Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Senzorna integracija????

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    2

    Početno Senzorna integracija????

    Molim ako netko zna nešto o ovome da mi malo pripomogne.Naime,imam dijete 11god staro,sa ADHD dijagnozom,ali sam jučer na internetu slučajno pronašla članak o ovom,i po meni moje dijete ima poremećaj senzorne int. a ADHD kao nuspojavu.Zvala sam Goljak jer sam samo o njima našla da se bave s tim,ali moram čekati 11mjeseci na pregled.Zanima me da li netko ima nekakva saznanja o ovome,svaka informacija mi je dobrodošla.Hvala unaprijed

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj nakit4you prvotno napisa Vidi poruku
    Molim ako netko zna nešto o ovome da mi malo pripomogne.Naime,imam dijete 11god staro,sa ADHD dijagnozom,ali sam jučer na internetu slučajno pronašla članak o ovom,i po meni moje dijete ima poremećaj senzorne int. a ADHD kao nuspojavu.Zvala sam Goljak jer sam samo o njima našla da se bave s tim,ali moram čekati 11mjeseci na pregled.Zanima me da li netko ima nekakva saznanja o ovome,svaka informacija mi je dobrodošla.Hvala unaprijed
    Imam iskustva testirali smo dijete na ERF -u na borongaju prije 5 godina. Ne treba uputnicu , plaća se nešto sitno ( tada oko 50 kn), ali se dugo čeka ( to je fakultet pa imaju vanjske suradnike). Jedino tada nisu imali terapiju , nakon dijagnostike, ako postoji potreba za tim. Nas rezultat senzorne integracije je bio skroz dobar , a kasnije je ( kod psihologa) potvrđena darovitost i adhd.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Evo tu imaš više o tome: http://centar.erf.unizg.hr/jc-kabinet-si

    Inače, bilo je već topica o tome. Evo jednog: http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-30980.html

    Offt. mišljenje - da je u pitanju ozbiljan poremećaj senzorne integracije, to bi se vjerojatno pokazalo puno ranije od 11. godine.

  4. #4
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Postoji privatna igraonica za djecu sa smetnjama u razvoju u Velikoj Gorici MAKA - oni imaju senzornu; miješana iskustva, treba vidjeti. naravno skupoooo.

    Udruga za floortime DIRA također radi senzornu jer floortime uključuje regulaciju kao temelj terapije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •