Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Uvećani dječji doplatak (bez njege)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno Uvećani dječji doplatak (bez njege)

    Treba mi za prijateljicu koja je nezaposlena i ima curicu sa visokom dioptrijom i strabizmom i moraju svaka 3 mjeseca na vježbe. Zanima me dal netko zna dal bi na osnovu te dijagnoze mogla ostvarit pravo na uvećani dječji doplatak. Ja sam joj rekla da ode pitat u CZSS (jer kolko znam to vještačenje ide preko njih) al tam su ju otpilili nisu joj htjeli dat nikakve informacije, nego su joj rekli da u Žajinu pošalje nalaze (jer ostvaruju već pravo na običan DD) i da će je oni zvat. Al kolko je meni poznato oni nemaju ništa s tim nego bi to trebao vodit CZSS (jer meni kad mi ističe rješenje o njezi pošalju dopis da dostavim novo, a ukoliko više nisam na njezi da mogu tražit vještačenje preko CZSS-a). Ja sam ju i uputila da bi možda imala pravo na to jer mi ju je žao, pa ako itko ima ikakve informacije molim za pomoć.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    tak su otpilili i moju sestru, a onda se žajina sjetila da na osnovu tih papira ne može dobiti više para, nek je sljeduje po prihodima. ona se predala . Nek ide s papirima u žajinu i nek traži komisiju za uvećani dd.
    inače možda prek czzo ima pravo na invalidninu?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Jelena rekli su joj da je +8 premala dioptrija za invalidninu, znači ipak mora s papirima prvo u Žajinu tražt komisiju?

    I hvala ti puno
    Posljednje uređivanje od Roko_mama : 10.04.2013. at 13:05

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    nek proba, velim ti ni oni u zajinoj nisu baš neki u svezi toga

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Sto ne ide vise ne ide vještačenje za invalidninu i dd preko centra za socijalnu skrb? ( bila sam davno , pa pitam)
    na mirovinskoj mogu povećati dd doplatak po imovinskom cenzusu ako dijete ima oštećenja zdravlja ( ali ne dovoljno teško za uvecani dd) i bez invalidnine , ali samo onima koji primaju dd po imovinskom cenzusu i to za oko 25%.
    mozda su na to mislili na centru kad su je poslali na mirovinsko. Uh, ne znam čemu opće služe socijalni radnici kad te ne mogu/ ne žele uputiti u socijalna prava. Da li je bas sa svojom socijalnom radnicom razgovarala , ili ju je netko na šalteru samo tako otpilio?
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.04.2013. at 08:10

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Da oni ostvaruju cenzusno, i tak im je i rekla ženska u CZSS-u da bi im doplatak bio nekih 150-200 kuna veći, a ne ovaj uvežani od 832,00 kune. Mene baš zanima za ovaj uvećani kak ide.

  7. #7
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja sam predavala za uvecani dd.
    Predaju se svi papiri u Zajinu i onda ti oni posalju dopisnicu sa cijelom listom specjalista koje moras obaviti i traze da dodes kod njih izjasniti se da li zelis da oni obave vjestacenje. I onda cekas hoce li odobriti ili ne.
    Dalje ne znam, nismo jos dosli do toga.

  8. #8
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    je sirius ja sam bila u CZSS i predala papire za invalidninu (17.1. zvali me 25.02.) i rekli su tek kad dobijem rješenje za invalidninu da idem predati za uvećani dd. rješenje još nisam dobila a soc.r. mi nije znala reći ni otprilike kad bi ga mogla dobit. tak da pušim već 6 mj. svega od kad je bolest moje kćeri počela. ok invalidninu ću dobiti retroaktivno od 17.1. ali dd tek kad ga predam. jel neko ikad predao bez rješenja za invalidninu ili je to nemoguće? u stvari da, kak oni znaju da ćeš ju dobiti a invalidnina je uvjet za uvećani dd jel tak ili sam u krivu?

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Suzizana prvotno napisa Vidi poruku
    je sirius ja sam bila u CZSS i predala papire za invalidninu (17.1. zvali me 25.02.) i rekli su tek kad dobijem rješenje za invalidninu da idem predati za uvećani dd. rješenje još nisam dobila a soc.r. mi nije znala reći ni otprilike kad bi ga mogla dobit. tak da pušim već 6 mj. svega od kad je bolest moje kćeri počela. ok invalidninu ću dobiti retroaktivno od 17.1. ali dd tek kad ga predam. jel neko ikad predao bez rješenja za invalidninu ili je to nemoguće? u stvari da, kak oni znaju da ćeš ju dobiti a invalidnina je uvjet za uvećani dd jel tak ili sam u krivu?
    Ako ti je kćer starija od 8 godina , odnosno nemaš uvjeta za njegu, tada je invalidnine uvjet. Ali nije točno da možeš predati tek kad imas invalidninu, možeš odmah pa onda ideš i na njihovu komisiju koja određuje da li zadovoljavas uvjete.
    to je gnjavaza, ali onda i od njih dobivas novac od datuma podnosenja, ako oni odobre (ili dobiješ invalidninu u međuvremenu).

  10. #10
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    aaaa nisam to znala j**š soc.r kad te ne upute u sve kaj i kak se može brže i jednostavnije ostvarit. joooj kak me to ljuti! sve moraš istražiti i otkriti sam
    tak mi je prvi put, polovicom 12. mj. soc.r. rekla da moram skupiti sve papire da se pokrene postupak, a kad sam došla 17.1. i rekla da su neke stvari nemoguće za skupit (i vidla na internetu da se ne morju) rekla je pa donijet ćete ih naknadno. naravno da sam poludila jel sam mogla mjesec dana prije sve pokrenuti.
    znači predam sve za uvećani dd, bez invalidnine i čekam njihovu komisiju? a šta se onda radi o istom iznosu mislim da je 850kn?

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Da, isti iznos 850 kn.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a gdi se može isčitati koja su pravila za invalidnine djece, imam jedan slučaj pa da vidim da bi osobu mogla nagovoriti na išta

  13. #13
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a gdi se može isčitati koja su pravila za invalidnine djece, imam jedan slučaj pa da vidim da bi osobu mogla nagovoriti na išta
    to sam i ja tražila pa nisam baš niš konkretno, odnosno dijagnoze i bolesti našla.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    može li link koje bolesti?

  15. #15
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    cure, meni je žena kad sam predavala za uvećani dd nekaj promrmljala da do/od/oko nove godine moram nešto. ja ju nisam dobro skužila i sad vas pitam.
    jesam li trebala ili trebam li sad nekakve papire predavati da bi imala pravo na uvećani dd ovu godinu? invalidnina joj je do 2015 g.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    predaj nove papire za dd , ne moraš čekati veljaču to ti je rekla

    znači onaj papir s neta ili iz NN, kopiju rješenja za svaki slučaj ( vjerovatno će ti ga vratiti)

    si sredila papire na poreznoj?

  17. #17
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    jelena hvala! ja ko da sam s marsa pala! kakve papire na poreznoj??? daj pliz pojasni u detalje, nemam pojima!

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    kopiju rješenja može ili ti ili muž možete i djeliti odnesti u poreznu i porezne kartice i dobit ćete +1 za malu, može se koristiti i retrogradno tj. od datuma koje je na rješenju( znači kod predaje porezne prijave)

  19. #19
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    jaooo jelena niš ne kužim. šta +1????? nikad nisam čula nešto slično uopće ne znam o čemu pričaš.
    pročitala sam mm tvoju poruku on isto niš ne kuži.

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    suzi pogledaj ovo

    Članak 36.
    st. 2.
    Rezidenti mogu uvećati osobni odbitak iz stavka 1. ovoga članka u visini:
    1. 0,5 osnovnoga osobnog odbitka za uzdržavane članove uže obitelji te bivšega bračnog druga za kojeg plaćaju alimentaciju,
    2. za uzdržavanu djecu: 0,5 osnovnoga osobnog odbitka za prvo dijete, 0,7 za drugo, 1,0 za treće, 1,4 za četvrto, 1,9 za peto, a za svako daljnje dijete faktor osnovnoga osobnog odbitka progresivno se uvećava i to za 0,6, 0,7, 0,8, 0,9, 1,0… više u odnosu prema faktoru osnovnoga osobnog odbitka za prethodno dijete,
    3.0,3 osnovnoga osobnog odbitka za poreznog obveznika, svakog uzdržavanog člana uže obitelji i svako dijete, ako su osobe s invaliditetom.
    4. 1,0 osnovnoga osobnog odbitka za poreznog obveznika, svakog uzdržavanog člana uže obitelji i svako dijete, ako su osobe kojima je rješenjem, na temelju posebnih propisa, utvrđena invalidnost po jednoj osnovi 100% i/ili koji radi invalidnosti imaju, na temelju posebnih propisa, pravo na tuđu pomoć i njegu. U tom slučaju porezni obveznik za sebe osobno i za istu osobu koju uzdržava ne može koristiti osobni odbitak iz točke 3. ovoga stavka.

  21. #21
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    hvala jelena bum proučila

  22. #22
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    cure ak je invalidnina do 5 mj. ove godine, onda je i uvećani dd isto tak?! jel onda isto predajem papire za uvećani do kraja drugog mjeseca, zato da bi ga dobivala do petog do kad imam pravo ili?

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Je moraš predat papire u roku

  24. #24
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    ok tnx

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    skopiraj i rješenje za invalidninu

  26. #26
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    ok

  27. #27
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Zelim pomoci prijateljici ako sam pogrijesila temu prebacite. Nisu korisnici djecjeg doplatka ali dijete ima ostecenje sluha 50% i nosi na oba uha slusne aparatice. Da li imaju pravo na uvecani djecji ili invalidninu ili nesto trece? Spominjali su mi neki predati papira na hzmo neki na czss...taman sam joj pripremila sve za djecji...

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Za DD na mirovinsko, a invalidnina centar za socijalnu skrb.
    Ima pravo traziti, ali komisija odlucuje da li je taj postotak ostecenja dovoljan da dobije DD ili invalidninu.

  29. #29
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moje dijete se prije pola godine jako razboljelo i bilo dugo u bolnici pa su mi rekli da tražim i jedno i drugo (invalidninu i uvećani DD). Predala sam papire i u czss i u HZMO, i za jedno i za drugo čekam vještačenje, predala sam prije cca 2,5 mjeseca, još nas nisu zvali na vještačenje. Inače ne dobivamo DD. Ovaj se dobiva na osnovu dijagnoze, ne censusa. Samo neka predaju i čekaju, ako dobiju rješenje dobit će zaostale naknade od dana kad su predali zahtjev.

  30. #30
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Super hvala vam bas ste brze!

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Nek preda papire nek na formularu pod teško zdravlje napiše DA.
    Nek priloži fotokopije papira u nek se pripremi na čekanje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •