Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 176

Tema: NaPro FertilityCare

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno NaPro FertilityCare

    Evo odlučila sam otvoriti ovu temu jer nisam naišla na sličnu na ovom forumu,
    a vidim da se o ovoj metodi dosta priča na stranim forumima te da o tome ima dosta siteova.

    Dakle radi se o metodi učenja o vlastitoj plodnosi i liječenja neplodnosti koja kombinira promatranje prirodnih procesa u ženinom tijelu, sa modernim metodama pretraga i liječenja (sve osim UIU i IVF-a).

    Uglavnom iskustava je mnogo, ja znam neke žene koje su imale uspjeha,
    a znam i da je velika gužva i duga lista čekanja da se upadne na predavanja.

    Eto ja na svojoj koži o neplodnosti učim, s prekidima, već 12 godina, iskusila sam i uspjehe i neuspjehe,
    MPO i druge metode pa me zanimaju sva moguća iskustva.

    S obzirom na to predlažem da žene koje imaju iskustva s tom metodom da ih podijele ovdje:

  2. #2
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ovom metodom se ne moe izliječiti neplodnost. Iza NaPro FertilityCare sustava stoje ljudi koji su protivnici izvantjelesne oplodnje, i ovi iz Hrvatske su se baš iskazali u vrijeme donošenja novog Zakona o mpo jer su svojim tvrdnjama izazivali opći podsmjeh stručne javnosti.

  3. #3
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    puno je tema na pdf prije zaceca posveceno pracenju ovulacije lh trakama, bazalne temperature, sluzi, ciljanim odnosima, a ne zove se nasro metoda nego su je tako nazvali strućnjaci o kojima pise inesz
    ja, i puno njih, koji nemaju evidentnu dijagnozu otprije, tim metodama pocinjemo pa tek onda slijedi mpo
    apsolutno nista sto ne postoji oduvijek, osim sto je dobilo zvucno ime

  4. #4
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    dakle da podijelim svoje iskustvo-bezbroj urednih grafova bazalne, evidentiranih ovulacija uzv-om i nalazima progesterona, urednim svim nalazima hormona, urednim spermiogramom, bezbroj ciljanih odnosa=nula trudnoca
    nisam znala da je pracenje plodnih dana i tempiranje odnosa dobilo ime
    te metode ne lijece nista, ni idiopate ni lose spermiograme itd, samo pomazu za prirodno planiranje obitelji, i Billings je davno o tome pricao

  5. #5
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Gdje god postoji problem plodnosti NaPro tehnologija (NaProTechnolgy® ) ne pomaže. NaPro tehnologija nije liječenje jer liječiti mogu liječnici a ne priučeni volonteri Katoličke Crkve.
    Koliko znam ti seminari NaPro tehnologije nisu besplatni-ta tzv savjetovanja se plaćaju. Dobar put da se zavede neplodne ljude, da ih se obmanjuje i uz put im se isprazne džepovi.

    Ljudi, ne nasjedajte, ako imate problema sa ostvarivanjem trudnoće obratitie se svojim liječnicima i tražite uputnicu za subspecijaliste humane reprodukcije.

  6. #6
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    molim vas da ovo ne postane rasprava za/protiv mpo.
    pokretacica topica je jasno rekla da zeli cuti iskustva ljudi koji su koristili tu metodu (a koliko sam shvatila i sama je bila ili je u mpo vodama).
    ako vi osobno niste, ne mozete ju zato nazivati sr*** (ovaj put necu opomenu)
    postove koji ne odgovaraju na pitanje iz teme nego su prepucavanje cu brisati.

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    krojachica, išla sam pročitati njihove stranice. Ovo što pišu o poznavanje vlastitog tijela i određivanja plodnih i neplodnih dana je u redu. Dobro je to znati. I dobro je to naučiti. Možeš naučiti sama, ali ti je lakše da ti netko objasni. Ako su predavanja besplatna ( ili nisu skupa) i ako ti to još ne znaš kod sebe odrediti ili nisi sigurna, tada je dobro ići na predavanja i naučiti to.

    Čitav svoj život sam prema svojim plodnim i neplodnim danima određivala odnose, da bih ili zatrudnila ili ne. Moram priznati da je kod mene to djelovalo, osim...kad nije. Dobro, češće je nego nije, ali da je uspješnost više od 96%...valjda njima je.

    Ovo što reklamiraju o spontanim pobačajima i da znaju kako ih spriječiti, tu sam malo skeptična, znam što su spontani pobačaji, pa i oni zaredom, iskusila sam ih i ništa ih nije moglo zaustaviti kad su krenuli. Kakva bi tu prevencija djelovala, stvarno ne znam.

    No, ako misliš da će ti pomoći, ako vjeruješ da će ti pomoći, probaj. Po ovome što piše, neće odmoći. Ti ionako ideš i drugim liječnicima, pa možda kombinacija svega bude bingo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Znam da ta metoda ima puno zajednickog sa svim simptotermalnim metodama, ali zaintrigirao me onaj dijagnosticki dio i sto sam od poznanica cula da koriste dosta napredne metode u lijecenju, poput estrogen priminga prije ciklusa sa femarom, nesto sto se kod nas rijetko koristi. mislim, svida mi se sto bas inzistiraju na nalazenju uzroka i cini mi se da su uspjesni bas kod idiopata.
    Znam da je to samo jedna od metoda, manje ili vise uspjesna kod nekih parova.
    Ja se nakon dugog puta imam potrebu vratiti na pocetak i rezimirati neke stvari: ja sam fakat zatrudnila kad sam imala tu famoznu sluz, a vec je tri godine, koliko sada pokusavam nisam imala. A pitam se zasto moji mpo - ovci , koje btw uzasno cijenim kad bi im to spomenula nisu komentirali. Mora biti neko objasnjenje za to : visoki fsh npr. (mada nije ni to) .
    Mislim, prekopala sam internet u ovih 12 godina, npr.koristila metformin za pcos kad je to u hr bio skoro sf. I nakon svega stekla dojam da ovi iz napro ipak nisu idioti a niti diletanti

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Ne zelim polemizirati, ali svatko tko procita njihove stranice moze procitati da terapiju propisuju iskljucivo lijecnici, cak i poducavatelji pracenja ciklusa moraju biti medicinske struke.ne reklamiram ih, tako pise , a i tako mi kazu oni koji su je koristili- nista se ne desava dok tvoje nalaze ne pregleda lijecnik koji te upucuje na daljnje pretrage ili predlaze lijecenje

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zelim polemizirati, ali svatko tko procita njihove stranice moze procitati da terapiju propisuju iskljucivo lijecnici, cak i poducavatelji pracenja ciklusa moraju biti medicinske struke.ne reklamiram ih, tako pise , a i tako mi kazu oni koji su je koristili- nista se ne desava dok tvoje nalaze ne pregleda lijecnik koji te upucuje na daljnje pretrage ili predlaze lijecenje
    lijecnik cega?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    lijecnik cega?
    "NaPro liječenje provode liječnici izučeni i certificirani za provođenje NaPro liječenja."



    Prema onome sto pise na njihovoj stranici, a sto i sam kazu, NaPro je namjenjen upoznavanju i pracenju vlastite plodnosti.

    Slozila bih se da je to jako korisno znati i da moze pomoci kod planiranja trudnoce.

    Ako postoji jedan takav program gdje se sistematicno i detaljno moze upoznati sa svime sto pojedinac u vezi svoje plodnosti moze saznati u kratkom vremenu i po razumnoj cijeni to je super stvar.

    Medjutim, kada se npr. uz pomoc NaPro dodje do uzroka problema neplodnosti jos uvijek postoje brojne situacije u kojima NaPro vise ne moze pomoci i gdje je MPO jedino rijesenje. Hocu reci jedno ne iskljucuje drugo i zao mi je kada se to tako prezentira.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno


    A sad ozbiljno. Ginekolozi? Opca praksa?
    I upozorenje - nevjencani ne smiju na njihove tretmane, tako da - hitno po papir.
    Ostale svoje komentare, a ima ih puno i nisu lijepi, cu zadrzat za sebe.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 27.03.2013. at 23:27

  13. #13
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Koliko sam ja čula oni upućuju na dijagnostiku u bolnice npr. ako zatreba HSG i sl.bolje onda reći da surađuju sa liječnicima

  14. #14
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Ovom metodom se ne moe izliječiti neplodnost.
    potpis

  15. #15
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    a bubi, potpis i na tebe

  16. #16
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    "NaPro liječenje provode liječnici izučeni i certificirani za provođenje NaPro liječenja."



    Prema onome sto pise na njihovoj stranici, a sto i sam kazu, NaPro je namjenjen upoznavanju i pracenju vlastite plodnosti.

    Slozila bih se da je to jako korisno znati i da moze pomoci kod planiranja trudnoce.

    Ako postoji jedan takav program gdje se sistematicno i detaljno moze upoznati sa svime sto pojedinac u vezi svoje plodnosti moze saznati u kratkom vremenu i po razumnoj cijeni to je super stvar.

    Medjutim, kada se npr. uz pomoc NaPro dodje do uzroka problema neplodnosti jos uvijek postoje brojne situacije u kojima NaPro vise ne moze pomoci i gdje je MPO jedino rijesenje. Hocu reci jedno ne iskljucuje drugo i zao mi je kada se to tako prezentira.
    plodnost se prati otkad je svijeta i vijeka, dobro, u prošlosti možda manje, al tad je bilo normalno dase rađa puno djece, danas se obitelj planira, da,i prirodnim putem, a o tome svemu se uči u školi, a o Billingsu sam čula na vjeronauku...čemu plaćat medicinskoj sestri da te poduči pratit plodne dane? a onda proslijedi na obradu doktoru koji nije subspecijalist humane reprodukcije, kad to sve možemo obaviti na uputnice kod subspecijalista?
    svi (većina nas) s dg neplodnosti ćemo se složit da fertility care ne liječi evidentne dg neplodnosti, a ovdje ne uključujem pokušaje za drugo ili treće dijete, u koje se možda uključi dob pa je mogućnost začeća manja...
    tako da, kad se spomene ova metoda koja liječi neplodnost, teško je izbjeći spminjanje mpo, koji je svačiji osobni izbor, i to niko nikom ne spori, a svi navijamo za svačlje trudnoće, bez obzira kako došlo do začeća, nadam se da ni to nije upitno

  17. #17
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    S obzirom na to da na njihovom webu (baš na ovom Aurorinom linku pod točkom 17.) piše da "U Hrvatskoj još uvijek nema liječnika koji je izučen za provođenje NaPro liječenja.", zanima me tko su onda ti liječnici koji prepisuju terapiju?

    Pojednostavljeno, iz ovog iščitavam da se cijeli program sastoji od Fertility Care/ NaPro paketa. Fertility care se bavi isključivo prirodnim planiranjem obitelji, a NaPro liječenjem.
    Budući da se za estrogen priming i femaru pacijenti ipak moraju obratiti MPO liječniku, NaPro bez svog liječnika u HR ne može djelovati.

    A tko želi slušati predavanja o plodnoj sluzi i bazalnoj temperaturi, bujrum, tko sam ja da mu kažem na što da troši svoj novac...bitno je samo da zna što plaća (šta, informirani izbor! )

  18. #18
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    argente, ono što ja znam, ainformirala sam se kad su se pojavili, med. sestra sa završenim tečajem, šalje parove ginekologu, to sam i pisala, kojem inače nije uža struka liječenje neplodnosti, e sad, da li je i on u međuvremenu završio tečaj...ne razumijem zašto kad doktori idu na subspezijalizaciju zbog toga, al ko što veliš-ko voli...

  19. #19
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno NaPro tehnologija i sustav praćenja plodnosti FertilityCare

    NaPro tehnologija i sustav praćenja prirodnih znakova plodnosti FertilityCare

    -obećava izliječenje (bračne!) neplodnosti u vrlo visokom postotku na temelju praćenja značajki cervikalne sluzi a mušku neplodnost rješavaju kroz kvalitetne pomake u naičinu života (tjelovježba, prehrana i drugo)

    -ovakve izjave i obećanja u suprotnosti su sa spoznajama suvremene medicine, a navedeni sustavi prestavljaju način prirodnog planiranja obitelji koji može koristiti parovima koji nemaju problema sa plodnošću

    -svi koji imaju poroblema sa ostvarivanjem trudnoće od ovog sutava ne mogu imati nikakvu korist već naprotiv, ako se oslanjaju na spomenute metode u nadi da će začeti dijete, mogu se sa protokom vremena suočiti sa dodatnim problemom prirodnog smanjenja ženske plodnosti

    -valja znati da organizacija koja propagira NaPro tehnologiju i sustav praćenja plodnosti FertilityCare, svoje djelovanje temelji na vjerskim uvjerenjima o humanoj reprodukciji a ne na znenstvenim i medicinskim spoznajama i dostignućima

    -neplodnost predstavlja heterogen i vrlo kompleksan zdravstveni problem, suvremena medicina mnogim neplodnim parovima danas može pomoći da imaju dijete (djecu)

    -neplodni parovi trebaju edukaciju o neplodnosti i načinima liječenja neplodnosti-u tom području Udruga Roda daje svoj veliki doprinos

    -držim štetnim da se na bilo koji način ovdje popularizira i propagira neznanstveno i nestručnog pristupanje problemu neplodnosti koji se temelji na vjerskim uvjerenjima koja apriori odbijaju metode medicinski potpomognute oplodnje kao puta liječenja te neplodnosti i da se sustavi praćenja prirodne plodnosti predstavljaju kao relevantan i superioran način liječenja neplodnosti jer to naprosto nije znanstvena istina

    -valja naglasiti da organizacija koja provodi savjetovanja o NaPro tehnologiji i sustavu praćenja plodnosti FertilityCare, svoje usluge korisnicima naplaćuje, a istovremeno svaki građanin takvo savjetovanje o prirodnim znakovima plodnosti može dobiti u primarnoj zdravstvenoj zaštiti kod odbranog ginekologa i liječnika obiteljske medicine



    -ovaj post nije mimo teme, niti na bilo koji način krši pravila foruma (isto kao i moji prethodni postovi na temi), stoga smatram da nema razloga da ih se uklanja jer bi se na taj način smanjila objektivnost i informativnost sadržaja teme ovog foruma

  20. #20
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Inesz, možda tvoj post nije mimo teme, ali je jako isključiv. Ni u jednom segmentu postojanja ne možemo (ni ne smijemo) isključiti razne pristupe.

    Nekome će jedan način biti u redu, a drugi nemoguć i obratno.
    Ali, dozvoli da ima ljudi kojima je vantjelesna oplodnja posve nezamisliva ( imam ih u obitelji, pa znam ), tako da treba postojati metoda koja i njima, možda, može pomoći. I ako se pitaš ima li kod mojih rođaka uspjeha-nema, no tko zna bi li bilo i drugim načinima.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    moje misljenje je da sve sto NaPro nudi mozes napraviti sam u suradnji sa socijalnim ginekologom i puno kopanja po internetu. e sad, dal ce netko dat hrpu love da mu to netko prezentira kao lijepo zapakiranu spiku, naravno, njegova stvar.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 28.03.2013. at 13:31

  22. #22
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja bih baš voljela čuti konkretne primjere nekog tko je bio tamo i što su time dobili, koje dijagnoze su imali itd.

  23. #23
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Ja isto kao i Mali Mimi želim čuti parove koji su se ˝lječili˝ovom metodom,dijagnoze,postupak,koje stručno osoblje ih je vodilo kroz sve ovo(nije cinično).
    Smatram da temi treba dati da oživi da se jave konkretni slučajevi koji mogu posvjedočiti o svemu.

    Ali isto tako ako sve ovo ostane mrtvo slovo na papiru gdje nema nekog svjedočanstva i dokaza moje je osobno pravo je da sve to strpam u isti koš kao i medove,čajeve i sl metode lječenja.

    Inesz tako lijepo zboriš,volim tvoje postove gdje na svako zašto imaš i zato

  24. #24
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Da sam se ikad i bavila ili koristila tom metodom, nakon ovoliko nabrijanih postova ne bih se sigurno javila na ovu temu. Jer ste svi koji se javljate unaprijed iznjele negativan stav i cemu se uopce prepucavat s vama.
    Zato sam rekla da ne zelim da se tema pretvori u raspravu za ili protiv jer su bila trazena iskustva ljudi koji su je koristili.
    Molim vas da to postujete ili cu temu kljucat a to ne zelim jer jos uvjek zelim dati priliku da se javi netko tko ima konkretno vlastito iskustvo.

  25. #25
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Probali..skoro dvije godine...bez uspjeha....sa napomenom da nam do sada niko nikakav "feler" jos nije dijagnosticirao...Ali nista...Nula...

    Moj savet...kome godine dozvoljavaju neka proba....kome gori pod nogama s vremenom neka bjezi....

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    moje misljenje je da sve sto NaPro nudi mozes napraviti sam u suradnji sa socijalnim ginekologom i puno kopanja po internetu. e sad, dal ce netko dat hrpu love da mu to netko prezentira kao lijepo zapakiranu spiku, naravno, njegova stvar.
    x

    Ali se to ne može nazvati liječenjem neplodnosti. Sigurno je korisno probati, tko ima vremena za to. Ili dok se čeka kakva ozbiljna obrada, ili parovima kojima je MPO neprihvatljiv. Ne gube ništa (osim vremena i novca).

  27. #27
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ok, mislis iskustvo nekoga tko je platio i isao?
    ili se racuna i ako smo sami iscitali pola interneta, probali metode koje navode, konzultirali se sa svojim ginekologom pa i lijecnikom opce prakse?
    ja to sve jesam, jer nisam imala puno godina
    i sve sto sam naucula o sluzi, plodnim danima i inim stvarima nije pomoglo
    jer je spermiogram mm jaaaako los
    i sto mu vrijedi sto osjetim ovulaciju i znam kad se odvija- bas nista
    a za sve to nisam nista platila, sama sam istrazivala

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mislim da se nitko nije upustio u mpo bez da je isprobao metode, bar jednu od ovih koje napro predlaže. Ovi iz Naprosto su to samo kompilirali, upakirali, dodali svjetonazor i ime i eto ti proizvoda.
    To što više manje svi mpo pacijenti sami isprobaju to što je sad dobilo ime, ne čini ih nekompetentnim da ispričaju svoja iskustva, zapravo, i ne vidim potrebu da ih ispričaju, jer je sama činjenica da su godinama u mpo dovoljno rječita.

  29. #29
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Krojacica, bili smo mm i ja na predavanju i prošli jedan dio programa, ja bi preporučila svakome tko nema ozbiljnih problema tipa začepljeni jajovodi, jako loš spermiogram, itd.. i ako ga godine ne pritišću. Meni su puno pomogli oko nekih stvari, pogotovo oko lijeka koji tu ne mogu nabaviti. I da, ima ginekologa, dr Ujević sa SD s njima radi.
    Jedna moja prijateljica je kod njih uspjela ostvarit trudnoću, ima istu dijagnozu kao ja.
    Posljednje uređivanje od špelkica : 18.04.2013. at 20:27

  30. #30
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Na Prije začeća, na svakom novom Odbrojavanju cure koriste Nasro tehnologiju bez ijednog dana tečaja ili štogod (osobno sam provela tamo dug period). Mjere BT, promatraju i 'testiraju' sluz, čak je li 'gospođa' poljubičastila ili nije... i tako iz mjeseca u mjesec. I velika većina zatrudni ako nema neki med. problem. Ostale mi se pridruže na Odbrojavanju na Potpomognutoj. I to već dugi niz mjeseci, čak i godina... Svatko bez pronađenog problema ima jako veliku šansu zatrudniti, ali tko ima dokazan problem (endometrioza, PCOS, teška dg. spermiograma) bez MPO će svoje dijete tek možda dočekati, pogotovo ako ga vrijeme stišće. Nije Nasro nikakva nauka, samo proizvod pakiran u paket sa svilenom mašnicom kao što su već cure napisale.
    Posljednje uređivanje od Snekica : 02.05.2013. at 17:04

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Mi smo bili na jednom predavanju. Nakon što smo se prijavili, uspjeli smo upast nakon nekoliko mjeseci. Znači prvo predavanje je besplatno, a onda ako hoćeš nastavit moraš platiti. Uglavnom nas nisu impresionirali pa nismo nastavili. Koliko smo vidili samo te nauče kako da znaš točan dan ovulacije ispunjavajući kalendar. To mi odavno znamo i sigurno nećemo platit za to, a svatko to može naučit besplatno malo surfajući po internetu. Uglavnom to vode ljudi koji idu 6 mjeseci na tečaj.

  32. #32
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Krojacica, bili smo mm i ja na predavanju i prošli jedan dio programa, ja bi preporučila svakome tko nema ozbiljnih problema tipa začepljeni jajovodi, jako loš spermiogram, itd.. i ako ga godine ne pritišću. Meni su puno pomogli oko nekih stvari, pogotovo oko lijeka koji tu ne mogu nabaviti. I da, ima ginekologa, dr Ujević sa SD s njima radi.
    Jedna moja prijateljica je kod njih uspjela ostvarit trudnoću, ima istu dijagnozu kao ja.
    Špelkica,
    je li ta tvoja prijateljca koju spominješ ima isto kao i ti jako nizak amh i praktički ispražnjenju rezervu js?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 29.06.2013. at 23:15

  33. #33
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Nemam pojma kakvu rezervu ima. Mislila sam na dijagnozu endometrioze. Ali znam da meni ne pomaže to s obzirom na sve ostalo. Samo sam htjela reći da sve to nije tak loše kako izgleda na prvi pogled i možda bi pomoglo nekima s blažim dijagnozama. Svako neka vidi pa neka prosudi.

  34. #34
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa nitko ne kaže da je loše. Samo je nepotrebno. Sve što nude može čovjek i sam isporobati uz malo čitanja neta, edukacije po ovom forumu...
    Nisu ništa novo otkrili.

  35. #35
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    niti jedan par koji se susreće sa teškoćama začeća ili pak sa neplodnosti nema vremena za bacanje na tehnike poput NaPro u nadi da će se prirodnim metodama planiranja obitelji rješiti bilo koji medicinski faktor koji dovodi do teškoća i/ili nemogućnosti začeća.

    na žalost, mnogi će to otkriti na svojoj koži kada već bude kasno.

    reproduktivno doba žene kratko je. reprodukcijska sposobnost žena brzo se smanjuje, sposobnost ostvarivanja trudnoće smanje se sa dobi žene puno brže nego bismo mi to željele.

    zato, ako imate problema sa neplodnošću, obratite se liječniku. prirodne metode planiranja obitelji poput tehnika NaPro ostavite onima koji mogu začeti lako i brzo.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 03.07.2013. at 06:15

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Metode tipa NaPro više-manje primjenjuju svi koji ne ostanu trudni u roku od 2-3 mjeseca. Netko tko dugo radi na djetetu (po meni max. godinu dana, iako sam ja osnovne pretrage obavila nakon 6. ciklusa bez trudnoće, i dobro da jesam) ne bi trebao na to gubiti vrijeme. Teško mi je uopće povjerovati da u današnje vrijeme netko daje novac za nešto što može naučiti sam, kad su nam info tako dostupne.

  37. #37
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ima li pozitivnih iskustava sa Napro tehnologijom?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Pozdrav svima! Evo vidim da tražite nekoga s pozitivnim Napro iskustvom! Nama su pomogli, tj. nakon 5 godina neplodnosti napokon sam ostala trudna!!! Sinčić nam stiže za 3 tjedna i naravno, našoj sreći nema kraja! Preporučujemo ih svima i nije riječ o šarlatanima i priučenim podučavateljima nego o ljudima koji znaju svoj posao, a uz to imaju i ljudski pristup i SLUŠAJU što im govorite i što želite bez da vas osuđuju i nameću svoja mišljenja i stavove (da, za njih rade i doktori a najčešće ste u kontaktu i s doktorima iz vana tj. Irske). Netrebate biti u braku da bi vas primili. Nama je trebalo 9 mjeseci da dođemo na uvodno predavanje (mislim da se sada toliko ne čeka), zatim smo nekoliko mjeseci pratili ciklus (da, to smo znali i od ranije ali ne na taj način, oni koriste sve te parametre da odrede u čemu je problem i da vide što dalje), zatim sam vadila hormone (imaju drugačije referentne intervale nego naši doktori), nalaze hormona, spermiograma, kalendar ovulacije i sve ostale nalaze smo slali doktoru koji nam je odredio terapiju. Dok sam bila na terapiji svaki mjesec smo kontrolirali hormone (mislim da se radilo o 3 mjeseca), zatim je doktor zaključio da mi je terapija preslaba, povećao mi je dozu progesterona i tad sam ostala trudna isti taj mjesec. Prije Fertilitycare-a bili smo konkretno na Sv. Duhu i kod dr.Radončića, oni nisu uspjeli otkriti u čemu je naš problem, po njim je jedini problem bio moj nizak AMH (jako nizak) i jedino što su nam mogli ponuditi bila je potpomognuta oplodnja. U FC-u su otkrili da uz nizak AMH imam i nizak progesteron, nepravilne ovulacije i loše, tj. premalo žuto tijelo u većini ciklusa,a sumnjali su i na endometriozu. Znam još puno parova koji su također pomoću njihovih metoda začeli i rodili djecu, neki i nakon 10-ak godina borbe i IVF pokušaja.

  39. #39
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    sanja1982, česitam na trudnoći.


    kakve su ti bile vrijednosti amh? kolika je bila vrijednost progestrona 7 dana nakon ovulacije? (ne brini oko drukčijih referentnih vrijednosti i mjernih jedinica, sve se mjerne jednince mogu konvertirati i međusobno usporediti)

    kakav je nalaz spermiograma?

    jeste li prije prošli koji ciklus liječenja neplodnosti izvantjelesnom oplodnjom?

    da li je ovo savjetovanje koje ste prošli u Na Pro besplatno?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 16.08.2014. at 23:40

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Hvala Inesz, i tebi želim isto!
    AMH mi je bio 1.3 ug/L (Breyer 11. mj 2011.), to je jako nisko i zbog toga nas je dr. Bauman odmah stavio na listu za MPO, a dr. Radončić je tvrdio da je nemoguće da mi je tako loš nalaz i da je vjerojatno u pitanju neka greška, rekao mi je da sam preženstvena za tako loš nalaz, što god to značilo Sva sretna sam išla vaditi ponovno ali... 4.3 pmol/L (lab. poliklinike Sunce 1. mj. 2013.)
    Progesteron 35.5 nmol/L 7 DPO
    Spermiogram je bio 161.20 x 10 na šestu ili kako se to već računa, on je odličan i sjećam se da su me na Sv. Duhu pitali s čim hranim muža da je tako plodan
    Prije FertilityCare-a smo bili samo na jednoj inseminaciji, skupili smo sve papire za IVF i nakon te inseminacije smo odustali od MPO.
    Na Pro nije besplatan, plaća se uvodno predavanje nekih 200-tinjak kuna čini mi se ali dobili smo materijale, skripte, kalendare, markice i sve ostalo za praćenje ciklusa, svaki susret s podučavateljem se plaća još 100-150 kn, alio oni nisu česti, u početku jednom mjesečno dok naučiš pratiti ciklus (oko 3 mjeseca), a kasnije i 1 u 3 mjeseca. Još se plaćaju konzultacije s doktorom, mi smo imali ukupno 2 puta preko Skype s doktorom iz Irske i to je 100 eura. Ostalo je individualno, ovisi o terapiji i o tome kakvog prmarnog ginekologa imaš, meni nije htio davati uputnice svaki mjesec za vađenje krvi pa sam išla u Sunce ili Breyer i to košta naravno. Dali su mi i hrpu vitamina i nekih dodataka prehrani radi AMH i to sam kupovala sama. Kupovala sam i Clomifen i Pregnyl u Sloveniji jer je tamo jeftiniji. Još su mi savjetovali da napravim test intolerancije na hranu, to sam je napravila već prije radi problema s probavom, nije mi palo na pamet da utječe i na plodnost! Nisma jela što nesmijem a u mom slučaju je to gluten, jaja, mlijeko i mjiječni proizvodi.
    Kad sve zbrojim mislim da sam više novaca potrošila na skupljanje papira za MPO, vozikanja do Zagreba i na dr. Radončića. Stvar je u tome da u Hrvatskoj FertilityCare djeluje kao udruga i financiraju sami sebe, tj. korisnici moraju plaćati podučavateje i lijekove.
    MPO zbilja nije jedina opcija i FertilityCare je stručna i učinkovita pomoć za neplodne parove, radi se o drugačijem pristupu nekako su detaljniji i zbilja se potrude naći uzrok neplodnosti a na Sv. Duhu i kod ostalih liječnika je meni izgledalo kao da nitko nezna uzrok ali svi znaju koje je rješenje... IVF!!!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    E da.. pod drugačiji referentni interval sam mislila da ono što je kod naših doktora OK vrijednost za neki hormon to kod FC doktora nije uvjek tako, drugačije vrijednosti su uzete za granice normalnog.

  42. #42
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sanja,

    mlada si (ako jeovo 1982 u nicku tvoja godina rođenja), zaliha jajnih stanica ti je slaba i tu se baš ništa ne može učiniti. Nema metode liječenja koja bi povećala ovarijsku rezervu i na taj način povećala šanse za spontano začeće.

    Deficit progesterona u drugom dijelu ciklusa nije problem otkriti niti nadoknaditi manjak tog hormona, a uz normozoospermiju od 160 milijuna spermija u ejakulatu i redovite spolne odnose u vrijeme plodnih dana vrlo je izgledno ostvariti spontanu trudnoću.

    Sve što su u vas u NaPro poučili, mogli su vas poučiti u ordinaciji primarnog ginekologa ili u ordinaciji obiteljske medicine.

    Što bi NaPro mogao učiniti za vas kao par da ste imali problem neprohodnih jajovoda i npr. oligoastenoteratozoospermiju?

    Ili kako bi vam mogli pomoći da kao neplodan par imate primarnu amenoreju i oligozoospermiju (npr. 3 milijunaa spermija u ejakulatu)?

    Šro bi Napro tehnologija praćenja plodnosti mogla učiniti za vas da imate PCOS i anovulacijske cikluse plus teratozoospermiju (npr 1% morfološki normalnih oblika spermija u ejakulatu?


    Napro tehnologija predstavlja metode praćenje plodnosti, a plodnosti kod neplonih parova nema i NaPro tehnologija praćenja plodnosti ne može pomoći neplodnim parovima.

  43. #43
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mene zanima klomifen i koliko si s njim imala folikula? Ja sam imala tri dok smo isli na ciljane, uz detaljno pracenje ciklusa, bez napro, kako inesz kaze to ginekolozi nude ili sami citamo, s tim pocinjemo kad nema zaceca, o tome sam pisala u linku u mom potpisu
    Unatoc urednim nalazima, ima nas dosta koji nismo ostvarili trudnocu bez ivf a, a ne samo parovi s dijagnozom koje inesz spominje

  44. #44
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Sanja, čestitam

    iskreno, tvoja priča mi je prilično zbunjujuća. kažeš išla si na konzultacije kod dr.B. i dr.R. - specijalista humane reprodukcije koji se bave medicinski potpomognutom oplodnjom, i čudiš se što su ti nakon postavljanja dijagnoze preporučili inseminaciju, pa ivf – metode potpomognute oplodnje? ne razumijem logiku…ni tvoja očekivanja

    inače, o iskustvima vezanim uz klinike i liječnike koje spominješ (pa i pohvale i pokude ) volimo pisati na ovoj i ovoj temi, slobodno nam se pridruži i sudjeluj u razmjeni iskustava

    ova tema se ne zove „NaPro vs. MPO“ jer im je pristup neplodnosti totalno neusporediv. NaPro se prezentira kao znanstvena metoda (“tehnologija“!), ali zanimljivo – pretraživanjem na PubMed/Medline, baze od 20 milijuna znanstvenih članaka, dobivaš 0 (nula) rezultata. prvi termin koji izbacuje google kad upišeš NaPro je „Catholic-related“. jedine statistike uspješnosti NaPro metode i podaci o trudnoćama mogu se pročitati isključivo na njihovim stranicama. itd, itd...

    uz to, konzultacije od 100€ (skypeom!) su daaaleko najskuplje konzultacije vezane uz neplodnost u HR, pogotovo kad se još uzme u obzir da si nakon njih dobila – vitamine

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Ines, da, to mi je godina rođenja ali uz ovakav AMH osjećala sam 20 godina starije.

    Pila sam DHEA 3x25mg dnevno za poboljšanje kvalitete jajnih stanica i još cijelo čudo vitamina + lijek koji se zove LDN (low dose naltrexone), cilj je bio ove jajne stanice koje su mi preostale dovesti u najbolje moguće stanje i na taj način maksimizirati šanse za oplodnju, mislim da je djelovalo!

    Manjak progesterona mi nitko od naših najvećih stručnjaka nikad nije ni spomenuo a prije FC-a progesteron sam uzimala jedino u vidu štoperice.

    Ako su moje godine i rekordni broj spermija moga muža same po sebi dovoljne da ostvarim spontanu trudnoću onda neznam kako mi nije pomoglo niti 5 godina praćenja ciklusa uz LH trakice, bazalnu temperaturu, folikulometrije, clomifene, štoperice i redovite odnose, pa čak niti inseminacija prilikom koje mi je doktor rekao: "Evo sad ćete ostati trudni!"???

    Ja sam znala sve o prirodnom planiranju i praćenju ciklusa i prije FertilityCare-a i nije točno da se kod njih sve svodi na to, neznam zašto je nekome u interesu širiti takve informacije.

    U slučaju neprohodnih jajovoda vjerojatno bi te uputili na neki zahvat, ja sam trebala na laparoskopiju i histeroskopiju početkom 2014. zbog sumnje na endometriozu ali sva sreća ostala sam trudna prije toga. Neznam točno kako liječe muškarce s lošim spermiogramima ali imaju terapiju i za njih, vjerojatno isto hormoni i dodaci prehrani.

    Ono što znam je da rješavaju anovulacijske cikluse i policistične jajnike, to sam čula iz prve ruke, stvar je da se tamo baviš svojim problemom i baš ne pričamo puno o tome što rade s drugim parovima tako da neznam točno što bi bilo u svakom od ovih slučajeva koje navodiš.
    Ako vide da ti nemogu pomoći onda ti to i kažu tako da ne trošiš vrijeme i novac uzalud.

    Da, NaPro metode se jednim dijelom svode na praćenje plodnosti a drugim na liječenje neplodnosti, neznam zašto ti je to teško prihvatiti.

    Ako je NaPro samo praćenje plodnosti onda su dr. Ujević i ostali doktori koji se time bave totalni luđaci ili??? Ako je rašireno po cijelom svijetu i ako vani postoje cijele klinike koje liječe neplodne parove samo na temelju NaPro metode a onda valjda može i kod nas postojati udruga i nekoliko doktora koja liječi šaku odmetnika koji ne žele punkcije, transfere, zamrzavanje zametaka i miksanje svojih spolnih stanica u epruvetama, kao i one kod kojih niti sve to nije uspjelo.

    Svatko bi trebao imati pravo izabrati ali na temelju ispravnih informacija, a ne pretpostavki ili dezinformacija s raznih letaka i "stručnih" tekstova kojih i previše kruži internetom u posljednjih godinu-dvije.



    Mare 41, ja sam imala dobre folikule, 1-4 (uzimala sam razne doze) kako u kojem ciklusu ali neznam kakva je bila kvaliteta jajnih stanica u njima. Meni je ovulacija uvjek kasnila i bila mi je iza 20-og DC što naši ginekolozi nisu uzimali u obzir i davali su mi clomifen kao i svima 2-5 DC. Kod FC su uzeli u obzir moj prirodni ritam ovulacije pa sam clomifene uzimala kasnije 7-10 DC kad mi je tijelo bilo spremno odraditi sve ostalo.
    Radi se zaista o potpuno drugačijem pristupu i zbilja bih ga preporučila svakome ko ima problema s neplodnosti, posebno kod parova gdje nema još točne dijagnoze jer oni obično nađu uzrok, a onda i riješenje.

    Kad sam ostala trudna i dalje su me pratili, tj. vadila sam hormone prvo svaki tjedan, pa svaki mjesec sve do skoro 30-og tjedna. Znam da pomažu i kod spontanih pobačaja.

  46. #46
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    naltrexone?

    opijatni antagonist, koristi se u liječenju ovisnosti o opijatima

    http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-07-01-418.pdf

    http://www.drugs.com/pro/naltrexone.html


    niske doze naltrexone za poboljšanje kvalitete jajnih stanica?

    imaš li linkove na znanstvene dokaze ovakvog djelovanja?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    46

    Početno

    Saushi hvala.

    Neznam točno što te zbunjuje, ako nekome na vratima piše atisterilititna klinika onda valjda nije previše nadati se da će ti otkriti uzrok neplodnosti, da je pisalo klinika za IVF vjerojatno nebi otvorila njihova vrata. Problem je što mi NISU POSTAVILI DIJAGNOZU, osim AMH za kojeg nisu bili sigurni što da točno misle.

    Što se tiče znanstvenih članaka, iskreno neznam zašto je to tako ali mogu pretpostaviti, iako nije ovdje pravo mjesto za takve teme. Možda internet nije jedino mjesto gdje čovijek treba tražiti informacije. Internet podnosi svašta i danas nažalost svatko može pisati svašta a i znanstvena istraživanja su predmet manipulacija.

    "Catholic-related" kažeš...pa što? Nisu katolici zločinci, makar kad upišeš u tražilicu Katolička crkva vjerojatno ti prvo izbaci inkviziciju i pedofiliju i isto nema znanstvenih članaka koji bi potvrdili da je vjera u Boga i pripadnost Katoličkoj Crkvi znanstveno opravdana pa ljudi svejedno vjeruju.

    Što se tiče konzultacija... 100 Eura je tarifa koju određuje doktor iz Irske, to je njegova satnica, što ćeš, valjda Irci imaju više novaca od nas.
    Nama nije bilo puno jer je čovijek pogledao sve moje nalaze (4 godine nalaza, hormona, folikulometrija i svega ostalog što sam imala), zatim smo pričali skoro sat vremena o onome što on misli da je problem i o načinu na koji je taj problem moguće riješiti i onda mi je odredio plan liječenja i terapiju, ne samo vitamine već i lijekove i hormone kao i postupke koji me možda čekaju. Nakon toga sam mu svaki mjesec slala nalaze hormona i folikulometrija prema čemu mi je regulirao terapiju tako da...platila bi mu i duplo više! Meni je izgledalo daleko jeftinije od naših privatnih klinika, tj. u konačnici sam dobila puno više za manje novca.

    Tema ovog Foruma je:"Iskustva s NaPro liječenja" a ne: "Razmišljnja o NaPro liječenju".

    Nemam vremena niti volje svakog skeptika uvjeravati u uspješnost njihovih metoda a pogotovo mi se to neda s onima koji su unaprijed formirali svoje mišljenje na temelju Catholic-related ili neke slične doskočice.

    Htjela sam pomoći onima koje zaista zanima što se radi u FC-u i ako netko ima konkretnih pitanja rado ću mu odgovoriti.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

  49. #49
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ova studija je rađena na 22 pacijenta i to za indukciju ovulacije

    bubekica, ima li linkova na doaze da naltrexone djeluje na tzv kvalitetu js

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Nemam pojma, ovo sam samo nabrzaka na mobu nasla.
    Meni kod NaPro smeta sto je pod okriljem crkve i sto se naplacuje jako puno.
    Vjerujem da je nekim ljudima to jedina i dobra opcija zbog vjerskih uvjerenja/straha od mpo, ali ne bih nikad tome davala prednost.
    Svoje potpuno misljenje cu napisati kad se dokopam kompa.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •