Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 162 od 162

Tema: Traktat o govancetu

  1. #151
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ako beba ima 10+ podoja na dan i ako doji na zahtjev, ne moras brinuti niti o redoslijedu po kojem nudis strane.... sve dok jednu ne zapostavis.
    Ja moju dojim svakih sat vremena u prosjeku, osim noci, i vise stvarno nevodim recuna koju je zadnju sisala. S toliko cestim podojima stvarno nema veze.

  2. #152
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala na odgovorima. Jutros opet jutarnje zute, a popodnevne/vecernje maslinaste. Al bilo ih je bar pet i sve dosta obilne. I meni se cini da se naguta zraka jer se povremeno zagrcuje dok jede i kad krene podoj stvarno mora brzo gutat... al ok, necu se brinut... nastavljamo po starom onda!

  3. #153
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako je refleks otpustanja mlijeka jak, mozes slobodno prekinuti podoj i pustiti nalet mlijeka da iscuri u pelenu, casu, sto god. Ili se zavali u fotelju pa postavi bebu tako da je glava iznad razine bradavice.

  4. #154
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj uspavani, brzo papajuci i povremeno maslinasto kakajuci ljepotan je jucer napunio mjesec dana - i dobio 2 kile

  5. #155
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Vau, bravo za mamu i bebu !!!

  6. #156
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Mašenka je 5 tjedana stara, iskljucivo dojena, ne brojim podoje-na zahtjev su, imam jak let down-rjesavam to pustanjem mlaza u gazu/polozajima/cestim dizanjem na podrig, aktivna faza podoja traje 10ak minuta i duze a dalje ju pustam da se mazi i uspava, bljuca cesto, opcenito je vesela beba i puno spava-do 15h sve skupa; svaka pelena je upiskena (15ak u 24h). Dobila je 900g u mjesec dana. Pati nas kakica-pocela je kakati svaki 4.dan. bude obilno, senfasto s notom maslinastog i jogurtastog 'mirisa'. Jako se pati s kakanjem-pomazem joj nosanjem uspravno bez pelene ili drzanjem nogica na pupi (tako se uspije pokakati). Ima strasno smrdljive vjetrove, ne prestaje ih pustati. I oni ju jako pate i boli ju.
    Je li rijec o konstipaciji? Koliko puta zaredom smije kakati svaki 4.dan?
    Molim vas pomoc
    Posljednje uređivanje od QueenBee : 11.11.2016. at 23:41

  7. #157
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    Nazvala rodin SOS telefon. Sve ok zasad.

  8. #158
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Super

  9. #159
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Muci me zelena stolica kod bebe od 4 i pol mj.
    I sto cesce nego prije se pokaka i cak po noci sto nije odavno. 4 dana se pokaka zeleno i dosta se osjeti na kiselo i to nocno kakanje a nije vise od dva mj po noci kakala. Do neki dan je spavala i cijelu noc.sad se budi jednom ili dva put.

  10. #160
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koliko dugo kaka tako zeleno? Ako stolica jako smrdi i cesca je nego inace, postoji mogucnost da je rijec o nekom virusu.

  11. #161
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Beba 3,5 mj, iskljucivo dojena, dobro napreduje ali problem je sto kaka jednom tjedno. Ne mogu se sjetiti kako je bilo s malim. Koliko je normalano imati pauzu u kakanju?

  12. #162
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Do 15 dana, ako je dijete starije od 6 tjedana, dobro dobiva na tezini, ima uredne mokre pelene i broj podoja u 24h, normalno se ponasa, ima vjetrove... Znaci, ako je sve ostalo u redu, stolica moze izostajati.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •