Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 243

Tema: Nešto je čudno na Forumu :)

  1. #101
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    meni je skroz bzvz ovo lajkanje...
    uopće, ideja "pofejsbučarenja" (ili kako bih već nazvala pokušaj nastojanja uvođenja fora s fejsa ) ovoga divnog, jedinstvenog foruma nije mi uopće simpatična...
    okej mi je uvesti novosti s vremena na vrijeme, ali neka to onda bude nešto stvarno novo i specifično, a ne preslika fejs-lajkanja, koji će fakat voditi onome što je vertex lijepo nazvala 'egotripovima'

    dislike :palac_dolje:
    a ne, ne, ne
    opcije zahvale na forumima postoje prije lajkanja na fejsu

    zasto mi se svidja like opcija?
    ponekad procitam post za koji bi napisala: predivan post, odlican, krasan, kako pametan, post za uokviriti :D, a s takvom recenicom ne bi pridonjela konstruktivnoj raspravi, a glupo mi je otkrivat toplu vodu i pisat nesto OT kad samo zelim iskazat svoje divljenje napisanom.
    s druge strane, ne svidja mi se statistika. ne bi htjela da su vidljive top liste niti brojac klikova.

  2. #102
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    I kako da ja sad lajkam tvoj post, leonisa? Jer, baš je takav kakav si opisala.

  3. #103
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ni meni se nikako ne svidja
    ali ne da mi se sad citat topik od pocetka pa vidjet kako se uopce dogodilo da se lajkanje pojavilo? bice je previse nas reklo "da bar postoji" lool

  4. #104
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    a ne, ne, ne
    opcije zahvale na forumima postoje prije lajkanja na fejsu

    zasto mi se svidja like opcija?
    ponekad procitam post za koji bi napisala: predivan post, odlican, krasan, kako pametan, post za uokviriti :D, a s takvom recenicom ne bi pridonjela konstruktivnoj raspravi, a glupo mi je otkrivat toplu vodu i pisat nesto OT kad samo zelim iskazat svoje divljenje napisanom.
    s druge strane, ne svidja mi se statistika. ne bi htjela da su vidljive top liste niti brojac klikova.
    pa to je ono što sam i ja rekla
    bilo bi super da se može lajkat određeni post, a da se ne vidi ni tko lajka, niti da se zbrajaju lajkovi osobi koja je napisala taj post
    ok. ti si to možda bolje formulirala

  5. #105
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    ni meni se nikako ne svidja
    ali ne da mi se sad citat topik od pocetka pa vidjet kako se uopce dogodilo da se lajkanje pojavilo? bice je previse nas reklo "da bar postoji" lool
    Nema tu. Samo se pojavio. Kao sto se i na fejsu samo pojave nove opcije i naprave rosade.
    To je sad trend :D

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Ma ja vas stvarno sve razumijem što pišete, više mi je bio izražen poriv da nešto lajkam, onako, baš kad čovjek poželi reći- gle, to je dobro, a nemam kad pisati, potpisivati, hvaliti, ili preletim pa zaboravim... to mi se masu, masu puta dogodilo i baš mi bilo žao da čovjek/žena možda misli da je post prošao nezamijećen jer nitko nije reagirao ama baš ničim. A to se događa. Ta statistika i brojenje zbilja nisu nešto,ne treba, ja ju ne bih ni gledala, čemu. Razumijem i tezu o ego tripu, samo mi je malo više za djecu, pa tko bi se tu navukao na "slavu"potkrijpeljenu s tri lajka. Ionako to sve i sad dosta funkcionira na pricipu grupa, "popularnosti" i "vlasti". Na vlasti je osoblje i visoko pozicionirani članovi udruge:vrlosezabavljamdokovakveglupostikonstruiram :, njih sljedbenici vole slušati, potvrđivati i potpisivatiLOL. Zatim su tu neformalne članice pojedinih skupina koje mahom izlijeću sa ..potpisujem nju, nju, nju i nju..., Šta to nije masovno lajkanje? I sad su te ženske već odavno na ego tripu, ma da. I još, potpisuju se i lajkaju tu i tamo neke solo individue, neki igrači koji češće pišu i bolje uobliče to što bi i drugi htjeli reći pa se onda poneko sjeti "lajkati". E,sad,malo mi fali to lajkanje za one između,male, anonimne, a pametne postove,koji nisu članovi nijedne stranke, a zaslužuju lajk. Koliko filozofije oko lajka. Tako mi svejedno, bilo ga, ne bilo, al' čisto da doprinesem životno važnoj raspravi.

  7. #107
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma neee, Nena, nama se egotripovi nikako ne bi mogli dogoditi, niti ikad jesu

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ma neee, Nena, nama se egotripovi nikako ne bi mogli dogoditi, niti ikad jesu

  9. #109
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa nismo mi generacija "hocu internet"

    btw. ja nisam skuzila klanove (stranke).
    jesam na konkretnom topicu, al to mi je za ocekivati.
    evo, mogla bi ici i potpisivati cvijetu po forumu, al opet ce doci tema oko koje cemo biti u suprotnim klanovima ( npr. zniranci )
    i dalje se voljeti :ljubaf:
    Posljednje uređivanje od leonisa : 19.04.2013. at 11:10

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    pa nismo mi generacija "hocu internet"

    btw. ja nisam skuzila klanove (stranke).
    jesam na konkretnom topicu, al to mi je za ocekivati.
    evo, mogla bi ici i potpisivati cvijetu po forumu, al opet ce doci tema oko koje cemo biti u suprotnim klanovima ( npr. zniranci )
    i dalje se voljeti :ljubaf:
    pa i ja bih mogla okolo hodati i potpisivati žene, baš mi to dođe, da samo vidite koliko puta odobravajući klimnem glavom dok čitam, ali odem potpisati tek tu i tamo, baš kad nemam drugog izbora nego X-ati. inače osjećam obvezu da pišem nešto svoje, a ne da potpisujem. zato sam valjda vidjela elegantnu prigodu za to u lajkanju. no, izgleda da je moj zanos na klimavim nogicama.

  11. #111
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ne znam što bih mislila o lajkanju jer nisam aktivna na fejsbuku.
    Zahvaljivanje mi je zapravo jako zgodno jer želim zahvaliti nekome tko mi je odgovorio, a čini mi se da time vodnim temu. Npr. upravo sam postavila pitanje i dobila direktan odgovor na temi o LHCF (anchie76, hvala ), a ne znam što netiquette kaže o tome.
    Dakle, biti ljubazan (i nekonstruktivan) ili držati se teme?

  12. #112
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a nama to oftopicarenje tako tesko pada i tako ga nevoljko cinimo

  13. #113
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ta statistika i brojenje zbilja nisu nešto,ne treba, ja ju ne bih ni gledala, čemu
    od kad se pojavilo ispod avatara, samo to i gledam

    šalim se, evo još jedne teme gdje se ne slažem s leo , bzvz mi je to lajkanje.
    ne samo radi razloga što vertex govori, nego i to potiče lijenost. ovako moraš citirati post, potpisati, pa ti je glupo samo stavit x, pa nešto moraš i nadopisat. najlakše lajk kliknut i gotovo. evo nene, ona će samo lajkat i zahvaljivat, a ko će pisat?

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    . evo nene, ona će samo lajkat i zahvaljivat, a ko će pisat?
    ma je, nena jadnica ništa ne piše, ne može čovjek iz nje riječ iščupati, koja šteta da samo malo lajka, za promjenu

  15. #115
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    kako vam je sad?

  16. #116
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    odgovorih primjerom

  17. #117
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Vidim palac. Za probu ću ti ga stisnuti (i nešto poželjeti ).

  18. #118
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja ću potpisati Forku.
    :staromodna:

  19. #119
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ha!
    Prvi puta u životu sam nekog lajkala i to Juranu jer niti ja nisam dio Facebooka tako da nisam baš In
    Ili bi to trebalo biti koliko vas tamo ima.

    I vjerujem da neću sad to baš stalno klikati, ali da vidim kud to vodi, vidim.
    Manje ćemo pisati to definitivno.
    Posljednje uređivanje od oka : 20.04.2013. at 00:26

  20. #120
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Lajkam na sve vas na temu lajkanja. Imam tako zahtjevne dane ovih dana (drugačije sam ja zamišljala tu treću dob) i onda dođem tu na ovaj forum i u nevjerici čitam kako Rodine odgovorne i inače ozbiljne mame "žučno" raspravljaju hoću - neću like ispod posta. Prilog raspravi: prst gore je od koristi, ali se treba zvati slaže se ili podržavam ili...Razlog je taj da se možemo slagati i s nekom tužnom temom ili nesrećom, pa je neumjesno kliknuti "sviđa mi se".

  21. #121
    em_kay avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    zapadno od Zagreba, skoro pa u deželi...
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    Prilog raspravi: prst gore je od koristi, ali se treba zvati slaže se ili podržavam ili...Razlog je taj da se možemo slagati i s nekom tužnom temom ili nesrećom, pa je neumjesno kliknuti "sviđa mi se".
    Ovo je odlično napisano - administratori, ne bi bilo loše razmotriti ovaj prijedlog.
    "Lajkat" ću bakin post, iako nisam dio facebook svijeta, ali citiram dio posta samo da istaknem ono sa čim se u potpunosti slažem. Jer engleska riječ "like" u hrvatskom jeziku ima više mnogoznačnica.
    Posljednje uređivanje od em_kay : 20.04.2013. at 09:26

  22. #122
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zašto nema i dislike?

    (Meni je sve ovo s lajkanjem bez veze.)

  23. #123
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj mojca prvotno napisa Vidi poruku
    zašto nema i dislike?
    jos jedna koja nije na fejsu

  24. #124
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Meni je lajkanje u principu OK. No na jednom drugom forumu već dugo postoji ta opcija like i na njemu recimo ako postaviš pitanje na odgovor smiješ samo stisnuti Like, nema sad hvala, napravit ću tako, uspjelo je i blabala...
    Dok god imamo obje opcije, meni paše..
    Recimo na receptima, nezamislivo mi je da netko stavi recept za tortu i da na toj temi bude xy lajkova bez komentara da je uspjela ali se stavilo manje šlaga, da je fino, da se sve pojelo...

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    pa zašto bi se izostavljali takvi komentari na receptima npr... nema razloga?

    ako nekima ne uspije kolač,a ja sam jedna od onih kojima i kakao kocke zagore, onda se neću ni upuštati isprobati raditi ga.komentari su mi više nego dragocjeni.

    ovako ja to vidim...ova funkcija malo obogaćuje opcije koje imamo na forumu. umjesto da citiramo i stisnemo iksić, stisnemo lajk.tko brani komentirati, diskutirati...

    komentar bake je na mjestu, no ja i na fejsu kad je nešto tužno ili neprikladno za lajkanje, to i ne činim.prokomentiram ako hoću radije.
    Posljednje uređivanje od ronin : 20.04.2013. at 10:11

  26. #126
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    ma kažem na drugom forumu (pijanom tvoru) je tako, netko ti da savjet za neku biljku i smiješ samo like kliknuti, ne možeš reći uspjelo je i fino raste ili tako nešto. Možeš, ali moraš i dodati i nešto konstruktivno.

  27. #127
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Meni su lajkovi OK, ajde eventualno bih za mir u kući makla tko je lajkao da ne bi došlo do trgovine.

    Ali imam primjedbu s tehničko-korisničke strane: na lošem su mjestu - ja bih to selila u područje samog posta, ili ispod brojača postova, ili pored/neposredno iznad ikonice za prijavu posta.

    Fokus surfera je u obliku kifle postavljene u gornji lijevi kut - dakle, pratim diskusiju odozgo prema dolje, s lijeve strane mi u periferno vidno polje ulazi avatar/korisničko ime; ako želim vidjeti lajk na mjestu na kojem je sad, moram baš s namjerom skretati pogled dolje lijevo...uglavnom, nije na putu normalnog tijeka pogleda.

  28. #128
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Referendum? Postrojavanje? Inače ovo ode u Kutak za filozofski trenutak…

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Ipak neću toliko puno lajkati kako sam mislila. Ispast ću neozbiljna i ulizica (a inače nisam, to je jasno) jer mi je skoro svaki post za lajkanje. Svaki ponešto pametno doprinese. Moglo bi biti inflacije lajkova. Čak nisam nijedan još stisnula na ovoj temi:mukabožja: Vidjet ću već kako će mi se to sviđati idućih dana, mislim da treba ostaviti malo više vremena za probu. (a i kad vidim da mi daddy odmah lajka, znam da je zaljubljen u mene, šta da radim, morat ću mu uzvratiti, žao mi siročeta)

  30. #130
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću potpisati Forku.
    :staromodna:
    hoćeš reći da sam ja staromodna!?




    p. s. sad mi je ovo s interprostorom za lajkanje između dva posta totalno hektično

  31. #131
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    ja za probu zalajkala jedan cvijetin post

    tu barem nemrem fulat!

  32. #132
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    i kako sad ne lajkat ovaj tvoj
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 20.04.2013. at 15:30

  33. #133
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    jos jedna koja nije na fejsu
    Kak nisam?!
    Pa lajkala sam Šetnju za plodnost i šerala ju... prihvatila invitation....

    (Istina je da je to valjda prvo što sam učinila nakon lajkanja fotki od prošlogodišnje šetnje.)

    I... zašto nema dislike? I dalje mi nije jasno.

  34. #134
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    postat cete lajkacice samo tako :D

  35. #135
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne volim lajkanje, ali vjerujem da ću se priviknuti i početi koristiti.

  36. #136
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    meni je glupo i dalje. jer imam osjećaj da moram lajkati ili sve postove koji mi se sviđaju, il nijedan. na fejsu sve redom lajkam, uglavnom. tako i ovdje? ili? pa onda bih odmah pol foruma lajkala, a to mi se opet čini bzvz. ili možda nije?
    dok ne odlučim, ništa ne lajkam.

  37. #137
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam malo razmislila i zaključila da ovo ni malo ne lajkam
    potpuno bespotrebna opcija
    uostalom stavljati lajkanje kad imamo svimbanje
    to je traženje kruha nad pogačom

  38. #138
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Sada sam probala, ali nisam dobro kliknula
    mislim da sam prijavila post od Aleks.

  39. #139
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno


  40. #140
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno


  41. #141
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    :rofl:

    al gle ove cvijete, kao ne lajka, a svi gornji postovi lajkani by cvijeta

  42. #142
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa da, o tome ti ja pričam, šta sad da radim. i tvoj post mi je smiješan, šta sad da i njega lajkam

  43. #143
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Sada sam probala, ali nisam dobro kliknula
    mislim da sam prijavila post od Aleks.

    hahahaha, piplice, carice!

  44. #144
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Na forumu imam potrebno nešto napisati. Pa taman i da samo potpisujem nekoga. Ali obično uz to natrkeljam još nešto.

    Ovi palčevi su mi bezveze. Na kraju ćemo dobiti Dragog vođu i masu koja odobrava i kima glavom (ajde, diže palčeve) i ništa drugo ne radi.

    Bojim se potiskivanja individualnosti postova, netko koristi X, netko potpisujem, netko slažem se, netko se ne slaže…i tako. Uz to doda nešto svoje.

    Ne znam, intimnije mi je i daje autorov pečat. Ovako daje autorov…palac. Ovo mi sve naginje na neke američke fore (možda uopće nisu).

    Ali ja bojkotiram i fejs pa možda nisam mjerodavna

  45. #145
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja samo čekam kad će početi postovi sa molbom za što više lajkova jer je nekom mm npr obećao nove cice ako skupi dovoljan broj lajkova na rodi

  46. #146
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno


  47. #147
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Na forumu imam potrebno nešto napisati. Pa taman i da samo potpisujem nekoga. Ali obično uz to natrkeljam još nešto.

    Ovi palčevi su mi bezveze. Na kraju ćemo dobiti Dragog vođu i masu koja odobrava i kima glavom (ajde, diže palčeve) i ništa drugo ne radi.

    Bojim se potiskivanja individualnosti postova, netko koristi X, netko potpisujem, netko slažem se, netko se ne slaže…i tako. Uz to doda nešto svoje.

    Ne znam, intimnije mi je i daje autorov pečat. Ovako daje autorov…palac. Ovo mi sve naginje na neke američke fore (možda uopće nisu).

    Ali ja bojkotiram i fejs pa možda nisam mjerodavna
    X
    doduše, ja ne bojkotiram fejs.
    Bodulica ja samo čekam kad će početi postovi sa molbom za što više lajkova jer je nekom mm npr obećao nove cice ako skupi dovoljan broj lajkova na rod

  48. #148
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    ja samo čekam kad će početi postovi sa molbom za što više lajkova jer je nekom mm npr obećao nove cice ako skupi dovoljan broj lajkova na rodi
    Sad ja radi Bodulice moram zamoliti da se ignoriraju moji prethodni postovi dok ne dobijem nove cice

  49. #149
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    X
    doduše, ja ne bojkotiram fejs.
    Nu kako to lijepo izgleda…imamao X i komentar…a onako bi imali palac (i rimu ) :nostalgičarka:

  50. #150
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a jel se lajka iznad ili ispod posta?
    na koji se post like odnosi?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •