Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Opoziv uvjetne - žalba itd :)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno Opoziv uvjetne - žalba itd :)

    Dragi moji roditelji, zz mlt djece :D (izraz samohran se zakonski koristi samo ako drugi roditelj nije živ ili se odrekao roditeljskog prava)

    Vrijeme je za moj kvartalni update s naše strane borbe s pravosuđem, za oni koji su tek na početku da znaju što ih čeka, a za one koji su dalje od nas, da nas savjetuju . Dakle....

    - uvjetna od 10 mjeseci za neplaćanje alimentacije nakon 3 godine čekanja napokon opozvana 20.2.
    - uložio je naravno žalbu, a ja sad pišem "podnesak, tj odgovor na žalbu okrivljenika" (iako mi naravno do sad nikad nitko nije rekao da se to može )
    - podnesak pišem jer sam slučajno saznala da Županijski, prije nego što uopće preuzme žalbu na čitanje, od ODO-a traži (a ostalim strankama daje za pravo), da se očituju na žalbu.
    - Koliko sam saznala, taj zaključni podnesak stranaka ima najveću težinu pri odluci županijskog da li žalba osnovana ili ne. ....eto ja pišem!!!!
    - CZSS je u međuvremenu tražio uvjetnu zbog ogluhe i pustio vrhu za ono što su oni plaćali umjesto njega
    - napominjem da sam namjerno pustila CZSS da digne tužbu, nakon što sam je ja već digla jer sam htjela da se vode 2 odvojena spora i s time 2 odvojene presude, tako da ne može tražiti njihovo spajanje - drugom prilikom ću objasniti zašto.
    - privremenu alim. primam sad već 4 i pol godine. zašto? jer mi je jedna pametna pravna glava savjetovala da ne pitam CZSS zašto je to tako, dk god plaćaju, već čekam dok se sami sjete obustaviti plaćanje. Naime, ako oni plaćaju umjesto njega, sve njemu moraju naplatiti a ne smiju zakonski meni pa ja mudro šutim
    - gospodin BM naravno nije sjedio prekriženih ruku, već je lijepo pustio žalbu kod CZSS zbog navodnog zlostavljanja i navodnih sprječavanja u održavanju susreta?!?!?! grrrr
    Kao pojašnjenje napominjem da ne želi dolaziti po djecu kroz tjedan, jer mu se ne da trošiti gorivo, a CZSS je rekao da mu ja branim da dolazi. Ajd sad dokaži da mu ne braniš grrrrrrr
    - kao rezultat CZSS sad traži psihološko vještačenje djece i ispitivanje uvjeta života (sad su se sjetili provjeriti kako nam je a u 6 god nikad nisu ni izašli na provjeru uvjeta kod nas), da bi utvrdili da li ja djeci branim kontakt s ocem i da li ih netko zlostavlja - sve samo na temelju njegove izjave (i tete koja radi u drugom CZSS)
    - na vjestacenje naravno djecu moram voziti ja jer on stedi gorivo i ja moram dokazati da on nije zelio dolaziti po njih, umjesto da on dokazuje
    - jos je gospodin BM sudu poslao dodatak na žalbu s napomenom da traži " rad za opće dobro" umjesto zatvora, jer je mama "pod istragom" CZSS radi mogućeg zlostavljanja, pa je on jedini koji se može brinuti o djeci te s time predlaže da se alimentacija naplaćuje meni i on "prebija" sa mnom.

    Dakle
    1 nije nas prijavio zbog dobrobiti djece, vec da bi dobio uštedio novce.
    2 nije bitno da sam nevina, vec samo da CZSS na temelju njegove izjave misli da nisam
    3 nije bitno da se djeca normalno razvijaju, da prolaze sa 5, da su socijalno osvjestena i da sami vise ne zele ici kod tate - bitno je tko ti je teta
    4 nije bitno da sam mu oprostila zajednicko stecenu u vrijednosti od 200.000, kad nam sad opet duguje 180.000 kn i to samo za alim.
    5 Bitno je samo koliko čelične živce imaš i koliko dugo možeš izdržati da te vozikaju bez da odustaneš

    Kao sljedeći korak sad čekamo odgovor od županijskog i rezultat vještačenja, ako ga uopće bude jer još nitko iz CZSS se nije javio već su se samo prijetili.
    Nekako se pozitivno nadam da će županijski odbiti žalbu i mogućnost da zatvor zamjeni s radom za opće dobro.

    Moje sljedeće pitanje glasi: što ako se prvostupanjska potvrdi? što kad odradi tih 10 mj zatvora? što ide nakon toga?
    Ako ima tko tako daleko u postupku kao mi, neka nam se molim Vas javi.

    lp,

    tornadica

    PS Veliko hvala štrumfeti i samamama čije postove redovito pratim.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    drago mi je da se mrdas s mjesta.. nismo ni mi puno dalje od tebe.
    nama je sada istekao rok u kojem je bm trebao uplatiti zaostale rate, tako da su i kod nas steceni uvijeti da se ukine uvjetna osuda i pretvori u bezuvijetnu , tj. da se ide na izdrzavanje kazne zatvora ( u nasem slucaju je to 8 mjeseci zatvora ).

    e sad...
    ODO bi trebao podnijeti prijedlog za ukidanje uvijetne osude obzirom da su oni postupak i vodili, pa cemo vidjeti sta ce biti dalje..

    probati cu odgovoriti na dijelove tvog posta za koje imam neke odgovore,. pa eto;

    [QUOTE=TornadosWings;2389046]

    - uložio je naravno žalbu, a ja sad pišem "podnesak, tj odgovor na žalbu okrivljenika" (iako mi naravno do sad nikad nitko nije rekao da se to može )
    - podnesak pišem jer sam slučajno saznala da Županijski, prije nego što uopće preuzme žalbu na čitanje, od ODO-a traži (a ostalim strankama daje za pravo), da se očituju na žalbu.
    - Koliko sam saznala, taj zaključni podnesak stranaka ima najveću težinu pri odluci županijskog da li žalba osnovana ili ne. ....eto ja pišem!!!!
    [QUOTE=TornadosWings;2389046]

    sud ( ne samo zupanijski, vec svi sudovi, kao i sva tijela javne vlasti ), uvijek dostavljaju protivnoj stranci žalbu i pozivaju je da se na nju očituje. Sam odgovor na žalbu ( unatoč tome sto su ti rekli, vecina sudaca ne čita i nije da ima preveliku tezinu.. krajnja odluka nece biti temeljena na nicemu sto ti izreknes u svom odgovoru, niti smije biti na tome temeljena.. ali svakako predstavlja tvoje zakonsko pravo da odgovoris, ako to zelis ). ako i ne odgovoris, odluka suda ce biti ista jer su sve bitne činjenice vec poznate.

    [QUOTE=TornadosWings;2389046]
    - privremenu alim. primam sad već 4 i pol godine. zašto? jer mi je jedna pametna pravna glava savjetovala da ne pitam CZSS zašto je to tako, dk god plaćaju, već čekam dok se sami sjete obustaviti plaćanje. Naime, ako oni plaćaju umjesto njega, sve njemu moraju naplatiti a ne smiju zakonski meni pa ja mudro šutim [QUOTE=TornadosWings;2389046]

    pogresno., a i ta "pametna" pravna glava te vrlo vjerojatno samo dovela u probleme ...
    CZSS ce svoje uplate potrazivati od tebe, ne od njega. Metodologija placanje je sljedeca: kada ti on uplati ratu za primjerice siječanj 2013, ti moras CZSS vratiti iznos koji su oni platili umjesto njega. Ovo se moze prebijati između tebe i tvog muza, ali u svakom slucaju ti si ta koja ce na kraju biti duzna ili vratiti czss njihove uplate ili se odreci tog dijela novca u odnosu na muža.
    Ovo o cemu ti pricas strucno bi se zvalo "stjecanje bez osnove", a odnosi se na cijeli period koji si primala novac od czss bez zakonske osnove ( odnosno na sve preko maksimalnih 3 godine ). Sve ovo ces morati vratiti, a za taj period preko 3 godine czss cak niti ne treba cekati da ti BM isplati, vec ce u trenutku kada netko primjeti gresku kod njih, citav iznos potrazivati od tebe odmah i dobiti ce ga jer se radi o stjecanju bez osnove..
    na zalost, tako ti je to. .
    jedina nada da ne trebas vratiti lovu je da iznosi kojim slucajem odu u zastaru, a napamet ne znam koliko je zastara za stjecanje bez osnove ( proguglaj malo )

    [QUOTE=TornadosWings;2389046].

    Moje sljedeće pitanje glasi: što ako se prvostupanjska potvrdi? što kad odradi tih 10 mj zatvora? što ide nakon toga?
    Ako ima tko tako daleko u postupku kao mi, neka nam se molim Vas javi.
    Citiraj TornadosWings prvotno napisa Vidi poruku

    i ja se pitam sta ce se desiti u tom slucaju., a u czss nailazim na odgovor; nista se nece desiti.. barem ne nista sto bi meni nesto znacilo.. pretpostavljam da mozes dalje pokretati postupke, sud ga moze dalje zatvarati, ali ono sto je nama u stvari bitno, a to je ta alimentacija, se nece realizirati nikada po svemu sudeci.
    a osobno odustajem od svega.. jos da bm vidim u zatvoru, da imam neku osobnu satisfakciju i to je to. pomirila sam se da od njega necu dobiti niti lipe., duzan je bogu i vragu., pa i kada umre sin od njega nece nasljediti nista osim dugova...
    ma.. svo zlo u tome..

    vidi ovo:
    Opoziv uvjetne osude
    Èlanak 69.
    (1) Sud æe opozvati uvjetnu osudu i odrediti izvršenje izreèene kazne ako osuðena osoba u vrijeme provjeravanja poèini jedno ili više kaznenih djela za koja joj je izreèena kazna zatvora od dvije godine ili teža kazna.

    (2) Sud može opozvati uvjetnu osudu i odrediti izvršenje izreèene kazne ako osuðena osoba u vrijeme provjeravanja poèini jedno ili više kaznenih djela za koja joj je izreèena kazna zatvora u trajanju manje od dvije godine ili novèana kazna.

    (3) Kad opozove uvjetnu osudu i odredi izvršenje izreèene kazne u sluèajevima iz stavka 1. i 2. ovoga èlanka, glede izreèenih kazni postupit æe prema odredbama ovoga Zakona o odmjeravanju kazne za djela u stjecaju.

    (4) Kad sud ne opozove uvjetnu osudu (stavak 2.) za novo kazneno djelo može izreæi kaznu ili uvjetnu osudu. Ako izrekne uvjetnu osudu, sa prije izreèenom i novom izreèenom kaznom postupit æe se prema odredbama ovoga Zakona o odmjeravanju kazne za djela u stjecaju, ali æe se odrediti novi rok u kojem se jedinstvena izreèena kazna neæe izvršiti.

    (5) Sud æe opozvati uvjetnu osudu i odrediti izvršenje izreèene kazne ako osuðena osoba tijekom provjeravanja ne izvrši obveze koje su joj odreðene, a mogla ih je izvršiti. U sluèaju da se utvrdi nemoguænost izvršenja obveza, sud te obveze može zamijeniti drugima, ili osuðenu osobu osloboditi obveza.

    (6) Sud æe opozvati uvjetnu osudu kad nakon njezine primjene utvrdi da je uvjetno osuðena osoba prije toga poèinila kazneno djelo, ako ocijeni da ne bi bilo uvjeta za primjenu mjere upozorenja da se za to kazneno djelo znalo. S izreèenom kaznom u sluèaju opoziva uvjetne osude i s kaznom za prije poèinjeno kazneno djelo postupit æe se prema odredbi stavka 3. ovoga èlanka, a u sluèaju da sud ne opozove uvjetnu osudu, postupit æe se prema odredbi stavka 4. ovoga èlanka.

    (7) Bez obzira na razloge za opoziv, uvjetna osuda se ne može opozvati nakon što je protekla godina dana od isteka vremena provjeravanja.

    Izvod iz Zakona o kaznenom postupku/pročišćeni tekst/ NN 152/08, 76/09

    Glava XXIX. POSTUPAK ZA OPOZIV UVJETNE OSUDE


    Članak 564.
    (1) Kad je u uvjetnoj osudi određeno da će se kazna izvršiti ako osuđenik ne vrati imovinsku korist, ne naknadi štetu ili ne udovolji drugim obvezama, a osuđenik u određenom roku nije udovoljio tim obvezama, prvostupanjski sud provest će postupak za opoziv uvjetne osude na prijedlog ovlaštenog tužitelja ili oštećenika.


    (2) Sudac koji za to bude određen ispitat će osuđenika, ako je dostupan, i provesti potrebne izvide radi utvrđivanja činjenica i prikupljanja dokaza važnih za odluku.


    (3) Nakon toga će predsjednik vijeća zakazati sjednicu vijeća o kojoj će izvijestiti tužitelja, osuđenika i oštećenika. Nedolazak stranaka i oštećenika, ako su uredno obaviješteni, ne sprečava održavanje sjednice vijeća.


    (4) Ako sud utvrdi da osuđenik nije udovoljio obvezi koja mu je bila određena presudom, donijet će presudu kojom će opozvati uvjetnu osudu i odrediti izvršenje izrečene kazne, ili odrediti novi rok za udovoljenje obvezi, ili tu obvezu zamijeniti drugom ili osuđenika osloboditi obveze. Ako sud ustanovi da nema osnove za donošenje koje od tih odluka, rješenjem će obustaviti postupak za opoziv uvjetne osude.


    (5) Ako se naknadno utvrdi da je osuđenik u vrijeme provjeravanja počinio kazneno djelo za koje je osuđen na kaznu zbog koje je, prema odredbama Kaznenog zakona, trebalo ili bilo moguće opozvati uvjetnu osudu, a sud koji ga je osudio na kaznu je propustio o tome odlučiti, prvostupanjski sud koji je izrekao uvjetnu osudu donijet će presudu kojom će opozvati uvjetnu osudu i odrediti izvršenje izrečene kazne. Ako sud ustanovi da nema osnove za opoziv uvjetne osude, rješenjem će obustaviti taj postupak.


    (6) Odluke iz stavka 5. ovog članka donosi sud nakon sjednice vijeća održane u skladu s odredbom stavka 3. ovog članka.


    (7) Nakon pravomoćnosti presude iz stavka 5. ovog članka postupit će prema članku 498. ovog Zakona.

    lp,

    tornadica

    PS Veliko hvala štrumfeti i samamama čije postove redovito pratim.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    pozzz mame...eto i mene nakon dužeg vremena...
    ....nakon puno izgubljenih živaca, nedolazaka oca na ročište uputili su me na ODO i tamo dobila info da mu je ukinuta uvjetna i određena kazna
    zatvora od 5 mj. radi neplaćanja aliment....e sad budemo prvo vidjeli kad bude on uopće primio presudu.......da li se bude žalio?! pa vjerojatno bude,
    mene samo živo zanima koja je težina žalbe na drugostupanjski sud, tj. zašto bi drugostupanjski eventualno mogao ukinuti tu presudu ili istu
    preinačiti?! majko mila nije u ove 2 god. niti se prijavio na Zavod za zapošljavanje što je ja mislim ono osnovno što je mogao učiniti da bi
    pronašao posao...makar ja znam a vjerujem da znaju i suci da zarađuje na crno.....a sa zanimanjem koje ima mislim
    da to zanimanje prednjači u zapošljavanju na crno ili honorarno......mislim svaki normalan bi se prijavio na burzu rada prvo
    da si nađe posao ! Dotični inače niti ne pita za dijete, ne viđa ga već 2 god.. skoro, apsolutno nemamo nikakvig kontakta...osim što ga vidim na ročištu
    (ako se na kojem pojavi ) Nadam se ipak da će na kraju sve rezultirati time da odsluži kaznu jer ju je stvarno zaslužio...neka mu
    bude jasno da je dijete živo biće i da ima dijete..... mada on to zna, i vjerojatno iz inata neće platit ni 5 kn, slušajući savjete svoje nove
    pametne partnerice......Čitam po forumima da neki mame koje traže kaznu zatvora za očeve koji ne plaćaju nazivaju "kučkama koje se svete bivšima"...
    ja sebe ne smatram uopće k...... ........ako ja mogu raditi bolesna, svakakva, brinut o djetetovim aktivnostima, plaćat te aktivnosti, vrtić, vodit ga doktoru, zubaru itd....
    a da otac niti ne pita za to dijete..... od CZSS dobivamo privremeno uzdržavanje već 2 god. još god. dana i s tim je gotovo.
    Uglavnom vidjet ćemo kako će to završiti, ali za dalje znam: tužba baki na mirovinu i finito...... njega ne želim uopće više čekat, a fakat ni gledat

    Ako netko ima iskustvo sa žalbom na presudu nek se javi...zanima me kolika je šansa i čime bi on trebao podkrijepiti tu svoju žalbu
    da mu drugostupanjski sud nešto promijeni u kazni..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    ako je presuda prvostupanjska pravomoćna, onda sada nije opet donesena drugo stupanjska presuda vec nesto drugo: rjesenje o ukidanju uvjetne osude i određivanje izvršenja kazne zatvora.

    pročitaj si malo Zakon o kaznenom postupku, on bi trebao riješiti tvoje dileme

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Rekli mi na ODO da od dana kada primi presudu ima pravo na žalbu u roku 15 dana...... ako se žali, dobim poštom presudu i njegovu žalbu, opet ja mogu
    pisat odgovor na žalbu u roku 8 dana (to pročitala na netu)......i to onda ide na sud, pa ovisi o sudu da li će prihvatit žalbu ako hoće onda se ide na drugostupanjski.....
    Malo mi blesavo da nisam primila i ja presudu....niti nemam pojma šta su napisali sve....znači tek ju dobijem ili kad postane pravomoća ili kad on uloži žalbu Provjerila sam u kancelu primio je presudu....za koji tj. mogu provjerit da li je stigla žalba...a vjerujem da hoće...a nadam se da bude odbijena

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    Rekli mi na ODO da od dana kada primi presudu ima pravo na žalbu u roku 15 dana...... ako se žali, dobim poštom presudu i njegovu žalbu, opet ja mogu
    pisat odgovor na žalbu u roku 8 dana (to pročitala na netu)......i to onda ide na sud, pa ovisi o sudu da li će prihvatit žalbu ako hoće onda se ide na drugostupanjski.....
    Malo mi blesavo da nisam primila i ja presudu....niti nemam pojma šta su napisali sve....znači tek ju dobijem ili kad postane pravomoća ili kad on uloži žalbu Provjerila sam u kancelu primio je presudu....za koji tj. mogu provjerit da li je stigla žalba...a vjerujem da hoće...a nadam se da bude odbijena
    ja nisam uopce dobila žalbu niti nista, samo presudu drugostupanjsku i to tek nakon sto je bila pravomoćna.

    ma nemam pojma.. vidjeti cemo sta ce biti

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam uopce dobila žalbu niti nista, samo presudu drugostupanjsku i to tek nakon sto je bila pravomoćna.

    ma nemam pojma.. vidjeti cemo sta ce biti
    Onda se vjerojatno on nije žalio, ili se žalio pa je odbaćena kao neosnovana....pa automatski ide drugostupanjska bez ikakvog ponovnog postupka, ročišta itd...

    Vidjet ću i ja šta mi slijedeći tjedni nose ...do onda mislim da djetetom uživat u prekrasnim sunčanim danima i ne mislit o tome

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    pozzz mame...eto i mene nakon dužeg vremena...
    ....ukinuta uvjetna i određena kazna zatvora od 5 mj. radi neplaćanja aliment....e sad budemo prvo vidjeli kad bude on uopće primio presudu.......da li se bude žalio?!
    Ovako, odi na općinski sud i traži spis na uvid (na to imas pravo). Kopiraj si njegovu žalbu, ili ako vidiš da nije zaprimljena, pitaj kada će presuda postati pravomoćna. Po pravilu ima pravno na žalu 8-10 dana ukupno od primitka presude. AKo ne 2 puta pošalju i on je ne prihvati, onda ide na obavijesnu ploču suda i postaje pravomoćna 3 dana poslije ja mislim. ODO ti neće puno pomoći s tim. To je bolje riješiti izravno sa sudom. Inače, oni imaju obvezu da ti kao zz djece pošalju prijepis njegove žalbe na uvid. U mom slučaju to nisu napravili pa sam sama otišla u pisarnicu i tražila uvid u spis da vidim što se dešava. Ti na njegovu žalbu imaš pravo napisati podnesak i obrazložiti da li žalbu smatraš opravdanom. Ali kako je samamama već rekla, to izgleda nema težine previše.

    Nadam se ipak da će na kraju sve rezultirati time da odsluži kaznu jer ju je stvarno zaslužio...
    Nakon što presuda postaje pravomoćna, još slijedi dočekati da mu sudac izvršitelj pošalje poziv za dijagnostiku ili kako se to već zove. Ukratko da mu odrede na temelju nekakve analize kako da odsluži kaznu. Budući da se radi o kazni manjoj od 6 mjeseci, odslužiti će je u nadležnom zatvoru prema mjestu prebivališta. Ta procedura traje još par mjeseci.

    Ako netko ima iskustvo sa žalbom na presudu nek se javi...zanima me kolika je šansa i čime bi on trebao podkrijepiti tu svoju žalbu da mu drugostupanjski sud nešto promijeni u kazni..
    Moje iskustvo je da su mu žalbu odbili i to zato što ju je poslao jedan dan prekasno
    U žalbi je ukratko naveo:
    - da zbog teške situacije u državi i trenda nezapošljavanja u njegovoj struci, traži da se ima razumijevanja.
    - da je ipak nešto doprinosio, a nije naveo koliko (1 alimentacija u 2 godine)
    - da je sud učinio proceduralnu pogrešku jer nisu stavili "zarez" na iznos koji su naveli
    - da ako već nitko nema razumijevanja, moli da se zatvorska pretvori u dobrovoljni rad (to ni ne odlučuje prvostupanjski nego sudac izvršitelj koliko ja znam)
    Uglavnom, nije prošlo, jer sam otišla u pisarnicu i upozorila službenicu da je datum pečata na kuverti izvan roka. Naravno da to nisu sami skužili

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    Onda se vjerojatno on nije žalio, ili se žalio pa je odbaćena kao neosnovana....pa automatski ide drugostupanjska bez ikakvog ponovnog postupka, ročišta itd...
    žalio se sigurno! Jer ako je bila drugostupanjska, onda se žalio pismeno prvostupanjskom, žalba mu je zaprimljena i slučaj se prebacuje na drugostupanjski. Kad se ne žali onda se nakon po pravilu mjesec dana trebaš dobiti rješenje da je prvostupanjska presuda pravomoćna. Najčešće sudovi s time kasne, ako ne odeš u pisarnicu i pitaš za status. To ih svaki put probudi pa se malo ubrzaju


    Samamama, odi u pisarnicu naoružana brojem spisa, i traži uvid u spis i kopiju svega što te zanima. Košta 20tak kn, žene te tamo gledaju ko da si šugavac, jer im se ne da kopirati, ali pošto imaš zakonsko pravo, mogu samo roncati dok kopiraju

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    drago mi je da se mrdas s mjesta.. nismo ni mi puno dalje od tebe.
    nama je sada istekao rok u kojem je bm trebao uplatiti zaostale rate, tako da su i kod nas steceni uvijeti da se ukine uvjetna osuda i pretvori u bezuvijetnu , tj. da se ide na izdrzavanje kazne zatvora ( u nasem slucaju je to 8 mjeseci zatvora ).
    e sad...ODO bi trebao podnijeti prijedlog za ukidanje uvijetne osude obzirom da su oni postupak i vodili, pa cemo vidjeti sta ce biti dalje..
    Ovako, meni je ODO pokrenuo postupak, ali prijedlog za ukidanje uvjetne sam na sama pisala i slala, jer ODO nema uvid na njegove uplate. Osim toga, tako mi rekla sudkinja kad sam je pitala "šta ako on ipak ne plati iako je na uvjetnoj". Rekla je: Ako prođe 6 mjeseci a da nije platio podnesite prijedlog za opoziv uvjetne. Sud će pričekati da prođe vrijeme kušnje, ali se postupak skraćuje ako već imaju prijedlog za opoziv.

    Metodologija placanje je sljedeca: kada ti on uplati ratu za primjerice siječanj 2013, ti moras CZSS vratiti iznos koji su oni platili umjesto njega. Ovo se moze prebijati između tebe i tvog muza, ali u svakom slucaju ti si ta koja ce na kraju biti duzna ili vratiti czss njihove uplate ili se odreci tog dijela novca u odnosu na muža.
    Ne razumijem Ja sam podnijela prijavu za neplaćanje umanjeno baš za taj iznos iz privremenog fonda. CZSS je njemu poslao presudu i ovrhu zbog neplaćanja dugovanja prema njima i on i na temelju toga ima presudu samo od suda iz svog grada prebivališta. Zašto bi oni to sad potraživali od mene?

    Ovo o cemu ti pricas strucno bi se zvalo "stjecanje bez osnove", a odnosi se na cijeli period koji si primala novac od czss bez zakonske osnove (odnosno na sve preko maksimalnih 3 godine). Sve ovo ces morati vratiti, a za taj period preko 3 godine czss cak niti ne treba cekati da ti BM isplati, vec ce u trenutku kada netko primjeti gresku kod njih, citav iznos potrazivati od tebe odmah i dobiti ce ga jer se radi o stjecanju bez osnove..

    Kako stjetacnje bez osnove? Pa čovjek i dalje ne plaća! Ok, ok shvatiti ću ovo ozbiljno i idem googlati

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Evo još za kraj da vam odgovorim koji je naš trenutni status:
    DAKLE, DANAS SMO PRIMILI RJEŠENJE DA SE ODBACUJE ŽALBA OKRIVLJENIKA BM NA PRVOSTUPANJSKU PRESUDU O OPOZIVU UVJETNE OD 10 MJESECI!

    Naravno, BM sad opet ima pravo žalbe na to rješenje u roku od 3 dana i naravno o žalbi odlučuje drugostupanjski. ALI, ovo je već veliki napredak! Jer ako opet odbije primitak pošte, pa sud oglasi 3 dana na oglasnoj ploči, ode BM kod suca izvršitelja na određivanje mjesta i trenutka održavanja zatvorske kazne. I tad mu nema pomoći više. Može probati zamijeniti za dobrovoljni rad, može tražiti smanjenje zbog dobrog vladanja nakon 5 mjeseci, ali 5 će barem odsjediti.
    Inače, za one koji misle (i u pravu su) da sam osvetoljubiva, evo Vam par činjenica:
    - BM kad nas je napustio ostavio nam (meni i djeci) 50000 kn duga za gotovinski kredit
    - ono što nam nije ostavio je zajednička stečena imovina. Nju smo mu dali dobrovoljno jer se prijetio da će me roditelji jedne noći naći kako plutam u Savi.
    - do sada je pokrenuo 5 postupaka protiv mene majke za raznorazne gluposti (sve ih je izgubio). Ali moji troškovi tada su iznosili preko 10.000 kn koje nitko nije namirio.
    - sve vrijeme je radio (nešto na crno, nešto na minimalcu da ne moram plaćati), živi u roditeljskoj kući (nije podstanar kao mi), ima auto (na firmu prijatelja)
    - ostala sam bez 5 zubi jer nisam mogla platiti stomatološki zahvat da ih spasim.
    - ostala sam bez jednog jajnika (jer nije htio čuvati djecu kad mi je bio termin operacije, a kad sam dobila novi 6 mjeseci kasnije bilo je prekasno)
    - iako sam uvijek radila i imala plaću preko 6000 kn, frižider, veš mašinu, krevete, štednjak nismo imali godinu dana (salama se držala u kutiji na prozoru, a veš se pravo na ruke, uz brigu za 2 djece u pelenama i 10satni posao), jer sam morala platiti dugove koje nam je ostavio.
    - do danas nam nije platio 178.500 kn alimentacije za 2 djece. Platio je ukupno 4000kn, dakle 27 kn po djetetu mjesečno).
    - od 178.500 kn smo mu oprostili 6 godina kamata (oko 30000), prvu godinu nakon rastave (25000 kn) jer eto ušlo u zastaru dok još nisam znala što činim, Alimentaciju za 2010 (25000) jer eto tad stvarno nije radio 3 mjeseca.
    Sve skupa mu je dakle oprošteno 80.000 kn, plus zajedničko stečena imovina!
    Tko misli da ovo nije dovoljno dobar razlog neka se slobodno javi da mu udjelim samo zrno soli iz moga mora nakupljene ogorčenosti.

    Žena svašta oprašta, ali kad ga jednom pretjerate dečki (napadnete financije, posao, zdravlje i za kraj djecu), to je to. Nema tog novca koji će umanjiti brigu koju sam nosila na srcu sve ove godine. Ali je ovaj novac mala satisfakcija za sve ono što nam je učinjeno, jer ću s njim osigurati budućnost svoje djece, tako da oni nikada ne budu u situaciji u koju je njihov otac mene smjestio.
    Dakle neka slobodno misli da će uteći. Ja ću ga ganjati do punoljetnosti svog starijeg djeteta, pa do punoljetnosti mlađeg, pa do zastare svih dugova! To je dakle cca narednih 18 godina. Pa ako njemu neće dosaditi, vjerujte mi neće ni meni

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Eto i mene...provjerila, gospodin je poslao žalbu...pitam ženu preko telefona u kancelu da li ja to dobijem, kome to sad ide, ništ mi nije jasno..veli mi ona da joj se čini da ide u DORH i da budem ja dobila samo presudu kad bude pravomoćna...a na DORH-u mi rekli da ukoliko se žali da ja dobijem tu presudu i žalbu da imam pravo odgovora na žalbu..ma ništ mi nije jasno....a baš me ono živo zanima šta stoji u žalbi......ali malo mi problem izbivat s posla, dosta odlazim na sud ili CZSS ...viša pa na sudu skoro da me niti ne traže osobnu iskaznicu stvarno cure, ništ mi nije jasno kud da krenem.... niti ne znam koju sutkinju eventualno zvati i pitati jer je presudu donijelo vijeće, e sad da li zvati sutkinju kod koje smo odlazili na ročišta ili suca koji je potpisao tu presudu kao predsjednik vijeća?!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    ...stvarno cure, ništ mi nije jasno kud da krenem.... niti ne znam koju sutkinju eventualno zvati i pitati jer je presudu donijelo vijeće, e sad da li zvati sutkinju kod koje smo odlazili na ročišta ili suca koji je potpisao tu presudu kao predsjednik vijeća?!
    Ja sam otišla na sud u pisarnicu i kopirala si što mi je trebalo, pa tako i žalbu . A kad sam već bila tamo, odmah sam posjetila predsjednicu sudskog vijeća (kod mene je bila žena) i pitala što sad ja trebam napraviti s tom žalbom i da li je bitno da je njegova žalba poslana izvan roka (to vidjela u spisu po datumu pečata i usporedila sa datumom dostavnice koja isto mora biti u spisu list ranije). Ona mi rekla da je to meni na znanje jer sam zz djece, a sad sama mogu odlučiti da li ću pisati podnesak na žalbu ili ne, ali da ću u svakom slučaju dobiti presliku presude ja osobno ukoliko nemam odvjetnika ili pak odvjetnik ukoliko ga imam.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Saznala da je bivšem odbijena žalba jer je zakasnio 1 dan ...znači odbačena kao nepravodobno poslana....zna netko što dalje slijedi?
    Da li ja sad napokon budem dobila presudu da je pravomoćna ili opet ima on pravo na "nešto" ili bude napokon morao na odsluženje kazne?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    Saznala da je bivšem odbijena žalba jer je zakasnio 1 dan ...znači odbačena kao nepravodobno poslana....zna netko što dalje slijedi?
    Da li ja sad napokon budem dobila presudu da je pravomoćna ili opet ima on pravo na "nešto" ili bude napokon morao na odsluženje kazne?
    Evo ja znam što slijedi Bila sam na sudu, otišla po pečat pravomoćnosti i izvršnosti. Sad je presuda pravomoćna, spis odlazi kod suca izvršitelja koji sam odlučuje, gdje, kada i kako provesti izrečenu kaznu.
    Po pečat pravomoćnosti sam dakle sama otišla, ali sam čekala 10 dana nakon što su mu odbili žalbu, jer toliko treba da se od suca vrati spis u pisarnicu

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    E da, sa tom pravomoćnom i ovršnom presudom sam otišla kod FINE, koja me uputila na javnog bilježnika, koji me poslao natrag u FINU, oni su me poslali opet u bilježnika i za kraj mi je bilježnik rekao da moram s time i sa ispisanim prijedlog za ovrhu u 6 primjeraka na općinski građanski sud podnjeti prijedlog za ovrhu. I eto ja danas bila na građanskom ali oni mi rekli da nisam dobro napisala prijedlog za ovrhu, pa sad idem kod odvjenice da ga ona napiše umjesto mene.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Pretpostavljam da trebam sacekat da postom dobijem presudu ili? Ne vjerujem da po to mogu u kancel..
    Znaci cekat postara i po pecat pravomocnosti...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da trebam sacekat da postom dobijem presudu ili? Ne vjerujem da po to mogu u kancel..
    Znaci cekat postara i po pecat pravomocnosti...
    Dobit ćeš poštom presudu s pečatom (klauzulom) pravomoćnosti.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Zbunjena sam.... provjeravam u kancelu telefonski jer nisam u mogućnosti s posla nahodavati toliko stanje predmeta budući
    da mi poznato "neslužbeno" da je bivšem odbijena žalba kao nepravovremena (zakasnio jedan dan, sad navodno ide na fintu u kojem zakonu piše da se računaju sub i nedjelje kao dani da se računaju u rok žalbe; kolko ja pročitala na netu, rok mu isticao jedan dan u tjednu, i nema veze sa neradnim danom, ali je preporučeno poslao jedan dan kasnije nego je morao). Vele mi tamo da je predmet na županijskom, da je žalba stigla, i da je
    primio odbijeno kao nepravovremeno..ja pitam: on se opet ima pravo žaliti na to rješenje? Veli mi ženska: "je pa normalno...ne brinite sve ćete dobiti
    od županijskog suda, ne brinite".....pa on se znači može žaliti još na sve i svašta dok druga strana nema pojma šta se dešava ???!!!!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    to se zove hrvatska stvarnost.. zemlja u kojoj sudski procesi traju dulje od života, a mogucnosti žalbe su gotovo neogranicene.. kada iscrpi sve redovne pravne lijekove, moze krenuti i sa onim izvanrednim.. traziti reviziju presude itd itd..

    volila bi ti uliti kap nade da ce proces biti gotov uskoro, ali na zalost, onaj tko se zainati moze godinama i godinama odugovlaciti sa postupak., i tako dok ti gubis zivce, strpljenje i zdravlje, druga strana se zajebava ( da oprostite na izrazu ).

    ja nikoga ne zovem, ne pitam, ne informiram se vise... jer sam u jednom trenutku odlucila da mi je moj osobni mir vazniji od toga da pravda bude zadovoljena dok sam ja jos ziva.. drzi me misao da: netko to od gore vidi sve..
    drzi se

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    to se zove hrvatska stvarnost.. zemlja u kojoj sudski procesi traju dulje od života, a mogucnosti žalbe su gotovo neogranicene.. kada iscrpi sve redovne pravne lijekove, moze krenuti i sa onim izvanrednim.. traziti reviziju presude itd itd..

    volila bi ti uliti kap nade da ce proces biti gotov uskoro, ali na zalost, onaj tko se zainati moze godinama i godinama odugovlaciti sa postupak., i tako dok ti gubis zivce, strpljenje i zdravlje, druga strana se zajebava ( da oprostite na izrazu ).

    ja nikoga ne zovem, ne pitam, ne informiram se vise... jer sam u jednom trenutku odlucila da mi je moj osobni mir vazniji od toga da pravda bude zadovoljena dok sam ja jos ziva.. drzi me misao da: netko to od gore vidi sve..
    drzi se
    ...ahhhh..... mislim si po jednoj strani ako budem nahodavala, zivkala, tj. ako budem dosadna predmet neće pasti negdje u zaborav...
    I opet si mislim pa nije valjda da stvari vezane uz alimentaciju nemaju nekakvo ograničenje žalbi..očito živimo u nekoj virtuali......
    I opet si mislim , bivši vidi što mu slijedi - i da bi barem počeo sa nekim uplatama, bilo šta - ništaaaa.... ma da bi mogao dati 100 kn, znam da ne bi iz inata, još dok ima takvu podršku od partnerice nove u tom inaćenju - to je ono: e sad ću se ja žalit žalit i žalit ali u zatvor ne idem ! a za god.dana gotovo sa privr.uzdržavanjem, taman pred školu

    A istina je da sam bila mirnija jučer i danas ujutro prije nego sam nazvala na sud ah čovjek ne zna više da li da se plače ili smije

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    meni je privremeno uzdrzavanje isteklo prije puuuuno vec, a lipe od covjeka nisam vidjela, ni prije, ni poslje, ni za vrijeme., a pouzdano znam da je imao i nije htio dati. jos mi se znao podsmjehivati i odgovarati : znam ja da _________ nece biti gladan ( mislivši pri tome da ja necu dozvoliti da bude gladan, makar morala prodati burege )., dok je on u to vrijeme bio direktor u 3 firme ( doduse ne u radnom odnosu, sto je jelte po nasem fantasticnom zakonu sasvim moguca varijanta ), vozio skupe sluzbene aute i redovno dolazio u posjetu sa rukama u đepovima.
    sve se u zivotu vraca i sve se placa, pa makar morala cekati do samrti, ali sam sigurna da ce za ovo platiti nekom losom karmom, prije ili kasnije. šupak

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Ne mogu vjerovat da netko može biti takav GAD ...strašno..naravno da mi nećemo dozvoliti i borit ćemo se da nam djeca budu sita, obučena,
    obrazovana.
    Ne ide mi u glavu da nitko takvima ne može stat na kraj i da institucije ništa ne mogu. Znači prestane privremeno uzdržavanje i CZSS dalje briga
    kako ćemo.
    Ne mogu i ne mogu razumijeti takve "očeve".....očito ih muči da mi ne potrošimo koju kunu za sebe-smradovi; ovaj moj bivši se čak spanđao s kumom
    od svoje sadašnje samo da je izmuzo novce (znao je da ima jer ima obrt) i kad smo razgovarale rekla mi koliko mu dala za alimentaciju jer da joj je
    plakao da će inače u zatvor.....kad ga pitala dali uplatio za alimentaciju rekao joj d je platio samo jednu ratu jer da ja nisam više htjela jer da bi mi
    mama uzela ...mislim bljak, bljak, fuj, fuj i takvim postupcima i takvim lažovima......šta je to sve na svijetu za ljude?!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Nova situacija..da placa nije bila nebi ni znala.nakon presuds o zatvoru i nepravovr.zalbe na rn me docekala neka uplata alim.bivsi nije nista javio.pitanje dal se njemu moze ukinuti kazna iako iznos koji je uplatio jos 5puta toliko treba platit.dakle platio je par tis kn duzan preko 30tis.u tom iznosu pokrivena su 3mj privr.uzdr od czss..da li da odma trcim u czss to vratit i oni onda ukidaju privr.uzdr.? Muci me to sto poznavajuci njefa pitanje kad bude opet platio pa vise od czss nista niod njega nista? Sto se desava ssada li se u praksi ukida zatv.kazna pa se da rok opet za plac.ostatka duga?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    Zbunjena sam.... provjeravam u kancelu telefonski jer nisam u mogućnosti s posla nahodavati toliko stanje predmeta budući
    da mi poznato "neslužbeno" da je bivšem odbijena žalba kao nepravovremena (zakasnio jedan dan, sad navodno ide na fintu u kojem zakonu piše da se računaju sub i nedjelje kao dani da se računaju u rok žalbe; kolko ja pročitala na netu, rok mu isticao jedan dan u tjednu, i nema veze sa neradnim danom, ali je preporučeno poslao jedan dan kasnije nego je morao). Vele mi tamo da je predmet na županijskom, da je žalba stigla, i da je
    primio odbijeno kao nepravovremeno..ja pitam: on se opet ima pravo žaliti na to rješenje? Veli mi ženska: "je pa normalno...ne brinite sve ćete dobiti
    od županijskog suda, ne brinite".....pa on se znači može žaliti još na sve i svašta dok druga strana nema pojma šta se dešava ???!!!!
    Ako su mu odbili zalbu jer nije stigla u roku, onda su morali izdati obrazlozenje, odnosno rjesenje da se zalba odbija jer nije stigla u roku i dati mu pravo da u nekom roku (najcesce je to 3 dana) dostavi ZALBU NA ODBIJANJE ZALBE o kojoj ponovno odlucuje zupanijski. Dakle status ti je kako slijedi:
    1. Zalio se
    2. zalba je odbijena jer nije stigla na vrijeme
    3. zalio se da je odbijanje bilo neosnovano
    4. zupanijski odlucuje da li je Opcinski imao pravo odbiti zalbu.

    Moguci ishodi:
    1. Zupanijski odluci da mu je zalba neosnovana. Vracaj spis, odes po pecat pravomocnosti i izvrsnosti i cekas da jednog dana sudac izvrsitelj odluci kamo ce iza resetaka.
    2. Ako zupanijski prihvati zalbu na odbijanje zalbe, onda ce se s time samo razmatrati njegova zalba na opoziv. I ta jos uvijek moze biti odbijena (nikad ne gubiti nadu )
    3. Ako zupanijski prihvati i njegovu zalbu na odbijanje zalbe, a potom i njegovu zalbu na opoziv uvjetne, sve se vraca na pocetak.

    Moj ishod je bio ona prva varijanta - zato nemoj gubiti nadu i NEMA POSUSTAJANJA

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    Nova situacija..da placa nije bila nebi ni znala.nakon presuds o zatvoru i nepravovr.zalbe na rn me docekala neka uplata alim.bivsi nije nista javio.pitanje dal se njemu moze ukinuti kazna iako iznos koji je uplatio jos 5puta toliko treba platit.dakle platio je par tis kn duzan preko 30tis.u tom iznosu pokrivena su 3mj privr.uzdr od czss..da li da odma trcim u czss to vratit i oni onda ukidaju privr.uzdr.? Muci me to sto poznavajuci njefa pitanje kad bude opet platio pa vise od czss nista niod njega nista? Sto se desava ssada li se u praksi ukida zatv.kazna pa se da rok opet za plac.ostatka duga?
    Ne moze. U trenutku kada presuda o opozivu postane pravomocna, sve sto moze je platiti kompletni iznos da izbjegne zator, i to samo dok sudac izvrsitelj ne izda rjesenje o zatvoru. nakon toga je gotovo. Cak i da plati nece izaci prije roka pomilovanja

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno Gotovo je!

    Dragi moji,
    Pravda je možda spora kao puž na putu do mora, ali ipak postojana u nekim tragovima.
    Nakon 6 i pol godina borbe sa institucijama i mnogim lošim ljudima, moj prežaljeni BM 1.7.2013 ide iza rešetaka zbog neplaćanja uzdržavanja.
    Po povratku ga čekaju naplata presude donesene u ime CZSS zbog ogluhe u iznosu od 20.000 kn te ovrha u ime djeca zbog neplaćanja u iznosu od 175.000.
    Bravo majstore! Dokazao si koliko si razuman
    Pa sretno ti bilo.

    Zatvaram poglavlje svojih memoara pomalo dramatično:
    "Rekoh ti da mogu pokušati oprostiti ti, ali zaboraviti ne mogu nikada ..."

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    da rezimiramo .. posto ti imas odgovor na pitanje koje se prije provlacilo.
    znaci: nakon odsluzenja kazne i dalje je obavezan platiti dug? dug se ne brise ili neka slicna glupost?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj TornadosWings prvotno napisa Vidi poruku
    Dragi moji,
    Pravda je možda spora kao puž na putu do mora, ali ipak postojana u nekim tragovima.
    Nakon 6 i pol godina borbe sa institucijama i mnogim lošim ljudima, moj prežaljeni BM 1.7.2013 ide iza rešetaka zbog neplaćanja uzdržavanja.
    Po povratku ga čekaju naplata presude donesene u ime CZSS zbog ogluhe u iznosu od 20.000 kn te ovrha u ime djeca zbog neplaćanja u iznosu od 175.000.
    Bravo majstore! Dokazao si koliko si razuman
    Pa sretno ti bilo.

    Zatvaram poglavlje svojih memoara pomalo dramatično:
    "Rekoh ti da mogu pokušati oprostiti ti, ali zaboraviti ne mogu nikada ..."


    Bravo za izdržljivost i dobre živčeke

    Moja vijest: 04-06 žalba odbijena, dostavljeno sucu izvršenja da ga uputi u zatvor - na to još jedino ima pravo žalbe i tražiti odgodu izvršenja, ali za to mora imati razloge o kojima sam čitala na netu (mislim da ništa od toga nema)...... čekam pravomoćnu presudu, ja je još uvijek nisam dobila poštom - ili još uvijek nije pravomoćna jer još postoji ta još jedna žalba na koju ima pravo?

    Samamama, kolko sam ja citala, dug ostaje, ali za to vrijeme kad on služi kaznu nema obavezu plaćanja alimentacije - e sad tu mene zanima da li czss za te mjesece isplaćuje privremeno uzdržavanje za te mjesece kad je on u zatvoru ?!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Jutro svima..jučer napokon očekivana pošta - sa pravomoćnom presudom o kazni zatvora radi neplaćanja uzdržavanja.
    Ono što mene zbunjuje da se povlači iznos neki koji je punoooo manji od onog koliko je bivši dužan za malu.
    Tj. sud se poziva na optužni prijedlog ODO-a još od 2011 god, kada je iznos duga bio manji......mislim meni je jasno da on ionako ima uz to još i sve rate do danas
    za platiti. Znači on sad npr. ode u zatvor - nakon tog odsluženja moram opet na sud, dorh za preostali dug ili?!
    Jasno mi je da se sud poziva na optužni prijedlog DORH-a iz 2011. ali sam u DORH poslala krajem 2012. koliki je dug budući da ništa nije platio

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    ne, ne trebas opet na sud. presuda uvijek glasi kako je glasio prijedlog za presudu u tužbi, to je sve u redu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •