Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: imam "nešto" na ožiljku od carskog na maternici

  1. #1
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno imam "nešto" na ožiljku od carskog na maternici

    pliz javite se ako je netko imao nesto slicno...
    imala sam 2 carska, zadnji 2004. godine. na pregledima kod moje gin sve uvijek ok do zadnjeg kad je napipala nesto na oziljku s nutarnje strane. kako nema UZV, poslala me i ja isla na sv duh. tamo sam naletila na vrlo mladu doktoricu koja nije nikad imala slucaj da netko ima to sto ja imam i nije postavila dijagnozu sto je to. savjetovala mi je da se narucim kod nekog iskusnijeg kod njih na pregled i ponovni uzv. ja cu se, naravno naruciti, samo me bas kopka sto bi to moglo biti. ta mlada doktorica mi je spominjala da to izgleda kao ruptura u oziljku iako ne potpuna. zar je moguce da nastane ruptura na oziljku ovako, iz cistog mira? znam za slucajeve kod poroda da moze usljed trudova doci do rupture...
    nalaz mi glasi ovako: anehogeno-heterogeni odjek bez protoka koji bi mogao odgovarati defektu stijenke maternice; velicine 13x12x27 mm

  2. #2
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    ajme ovo mi grozno zvuči
    a kak si opče skužila za to jesi ti nekaj napipala pa si išla kod doktora?
    Inače i ja sam imala dva carska zadnji 2010 ali još mi nije nitko tako nešto diagnosticirao

  3. #3
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    ajme ovo mi grozno zvuči
    a kak si opče skužila za to jesi ti nekaj napipala pa si išla kod doktora?
    Inače i ja sam imala dva carska zadnji 2010 ali još mi nije nitko tako nešto diagnosticirao
    nisam nista sama skuzila, na redovnom godisnjem preglenu kod gin mi je ona naesto napipala u podrucju oziljka. i poslala me na uzv jer ga ona nema.
    nemam nikakvih tegoba ni simptoma. oduvijek imam obilne menge i patim se s anemijom ali to je kod mene vec stara i poznata stvar.
    narucila sam se na novi pregled kod iskusnog doktora, samo trebam docekati taj 6.5.

  4. #4
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    To ti može biti endometriom ispod ožiljka, koji se javlja rijetko, ali ipak kod određenog postotka naraste ispod samog reza. imala sam i ja, mene je užasno boljelo za vrijeme menstruacije, i operirala sam ga, rezali po samom ožiljku, izvadili van, phd nalaz pokazao da je bila cista endometriom.
    Posljednje uređivanje od kovrčava : 05.04.2013. at 16:39

  5. #5
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    To ti može biti endometriom ispod ožiljka, koji se javlja rijetko, ali ipak kod određenog postotka naraste ispod samog reza. imala sam i ja, mene je užasno boljelo za vrijeme menstruacije, i operirala sam ga, rezali po samom ožiljku, izvadili van, phd nalaz pokazao da je bila cista endometriom.
    znaci operacija je bila kao jos jedan carski ili su te operirali laparoskopski? kako je islo s oporavkom?

  6. #6
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Operacija je bila po rezu od carskog, samo ispod koze, do mišića koji nisu rezani, još su palili sve to tako da je jako peklo, oporavak ok. , opća a.

  7. #7
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    Operacija je bila po rezu od carskog, samo ispod koze, do mišića koji nisu rezani, još su palili sve to tako da je jako peklo, oporavak ok. , opća a.
    hvala puno za info. imam jos neka pitanjca.
    kolika je bila velicina te tvoje ciste. zanima me dal se svaka takva cista operira ili to ovisi o velicini.

  8. #8
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Cista je bila vel 7cm, mene je jako !!!!!!!!!boljelo za vrijeme menstruacije; i poslije 5 dana tako da više nisam mogla odgađati ; a i ona bi dalje rasla,

  9. #9
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    ja nemam nikakvih simptoma. razmisljam i vazem da li bi mi bilo pametno da odmah pokrenem dopunsko zdravstveno jer ga nemam, a ako cu morati ubrzo nakon pregleda na operaciju onda si ne mogu dozvolit placanje svega...

  10. #10
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    nemaš šta razmišljati. Aktiviraj dopunsko. Zlu netrebalo.

  11. #11
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    nemaš šta razmišljati. Aktiviraj dopunsko. Zlu netrebalo.
    je , imas pravo. necu si misliti sto i kako ce biti...

  12. #12
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Treba razmišljati kako će sve biti ok. Ali bez obzira na to....meni se dopunsko isplatilo, tjedan dana nakon što mi je bilo aktivirano- slomila sam nogu i operacija plus bolnica su koštale preko 3500 kn.
    Samo pozitivno!!!!!!!!!

  13. #13
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Obavezno dopunsko napravi!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •