Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 139

Tema: Djeca i kucni ljubimci :)

  1. #1
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno Djeca i kucni ljubimci :)

    Dakle...! M je sada nesto vise od2,6god, a L 1god.!
    I tako mislih i mislih.. I da, bilo bi zgodno da djeca imaju kucnog ljubimca ! Buduci smo u stranoj zemlji,djece nema,a moj M kad cuje negdje slucajno smijeh djeteta odmah vice da ga vodim da se igra! Koristimo igraonicu tako dugo,dok se mladi u gl.ne razboli ! No,dobro pustimo to sada, cisto neki uvod za jos jedan od razloga za kucnog ljubimca!

    Muz je inace ribolovac i glasa za akvarij ! I ja obozavam ribice,ali to djeci nece biti interesantno,buduci ribe jos nemaju naviku se maziti,dragati... U gl.akvarij je igrom sudbine prije nekoliko min.stigao kuci! Pa cemo ribice imati,aliii....

    Ono sto sam ja pak mislila da bi djeci bilo zanimljivo,a to je patuljasti zeko! Zamorca nam u ZOO ne preporucaju jer spava danju, hrcka ne bih jer cvici,a i muz ih je imao,i isto kaze da ne bi bas za tako malu djecu! Psa,maca ne moze zbog gazde stana! A i nemam vremena za "istrcavanje psa"!

    Sto imate vi kao kucne ljubimce? Imate li kakvih saznanja oko patuljastog zeke,kakav je u okolini sa djecom,nj.socijalizacija i sl!

    Svima hvala!

  2. #2
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Hm,imala sam i zamorce i hrcke,ovi prvi su bili puno glasniji...
    I vise su mi po danu spavali hrcci nego zamorci....

    Moras gledat i sto je vama zanimljivo a ne samo djeci jer su oni pre premali za ikakvu odgovornost i bavljenje zivotinjom...
    Sve ce biti na vas dvoje...i jos paziti da djeca previse ne ugnjave zeka (ako cete bas njega)....

    Moja N. se zna lijepo igrat sa mackom,nekad ga previse ugnjavi pa ju on malo sapom klepne po glavi...zeko bi npr. mogao ugrist u samoobrani....

    Ugl,poanta je da djeca nece imat kucnog ljubimca,nego ti i TM, dobro se informiraj i razmislite da li ste spremni na takvu obavezu!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    kako sam u zadnje vrijeme isto dosta razmišljala o kakvom ljubimcu ovo sam zaklkučila:
    - ribe - nezanimljivo, ugibaju, pranje akvarija i sl. mi je tlaka
    - zamorci, hrčci - navodno žive oko 2 godine... to mi je tužno da se djeca vežu, a znaš da će za skoro vrijeme napustiti ...
    - ptice - to kriči - ne podnosim...
    - zeko - lijepo, slatko, čak niti ne smrde kao prije jer imaju sada posebne podloge - minus: kablove grize... nemam sada volje misliti jesu li svi kablovi skriveni po stanu,a niti graditi ili odvajati prostor u kojem bi se on mogao kretati...
    - mace i peseki - lijepo, slatko, odgojivo, ali kad sam pričitala o čišćenju ušiju, rezanju noktiju, posjećivanju veterinara, skupljanju kakeca, zaključila sam da bi mi to bilo gore nego kada sam rodila prvo dijete - sve bih morala učiti iznova i da bi mi bilo lakše roditi još jedno (op. četvrto) nego odgajati psa ili macu...

    zaključak: nemamo ljubimca :ufolakšanje:, no najstarije dijete je prilično ljuto ... što će vrijeme donijeti ne znam...

  4. #4
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Jesmo spremni! Mislim znam da oni tu nemaju ama nikakvu obvezu! Zeko ovo sto kazes se meni svida jako! Skroz mi je zanimljiv i simpa ! Poznavajuci svoju djecu njima vise ce se on svidjeti jer je veci nego zamorac npr.! Hmmm,jedino ovo sto kazes da bi mogao ugrisiti i mene malo brine! I jucer o danas smo bili u zoo, definitvno cu malo prespavati,procitati jos malo oko uzdrzavanja... Ali da sam se zagrijala ufff jesam

  5. #5
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    kako sam u zadnje vrijeme isto dosta razmišljala o kakvom ljubimcu ovo sam zaklkučila:
    - ribe - nezanimljivo, ugibaju, pranje akvarija i sl. mi je tlaka
    - zamorci, hrčci - navodno žive oko 2 godine... to mi je tužno da se djeca vežu, a znaš da će za skoro vrijeme napustiti ...
    - ptice - to kriči - ne podnosim...
    - zeko - lijepo, slatko, čak niti ne smrde kao prije jer imaju sada posebne podloge - minus: kablove grize... nemam sada volje misliti jesu li svi kablovi skriveni po stanu,a niti graditi ili odvajati prostor u kojem bi se on mogao kretati...
    - mace i peseki - lijepo, slatko, odgojivo, ali kad sam pričitala o čišćenju ušiju, rezanju noktiju, posjećivanju veterinara, skupljanju kakeca, zaključila sam da bi mi to bilo gore nego kada sam rodila prvo dijete - sve bih morala učiti iznova i da bi mi bilo lakše roditi još jedno (op. četvrto) nego odgajati psa ili macu...

    zaključak: nemamo ljubimca :ufolakšanje:, no najstarije dijete je prilično ljuto ... što će vrijeme donijeti ne znam...
    Hihi, i ja kazem za ribe isto! Al eto imam srece muz ne da nikom oko akvarija! On je big boss! Neka je jer ja nemam blagd oko toga! On ribolovac,uziva u tome,a ja pak volim ribice u cistoj vodi!
    Hrci,zamorci isto kaze muz,budu se klinci vezali i bit ce plakanja!
    Zec, nemamo sreca ama nista od kablova,po onom sto sam njusila ne smrde! Lakse se navodno nauce di se kaki i piski od psa! Ali mu je kavez ogroman!
    Aaa jooj! Veliki sam ljubitelj zivotinja i zaista ne znam sta cemo

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Mi smo nasima kupili mali djecji akvarij. I za sad je to pun pogodak. Starija (4g) im ujutro pali svjetlo i daje hranu, mladji (1,5g) ih odusevljeno gleda svako malo.
    Tko kaze da su dosadne? Plivaju okolo, naganjaju se, skrivaju, jedu, kakaju
    Akvarij se ne pere, samo cisti iznutra s onim magnetnim cistacem, voda se mijenja mislim 2x godisnje i to jako oprezno.
    Uglavnom, mi smo zadovoljni, nesto sto malo razveseli klince i uljepsa dnevni boravak, a nije komplicirano za odrzavanje. Jedino nas muci sto ribice povremeno uginu, za sad smo ih uspjesno zamijenili bez da su klinci uocili ali ne znam jos kako dugo...

    Ja tako maloj djeci ne bih kupovala nikakve zivotinje koje bi mogli "maziti" jer su djeca gruba i nemaju osjecaj za svoju snagu. Vidim to po starijoj i psima od svekrve, s vecim psom se 100x posvadjala jer ju je srusio u igri a manji na nju rezi jer nije dovoljno njezna a on je stari i prilicno ljubomoran na nju

  7. #7
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ja sam imala ribice, papigu, psa, na kratko (posudjeno) zeceve, još žute piliće i patkice, po dva komada smo posudili sa sela. Glodavce ne volim, osim zeceva.
    Što se tiče uloženog vremena i truda, o tome nikad nisam razmisljala. Ako se volis baviti kucnim ljubimcima, onda to sigurno nije problem. Doduse, oko akvarija se mama brinula. Što se tiče preporuke, to je jako subjektivno. Meni je vazno da mogu komunicirati sa zivotinjom, a tu je pas bez konkurencije. Sve ostale zivotinje koje sam imala su onak malo glupkaste.
    Što se smrada tice, jedino se ne sjecam mirisa ribica. Nasa dva zeca su imala miris. Nedavno sam provela tjedan dana kod prijatelja, kći im ima 2 zeca. Napravili su im kavez ispod kreveta na kat (nema onog donjeg). Cijeli kat u kuci se osjeti. Njoj ne smeta. U mojoj sobi se nije tako osjetilo. U biti svi koji vrse nuzdu u kuci nisu bas mirisni. Sjecam se i mirisa papige, al to stvarno nije strasno. Meni je pas zakon, a od ovih malih bih mozda najprije uzela papigicu tigricu. Ona me pozitivno iznenadila puno puta s nekim reakcijama.

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I mali zečevi imaju buhe. Treba ih redovno tretirati. I čistiti kavez, svaki dan. I paziti da se ne zavuče ispod kauča, ahoće...lijepo si pregrize put i napravi kućicu ispod, i tako...
    I onda shvatiš da ti je dijete alergično na one buhe, koje si tretirala, ali očito ne kako treba i reakcija je burna, cijelo tijelo osuto, djetetu, ne zecu.
    Samo da kažem da ima raznih događanja. Zec se vratio vlasnici pet-shopa.

    Uglavnom nakon iskustva sa ribicama, papigama, kanarincima, mačkama, zečevima, kornjačama...shvatila sam da sam jedino čovjek za psa, jer svaki kućni ljubimac je na kraju bio moja briga, a sa psom imam interakciju i poslušnost koja je potrebna za suživot.
    A nikakve brige koje Vrijeska opisuje, Veterinar je jednom godišnje, jede jednu vrstu suhe hrane (uz poslastice, grickalice za zube), mi ne režemo nokte, oguli ih hodanjem, ne čistimo uši, pitala sam veterinarku i kaže da je sve u redu, manje se skuplja kakice za psom nego za zecom, njegove je svaki čas. Naravno ovisi o veličini i temperamentu psa.

    No, ako u stanu ne smiješ pse, onda je to druga stvar, no po čemu bi zeko bio dobrodošao, a pas ne, baš mi nije jasno. Lajanje? Moja laje samo ako nepoznati dolazi na vrata, a nepoznati ionako nemaju što raditi na vratima

  9. #9
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    mi smo oko 4. godine probali sa zečevima ali ja sam poludila na grickanje žica i poklonila sam ih. cure su uživale ali kratko jer su zekanice brzo ušle u pubertet i griženju dječjih prstića nije bilo kraja!
    sad su školarke i pun pogodak je pas, mali više sličan mački ali ipak pas, cure se brinu, češljaju, šeću, skupljaju drekece i svinjarije koje napravi dok nas nema........imamo ga tek nešto više od tri mjeseca i ne bi ga dali više za ništa. čak i mm koji mrzi dlaku, dreke i druge posljedice živine u kući voli i šeće psa.
    eto, uspjeli smo u 40-ima bez imalo iskustva ipak imati pravog kućnog ljubimca!

    a glede rezanja noktiju, čišćenja ušiju i slično, minimalno i najmanje gadljivo obavim ja a drugo vet ili kod psećeg frizera.
    Posljednje uređivanje od maxi : 04.04.2013. at 08:39

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A nikakve brige koje Vrijeska opisuje, Veterinar je jednom godišnje, jede jednu vrstu suhe hrane (uz poslastice, grickalice za zube), mi ne režemo nokte, oguli ih hodanjem, ne čistimo uši, pitala sam veterinarku i kaže da je sve u redu, manje se skuplja kakice za psom nego za zecom, njegove je svaki čas. Naravno ovisi o veličini i temperamentu psa.
    Ovo potpisujem i dodajem da je kod nas jedino pojačana briga radi krpelja kad krene lijepo vrijeme.

  11. #11
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    glasam za akvarij, pogotovo ako ce muz voditi brigu o njemu . kao dijete sam imala prekrasan akvarij sa puno malih gupija i neonkica. one plivaju u jatima, reagiraju kad se priblizis akvariju, pogotovo kad ih ides hraniti, dolaze na prst, grickaju. cesto se razmnozavaju, tako da ima puno beba ribica (potrebno je kupiti mrezicu-rodiliste) gupiji znaju imati stvarno prekrasne duge sarene repove. nama je to bila bolja zabava od televizora. cesto su djeca iz susjedstva bila kod mene na "procjeni" koja gupi je trudna ili je samo debela ma super zabava za tako male klince. cesto smo skupljali neobicno kamenje, skoljkice i raznobojna stakalca na plazi, a kako je akvarij bio velik, brat je imao svoj dio sa pikulama i gusarskim brodom, a ja stari dvorac i skrinjicu sa blagom koja se otvarala pod "mlazom" mjehurica od zraka. napravili smo i spilje u koje su se mogli zavlaciti, mostove, ma cijelu planinu sa rupama i prolazima po kojoj smo "sadili" alge/travu. sa zadnje strane smo im lijepili crteze. pola susjedstva mi je nosilo svoja umjetnicka djela za pozadinu akvarija, kad su bile zloceste nacratli smo im morskog psa i tako, bilo je bas lijepo imati akvarij. imala sam i papigu i hrcka i macu, ali nista mi nije ostalo u tako dobrom sjecanju kao akvarij . macu se moze maziti i super je ljubimac, ali nju odgojiti, pa ne ide to bas. ako je ona odlucila ostriti kandje na novom koznom trosjedu, ona ce to raditi bez obzira na odgojne mjere. mislim da macji karakter treba uzeti u obzir, moja mama se nije znala nositi sa njim

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Akvarij sam do nedavno imala godinama. Dojadio mi.
    Bome ga treba prilično održavati, jedino ako imaš ogroman od cca 200 l, on treba puno manje uplitanja.

    Možda je razlika u tome što smo mi imali prave biljke, jer mi je bilo bezveze staviti ribe u plastiku, pa se tu ipak javljaju i alge i svašta.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 04.04.2013. at 09:25

  13. #13
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    ustvari poanta je da mi se nije više zezalo s akvarijem.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 04.04.2013. at 09:24

  14. #14
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    da ja pricam o velikom akvariju. imala sam i prave biljke, ako se stvaraju alge, sada postoje tekucine za to, ali nisam vise u toku, pa ne znam detalje. mi smo to rjesavali sa par riba cistaca, izgledali su ko nemani imali su i specijalna imena negativaca iz bajki ispricavam se na zbijenom postu, ne znam zasto mi ne radi enter

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vukovarsko-srijemska županija
    Postovi
    46

    Početno

    mi imamo dva kućna kunića, preslatki su.. cure ih obožavaju
    Prvo su bili u njihovoj sobi ali su se preselili u garažu jer se starijoj seki nije dalo dva puta dnevno usisavati i zračiti. Smješteni su u kavez jer često se znaju zabavljati grickanjem svega mogućeg i nemogućeg, a obozavaju kablove i žice svih vrsta i boja. Nije da se uopće ne osjete, "čuju" se ujutro dok ih se ne očisti i prozrači prostorija. nama je sad problem jer je jedna ženka a drugi mužjak, pa sad moraju biti u dva kaveza
    curke ih stravrno obožavaju... manja ih gnjavi pa velika mora paziti kad se igraju s njima. Znaju gricnuti ali do sada nije bilo strašno...

  16. #16
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    hibiskus, ma imali smo i mi čistače i preparate za alge i svašta. Akvarij je bio cca 60 litara.
    Moj dojam je da je najbolji ili akvarij preko 200 litara ili ništa.

  17. #17
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo nasima kupili mali djecji akvarij. I za sad je to pun pogodak. Starija (4g) im ujutro pali svjetlo i daje hranu, mladji (1,5g) ih odusevljeno gleda svako malo.
    Tko kaze da su dosadne? Plivaju okolo, naganjaju se, skrivaju, jedu, kakaju
    Akvarij se ne pere, samo cisti iznutra s onim magnetnim cistacem, voda se mijenja mislim 2x godisnje i to jako oprezno.
    Uglavnom, mi smo zadovoljni, nesto sto malo razveseli klince i uljepsa dnevni boravak, a nije komplicirano za odrzavanje. Jedino nas muci sto ribice povremeno uginu, za sad smo ih uspjesno zamijenili bez da su klinci uocili ali ne znam jos kako dugo...

    Ja tako maloj djeci ne bih kupovala nikakve zivotinje koje bi mogli "maziti" jer su djeca gruba i nemaju osjecaj za svoju snagu. Vidim to po starijoj i psima od svekrve, s vecim psom se 100x posvadjala jer ju je srusio u igri a manji na nju rezi jer nije dovoljno njezna a on je stari i prilicno ljubomoran na nju
    Dvaput godišnje mijenjate vodu Zato vam i ugibaju ribe.
    Održavanje zacikliranog akvarija nije teško, ali do toga treba doći i da, voda se mijenja svaka 2-3 tjedna i to ne sva već dio i bitno je kakve su ribe u akvariju jer neke trebaju mekanu vodu, a neke ne. Voda iz pipe ne ide u akvarij....i da ne duljim, akvaristika je jako ozbiljna, nije to samo ulij vodu i ubaci ribe.

  18. #18
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    da slazem se, manji akvarij treba cesce cistiti. mi smo svoj razmontiravali 1x godisnje i mjesecima smo gustali kako cemo ga posloziti. frendici s faksa su starci arhitekti ugradili akvarij u zid, ogroman, tropski, prekrasan . cesto smo pile kavu kod nje i hipnotizirano gledale u njega

  19. #19
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    hibiskus, ma imali smo i mi čistače i preparate za alge i svašta. Akvarij je bio cca 60 litara.
    Moj dojam je da je najbolji ili akvarij preko 200 litara ili ništa.
    Alge, najčešće "polude" ako je akvarij na suncu, makar i samo dio dana. Također ako se ribe previše hrane. Ja imam automatsku hranilicu koja ujutro i navečer izbaci uvijek istu količinu hrane i mislim da je to super. Kad se hrani iz ruke, pobjegne puno puta previše hrane. Pogotovo djeci.
    Također ako ima previše riba u akvariju, razloga ima puno.
    ... ravnotežu u akvariju nije problem uspostaviti, ali se treba informirati unaprijed.

  20. #20
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    ... ravnotežu u akvariju nije problem uspostaviti, ali se treba informirati unaprijed.
    Tanči, ja sam čovjek od informiranja.
    Sve znam, nije bio na suncu, hranjene ribe kako treba (istina bez automatske hranilice), riba je bilo prema formuli iz knjige na koliko litara vode ide jedna riba,... sve je bilo "po propisima".
    Imam i pokoju knjigu doma o akvarijima. (pročitanu)
    Meni je akvarij jednostavno dosadio.
    Želim reči baš ustvari što i ti, da uz pravi akvarij ide i pravi posao.
    Nije to djeca će malo gledati ribe.
    Treba paziti na mnogo faktora, inače meni nema smisla imati ribe u neadekvatnim uvjetima.

  21. #21
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Dakle sudbine... Kod nas ide glomazni,i sused nosi van akvarij,ne zeli ga vise! Evo ga u stanu,na testiranju,da li pusta vodu! 125l. Ovdje se moze naci po dobroj cijeni,veliki akvarij! Tj.nasli smo 300l, sa stalkom (ormar), 70€! Dakle ribice cemo imati. Iako akvarij ne iskljucuje,tj.jos uvijek sam vrlooo za zivotinju u stanu koja je hodajuca

    Ovaj akvarij ce biti sa plasticnim dodacima,cisto radi jednostavnosti odrzavanja! Imali smo 125l,sa pravim biljkama ali smo ga morali prodati , u podstanarskom stanu se pokvarile rolete,udaralo je sunce i ciscenje se svelo na 3x tjedno! A kako muz radi cijeli dan,bit ce lakse, a vjerujem i zanimljivije staviti plasticne skrinjice i sl.u ovaj namijenjen djeci!

  22. #22
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Dvaput godišnje mijenjate vodu Zato vam i ugibaju ribe.
    Održavanje zacikliranog akvarija nije teško, ali do toga treba doći i da, voda se mijenja svaka 2-3 tjedna i to ne sva već dio i bitno je kakve su ribe u akvariju jer neke trebaju mekanu vodu, a neke ne. Voda iz pipe ne ide u akvarij....i da ne duljim, akvaristika je jako ozbiljna, nije to samo ulij vodu i ubaci ribe.
    Ooo da,slazem se! Sreca sto zaista muz je iskusni ribolovac,svjetski prvak u ribolovu, i sve zna! Tako da smo po tom pitanju sigurni,sto i kako

  23. #23
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    sanja , ako je akvarij stajao, možda se silikon rasušio pa ga treba promijeniti. Zapravo, bilo bi najpametnije ponovno silikonizirati cijeli akvarij.
    Što se tiče biljaka, one su jako važne za ribe i kvalitetu vode. Primjerice, ja imam i plutajuću leću koja pročišćava vodu. Plastika nema to svojstvo a ribe i jedu biljke i to im je potrebno.

  24. #24
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    i da, nemoj zamjeriti, ali nije mi jasno kakve ima veze ako je tvoj muž ribolovac s akvarijem? Akvaristika i ribolov nemaju ništa zajedničko.

  25. #25
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I mali zečevi imaju buhe. Treba ih redovno tretirati. I čistiti kavez, svaki dan. I paziti da se ne zavuče ispod kauča, ahoće...lijepo si pregrize put i napravi kućicu ispod, i tako...
    I onda shvatiš da ti je dijete alergično na one buhe, koje si tretirala, ali očito ne kako treba i reakcija je burna, cijelo tijelo osuto, djetetu, ne zecu.
    Samo da kažem da ima raznih događanja. Zec se vratio vlasnici pet-shopa.

    Uglavnom nakon iskustva sa ribicama, papigama, kanarincima, mačkama, zečevima, kornjačama...shvatila sam da sam jedino čovjek za psa, jer svaki kućni ljubimac je na kraju bio moja briga, a sa psom imam interakciju i poslušnost koja je potrebna za suživot.
    A nikakve brige koje Vrijeska opisuje, Veterinar je jednom godišnje, jede jednu vrstu suhe hrane (uz poslastice, grickalice za zube), mi ne režemo nokte, oguli ih hodanjem, ne čistimo uši, pitala sam veterinarku i kaže da je sve u redu, manje se skuplja kakice za psom nego za zecom, njegove je svaki čas. Naravno ovisi o veličini i temperamentu psa.

    No, ako u stanu ne smiješ pse, onda je to druga stvar, no po čemu bi zeko bio dobrodošao, a pas ne, baš mi nije jasno. Lajanje? Moja laje samo ako nepoznati dolazi na vrata, a nepoznati ionako nemaju što raditi na vratima
    Gazda ne prica engl.mi,tj.muz natucamo njemacki! Gazde je ok.covjek,ali evo suseda ima macu,koja bude 3dana vani,pa onda se vrati doma,pa mijauce svima da ju pustimo unutra,damo jesti....! Nekoliko puta i miseve donijela na kucni prag! A kad nema nikoga,buduci smo u visokom prizemlju,onda skoci na prozor,pa grebe po vrloo novoj fasadi! Gazdi se bas to i ne svida,ikao se nije s njom svadao! Ali ne bih iskusavala nj.strpljenje,jer jedva da se nade stan u kojem zele obitelj s djecom! A pas bi mogao lajati,iako sam malog svekrvinog psa oducila od lajanja,i moze se on lijepo dresirati,ne bih psa! Tesko da cu gazdi objasniti da on nece biti veliki,da nece lajati,praviti stetu.... A za zeku mi pala ideja, jer ga mogu,hmm mozda mogu zatajiti , odnosno od dr.suseda koji su gazdini rodaci,osim susede sa macom!
    Ne znam ni sama sta da ti kazem! Voljela bih zaista zivotinjicu koja bi bila "adekvatna nasem zivotu" I priznam,dale ste mi jakoo razmisliti oko zeke zbog glodanja

  26. #26
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    i da, nemoj zamjeriti, ali nije mi jasno kakve ima veze ako je tvoj muž ribolovac s akvarijem? Akvaristika i ribolov nemaju ništa zajedničko.
    Kak nemaju, i jedno i drugo uključuje RIBE.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 04.04.2013. at 10:12

  27. #27
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kak nemaju, i jedno i drugo uključuje RIBE.
    ako ti tako kažeš...

  28. #28
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    i da, nemoj zamjeriti, ali nije mi jasno kakve ima veze ako je tvoj muž ribolovac s akvarijem? Akvaristika i ribolov nemaju ništa zajedničko.
    Kako nema! Samim time sto se covjek bavi ne sad samo on,i dr.ribolovci! Imaju velika vecina,puno znanja,koje ribe,kako se i sto se tretira, a ne ko neki tip jucer smo mi je pokazo na y.tubu filimic ulio vodu iz pipe i pustio ribe,i onda dodao kemikalije!
    Smatram da ce jedan dugogodisnji ribolovac imati,zapravo ima vece znanje,iskustvo nego ja koja bih sad trebala uzeti neki prirucnik i prvo pocet se dobro informirati od kud krenuti sa akvaristikom!
    Ono sto hocu reci da se po tom pitanju djeca i ja mozemo prepustiit,i samo uzivati jer ja nemam blage veze oko akvaristike,niti imam vremena uciti! Ali da jos uvijek bih neku mazastu zivotinjicu

  29. #29
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam imala isto skoro sve vrste kućnih ljubimaca od kanarinaca i papagaja (raznih), ribica u akvariju, mačaka i pasa, jedino me glodavci nisu nikada privlačili tako da njih nisam imala kod kuće...Uglavnom od svih njih najviše mi odgovaraju psi jer su stvarno ko članovi obitelji (sad ih imam 2 u stanu) i nema toliko brige s njima vodim ih van da obave nuždu i jednom dnevno prošetam. Ako nabaviš nekog manjeg psića onda ga ne treba istrčavati dovoljno je prošetati...mi imamo malo posla sa šišanjem dlake jer su takva vrsta koja to zahtjeva i očistim im uši (ali ne baš često) nokte si turpijaju sami, idemo kod veterinara po potrebi ako se razbole, ovaj jedan je imao dosta osjetljiv probavni trakt pa smo češće išli dok nismo skužili u čemu je problem.
    Moja prijateljica je imala tog patuljastog zeca koji me više puta izgrizao tako da mi nisu baš ostali u najboljem sjećanju. Sa svim ostalim vrstama nisam nikad imala problema u interakciji.

  30. #30
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    sanja , ako je akvarij stajao, možda se silikon rasušio pa ga treba promijeniti. Zapravo, bilo bi najpametnije ponovno silikonizirati cijeli akvarij.
    Što se tiče biljaka, one su jako važne za ribe i kvalitetu vode. Primjerice, ja imam i plutajuću leću koja pročišćava vodu. Plastika nema to svojstvo a ribe i jedu biljke i to im je potrebno.
    Upravo je na testiranju da li pusta voda hihi! Nadam se ne pooolavi ahaha! Koliko sam ja shvatila ako bude dobar valjda budu ribice u nj. Iako je muz nesto na vratima promrljao da ce posluziti svrsi pripreme za ribice,a za dr,akvarij
    Kad se vrati doma,budem ti znala tocno reci sto je zapravo mislio,jer ja ti blage nemam oko slaganja akvarija,pripreme

  31. #31
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom nakon iskustva sa ribicama, papigama, kanarincima, mačkama, zečevima, kornjačama...shvatila sam da sam jedino čovjek za psa, jer svaki kućni ljubimac je na kraju bio moja briga, a sa psom imam interakciju i poslušnost koja je potrebna za suživot.
    potpis

  32. #32
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Sanja samo pazi akvarij (voda) se priprema danima, točnije tjednima, prije nego što smiju ribe u njega.

  33. #33
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Jooj cure da vam mogu sliku staviti starijeg kad se probudio i vidio akvarij! Evo ga sjediuz njega iako je prazan,samo voda u nj.! Donio si je jastuk i poplun,kakao i zavalio se u fotelju! pitam ga hocemo ribice staviti u njega? Daaa,mozeee,mozeee! Sad samo cekam da mi ubaci plasticne ribice unutra

  34. #34
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja samo pazi akvarij (voda) se priprema danima, točnije tjednima, prije nego što smiju ribe u njega.
    Aa jooj tko ce se docekati ! Bas sam nestrpljiva!

  35. #35
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mi smo imali ribe, pticu, mačku i pasa. Ribe su dosadne, ptica je još dosadnija, mačke su OK ali imamo susjeda koji ih ubija pa smo nakon treće odustali. A pas je stigao skupa s glistama pa sam odustala ja. Zasad imamo-ideje. I na tome će i ostati vjerojatno.

  36. #36
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Svaki pas štenac ima gliste i onda ako ga nisu tretirali tamo gdje je rođen, uvijek ga dobiješ u kompletu s glistama.
    Našeg su na sreću tretirali. Baš sam neki dan pitala veterinara koliko često ga smijem tretirati s obzirom da je u kući, a i vani.
    (Svaka 2 mjeseca).

  37. #37
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Mi na jesen planiramo tigricu ... i mala i ja jedva čekamo

  38. #38
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    ...shvatila sam da sam jedino čovjek za psa, jer svaki kućni ljubimac je na kraju bio moja briga, a sa psom imam interakciju i poslušnost koja je potrebna za suživot.
    A nikakve brige koje Vrijeska opisuje, Veterinar je jednom godišnje, jede jednu vrstu suhe hrane (uz poslastice, grickalice za zube), mi ne režemo nokte, oguli ih hodanjem, ne čistimo uši, pitala sam veterinarku i kaže da je sve u redu, manje se skuplja kakice za psom nego za zecom, njegove je svaki čas. Naravno ovisi o veličini i temperamentu psa.

    No, ako u stanu ne smiješ pse, onda je to druga stvar, no po čemu bi zeko bio dobrodošao, a pas ne, baš mi nije jasno. Lajanje? Moja laje samo ako nepoznati dolazi na vrata, a nepoznati ionako nemaju što raditi na vratima
    potpis na sve! moj glas ide za peseke, mi ih imamo u užoj obitelji 5, s tim da je s nama u stanu jedan. strašno mi je drago što moje dijete ima ono što ja nisam imala mogućnost kao klinka, odrastati uz životinju!

  39. #39
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom nakon iskustva sa ribicama, papigama, kanarincima, mačkama, zečevima, kornjačama...shvatila sam da sam jedino čovjek za psa, jer svaki kućni ljubimac je na kraju bio moja briga, a sa psom imam interakciju i poslušnost koja je potrebna za suživot.
    A nikakve brige koje Vrijeska opisuje, Veterinar je jednom godišnje, jede jednu vrstu suhe hrane (uz poslastice, grickalice za zube), mi ne režemo nokte, oguli ih hodanjem, ne čistimo uši, pitala sam veterinarku i kaže da je sve u redu, manje se skuplja kakice za psom nego za zecom, njegove je svaki čas. Naravno ovisi o veličini i temperamentu psa.

    No, ako u stanu ne smiješ pse, onda je to druga stvar, no po čemu bi zeko bio dobrodošao, a pas ne, baš mi nije jasno. Lajanje? Moja laje samo ako nepoznati dolazi na vrata, a nepoznati ionako nemaju što raditi na vratima
    potpis na sve! moj glas ide za peseka. mi ih imamo 5 u užoj obitelji, jednog s nama u stanu. drago mi je da moje dijete ima ono što ja nisam imala kao klinka, da odrasta uz životinju!

  40. #40
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    i ja glasam za psa..toliko ljubavi,radosti i svega uz njega.Obaveza je, ali odrastanje uz psa je nešto prekrasno što sam svakako svom djetetu htjela priuštiti jer ja to nisam mogla imati ...Da se razumijemo, mi smo (ja i mm) kupili sebi psa čim smo počeli živjeti zajedno, pas nije kupljen za dječju radost, dijete je došlo kasnije i ni ne zna da može biti drugačije nego suživot s psom u stanu. Naša pasica ne laje na vrata, nemamo problema sa susjedima i opčenito je miroljubivo stvorenje (sad već bakica od 13 g)

  41. #41
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    I ja sam kao mala uvijek bila tužna jer nemam psa. I evo, sa 35 sam si ga kupila. Točno onakvog kakvog sam htjela.
    I meni je lijepo vidjeti da djeca odrastaju uz peseka. Prekrasno je koliko se vole i paze. Kod nas je dva mjeseca i svima se uvukla pod kožu.
    Tražili smo pasminu koja je dobra i draga s djecom, poslušna, i voli se maziti. Bojala sam se kako će Lovro s njom jer je on tek 4 godine ali sve je ispalo super. Cura od 8 ju obožava, a i pasica njih oboje.
    Naravno da je skoro sva briga na meni, ali to sam i očekivala i znala u što se upuštam.
    Prije nabavke treba dobro razmisliti, odvagati, jer meni je trenutno štene kao treće dijete.
    Nisam tip za hrčka, zeku, ribicu, jer mi treba životinja s kojom mogu komunicirati i koja ljubav vraća natrag. Eventualno još maca dolazi u obzir.
    Moja seka je baš kupila prekrasnu bengalsku mačku i moram reći da je predivna, umiljata i privržena.

  42. #42
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    I priznam,dale ste mi jakoo razmisliti oko zeke zbog glodanja
    Eh, da je glodanje jedini problem kod zeke bilo bi dobro.

    Ja sam neko vrijeme čuvala bratovog zeku i ne bih nikad više.
    Osim što mi je pregrizao kablove od kućnog kina i izgrizao tepih u kupaoni pokakao mi je i cijelu kuću.
    I to je sve napravio za 10-tak minuta dnevno koliko meni treba da počistim kavez. Njegovih kuglica-kakice bilo je posvuda, on skakuće a kuglice samo ostaju iza njega.
    Čudo jedno. Ne znam kako bi bilo da sam u to vrijeme imala malo dijete. Bljak.

    Imali smo i akvarij, ni on mi se nije sviđao.
    Jeste da izgleda stvarno lijepo, ali meni se zgadio kad sam vidjela da ribice jedu jedna drugu i da kakaju u vodu u kojoj zive ( a gdje bi drugdje al et...smeta mi).

    Psića imamo već 15 godina i to je vječna ljubav <3

  43. #43
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Imali smo kuniće i nije mi jasno to s kućom... koji su to neki napredni novi sistemi, jer naše je iskustvo kao što Snjeska kaže, milijun kuglica - mi smo ga držali vani, i ta epizoda je kratko trajala (samo preko ljeta), ali sisterica i ja smo bile oduševljene.

    Meni je pas bez premca, iako mi nisu niti ptice nezanimljive... ali, realno, meni su problem i biljke u stanu preko ljeta, tj. to bi trebalo bit nešto što bi mene veselilo (pas možda... jednog dana)... mislim da bi mi drugo, premda nezahtjevnije, bilo veća tlaka.

  44. #44
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Imali smo kuniće i nije mi jasno to s kućom... koji su to neki napredni novi sistemi, jer naše je iskustvo kao što Snjeska kaže, milijun kuglica - mi smo ga držali vani, i ta epizoda je kratko trajala (samo preko ljeta), ali sisterica i ja smo bile oduševljene.

    Meni je pas bez premca, iako mi nisu niti ptice nezanimljive... ali, realno, meni su problem i biljke u stanu preko ljeta, tj. to bi trebalo bit nešto što bi mene veselilo (pas možda... jednog dana)... mislim da bi mi drugo, premda nezahtjevnije, bilo veća tlaka.

    Jedino se bojim tog osjećaja gubitka.... vezano za psa.

  45. #45
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    imamo kunića 4 godine. poglodala je lajsne od laminata i raskopala zemlju u ponekoj teglici. probala je grickati noge od stola ali je odustala nakon što sam ih premazala špekom. sreća da ne ide nigdje mimo tepiha, jer joj se kliže. unutra je od 11.-3. mjeseca, ostatak godine je slobodna na terasi, gajba joj služi samo kao wc. nikada se nije pokakala van svoje gajbe, i to radi u jednom kutu. kunići nemaju nikakav miris, smrad dolazi od njihove mokraće. prehrana im je nezahtjevna - 80 % sijena, ostatak voće i povrće, poneka poslastica poput lješnjaka ili grožđice.

    imamo i 2 mace.to je ljubav pregolema, unatoč poderanoj zavjesi i poglodanom cvijeću. evo upravo D gleda tv sa macom u krilu.

    svaki ljubimac traži svoje. malo žrtve, puno volje i ljubavi, spremnost da se zažmiri na poneku dlaku ili nepodopštinu.

  46. #46
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Dvaput godišnje mijenjate vodu Zato vam i ugibaju ribe.
    Održavanje zacikliranog akvarija nije teško, ali do toga treba doći i da, voda se mijenja svaka 2-3 tjedna i to ne sva već dio i bitno je kakve su ribe u akvariju jer neke trebaju mekanu vodu, a neke ne. Voda iz pipe ne ide u akvarij....i da ne duljim, akvaristika je jako ozbiljna, nije to samo ulij vodu i ubaci ribe.
    Ma uginula je do sada samo jedna (ali sigurno ne i zadnja) uostalom necu sad valjda pisati u detalje o odrzavanju nego sam pisala da klincima akvarij je interesantan i da to nije tolik komplicirano, iako vidim da to Sanja vec zna, u svakom slucaju manje nego bilo sto drugo. Da je nasim ribicama tako grozno sve bi vec bile pokojne.

    a sto se tice teorija 200l ili nista, pa prave biljke itd - ja znam povuci granicu izmedju hobija odraslih i veselja za djecu. Sto ce im 200l akvarij ako ne mogu gledati ribice izbliza jer je na nekom ogromnom stalku ili ugradjeno u zidu na 1,2 visine, sto ce mi automatska hranilica ako se djete veseli davanju hrane (mi doziramo kolicinu), briga o biljkama kad su plasticne jednostavne za odrzavati i vedrih boja (bar nase jesu) itd. Takvi "pravi" akvariji su igracke za odrasle, a ja volim da se moji smiju igrati sa svojim igracka. Jer iskreno, sve su to u konacnici nase igracke, nije akvaristika nista istinski ozbiljno (osim ako ti je to posao), ozbiljne stvari su one od kojih zivimo a to sigurno nisu gupiji i neonke. Uostalom zato se i zove "hobi"...

  47. #47
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kako god. Svatko nek vjeruje što hoće, ali i ribe su živa bićapodjednako vrijedna i bitna kao i pas ili mačka. I pate i boli ih i bore se za zrak u vodi punoj nitrata i umiru u mukama u vodi koja je tvrda i oštećuje im škrge, a treba im zapravo meka voda...
    Da, imati akvarij je briga i iziskuje odgovornost.
    I iako uporno upozoravam svako malo mi se desi da me zove neko od frendova u panici jer im ribe ugibaju, a oni se čude zašto i ajde sad Tanči spašavaj.
    Ja jedino ne kužim kako nekima nije žao ribe, a žao im je psa. Jedini odgovor je novac. Ribu kupiš već za 10kn, a pesek košta puno više.

  48. #48
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kako god. Svatko nek vjeruje što hoće, ali i ribe su živa bićapodjednako vrijedna i bitna kao i pas ili mačka. I pate i boli ih i bore se za zrak u vodi punoj nitrata i umiru u mukama u vodi koja je tvrda i oštećuje im škrge, a treba im zapravo meka voda...
    Da, imati akvarij je briga i iziskuje odgovornost.
    I iako uporno upozoravam svako malo mi se desi da me zove neko od frendova u panici jer im ribe ugibaju, a oni se čude zašto i ajde sad Tanči spašavaj.
    Ja jedino ne kužim kako nekima nije žao ribe, a žao im je psa. Jedini odgovor je novac. Ribu kupiš već za 10kn, a pesek košta puno više.

  49. #49
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa Vidi poruku
    Imali smo i akvarij, ni on mi se nije sviđao.
    Jeste da izgleda stvarno lijepo, ali meni se zgadio kad sam vidjela da ribice jedu jedna drugu i da kakaju u vodu u kojoj zive ( a gdje bi drugdje al et...smeta mi).
    Pa i bebe u trbuhu pišaju u plodnu vodu, pa je opet piju.
    A pas ne treba biti skup, mi smo uzeli besplatnog mini mješanca i prekrasan je i predobar.
    Meni je jedini uvjet bio da je od malih roditelja, jer sam htjela malog psa.
    Smatram da se svaki pas da dobro odgojiti.

  50. #50
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja jedino ne kužim kako nekima nije žao ribe, a žao im je psa. Jedini odgovor je novac. Ribu kupiš već za 10kn, a pesek košta puno više.
    E, pa nije. I biljka je živo biće. Psa lutalicu pokupiš za 0 kn. Po meni, uopće nije odgovor u novcu, nego u tome da su psi interaktivniji od biljaka i riba.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •