Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 162

Tema: Traktat o govancetu

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj sejla prvotno napisa Vidi poruku
    Osmi dan bez kakinja, opet....uf nadam se da bude, jer mi je već dosta slušanja da joj moram dati jako zašećereni čaj od kamilice prduckamo i smrduckamo i ništa.
    A kad se pokakala prije toga ? Spontano ili si joj dala nešto za kakanje?

  2. #102
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,455

    Početno

    Zadnje prošlu srijedu, nisam joj ništa davala, samo smo guzu malo deblje namazali kremicom. I jučer sam probala tako, pa nije uspjelo....

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Beba 11 i pol mjeseci,jos uvijek ne prihvaca dohranu, uglavnom samo sisa. Brine me sto zadnje vrijeme slabo spava po noci, budi se svakih sat vremena,nekad i manje.Onda ga stavim na siku i nastavi spavat.Shvatila sam da ga bude grcevi tj.zrak u crijevi, cujem i osjetim pod rukom taj zrak i to ga boli. Isto tako stolica je vec duze vrijeme potpuno rijetka,doslovno zuta voda,bez ostataka.Nije cesta,jednom dnevno.Inace sve normalno, dobro napreduje, vesela, razigrana.aImam li razloga za brigu?

  4. #104
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Ally, a što je sa rastom zubića, je li moguće da ga to mući? Pošto sa jedanaest mjeseci već može puzeći ili hodajući doći do mnogočega, možda ne stigneš uvijek reagirati kada stavi nešto u usta pa mu je stolica zbog takvih stvari rjetka? Ima li itko i vašoj blizini sličan problem, da nije viroza?

  5. #105
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    I mi smo zabrinuti zbog govanceta...

    Mali ima 4mj, stolice su progresivno nekako sve rjeđe, počele biti sluzave, nekad zelene, ali najviše me brinu točkice svježe krvi koje zadnjih cca 2tjedna ima otprilike svaki drugi dan po 1-2 pelene (onako točkica-dvije-tri). Javljalo se to i prije, ali tipa 1-2put mjesečno, nisam dizala paniku, međutim najednom nema više onih školskih stolica. Ili su sluzave, ili su tekuće, ili imaju tragove krvi...Starije dijete je uvijek imalo školske... A mali je uvijek veseo, inače je beba koja vrlo malo plače

    Zvala pedijatricu, bili kod nje na pregledu s pokakanom pelenom, rekla je da moramo nositi stolicu na analizu (bakterije, virusi, paraziti), može bit neka bakterija ili virus, a može biti na nešto alergičan, tako da mi je savjetovala privremenu dijetu bez krav. mlijeka i mlij. proizvoda, orašastih plodova, soje i jaja. I dala biseran savjet da bebi za stvrdnjavanje stolice između obroka dajem 2 žličice vode od kuhane riže how yes no a mali ima 4 mjeseca, isključivo dojen (normalno-ja sad jedem tu kuhanu rižu i vodu). I opipavala bebi trbuh da vidi ako ga boli, a mali se cijelo vrijeme smijao

    Držite fige da sve bude u redu...
    Posljednje uređivanje od njokica : 11.10.2013. at 13:16

  6. #106
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    evo selim se tu
    obje cure unatrag tjedan dana imaju kakicu sivo-maslinaste boje, a zna pred kraj biti senf, kako treba (a pedijatrica rekla da je boja nebitna), jedna je više dojena, druga manje u zadnjih par dana, i ne jedu istu ad...primaju d3, od čega bi to moglo biti? (nikako da im počnem davat željezo, bojim se zatvora)

  7. #107
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Govance govance moje, najljepse na svijetu koje je..

    Moja malena ima 2,5 mj i vec mjesec dana kakimo jednom u tri dana, sto je ok. Al danas mi muz dao mislit ... On misli da malena ima proljev... Ta jedna stolica svako 3 dana je dosta rijetka, ali kako da znam je li proljevasta? I je li to ok? Boje je smeckaste, homogeno ko da je smiksano, bez mrvica i grudvica. Gusca je od urina, a rijedja od one koju je imala prvih 5 tjedana dok je bila zlatna s bijelim grudicama.

  8. #108
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Mene isto zanima kako prepoznati proljev. Moj zadnjih desetak dana ima tekuću stolicu koja je odjednom i užasno smrdljiva za razliku od onih prije. Čut ćemo za koji dan što kaže pedica.

  9. #109
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A moja ima ubitacno smrdljive prdekavce.
    Javi sta kaze pedica.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    93

    Početno

    Moj mali prdi ko veliki i to tako da sam jednu noc vrisnula na muza da ako nastavi tako odvratno prdit ja odo u drugu sobu. Sto se govanceta tuce mi nimad nismo ni imali onu kao senfastu kakicu, sve rijetko raznih nijansi sa i bez onih mrvica i u zadnje vrijeme grozno sluzave i smrde da bi mi oci najrade iscurile

  11. #111
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    A moja ima ubitacno smrdljive prdekavce.
    Javi sta kaze pedica.
    Ne kaže ništa, za mjesec dana je dobio 800 g uza sve povraćanje i proljev i misli da je onda sve u redu (valjda je).
    Inače ima običaj optužiti moje mlijeko za svaki problem: povraćanje, proljev, osip, zelena stolica, nervoza na sisi, za sve od toga što sam je pitala odgovor je bio protupitanje, jesam li sigurna da imam mlijeka i jesam li mijenjala prehranu, a ja se nisam otkad sam rodila pošteno najela
    Nije više stalno smrdljiva kakica, ali od 6-7 njih dnevno 3-4 baš zasmrde čim se pokaka.

  12. #112
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ajd fino... ja nekako imam osjecaj da moja vise osjetno ne raste... dolazim u napast da je izvazem... kaki sve rjedje ... cak ni kad bude kakica nakon 3-4 dana nije obilna... mokrih pelena ima...nisam brojika al svaka je mokra.... najvise me brine sto ja primjecujem da malo i kratko doji... tako je i stariji, ali on je cicao svako malo i uzivao u tome... a njoj sve ladje potonu kad joj sisa dode u usta... ne znam vise na kojoj temi da pisem o toj njenoj "ocaranosti" dojenjem...

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd fino... ja nekako imam osjecaj da moja vise osjetno ne raste... dolazim u napast da je izvazem... kaki sve rjedje ... cak ni kad bude kakica nakon 3-4 dana nije obilna... mokrih pelena ima...nisam brojika al svaka je mokra.... najvise me brine sto ja primjecujem da malo i kratko doji... tako je i stariji, ali on je cicao svako malo i uzivao u tome... a njoj sve ladje potonu kad joj sisa dode u usta... ne znam vise na kojoj temi da pisem o toj njenoj "ocaranosti" dojenjem...

    ajme S nemoj više pisati proplakat ću i ja sam na iglama s ovom mojom, naša su govanca (kod malene) uglavnom uredna, bilo je svakakvih i zelenih i s crnim točkicama, sad ima malo sluzi u njima, ali sve u svemu su ok i ne smrde previše, malo OT ali ovo kratko i malo dojenje me ubija ima uredno popiškene pelene, ali meni je nepojmljivo (nije baš velika beba) da može zadovoljiti potrebu u tako kratko vrijeme, ne znam!

  14. #114
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kad idem produzit podoj kompresijom njoj ispadnene cica iz usta jer full lagano drzi sisu u ustima... i ne buni se sto joj ispadne, nego nece da zine da joj je uvalim nazad

    Vratimo se na govance... zadnje kakanje je bilo u jednokratno. Pelena je upila sve unutra, nista nije ostalo na povrsini. Jel to ok?

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    ajme S nemoj više pisati proplakat ću i ja sam na iglama s ovom mojom, naša su govanca (kod malene) uglavnom uredna, bilo je svakakvih i zelenih i s crnim točkicama, sad ima malo sluzi u njima, ali sve u svemu su ok i ne smrde previše, malo OT ali ovo kratko i malo dojenje me ubija ima uredno popiškene pelene, ali meni je nepojmljivo (nije baš velika beba) da može zadovoljiti potrebu u tako kratko vrijeme, ne znam!
    Moja cura je dojila rijetko i kratko od rođenja (tipa 6-8 podoja od po 5 minuta u 24 sata), piškila jako puno, kakala malo (čak ni prvi mjesec nije kakala svaki dan), i dobila u prva 3 mjeseca 4 i pol kile (ravno 1,5 kg mjesečno) . Srećom, nakon 2 tjedna je bilo očito da buja ko dizano tijesto , pa više nisam bila u nedoumicama oko prirasta. Nije uobičajeno, ali je očito moguće.

  16. #116
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    200 gr u 20 dana! O muko moja, ova je odlucila bit mrsavija od brata a ne zna da joj to nije pametno. Prije nego odem u sobu past u depresiju, idem prosetat s njom na sunce, mozda se predomislim glede depresije.

  17. #117
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Na sto ukazuje sluzava stolica?
    Malena ima 7,5 tjedana, puno podoja (kratki su, dosta je nemirna, pisala sam na drugoj temi) puno popisanih i kakanih pelena
    Stolice su zute, zrnate, al zadnja dva dana i sluzave
    Jutros sam ju vagala i ako je vaga tocna ima 4.800g, rodjena je sa 3.050, sto znaci da je u zadnjih 20 dana dobila 700g
    Napominjem, kucna vaga je u pitanju i nije bas precizna, al ocito dobiva na tezini
    Mene sad zanima otkud ta sluz? Je li to nesto zabrinjavajuce?

  18. #118

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    citam ovdje svi pisu da stolice malih bebica nisu smrdljive. moj od pocetka kaki i prdi na nacin da se miris osjeti. podnosljivo, ali osjeti se da je kakao...zar ima beba da stolica uopce nema mirisa ?!

  19. #119
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Sve sam školski pročitala I pogledala (kako li je Šunko bio maleni...i lijepi, a sad je veliki....i lijepi!)

    Boje su razne u peleni...isključivo je dojena. Prije osam dana bio je to prvi dan bez govanceta (pet i pol mjeseci), ali ne brinem.
    Least, ja sam primijetila da je miris ovisan o boji! Ali prduckanje...

  20. #120
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Moja draga beba ima problema s probavom, ocigledno. Stolica je dobra, ne brinem se. No ima jaka grčenja i plinove. Prducko nam se izobliči od bola. Pitam se što li mi se događa jer ima 6 dana. I pitam se da li mu može u prehrani smetati moje trpanje vitaminom C, tj. povelikim količinama mpitaandarine. Može li mu biti problem od toga ili, recimo, od mlijeka ili mliječnih proizvoda?

  21. #121
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Podizem govance :-!

  22. #122
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    E moja ima grceve od 2.tjedna zivota. Nemam ti pametnog savjeta. Pripazi na svoju prehranu.

  23. #123
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    zekana,probaj izbaciti i mliječne proizvode i citruse pa vidi hiće li se smiriti. neke bebe imaju grčeve ako mame to jedu.

  24. #124
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zekana, ne znam bas bih li se odmah opterecivala svojom prehranom - djetetu je tek 6 dana, tek je poceo jesti, probavni sustav se i dalje budi, razvija. Pomozite mu nosenjem, mazenjem, laganim masiranjem trbuscica. Postoji i onaj tzv. magic baby hold, kad polozis bebu na svoju podlakticu, tako da lezi na trbuhu, s glavom prema saci i onda lagano ljuljuskas ili samo hodas po kuci. Najvjerojatnije ce prestati sve samo od sebe.

  25. #125
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Zekana, ne znam bas bih li se odmah opterecivala svojom prehranom - djetetu je tek 6 dana, tek je poceo jesti, probavni sustav se i dalje budi, razvija. Pomozite mu nosenjem, mazenjem, laganim masiranjem trbuscica. Postoji i onaj tzv. magic baby hold, kad polozis bebu na svoju podlakticu, tako da lezi na trbuhu, s glavom prema saci i onda lagano ljuljuskas ili samo hodas po kuci. Najvjerojatnije ce prestati sve samo od sebe.
    Madaž se da je tako... baš mi ga je žao. kakvo je to grčenje lica, tijela, šačica, ma da se pokidaš od jada kad vidiš... a o zvukovima tada da ne pričam...
    Posljednje uređivanje od zekana : 07.11.2014. at 07:41

  26. #126
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Moj mali misek ima grceve od 9. dana zivota. Nismo znali kaj nas je snaslo. Onda nisam bas pazila kaj jedem jer sam imala zanemarivo malo mlijeka (kao nesto krenulo 2 dana prije grceva) pa je na ad. Cak je i patronazna rekla da nije od moje prehrane. No, kak se pomalo povecavala kolicina izgleda je ipak do prehrane a i ako duze place naguta se zraka, ako ne podrigne isto nije dobro, zato pripazi na to sve i sretno! E da dajem mu kapi bio gaya
    Posljednje uređivanje od piki : 07.11.2014. at 22:52

  27. #127
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Evo nas momak jos uvijek ludi od grcenja. Najgore je po noci. Da mi nije mame za "smjenu", ne znam kako bih ostala normalna do zore.

    Brine me njegovo kakanje izto koliko i sisanje. Spava cim vidi sisu! U nekom boljem i budnijem izdanju namjesti se fino i onda nakon minute ju ispusti pa ju kao ne moze ponovo uloviti. Nemam uvucene bradavice pa ne smatram da bi one bile problem. Mlijela ima, a pada mj na pamet da mozda ide prejako pa da se zato izmice u iducim pokusajima i nakon 5-10 sekundi. Onda pocne doslovce vristati, izvrce glavu na sve strane, ali nece uzeti sisu nikako.

    Kaka mi samo jednom na dan, a onda to bude kao da je bomba eksplodirala. Obilno i zlatno smedje boje, ali ipak samo jednom.

    Pazim sta jedem, ne jedem citruse, ne pijem mlijeko, unosim dosta vode i caja od sipka ili kamilice.

    Je li samo mali lopov koji se voli nositi, sad se upravo pitam... nemam nista protiv nosenja, imam i wrap i sling maramu koje obozavam. Po prvi puta sam ga stavila u nju i evo 2,5 sata spava kao bubica. I jos se ne budi. Kako onda noc izgurati, sve i da je pola njegovog grcenja rijeseno mojom toplinom tijelo na tijelo? Ne znam sto da nocu radim, a i kakica me brine kao sto rekoh, a i sisanje...

  28. #128
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vecina beba se voli nositi, ne bih se oko toga uopce zabrinjavala.

    Ovo ostalo, bitno je ustanoviti dobiva li dovoljno na tezini. Koliki mu je prirast? S obzirom na dob, trebao bi kakati vise nego jednom dnevno. Koliko je prljava ta pokakana pelena? Koliko je mokrih? Koliko imate podoja u 24 sata?

    Ako imas jak letdown, moguce je da mu smeta i da se pri silnom izmicanju naguta zraka. Pokusaj dojiti tako da je njegova glava iznad dojke, da gravitacija radi svoje i uspori refleks otpustanja mlijeka. Zavali se pomalo unazad i stavi bebu prsa o prsa, tako da lezi na trbuhu i sisa 'odozgo'. Ako mu je i tako prejako (ako pusta bradavicu, okrece glavu i opcenito izgleda nemirno i nezadovoljno), ako osjetis trenutak otpustanja, odmakni ga od bradavice i pusti malo mlijeka da iscuri u tetru, u casu, kamo god.

    Za spavanje na sisi, s ovako malim djetetom, ponekad se stvarno treba truditi odrzati ih budnima. Neke bebe su uspavane same po sebi, a neke spavaju jer im zapravo treba cesce nuditi dojku. Pokusaj ga razbuditi prije podoja, na primjer skakljanjem stopala, mlakom vlaznom krpicom kojom mu mozes dodirivati lice, skini ga, malo ga lagano 'zarolaj' po krevetu. U zagrijanoj prostoriji ga mozes skinuti i staviti tako golog na sebe (kozom na kozu). Ako/kad zaspi usred podoja, ponovi sve ili neke od ovih aktivnosti. Ako je obucen, mozda presvuci pelenu, itd. Nekad je stvarno tesko odrzati ih budnima, ali uspijeva uz trud.

  29. #129
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    K

  30. #130
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Na mobu sam pa mi je pobjego post. Zekana puno strpljenja i zivaca ti zelim!

  31. #131
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Smirilo se divljanje na sisi, hehe! još se buni ali je bolje!

  32. #132
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    I nakon tri godine ne znam pretraziti forum, al sjecam se teme traktat o govancu
    Pa eto...dojeno dijete, staro pet dana, kakica je zuta, ali dosta tvrda. Tu i tamo zna imati malo kao vodeno, al bas vidim kao tekucinu da je upila pelena i ostatak ful formirano govance od onih zrnaca.
    Svaka pelena je ful zapisana i svaka je kakana, doji na zahtjev.
    Danas ih je imao vec ja mislim sest.
    Dosta se grci i napinje prije kakanja.

    Jel to ok? Iskreno ne sjecam se s prvim da je bila tako tvrda stolica ikad dok nije pocela dohrana. Jel to ok?

  33. #133
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Zadnja dva tjedna mali ima jako rijetku i smrdljivu stolicu (i dalje je zlatno žute boje). Uvijek je imao onako školsku stolicu, pasta zlatno-žute boje bez mirisa. Isključivo je dojen. Imam li razloga za brigu? On je dobrog opeć stanja, ne vidim nikakve druge promjene na njemu. Jedino ako nisu zubići. Nije mu niti jedan izbio, ali jako slini već duže vrijeme.

  34. #134
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nego...

    Evo ga opet, zeleno govance.

    Krenula je super, zlatno/senfasto, najskolskije govno ikad. I onda, taman pred cetveromjesecnicu, pocela kenjati zeleno. Kricavo zeleno! Pojavilo se uz prehladu, ali jos se nije povuklo.



  35. #135
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj TinaB prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnja dva tjedna mali ima jako rijetku i smrdljivu stolicu (i dalje je zlatno žute boje). Uvijek je imao onako školsku stolicu, pasta zlatno-žute boje bez mirisa. Isključivo je dojen. Imam li razloga za brigu? On je dobrog opeć stanja, ne vidim nikakve druge promjene na njemu. Jedino ako nisu zubići. Nije mu niti jedan izbio, ali jako slini već duže vrijeme.
    S probavom mog malog onda nešto debelo ne štima jer mu drekec uvijek smrdi. Ono, da moraš odmah ići baciti smeće van jer kolje za oči. I tako je od kad smo doma došli.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  36. #136
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nego...

    Evo ga opet, zeleno govance.

    Krenula je super, zlatno/senfasto, najskolskije govno ikad. I onda, taman pred cetveromjesecnicu, pocela kenjati zeleno. Kricavo zeleno! Pojavilo se uz prehladu, ali jos se nije povuklo.


    Stolica gladi, sigurno

  37. #137
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    S probavom mog malog onda nešto debelo ne štima jer mu drekec uvijek smrdi. Ono, da moraš odmah ići baciti smeće van jer kolje za oči. I tako je od kad smo doma došli.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Kako smrdi?
    Kod mojih su isključivo dojenačke smrdile kiselo, jogurt kakice smo ih zvali od milja.

  38. #138
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako smrdi?
    Kod mojih su isključivo dojenačke smrdile kiselo, jogurt kakice smo ih zvali od milja.
    Da, tako nekako. Kao ciknuti jogurt.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  39. #139
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Dala sam mu par puta prokuhanu vodu na žličicu. Par sati nakon toga je imao proljev u stilu obojane vode, ne puno, taman otprilike koliko vode je popio. Stolica mu je od kad smo krenuli s dohranom baš gusta.
    Izgleda kao da mu ta voda samo protrči kroz probavu. Da odustanem od vode? Do kada?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  40. #140
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ja sam ti svojoj maloj počela davat vodu nešto češće tek sad s godinu.
    Dobro, jednom je slučajno zapalo malo posoljene pražgetine pa je nakon toga bila žeeedna, ali dok ne jede ništa što nema soli žeđ sasvim fino utažuje mlijeko.

  41. #141
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    U ništa što mu pravim ne stavljam sol.
    Ovo je bio pokušaj da se možda lakše pokaka jer mu moram voće i povrće opteretit žitaricama. Inače sve povrati.
    Samo sam mu toj brižnoj probavi dodala još jedan problem.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  42. #142
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    zašto moraš voće i povrće miješati sa žitaricama?

  43. #143
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Pa piše jer sve povrati.

    A koliko često kaka ako ne dodaješ vode?

  44. #144
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ima refluks. Kad mu dam žitarice onda skoro da ni ne povraća.
    Ne dajem mu vodu više. Tu obojanu što izbaci odmah van ne brojim kao stolicu kad ništa materijala ne izađe s njom van. Kaka cca svaka tri do četiri dana. Al nije toliko do broja dana koliko je to što ga muči. Krene s naprezanjem, grči se, plače i ne spava dulje od 15min ili plače u snu. Provedem cijelu noć nosajući ga.
    Onda ga držim samo na cici bez dohrane dok se ne pokaka. I tako u krug.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  45. #145
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja pusem na hladno kod dohrane i izostanka stolice, tako da bih provjerila s pedijatrom (ili gastroenterologom).

    Nije trauma vezana uz zeleno govance prvog djeteta, vec je trauma djetetova, od mojih dugotrajnih pokusaja da na prirodne nacine (od prehrane i probiotika do valjda magije) rijesim konstipaciju koju je, nazalost, trebalo srezati odmah nekim laksativom.

    A ova mala... ta kaka zuto-zeleno, sluzavo, svakakvo. Prosla je prehlada, ali izasla su dva zuba. Itakoto. Ali nije gladna.

  46. #146
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Evo i nas s maslinastim govancima. Prva dva i po tjedna (nakon pocetnih crno-zelenih boja) kakio lijepa zuta grudvicasta govanca. Onda odjednom pocelo prduckanje i naprezanje i maslinasta govanca. Kako sam ja taman tad pocela pit zeljezo (onako po defaultu poslije poroda) pripisala sam to tome pa sam ga prestala pit. Nakon toga mu je stolica opet pozutila i bila takva par dana - da bi jucer opet prosla kroz sve nijanse i konzistencije. Jutarnje zute i grudvicaste, vecernje maslinaste i vodenaste i eksplozivne. On sad ima skoro 4 tjedna i dovoljno kaki (recimo 6-8 puta dnevno) i pisi, a cini mi se i da ok napreduje (jos se nismo vagali). Al se brinem da mozda ne dobiva dovoljno tog masnijeg mlijeka narocito kroz popodne. Mozda precesto mijenjam dojke kroz popodne - jer on bi zadnjih par dana stalno cicao? Sto je taj block feeding? Kako to ide?

  47. #147
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Dajes istu sisu u nekom zadanom vremenskom roku.

  48. #148
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Dajes istu sisu u nekom zadanom vremenskom roku.
    Citam sad malo o tome i vidim da nije bas preporucljivo - da moze smanjiti produkciju. Koji je onda najbolji nacin dojenja kad oce papat svakih recimo 45 minuta? Njemu je svejedno ocu li ja mijenjat dojke ili mu davat stalno istu... Do prije tri dana je jeo svaka dva, dva i po sata i to samo s jedne (osim navecer) jer bi zaspo nakon 10 minuta il pustio dojku i ne htio je vise - zato pitanje tek sad. Tako da bi mu u svakom podoju dala drugu dojku. Ne sjecam se vise kako sam starijeg dojila.

  49. #149
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Ono što je nama teta na maloj školi dojenja rekla da svaki podoj počinjemo dojkom koju je bebo zadnju dojio.

  50. #150
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jadranka, ne vidim razloga za brigu.

    Zelena stolica nije stolica gladi, a ni ne znaci nista lose u najvecem broju slucajeva. Mozda se naguta zraka, odnosno upravo to je najvjerojatnije problem. Ili imas brz refleks otpustanja mlijeka pa se i tako malo bori s dojkom i guta zrak.

    Ne bih se petljala u block feeding; stvarno nije preporucljivo, osim u posebnim slucajevima. Ako beba ima 10+ podoja na dan i ako doji na zahtjev, ne moras brinuti niti o redoslijedu po kojem nudis strane.... sve dok jednu ne zapostavis.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •