsku propagandu stavova i svjetonazora koji se protive liječenju neplodnosti u skladu sa suvremenim dosezima medicine.

    u jeku tog križarskog rata koji su KC i udruge koje financira KC vodili protiv donošenja novog zakona o mpo-u, NaPro tehnologija promovirana je izuzetno uspješan način liječenja neplodnosti uz kojeg su metode liječenja medicinski potpomognutom oplodnjom ne samo štetne i skupe već i vrlo neuspješne.

    NaPro tehnologija liječenja temelji se na vjerskim svjetonazorskim uvjerenjima KC. u Hrvatskoj nikad nije bilo niti će biti ikome zabranjeno da bira liječenje ovom tehnologijom, ali istina je:
    da je neplodnim praovima na temelju svjetonazorski donešenog zakona od 2009. do 2012. godine bilo zabranjeno liječenje neplodnosti u sladu sa suvremenim biomedicinskim spoznajama.

    mnogi neplodni parovi radi toga nikad nisu uspjeli ostvariti roditeljstvo.



    NaPro nikad nikome nije bio zabranjen, tko želi na taj način pokušavati ostvarivati trudnoću-slobodan je tako postupati.
    Ovo mi je zadnji komentar na ovakav post, obećajem!
    mi u Hrvatskoj imamo velikih problema s demokracijom i tolerancijom, izgleda da ona može vrijediti samo kad svoj stav iznose lijeve ili tzv. liberalne opcije čiji se stavovi prikazuju kao apsolutne istine koje se nitko nesmije niti usuditi dovesti u pitanje.
    S druge strane kad svoj stav izražava Crkva ili bilo koja konzervativna opcija onda se njih proglašava krivcima za sve i svašta, zaostalim luđacima, katolibanima, križarima itd. i to od strane tih lijevih liberalnih i nadasve tolerantnih udruga, stranaka, medija i političara koji od silne tolerancije nisu u stanju bez vrijeđanja odgovoriti niti na jedan protuargument.
    Tabu teme su homoseksualni brakovi, umjetna oplodnja i abortus, možda ih ima još ali ove mi prve padaju napamet.
    Dajte shvatite da ljudi imaju pravo misliti drugačije od vas, da se u katoličkoj državi (državi s većinskim katoličkim stanovništvom) ima pravo uvažiti stav katoličke Crkve i koristiti te stavove kod donošenja zakona, da bi se posebno trebalo uvažiti mišljenje naroda tj. kad narod na referendumu kaže jedno da se nebi smio napisati i izglasati zakon koji govori nešto sasvim drugo, ili barem ne bez posljedica.

    Daj mi, ako je već utrošen golemi novac poreznih obveznika na medijsku kampanju za NaPro stavi par linkova od Tv emisija, novinskih članaka (mislim na vodeće dnevne novine) i radijske emisije gdje se je FertilityCare kao jedina NaPro opcija u Hrvatskoj predstavio i gdje su ih uopće pitali za metode i rezultate liječenja. Svi plaćamo pristojbu i ja mislim da bi mnogi ljudi voljeli pogledati i takvu emisiju pogotovo u jeku kampanje za donošenje novog zakona.
    Dalje, zašto misliš da porezni obveznici u RH žele da s njihov novac radije troši na IVF nego na NaPro? Mislim da sam ja u odnosu na tebe zakinuta jer sam svoju odbranu metodu morala platiti a tvoja je besplatna, iako je moja 10 puta jeftinija, u slučaju da si bila samo jednom na IVF-u.
    Mnogi neplodni parovi nažalost nikada neće ostvariti roditeljstvo uz pomoć IVF-a a možda bi im NaPro mogao pomoći, međutim mediji im blokiraju informacije, političari, doktori i farmaceutska industrija također, možemo i tako postaviti stvari.

    Ako je taj zakon bio donesen u skladu s stavovima crkve jel to onda znači da od 2009-2012 nije bilo MPO-a, jer crkva je protiv izvantjelesne oplodnje? Znam da nije tako jer su me i samu u tom razdoblju upućivali na IVF.
    Već sam negdje ranije pitala ali nije mi odgovoreno....Što se događa sa zamrznutim zametcima nakon što parovi ostvare roditeljstvo i zaključe da im oni više netrebaju? Što se točno događa s jajnim stanicama nakon punkcije i kako znate da nisu zabunom ili namjerno implantirane nekom drugom, slučaj Asim Kurjak također je dosta svjež i otvara mnoge rane.
    Možemo mi tu polemizirati o mnogočemu ali tema su ISKUSTVA S FERTILITYCARE-a!!!

  22. #122
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Tabu teme su homoseksualni brakovi, umjetna oplodnja i abortus, možda ih ima još ali ove mi prve padaju napamet.
    Dajte shvatite da ljudi imaju pravo misliti drugačije od vas, da se u katoličkoj državi (državi s većinskim katoličkim stanovništvom) ima pravo uvažiti stav katoličke Crkve i koristiti te stavove kod donošenja zakona, da bi se posebno trebalo uvažiti mišljenje naroda tj. kad narod na referendumu kaže jedno da se nebi smio napisati i izglasati zakon koji govori nešto sasvim drugo, ili barem ne bez posljedica.
    Republika Hrvatska nije katolička država.

    Ustav Republike Hrvatske:
    čl. 41.
    Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Pojasnila sam da mislim na državu s većinskim katoličkim stanovništvom.
    Ljudi koji pripadaju vjerskim zajednicama ujedno su i građani RH i također, kao i ti imaju pravo reći što misle, npr. kroz tribine, kampanje, udruge, referendume, ili?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    hvala na tako detaljnom opisu..
    moram priznati da mi se ne svidja da mi lijecenje vodi irac, draze bi mi bilo da su to nasi ljudi.
    na sv. duhu nisam nikad bila pa ne znam za raspela
    nisu napisali da su svemoguci, ali iz mnogih clanaka se da iscitati da su uspjesniji od MPO sto naprosto nije tocno, ne znam uopce na koji nacin su to usporedili buduci nije rijec o istim ciklusima istih parova.

    sto se nase dijagnoze tice, nazalost rijec je jako varijabilnom sgramu koji ovisi o polozaju ciste koja ponekad pritisne izvod spermija prilikom ejakulacije pa onda ne bude uopce spermija.
    gle, ne znam što bi oni u vašem slučaju, možda bi vam odmah rekli da vam ne mogu pomoći.

    znam samo da dosta parova dođe u Napro sa dijagnozom lošeg spermiograma (možda ne kao kod tvog dragog),
    a sa ženom je kao sve ok jer joj naša medicina nije postavila dijagnozu ili bar ne potpunu dijagnozu,
    a kamoli ponudila rješenje. Napro onda njoj postavi dijagnozu i liječi ih zajedno, gledajući ih kao par a ne svakog posebno s njegovim brojkama.

    ti bar već imaš dijagnozu PCOS-a za koji oni kažu da ga sređuju.

    A što se spermiograma tiče, tim više ako je varijabilan. Njihova terapija se ne usredotočuje na jedan stimulirani ciklus,
    već se kontinuirano radi na optimiziranju ciklusa i plodnosti pa kroz više ciklusa ima više šanse da se sve stvari "poklope".
    koliko sam skužila u tome je i bit metode, nema veliki hormonalnih turbulencija, već postepeni "fine tuning".

    naišla sam svojevremeno na neke stručne radove u kojima su opisivani neki Napro slučajevi, a bilo je među njima i loših spermiograma,
    poslat ću ti na pp kad to nađem.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Hvala techna!
    Ma rijec je o varijabilnosti sgrama na koju ne mozemo nikako utjecati.
    A cak i kad je sgram dobar, zapravo je jako los. Pokusavamo ga popraviti vitaminima, prehranom, vjezbanjem, bioastinom, ali zasad bez rezultata.
    Postoji opcija operacije te ciste, ali je jako rizicna zbog infekcije (rijec je o punkciji kroz debelo crijevo) i podrazumijeva dugu terapiju antibioticima.

    A sto se pcos tice, nisu svi pcos isti, neki su lako rijesivi, neki su katastrofa... U ovih 3 godine probala sam svasta, mislim da nema sto nisam.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Muška neplodnost

    FertilityCare™ sustavom i NaPro liječenjem trudnoću postižu i parovi sa primarnim muškim faktorom neplodnosti. Mogu se liječiti i muškarci koji imaju vrlo loš nalaz spermiograma. Uzorak sjemene tekućine se preporuča prikupiti spolnim odnosom putem tzv. kolektora za sjemenu tekućinu koji ujedno daje točniji nalaz.

    Često se nalaz sjemene tekućine poboljša nakon promjene loših životnih navika i primjene zdravog načina života. Važno je da muškarac ima pristup urologu koji je zainteresiran za pronalaženje i liječenje problema muške neplodnosti jer postoje medicinski i kirurški postupci koji mogu poboljšati kvalitetu sjemene tekućine. Uspješnost liječenja neplodnosti u slučaju muškog faktora iznosi 40%.

    Ovo sam sad našla na njihovim stranicama, možda si već i vidjela. 40% nije puno ali nije niti zanemarivo.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    tih 40% je samo na papiru, kazem - pokusali smo sve - prosli 5 urologa.

    pitala si ako se dobro sjecam sto se dogadja sa smrznutim embrijima - nista - cuvaju se - zasad, u hrvatskoj.
    preptostavljam da zbog katolickog svjetonazora imas problem s eventualnim unistavanjem embrija - to se moze izbjeci ako se prethodo s lijecnikom dogovori slabija stimulacija, odnosno oplodnja manjeg broja jajnih stanica. na VV sam se susrela s nekoliko parova koji se ne slazu sa smrzavanjem embrija pa su to na taj nacin izbjegli.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Zbilja mi je žao, nadam se da ćete svejedno uspjeti.
    Našim prijateljima su liječnici rekli da su im šanse da dobe djete u promilima (imali su problem s obje strane), prvo djete su dobili nakon inseminacije, a drugo i treće potpuno prirodno, nisu ni očekivali Netreba uvijek vjerovati liječnicima.
    Mislim da je u cijeloj priči važno ustrajati, 3 godine nije tako dugo, nama je trebalo 5.

    Mi smo s vremenom potpuno odbacili MPO kao opciju za sebe zbog toga jer nam se kosi s svjetonazorima, naš put je bio drukčiji i danas smo sretni što smo uspjeli na nama prihvatljiv način.
    Svatko bi trebao imati mogućnost saznati za sve opcije liječenja koje su mu dostupne s svim informacijama o pojedinim potupcima, njihovoj uspješnosti i ostalome, a to za sada nije tako. Mi smo se godinu-dvije lomili oko MPO-a i tek kad smo odlučili da ga ne želimo smo saznali za FC, da smo odmah znali za njih uštedjeli bi vrijeme, živce i novac.

    Možda mi baš zato smeta što ljudi često šire neprovjerene informacije i kao papagaji ponavljaju neke blesave parole i time zbunjuju ljude i guše ovo malo pravih informacija koje se o NaPro metodama mogu pronaći.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    tih 40% je samo na papiru, kazem - pokusali smo sve - prosli 5 urologa.
    žao mi je da vam je toliko komplicirana situacija,
    ali opet, dobro je da ste se na vrijeme uhvatili u koštac sa rješavanjem problema.

    medicina i znanost stalno idu naprijed i stalno se pronalaze nove stvari,
    a vi ste (ako se ne varam) po godinama još daleko od hvatanja zadnjeg vlaka...

  30. #130
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sanja 1982,
    molim te linkove iz kojih se vidi uspješnost liječenja neplodnosti iz kojih bi se moglo iščitati koliko je ciklusa liječenja obavljeno, koje su dijagnoze, koja je dob pacijentica, koliko je ostvareno trudnoća, koliko živorođene djece, koliko višeplodnih trudnoća i druge podatke koji su važni i specifični su za Napro.


    Isključivo muški faktor neplodnosti uzrok je neogućnosti začeća u svakog trećeg neplodnog para (tj. u preko 35 %) slučajeva.

    Ako NaProkod muške neplodnosti postiže uspjehe od 40% kako si navela u gornjem postu, isto tako molim linkove znanstvene literature (znanstvene radove) koji prikazuje načine i rezultate liječenja muške neplodnosti.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 20.08.2014. at 17:00

  31. #131
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    zainteresirali ste me, na njihovim stranicama stoji ovo:

    U liječenju neplodnosti NaPro bilježi više nego dvostruko veći uspjeh od MPO-a.
    ovo je stvarno fascinantan podatak.
    ako je istinit, naravno.

  32. #132
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    i ja bih molila stručne radove u kojima su opisivani slučajevi na pp. unaprijed zahvaljujem.

    nadala sam se da će ova tema sadržavati konkretne informacije na temelju kojih se može dobiti slika o programu, npr. način na koji se odvija obrada, eventualni uvjeti za ulazak u program, uobičajene pretrage, vrste lijekova/suplemenata koji se koriste, okvirni ukupni mjesečni trošak, stručnost osoblja koje vodi program i s kojim neplodni parovi dolaze u kontakt, istraživanja kojima se potvrđuju navodi i statistika uspješnosti s web stranice i sl.
    ako za konketan program postoji svjetonazor u skladu s kojim djeluje – onda se i taj podatak ubraja pod bitne za dobivanje kompletne slike i ferplej prilikom prezentiranja usluge koja se nudi parovima...

    vjerujem da što transparentnije informacije tog tipa zanimaju apsolutno svakoga tko istražuje mogućnosti liječenja neplodnosti. o takvim podacima se piše na svim ostalim temama na ovom forumu, pa mi se čini da je šteta što inzistirate na pp jer je informacija o konkretnom programu udruge na netu vrlo malo, da ne kažem da jedva postoje...

    evo, zato bi mi bilo super da mi netko pojasni ovu informaciju, ako znate

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    FertilityCare™ sustavom i NaPro liječenjem trudnoću postižu i parovi sa primarnim muškim faktorom neplodnosti. Mogu se liječiti i muškarci koji imaju vrlo loš nalaz spermiograma. Uzorak sjemene tekućine se preporuča prikupiti spolnim odnosom putem tzv. kolektora za sjemenu tekućinu koji ujedno daje točniji nalaz.
    što znači da se uzorak skuplja spolnim odnosom? što je kolektor za sjemenu tekućinu koji ujedno daje točniji nalaz? u kojem laboratoriju u Hr je moguće u sklopu FC programa na taj način dati uzorak i dobiti točniji nalaz? nadam se da će se javiti netko tko je prošao to iskustvo...

    u jednom od prošlih postova je spomenuto da se parovi, ukoliko ne dodje do začeća, nakon 12mj upućuju dalje. što znači "dalje"?

    hvala na info

  33. #133
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Na "visu" instancu.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku

    Mi smo s vremenom potpuno odbacili MPO kao opciju za sebe zbog toga jer nam se kosi s svjetonazorima, naš put je bio drukčiji i danas smo sretni što smo uspjeli na nama prihvatljiv način.
    Svatko bi trebao imati mogućnost saznati za sve opcije liječenja koje su mu dostupne s svim informacijama o pojedinim potupcima, njihovoj uspješnosti i ostalome, a to za sada nije tako. Mi smo se godinu-dvije lomili oko MPO-a i tek kad smo odlučili da ga ne želimo smo saznali za FC, da smo odmah znali za njih uštedjeli bi vrijeme, živce i novac.
    I ja sam izgubila vrijeme:
    sa 33 - 34 godine, dvoje djece, ciklusom od točno 28 dana, FSH - 9 (izmjerenim u jednom ciklusu), progesteronom 47 nmol/l, ok antralcima, su me poznati ZG reproduktivci
    poslali "doma", a jedan od njih je doslovce izjavio da je "najčešći problem kod većine parova što na vrijeme ne skidaju gaće".

    Kad sam došla u Napro, nakon samo jednog - dva ciklusa detaljnog praćenja biomarkera, ovi su i prije lab. nalaza skužili da je moj FSH najčešće puno viši od 9,
    da vjerojatno često imam LUF (ispostavilo se svaki drugi ciklus), zbog kojeg se onda užasno digne estradiol itd, itd.
    i naravno rekli mi da me sa progesteronom od 47 nitko nije smio poslati "doma".

    Za razliku od užasnog optimizma svih doktora kod kojih sam bila do tada, Napro dr. je rekao da mi daje izglede za trudnoću od 60%.
    Dakle malo je vjerojatnije da ćemo uspjeti nego da nećemo. Optimizam, ali umjereni.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku

    nadala sam se da će ova tema sadržavati konkretne informacije na temelju kojih se može dobiti slika o programu, npr. način na koji se odvija obrada, eventualni uvjeti za ulazak u program, uobičajene pretrage, vrste lijekova/suplemenata koji se koriste, okvirni ukupni mjesečni trošak, stručnost osoblja koje vodi program i s kojim neplodni parovi dolaze u kontakt, istraživanja kojima se potvrđuju navodi i statistika uspješnosti s web stranice i sl.
    ako za konketan program postoji svjetonazor u skladu s kojim djeluje – onda se i taj podatak ubraja pod bitne za dobivanje kompletne slike i ferplej prilikom prezentiranja usluge koja se nudi parovima...

    vjerujem da što transparentnije informacije tog tipa zanimaju apsolutno svakoga tko istražuje mogućnosti liječenja neplodnosti. o takvim podacima se piše na svim ostalim temama na ovom forumu, pa mi se čini da je šteta što inzistirate na pp jer je informacija o konkretnom programu udruge na netu vrlo malo, da ne kažem da jedva postoje...

    sushi, pa sanja je već to sve, jako iscrpno na prethodnim stranicama opisala. što nisi čitala?

    i već je rečeno da mi ne znamo odgovore na sva pitanja, nego samo ono što smo u našim konkretnim slučajevima prošle.
    kao što vjerojatno i cure koje se drugdje liječe ne znaju apsolutno sve protokole, lijekove, metode koji se u tim klinikama liječe.

    uostalom, nismo mi promotorice zadužene za reklamu Napro-a., niti nam je u interesu da bilo koga u nešto uvjerimo.

    ima cura koje su pristojno pitale, i njima smo sve odgovorile.
    sanja je sve odgovorila ovdje, a ja sam nešto slala na pp., mada sam većim dijelom i ovdje rekla.

    ja detalje o lijekovima i protokolima šaljem na pp iz razloga jer se doista radi o specifičnim kombinacijama lijekova i suplemenata propisanim
    s obzirom na moju specifičnu osobnu i obiteljsku anamnezu.

    a drugi je razlog to što ne želim da se netko tu još u 15 postova iživljava, sprda, ili što već, jer što god mi napisale
    upravo to neki jedva dočekaju da bi bacile kontru.

    zbog čega bih ja trošila svoju energiju na zlonamjerne i provokativne postove?

  36. #136
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Primjer zlonamjernog i provakativnog posta:

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi je zadnji komentar na ovakav post, obećajem!
    mi u Hrvatskoj imamo velikih problema s demokracijom i tolerancijom, izgleda da ona može vrijediti samo kad svoj stav iznose lijeve ili tzv. liberalne opcije čiji se stavovi prikazuju kao apsolutne istine koje se nitko nesmije niti usuditi dovesti u pitanje.
    S druge strane kad svoj stav izražava Crkva ili bilo koja konzervativna opcija onda se njih proglašava krivcima za sve i svašta, zaostalim luđacima, katolibanima, križarima itd. i to od strane tih lijevih liberalnih i nadasve tolerantnih udruga, stranaka, medija i političara koji od silne tolerancije nisu u stanju bez vrijeđanja odgovoriti niti na jedan protuargument.
    Tabu teme su homoseksualni brakovi, umjetna oplodnja i abortus, možda ih ima još ali ove mi prve padaju napamet.
    Dajte shvatite da ljudi imaju pravo misliti drugačije od vas, da se u katoličkoj državi (državi s većinskim katoličkim stanovništvom) ima pravo uvažiti stav katoličke Crkve i koristiti te stavove kod donošenja zakona, da bi se posebno trebalo uvažiti mišljenje naroda tj. kad narod na referendumu kaže jedno da se nebi smio napisati i izglasati zakon koji govori nešto sasvim drugo, ili barem ne bez posljedica.

    Daj mi, ako je već utrošen golemi novac poreznih obveznika na medijsku kampanju za NaPro stavi par linkova od Tv emisija, novinskih članaka (mislim na vodeće dnevne novine) i radijske emisije gdje se je FertilityCare kao jedina NaPro opcija u Hrvatskoj predstavio i gdje su ih uopće pitali za metode i rezultate liječenja. Svi plaćamo pristojbu i ja mislim da bi mnogi ljudi voljeli pogledati i takvu emisiju pogotovo u jeku kampanje za donošenje novog zakona.
    Dalje, zašto misliš da porezni obveznici u RH žele da s njihov novac radije troši na IVF nego na NaPro? Mislim da sam ja u odnosu na tebe zakinuta jer sam svoju odbranu metodu morala platiti a tvoja je besplatna, iako je moja 10 puta jeftinija, u slučaju da si bila samo jednom na IVF-u.
    Mnogi neplodni parovi nažalost nikada neće ostvariti roditeljstvo uz pomoć IVF-a a možda bi im NaPro mogao pomoći, međutim mediji im blokiraju informacije, političari, doktori i farmaceutska industrija također, možemo i tako postaviti stvari.

    Ako je taj zakon bio donesen u skladu s stavovima crkve jel to onda znači da od 2009-2012 nije bilo MPO-a, jer crkva je protiv izvantjelesne oplodnje? Znam da nije tako jer su me i samu u tom razdoblju upućivali na IVF.
    Već sam negdje ranije pitala ali nije mi odgovoreno....Što se događa sa zamrznutim zametcima nakon što parovi ostvare roditeljstvo i zaključe da im oni više netrebaju? Što se točno događa s jajnim stanicama nakon punkcije i kako znate da nisu zabunom ili namjerno implantirane nekom drugom, slučaj Asim Kurjak također je dosta svjež i otvara mnoge rane.
    Možemo mi tu polemizirati o mnogočemu ali tema su ISKUSTVA S FERTILITYCARE-a!!!

    Zlonamjerno i provokativno nije kad se traže linkovi koji će dati znanstvene potvrde izjava o uspješnosti liječenja neplodnosti NaPro tehnologijom.

    Niti može biti zlonamjerna i provokativna činjenica da je NaPro liječenje svjetonazorski utemeljen na vjerskim stavovima Katoličke crkve koja se protivi svim metodama liječenja medicinski potpomognutom oplodnjom.

    Zlonamjerne i provokativne ne mogu biti činjenice da Napro tehnologija eventualno može pomoći samo u nekim lakšim slučajevima smanjene plodnosti i da NaPro nije liječenje koje može pomoći neplodnim parovima koji radi teških dijagnoza trebaju liječenje postupcima izvantjelesne oplodnje.

  37. #137
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    sushi, pa sanja je već to sve, jako iscrpno na prethodnim stranicama opisala. što nisi čitala?
    jesam, sve po redu čitam i hvala sanji na svim odgovorima do sad, postavila sam puno pitanja... nisam htjela reći da bi to sve trebali ponoviti, nego sam pokušala objasniti zašto vas ljudi ovdje to sve ispituju (samo ste dvije nažalost pa sve ide vama) i zašto bi bilo lijepo da se npr. ta istraživanja objave tu. postoji par tema na ovom forumu na kojima često sudjelujem i tamo redovito postamo istraživanja na koja naletimo...i to mi je super pročitati i znati na koji način je netko došao do brojke kojom mi "obećava" uspješnost. što je tu loše? pa samo želim znati koje su mi šanse statistički, kad nešto već plaćam i ulažem vrijeme i napor u to.

    ako se ti osobno ne osjećaš ok s pisanjem svog protokola (i meni je teško pisati o sebi, tako da te kužim), naravno da ga nećeš napisati...nisam te ni tražila da mi ga šalješ...nego se pričalo o istraživanjima.

    moji postovi nisu napad...pišem pitanja koja mi se pojavljuju dok čitam o NaPro...voljela bih dobiti sliku što bi nekom s mojom dijagnozom takav program mogao pružiti u odnosu na način na koji se sad liječim i koliko bi takav pokušaj koštao financijski i vremenski. ta slika mi je zahvaljujući sanji sad puno jasnija nego prije...ali i dalje imam takva pitanja, zanima me, volim znati i shvatiti. ne očekujem da ćete mi ti i sanja odgovoriti na sve, naravno. postovi stoje tu, pa možda se naknadno pojavi još netko

    mm je davao uzorak za spemiogram do sad u 4 navrata, u 2 klinike u Zg - poliklinici Beta+ i KBC Zagreb, Petrova. svaki put nam je rečeno da uzorak nije uputno donositi od kuće i uvijek ga je davao na licu mjesta pri čemu je sa sterilnom posudicom išao u prostoriju/wc namijenjen za davanje uzorka. NaPro uputa "uzorak je preporučljivo prikupiti spolnim odnosom" je dakle totalno suprotna svemu što sam do sad čula i teško mi je zamisliva. dakle, nije napad nego veliki upitnik u mojoj glavi... ne očekujem da ti budeš ta koja će odgovoriti na moje pitanje...

    isto tako, zanimalo me da li "dalje" znači upućivanje u proces posvajanja djeteta, mpo, odustajanje od liječenja neplodnosti ili neka četvrta opcija za koju ne znam...

    hvala na info svima koji žele odgovoriti ili razmijeniti razmišljanja.
    Posljednje uređivanje od sushi : 20.08.2014. at 19:28

  38. #138
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    sushi,
    uzorak ejakulata za analizu se prikuplja tijekom spolnog odnosa iz sljedećeg razloga:

    -na temelju vjerskih uvjerenja na kojima se NaPro temelji, autoerotske radnje samozadovoljavanja smatraju se nedostojnim, nedoličnim, moguće da se smatraju i grijehom

    ne znam zašto je to zagovarateljima naPro metode kao gotovo svemoguće metode liječenja neplodnosti to tako teško napisati ovdje.

  39. #139
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    ok, hvala, razumijem.
    nemam ništa protiv nečijih vjerskih uvjerenja. mislim da bi takve informacije trebale biti malo jasnije naznačene na stranici udruge...

  40. #140

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    jesam, sve po redu čitam i hvala sanji na svim odgovorima do sad, postavila sam puno pitanja... nisam htjela reći da bi to sve trebali ponoviti, nego sam pokušala objasniti zašto vas ljudi ovdje to sve ispituju (samo ste dvije nažalost pa sve ide vama) i zašto bi bilo lijepo da se npr. ta istraživanja objave tu. postoji par tema na ovom forumu na kojima često sudjelujem i tamo redovito postamo istraživanja na koja naletimo...i to mi je super pročitati i znati na koji način je netko došao do brojke kojom mi "obećava" uspješnost. što je tu loše? pa samo želim znati koje su mi šanse statistički, kad nešto već plaćam i ulažem vrijeme i napor u to.

    ako se ti osobno ne osjećaš ok s pisanjem svog protokola (i meni je teško pisati o sebi, tako da te kužim), naravno da ga nećeš napisati...nisam te ni tražila da mi ga šalješ...nego se pričalo o istraživanjima.

    moji postovi nisu napad...pišem pitanja koja mi se pojavljuju dok čitam o NaPro...voljela bih dobiti sliku što bi nekom s mojom dijagnozom takav program mogao pružiti u odnosu na način na koji se sad liječim i koliko bi takav pokušaj koštao financijski i vremenski. ta slika mi je zahvaljujući sanji sad puno jasnija nego prije...ali i dalje imam takva pitanja, zanima me, volim znati i shvatiti. ne očekujem da ćete mi ti i sanja odgovoriti na sve, naravno. postovi stoje tu, pa možda se naknadno pojavi još netko

    mm je davao uzorak za spemiogram do sad u 4 navrata, u 2 klinike u Zg - poliklinici Beta+ i KBC Zagreb, Petrova. svaki put nam je rečeno da uzorak nije uputno donositi od kuće i uvijek ga je davao na licu mjesta pri čemu je sa sterilnom posudicom išao u prostoriju/wc namijenjen za davanje uzorka. NaPro uputa "uzorak je preporučljivo prikupiti spolnim odnosom" je dakle totalno suprotna svemu što sam do sad čula i teško mi je zamisliva. dakle, nije napad nego veliki upitnik u mojoj glavi... ne očekujem da ti budeš ta koja će odgovoriti na moje pitanje...

    isto tako, zanimalo me da li "dalje" znači upućivanje u proces posvajanja djeteta, mpo, odustajanje od liječenja neplodnosti ili neka četvrta opcija za koju ne znam...

    hvala na info svima koji žele odgovoriti ili razmijeniti razmišljanja.
    Hej!
    Imaš pravo, teško je odgovoriti svima i nadam se da nećemo ostati samo nas dvije, bilo bi super da se javi netko s NaPro iskustvom gdje je problem na muškoj strani pa da poajsni ovo što techna i ja neznamo iz prve ruke.
    Ja nemam vremena tražiti rezultate istraživanja po internetu, nema ništa loše u tome da netko želi i takvu informaciju, možda bi bilo dobro pogledati Američke ili Irske stranice FertilityCare-a, tamo su duže prisutni i vjerojatno imaju više ljudi pa mogu imati ažurnije i potpunije stranice.
    Što se prikupljanja uzorka za spermiogram tiče za to sam i sama prvi put čula, mi smo donjeli nalaz koji smo imali s Sv. Duha i taj su uvažili.
    Mislim da te ako ti nemogu pomoći ne upućuju dalje nekamo određeno nego da ti jednostavno kažu da ti nemogu pomoći a na tebi je da izabereš što dalje.

  41. #141
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sve što se o uspješnosti NaPro može naći na njihovim američkim i irskim stranicama nije relevantno. To što NaPro Fertility Care piše sam o sebi može se svesti na samoreklamiranje.

    Zna se gdje se objavljuju znanstveni i stručni radovi iz područja medicine.

    Eto, recimo u jednoj takvoj bazi znanstvenih i stručnih radova iz područja medicine koja sadrži više od 24 000 000 izvora, radova i citata ne postoji baš ništa o NaPro Fertility Care.

    PubMed comprises more than 24 million citations for biomedical literature from MEDLINE, life science journals, and online books. Citations may include links to full-text content from PubMed Central and publisher web sites.

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed

  42. #142

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    i ja bih molila stručne radove u kojima su opisivani slučajevi na pp. unaprijed zahvaljujem.

    nadala sam se da će ova tema sadržavati konkretne informacije na temelju kojih se može dobiti slika o programu, npr. način na koji se odvija obrada, eventualni uvjeti za ulazak u program, uobičajene pretrage, vrste lijekova/suplemenata koji se koriste, okvirni ukupni mjesečni trošak, stručnost osoblja koje vodi program i s kojim neplodni parovi dolaze u kontakt, istraživanja kojima se potvrđuju navodi i statistika uspješnosti s web stranice i sl.
    ako za konketan program postoji svjetonazor u skladu s kojim djeluje – onda se i taj podatak ubraja pod bitne za dobivanje kompletne slike i ferplej prilikom prezentiranja usluge koja se nudi parovima...

    vjerujem da što transparentnije informacije tog tipa zanimaju apsolutno svakoga tko istražuje mogućnosti liječenja neplodnosti. o takvim podacima se piše na svim ostalim temama na ovom forumu, pa mi se čini da je šteta što inzistirate na pp jer je informacija o konkretnom programu udruge na netu vrlo malo, da ne kažem da jedva postoje...

    evo, zato bi mi bilo super da mi netko pojasni ovu informaciju, ako znate
    što znači da se uzorak skuplja spolnim odnosom? što je kolektor za sjemenu tekućinu koji ujedno daje točniji nalaz? u kojem laboratoriju u Hr je moguće u sklopu FC programa na taj način dati uzorak i dobiti točniji nalaz? nadam se da će se javiti netko tko je prošao to iskustvo...

    u jednom od prošlih postova je spomenuto da se parovi, ukoliko ne dodje do začeća, nakon 12mj upućuju dalje. što znači "dalje"?

    hvala na info


    Ok, idem od dna stranice pa....
    Pokušat ću ponovno pojasniti ono što znam:
    Obradu sam već prilično detaljno objasnila, ako ti nije jasan neki pojedini dio (nekad brzam pa možda nešto izostavim) pitaj.
    Uvjeti za ulazak u program su problemi s plodnošću parova ili neki problem koji bi mogao dovesti do toga u budućnosti (već sam napisala da ima cura koje tamo liječe policistične jajnike ili jednostavno uče o svojoj plodnosti a nisu u vezi ili braku), nema uvjeta na temelju uvjerenja, vjere i ostalog, možeš doći, pogledati i otići u bilo kojem trenutku ako zaključiš da to nije za tebe.
    Pretrage su iste kao i kod MPO liječenja uz dodatak kalendara kojim pratiš ciklus, trebaš pratiti barem 3 ciklusa.
    Vrste lijekova smo već napisale više puta.
    Mjesečni troškovi variraju, zbilja je to teško odrediti, ovisi o terapiji i svemu ostalome ali zbilja se ne radi o nekim velikim ciframa.
    Stručnost osoblja sam isto već objašnjavala a za istraživanja se molim te potrudi sama jer očito imaš više iskustva od mene u njihovom traženju, mene to nije zanimalo.
    Usluga koju FC nudi nema veze s svjetonazorom, oni su jedna od opcija za pomoć neplodnim parovima i tko želi njihovu pomoć oni mu je pruže bez obzira na svjetonazor jednih ili drugih. Jesi pitala za svjetonazor svoju doktoricu opće prakse, stomatologa..?

    Nadam se da sam pomogla.

  43. #143
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    http://www.naprotechnology.com/infertility.htm

    The Goals of NaProTECHNOLOGY in Infertility

    A NaProTECHNOLOGY approach to the infertile couple has the following goals:

    It works towards assessing the underlying causes of the reproductive abnormality.
    It allows for the treatment of these underlying causes.
    It assists the couple in achieving pregnancy while maintaining the natural acts of procreation.
    If the treatment program is unsuccessful, research into the unknown causes is undertaken.
    If medically unsuccessful, the program will assist with successful family building by being supportive of adoption.

    dakle, u skladu sa svjetonazorom i religijskim uvjerenjima provoditelja i promicatelja NaPro tehnologije:

    -djeca začeta izvantjelesnom oplodnjom su okaljana grijehom jer je jedini način začeća kojeg KC priznaje kao dostojnog jest sjedinjavanje muža i žene u bračnoj postelji
    -ako je NaPro neuspješan (a nesupješan je u svim slučajevima teških dijagnoza neplodnosti, ako ne računamo eventualna spontana začeća koja se i uz dijagnoze vrlo rijetko događaju sa i bez NaPro tehnologije), program usmjerava parove na posvojenje ne na postupke izvantjelesne oplodnje jer

    -pobornici NaPro liječenja protivnici su metoda medicinski potpomognute oplodnje jer te postupke liječenja smatraju grijehom i jer takav način liječenja nije u skladu sa naukom KC
    Posljednje uređivanje od Inesz : 21.08.2014. at 01:40

  44. #144
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    http://www.naprotechnology.com/maleinfertility.htm

    Copyright 2014, Pope Paul VI Institute for the Study of Human Reproduction. All rights reserved. *"NaProTECHNOLOGY" is a registered trademark of the Pope Paul VI Institute for the Study of Human Reproduction. It can be freely used by any person or entity so long as its use reflects the medical concepts and values expressed in the textbook The Medical & Surgical Practice of NaProTECHNOLOGY.

  45. #145
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    A jesi zapela brate mili Inesz...

  46. #146
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a zapela il ne zapela...mislim da je uvijek korisno, za svakoga, biti upoznat i s drugom stranom priče.
    koja u ovom slučaju itekako postoji.
    a obzirom na tako zvučno ime Napro tehnologija, majke ti ko da je neka tehnologija iz budućnosti u pitanju, ljudi se (uključujući i mene) lako zbune. dodaj i senzacionalne tvrdnje na stranicama...

    ono što mi se sviđa je ovaj individualni pristup koji, kako sam shvatila, nude.
    a koji definitivno fali u našem zdravstvu.
    fora su mi i ti podučavatelji. koji i ne trebaju biti medicinske struke, zašto bi bili. njihova edukacija je, sasvim dovoljna za ono što savjetuju, a na taj način se omogućava praćenje svakog para.
    i tu su, vjerujem, u prednosti nad klasičnom medicinom, u slučajevima kad je edukacija, hormonalna terapija i sl postupci koje su cure ovdje lijepo i detaljno objasnile, dovoljni. nisam u toj priči, ali sigurno postoje slučajevi koji cure opisuju, kad te jako brzo klasična medicina rutinski otpili, a problem je rješiv.

    plus, jedina mogućnost koja ostaje onoj manjini (budimo realni, bez obzira na vjeru - radi se o manjini) koja drži da je MPO neprihvatljiva opcija za njih.

    ovdje je sve usklađeno. pa i način skupljanja uzorka sjemene tekućine (vizualiziram si taj dio priče pa me, oprostićete mi, smijeh hvata ).

    sve to nikako nije zanemarivo. i svakako smatram da zaslužuje poseban topik kao što je ovaj.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 21.08.2014. at 10:55

  47. #147
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Ma sve pet treba informacija ,ali od nje imam dojam da ima misiju blatiti Kc,tema je Napro.A svi znamo da je crkva protiv mpo i da podržava svaku alternativu ,ali ako netko želi bez obzira na vjeru probat tako nešto,a cure su rekle da nema pritiska vjere,zašto ne .Pa mi koji prolazimo muke neplodnosti na sve smo spremni,pa ko voli nek izvoli.Isto kako ti kažeš Cvijeta sviđa mi se odnos prema pacijentu.

  48. #148
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Bozz, pretpostavljam da je to radi ovakvih tvrdnji. ono, iz aviona se vidi da je itekako povezano sa svjetonazorom, sve 5, al nemoj mi pričati bajke

    Citiraj sanja1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Usluga koju FC nudi nema veze s svjetonazorom,
    a ono što vidim kao delikatno i kao problem je faktor vremena. bilo bi zanimljivo vidjeti podatak koliko dugo si u napro priči, dok ne zaključe da nema uspjeha i da te treba uputiti, kako kažu dalje (pretpostavljam - usvajanje, al nebitno).

  49. #149
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Ono što ja ovdje vidim kao veliki problem su frizirani, nepotpuni i nekoliko netočnih podataka, koji nigdje, ama nigdje nisu potkrijepljeni nikakvim dokazima.
    Drago mi je da postoji mjesto na koje se mogu obratiti parovi koji imaju nedoumice u vezi mpo, ali ajmo ne pretjerivati, kakva uspješnost, majko mila, pa sve se mpo klinike mogu zatvoriti.
    NaPro NIJE i ne može biti alternativa medicinski potpomognutoj oplodnji kod parova koji imaju težu dijagnozu.
    Eto. Crkvu ni spomenula.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Baš mi je drago da tema ima sve više komentatora!

    Ja sam napisala da usluga nema veze s svjetonazor i zbilja niti nema, jednaku uslugu dobe svi parovi i ljudi u programu bez ovzira na svjetonazore, na to sam mislila.
    Parovi kojima je MPO neprihvatljiv iz razno raznih razloga jesu u manjini, ali ima ih više nego što mislite.
    Sve znamo koliko je sama borba s neplodnošću teška i fizički i psihički, a parovi koji ne žele MPO imaju još i dodatni faktor a to je da se moraju boriti protiv sustava u kojem te svaki doktor i svaki korak usmjerava jedino prema opciji koju ne želiš.
    Važno je da ljudi znaju da postoji i druga opcija.
    U mom slučaju je FertilityCare uspješan 100% jer sam ostala trudna, a svi drugi doktori kod kojih sam bila su uspješni 0% jer nisu otkrili u čemu je problem (tu ne tvrdim da je uspjeh FC-a 100% kod svih). Samo hoću reći da su postotci nezgodna stvar i da ako je nešto uspješno 99% i dalje je za 1% ljudi 100% neuspješno.

    Živimo u slobodnoj državi i ne vidim načina kako bi te netko mogao poslati dalje na usvajanje, kako si vi to zamišljate? Ako ne uspijete možete kao i prije FC-a raditi s svojim tijelom i životom što god želite.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •