Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 149 od 149

Tema: homoseksualci i posvajanje (2)

  1. #101
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Ma znaš što, ja bih se jako rado tuširala za vrijeme poroda, ali zato što mi voda paše, a ne zato što netko izvali da su žene u Hrvatskoj prljave pa ajmo obavezno sve pod tuš.
    Kužimo se , zato se i jesam tuširala satima prije nego što sam se uputila u rodilište.
    Mislim, osim redovnog tuširanja - da ne ispadne da se ne tuširam osim ako ne idem roditi.

  2. #102
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    onda ti je stvarno već i vrijeme...

  3. #103
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja ne kuzim cure o kojim tangama i golotinjama na paradama pricate?
    ako vec to potezete kao ikakav argument, evo vam ga onda skidam: ja sam bila na zadnja tri prajda i moje dijete je bilo sa mnom. i nikakvu golotinju i tange nije vidio ni on ni ja.

  4. #104
    bubimirko

    Početno

    .....hm.....teška tema.....pokušat ću biti kratak NE, mada ne mislim da oni ne mogu dijete odgojiti najnormalnije. Smatram da je najbitnije da dijete odrasta bezbrižno, a sad da li mu to u našem društvu mogu pružiti 2 muškarca u braku ili 2 žene=definitivno NE barem ne trenutno-prije svega mislim tu na otvorenost društva. I za kraj samo ću dodati kak su tu muške homići lagano zakinuti, jer žena uvijek može otići na umjetnu oplodnju i živjeti s partnericom-a kako to regulirati.
    p.s.Ima dovoljno heterosexualnih parova koji žele djete, stoga zašto ih dati na usvajanje homo zajednicama

  5. #105
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ja ne kuzim cure o kojim tangama i golotinjama na paradama pricate?
    Govorim o tangama na berlinskom prideu(vidila sam i tricepse), prekrasnom godišnjem uličnm festivalu u Berlinu.
    Podsjeća me na dane karnevala u Brazilu (e, tu mm izgubi oči svaki puta kad vidi na telki i ne da šaltat).

    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    Tange i golotinja na paradama većinu ljudi, pa i mene, asocira jedino na razularenost i neodgovornost.
    Usput pitam: po čemu je pride u Berlinu razulareniji od karnevala u Riju?

    Ovisno u kom gradu se odvija. U Berlinu je otprilike ista stvar kao u Riju, mada mi se čini da na ulicama Rija pleše više ljudi i da su oskudnije odjeveni (valjda stvar klime).

    U Zagrebu pride poprilično razularene zabava-naravno ne za sudionike, već za skinse kad i ako ih se dočepaju (čini mi se da je na prošlom prideu u Zgb. bilo više policije nego sudionika)...no dobro je, samo pokoji razbijeni nos, ni jedna glava nije pala...

    Ne znam kome bi u Iranu palo na pamet organizirati pride (osim ako ne želi postati aktivni sudionik javnog vješanja), vrlo, vrlo neodgovorno tc, tc, tc

  6. #106

    Početno

    Zašto miješamo i u krivom kontestu spominjemo jabuke i kruške?

    Karneval je karneval. Maškaravanje. Zabava kao takva. Sama po sebi. (Na)Turistička atrakcija. Veselje radi veselja.

    Gay pride je "veseli ponos". Služi promociji gay populacije da se fino, veselo zabave, ali i prezentiraju. Pogledajmo berlinski pride.
    Upravo zbog toga jer je medijski jako praćen - svi znaju za njega. I kad svi vide nešto tako..pitoreskno, ne može se opovrgnuti da to stvara javno mišljenje, nekome veselje, a nekome osjet sličan, blago rečeno, odbojnosti, a neki još kažu da 90% percepcije/stava dobivamo na temelju vizualnog doživljaja....Kad gay pride nazovu maškarama, onda ću to shvatiti kao veselicu, a ne manifestaciju pokreta.

    Usput pitam: po čemu je pride u Berlinu razulareniji od karnevala u Riju?
    miješanje, miješanje....tko je rekao da je razulareno?..ja sam napisala da me asocira na razularenost i neodgovornost. Možda se ti ljudi u perju poslije preobuku u plave košulje,hlače iz štofa, odu doma piti čaj, pa pišu molbe za posvajanje djeteta. (nemojte me razapeti radi ovoga jer to je šala, a nipošto uvjerenje)

    Obećajem, zadnji put o ruganju. Meni su se kao djetetu rugali zbog: naočala i flastera na njima, zbog toga što sam išla na vjeronauk (čak su me jednom skoro istukli lokalni grubijani), rugali su mi se čak, jer nisam nikad htjela zapaliti cigaretu, rugali su mi se kad sam dobila jedinicu, jedini put u životu. Ali to ne boli, štoviše, smijala sam se ja njima..kako ne kuže. Da su mi se rugali da mi je tata glup i mama debela, to bi me više boljelo, jer protiv toga ne mogu ništa. Da su mi se rugali da su me tata i mama napustili, to bi još više boljelo. Dakle..postoji gradacija. A da postoji većina ili bar jednak broj onih koji će se rugati, nego od onih koji neće, za to ne trebaju istraživanja ni statistike. Pogledajte samo predstavnike naroda u saboru. Možda postoje mikroklime u kojima se neke od vas kreću gdje je sve super, ali znam da postoje i mikroklime gdje to nije nimalo super. Bilo gdje u maloj sredini, gdje se sve odmah sazna, a osobito tko je drukčiji.

    Sve je to bojazan od različitosti. U malim sredinama se odmak od jednoobraznosti više osjeća.
    Netko je napisao da je teško biti različit. To svakako vrijedi. Kad se prestanemo bojati različitih, onda ih možemo prihvatiti. Jedino...za to treba vremena. I to je ono čime želim poentirati. Evolucija je spora.

    Sve sam rekla. Neću više postati na ovu temu, tako mi mlijeka u prahu.

    PS. Ja bih neke žene koje su se vozile samnom u tramvaju u ljetnim mjesecima itekako tjerala na tuširanje. Ja mislim da nema ničeg lošeg u serijskm tuširanju u rodilištu (iako mene na to nije nitko tjerao na SD). Ja prva užasno teško podnosim smrdljive tjelesne mirise. A zamisli onda imamo 2 žene, jedna smrdi, druga ne, pa kažeš samo onoj koja smrdi-tuširaj se!..hehe, kako bi samo bila vesela ova druga...(ovo je isto šala, ali mislim da se neke stvari jednostavno rade iz praktičnih razloga, a ne nipodaštavanja žena...provajte napisati riječ nipodaštavanje)

  7. #107
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    tako mi mlijeka u prahu
    Ni ja, neba mi do zemlje čak

    (za mlađe i neupućene mi citirale Krezumicu...)

    E sad nemojte pitati tko je Krezumica

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Ne znam dal da kidnem na lijevo ili na desno..............
    Što se tiče tuširanja i higijene prije poroda,kad sam čekala porod sa Dorom ležala sam 5 dana u bolnici i bila svjedokom kad su mlade Romkinje stavili u jednu sobu da budu zajedno.Kao jedna je imala neki virus pa da se mi druge ne zarazimo.A za druge Romkinje(zdrave) s njom u sobi "daznt meter"

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Znaci glavni razlog zasto ne dati djecu homoseksualcima je zato da ih ne zezaju drugi klinci. Pa po tome najbolje da se zabrani posvajanje djece i Srbima, Muslimanima, komunistima, invalidima-jer ce im djecu zezati.

    Ima puno heteroseksualnih obitelji kji zele usvojiti dijete. Uglavnom zele bebe ili malu djecu. Cinjenica je da ima i puno djece koja odrastu po domovima, bez bilo kakvih roditelja. Jedna zdrava i topla heteroseksualna obitelj bi kod mene uvijek imala prednost pri usvajanju. Mislim da je djetetu u razvoju vaznije da ima bar jednog roditelja na kog se moze osloniti, kojem moze reci sto ga muci, koji ce ga voljeti, savjetovati i ponekad gnjaviti, nego sto taj roditelj nije iz prirucnika. Takav roditelj (ili dva) moze pomoci djetetu da izgradi svoje samopostovanje i da ne ovisi o komentarima okoline. Tako da ne vidim zasto jedan zdrav i topao homoseksualni par ne bi mogao dobiti dijete.

  10. #110
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Meni su masovne mjere zato što se neku grupu okaraktezira nekakvom - prestrašne. Da ne pričam da nas povijest uči da mogu postati i vrlo opasne. I voljela bih vidjeti kako bi se proveo onaj koji bi na tramvajsku stanicu postavio tuš i forsao sve hrvatske državljane da se tuširaju prije ulaska u tramvaj jer ih je okarakterizao kao prljave i smrdljive. A to je zaključio iz primjera na koje je do tada naletio.

  11. #111
    bubimirko

    Početno

    Bog je stvorio muškarca i ženu i dao im mogućnost da se razmnožavaju međusobnim spolnim kontaktom........da je u našem slučaju htijela priroda derugačije vjerovatno bi stvorila dvospolce........stoga ne usvajanju djece istospolnim zajednicama ......dokle postoje heterosexualni parovi koji žele usvojiti dijete-ako i kada ih ponestane-onda tek ići razmišljati o mogućnosti usvajanja za homosexualne zajednice-bez obzira bile one muške ili ženske-dok šta se tiče istospolnih brakova, nek se žene kako i koliko ih volja, šta se mene tiče mogu ozakoniti i poligamiju
    p.s. ovo je preteška tema da se obradi u par rečenica, tj. da ne pišem roman- jel da se ponovim kako spriječiti ženu da ode na umjetnu oplodnju i živi sa drugom ženom(ili griješim)

  12. #112
    bubimirko

    Početno

    Citiraj tanjads prvotno napisa
    Tako da ne vidim zasto jedan zdrav i topao homoseksualni par ne bi mogao dobiti dijete.
    slušao sam izjave homosexualaca koji su rekli da homosexualnost nije slučaj izbora i želje već neka vrsta devijacije tj. bolesti......pa me zanima ak ima koja doktorica ovdje da mi kaže postoji li, i kakvo je medicinsko gledište na homosexualizam

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Bog je stvorio muškarca i ženu i dao im mogućnost da se razmnožavaju međusobnim spolnim kontaktom........da je u našem slučaju htijela priroda derugačije vjerovatno bi stvorila dvospolce........
    Po tome i svi oni kojima je priroda zbog ovog ili onog razloga uskratila mogucnost razmnozavanja ne bi trebali dobiti mogucnost da imaju dijete-npr. bracni parovi u kojima je jedan sterilan.
    Da se ponasamo u skladu s prirodom ne bi bilo ni ovog foruma, bolnica, odrzavanih trudnoca, inkubatora...

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Citiraj Gost 1 prvotno napisa
    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    tako mi mlijeka u prahu
    Ni ja, neba mi do zemlje čak

    (za mlađe i neupućene mi citirale Krezumicu...)

    E sad nemojte pitati tko je Krezumica
    zar nije krezubica ? :?

  15. #115
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj tanjads prvotno napisa
    Tako da ne vidim zasto jedan zdrav i topao homoseksualni par ne bi mogao dobiti dijete.
    slušao sam izjave homosexualaca koji su rekli da homosexualnost nije slučaj izbora i želje već neka vrsta devijacije tj. bolesti......pa me zanima ak ima koja doktorica ovdje da mi kaže postoji li, i kakvo je medicinsko gledište na homosexualizam
    Napisala ti je gore Bubica da su već odavno rekli da homoseksualnost nije bolest.

  16. #116
    bubimirko

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj tanjads prvotno napisa
    Tako da ne vidim zasto jedan zdrav i topao homoseksualni par ne bi mogao dobiti dijete.
    slušao sam izjave homosexualaca koji su rekli da homosexualnost nije slučaj izbora i želje već neka vrsta devijacije tj. bolesti......pa me zanima ak ima koja doktorica ovdje da mi kaže postoji li, i kakvo je medicinsko gledište na homosexualizam
    Napisala ti je gore Bubica da su već odavno rekli da homoseksualnost nije bolest.

    ok......ali kako ju onda okarakterizirati.....ako isto tako nije slučaj želje i izbora :?

  17. #117
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kao seksualnu orijentaciju.

    možeš se roditi hetero, homo ili bi. i to je to.
    isto kao što se možeš roditi s plavim, zelenim ili smeđim očima.

    nije stvar izbora, nije bolest /devijacija, samo je varijacija

  18. #118
    bubimirko

    Početno

    Citiraj tanjads prvotno napisa
    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Bog je stvorio muškarca i ženu i dao im mogućnost da se razmnožavaju međusobnim spolnim kontaktom........da je u našem slučaju htijela priroda derugačije vjerovatno bi stvorila dvospolce........
    Po tome i svi oni kojima je priroda zbog ovog ili onog razloga uskratila mogucnost razmnozavanja ne bi trebali dobiti mogucnost da imaju dijete-npr. bracni parovi u kojima je jedan sterilan.
    Da se ponasamo u skladu s prirodom ne bi bilo ni ovog foruma, bolnica, odrzavanih trudnoca, inkubatora...

    znao sam da će netko to napisati.....ali mislim da si shvatila šta sam htio reći

  19. #119
    bubimirko

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    kao seksualnu orijentaciju.

    možeš se roditi hetero, homo ili bi. i to je to.
    isto kao što se možeš roditi s plavim, zelenim ili smeđim očima.

    nije stvar izbora, nije bolest /devijacija, samo je varijacija
    ovo će možda zvučati kao vrlo odvratno ili totalna krajnost---ali postoji i orijentacija recimo zoofila

  20. #120
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    To si u nekom udžbeniku pročitao?

  21. #121
    bubimirko

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    To si u nekom udžbeniku pročitao?
    da u istom di biše i o biseksualnoj orijentaciji

  22. #122
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Daj please naslov da si ga posudim.

  23. #123
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ja sam svojedobno cula jednu teoriju (o tome zasto bi netko bio gay) koja mi ima dosta smisla, a sad jel istinita ili nije - otom potom...

    Ova knjiga je bila o utjecajima na dijete dok je jos kod mame u stomaku. Tako da je bilo price o puno toga. Medju ostalim se pricalo i o tome da lijekovi koje mama konzumira za vrijeme trudnoce utjecu na dijete. Objasnjavalo se isto kako odredjeni lijekovi inhibiraju i/ili utjecu na djelovanje odredjenih hormona na dijete. Tako da se moze desiti da u kriticnom trenutku kada dijete treba npr. testosteron da bi bio deckic, to bude prevenirano ili on dobije manje doze testosterona. I tada dolazi do toga, da ovisno o tome koliki je utjecaj bio, da recimo zensko dijete bude "muskobanjasto", ili da musko dijete bude "feminizirano" ili da to u nekoj vecoj krajnosti bude da budu gay.

    Kao sto rekoh, nemam pojma koliko je istine u ovom. Ali sklona sam vjerovati da se precesto poigravamo s prirodom i da nikad necemo dokuciti sve tajne nasih tijela i procese koji se odvijaju.

  24. #124
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    I tada dolazi do toga, da ovisno o tome koliki je utjecaj bio, da recimo zensko dijete bude "muskobanjasto", ili da musko dijete bude "feminizirano" ili da to u nekoj vecoj krajnosti bude da budu gay.
    đzs

  25. #125
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Tebi to zvuci nemoguce?

  26. #126
    bubimirko

    Početno

    a dal netko zna koji je stav crkve prema tome?

  27. #127
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sve si mislim da ćemo ga sad čuti...

  28. #128
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    a dal netko zna koji je stav crkve prema tome?
    Pa ja mislim da je svima manje vise jasno koji je stav crkve, i da nema potrebe jos i to upletati u ovu raspravu.

  29. #129
    bubimirko

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Daj please naslov da si ga posudim.
    gleč....kaj znači po tebi normalna sexualna orijentacija.......sigurno nećeš ćuti od netkog tko je gay da za sebe kaže da je nenormalan ili od nekog ko je straight da je on nenormalan.......to isto vrijedi za neke koji su totalna krajnost....(tak da je nekom zoofilija , nekom nekrofilija nekom sado-mazo nekom mazohizam prihvatljiv).zato i živimo u demokraciji gdje se poštuje volja večine....pa već ako mi ko pojedinac ne možemo prihvatit što je dobro i ispravno onda nam to nametne društvo tj. večina koja nešto smatra normalnim i prihvatljivim

  30. #130
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Tebi to zvuci nemoguce?
    ma zvuci mi samo kao jos jedna od teorija (valjda lakse smisljat nego prihvatit).
    ali homoseksualnost je postojala oduvijek, i kad nije bilo lijekova, i medju zivotinjama koje se ne lijece. a vecina gejeva i lezbijki koje poznajem niti su muskobanjaste niti su feminizirani

  31. #131
    bubimirko

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    sve si mislim da ćemo ga sad čuti...
    varaš se.....samo podsjećam

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ja sam svojedobno cula jednu teoriju (o tome zasto bi netko bio gay) koja mi ima dosta smisla, a sad jel istinita ili nije - otom potom...

    Ova knjiga je bila o utjecajima na dijete dok je jos kod mame u stomaku. Tako da je bilo price o puno toga. Medju ostalim se pricalo i o tome da lijekovi koje mama konzumira za vrijeme trudnoce utjecu na dijete. Objasnjavalo se isto kako odredjeni lijekovi inhibiraju i/ili utjecu na djelovanje odredjenih hormona na dijete. Tako da se moze desiti da u kriticnom trenutku kada dijete treba npr. testosteron da bi bio deckic, to bude prevenirano ili on dobije manje doze testosterona. I tada dolazi do toga, da ovisno o tome koliki je utjecaj bio, da recimo zensko dijete bude "muskobanjasto", ili da musko dijete bude "feminizirano" ili da to u nekoj vecoj krajnosti bude da budu gay.

    Kao sto rekoh, nemam pojma koliko je istine u ovom. Ali sklona sam vjerovati da se precesto poigravamo s prirodom i da nikad necemo dokuciti sve tajne nasih tijela i procese koji se odvijaju.
    a ja sam pak gledala neku bbc emisiju u kojoj su istraživali korelaciju između stresa u trudnoći i kasnijeg homoseksualizma....

  33. #133
    bubimirko

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Tebi to zvuci nemoguce?
    ma zvuci mi samo kao jos jedna od teorija (valjda lakse smisljat nego prihvatit).
    ali homoseksualnost je postojala oduvijek, i kad nije bilo lijekova, i medju zivotinjama koje se ne lijece. a vecina gejeva i lezbijki koje poznajem niti su muskobanjaste niti su feminizirani
    ja ih znam par.....i tvrdim suprotno, da stvar bude još i gora njihov stav me smeta i vrijeđa(to pričam o onima koje poznajem), a to je ko da mi svi nismo normalni a oni jesu, ja sam pobornik one teorije živi svoj život i pusti mene da živim svoj, u svoja 4 zida radi šta hoćeš, a vani se ponašaj ko i sav normalan svijet po općeprihvaćenim društvenim normama

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Zoofilija i nekrofilija su devijacije, u rangu s pedofilijom, a ne različite orjentacije - jednostavno zato što isključuju svjesni pristanak druge strane.

  35. #135
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Daj please naslov da si ga posudim.
    gleč....kaj znači po tebi normalna sexualna orijentacija.......sigurno nećeš ćuti od netkog tko je gay da za sebe kaže da je nenormalan ili od nekog ko je straight da je on nenormalan.......to isto vrijedi za neke koji su totalna krajnost....(tak da je nekom zoofilija , nekom nekrofilija nekom sado-mazo nekom mazohizam prihvatljiv).zato i živimo u demokraciji gdje se poštuje volja večine....pa već ako mi ko pojedinac ne možemo prihvatit što je dobro i ispravno onda nam to nametne društvo tj. večina koja nešto smatra normalnim i prihvatljivim
    Ja ti se volim informirati prije nego o nečemu diskutiram pa sam zato pitala za naslov. I dalje me zanima. Nije mi doduše baš jasno kako te je moje pitanje o naslovu knjige potaknulo na diskusiju što je kome normalno.

  36. #136
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    znate li da drustveno odbacivanje homoseksualno orijentiranih zivotinja nije primijeceno kod nijedne zivotinjske vrste (osim ljudi)?

  37. #137
    bubimirko

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Zoofilija i nekrofilija su devijacije, u rangu s pedofilijom, a ne različite orjentacije - jednostavno zato što isključuju svjesni pristanak druge strane.
    onaj slučaj pedofilije kod nas od prije par tjedana nije, napominjem NIJE isključio svjesni pristanak druge strane, pa čak niti njegove majke( ako znaš o kojem slučaju pričam)

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Anchie, ako se ne varam citale smo istu knjigu koja se zove Muski spol, zenski spol (ili obrnuti redoslijed).
    I tamo je to super objasnjeno i poduprto istrazivanjima. Ali ne radi se samo o lijekovima, nego o raznim situacijama (uglavnom se radi o stresu) kad mamino tijelo izlucuje drugacije hormone nego kad trudnica nije pod stresom.
    Ako se dobro sjecam pisali su o muskobanjastim zenama i zenskastim muskarcima i homoseksualcima ali to je nekoliko razlicitih kategorija koje su posljedica razlicitih utjecaja u trudnoci(nisam to bas najbolje srocila al sad zurim).

  39. #139
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ja sam svojedobno cula jednu teoriju (o tome zasto bi netko bio gay) koja mi ima dosta smisla, a sad jel istinita ili nije - otom potom...

    Ova knjiga je bila o utjecajima na dijete dok je jos kod mame u stomaku. Tako da je bilo price o puno toga. Medju ostalim se pricalo i o tome da lijekovi koje mama konzumira za vrijeme trudnoce utjecu na dijete. Objasnjavalo se isto kako odredjeni lijekovi inhibiraju i/ili utjecu na djelovanje odredjenih hormona na dijete. Tako da se moze desiti da u kriticnom trenutku kada dijete treba npr. testosteron da bi bio deckic, to bude prevenirano ili on dobije manje doze testosterona. I tada dolazi do toga, da ovisno o tome koliki je utjecaj bio, da recimo zensko dijete bude "muskobanjasto", ili da musko dijete bude "feminizirano" ili da to u nekoj vecoj krajnosti bude da budu gay.

    Kao sto rekoh, nemam pojma koliko je istine u ovom. Ali sklona sam vjerovati da se precesto poigravamo s prirodom i da nikad necemo dokuciti sve tajne nasih tijela i procese koji se odvijaju.
    a ja sam pak gledala neku bbc emisiju u kojoj su istraživali korelaciju između stresa u trudnoći i kasnijeg homoseksualizma....
    Da koliko se sjecam i u ovoj knjizi je isto bilo spomena stresa i njegovog utjecaja na hormone, ali nisam 100% sigurna pa nisam htjela spominjati. Zato sam spomenula samo lijekove.

    Ivarice, nije nuzno "samo smisljati a ne prihvatiti". To sto sam ja procitala tu knjigu ne znaci da ne prihvacam gay ljude, a niti ne znaci da ih ne prihvaca onaj tko ju je napisao.

    Meni je to bilo zanimljivo procitati jer nam ukazuje na to koliko smo "mali" i koliko malo znamo o nasem tijelu a mislimo da znamo sve ili barem puno toga. I natjera covjeka da stane na loptu i zamisli se. Zamisli da se jednog dana dokaze da npr. apaurini imaju takav utjecaj na nerodjeno dijete, jel bi ih i onda doktori dijelili sakom i kapom svakoj trudnici? Vrlo vjerojatno ne.

    p.s. Ivarice kao sto primjecujes, ne dira me taj dio o gay ljudima, nego me dira to sto se trudnicama daju svakakvi ljekovi bez puno razmisljanja, no to je tema za neku drugu raspravu

  40. #140
    bubimirko

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa

    Ja ti se volim informirati prije nego o nečemu diskutiram pa sam zato pitala za naslov. I dalje me zanima. Nije mi doduše baš jasno kako te je moje pitanje o naslovu knjige potaknulo na diskusiju što je kome normalno.
    ja sam samo nastavio post di je bilo napisano da su homosexualizam, bisexualizam, sexualne orijentacije te kao takve i prihvaćene......a zašto onda i zoofilija ne bi bila opće prihvatljiva......tu je netko napisao zato jer nema pristanka druge strane , ali i to mogu dokazati suprotno.....fala bogu svi imamo internet.....pa vrlo lako možemo pronaći slike gdje je životinja ta koja opći sa muškarcem/ženom......a ne obrnuto dakle nitko ju ne prisiljava.....životinjski nagon-----jel i to onda nekome normalno .....meni sigurno NE

    sad sam stvarno otišao u krajnost, sve šta sam htio reći je da smatram da mogu postojati homosexualni brakovi ali i da im ne treba dati pravo usvajanja

  41. #141
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Zoofilija i nekrofilija su devijacije, u rangu s pedofilijom, a ne različite orjentacije - jednostavno zato što isključuju svjesni pristanak druge strane.
    onaj slučaj pedofilije kod nas od prije par tjedana nije, napominjem NIJE isključio svjesni pristanak druge strane, pa čak niti njegove majke( ako znaš o kojem slučaju pričam)
    Pedofili se koriste raznim manipulacijama i iskrivljavanjem stvarnosti kad obrađuju žrtvu. Obrađivanje se odvija mjesecima, godinama, dok ne zaista ne dođe do spolnog odnosa. Totalno iskrive djetetovo shvaćanje seksualnosti i shvaćanje ljubavi. Čak i kad bi neko dijete reklo da želi seks, zbog cijele situacije se ne može reći da se radi o svjesnom pristanku. Ako pročitaš knjigu "Zavođenje djeteta" od Christiane Sanderson, znat ćeš više o tome.

  42. #142
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa

    Ja ti se volim informirati prije nego o nečemu diskutiram pa sam zato pitala za naslov. I dalje me zanima. Nije mi doduše baš jasno kako te je moje pitanje o naslovu knjige potaknulo na diskusiju što je kome normalno.
    ja sam samo nastavio post di je bilo napisano da su homosexualizam, bisexualizam, sexualne orijentacije te kao takve i prihvaćene......a zašto onda i zoofilija ne bi bila opće prihvatljiva......tu je netko napisao zato jer nema pristanka druge strane , ali i to mogu dokazati suprotno.....fala bogu svi imamo internet.....pa vrlo lako možemo pronaći slike gdje je životinja ta koja opći sa muškarcem/ženom......a ne obrnuto dakle nitko ju ne prisiljava.....životinjski nagon-----jel i to onda nekome normalno .....meni sigurno NE

    sad sam stvarno otišao u krajnost, sve šta sam htio reći je da smatram da mogu postojati homosexualni brakovi ali i da im ne treba dati pravo usvajanja
    Dobro da li mogu onda dobiti taj naslov ili ne?

  43. #143
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    anchi 76, mislim da ta teorija ne drzi vodu.
    homoseksualizam je bio vrlo rasiren kod starih grka, a mislim da oni nisu uzimali nikakve lijekove u trudnoci.

    ps. mali prilog o temi. pred par tjedana bio je jedan odlican clanak od slavoja zizeka u austriskim dnevnim novinama "der standard" (nemam ih na zalost s cim usporediti u hrvatskoj) povodom oscara, angea lee-a i svima poznatih planina. on je rekao da je njemu film "capote" apsolutno sjajan bas po tome sto je to film o jednom slavnom piscu, fascinantnoj i posebnoj licnosti. to sto je bio homoseksualac tretirano je u istom rangu kao sto sam ja napr. visoka, a netko drugi nizak

  44. #144
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj šmučka prvotno napisa
    Anchie, ako se ne varam citale smo istu knjigu koja se zove Muski spol, zenski spol (ili obrnuti redoslijed).
    I tamo je to super objasnjeno i poduprto istrazivanjima. Ali ne radi se samo o lijekovima, nego o raznim situacijama (uglavnom se radi o stresu) kad mamino tijelo izlucuje drugacije hormone nego kad trudnica nije pod stresom.
    Ako se dobro sjecam pisali su o muskobanjastim zenama i zenskastim muskarcima i homoseksualcima ali to je nekoliko razlicitih kategorija koje su posljedica razlicitih utjecaja u trudnoci(nisam to bas najbolje srocila al sad zurim).
    To je to :D

  45. #145
    bubimirko

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa

    Ja ti se volim informirati prije nego o nečemu diskutiram pa sam zato pitala za naslov. I dalje me zanima. Nije mi doduše baš jasno kako te je moje pitanje o naslovu knjige potaknulo na diskusiju što je kome normalno.
    ja sam samo nastavio post di je bilo napisano da su homosexualizam, bisexualizam, sexualne orijentacije te kao takve i prihvaćene......a zašto onda i zoofilija ne bi bila opće prihvatljiva......tu je netko napisao zato jer nema pristanka druge strane , ali i to mogu dokazati suprotno.....fala bogu svi imamo internet.....pa vrlo lako možemo pronaći slike gdje je životinja ta koja opći sa muškarcem/ženom......a ne obrnuto dakle nitko ju ne prisiljava.....životinjski nagon-----jel i to onda nekome normalno .....meni sigurno NE

    sad sam stvarno otišao u krajnost, sve šta sam htio reći je da smatram da mogu postojati homosexualni brakovi ali i da im ne treba dati pravo usvajanja
    Dobro da li mogu onda dobiti taj naslov ili ne?
    možeš.......Mala škola sexualne orijentacije- od gospodina Bubimira

  46. #146
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Izvrsno, hvala :D .

  47. #147
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    anchi 76, mislim da ta teorija ne drzi vodu.
    homoseksualizam je bio vrlo rasiren kod starih grka, a mislim da oni nisu uzimali nikakve lijekove u trudnoci.
    A mozda su bili puno pod stresom

    A sta ja znam jel drzi vodu ili ne.. svakako je bilo zanimljivo procitati.

  48. #148
    bubimirko

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Izvrsno, hvala :D .
    http://www.sexedukacija.cg.yu/sexed/parafilije.php
    http://www.clubira.com/****tepas.html

    samo napiši zoofilija i čitaj koliko te volja....ili ovak pogledaj link za samo lagani presjek

  49. #149
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    bubimirko, pa nije vedrani trebala definicija zoofilije nego je htjela znati tko je i u kojoj knjizi homoseksualnost i biseksualnost stavio u kategoriju seksualnih poremecaja kao sto si ti naveo.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •